Užitočné tipy

Kalkulačka online: percento telesného tuku

Pin
Send
Share
Send
Send


Ste tučníci v páse a chceli by ste vedieť, čo by stálo za to dostať sa späť do formy? Americké námorníctvo prijalo metódu, ktorá vyžaduje iba niekoľko meraní a poskytuje presné výsledky. Táto technika sa teda „vytiahne a udusí“, ako sa v námorníctve nazýva.

 1. 1 Zmerajte výšku bez topánok.
 2. 2 Zmerajte vodorovne pás. U mužov by sa mal centimeter omotať okolo brucha a pre ženy - na najmenej širokom mieste brucha. Nezatiahnite si brucho.
 3. 3 Zmerajte obvod krku. Začnite s hrdlom a mierne znížte centimeter krajčíra v prednej časti. Nafúknite si krk.
 4. 4 Iba pre ženy: zmerajte si stehná na najširšom mieste vodorovne.
 5. 5 Nahraďte merania jedným z nasledujúcich vzorcov alebo použite online kalkulačku. Zaokrúhlite odpoveď na najbližšie percento.
 • Rozmery pre mužov v palcoch:

% tuku = 86,010 * LOG (krk na bruchu) - 70,041 * LOG (rast) + 36,76

 • Rozmery pre mužov v centimetroch:

% tuku = 86,010 * LOG (krk na bruchu) - 70,041 * LOG (rast) + 30,30

 • Merania pre ženy v palcoch:

% tuku = 163,205 * LOG (žalúdok + boky - krk) - 97 684 * LOG (rast) - 78,387

 • Merania pre ženy v centimetroch:

% tuku = 163,205 * LOG (žalúdok + boky - krk) - 97 684 * LOG (rast) - 104,912

Online kalkulačka tuku. Pokyny.

Musíte zmerať páskou s presnosťou 0,5 cm / 0,25 palca na nasledujúcich miestach:

 1. krk: Merajte pod hrtanom tak, že ho mierne nakloníte pred seba.
 2. pás: ženy v úzkom profile, muži pri pupku.
 3. Boky (len pre ženy): na najširšom mieste. Muži nemusia merať a zadávať boky do kalkulačky.

Tieto čísla poskytujú iba približnú predstavu. Vyššie uvedené výpočty sú iba jednoduchým smerom a nezohľadňujú sa v nich osobné vlastnosti, napríklad úroveň fyzickej zdatnosti, svalová hmota a ďalšie faktory. Ak máte pochybnosti o svojej hmotnosti, obráťte sa na svojho lekára.

Priemerné percento telesného tuku

Percento tukuženymuži
Esenciálny tuk:10 – 13%2 – 5 %
Štíhle (atletické):14 – 20%6 – 13%
Stredná (fitnes):21 – 24 %14 – 17%
prijateľný:25 – 31%18 – 25%
obezita:≥32%≥26%

Keď niekto počuje pojem „percento telesného tuku“, potom je tento pojem zvyčajne spojený s terminológiou profesionálnych kulturistov. Je to tak preto, že v kulturistických kruhoch sa vytvára veľa hluku pri nízkej hladine tuku. Aby boli odborníci konkurencieschopní, musia mať veľmi nízke percento tuku (približne 5%). Aj keď to zvyšuje informovanosť o vývoji tukov v tele, vytvára to aj dosť obmedzené vnímanie. Percento telesného tuku na rôznych úrovniach znamená rôzne veci. V skutočnosti môže priemerný človek spôsobiť 5% tuku vážne zdravotné problémy. Naopak, 25% tuku môže byť zdravé alebo nezdravé v závislosti od vášho veku a pohlavia. Na zabezpečenie prehľadnosti je najlepšie venovať pozornosť percentuálnemu podielu telesného tuku a tomu, čo predstavujú.

Subkutánne a viscerálne

V organizme sú 2 druhy tuku: subkutánne (ten, ktorý je viditeľný voľným okom a je cítiť) a viscerálny (vnútorný, ktorý chráni orgány). Viac informácií Ako schudnúť bez poškodenia zdravia: podrobnosti o tom, ako jesť a cvičiť

Ako zistiť množstvo viscerálneho tuku? Nadmernosť je ľahko pozorovateľná narušenými proporciami tela: brucho výrazne vyčnieva dopredu.

Aké percento vnútorného tuku by malo byť pre ženy a mužov? Najviac 15% celkového tuku v tele, nezávisle na podlahe. Je tiež možné pochopiť, že norma viscerálneho tuku je prekročená jednoducho zmenou pásu. Pre ženy bude nebezpečná postava 80 cm, pre silnú polovicu ľudstva - 90.

Nejde samozrejme o ideálne a nie celkom spoľahlivé metódy, ale sú dostupné iba ľuďom doma!

Prečo je potrebné to vedieť?

Svaly sú ťažšie ako tuk.Preto aj pri rovnakej hmotnosti môžu mať dvaja ľudia úplne inú kvalitu tela. Čím nižšie je percento tuku v tele a čím väčšie je percento svalov, tým bude telo výraznejšie. Tak čo krásne, atletické telo - nie kilogramy na váhe, pretože „množstvo tela“ nie vždy zodpovedá jeho „kvalite“. Z fyziologických dôvodov majú ženy viac tukových buniek ako mužov, takže pre ženy je vždy ťažšie budovať svaly.

Krásne telo je na sebe skutočne veľa práce. Nie je to hľadanie „zázračných diét“, magických piluliek alebo zložitej techniky tretej manželky čínskeho cisára Dyna, ale denné sledovanie výživy, pravidelné hodiny v telocvični a snaha pochopiť, ako to všetko funguje. Rovnako ako dielo sochára, ktorý pokojne a metodicky vyrezáva krásnu sochu z beztvarého kameňa.

Ak schudnete a sledujete kvalitu svojho tela, skúste zmerať percento telesného tuku najmenej raz mesačne. Pomôže vám to zamyslieť sa nadbytočným kilogramom, ale systematicky zlepšovať zloženie tela.

 • Môžete sledovať zmeny vo vašej telesnej hmotnosti tukov, a to ako pri chudnutí, tak aj pri zvyšovaní svalov. Toto je oveľa odhaliteľnejšie ako šípka stupnice.
 • Ak poznáte hmotnosť vašej svalovej hmoty, môžete použiť normu pre ženy a mužov: čo by malo byť

Za normálny percentuálny podiel tuku u ženy sa teda považuje:

 • do 30 rokov - 15-23%,
 • vo veku od 30 do 50 rokov - 19 - 25%,
 • od 50 rokov - 20-27%.

Normálne percento tuku v tele človeka:

 • do 30 rokov - 11-18%,
 • od 30 do 50 rokov - 14-20%,
 • od 50 rokov - 16-22%.

Ak je obsah tuku viac ako 32%, u človeka sa vyvinie obezita.

Viac vizuálnych tabuliek:

Ako počítať online

Na internete je tiež veľa kalkulačiek tuku v závislosti od rôznych telesných rozmerov. Takže môžete ľahko počítať online. Napríklad:

Z pozitívneho hľadiska: rýchlo, nevyžaduje žiadnu aktivitu.

Od negatívneho: výpočet je nespoľahlivý.

Ako vypočítať váhy pomocou analyzátora

Ako váhy určujú množstvo tuku a svalov v tele: prístroj prechádza slabým prúdom cez vás a počíta odpor tkanív.

Z pozitívneho hľadiska: Rýchle, vhodné na bežné domáce použitie.

Od negatívneho: rovnako ako bioimpedancia - nie vždy presné ukazovatele, pretože na túto hodnotu môže mať vplyv vodná bilancia (edém). Kvalitné váhy budú stáť viac ako 10 000 a je lepšie odmietnuť lacné - peniaze sú premrhané. Pri opakovaných meraniach môže strata tekutín vykazovať zníženie percentuálneho podielu tuku na váhach, hoci v skutočnosti zostala nezmenená. Jediným spôsobom, ako použiť tieto váhy, je sledovať trend - aj keď číslo leží, ale je dôležité časom zvyšovať alebo znižovať.

Ako vypočítať pomocou indexu telesnej hmotnosti Lyle MacDonaldovej

Metóda je vhodná iba pre netrénovaných ľudí., t.j. pre začiatočníkov, ktorí sa ešte nezačali zapojiť do silového tréningu. Pre šťastných majiteľov viditeľných svalov vybudovaných v telocvični presahujúcich „normu“ nie je táto metóda vhodná.

Na určenie percenta tuku musíte poznať index telesnej hmotnosti: BMI = hmotnosť v kg / výška v metroch štvorcových

Napríklad: 50 / (1,64 * 1,64) = 18,5. Ďalej použite tabuľku na obrázku a nájdite našu korešpondenciu:

Ako vypočítať množstvo analýzy bioimpedancie

Slabý prúd prechádza cez telo pomocou elektród pripojených k členkom a zápästiam, po ktorých sa meria elektrický odpor tkanív. Dokonca aj na hodinách fyziky sme boli informovaní o odpore elektrického prúdu s rôznymi vodičmi. Vieme, že voda je skvelé vozidlo. Z lekcií anatómie tiež vieme, že svaly tela sú 75% vody, ľudské tukové tkanivá ich obsahujú najmenej. To znamená, že elektrický impulz ľahko a rýchlo prechádza svalovým tkanivom, ale je oneskorený na ceste cez tukové tkanivá.

Z pozitívneho hľadiska: rýchlo, nevyžaduje žiadnu aktivitu.

Od negatívneho: náklady a umiestnenie sú zahmlené, potreba navštíviť kliniku, použitie vybavenia rôznej kvality. Nie vždy presné ukazovatele, pretože hodnota môže byť ovplyvnená vodnou bilanciou (edémom).

Ako pochopiť, koľko podvodným vážením

Táto metóda je založená na zákone Archimedes: tuhé teleso ponorené do vody stráca svoju váhu rovnako ako tekutina, ktorá sa ním vytlačí. Pretože suchá telesná hmotnosť a hmotnosť tuku sa líšia hustotou, percento tukovej hmoty sa stanoví porovnaním telesnej hmotnosti po normálnom vážení a pod vodou. Metóda je zložitá a používa sa zriedka.

Z pozitívneho hľadiska: najpresnejšia metóda pre dnešok.

Od negatívneho: náklady sú opäť zahmlené, aj keď je veľmi pravdepodobné, že sú vysoké, trvanie je 45 - 60 minút, čo je zložitosť postupu. Strach z potápania.

Krok 4. Výpočet percenta tuku na základe indexu telesnej hmotnosti

Index telesnej hmotnosti (BMI) sa vypočíta nasledovne = telesná hmotnosť / (výška ^ 2) alebo inak - telesná hmotnosť v kilogramoch sa vydelí štvorcom výšky (v metroch))

Percento tuku na BMI =(1,2*BMI) + (0,23 * vek) - (10,8 * pohlavie) -5,4, kde pre mužov je Paul 1 a pre ženy 0.

Krok 7. Určite, či je váš obsah tuku normálny.

Odporúčanie pre zdravé percento tuku z ACSM (Americká vysoká škola športového lekárstva):

Odkaz na zdroj:

  https://books.google.ru/books? >

Pin
Send
Share
Send
Send