Užitočné tipy

Ako sa naučiť oplotenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Kto z nás v detstve, keď videl dosť filmov o statočných mušketierov, prečítal knihy o statočných rytieroch, nezabezpečil veľkolepé súdne bitky, ktoré si predstavovali, že sme majstrom čepele, šermiarskym guruom! Mušketieri a iní rytieri však spravidla bojovali proti mečom, oploteniu je však možné aj s inými druhmi nožov. Napríklad meče. Aká je technika vlastnenia meča a ako sa líši od zvyšku „spolupracovníkov“?

Čo je meč?

Predtým, ako hovoríte o vlastníctve meča, musíte najprv pochopiť, čo to je a ako sa líši napríklad od meča alebo šable. Takže meč je, samozrejme, druh studenej ocele s nekonečnou čepeľou dlhšou ako 60 centimetrov. Je určený predovšetkým na sekanie štrajkov, preto sa nazýva aj typ útočnej zbrane. Je tiež možné udrieť bodnutím mečom.

1. Náhla úder kefy

Neprišli s ničím ľahším! Ak protivník stojí tak, že sa môžete ľahko pohybovať, pravdepodobne zdola alebo zboku, do zápästia, ktoré drží meč - okamžite využite túto príležitosť! V tréningu alebo v priateľských zápasoch samozrejme nikto nezrušil rozum a kontrolu nad silou úderu. Ak dôjde k bitke na oceľových nožoch, môže prudký úder nechránenej ruke viesť k vážnym zraneniam.

V mnohých školských a šermovacích trendoch ruky nepatria do zón povoleného útoku so všetkými dôsledkami - nenaučia sa brániť. V súbojoch s minimom pravidiel sú kefy samozrejme jednou z najchutnejších vecí, ako v skutočnosti.

V ktorých sekciách sa môžete naučiť oplotenie

Sekcie oplotenia sú distribuované po celom Rusku. Napríklad športové školy olympijskej rezervy sa organizujú v Moskve, kde sú kurzy zadarmo. Prijímajú tam deti vo veku od 9 do 10 rokov. 10 rokov, podľa skúsených inštruktorov šermu - toto je najsľubnejší vek na začatie tréningu.

Foto 1. Šermovacie tréningy pre začiatočníkov. Najprv sa športovci naučia zasiahnuť cieľ pripevnený na stenu.

Ak je dieťa vážne zapojené, rodičia bude musieť kúpiť špeciálne vybavenie na výcvik. Ochranný oblek na oplotenie sa skladá zo špeciálnej bundy, nohavíc dlhých na kolenách, ktoré sú držané na podväzkoch, leginách, plochých topánkach, maske s kovovým pletivom a golierom na ochranu tváre a krku, rukaviciach, plastrónov (ochrana v podpazuší). Výbava sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, akú zbraň bude mať športovec: šabľu, rapír alebo meč.

Profesionálne oplotenie je dosť drahé. Nohavice budú stáť asi 4-8 tisíc rubľov., bunda - 3-7 tisíc str.obuv - 3-4 tis.rapír - 6-8 tisíc str.

Varovanie! Kvalitné vybavenie je dôležité pre šermiarov, pretože ona chráni športovca pred zranenímto môže spôsobiť duelového partnera.

Má to zmysel pre pár hodín pre začiatočníkov

Pred vstupom do sekcie a začatím seriózneho tréningu sa odporúča zvážiť, aký účel bude mať táto trieda.

Šerm - staroveké bojové umenie s vlastnými tradíciami.

Pohodlným spôsobom, ako sa ponoriť do atmosféry tohto športu, zoznámiť sa s jeho základmi a zhodnotiť potrebu ďalšieho tréningu, je absolvovať niekoľko individuálnych lekcií.

V osobnej lekcii Inštruktor vám ukáže, ako správne držať zbraň, demonštrovať jej rôzne typy, dať predstavu o hlavných postojoch a samozrejme vás naučí bezpečnostné opatrenia. Cena jednej hodiny s trénerom je 1 000 - 1 500 s. a ďalšie.

Aké triedy sú

Triedy oplotenia sú rozdelené do skupinových a individuálnych.

Skupinové kurzy sú pohodlným a hospodárnym spôsobom prípravy. za prvé, takéto školenie môže byť buď úplne zadarmo alebo za nízku cenu (oveľa lacnejšie ako jednotlivec). za druhétoto je skvelý spôsob, ako nájsť priateľov podľa záujmov.

tretina, v skupinových triedach sa sparring partneri neustále menia, a preto zakaždým sa stretnú rôzni súperi silnejší a profesionálnejší a slabší. Rozvíja sa bojový a konkurenčný duch. štvrtý, turnaje sa organizujú do skupín. Víťazstvo na turnajoch stimuluje ďalšie úspechy.

Foto 2. Lekcia skupinového šermu. Niekoľko párov športovcov trénuje techniky navzájom.

prispôsobili

Nevýhodou jednotlivých lekcií je, že sú takmer vždy majú vysoké náklady. Veľkým prínosom je však možnosť rokovať s inštruktorom jeden po druhom. Tréner celý čas venuje triedam jednému študentovi. Technika a zručnosti týchto šermiarov rastú oveľa rýchlejšie.ako ich praktizujúci v skupinách.

Technika v závislosti od zvolenej zbrane

Rapír, šabľa a meč líšia sa navzájom dĺžkou a hmotnosťou. Technika štrajkovania (injekcie) je takmer rovnaká, predpokladajú sa však určité nezrovnalosti. Napríklad rapír vyžaduje od športovca najväčšiu starostlivosť. Pri zápasení sa započítavajú iba údery, ktoré boli doručené do trupu súpera. Šabľa je menej traumatická. Tieto zbrane môžu naraziť na ktorúkoľvek časť tela súpera.

Takéto nezrovnalosti v technike štrajkovania sa objavili kvôli charakteru stvorenia.

Napríklad meč v jeho pôvode je súbojnou zbraňou.

Výsledok duelu mohol určiť injekciu do ktorejkoľvek časti tela, ale rapír bol pôvodne vytvorený ako cvičná zbraň. Preto majú násilníci miernejšie bojové metódy.

Meč: história zbraní

Všeobecne by sa malo poznamenať, že z rôznych dôvodov a dôvodov (o ktorých sa bude diskutovať neskôr) boli meče vždy dosť drahou zbraňou, ktorá nie je prístupná pre každého, napriek tomu sa nič iné, konkrétne meč a štít, stali skutočným symbolom armády. záležitosti a skutočný bojovník.

Ako predchodca meče historici nazývajú spravidla obušok alebo klub - bol vyrobený z kameňa alebo veľmi tvrdého dreva, zatiaľ čo jeho okraje boli extrémne ostré a schopné rezania. S vývojom kovov sa ľudia naučili, ako vytvárať skutočné meče. Prví z nich boli bronzové a objavili sa tak dávno, že tomu ani neverím - už na začiatku druhého tisícročia pred Kristom. Do konca šestnásteho storočia bola medzi Európanmi veľmi obľúbená studená oceľ (najmä meče), ktorá neskôr prepustila šavle a meče, čo sa týka Ruska a jeho obyvateľov, ich záujem o meč sa stratil ešte skôr - všetko ho nahradilo šabľa (v štrnástom storočí).

Meč bol dlho považovaný za bojovú aj loveckú zbraň. Nebudeme hovoriť o poslednej funkcii meča, ale budeme hovoriť o tejto zbrani ako o boji. V tejto súvislosti je vhodné vrátiť sa k otázke, prečo bol meč drahým potešením.

Funkcie meča

Vysoká cena tohto typu nožov priamo súvisí s jeho vlastnosťami. Napríklad, napríklad, dĺžka čepele meča je dosť veľká - rádovo šesťdesiat (alebo viac) centimetrov, ale napriek tomu je vždy uväznená na celú dĺžku. Toto riešenie umožňuje zasiahnuť oveľa väčšiu oblasť. Okrem toho zvyšuje šance na získanie „presne býčieho oka“ a poskytuje celkom pôsobivý zoznam mečových zručností.

Ďalším znakom tejto zbrane je, že jej výroba je dosť namáhavá a vyžaduje oveľa vyššie náklady ako rovnaké šable, povedzme alebo meče. Vytváranie mečov vyžaduje viac kovu, materiál na takýto výrobok musí byť skutočne vysoko kvalitný a výrobou čepele môže byť poverený iba vysoko kvalifikovaný odborník. Ako môžete ľahko uhádnuť, tento faktor tiež neznižuje náklady na hotovú zbraň.

Ovplyvňuje cenu a potrebu neustále udržiavať čepeľ v jej správnej forme - ostrú, čo je tiež dosť nákladné, pokiaľ ide o pevnosť a čas. Faktom je, že matná čepeľ pri zásahu do šermu mečmi neprináša požadovaný výsledok. Zbraň prakticky nespôsobuje tupé zranenie, čo znamená, že je zbytočná. V bitke zbytočný - hovoríme konkrétne o bojovom meči!

Tento typ ocele za studena má stále dostatok vlastných vlastností, pozitívnych aj negatívnych, ktoré sú pre ňu vlastné, avšak na rozdiel od vyššie uvedených faktorov nemajú vplyv na tvorbu hodnoty.

Umenie oplotenia

Oplotenie - umenie vlastniť nože, schopnosť bojovať proti nemu, schopnosť udrieť do rany súpera a zároveň uhýbať jeho útokom. Toto slovo pochádza z nemeckého slovesa fechten, čo znamená „bojovať“. Pôvodne sa rapír používal na šermovacie súťaže a turnaje - dlhá tenká úzka čepeľ, ktorá štiepi vzduch píšťalkou. Neskôr začalo oplotenie mečov, šabľ a mečov.

História oplotenia

História oplotenia siaha ďaleko, ďaleko do staroveku. Je známe, že už v starej Indii, Japonsku, Číne a Egypte sa učili hokejky (v Číne - bambus) so špeciálnou bezpečnostnou rukoväťou, ktorá chránila ruku zbraňou. A prvé súťaže v tomto športe sa konali v Egypte štyri storočia pred olympijskými hrami! Avšak v tých staroveku tieto hry a cvičenia nezískali veľkú popularitu, kým v starovekom Grécku neboli zriadené školy na výcvik v používaní nožov. Potom o šerme a začali hovoriť o umení, o pohľadoch. Mimochodom, do týchto škôl sa nezapojili iba dospelí - táto disciplína bola povinná v procese chápania rôznych vied pre deti vo veku od päť do jedenástich rokov.

Až do stredoveku boli oplotenie dostupné výhradne predstaviteľom horných vrstiev obyvateľstva, zatiaľ čo obyčajní ľudia mali palice ako predtým. Každý šľachtický rytier, šľachtic, považoval za čestné naučiť sa toto umenie.

V trinástom storočí sa objavila prvá učebnica tohto športu (alebo skôr povedané - o bojovom umení, pretože odvtedy bolo šermovanie považované za také, dnes ho začali hodnotiť v športe). Teoreticky založené princípy oplotenia vznikli až v 16. storočí vďaka Talianom. A už v minulom storočí, v dvadsiatom roku 1913, bola v Paríži organizovaná Medzinárodná federácia šermu. Toto umenie je teraz jednou z olympijských disciplín.

O niektorých druhoch mečov

Napriek tomu, že meč - je, ako sa hovorí, „av Afrike meč“ má, ako mnoho iných zbraní, svoje vlastné odrody. Všetky existujúce meče možno rozdeliť na jednoručné a dvojručné. V určitom čase mala v určitej krajine svoje vlastné typy takýchto zbraní. Napríklad akinak - meč Kosovcov, voda - čínština, gladius - starí Rimania, Škandinávci mali meč rovnakého mena (druhou možnosťou je Norman), v Indii bol rovný meč so zaujímavým menom pata (alebo puddha). Rozlišujú dokonca ruský meč - vyzerá to ako škandinávsky, ale je dlhší a ľahší. Nie je možné uviesť všetky typy - existuje ich niekoľko desiatok a každý z nich je niečo zaujímavé.

Technika meča

Najdôležitejšia vec, na ktorú sa starí bojovníci mečov zamerali, je rýchlosť, s ktorou je potrebné niesť čepeľ (a nie sila nárazu, ako mnohí veria). Čím rýchlejšie budete konať, tým väčšia je pravdepodobnosť, že musíte byť prvým, ktorý zabije (dobre alebo aspoň ochromí) nepriateľa. Dobrá fyzická zdatnosť však bola a stále je nevyhnutná pre dokonalé zvládnutie meča.

Pretože jeho hlavnou funkciou je použitie sekacích úderov, je práve v pokynoch na prácu s týmto typom studenej ocele venovaná osobitná pozornosť. Napríklad sa musí aplikovať v určitom uhle, pričom sa musí zabezpečiť, aby sa rovina listu zhodovala s rovinou nárazu. V tom musí byť zase samotný terč, ktorý musí byť zasiahnutý čepeľou, ako aj ruka a lakeť ruky, ktorá drží meč. Ak túto podmienku nesplníte, nebudete môcť výrazne poškodiť súpera: čepeľ sa jednoducho skĺzne a otočí sa na jednu stranu. Je potrebné poznamenať, že technika použitia meča je najkomplexnejšia zo všetkých techník pre rôzne typy nožov. Hovoriť o tom je potrebné v súvislosti s technikou rytierskeho boja. Značný význam sa prikladal spojeniu štítu a meče - pri popise vzpier bitky sa osobitná pozornosť venovala polohe prvého aj druhého. Stojany a pozície - všeobecne jeden z hlavných prvkov správneho vedenia bitky. Napríklad, aby sa spôsobil skutočne silný úder mečom, ktorý by mohol výrazne poškodiť súpera (podľa možnosti odrezať akúkoľvek časť tela), bolo potrebné zaujať východiskovú pozíciu s dôrazom na jednu nohu - potom hmotnosť tela a pohyb celého tela pomohli urobiť silnejší výkyv. , Zároveň sa pokúsili nevzniesť nohy zo zeme - inak by človek mohol ľahko stratiť rovnováhu, čo znamená, že sa objavila skutočná hrozba pre ich vlastný život alebo zdravie. To priamo súvisí s už spomínanou rýchlosťou vrátane reakcie. Reagovať na výpady súpera rýchlosťou blesku, krčiť sa, krútiť sa, otáčať sa, robiť rôzne druhy „škvrniek“ a pohyby tela, aby si súpera pomýlil, je naozaj dobrá taktika v boji s mečmi. Rovnako ako sa pozerajú do očí svojho súpera, spravidla rozdávajú skutočné úmysly bojovníka. Stále však stojí za to sledovať samotné zbrane.

Bodné údery mečom, ktorý sa stal obzvlášť populárnym od 14. do 15. storočia, by sa mali aplikovať buď na otvorené časti (napríklad na tvár, ak nebol vynechaný priezor), alebo na kĺby brnenia. Ďalšou možnosťou je očná objímka prilby. Technika držania meča umožňovala osobitný prístup k súboju o koňoch. Bolo teda dovolené zrýchliť na nepriateľa v plnej rýchlosti so mečom nasmerovaným dopredu ako oštep. Takto bolo možné preraziť aj protivníka chráneného zo všetkých strán.

Od štrnásteho storočia sa aktívne objavovali učebnice šermu. Od tej chvíle sa technika vlastnenia meča postupne obmedzovala na umenie šermu, v zásade iba na základe vyššie uvedených základných princípov. Je to pochopiteľné. Tí, ktorí majstrovsky vedeli, ako oplotiť, jednoducho nemohli pomôcť, ale vyhrať boj s mečom.

Niektoré odporúčania

Samozrejme, momentálne neexistujú turnaje s účasťou na turnajoch. Ale ak sa niekto zrazu chce naučiť, ako ovládať tento druh studenej ocele (šerm je stále v cene) - tu sú informácie, ktoré bude pre neho užitočné vedieť:

 1. Pred cvičením s mečom sa musí odhadnúť jeho hmotnosť. Ak to chcete urobiť, zdvihnite zbraň v natiahnutej ruke. Ak meč nespadne na jednu stranu, je to dosť ťažké, ale nie ťažké - všetko je v poriadku.
 2. Ak počas tréningu existoval pocit, že meč bol ľahší, musíte ho okamžite nahradiť ťažším.
 3. Aby ste si zvykli na akúkoľvek zbraň a boli schopní ju držať v ruke, mali by ste pri tréningu mečom zvoliť najťažšie čepele.
 4. Stojí za zváženie meč ako športové vybavenie, a pri každom športovom vybavení by malo byť zapojené a vykonávať cvičenia. Je potrebné to robiť pravidelne tu: veľmi užitočné sú ručné cvičenia, ako napríklad nožnice. Mali by ste si vziať do každej ruky meč a potom ich jednoducho mávať. Ďalším cvičením je číslo osem. Najprv natiahnutou rukou natiahnite do vzduchu znamienko nekonečna alebo obrátenú číslicu osem. Keď ste zvyknutí držať ruku na váhe, mali by ste sa ozbrojiť mečom a postup zopakovať.

Kenjutsu alebo japonský meč

Ako viete, Japonci sú veľkí odborníci na bitky. Preto neprekvapuje, že práve v krajine vychádzajúceho slnka sa objavilo jeho vlastné umenie vlastniť meč - kenjutsu. Vznikla pred viac ako tisíc dvesto rokmi a úspešne existuje dodnes. Japonci trénujú s drevenými modelmi mečov a cvičia rôzne bojové situácie - to sa nazýva „kata“. Znovu a znovu opakujú tie isté zručnosti, honujú ich tak filigránsky, čím ich privádzajú k takému majstrovstvu a automatizmu, že všetky tieto bojové situácie a techniky sa pre nich už odrážajú. Tak, oplotenie, Japonci bojujú na podvedomej úrovni, bez premýšľania, kam dať nohu alebo nasmerovať svoje zbrane.

Kenjutsu učí tvrdý bojový štýl - agresívne, výhražné správanie, útočí na súpera, demonštruje svoju silu, silu a nebojácnosť. Väčšinou pracujú Japonci s veľkým mečom s názvom daito, ale tí, ktorí už dosiahli dokonalosť, sú schopní trénovať s malým krátkym súborom (zaobchádzanie s malými zbraňami je ťažšie ako s dlhým). Ako predtým a teraz v Japonsku existujú špeciálne šermiarske školy, kde sa všetci učia všetky metódy, jemnosti a techniky kenjutsu.

Zaujímavé fakty o mečoch

 1. Jeden z predchodcov tejto zbrane sa okrem špicatých klubov alebo klubov nazýva sekera.
 2. Цена меча, среднего по качеству, была равна в Средние века приблизительно стоимости четырех коров.
 3. Самым древним мечом в мире нынче считается бронзовый меч, найденный в Республике Адыгея и относящийся аж к четвертому тысячелетию до нашей эры. В настоящее время он находится в Санкт-Петербургском Эрмитаже.
 4. Вес меча, стандартного одноручного, изготовляемого в Средние века, не превышал полутора килограммов, а двуручного - трех.
 5. Rezacie údery sa použili proti reťazovým oponentom v reťazovej pošte a bodné sa použilo proti tým, ktorí boli v brnení.
 6. Dvojručné meče sa používali hlavne na boj s jazdcami.
 7. Meč symbolizuje spravodlivosť, spravodlivosť a silu. A v budhizme je meč symbolom poznania, ktorý odstraňuje temnotu nevedomosti.
 8. Pokiaľ nebolo železo a oceľ tak rozšírené, boli čepele vyrobené z medi.
 9. Hybrid dvojručného a jednoručného meče sa nazýva jeden a pol. Európania prišli s jeho „populárnym“ menom - „bastard“.

Mečové zručnosti, ako napríklad hodiny šermu, sú pre všetkých skutočne užitočné v mnohých ohľadoch - najmä v našich búrlivých časoch. A aj keď zlikvidujeme ochranné funkcie tohto športu, potom aspoň dobrá fyzická príprava dá bezpochyby oplotenie. Udržiavanie tela v dobrej kondícii a zároveň pocit, že je hrdinom rytierskych románov - čo môže byť zaujímavejšie.

2. Protiútok

V mnohých prípadoch sa protivník odhalí počas útoku, pri výpadku alebo štrajku. Aspoň jeho ruka je natiahnutá. A poloha čepele počas nárazu je predvídateľná. Zasiahnite súpera do ruky alebo tela, uhýbajte jeho útoku alebo ho paralyzujte.

Celý protiútok v čase. Mal by sa aplikovať v najvhodnejšom okamihu pri maximálnej rýchlosti.

3. Stanovenie vzdialenosti

Duel medzi dvoma ľuďmi rovnakej výšky a postavy na rovnakých zbraniach je pomerne zriedkavou situáciou. Vy alebo váš súper máte spravidla dlhšie zbrane. Pri výbere techniky je veľmi dôležitá relatívna dĺžka zbrane. Na samom začiatku zápasu vyhodnoťte, kto má v tomto aspekte výhodu.

Ak ste vyššie, vaše zbrane a zbrane sú dlhšie ako zbrane svojho súpera, nikdy sa nepribližujte. Využite túto výhodu, držte sa na diaľku, na ktorú vás nemôže zaútočiť, a môžete.

Ak výhoda pre dĺžku nie je na vašej strane, budete musieť vynútiť blízky boj, čo je tiež dobré - krátke a krátke paže sú omnoho lepšie manévrovateľné v krátkom dosahu. Neustále napredujte.

4. Fint s útokom

Fint je podvodné hnutie, falošný útok. Existuje nespočetné množstvo odlišností, stačí pochopiť všeobecný princíp ich aplikácie.

Podstatou falošného útoku je pôsobivý štart, relaxácia v lete a zastavenie pohybu so zmenou trajektórie na konci.

Predpokladajme, že sa rozhodnete zadržať tvár, ktorá simuluje úder do pravého ramena. Na rozdiel od skutočného úderu pôjde čepeľ sprava doľava v inej rovine, oveľa bližšie k vášmu telu. Zmena trajektórie je jednoduchá otáčaním kefy.

Neskúsený šermiar nebude schopný odlíšiť slabinu od útoku a bude vážne investovať do obrany a otvorí sa ľavému úderu, ktorý bude okamžite doručený.

Skúsenejší protivník môže mať čas sa brániť pred útokom alebo si dokonca uvedomiť, že prvý pohyb bol slabý - ale nikto sa neobťažuje urobiť dve alebo tri slabiny a útočiť v pravý čas.

5. Kombinácia silných dier

Úprimne povedané, milujem jednoduchosť. Jednoduchý trik sa ľahšie robí a nie je nič jednoduchšie ako vystupovať ako kladivo. Po zablokovanom útoku okamžite použite iný v tomto alebo inom smere. Opakujte podľa potreby až do konca.

Ak sú útoky zablokované, zatvorte ich, vráťte sa do stojanu a potom okamžite zaútočte. Ak sú útoky odrazené, použite kruhové pohyby, aby ste spôsobili viacnásobné údery úderov v rôznych uhloch. Sledujte rýchlosť náporu a ovládajte vzdialenosť. Ak oneskoríte, budete okamžite protiútokom.

6. Vnorený kop

Šermiari často milujú zrkadlovú obranu - to znamená symetrické reakcie na všetky nepriateľské akcie. Dobrým spôsobom, ako to prekonať, je vnorená rana. Vyvoláte ochranu zrkadla od jednoduchého úderu doprava. Po dotknutí sa čepelí okamžite vložíte všetku silu ruky z lakťa a ramena a otočíte kefu tak, aby tento impulz narazil nepriateľský meč na zem.
Účinok je hrozný až po zápästie súpera. Po uzatvorenej rane bude samozrejme úplne otvorená.

7. Ovládanie čepele

V boji proti sebe sa používa úplne rovnaká technika. Spodná línia je jednoduchá - pritlačte svoj meč proti čepeli nepriateľa. Nie je potrebné snažiť sa vyvíjať tlak na čepeľ s celou hmotou, ale malo by sa neustále vyvíjať malé úsilie. Keď ovládate čepeľ, presne viete, kedy bude útok pokračovať. Okrem toho ste sa predtým bránili proti väčšine možných úderov.
Táto technika vám nezíska rýchle víťazstvo, ale ušetrí vás z rýchlej porážky pri minimálnych nákladoch.

8. Útok na nohy

Príliš veľa bojovníkov sa používa na obranu svojich hláv a zborov. A to je správne. Nesprávny iný. Keď sa pokúsite skryť hlavu a telo späť, vaše nohy sa často obetujú. Príliš ďaleko vpred je bežná vec. V mnohých školách a oblastiach oplotenia sa kopy do nôh buď nezapočítavajú, alebo nie sú ziskové v bodoch, a v niektorých prípadoch je to celkom logické. Napríklad, rapírový výstrel do stehna môže byť fatálny, ak tepna trpí, ale smrť sa nestane ihneď a strela otvorí celé horné telo útočníka pre protiútok.

V technike sekačky je všetko úplne iné: úder je deštruktívnejší a neotvára sa toľko ako výpad, a je ľahšie sa vrátiť späť. A stále nevedia, ako sa proti tomu brániť. Porazte nohy.

9. Odchádzajúci batman

Batman alebo knockback je úplne bežná akcia, ktorá nastane po celú dobu, keď dôjde ku zrážke dvoch nožov. Absolvujúci batman je dosť chúlostivý trik, ktorého štúdium si bude vyžadovať určitú prax. Ale stojí to za to.

Predpokladajme, že bojujete s oveľa silnejším fyzickým protivníkom so sklonom k ​​obrane. Vnorená rana nepomáha, nepriateľ je príliš silný. Čo robiť

Po prvé, jemná figúrka napravo, ale nie taká, v ktorej sa vaša čepeľ vyhýba kontaktu s mečom nepriateľa. Naopak, mali by sa dotýkať ako normálny zásah. Rozdiel je v tom, že v čase, keď sa dotknete ruky, je uvoľnená. Meč nepriateľa vám vyhodí čepeľ, ale ruka sa nezastaví a ide ďalej doľava, pričom s ňou ťahá zbraň.

Keď vaša čepeľ skĺzne pod nepriateľský meč, okamžite vystrelte veľmi silnú ranu na zadnú stranu nepriateľského meče. Vektor jeho pohybu bol už proti vám nasmerovaný zľava doprava a vy ste ho tiež tlačili pomocou sily nepriateľa proti nemu.

Ďalšia akcia je celkom zrejmá - otvorenému nepriateľovi je poskytnutá priama rana.

10. Krič s útokom

Aj keď podcenenie protivníka môže byť fatálne, prečo nevyskúšať trik, ktorý pracuje proti tak dobre vycvičeným bojovníkom? Opäť nie je nič jednoduchšie: bez varovania kričíte hlasno a ostro a potom pomocou druhého stuporu okamžite vydáte účinnú ranu.

Nebezpečenstvo tohto triku je v tom, že ľudia s dobre zavedenými reflexmi v takejto situácii budú mať správnu reakciu na výkrik, konkrétne protiútok. Opatrne útočte na nepriateľa. Ako vždy.

Pozrite si video: Stavba plotu z pletiva - jak postavit plot svépomocí (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send