Užitočné tipy

Hmotnosť počas tehotenstva

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho článkov, kníh a príbehov o tom, ako priberať na váhe počas tehotenstva. Túžba zachovať postavu je prirodzená, ale nedostatočný prírastok na váhe počas tehotenstva naznačuje, že žena je chorá. Aby ste postupne získali potrebnú váhu, musíte postupovať podľa tipov uvedených v tomto článku.

Prírastok hmotnosti v tehotenstve

Koľko kg pribúda počas tehotenstva?

 • Ak má žena nadváhu, je potrebné z tehotenstva získať šesť až 11 kilogramov,
 • Keď má žena normálnu telesnú hmotnosť, potom počas tehotenstva získa 11 až 16 kilogramov,
 • A stále existuje také percento žien, ktoré majú podváhu. Potrebujú vytočiť od 13 do 18 rokov počas tehotenstva.

Teraz môžete zvážiť, koľko musíte týždenne získať kilogramy. V prvom trimestri je takáto množina asi tristo gramov týždenne, nasledujúce semestre musia byť napísané 400 alebo 500 gramov týždenne.

Normálny prírastok na váhe počas tehotenstva

Mnoho žien má záujem, ale kde sú všetky tieto libry distribuované od nej. Počas obdobia čakania na dieťa sa vytvára vrstva tukového tkaniva, v ktorej sa postupne hromadia rôzne živiny. Potom je potrebné, aby sa dieťa po pôrode mohlo kŕmiť. Pre ďalšie omrvinky sa distribuuje veľká váha. Ďalej uvádzame príklad rozloženia hmotnosti:

 • Na plodovú vodu je pridelených 800 mililitrov,
 • Samotné embryo je 3,5 kilogramu,
 • Hmotnosť placenty je 700 gramov,
 • Zväčšená maternica na kilogram,
 • Zvýšenie krvi o 1,5 litra,
 • Zväčšenie pŕs je asi 400 gramov,
 • Nebunková tekutina do 1,5 kilogramu.

Ako vidíte, v zozname sa neuvádza nič viac. A teraz môžete ísť do samotného procesu, ako priberať na váhe počas tehotenstva.

Ako priberať na váhe počas tehotenstva?

Na priberanie na váhe počas tehotenstva potrebujete:

 • byť pod dohľadom a vedením lekára,
 • Jedzte správne a zdravé jedlo
 • používať vitamínové komplexy pre tehotné ženy,
 • ísť do sekcie pre mladé matky.

Je potrebné sa zaregistrovať na prenatálnej klinike. Lekár, ktorý v prípade potreby vykoná potrebné štúdie, vás nasmeruje na ďalšie vyšetrenie, po ktorom už vysvetlí, ako priberať na váhe počas tehotenstva.

Chudnutie na váhe v dôsledku toxikózy

Ženy často čelia závažnej toxikóze počas tehotenstva. Charakteristické znaky, ktorých častá nevoľnosť a nechutenstvo. S emetickými vodami telo stráca minerály a tekutiny, ktoré potrebuje. Odporúča sa jesť cracker ráno a prehltnúť kúsok ľadu. Neustála kontrola hmotnosti môže zabrániť výskytu nežiaducich účinkov toxikózy.

Tehotenstvo: Zvýšenie telesnej hmotnosti

Ženy vždy sledujú svoju hmotnosť. Ale príde čas, keď lekári začnú tento indikátor pozorovať. A estetická stránka problému ich neobťažuje.

Až do 28. týždňa tehotenstva, ak je všetko v poriadku, lekár vyšetrí pacienta 1-krát mesačne a potom 2-krát mesačne. Váženie sa stáva povinným postupom pri každej návšteve gynekológa a je súčasťou „domácich úloh“. Je lepšie vykonať ho ráno, na lačný žalúdok a v rovnakom oblečení, aby bolo možné porovnávať získané ukazovatele.

Prírastok na váhe počas tehotenstva

V prvých 2 mesiacoch tehotenstva, zatiaľ čo sa dieťa a matka prispôsobujú iba vzájomnému spolužitiu, žena zvyčajne nepriberá na váhe. Okrem toho ju v tejto dobe môže obťažovať toxikóza, ktorá často vedie k chudnutiu. Takže v 1. trimestri gravidity nedochádza k intenzívnemu nárastu, nastávajúca matka zvyčajne pribúda 1-2 kg. Hlavné udalosti sa vyskytujú neskôr, pretože telesná hmotnosť nastávajúcej matky sa zvyšuje hlavne v 2. polovici tehotenstva, keď je týždenný prírastok hmotnosti v priemere 250 - 300 g. Ak je proces rýchlejší, môže to znamenať problém - skrytý a potom zrejmý opuch (kvapka tehotných žien).

Pozrime sa na všeobecné pravidlá, ktoré lekári prijímajú na výpočet možného prírastku na váhe počas tehotenstva. Preto by tehotná matka mala počas všetkých 9 mesiacov tehotenstva získať 10 - 12 kg. Predpokladá sa, že od 30 týždňov tehotenstva sa hmotnosť ženy zvyšuje približne o 50 g za deň, o 300 až 400 g za týždeň a nie viac ako 2 kg za mesiac.

Na presnejšie stanovenie povoleného prírastku na váhe a na zohľadnenie všetkých ďalších okolností môže lekár tabuľku použiť (pozri nižšie). Okrem toho má lekár k dispozícii stupnicu priemerného fyziologického prírastku hmotnosti za posledné 3 mesiace tehotenstva. Výpočet je nasledujúci: týždenný prírastok hmotnosti by nemal prekročiť 22 g na každých 10 cm rastu. To znamená, že s rastom 150 cm môže žena pridať 330 g týždenne, s rastom 160 cm - 352 g a pri 180 cm - 400 g.

Hmotnosť počas tehotenstva

Koľko kilogramov sa tehotná matka počas tehotenstva zotaví, závisí od mnohých dôvodov.

Prvý z nich je age. Čím staršia žena, tým väčšia je tendencia k nadváhe.

Počiatočná telesná hmotnosť (t. j. pred tehotenstvom). Je zvláštne, že čím väčší je nedostatok hmotnosti, tým viac kilogramov má tehotná matka právo pridať.

Chudnutie v dôsledku skorej toxikózy. Faktom je, že po prežití udalostí toxikózy sa telo pokúsi kompenzovať stratu kilogramov.

Charakteristiky ústavy. V tomto prípade je dôležité, či má žena sklon trpieť nadváhou alebo chudnutím.

Veľkosť dieťaťa Ak pacient očakáva veľké dieťa (viac ako 4000 g), potom bude pravdepodobne placenta vyššia ako priemerná. V dôsledku toho má žena počas tehotenstva právo priberať na váhe viac, ako keby predpokladala narodenie malého dieťaťa.

Zvýšená chuť do jedla. Stáva sa, že počas tehotenstva má nastávajúca matka neprehľadnú túžbu jesť, a ak ho nemôže obmedziť. Existujú problémy s nadváhou.

A teraz sa pozrime, čo 10 až 12 kilogramov hmotnosti získanej nastávajúcou matkou „ide“. Naozaj, pretože ak sa počas tehotenstva zotavila, podľa odporúčaní, o 12 kg, malo dieťa s hmotnosťou 3 kg 300 g, potom kde sú všetky ostatné? Rozdeľujú sa takto:

 • dieťa - 3300 g
 • maternica - 900 g
 • dodatočný pôrod - 400 g,
 • plodová voda - 900 g,
 • zvýšenie objemu cirkulujúcej krvi - 1200 g,
 • prsné žľazy - 500 g,
 • tukové tkanivo - 2200 g,
 • tkanivová tekutina - 2700 g.
Celkom: 12 100

A kvôli tomu, čo sa môže javiť ako „busta“? Náš výpočet ukazuje, že nadmerný prírastok na hmotnosti závisí od rôznych okolností: hmotnosť dieťaťa (veľké ovocie), množstvo tukového tkaniva (prírastok hmotnosti pri počiatočnom deficite), plodová voda (v prípade polyhydramné) a tkanivová tekutina (ak je tekutina v tele oneskorená) , Ak sú prvé dve okolnosti normálne, posledné dve sú odchýlkami od normy, vyžadujú pozornosť lekára.

Prírastok hmotnosti v tehotenstve

Stáva sa, že nastávajúca matka sa rozhodne dodržiavať prísnu diétu, aby sa ... nezlepšila. Niekto sa bojí pokaziť toto číslo, zatiaľ čo iné (najmä ženy s úzkou kotlinou) sa domnievajú, že obmedzenia potravín povedú k narodeniu malého dieťaťa podľa hmotnosti. V prvom aj druhom prípade sú tieto argumenty nesprávne. Ak žena počas tehotenstva pridá 10 - 12 kg, potom pomocou primeranej stravy a gymnastiky určite získa späť svoju pôvodnú veľkosť. Koniec koncov, napríklad, baletky sa po pôrode rýchlo vrátia do tvaru, hoci v tehotenstve zvyčajne zvyšujú hmotnosť až 18 až 20 kg!

Prípustný prírastok na váhe si môžete vypočítať sami. Aby ste to dosiahli, musíte poznať svoju výšku a počiatočnú hmotnosť, ktorá sa potom zmení na BMI (index telesnej hmotnosti). Vypočítajte si BMI: BMI = hmotnosť (kg) / [výška (m2)]. výsledky:

BMI 26 obézne ženy.

Výška - 1,60 cm, hmotnosť - 60 kg,BMI = 60 / (1,60) 2 = 23,4

Ukazuje sa, že žena má priemernú postavu, čo znamená, že po dobu 30 týždňov bude pre ňu optimálny prírastok na váhe 9,1 kg a na obdobie 40 týždňov - 13,6 kg.

Obsah článku

 • Ako priberať na váhe počas tehotenstva
 • Ako priberať na váhe tehotná
 • Ako schudnúť počas tehotenstva

Nárast hmotnosti tehotnej ženy pri vývoji dieťaťa je nevyhnutným ukazovateľom, pomocou ktorého lekár sleduje vývoj tehotenstva. Ako presne by malo prísť na váhe?

Všeobecné vlastnosti procesu zvyšovania hmotnosti

Počas tehotenstva žena spravidla pridáva k telesnej hmotnosti obvykle 10 až 12 kilogramov, ktoré mala pred počatím dieťaťa. V tomto prípade bude intenzita zvýšenia v rôznych obdobiach tehotenstva nerovnomerná. V prvých troch mesiacoch, tj v prvom trimestri, zvyčajne dochádza k miernemu nárastu o 1 až 2 kg, čo bude pre vonkajšieho pozorovateľa takmer neviditeľné. Najintenzívnejší prírastok na váhe sa vyskytuje v druhom a treťom trimestri. Limity normy denného prírastku na váhe sú 50 gramov, týždenný prírastok môže byť 300 až 500 gramov a pre budúcu matku je vhodné nepridávať viac ako 2 kilogramy mesačne. Zároveň, niekoľko dní pred samotným pôrodom, sa môže hmotnosť mierne znížiť: je to kvôli odstráneniu prebytočnej tekutiny z tela, ktorá sa pripravuje na narodenie dieťaťa.

Pozrite si video: Very little baby born at 28 weeks pregnant (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send