Užitočné tipy

Ako nájsť dieru v nafukovacom matraci: 8 efektívnych spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Vzduchový matrac je pohodlná vec, ktorú je možné ľahko uložiť. Je napríklad neoddeliteľnou súčasťou večierky, po ktorej máte stále priateľov a umožňuje vám umiestniť hostí na noc v pohodlnej posteli. Ale ak je na matraci ešte malá diera, váš hosť zostane ráno na podlahe, rád by som sa takýmto momentom vyhýbal. Nájdenie takej diery je rovnaké ako hľadanie ihly v kupce sena, ale pokúsime sa vám pomôcť s touto úlohou.

Najskôr odstráňte posteľnú bielizeň z matraca

Matrac umiestnime na miesto, kde ho môžeme krútiť a krútiť rôznymi smermi, ale zároveň ním voľne pohybovať

Naplňujeme ju až po limit (je lepšie použiť ručné čerpadlo, nie vzduchový kompresor, pretože matrace nemajú radi vysoký tlak)

Začneme s prehliadkou matraca (hotový dizajn vám umožní všimnúť si aj najmenšiu dieru)

V striekacej pištoli zmiešame mydlovú tekutinu a teplú vodu a potom roztok systematicky rozstrekujeme po celej ploche vzduchového matraca. Ak si všimnete mydlové bubliny, zistila sa diera. (Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť únik). Môžete si tiež vziať mydlovú handru a utrieť ju matracom, efekt bude rovnaký

Ak existuje takáto príležitosť, potom matrac spustite do bazéna (je to možné aj vo vani, ale ak má dostatočné rozmery). Ponorte matrac do častí alebo do celku a na miesto, kde sa nachádza otvor, všimnete si bubliny, miesto vpichu bolo nájdené

Postupne a pomaly posúvajte dlaň cez matrac, kde do dlane vnikne vzduch, nájdete dieru

Môžete ohnúť ucho k nafukovacím matracom a počuť vzduch opúšťajúci matrac. Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí majú dobrý sluch

Dôkladne si preverte všetky spoje. Vzduchový matrac má švy na hornej a dolnej strane, ako aj samozrejme na bokoch. Toto sú najbežnejšie úniky vzduchu.

Ak chcete hľadať netesnosti, môžete matrac položiť na stôl, ktorý sa nachádza pred domom. Potom si zoberte záhradnú hadicu a začnite zalievať matrac trochou vody, teraz hľadáme bubliny po celom povrchu. Buďte opatrní, pretože otvor nebude neustále uvoľňovať bubliny, ale iba raz za pár minút

Dávajte pozor na ventil alebo dýzu, aby ste sa uistili, že sú bezpečne pripevnené.

Jedna alternatívna metóda

1. nalejte do matraca pohár vody

2. matrac plnímame vzduchom, ale nie je potrebné ho vyplňovať až na hranicu, stačí, aby mal potrebnú formu

3. pretrepte matrac a otočte sa najprv na jednej strane, potom na druhej strane. Mokré miesta, ktoré sa objavia na povrchu matraca, presakujú

4. Po zistení netesnosti je potrebné vypustiť vodu a namiesto toho naliať 1 liter metylhydrátu, potom pretrepať matrac a vypustiť tekutinu. Tým sa zabráni plesniam a objaveniu sa akýchkoľvek mikroorganizmov vo vzduchovej matraci.

Mydlová voda vám umožňuje sústrediť sa na bubliny, keď sa dostane do netesnosti.

Pred začatím opravy matraca z neho mydlo vyberte a nechajte ho zaschnúť.

Ďalšie informácie o oprave otvoru získate od výrobcu. Niektoré firmy môžu ponúkať bezplatné opravárenské súpravy alebo vydávať odporúčania.

Pri nafukovaní matraca zapaľujte vonnú tyčinku a umiestnite ju tak, aby sa do matraca dostal dym. Miesto výstupu dymu je miesto úniku.

Ako nalepiť nafukovací matrac.

Otvory v nafukovacích matracoch nie sú neobvyklé. Už sme písali o tom, ako nájsť diery vo vzduchových matracoch, je čas hovoriť o tom, ako ich prilepiť.

Oprava vzduchových matracov pre domácich majstrov je jednoduchá. Na to potrebujete lepidlo PVC, odmasťovač (acetón, alkohol, rozpúšťadlo), jemný brúsny papier a náplasť. Náplasti sú obvykle dodávané s nafukovacím matracom.

Ako nalepiť nafukovací matrac? Najskôr zoberte brúsny papier na odstránenie vrstvy hromady zo vzduchového matraca. Ak je matrac hladký, môžete tento krok preskočiť. Odstránenie hromady je potrebné, inak sa náplasť jednoducho nelepí.

Teraz musíte ísť cez vyčistené miesto s odmasťovačom. Všetko môžete nalepiť na vzduchový matrac. Zoberieme náplasť správnej veľkosti, prikryjeme miesto vpichu na matraci a nalepíme náplasť. Ak chcete dosiahnuť lepšiu priľnavosť, pritlačte ho zhora nadol. Lepidlo schne pomerne rýchlo, ale je lepšie nechať matrac týmto spôsobom cez noc.

Metóda 1: Kontrola ventilu

Mnoho výrobcov týchto výrobkov považuje kontrolu ventilov za najlepšiu odpoveď na otázku „Ako nájsť dieru vo vzduchových matracoch?“ Odporúčame vám urobiť nasledovné:

 1. Najskôr odstráňte posteľnú bielizeň a všetko, čo vám prekáža vo vyhľadávaní.
 2. Matrac premiestnite do dobre osvetlenej miestnosti bez predmetov - budete ju musieť nafúknuť, prevrátiť a dôkladne preskúmať.
 3. Naplňte matrac čo najviac vzduchom.
 4. Teraz je však čas skontrolovať ventil - je to ten, kto je hlavnou príčinou všetkých únikov. Uistite sa, že je pevne zatvorená. Ak je ventil dvojitý, musí sa jeho zástrčka pevne zasunúť do základne.
 5. Ak sa vyskytne problém s ventilom, bude ťažké ho sami opraviť. Pokúste sa opraviť netesnosť vložením tenkej vrstvy plastu, látky.
 6. Ak s ventilom nie sú problémy, neprepúšťa vzduch, ako potom nájsť dieru v nafukovacom matraci? Poďme ďalej!

Metóda číslo 2: použitie mydlového roztoku

Budeme konať podľa nasledujúceho algoritmu:

 1. Do sprejovej fľaše pridajte trochu umývacieho prostriedku (mydlový roztok, tekuté mydlo, sprchový gél alebo šampón) tak, aby na celom povrchu matraca bolo dostatok mydlovej vody. Alternatívou k „rozstrekovačom“ by bola špongia alebo handra nasiaknutá týmto riešením.
 2. Ako nájsť dieru vo nafukovacích matracoch doma? Naplňte ho vzduchom a striekajte, utrite celý povrch produktu mydlovou vodou, znova začnite s ventilom a venujte osobitnú pozornosť oblastiam švov.
 3. Teraz pozorne sledujte - kde sa objavili mydlové bubliny a bude tu miesto na únik vzduchu.
 4. Zakrúžkujte priesak permanentnou značkou, značkou kúsok pásky alebo lepivou nálepkou.
 5. Ďalším krokom je 100% sušenie matraca. Až potom bude pripravený na skladovanie a opravu.

Metóda 3: vizuálna a manuálna kontrola

Ďalší jednoduchý spôsob, ktorý vám povie, ako nájsť dieru vo vzduchovom matraci:

 1. Naplňte produkt vzduchom až po limity.
 2. Matrac starostlivo skontrolujte, či nie je poškodený. Osobitná pozornosť sa venuje švom.
 3. Ruku navlhčite trochu vo vode a po kúsku posuňte dlaň po povrchu matraca. Jazdite tak pomaly, ako je to možné - rýchla kontrola neprinesie výsledky. V mieste, kde bude vychádzať vzduch, budete cítiť mierne chladenie alebo dokonca mierny dych na mokrej ruke.
 4. Ďalšia technika - tiež skúmanie oblasti za oblasťou, tlačenie na povrch matraca, ohýbanie blízko jeho ucha. Vykonajte tento postup v úplnom tichu - až potom budete počuť jemné otvorenie z otvoru v produkte. Viac pozornosti - opäť švom.
 5. Netesné miesta tiež označte trvalým značkovačom alebo lepiacou páskou. Nezastavujte, ak nájdete jednu dieru - preskúmajte celú matrac, môže dôjsť k niekoľkým poškodeniam.

Aké nástroje budú potrebné

Sada nástrojov, materiálov potrebných na nájdenie diery v matraci závisí od metódy zvolenej na dosiahnutie cieľa. Niekedy nestačí len jedna možnosť, takže majiteľ nafukovacieho matraca striedavo používa niekoľko z nich.

Aké nástroje sú potrebné:

 • mydlový roztok (pridajte tekuté mydlo, šampón alebo čistiaci prostriedok do vody),
 • kontajner na spojenie týchto dvoch komponentov v ňom,
 • špongia z penovej gumy (zvyčajná je vhodná na umývanie riadu). Potreba skontrolovať ventil,
 • veľká žinka z peny na zakrytie celého povrchu nafukovacieho matraca penou,
 • kus látky, ak nejde o špongiu
 • značka na sledovanie dier v matraci.

Nájdite otvor v nafukovacom matraci - 7 efektívnych spôsobov

Najťažšou vecou v tom, ako nájsť dieru v nafukovacej matraci, nie je ani metóda vyhľadávania, ale detekcia strihu. Sú takmer mikroskopické. Bez pomocných nástrojov sú ťažko viditeľné.

Pred vyhľadaním sa odporúča vyhľadať pokyny, ktoré boli priložené k novej nafukovacej matraci, a potom si ju prečítajte. Výrobcovia často dávajú odporúčania s cieľom nájsť a vyčistiť otvor, berúc do úvahy materiál, z ktorého je vec vyrobená.

Kontrola ventilu

Aby ste nestrácali príliš veľa času, mali by ste vždy hľadať otvor v matraci tak, že najprv skontrolujete tesnosť ventilu. Zlyhanie spôsobuje pokles tlaku.

Pred testovaním ventilu matraca ho musíte očistiť od prachu, opláchnuť každý komponent. Niekedy sú tieto opatrenia všetko potrebné na vyriešenie problému.

Čerpadlo vo vzduchovej matraci pracuje takmer rovnako ako vysávač: cez jeden otvor sa nasáva vzduch, cez druhý vstupuje do ventilu. Vďaka tomu padajú prachové častice, podstielka, vlasy, nábytkové vlákna, vlákna a chlpy pre domáce zvieratá. Pečate sú zakryté odpadkami, strácajú tesnosť.

 1. Vyčistite a prepláchnite ventil matraca.
 2. Dajte to na miesto.
 3. Nafukujte nafukovací matrac.
 4. Pevne uzavrite obidve zátky.
 5. Pripravte mydlový roztok.
 6. Nanášajte ho na ventil a mydlom tiež okolie.
 7. Porazte penu tak, aby zakrývala ventil.
 8. Ak je to problém, a nie prítomnosť dier v matraci, začnú sa čoskoro objavovať bubliny, tiché syčanie.
 9. Zostáva pochopiť, čo je zložitosť poruchy. Po oprave alebo výmene ventilu.

Na počúvanie

Ďalším spôsobom je vyliezť na povrch nafukovacieho matraca a pohybovať sa po ňom, počúvať a snažiť sa nájsť dieru.

Uši sú citlivé na zvuk vzduchu vychádzajúci z matraca. Vydáva syčanie.

Vypočujte si vzduch opúšťajúci produkt - efektívny spôsob detekcie veľkej diery v matraci. Nie je vhodný pre malé vpichy - syčanie jednoducho nie je počuť.

Musíte pozorne počúvať v mieste švíkov. Toto je bežná zóna úniku.

Vizuálna kontrola

Nie je to veľmi účinná možnosť. Vyžaduje to pozornosť, ostré videnie, sluch. Ak sa chcete týmto spôsobom nájsť v matraci dieru, musíte mať:

 • zdroj najlepšieho osvetlenia
 • priestor, to znamená schopnosť priblížiť sa k nafukovacím matracom z akejkoľvek strany,
 • absolútne ticho v miestnosti.

Ako nájsť dieru vo nafukovacích matracoch pomocou jej kontroly:

 1. Nafúknuté veci starostlivo kontrolujú, počúvajú a tlačia na rôzne oblasti. Oblasť, kde sa nachádza diera, bude vydávať syčanie.
 2. Ak nefunguje vizuálna kontrola, môžete si namočiť ruku studenou vodou. Pritláčajú ho na matrac, držia ho čo najbližšie k jeho povrchu, dotýkajú sa švov, všetkých strán, hornej a dolnej časti. V mieste otvoru bude cítiť chlad - toto je prúd vychádzajúceho vzduchu.

Mydlové riešenie

Použitie mydlového roztoku na nájdenie diery v matraci je pomerne ťažké, ale výsledok sa pravdepodobne dosiahne.

Roztok je kombináciou vody a detergentu.

Čo robiť:

 1. Pripravte povrch. Nájdite dobré svetlo, priestor. Ak sa na ulici prehliada nafukovací matrac, oblasť okolo je očistená od akýchkoľvek predmetov, ktoré by mohli vytvoriť otvor.
 2. Nafukujte matrac viac ako obvykle.
 3. Vytvorte riešenie.
 4. Navlhčite v ňom veľkú špongiu a na matrac naneste penu. Používajú sa kruhové pohyby. Stojí za to začať so švami. Tam, kde sú defekty, sa objavia bubliny, syčiace.
 5. Zakrúžkujte otvor nájdený pomocou značky.
 6. Pokračujte v kontrole ďalších vpichov.
 7. Pred opravou matraca opláchnite a osušte.
 8. Utesnite otvor.

Použitie lepiacej fólie

Povrch nafukovacieho matraca sa navlhčí vodou zo sprejovej fľaše a potom sa obalí lepiacou fóliou. Je potrebné sledovať reakciu. Malé vydutie bude označovať miesto, kde sa nachádza otvor. Vyskytuje sa v dôsledku hromadenia vzduchu pod filmom.

Ponorenie pod vodu

Ako nájsť matrac umiestnením pod vodu:

 1. Produkt čiastočne nafúknite tak, aby sa ukázalo, že je ponorený pod vodu.
 2. Urob to po častiach. Môžete použiť kúpeľ, bazén, rieku.
 3. Vytlačte utopené miesto a sledujte reakciu. Prúd vzduchu vychádzajúci z vpichu sa zmení na bubliny pod vodou.
 4. Najprv skontrolujte ventil, potom švy, potom zvyšok povrchu.
 5. Zakrúžkujte rez značkou.
 6. Matrac usušte.

Pred použitím tejto metódy si prečítajte návod na používanie príslušenstva. Niektoré materiály nemusia prísť do styku s veľkým množstvom vody.

Použitie záhradnej hadice

Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí žijú v súkromnom dome alebo sú v krajine. Čo potrebujete:

 • veľký voľný priestor
 • hadice,
 • voda.

 1. Nafukujte matrac.
 2. Položte ho na vybraný povrch.
 3. Hadicou pretekajte vodu. Tlak nie je silný. Pomaly vodu. Dôsledne monitorujte každú oblasť (malá diera uvoľňuje vzduch raz za pár sekúnd).

Ak je matrac mierne deformovaný, stratil tlak, elasticitu, nie je potrebné ho vyhodiť. S najväčšou pravdepodobnosťou je prepichnutý. Nájdenie oblasti poškodenia je jednoduchšie, ak budete postupovať podľa užitočných odporúčaní:

 • Skontrolujte, či je ventil tesný
 • prečítajte si pokyny
 • použite penu jej nanesením na povrch,
 • externá inšpekcia nie vždy vedie k výsledku, je efektívnejšie použiť túto vec pod vodou,
 • Nepoužívajte záhradnú hadicu v malých miestnostiach,
 • po zistení otvoru matrac umyte a osušte.

Niektorí sa snažia nájsť škodu naliatím vody do nafukovacej matrace. Potom nebude možné normálne zaschnúť. Dôsledkom je vývoj plesní, výskyt vône vlhkosti.

Kontrola matracov

Ak ste vo ventile nenašli žiadne viditeľné príčiny, pokračujte v hľadaní. Ako nájsť dieru v matraci Intex - tu je odpoveď - prejdite na podrobnú kontrolu dobre nafúknutého matraca:

 1. Pri správnom osvetlení skontrolujte každý milimeter. Kráčajte rukami za švami - je pravdepodobné, že v nich je únik. Po stranách horná, spodná. S najväčšou pravdepodobnosťou je diera veľmi malá a je možné ju zistiť iba pri dobre nafúknutom matraci.
 2. Počúvajte. Vaše uši určite zachytia zvuk vychádzajúceho vzduchu, iba preto opatrne zatlačte na matrac, aby vzduch vychádzal rýchlejšie, a pomaly sa pohybujte a počúvajte po obvode.
 3. Navlhčite dlaň vodou. Ak jazdíte na matraci mokrou rukou pri hľadaní netesnosti, vlhká dlaň bude cítiť lepšie prúdenie vzduchu.
 4. Keď nájdete dieru, označte ju perom alebo lepiacou páskou, aby ste ju nestratili zo zreteľa.

Čistiaci prostriedok na umývanie riadu

Správne, pena a v našom prípade bubliny pomôžu rýchlo určiť únik:

 1. Pridajte do sprejovej fľaše mydlo. Ak nie, použite iba vlhkú penovú špongiu.
 2. Najskôr nastriekajte matracný ventil Intex, ak je tam ešte malý otvor, mydlo pení.
 3. Ďalej mydlom z každej samostatnej oblasti matraca špongiou skontrolujte, či sa tvoria bubliny.
 4. Na zvýraznenie použite trvalú značku, pretože sa nebude rozmazávať na mokrom povrchu.
 5. Ak chcete matrac prilepiť, musíte ho úplne vysušiť a ak matrac odstránite bez jeho vysušenia až do konca, následne sa na ňom vytvorí pleseň.

Ponorte do vody

Možno najistejší spôsob, ako rýchlo nájsť poruchu, ktorú je ľahké vykonať aj doma, v kúpeľni. Pamätajte, že nie všetky matrace sa môžu navlhčiť, pretože niektoré druhy tkanín môžu pri kontakte s vodou stratiť svoju kvalitu av niektorých prípadoch dokonca dôjsť k jej zhoršeniu. Prečítajte si štítok od výrobcu, spravidla je tam uvedené všetko.

Ako nájsť dieru v nafukovacích matracoch Intex? Postupujte podľa týchto pokynov:

 1. Nafúknuté matrace pomaly ponorte do vody. Najjednoduchšie to bude v bazéne, ale v kúpeľni môžete vynechať aj len samostatnú časť.
 2. Vyhľadajte odchádzajúce bubliny, ktoré naznačujú, že vzduch vychádza.
 3. Suché a lepidlo.

záver

Ak stále premýšľate, ako nájsť dieru v nafukovacích matracoch Intex, vždy si môžete prečítať pokyny od výrobcov, pretože pre rôzne materiály sú vhodné rôzne metódy. Často sa aplikujú okamžite na súpravu matracov. Dôrazne vám odporúčame, aby ste sa neriadili takými metódami, ako je napríklad nalievanie vody do matrace Intex, vnútornú vrstvu bude veľmi ťažké vysušiť. Ak hľadáte, venujte si čas, ak už dlhšiu dobu nedokážete nájsť chybu, potom sa výrobcovia určite skontaktujú s kupujúcim alebo si kúpia nový matrac.

Tu sú snáď všetky najúčinnejšie metódy vyhľadávania únikov vzduchu vo nafukovacích matracoch, existujú ďalšie, ale myslíme si, že tieto sú dostatočné na odhalenie zostupu.

Ako nájsť video vo nafukovacích matracoch pomocou videa, začnite sledovať hneď teraz:

Metóda číslo 4: ponorenie do vody

Táto metóda, ktorá vám povie, ako nájsť dieru vo vzduchových matracoch, nie je vhodná pre všetky výrobky - niektoré z nich sa nedajú úplne ponoriť do vody. Обязательно ознакомьтесь с инструкцией от производителя. Если такой контакт разрешен, то действуйте по инструкции:

 1. Частично надуйте матрас воздухом, закройте клапан.
 2. Наполните ванну или бассейн водой.
 3. Поместите изделие целиком под воду.
 4. Najprv kliknite na materiál okolo ventilu - ak z neho vychádzajú vodné bubliny, problém sa zistí.
 5. Po zatlačení obidvoch rúk na povrch preskúmajte celú matrac ponorený do vody. Vzduchové bubliny naznačia dieru.
 6. Nehydrofóbny permanentný marker pomôže označiť miesto poškodenia.
 7. Pred ďalším skladovaním a opravou produkt úplne vysušte.

Dodatočné metódy

Ak vám vyššie uvedené kroky nepomôžu, môžete urobiť nasledujúce kroky:

 • Niektorí odporúčajú vyplniť matrac dymom. Táto metóda je vhodná pre fajčiarov vodnej fajky alebo fazule. Pri čerpaní vzduchu do matraca vyplňte priestor v blízkosti čerpadla hustým dymom. A potom sledujte produkt. Tam, odkiaľ pochádzajú tenké dymové pramienky, dôjde k poškodeniu.
 • Stiahnite si aplikáciu na určenie zvukových decibelov vo svojom smartfóne. V úplnom tichu pomaly posuňte zariadenie cez matrac. Kde mierka mierne stúpne a je tu diera.
 • Naplňte produkt freónom. Dieru nájdete pomocou špeciálneho analyzátora - zariadenia na kontrolu stavu klimatizačných zariadení.
 • Naplňte matrac vzduchom nasýteným vôňou osviežovača vzduchu, parfumu, kolínskej vody alebo arómy. A potom v inej miestnosti už hľadajte poškodenie zápachom.

Ako nájsť otvor v nafukovacích matracoch Intex? Pre tieto vysoko kvalitné výrobky sú vhodné všetky rovnaké metódy: kontrola ventilu, aplikácia mydlového roztoku, manuálna a vizuálna kontrola, ponorenie do vody.

Nalievajte vodu do matraca, aby ste zistili otvor v dôsledku úniku tekutiny! Nebudete môcť vysušiť produkt zvnútra - pleseň sa v ňom rozmnoží a stane sa úplne nepoužiteľným. Dúfame, že vám naše tipy pomôžu nájsť zdroj problému.

Pin
Send
Share
Send
Send