Užitočné tipy

13 jednoduchých cvičení na vývoj hlasu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak hovoríte pokojne, odmeraným tónom a váš hlas znie slobodne, úprimne, zamatovo a šťavne, na tom, čo hovoríte, vždy záleží. Keď si ľudia užívajú vašu reč, budú si pozorne vypočuť formu, nie obsah, a preto spadajú pod váš vplyv a vplyv vášho hlasu. Na jednej strane hovoríme o hlase ako o prostriedku manipulácie, ale na druhej strane sa výrazne zvýši efektívnosť vašej komunikácie, prejavov, rokovaní.

Z prírody dostane každý človek zvučný a bohatý hlas, ale vplyv sociálnych inštitúcií a škôl určuje formáciu zafarbenia, ktoré nie je vždy blízko ideálu. S obmedzením slobody dieťaťa dospelý človek vytvára množstvo komplexov, bojí sa spievať, rozprávať sa s publikom, rozprávať sa s cudzími ľuďmi. Výsledkom je, že sa nám nepáči náš vlastný hlas, a preto využívame jeho schopnosti iba o 5 až 10 percent. Výsledkom je, že si človek nie je istý sám sebou, jeho schopnosťami a silami.

Je možné vrátiť prirodzené možnosti hlasu a urobiť ho krásnym?

So zvučným a krásnym hlasom je každá osoba obdarená prírodou, stačí sa naučiť, ako odhaliť tieto príležitosti. Podľa moderných psychológov existujú dva faktory, ktoré bránia nášmu hlasu, aby znel dobre - fyziologicky a mentálne. Najčastejšou príčinou fyziologických problémov sú choroby horných dýchacích ciest, krku alebo hlasiviek. Ak chcete vyriešiť tieto nepríjemné problémy, musíte kontaktovať lekára, ktorý problém zistí a povie vám, ako sa s tým vysporiadať.

Druhý faktor - psychologický - je najčastejšie spôsobený ľudským strachom hovoriť s verejnosťou, komunikovať s cudzími ľuďmi alebo neznámymi ľuďmi. V takom prípade musíte svoj hlas milovať, naučiť sa ho správne používať, odstraňovať vady reči, ktoré vedú k strachu a neistote.

Postačí desať minút denne špeciálnym cvičeniam a zvuk vášho hlasu sa výrazne zlepší. Ak chcete začať, skúste nahrať svoj hlas na magnetofón, vypočuť si nahrávku a analyzovať výslovnosti samohlások, výkričníkov a výslušných viet, zložitých zvukov a fráz. Všimnite si, čo sa vám nepáči, a pokúste sa vyriešiť tieto problémy pomocou nasledujúcich cvičení.

Cvičenie pre krásny hlas!

Najprv sa naučte, ako tónovať svoje artikulačné zariadenie, urobte to pomocou špeciálneho cviku. Vyslovte písmeno p dlhé: od vysokej po najnižšiu a naopak. Cvičenie zopakujte desaťkrát, potom jasne a rýchlo povedzte:

Potom vyskúšajte nasledujúce cvičenia a cvičenia:

 1. Na začiatok sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite, keď vydýchate, začnite postupne vyslovovať samohlásky: „iiiiiiii“, „eeeeeee“, „aaaaaaaa“, „ooooooooo“, „uuuuuuu“. Zvuky vyslovujte pomaly a výrazne, cvičenie zopakujte trikrát.
 2. Aby ste si upravili hruď, pokúste sa zamumlať zvuk „m“ so zatvorenými ústami. Úlohu zopakujte niekoľkokrát, zakaždým, keď vyslovíte hlasnejší zvuk ako predchádzajúci.
 3. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite a začnite presne a výslovne vyslovovať slová: koberec, tovar, syr, ryža, hodnosť, prsteň, mráz, kráľ. Pomôže to dosiahnuť presnosť a zrozumiteľnosť reči.
 4. Prečítajte si nasledujúce jazykové twistre, zapamätajte si ich a cvičenie opakujte niekoľkokrát denne:
  1. Na ježka, na hada,
  2. Kondrat má krátku bundu,
  3. Polykarpus má tri karasy, tri kapre v rybníku,
  4. Tráva na dvore, palivové drevo na tráve. Na trávu na dvore nesekajte drevo.
 5. Cvičenie s názvom Tarzan nielen posilňuje hlasivky, ale tiež pomáha predchádzať prechladnutiu a kardiovaskulárnym ochoreniam. Zhlboka sa nadýchnite, stlačte si ruky do päste, začnite vydávať zvuk „IIIiiiii“ a svojimi päsťami sa bite do hrude, ako to urobil hrdina filmu. Rovnaké cvičenie zopakujte so zvukmi: a, e, o, y. Potom si vyčistite hrdlo - vyčistite si priedušky.

Vykonajte tieto cvičenia každý deň, rozvíjajte svoje hlasové schopnosti a pamätajte, že pre krásny hlas sú dôležité nielen presnosť a výraznosť, ale aj melódia a intonácia. Preto nezabudnite na nasledujúce pravidlá:

 • vždy odpovedzte, akoby ste hovorili o niečom veľmi zaujímavom a príjemnom,
 • Opakujte kombinácie písmen a slovných kombinácií, ktoré je pre vás ťažké každý deň vysloviť,
 • naučiť sa robiť logické pauzy v reči, zvýrazňovať základné informácie.

Opakujte cvičenia každý deň, vďaka čomu bude vaša reč krásna a melodická. Pamätajte, že hlboký, zamatový hlas mnohých mužov sa zdá byť vzrušujúci a sexy a často pôsobí na predstaviteľov silnej polovice ľudstva lepšie ako ktorýkoľvek afrodosiakum.

Ako používať hlas na ovplyvňovanie mužov? Ako zviditeľniť váš hlas?

Mnoho mužov verí, že zamatovo nízky ženský hlas znie najsexi zo všetkých. Na očarenie muža jeho hlasom by mal hovoriť pokojný tón, hlas by mal znieť ticho a hlasno. Ak je to v tejto situácii prípustné, dá sa hovoriť s miernym úsilím, ktoré každý muž vníma ako prejav sexuálneho záujmu ženy o neho. Ostrý, vysoký alebo prenikavý hysterický spôsob reči je odpornejší ako atraktívny, preto sledujte svoj hlas: nekričte, nechodte na ultrazvuk a nehovorte príliš hlasno.

Na zvádzanie a zvádzanie človeka by ste mali používať rady odborníkov:

 • hovoriť šepotom alebo šepotom
 • Zvýraznite obzvlášť dôležité slová krátkou prestávkou, ktorá upúta pozornosť človeka na dôležité a „potrebné“ informácie,
 • nadšene hovorte, prejavte záujem o to, o čom váš muž hovorí,
 • Buďte pokojní a uvoľnení - pomôže vám to s istotou a prirodzene hovoriť.

Použite svoj hlas ako výkonnú zbraň, ktorá vám pomôže dokázať váš názor, presvedčiť a nakloniť svojho partnera a samozrejme získať svojho milovaného muža! Veľa šťastia

Zvukový inžinier

Najprv pochopte, ako vás ostatní počujú. Na tento účel môžete simulovať nahrávacie štúdio. Vaša ľavá dlaň bude slúchadlom - držte ho s ľavým uchom „škrupinou“, pravou bude mikrofón - držte ho pri ústach niekoľko centimetrov od seba. Začať test: počítať, vyslovovať rôzne slová, hrať so zvukom. Vykonajte toto cvičenie po dobu 5-10 minút po dobu deviatich dní. Počas tejto doby budete rozumieť tomu, ako váš hlas skutočne znie, a vy ho môžete vylepšiť.

Ak chcete otvoriť hlas, musíte uvoľniť hrdlo a preniesť hlavnú prácu na pery a bránicu. Na tento účel vyslovte slabiky „KYU-X“. Na „Kew“ okolo vašich pier, na „X“ - natiahnite ich so širokým úsmevom. Po 30 opakovaniach sa pokúste prednášať. Budete mať pocit, že väzy sú menej napnuté a pery lepšie plnia vaše príkazy.

Najjednoduchší spôsob, ako uvoľniť svaly hrtanu, je zívanie. Vykonajte toto jednoduché cvičenie po dobu 5 minút denne a zistíte, ako zmiznú bloky a klipy v hlase.

Toto cvičenie pomôže odhaliť prirodzený zvuk vášho hlasu. Jeho podstata sa scvrkáva na vyjadrenie vášho výdychu.

Poloha: nohy sú na podlahe, čeľuste pootvorené a uvoľnené. Začnite dýchať vo vzduchu a keď vydýchate, vydajte akýkoľvek zvuk. Urobte to bez námahy - ak je všetko v poriadku, mali by ste zastonať.

Ak sa cvičenie vykonáva správne, zvuk vychádza zo solárneho plexu. Odtiaľto treba povedať, že hlas by mal byť objemný a výrazný.

Cvičenie jogy

Túto prax praktizujú indickí jogíni, aby dosiahli hlboký a krásny hlas.

Poloha: stojace, šírka ramien od seba vzdialená. Najskôr sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite, potom sa zhlboka nadýchnite a prudko vydýchnite so zvukom „ha-ha“. Výdych by mal byť čo najúplnejší a najhlasnejší. V tomto prípade je možné kryt mierne posunúť dopredu.

Dlhé slabiky

Zhlboka sa nadýchnite a keď vydýchate, vytrvalo povedzte „bom-m“, „bim-m“, „bon-n“. Vytiahnite posledné zvuky tak dlho, ako je to možné. V ideálnom prípade by sa vibrácie mali vyskytovať okolo horných pier a nosa.

Podobné cvičenie sa dá urobiť so slabikami „mo-mo“, „mi-mi“, „mu-mu“, „me-me“. Ale v tomto prípade ich najskôr vyslovte krátko a až potom ich vytiahnite.

Obidve cvičenia sa najlepšie vykonávajú každé ráno po dobu 10 minút. Nielenže spríjemnia hlas, ale tiež posilnia hlasivky.

Znie „a“, „e“, „a“, „o“, „u“

Vydýchnite, potom sa zhlboka nadýchnite a pri druhom výdychu vydajte dlhý „a“ zvuk. Urobte to voľne, pokiaľ je dostatok vzduchu. Netlačte vzduch z pľúc. Rovnakým spôsobom vyslovte zvyšné zvuky: „e“, „a“, „o“, „u“. Vykonajte tri opakovania.

Poradie týchto zvukov nie je náhodné: sú rozmiestnené na výšku. Preto „a“ je najvyššia (aktivuje hornú časť hlavy), „y“ je najnižšia (aktivuje spodnú časť brucha). Ak chcete znížiť hlas a prehĺbiť hlas, trénujte zvuk „y“ častejšie.

Ako urobiť hlas krásnym?

Zdravé hlasivky sú prvým krokom k prekrásnemu a príjemnému hlasu. Preto je dôležité nespúšťať vírusové ochorenia. Neškodné ochorenie, ak sa nelieči, spôsobuje komplikácie vo forme laryngitídy a faryngitídy. V tomto prípade väzy trpia a hlas sa stáva chrapľavý a chrapľavý.

Ako urobiť hlas krásnym?

Posilnite imunitný systém. Zdravý životný štýl, chôdza na čerstvom vzduchu, jesť zeleninu a ovocie. Postupujte podľa týchto pravidiel, aby ste posilnili svoj imunitný systém a chránili sa pred prechladnutím.
Nápojové tekutiny. Ak telo nedostane vlhkosť, väzivo zostane suché. Odtiaľto pochádza chrapot a chrapot.
Nebuď nervózny. Znížte stres, nebuďte naštvaní. Nervové napätie zanecháva svoj odtieň na drevenom tóne hlasu, takže reč je nejasná.

Minimalizujte spotrebu nezdravých potravín (korenené, horké potraviny). Premýšľajte o zlých návykoch. Po fajčení sa hlas stane chrapľavý. To dievčatám neprináša príťažlivosť a charizmu.

Cvičenie pre krásny hlas

Pripravte sa na svoju reč. Na výkon gymnastiky potrebujete magnetofón a zrkadlo. Rekordér pomáha pochopiť, ako hlas znie, aké zmeny sa vyskytli. Zrkadlo sa používa na zapamätanie výrazov tváre pri správnom vyslovovaní zvukov. Cvičenie pre krásny hlas:

Vytiahnite samohlásky. Postavte sa do blízkosti zrkadla a začnite ťahať samohlásky. Postupujte podľa určitej postupnosti. Začnite s and-and-and-a potom pretiahnite: e, a, o, y. Haste nie je vítaný, zvuky opakujte v kruhu niekoľkokrát. Ak uvažujete o prehĺbení hlasu, zamerajte sa na písmeno „y“. Ďalej komplikujte cvičenie. Pri vyslovovaní zvukov buďte päsťami hrudníkom. Príkladom, ktorý bude nasledovať, bude Tarzan. Ak si nepamätáte, prečítajte si film. Znie to horlivo a nahlas.
Mychite. Mnoho ľudí si drieme a drieme pod ich dych, podnikáme, robíme domáce úlohy. Takéto cvičenie dokonale trénuje hlasivky. Pre správny výkon neotvárajte ústa. Urobte tichý zvuk mmm, potom hlasnejší a hlasnejší. Hlasivky sa tak postupne napínajú a nerozbíjajú sa.
Vrčanie. Podobné zvuky vydáva traktor alebo tigr. Po zavrčaní 3-5 minút vyslovte slová. Najskôr začnite písmenom „p“, potom týmto zvukom v strede a na konci slova. Slová napíšte vopred, aby ste ich nezastavili. Pri vyslovovaní úmyselne zavrčte so zameraním na zvuk „p“. Opakujte slová 3-4 krát.
Smej sa Je známe, že jogíni majú príjemný a melodický hlas. Dosiahnite takúto reč s neustálym školením. Na dokončenie cvičenia nasajte vzduch a držte ho v žalúdku. Potom prudko vydýchnite a vyslovte zvuk „ha“. Kričte správne, čím hlasnejšie, tým lepšie. Ak tomu nerozumiete, nájdite video s bojovým umením. Sledujte, ako karate stúpenci kričia zvuky, keď sa pohybujú.

Pred každým cvičením sa odporúča vydýchnuť a potom inhalovať. Potom pokračujte do popísaného komplexu. Ak cítite bolesť alebo iné nepohodlie, cvičenie odmietnite.

Ako urobiť hlas príjemným?

Krásna reč závisí od silných väzov a odolnosti proti prechladnutiu. Ak chcete znížiť počet infekčných chorôb dýchacích ciest, vykonajte jednoduché cvičenia. Je dôležité dodržiavať pravidelnosť vykonávania. Prejdite ráno po dobu 10 minút.

Ako urobiť hlas príjemným? Posilňovacie cvičenia:

Tichá otázka. Bez otvorenia pier vyslovte písmeno „m“. Moo 1 - 2 minúty a nakoniec, ako by ste položili otázku: mmmmmm? Ak cítite vibrácie v nose a perách, keď robíte gymnastiku, urobili ste všetko dobre.
Dýchajte, nedýchajte. Zbavte sa plných pľúc a ostro vydýchnite. Predstavte si, že uhasíte sviečku alebo vyhodíte prachové častice. Na dokončenie cvičenia položte na stôl listy papiera. Teraz sa pokúste papier dychom z miesta premiestniť.
Protokol spoluhlások. Zapíšte zvuky na kúsok papiera a postupne ich vyslovujte. Rozšírte každý zvuk a potom pokračujte kombináciami tak, aby na konci bola spoluhláska (bomm, bimm, bumm).
Mo-, mi-, mo-, me-. Opakujte tieto kombinácie v kruhu. Hovorte, keď vydýchate. Najprv krátko a potom pretrvávajúco zamerajte sa na samohlásku.
Zobraziť jazyk. Toto cvičenie ste pravdepodobne robili v detstve a súťažili ste s priateľmi. Ak chcete začať, natiahnite jazyk čo najviac a snažte sa ho dosiahnuť až k brade. Zostaňte v rovnakej polohe a nakloňte hlavu nahor. Potom odtieňte jazyk na nos. Pomôžte zdvihnutím hlavy.

Ako zmeniť hlas?

Posudzujeme cudzincov podľa správania, oblečenia, reči. Je nepríjemné, keď sladké dievča vyslovuje frázy chrapľavým, chrapľavým a nečitateľným hlasom. Takýto prejav je niekedy odmietnutím získať prácu, rozhovor zlyhá. Predstavte si sekretárku veľkej spoločnosti alebo prekladateľa nepríjemným hlasom. Ihneď pridajte negatívny dojem z organizácie.

Ako zmeniť hlas?

Požiadajte o pomoc priateľku alebo priateľa. Dajte svojho partnera nablízku a roztiahnite zvuk „a“. Zároveň pohnite hlavou. Otočte ho mierne dozadu alebo dopredu. Nemalo by to byť náhly alebo neprirodzený pohyb. Zaznamenajte svoje pocity, v ktorých pozícii znie zvuk melodickejšie a príjemnejšie. Požiadajte priateľa o stanovisko. Nezabudnite na pocity, zvuk a polohu hlavy. Pokúste sa zopakovať a získať krásny zvuk.
Zazvonil môj telefón. Zahrajte si užitočnú a zábavnú hru. Priateľka zdôrazňuje úlohu volajúceho. Nechajte ju zistiť, ktorej organizácii sa bude volať (cestovná kancelária, lekáreň, klub, seriózna organizácia, inštalatérske práce). Vašou úlohou je prijať hovor. V takom prípade musí byť váš hlas v súlade s inštitúciou. Hrajte s hlasom, zmeňte výslovnosť, pridajte nové poznámky. Uzamknite, keď hlas znel krásne a atraktívne.
Skontrolujte reakciu. Dajte svojmu priateľovi chrbtom. Predtým pripravte dve udalosti: príjemné a vyvolávajúce negatívne emócie. Opakujte správy. Najprv príjemné, potom po prestávke negatívne. Spýtajte sa svojho partnera, ako sa váš hlas zmenil. Určite budete počuť, že intonácia sa zmenila. Keď ste hovorili dobrú správu, znel krásne a príjemne. Berte na vedomie túto vedu.

Pri cvičení venujte pozornosť tempu a hlasitosti hlasu. Je príjemné počúvať hovorcu, ktorý rozpráva pokojne a potichu. V tomto prípade daná osoba nemýti, pozastavuje, relevantné akcenty. Ideálny ukazovateľ je 120 až 150 slov za minútu.

Aký je hlas?

Príroda bola taká veľkorysá, že nám udelila jeden z najkomplexnejších systémov, ktoré vytvárajú a reprodukujú zvuky. človek hlasové zariadenie je usporiadané na princípe rákosového nástroja alebo jednoducho gombíkového akordeónu. Regulátor vzduchu - kožušiny - sú pľúca, membránový jazyk sú hlasivky a rezonátor je dutina hltanu, úst a nosa. Hlavnú časť tvoria väzy, ktoré dokážu zaujať asi 170 rôznych pozícií (pomocou 16 najtenších svalov).

Pri pokojnom dýchaní sú dosť pomalé a tvoria veľkú medzeru pre voľný priechod vzduchu. A keď hrajú zvuk - sprísňujú sa, priblížia sa k sebe a glottis sa zužuje. Vzduch už prechádza s ťažkosťami a pohybuje väzy, a tie tiež zase vibrujú vzduch a vytvárajú tak zvuk. Zvukové vlny vstupujú do dutiny hltanu, nosa a úst. Potom môžu ostatní počuť váš hlas.

Čo pomôže zmeniť hlas

Predpokladá sa, že zmena hlasu je takmer rovnaká ako vloženie implantátov do hrude. To je neprirodzené. Medzitým početné štúdie uvádzajú: väčšina ľudí nehovorí svojimi hlasmi. Sociálne prekážky, komplexy, detské zranenia, nevyjadrené túžby, ktoré sme už spomenuli, to všetko zanecháva svoje stopy.

Chceš rozsypať slávneho? Vyberte si správne cviky. Účinok, ktorý pociťujete už prvýkrát, Ale musíte to robiť pravidelne.

1. Ak je hlas príliš tichý

Dajte ruky na brucho. Pamätajte, čo vás veľmi rozhnevalo. Произнеси любой текст, прижимая руки к животу и стараясь, чтобы звуки исходили именно из области пупка. Выпусти гнев, четко произнося согласные и широко открывая рот. Старайся как можно чаще выражать таким образом свои эмоции – грусть, гнев, радость. Сама убедишься: после неоднократных повторений речь станет насыщенной, менее официальной и более искренней.

2. Если голос «застревает» в горле

Vykonajte cviky, ktorých účelom je uvoľniť hrdlo a preniesť hlavnú prácu na pery a bránicu. Vyslovte slabiky „KU-X“: na „KU“ sú pery zaoblené a „X“ sa vyslovuje so širokým úsmevom. Cvičenie zopakujte 30-krát a potom krátko prednášajte, aby ste sa uistili, že je užitočné. Potom budete mať pri hlasových prejavoch menej hlasiviek a svaly v ústach budú ľahšie vykonávať príkazy zaslané mozgom.

3. Ak hlas neznie

5-10 minút denne, čítajte nahlas akýkoľvek text, ale bez súbežných zvukov. Potom znova prečítajte, tentoraz s výnimkou samohlások. Čoskoro vaše zručnosti získajú intenzitu.

4. Ak je hlas šikovný, plytký

"Sadnite si čo najpohodlnejšie, môžete si dokonca ľahnúť," radí Kirill Pleshakov-Kachalin. - Niekoľkokrát zívnite, aby ste si uvoľnili hrdlo, so zvukom. Mierne otvorte ústa (otvorte pery a zuby) a začnite MOANING. Rôznymi spôsobmi: vyššie, nižšie, kratšie, dlhšie. Položte jednu ruku na hruď. Predstavte si vo svojom hlase rôzne emocionálne odtiene, od stonania bolesti po stonanie potešenia. Pokračujte po dobu 5-10 minút. Ak stonáte 15 - 20 minút denne (môžete sa rozdeliť na dva alebo tri prístupy a vykonať ich kedykoľvek), čoskoro si všimnete, že váš hlas začal znieť slobodnejšie, krajšie a bohatšie. Navyše je toto cvičenie mimoriadne prospešné pre zdravie: zvukové vibrácie sa šíria po celom tele, takže sami robíte masáž vnútorných orgánov. ““

Po návšteve kúpeľov a sauny znie reč hlbšie - vďaka relaxácii celého tela. Rovnaký efekt poskytuje tichý chod. Napríklad Sting vedie 6 km denne. Užitočné a plávajúce: táto aktivita posilňuje svaly chrbta a zlepšuje držanie tela. Ten je kľúčom k dobrému dýchaniu, čo znamená slobodný a hlboký hlas.

5. Ak je slovník chromý

Fráza „mdlo pohne jazykom“ znamená, že osoba má slabo rozvinutú pohyblivosť tohto orgánu, ako aj pery a čeľuste. ale Slovník sa dá ľahko vylepšiť, ak nahlas vyslovujete nejaké texty, Napríklad pri čítaní Pushkinových básní metódou „uzavretých úst“: pery musia byť zatvorené a zuby musia byť otvorené. Kĺbové svaly teda začínajú pracovať aktívnejšie. "Najprv to bude pravdepodobne počuť iba zazvonenie, ale po 5 - 10 minútach tréningu budú samohlásky a spoluhlásky znieť zreteľne jasnejšie," sľubuje Cyril.

Cvičenie Tarzana

Dokončite predchádzajúcu úlohu, až teraz sa porazte päsťami ako Tarzan. Cvičenie je navrhnuté tak, aby naplnilo hlas energiou a vyčistilo priedušky, takže ak si chcete vyčistiť hrdlo, nezastavujte sa.

Toto cvičenie aktivuje hrudník a brucho. Výdych a inhalácia. Pri ďalšom výdychu začnite vydávať zvuk „m“ so zatvorenými ústami. Postupujte podľa troch prístupov: najskôr potichu, potom - pri strednom objeme a nakoniec - veľmi nahlas.

Zdvihnite uvoľnený jazyk na podnebie a začnite vyslovovať zvuk „p“. Mal by sa ukázať „rrrr“ ako traktor. Cvičenie zopakujte trikrát a potom si výslovne prečítajte tucet slov, ktoré obsahujú zvuk „p“. Uistite sa, že k údaju je priložený postupný znak „p“.

Jednoduché zavrčanie dá nielen silu a energiu hlasu, ale tiež zlepší slovník.

Cvičenie Chaliapina na ladenie hlasu

Veľké ruské spevák Fyodor Chaliapin tiež každé ráno začal vrčaním. Ale neurobil to sám, ale so svojím buldogom. Po tréningu zvuku „r“ začal Fedor Ivanovich štekať na domáce zviera: „av-av-av“.

Môžete zopakovať cvičenie Chaliapin, alebo ak nemôžete hrtan uvoľniť, nahraďte ho darebným divadelným smiechom. Deje sa to jednoducho. S otvorenými ústami pri výdychu škodoradostne sa smeje. "Ah-ah-ah-ah-ha-ha-ha-ha-ah-ah-ah-ah" Zvuk by mal vychádzať ľahko a slobodne. Zároveň môžete skákať a biť sa rukami v hrudi. Toto cvičenie okamžite vyčistí hlas a pripraví ho na prácu.

Pin
Send
Share
Send
Send