Užitočné tipy

Čo a ako falšovať meče

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete urobiť skutočný meč, musíte sa venovať mnoho rokov výcviku. Najlepšie kováči mečov na svete nedajú svoje tajomstvá ľahko a dokonca aj kvalitné drevené meče na cvičenie, ako napríklad „bokken“ (drevené meče na výcvik aikido) a „sinai“ (bambusový meč na výcvik kendó), si vyžadujú veľa trpezlivosti a profesionality, vytvoriť ich. Každý, kto má po ruke nejaký voľný čas a niektoré potrebné nástroje, si však môže vyrobiť hračkársky meč na sparring s priateľmi alebo na dobrodružstvo so svojím synom alebo dcérou. Prečítajte si nasledujúce kroky, aby ste sa naučili, ako si sami vyrobíte meč.

Z čoho má byť vytvorený meč

Prvé meče boli skúšané ako kované z bronzu, ale ich kvalita bola, mierne povedané, použitý príliš mäkký materiál. Prvé vzorky železa a ocele boli tiež zlej kvality, museli sa vyrovnať po niekoľkých nárazoch. Preto bola spočiatku hlavnou zbraňou oštep so sekerou.

S vynálezom sa všetko zmenilo pomocou niekoľkých nových technológií, napríklad zvárania a kovania po vrstvách, čo poskytlo silný a najdôležitejší plastový pás z ocele (studená oceľ), z ktorého boli kované meče. Neskôr sa objavili kovové typy fosforitanov, výroba tohto typu zbrane sa stala lacnejšou a spôsoby ich výroby sa zjednodušili.

Prečo môžem dnes falšovať meč? Mnoho odborníkov odporúča použitie ocele triedy 65G. Jedná sa o kov s pružinou a pružinou používaný pri výrobe pružín, pružín tlmičov, ložiskových puzdier. Značka má nízke percento uhlíka a je doplnená legujúcimi prvkami, ako je nikel, chróm, fosfor. Takáto oceľ má vynikajúce ukazovatele pevnosti, a čo je najdôležitejšie, je pružinová, čo nedovolí, aby sa meč ohýbal pod zaťažením.

Pri výbere materiálu na výrobu meča musíte najskôr rozhodnúť, ako sa bude používať. Ak je to len dekoratívna dekorácia interiéru, potom kvalita kovu nie je taká dôležitá. Rekonštrukčné bitky budú vyžadovať kvalitnú oceľ, ktorú je potrebné dodatočne kaliť.

Môžete vyhľadávať aj prvky pružín z automobilov alebo traktorov, ktoré sú vyrobené z ocele triedy 55ХГР, 55С2ГФ a ďalších podobných analógov.

Pre dekoratívne meče si môžete jednoducho kúpiť požičovňu vo forme baru alebo prúžku v najbližšom kovovom sklade. Pri výbere materiálu však stojí za zváženie, že pri kovaní sa stratí časť objemu, čo znamená, že rozmery obrobku musia byť väčšie.

Po získaní ocele sa musíte postarať o dostupnosť vybavenia pre jej spracovanie.

Čo potrebujete na kovanie meča

Hlavným problémom pri spracovaní obrobku počas kovania meče je dostupnosť vhodného vybavenia pre danú veľkosť. Vzorky takýchto zbraní majú dĺžku 1 000 - 1200 milimetrov. Preto musíte mať ohnisko, ktoré vám umožní úplne zahriať kov na celú dĺžku.

Kováčska výkovka s potrebnými parametrami sa dá zložiť vlastnými rukami pomocou žiaruvzdorných tehál. Na tento účel rúru položte napríklad s otvoreným vrchom a dlhou nístejou 1,2 - 1,4 metra.

Budete tiež potrebovať štandardnú súpravu Kuznetsk: kovadlina, kliešte, korisť. Potrebujete ručnú brzdovú kladivku, ktorá vykonáva všetky kováčstvo. Rezanie a brúsenie kovov možno vykonať brúskou.

Výrazne zjednodušuje a urýchľuje kovanie prítomnosť mechanického kovacieho kladiva.

Ďalším dôležitým bodom je kalenie meča. Obzvlášť ak potrebujete získať odolný produkt. Aby ste to dosiahli, budete musieť hľadať nejaké pokrmy po celej dĺžke čepele, naliať do nich olej alebo vodu.

Po zostavení všetkého potrebného vybavenia bude potrebné vyrobiť aspoň najjednoduchší nákres, podľa ktorého sa bude uskutočňovať ďalšie kovanie a montáž meče.

Keď je všetko pripravené, pokračujte priamo kovaním.

Ako falšovať meč

Bez ohľadu na to, čo slúži ako počiatočný blank pre budúci meč (tyč alebo pás z pružiny), musí sa zahriať. Hlavnou vecou je dodržiavanie teplotných limitov ohrevu ocele.

Dolný limit kujnosti nízkouhlíkových ocelí je 800 - 850 stupňov. Bez prístrojov existujú dva spôsoby stanovenia zahrievania materiálu.

 • Prvým je, že oceľ pri určitej teplote žiara získa vhodnú farbu. Pri 800 - 830 stupňov - svetlo červené a svetlé čerešňové tóny.
 • Druhým sú magnetické vlastnosti materiálu. Sú kontrolované pomocou bežného magnetu. Ak je oceľ zahrievaná na ukazovateľ 768 stupňov alebo viac, stráca svoje magnetické vlastnosti. Po ochladení sa obnovia.

Obrobok je teda zahrievaný, ako ho tvarovať kovaním?

 • Pokiaľ ide o tyč, musí byť kovaná po celej dĺžke, čo z nej robí pás požadovanej časti.

Počas kovania sa na kovovom povrchu vytvorí vrstva povlaku. Jeho časť sama o sebe spadne, ale celý povrch sa musí pravidelne čistiť štetcom na kov.

 • Zostupy budúceho meča môžu byť vytvorené po kovaní pomocou šmirgľového kolesa alebo ich kované, pričom vytvárajú približné tvary čepele.
 • Na konci lišty, kde bude namontovaná rukoväť, musíte vytvoriť stopku. Za týmto účelom je časť prúžku kovaná z koncov a rovín a vytvára kužeľ.
 • V mieste, kde sa driek pripája k čepeli, sú kované ramená meče.
 • Pozdĺž roviny čepele musíte kovárať doliny. Sú tvorené pomocou lupičov alebo šablón.
 • Ochranný kryt sa zvyčajne vyrába osobitne a nie je kovaný čepeľou meča.
 • Po ukončení práce sa produkt očistí od vodného kameňa a stabilizuje (uvoľňuje sa). Aby sa to dosiahlo, v peci sa čepeľ zahreje na červenú a nechá sa ochladiť ohniskom.
 • Kalenie sa vykonáva po ochladení stabilizáciou kovu. Meč musí byť vyhrievaný rovnomerne po celej dĺžke, aby sa zabezpečilo, že privádzaný vzduch neklesne na čepeľ. Keď je kov sotva červený, rýchlo sa úplne rozpustí vo vode. Potom musíte materiál znova uvoľniť. Na tento účel sa vopred vyčistí a zohreje na zlatú farbu. Chladenie sa uskutočňuje už na čerstvom vzduchu.

Toto je najjednoduchšia technológia, ako doma vyrobiť meč. Po zaškolení bude možné vyrobiť vynikajúcu čepeľ.

Je dôležité pozorovať teplotu ohrevu, ako aj správne kaliť čepeľ. Po zahriatí kovu sa ukáže, že ide o veľmi krehký produkt a zle kalený materiál bude príliš mäkký.

Po ukončení procesu kovania urobia krupobitie, jíl a vrch.

Samozrejme je možné vyrábať meče bez kováčskej technológie pomocou zámočníckej techniky. Je to však kovaný produkt, ktorý bude odolný a prirodzený.

V primitívnych podmienkach je veľmi ťažké sledovať správnu technológiu výroby kvalitného kovaného meče. Obzvlášť bez skúseností s kováčstvom. Najlepšie je najskôr postupovať kovaním napríklad krátkymi nožmi alebo inými podobnými výrobkami.

Veľkou výhodou je dostupnosť mechanizovaného zariadenia. Ako príklad výroby meče metódou kovania pomocou mechanického kladiva si môžete pozrieť nižšie uvedené video:

Máte skúsenosti s výrobou dlhých predmetov, najmä mečov? Zdieľajte metódy a techniky spracovania kovov, zúčastnite sa diskusie v sekcii komentárov.

Drevený meč

Ako vyrobiť meč zo stromu? Najprv nájdite správny materiál a rozhodnite sa o tvare svojej budúcej zbrane. Potom sa môžete bezpečne pustiť do práce. Dosku rozrežte pomocou okružnej píl, čím získate požadovanú dĺžku produktu.

Potom dajte obrys obrobku, ktorý sa vám páči, a zaokrúhlite všetky rohy. Mali by ste získať oblúk, ktorého veľkosť bude približne tri až päť milimetrov.

Pri tom venujte osobitnú pozornosť smeru, v ktorom ste videli drevo. Ako nakoniec urobiť meč proti vláknam materiálu? Odpoveď je elementárna - nijako nie. Pohybujte sa po nich a uistite sa, že povrch je dokonale hladký a na ňom sa nevytvárajú žiadne hrče, nepravidelnosti ani praskliny. Táto podmienka je kľúčom k dlhej životnosti produktu. Ak ho nebudete dodržiavať, čepeľ sa zlomí veľmi rýchlo.

Pohodlné a krásne

Keď vytvárate čepeľ, tiež si vytvorte rukoväť. V tejto fáze sa určuje, aké bude výhodné držať meč v boji. Venujte pozornosť! Za žiadnych okolností nedajte Derrick zaoblený tvar! Lepšie uprednostnite oválny alebo obdĺžnikový tvar.

To je kľúč k tomu, aby bol meč pohodlný. V skutočnosti budete skutočne používať pištoľ v dvoch bojových lietadlách a guľatá rukoväť vytvorí zbytočné nepohodlie súčasne a môže dokonca spôsobiť zranenie. Aby bola čepeľ ešte bezpečnejšia, uistite sa, že na rukoväti nie sú žiadne ostré alebo vyčnievajúce úlomky, ktoré by ju mohli pri kontakte s dlaňou poškodiť.

Ako vyrobiť originálny drevený meč? Ak to chcete urobiť, vystrihnite požadované kontúry vopred pomocou pílky alebo elektrickej pílky. Až potom môžeme pristúpiť k povrchovej úprave nožom alebo hobľovačom. Keď jej dáte konečný tvar, dávajte pozor na správne dodržiavanie proporcií. Zväčšite strednú časť a hrot hrotu.

Ak chcete produktu dodať mimoriadnu pevnosť, potiahnite ho epoxidom. Po ukončení brúsenia a brúsenia naneste na povrch niekoľko vrstiev. Konečná vrstva sa môže riediť farbou. Dá produktu úplnosť a skrášľuje ho.

Nuansy práce

Ako urobiť drevený meč, aby vyzeral ako bojový? V takom prípade vám pomôže použitie ochranných krytov vyrezaných z gumy. Ak máte s bitkami málo skúseností, urobte ho veľkým a okrúhlym, aby ste počas boja lepšie chránili ruku. Táto časť je pripevnená k spodnej časti čepele v mieste, kde začína rukoväť. Môžete to opraviť pomocou drôtu pokrytého elektrickou páskou.

V tejto fáze práce je stanovená úroveň vyváženia čepele. Ako v tomto ohľade urobiť drevený meč pohodlnejším? Na to budete potrebovať veľa olova, ktoré sa musí skryť pod vrstvou vinutia. Vyrába sa z nylonových nití, mokrých kožených šnúr alebo z hladkej textílie. Tieto materiály minimalizujú kĺzanie dlaní po povrchu a zvyšujú ľahké použitie pištole.

Teraz viete, ako vyrobiť meč zo stromu a kedykoľvek si môžete zaobstarať novú hračku. Táto čepeľ je vhodnejšia pre dospelých a menej vážne zbrane môžu deťom priniesť veľa radosti. Proces jeho vytvorenia sa bude ďalej zvažovať.

Guľová čepeľ

Ako vyrobiť meč z lopty? Na to potrebujete iba dve veci: samotný materiál a ručné čerpadlo na jeho čerpanie.

Pred začatím práce by ste mali vedieť, že na to musíte mať ruky a trpezlivosť. Preto, ak máte napríklad v pláne vyrobiť veľa takýchto nástrojov na detskú dovolenku, precvičte ich vopred. Buďte tiež pripravení na nepríjemné incidenty, keď vám do rúk vtrhnú nafukovacie palice, pretože nie všetky majú dostatočnú pevnosť a ťažnosť.

Základné pravidlá

Ako vyrobiť meč z lopty? Nezabudnite na základné požiadavky na pracovný tok.

 1. Na nafúknutie veľkého množstva podlhovastých výrobkov je lepšie použiť špeciálnu pumpu. Môže byť buď manuálne alebo elektrické. Prirodzene, môžete to urobiť ústami, ale takto strávite veľa času a energie a ďalšie vybavenie môže výrazne urýchliť a uľahčiť pracovný proces.
 2. Pri plnení hračky vzduchom nechajte prázdnu oblasť dlhú tri až päť centimetrov. Počas krútenia do neho prúdi prebytočný plyn, inak plavidlo jednoducho praskne.
 3. Všetky krútiace činnosti sa musia vykonávať jednou rukou. Ďalší jednoducho drží prvé a predposledné bubliny.
 4. Keď pracujete na vytváraní rôznych typov mečov z gúľ, práca vždy spočíva v rozdelení materiálu do samostatných zón a ich skrútení. Po každej revolúcii nezabudnite pritlačiť trochu tak, aby sa vzduch v nej pohyboval do voľnej komory pri chvoste.

Pokyny krok za krokom

Ako si vyrobiť meč doma pomocou guličiek? To nie je vôbec ťažké. Strávite tým asi desať minút. Postupujte podľa pokynov - a určite sa vám podarí.

 1. Nafúknite loptu pomocou pumpy. Zároveň sa musí držať palcom a ukazovákom. Zviažte ho a ohnite asi 20 centimetrov od špičky.
 2. Zrolovať blank znova, aby ste dostali postavu, ktorá vyzerá ako had.
 3. Nájdite stred skúmavky a jemne, ale pevne stlačte všetky jej časti.
 4. Hračku ešte viackrát otočte a opatrne roztiahnite. Takže urobíte pohodlnú rukoväť budúcej čepele. Dlhá časť trubice bude slúžiť ako špička meče.

Týmto sa dokončí práca na remesle. Môžete si vyrobiť toľko hračiek, koľko chcete a mať pre svoje dieťa krásny pirátsky alebo rytiersky večierok. Deti majú zaručenú radosť z vašich remesiel.

DIY svetelný meč

V detstve si každý z nás spomína vetu, že skutočný Jediho meč musí byť vyrobený vlastnými rukami. Naozaj, prečo sa necítiš ako skutočný Jedi, ktorý drží svoje ruky na legendárnej zbrani.

Duelový nástroj Jedi sa skladá z rukoväte žiariacej čepele. Základom takého meče je priehľadná trubica (PVC alebo polykarbonát). Vnútri je vložený LED pásik, ktorý je pripevnený na špeciálnej tyči. Vytvára iluzórnu žiaru charakteristickú pre zbraň tohto druhu. Aby žiarovka svietila, sú LED diódy spojené so zdrojom energie - je možné ich realizovať samostatne alebo si ich „požičať“ z nezvyčajnej baterky. Pri výbere takéhoto bloku zvážte jeho veľkosť - mal by sa hodiť do ruky.

Ak chcete mať zbraň s ťažkým svetlom, ale s charakteristickým zvukom, skúste ju vyrobiť na Arduino (špeciálna doska, batérie, mini-procesor imr3 prehrávač). Jedná sa o celkom technicky vyspelú náplň, ktorá vášmu produktu poskytne maximálnu podobnosť s pôvodným majstrom. Osobitná pozornosť by sa mala venovať indoktrinácii meča - je to vizitka každého hrdinu hviezdnej ságy. Napríklad pre Dooku je to špeciálny polmesiac. Zbraň hlavného darebáka Dartha Vadera sa nevyznačuje ničím zvláštnym - obvyklou priamou čiarou s vodorovnými zárezmi pre ľahkú rotáciu (to je príbeh viac ako dvadsiatich rokov meča). Avot garda zbrane Kyle Ren zároveň slúžili ako ozdoba meče, vetranie.

Pri zostavovaní ľahkej zbrane sa uistite, že nielenže zodpovedá vybranému hrdinovi hviezdnych vojen, ale má silné a silné spojenie. Polykarbonátovú skúmavku utrite ručne po dobu 5 až 10 cm.

Z jedného na Jediho

Kultový film Hviezdne vojny vzrušuje myseľ svojich fanúšikov po celom svete otázkou, ako vyrobiť laserový meč. Aby sa fantázia stala realitou a vo svojich rukách cítite silu žiarivého listu Jedi, musíte urobiť pomerne jednoduchú prácu.

Najprv zozbierajte materiály potrebné na vytvorenie zbrane. Budete potrebovať:

- priehľadná alebo matná trubica z polykarbonátu na okraji meča,

- stočené do polyetylénu na rozptýlenie svetla,

- „Oracal“, ktorý odráža žiaru,

- poniklovaná nábytková noha na vytvorenie rukoväte,

- silná farebná dióda (približne tri watty energie),

- držiak na tri batérie,

Druhy mečov a vlastnosti ich výroby vlastnými rukami: stručný prehľad meča hrdinov a iných hrdinov

Každá čepeľ má svoje vlastné vlastnosti, vďaka ktorým je časťou obrazu hrdinu. Vrchný meč má širokú čepeľ, z jednej strany brúsenú (falsion alebo flamberg), ktorá je vhodná pri aplikácii nastriekaných a sekaných rán. Okrem toho bola waspaga pirátskou zbraňou - používala sa pri boji zblízka.

Je to zvláštne, ale zbraň sa niekedy uzdraví. Príkladom je takzvaný Kolesovský meč, ktorý je určený na výsadbu lesa. Jeho „zbraň“ však možno nazvať veľkým úsekom.

Pozrime sa na Quidské meče, ktoré sú široko zastúpené v populárnych hrách. Minecraft najčastejšie používa čepeľ s dvoma hranami a ochranným krytom. Podobné formy zbraní sú v Zaklínačovi, stále však nájdete ielfické modely, ktoré majú jednostranné ostrenie a zakázaný meč so špeciálne tvarovanou čepeľou.

Krátky rímsky meč Gladius, ktorého ťažisko je kompenzované protiváhou zápästia, si od nepamäti získal ocenenie medzi znalcami zbraní. Parochne ho znovu vytvorili spolu s titánovou zbraňou (čepeľ s veľmi širokou čepeľou).

Ak chcete znovu vytvoriť slovanské meče, ktoré používali epickí hrdinovia - buďte pripravení na to, že zbrane kované zo železa so silnou čepeľou s dvoma hranami nebude možné ľahko posunúť posun - pri priemernej dĺžke 80 cm môže vážiť až 10 kg. To znamená, že Sparťanské zbrane boli až 60 cm a vážili 1,5 kg, čo možno považovať za veľmi odhaľujúci príklad.

Tiež, ak máte talent, môžete skúsiť postaviť Corvo meč, ktorý sa skladá dokonca z tenkých kovových dosiek, ale má skvelú vlastnosť.

Меч катана своими руками

Самурайский меч катана, отличается длинным, тонким, чуть изогнутым клинком. Его лезвие заточено лишь содной стороны, что однако неуменьшает его смертоносности (что весьма полезно для самурая). Изготовить его выможете изтонкой стальной пластины, заточив иотполировавее. Nemá zmysel si myslieť, že to bude ľahké - upgrade katany na dokonalosť bude vyžadovať dva až tri mesiace tvrdej práce. Čepeľ by mala byť ďalej vytvrdená, aby znovu vyleštila jej oslnenie. Avot s rukoväťou, ktorú nemôžete obťažovať - ​​stačí ju zabaliť obvyklým káblom alebo motúzom.

DIY meč pre dieťa

Pre dieťa si môžete vyrobiť meč z ľubovoľného materiálu okrem železa. Dokonca aj pre dospievajúcich je kovový meč potenciálne nebezpečnou hračkou, ktorá môže ublížiť sebe alebo niekomu inému. Pre deti sú žiarovky perfektné, ktoré sa nemusia robiť čo najbližšie ku koronále. Na tento druh zbrane stačí vziať dve PVC rúrky a pásik LED a jednoducho ozdobiť nevzhľadné detaily. Avot retiazkový laserový meč pre dieťa, aby to neurobilo za to - zabijete veľa času, môžete rozbiť všetky zvončeky a píšťalky ako Arduino dvakrát.

Hračka z dreva alebo z papiera bude mať dobrý vkus pre školákov, ktorí radi vyrábajú komické duely. Keď sa však s dieťaťom manipulujete aj s hračkou od nepamäti, nezabudnite s ním hovoriť o pravidlách bezpečnej manipulácie.

Pouzdro pre domácich majstrov pre meč

Pošva je druh krytu vašej zbrane, z ktorého vykukuje lem držadla. Nech sú hodné pre drevené dosky so železnými ústami a špičkami, ktoré sú pripevnené tenkými koženými pásikmi.

Vo všeobecnosti je vytvorenie meča vlastnými rukami dosť namáhavý proces, ale výsledok vás určite poteší.

Pracovný proces

Ako vyrobiť laserový meč? Na začiatok odmerajte požadovanú dĺžku špičky a odrežte trubicu. Potom sa rozhodnite o parametroch rukoväte a pomocou skladačky skráťte nôž na požadovanú veľkosť.

Potom vložte do čepele čepele diódu a kotúčik polyetylénu. Samostatne odrežte kruh z olejovej utierky a položte ho na vrch obrobku. Pri zvládnutí toho, ako vyrobiť Jediho meč, sa orlandský materiál, ktorý bude slúžiť ako reflektor, stane nevyhnutným pomocníkom. Musí byť upevnená vo vnútri remesiel.

Teraz urobte otvor v rukoväti pre vypínač. S týmto vám pomôže súbor. Potom pripojte rezistor, držiak batérie a prepnite ich do držiaka. Pripojte k nim diódu.

Záverečná fáza

Špičku polykarbonátovej trubice zabaľte elektrickou páskou (bude to trvať niekoľko pradienok), aby ju sotva zapadla do rukoväte. Medzi formované vrstvy prilepte maticu a v rukoväti vytvorte otvor pre skrutku, pomocou ktorej bude čepeľ pripevnená.

Skúmavku uzavrite viečkom, priskrutkujte ju k rukoväti, ozdobte ju podľa vlastného želania - a čepeľ Jedi je pripravená. Neváhajte a choďte s ním do vojny proti Darth Vaderovi.

Pozrite si video: Kúzelnícky trik. Tlačiareň na peniaze Výroba bankoviek z papiera. Sfalšované peniaze? (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send