Užitočné tipy

Ako sa pohybovať? Tajomstvo pohybu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ruš, zhon a nedostatok vybudovanej postupnosti nevyváži ani najvyváženejšieho človeka. Preto je dôležité presne vedieť, kde sa začať presťahovať do iného mesta, a pokúsiť sa zostaviť podrobný algoritmus akcií. Správna dráha plánovaného výcvikového tábora pomôže ušetriť silu na začiatku novej etapy života.

Prvou a najdôležitejšou fázou je emocionálna príprava.

Bez ohľadu na dôvody presunu (zmena zamestnania, rodinné pomery, túžba radikálne zmeniť váš život) sa už rozhodlo a konečne sa určí miesto nového bydliska.

Pri pomyslení na objemy nadchádzajúcej činnosti sa začína ľahké trhnutie a emocionálna panika. Preto je dôležité nájsť čas na vyriešenie vášho stavu a vytvorenie pozitívneho prístupu.

Samozrejme, všetci, aj tí najbezpečnejší, sa obávajú neznámeho nového života (sociálne a klimatické podmienky mesta, neprítomnosť priateľov). Najmä ak sa všetci členovia rodiny (deti, rodičia, domáce zvieratá) pohybujú s nami - je dôležité starať sa o emocionálne pohodlie všetkých.

 • Nemali by ste očakávať okamžité riešenie všetkých problémov z pohybu,
 • Pri prvej adaptácii budú určite určité ťažkosti.

Pripravte sa na všetky nadchádzajúce zmeny s pozitívnym vnímaním udalostí. Stanovte si seba a svoje rodinné ciele pre pozitívny obrat v živote, pre otváranie vyhliadok nových známych, udalostí, pozitívnych zmien osudu. Koniec koncov, všetky ťažkosti majú úžasný majetok do konca.

V tomto videu vám Marina Fedorova povie postupné fázy prípravy na tento proces:

Čo sa potrebujete presťahovať do iného mesta?

Tento bod prípravy na presun by mal venovať osobitnú pozornosť. Veci, to je, samozrejme, dôležité, ale existuje veľa dokumentárnych otázok a formalít, ktoré je potrebné vyriešiť pred konečným odchodom na novú adresu.

 1. cestovný pas: ak sa konečný termín na zmenu dokumentu skončí, je lepšie okamžite uskutočniť výmenu v „starom“ meste, inak to nebude možné vykonať na novom mieste bydliska, kým nebude doručená trvalá registrácia,
 2. Dlhy, pôžičky, dlhy, pokuty, účty za energie je potrebné vyplatiť pred zmenou registrácie a skutočného pobytu, aby sa predišlo ďalším dokumentárnym a súdnym problémom,
 3. Zbierka dôležitých dokumentov: všetky pasy (vrátane zahraničných), osvedčenia (sobáš, narodenie detí), diplomy, osvedčenia, osvedčenia, osvedčenia a charakteristiky z miesta výkonu práce a štúdia detí, lekárske záznamy, očkovacie osvedčenia, stožiare, SNILY, vodičské a dôchodkové osvedčenia, vojenské lístky (ideálne vyhotoviť viac kópií dokumentov),
 4. Po príchode sa pokúste čo najskôr zaregistrovať na novej adrese v oddelení FMS, znova zaregistrujte vozidlo, zaregistrujte sa na vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii, požiadajte o obnovenie dokladov dôchodkový fond a priložte k najbližšej klinike.

Po príprave priečinka s dokumentmi v čo najväčšej možnej miere a vyriešení formálnych problémov pred začiatkom sťahovania poskytujeme zníženie pravdepodobných ťažkostí v novom meste.

A tu je zoznam toho, čo rozhodne nestojí za to pred odchodom na nové miesto pobytu:

 1. Ak chcete odložiť zbierku vecí na posledné dni,
 2. Kúpiť veľké vybavenie, nový nábytok,
 3. Ak chcete robiť veľké zásoby potravín (aby sa predišlo pokazeniu, je lepšie nakupovať v mieste príchodu),
 4. Investujte veľké sumy (je vhodné mať na sklade peniaze, vypočítané pre prvý dvojmesačný pobyt, najmä ak nie je jasná situácia s prácou).

Zoradenie položiek na presun

 1. bezbolestný zbaviť sa zastaraných vecí, Ak ste v priebehu roka nezmenili sukňu, nedostali ste vázy od niekoho, neobliekali si sveter, nepoužili popraskanú panvicu, rozlúčte sa s týmto predradníkom. Ak je pre vás z psychologického hľadiska ťažké veci revidovať, požiadajte o pomoc priateľa, ktorý nemá emocionálnu väzbu na konkrétny predmet - dá triezve odporúčanie.
 2. Je škoda, že nie sme akceptovaní predaj garáží, ale na týchto stránkach môžete nájsť Avito a Olks (Ukrajina) - analógy amerického Craiglistu - veci môžete predávať online. Dôrazne odporúčam zdieľať koberce s kobercami zapustené do mora a utreté koberce s prístreškom pre zvieratá - na takýchto miestach sú vždy potrebné handry na posteľnú bielizeň. Toto je skutočne dobrý skutok!
 3. Ak máte chuť na hromadenie, je načase to napraviť))). Skúste to urobiť menej spontánnych nákupov, Je dobré, keď si stanovíte motivačné ciele - ušetriť peniaze za výlet, za domáce spotrebiče, ktoré uľahčujú život.
 4. Nezabudnite preniesť všetky účty na novú adresu.

Príprava vecí na presun

 1. Dávaj pozor čistenie kobercov a záclon pred pohybom, Hovorím z osobnej skúsenosti - po presťahovaní budete mať veľa ďalších problémov. Vždy som bol rád, že som nebol príliš lenivý na to, aby som to urobil vopred.
 2. Nedovolím, aby pred presunom zostalo zatuchnuté plátno. Skúšam oprášiť veciktoré sú zastarané.
 3. zbierať núdzová skrinka - s vrecom kávy, zubnými kefkami, niekoľkými sendvičmi, obrúskami a toaletným papierom, lekárničkou, súpravou na jednorazové použitie, hrebeňom, výmenou bielizne. Hádzam čisté tričko pre seba a môjho manžela.
 4. Lepte spodnú časť každej krabice pomocou pásky.
 5. Snažte sa nevykonávať veľké nákupy potravín 1,5 až 2 týždne pred presunom. Uvoľnite mrazničku.

Balenie vecí

 1. Položte knihy a všetky najťažšie do kufrov na kolieskach.
 2. Krabice by nemali byť ťažšie ako 18 kg. Takže môžete dokončiť prenos vecí oveľa rýchlejšie a nepoškodiť seba.
 3. Škatule s bielizňou môžu byť zabalené do fólienamiesto boxovania vecí. To ušetrí niekoľko hodín triedenia vecí po presťahovaní.
 4. Signalizačné boxy, Obzvlášť užitočné pre kuchynskú skupinu: „obilniny, soľ, korenie“, „príbory, potraviny“ atď. Ale varujem vás, aby ste podpísali „striebro“, „šperky“, „domáce spotrebiče“ ...
 5. Dokumenty, laptop, tablet, hotovosť, šperky, kamera, kľúče - zbieram v pohodlných batohoch a za manželom a mnou, batohy s nami idú neustále tam a späť. Som si teda istý, že najdôležitejšie veci sú bezpečné, a ak je to potrebné, nemusím ich hľadať medzi hromadami škatúľ, hoci to nie je fyzicky veľmi pohodlné.
 6. Krehké predmety môžete zabaliť do oblečenia, šály, ponožky a uteráky - veľká úspora v baliacom priestore, ale nie vždy je vhodné hľadať čerstvú ponožku v ďalšej krabici.
 7. Dajte prednosť vrecia, ale nie supermarketové balenia - je oveľa kompaktnejšia a pohodlnejšia. Ak je možné kúpiť vákuové vrecká - nebudete ľutovať! Najmä ak to nie je posledný krok vo vašom živote.


 • Skrutky, skrutky, držiaky by sa mali skladovať v samostatných vreckách a mali by byť podpísané na určený účel - skrutky na stôl, držiaky na zrkadlá atď.
 • Dosky možno namiesto papiera posúvať pomocou plastových dosiek.
 • Tácku s príbormi nemožno rozobrať - potiahnite fóliou.
 • Na šálky a poháre môžete použiť raňajkové tašky namiesto novín - nebude potrebné umývanie tlačiarenskou farbou. Vo všeobecnosti vám odporúčam odmietnuť noviny ako obal - skutočne škvrny na veciach a rukách.
 • Korenie a poháre sa bežne vkladajú do kvetináčov, Do panvíc s veľkým priemerom som vložil taniere s vrstvami kuchynských utierok a obrúskov.
 • Vodiče, adaptéry, káble USB sú balené s ich „nosičom“ - monitorom s monitorom, reproduktorom s reproduktormi atď.
 • Vykladám priadze, kúsky, organizéry korálikov a všetko to do vreciek - zvyčajne ide o dosť objemné, ale ľahké veci, ktoré sú po prvýkrát vhodné držať spolu na jednom mieste.
 • Algoritmus správnej akcie

  Aby sme sa vyhli nepríjemnostiam, zbytočnému rozruchu a strachu zo straty alebo zabudnutia, pristúpime k procesu pohybu v obchodnom štýle - navrhneme algoritmus akcií:

  • Jeden mesiac pred presunom: pripraviť zmluvy na predaj nového a súčasného bývania (alebo nájmy), zdokumentovať zmluvu s prepravcom, vyhodiť staré veci alebo ich dať na predaj (napríklad kúsky nábytku, ktoré s vami určite nezmenia nový život),
  • Za týždeň: zabalíme všetky veci, ktoré nie sú potrebné prvýkrát (príliš veľa šetrite, je lepšie ich vyhodiť alebo dať niekomu), kúpiť jednorazový riad, prať záclony, prikrývky na posteľ, prať koberce,
  • Za deň: vložte zvyšné malé veci, zložte lekárničku, hygienické potreby.

  Sťahovanie so zvieratami

  Pre psa je ľahšie prežiť tento pohyb, ak je súčasťou procesu - nevyhľadávajte ju kvôli zvedavosti a záujmu o boxy. Hovorte povzbudivým hlasom, venujte pozornosť psa čo najčastejšie, pretože nechápe, čo sa deje. Prerušte hru a choďte počas výcvikového tábora, nezabudnite na kŕmenie v obvyklom čase pre domáceho maznáčika. Toto je člen vašej rodiny, na ktorý by ste nemali zabúdať.

  Nedotýkajte sa vecí psa až do poslednej chvíle. Týždeň alebo dva pred presunom choďte do veta na naplánovanú kontrolu, pretože po presťahovaní budete veľmi zaneprázdnení. Pes musí jazdiť s vami, v žiadnom prípade ju nenechávajte v prázdnom dome.

  Nechajte zviera byť prvým návštevníkom nového bydliska. Jeho veci by sa mali ako prvé dostať do miestnosti. Prvé týždne chodíme na vodítku, povedzme „domov“ pri dverách domu, aby si pes zvykol na nové miesto a čo najskôr ho prijal ako svoje útočisko. Ak má váš pes mikročip, nezabudnite aktualizovať informácie o adresu a telefónne čísla. Nemám skúsenosti s mačkou.

  Príprava miestnosti na sťahovanie

  Pred premiestnením odtrhnite nový domov, To, čo napíšem nižšie, nie je povinné, ale zdá sa mi, že sa mu to vôbec diagnostikuje, ale moja skúsenosť ma núti robiť všetky body - takže môžem byť pokojný, pokiaľ ide o zdravie mojej rodiny. To platí najmä pre prechod na prenajaté bývanie bez čistej opravy. takže:

  • Spracovávam kúpeľňu, vaňu, kuchynský drez s výrobkami na báze chlóru. Používam rukavice a respirátor. Moje kuchynské skrinky sú tiež bielené na miestach, kde prichádzajú do styku s riadom. Toto priamo súvisí s vaším zdravím, nezabudnite pred usadením čistenie chlórom.
  • Moja chladnička je so sódou a je otvorená až do check-inu.
  • Komody, skrinky, police, vysávanie štrbín a drážok, umývanie mín octom (veľmi rýchlo zmiznú, zabijú prachové roztoče iných ľudí). Pohovky a kreslá čistím octom, ktorý som predtým opakovane vysával.
  • Horký zážitok ma naučil spracovať podlahy po obvode sokla s dichlorvosom (alebo analógom). Čistím zahraničné koberce na ulici a tiež prechádzam cez dichlorvos.
  • Ak niekde niečo uniká - zapečatím to, otočím ohromujúce zásuvky.
  • Prinášam kachle na možnú dokonalosť špeciálne. znamená, že rúra sa čistí amoniakom. Zahraničné príbory, vrátane tanierov a pohárov, vsiaknu do vedra s roztokom belosti (tekuté bielidlo).
   7. Vetrajte miestnosť. Je pre mňa dôležité obklopiť sa príjemným a známym zápachom v novom bývaní, preto sa o to vopred postarám - pár kvapiek pomarančového éterického oleja v zásuvkách a skriniach.

  Moje pohyby každú hodinu sa stávajú známymi a menej nepríjemnými a vyššie uvedené odporúčania by vám mali uľahčiť aj vás.

  Čo zabaliť na premiestnenie?

  Najprv je potrebné starostlivo zásobiť baliaci materiál a pripraviť náradie (skrutkovače, skrutkovač, nožnice, kancelársky nôž, značky, škótska páska, laná).

  Aké balenie bude potrebné:

  • V obchodoch zostáva veľa krabíc - neváhajte ich požiadať, je to lepšie ako kúpiť nové alebo ich vyzdvihnúť (stačí 30 kusov),
  • Zásoby na stretch filmoch, bublinkových fóliách, hrubých tkaninách, skleníkových filmoch, novinách, papieri, sáčkoch,
  • Pripravte si tašky a kufre, tašky.

  Asi mesiac pred plánovaným presunom sú najdôležitejšie:

  • Ukončite všetky zmluvy (poznámka - s prenajímateľom, so spoločnosťami, ktoré poskytujú káblovú televíziu, telefón, internet atď.), aby ste nemuseli platiť peniaze za služby v novom byte, ktoré sa naďalej poskytujú na starom podľa existujúcich zmlúv.
  • V koši vyberte všetko, čo nepotrebujete a všetko, čo môže rušiť nových vlastníkov.
  • Jasne definujte dátum presunu , uzavrieť dohodu s príslušnou prepravnou spoločnosťou a informovať tých, ktorí vám pomôžu s prechodom na nové bývanie.
  • Predávame nábytok (oblečenie, práčka / šijací stroj, iné veci), ktoré si nechcete vziať so sebou, ale stále vyzerajú celkom slušne. Je lepšie nestavať vysoké ceny, aby ste ich neskôr nemuseli vo svojom starom byte nechať zadarmo. Je lepšie nechať ich „odletieť“ za skromnú cenu, ako si ich nikto nekúpi. A pamätajte: ak ste vec nepoužívali dlhšie ako šesť mesiacov, potom ju nepotrebujete - pokojne ju zlikvidujte akýmkoľvek pohodlným spôsobom.

  Poznámkový blok - nevyhnutný pomocník

  Urobte lacné investície do pripravovaného procesu premiestnenia - kúpte si poznámkový blok (alebo notebook). Tento domáci organizátor ušetrí nielen čas, ale aj nervy.

  V ňom opravte:

  1. akčný algoritmus
  2. zoznam dôležitých prípadov
  3. zoznam dokumentov, ktoré sa majú pripraviť,
  4. informácie o novom mieste,
  5. výška výdavkov
  6. Balený zoznam
  7. dôležité adresy v novom meste a telefónne čísla ľudí, ktorých možno najskôr kontaktovať.

  Týždeň pred presunom:

  1. Zabalíme všetko, čo v blízkej budúcnosti nepotrebujete.
  2. Zahodiť prebytok.
  3. V kuchyni začíname triediť veci, výrobky a nábytok.
  4. Kúpime jednorázové taniere / vidličky na pokojné odstránenie všetkých riadov z kuchyne.
  5. Internet pripájame v novom byte tak, aby v deň sťahovania horúčkovito nezaujímal spoločnosť za týmto účelom, bežiaci medzi krabicami s zbytočným smerovačom.
  6. Čistíme koberce a umývame záclony (šetríme energiu na novom mieste), ako aj prerábame veci, ktoré to potrebujú.
  7. V novom byte robíme všeobecné upratovanie, aby sme po presťahovaní nestrácali čas.

  Deň pred presunom:

  • Deti posielame babičke (priateľom).
  • Rozmrazujte chladničku.
  • Zaoberáme sa kľúčmi k starému a novému bývaniu (poštové schránky, garáže, brány atď.).
  • Odčítame hodnoty počítadiel (približne - fotografia).
  • Zbierame zvyšné veci.

  7 tajomstiev prípravy na sťahovanie, ktoré vám uľahčia život a váš tábor

  • Opakovanie. Sťahovanie je skvelý spôsob, ako sa zbaviť nadmerného množstva odpadu. Ak chcete veci roztriediť, aby ste ich mohli zabaliť, okamžite vložte veľkú krabicu na prepustenie alebo na odovzdanie susedom. V novom byte určite máte veci (oblečenie, kachle, lampy, hračky atď.), Ktoré nepotrebujete. Odovzdajte ich potrebným a netiahnite do nového bytu. Hračky sa môžu vrátiť do sirotinca, slušné veci sa môžu predávať na príslušných miestach a staré deky / koberčeky sa môžu vziať do útulku pre psov.
  • Kolónka s dokumentmi. Zbierame to zvlášť opatrne, aby sme v deň presunu vzali so sebou do auta. Rozložte všetky dokumenty, ktoré máte v priečinkoch, označte ich a vložte do jedného políčka. Prirodzene, musíte to urobiť deň pred presunom.
  • Pole „1. potreba“. Takže to označíme. Po presťahovaní môžete ľahko nájsť lekárničku, zubné kefky a toaletný papier, súpravu vymeniteľného oblečenia pre každého člena rodiny, potrebné výrobky (cukor, soľ, kávu / čaj), uteráky, krmivo pre domáce zvieratá a ďalšie dôležité veci.
  • Krabica s cennosťami. Sem vkladáme všetko naše zlato a diamanty, ak existujú, a ďalšie cenné predmety, ktoré sú drahé alebo majú pre vás inú osobnú hodnotu. Túto škatuľu treba vziať so sebou (nevkladajte ju do bežnej „hromady“ v nákladnom vozidle, ale vezmite ju so sebou do salónu).
  • Demontujte nábytok. Nespoliehajte sa na šťastie a nebuďte príliš leniví, aby ste si ich rozobrali, aby ste neplačali nad roztrhanou pohovkou, rozbitým stolom a hranolkami na vzácnu komodu. Nemá zmysel rozoberať a ťahať starý nábytok z drevotrieskových dosiek - jednoducho ho distribuujte svojim susedom alebo ho nechajte v blízkosti koša (kto ho potrebuje, vyzdvihne ho).
  • Nerobte veľké nákupy týždeň pred presunom. Nevykonávajte zásoby potravín - to má nadváhu a priestor v nákladnom vozidle. Je lepšie doplniť nádoby na nové miesto.
  • Cook v predvečer premiestnenia (nebude čas variť!) a zabalte ho do chladiaceho vaku. Po presťahovaní nie je nič nové na novom mieste viac ako vynikajúca večera.

  Z tohto dôvodu začíname s boxami a ďalšími položkami pre pohodlný pohyb:

  1. Hľadáte alebo kupujete kartónové krabice (najlepšie trvanlivé as otvormi pre ľahké prenášanie). Najčastejšie sa škatule poskytujú bezplatne v hypermarketoch alebo v miestnych obchodoch (požiadajte správcov obchodu). Odhadnite objem svojich vecí a zoberte krabice zodpovedajúce tomuto objemu. V priemere asi 20 - 30 veľkých škatúľ odchádza na balenie vecí z 2-izbového bytu, v ktorom veľká domácnosť žije s domácimi miláčikmi. Neodporúča sa brať veľké krabice - sú nepohodlné na prepravu a ťažko zdvíhajú, navyše sa často trhajú pod hmotnosťou vecí.
  2. Nenechajte peniaze na širokú kvalitnú lepiacu pásku! Он вам понадобится в большом количестве, и не только для того, чтобы запечатать коробки. И желательно с диспенсером, тогда работа пойдет кратно быстрее.
  3. Также вы не обойдетесь без картонных «прокладок» (газет, упаковочной бумаги), бечевки, обычной тянущейся тонкой пленки и пачки прозрачных пакетов.
  4. Специальную пленку с «пупырышками» že každý rád kliká tak veľa, nakupujeme vo veľkom množstve.
  5. Viacfarebné značky a nálepky nebudú rušiť.
  6. Na balenie nábytku budete potrebovať hustú tkaninu (napríklad staré plachty, záclony), ako aj hrubú vrstvu (napríklad pre skleníky).
  7. Na ťažké veci prideľujeme tašky a kufre (ich škatule nemusia stáť), alebo umiestnime závažia do malých a pevných škatúľ, potom opatrne fixujeme páskou a povrazom.

  Všeobecný pracovný plán:

  • Vystužujeme všetky škatule dobrou lepiacou páskou, pričom osobitnú pozornosť venujeme spodnej časti nádoby. Z toho môžete urobiť aj perá, ak na samotných škatuliach nie sú žiadne diery (alebo si tieto diery vytvorte pomocou kancelárskeho noža).
  • Na zabalené predmety je potrebné prideliť osobitnú miestnosť (alebo jej časť).
  • Kúpime notebook pre záznamy, kde budú všetky informácie o účtoch, nakladačoch, pultoch a samotných veciach.

  Ak to však nie je možné, použite pri pohybe s domácimi miláčikmi „pripomienku“:

  1. Neprisahajte na domáce zvieratá. Pre nich je samotný pohyb stresom. Ich pozornosť na veci a krabice je celkom prirodzená. Neprisahajte ani nekričte. Nezabudnite, že sami sa nebudú kŕmiť.
  2. Na zber a beh s krabicami si pre mladé zvieratá vyberte niečo, čo ich môže rozptýliť - Samostatný box pre mačky (milujú ich), hračky, kosti pre psov.
  3. Vopred (za pár týždňov) vyriešite všetky problémy s veterinárom, ak nejaké existujú. Aktualizujte informácie na čipe (približne - telefón, adresa).
  4. Na prepravu rýb: preneste vodu z akvária do vedra s vetraným vekom (transplantujte ryby tam) a preneste vegetáciu z nej do inej nádoby, pričom pridajte rovnakú vodu. Položte pôdu do obalov. Akvárium samotné - opláchnite, osušte, zabaľte do „jemného“ filmu.
  5. Na prepravu vtákov: Klietku zabalíme kartónom a navrch teplou a hustou hmotou (vtáky sa bojí prievanu).
  6. Hlodavce sa môžu prepravovať v pôvodných klietkach , ale odporúča sa ich izolovať, ak je ulica príliš studená. Naopak, v teple si naopak vyberte miesto na prepravu, v ktorom nebude príliš horúce a upchaté (aby zvieratá nedochádzali k duseniu).
  7. Nekŕmte psy a mačky priamo pred cestou. , nezabudnite chodiť so psami a pite čistite po celú dobu prepravy - alebo ak je horúca, vymeňte ich za mokré špongie.
  8. V prípade mačiek a malých psov je najlepšie používať pevný prenos. Prirodzene sa neodporúča prepravovať ich do nového domu v batožinovom priestore automobilu. Najlepšie je prepravovať domácich miláčikov na kolenách.

  A nezabudnite si vziať pár dní voľna na presúvanie a vykladanie vecí na novom mieste. Pohybovať sa po pracovnom dni je náročná skúška.

  Ako prepravovať veci pri pohybe?

  Spoľahlivo a správne zabalené položky sa s väčšou pravdepodobnosťou dostanú bez zranenia.

  Rassortiruem vo veľkosti a krehkosti:

  • nábytok: Je vhodné rozobrať a zabaliť ho hrubou handričkou alebo jemným filmom a opatrne pozbierať všetky malé časti do škatule alebo vrecka. Nezabudnite označiť číslami alebo podpísať. Zrkadlá odoberáme a balíme osobitne. Ak nemožno nábytok rozobrať, upevníme otváracie prvky: dvere, zásuvky. Čalúnený veľký nábytok hrubou handričkou, zabalte fóliu navrch a pevne ju zabalte páskou,
  • knihy: v malých hromadách a prevíjaných páskou, vložené do škatúľ,
  • Oblečenie a obuv: v taškách a kufroch (z dôvodu priestrannosti pomôže vákuové balenie),
  • Riad a lámanie predmetov: Zabaľte každú položku kartónom, novinami, papierom, vložte ju do škatule a vyhnite sa dutinám (blokujte predmety kartónom alebo fóliou bublinami),
  • Posteľná bielizeň a ďalšie veci od textílií po veľké vrecia alebo tašky,
  • technika: Zabaľte vzduchovou fóliou a do škatúľ (ideálne zostavte návod a starostlivo navinuté drôty),

  • Chemikálie pre domácnosť stojí za to zabaliť zvlášť
  • olej, sfarbenie látky sa tiež musia prepravovať osobitne.

  Keď premýšľate o bezpečnosti vecí, nezabudnite na to najdôležitejšie - nakoniec zariadte stretnutie s priateľmi. Ich dobré priania a úprimná viera vo vašu novú svetlú budúcnosť sú prvou položkou na zozname „kde sa začať presťahovať do iného mesta“.

  Pozrite si video: Ako dať obrázok do videa rýchlo a jednoducho v strihacom programe Camtasia 9 (Jún 2021).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send