Užitočné tipy

Alkoholická želé: 4 recepty s fotografiami

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak plánujete robiť zábery na podporu iba jedného tímu, postupujte podľa týchto krokov. Budete mať iba jednu farbu želatíny.

 1. 1 Nalejte vodu do hrnca a pridajte trochu želatíny.
 2. 2 Nechajte pôsobiť 1-2 minúty.
 3. 3 Varte na miernom ohni 5 minút, dobre premiešajte.
 4. 4. Nalejte farebnú želatínu do misky.
 5. 5 Pridajte želatínovú zmes do misky a rozdrvte šľahačkou, kým sa farebná želatína úplne nerozpustí.
 6. 6 Nechajte zmes niekoľko minút vychladnúť a potom nalejte do alkoholu.
 7. 7 Nožové rezačky položte na plech na pečenie. Na plechu na pečenie bude pre vás ľahšie vystúpiť a dať formuláre do chladničky.
 8. 8 Nalejte želatínu do foriem a nechajte v chladničke 4 hodiny alebo cez noc.

Metóda 3 Vytvorte snímky pre oba tímy

Postupujte podľa týchto krokov, ak chcete podporiť oba tímy zastúpené v Super Bowl. Použijete 2 rôzne farby, každá zabalená.

 1. 1 Nalejte vodu do duseného mäsa a pridajte trochu želatíny, aby sa rozpustila vo vode. Bude to trvať 1 - 2 minúty.
 2. 2 Zapnite malý oheň a želatínu varte 5 minút, za miešania alebo šľahania rozšľahajte metla, až kým sa nerozpustí.
 3. 3. Nalejte každé vrece želatíny do rôznych misiek.
 4. 4 Želatínovú zmes rovnomerne rozdelte pre obe misky.
 5. 5. Do každej misky nalejte pohár alkoholu.
 6. 6 Na plech na pečenie vložte 2 rady rezačiek cookie.
 7. 7. Nalejte farebnú želatínu do každej misky osobitne.
 8. 8 Vložte panvicu do chladničky na 4 hodiny alebo cez noc.

Tipy pred začiatkom

Dnes existujú rôzne variácie receptov s whisky, vodkou, šampanským a inými alkoholickými nápojmi, ale stojí za to pochopiť, že nie je rozdiel, aký druh alkoholu budete používať, hlavná vec je, že je vysoko kvalitný. S vašim obľúbeným remeselkovým pivom je celkom možné pripraviť alkoholické želé, ale chcete to? To znamená, že by som chcel zdôrazniť, že hranica alkoholu želé povolená v recepte je obmedzená iba vašou fantáziou.

Teraz, keď vieme, že želé a alkohol sú dokonale kombinované, je potrebné objasniť situáciu výberom želé. Na tento účel sme zostavili krátky zoznam dobre kombinovaných párov „alkohol - želé“:

 1. Vodka - pomarančová alebo čerešňová želé.
 2. Whisky / koňak - Apple Jelly.
 3. Tequila - citrónová želé.
 4. Gin - želé alebo broskyňové želé.

Je dôležité mať na pamäti: najoptimálnejší pomer pre alkoholovú želé by bol: jeden diel alkoholu na dve diely tekutého želé. Ak zvýšite množstvo alkoholu, želé sa ukážu ako bez chuti a príliš silné.

Alkoholické želé: krok za krokom recept s fotografiami

V tejto časti sa dozviete, ako pripraviť alkoholickú želé v 4 krokoch. Jednoduché a rýchle!

 1. Najskôr pripravte balený obchod so želé podľa pokynov. Alebo želatínu rozpustite v horúcej vode s ovocným sirupom alebo kompotom.
 2. Hotovú želé ochladíme na 30-40 ° C, nalejeme do alkoholu a dobre premiešame.
 3. Nalejte zmes na strely alebo plastové šálky a nechajte ich v chladničke 2-3 hodiny.
 4. Pred podávaním želé nechajte stáť 5 až 10 minút pri izbovej teplote, aby sa mierne roztavila.

Môžete tiež urobiť vrstvené želé. Počkajte, kým prvá vrstva nestvrdne, a pridajte druhú schladenú vrstvu navrch. Rovnaký postup zopakujte s každou ďalšou vrstvou.

Alkoholické želé v plátkoch pomaranča

 1. Pomerančeky nakrájajte na polovicu a lyžičkou olúpte lžičku. PS: V budúcnosti nepotrebujete dužinu pomarančov, takže ju môžete jednoducho jesť alebo osviežiť.
 2. Vezmite misku, nalejte do nej horúcu vodu a želatínu rozpustite podľa pokynov. Dôkladne premiešajte, kým sa úplne nerozpustí.
 3. Pridajte alkohol, studenú vodu a znova premiešajte.
 4. Zmes sa naleje do foriem získaných zo šupiek polovíc pomarančov.
 5. Nechajte želé v chladničke 2 - 4 hodiny. Ďalej sa uistite, že je želé úplne zamrznuté, aby sa pri rezaní nerozširovala.
 6. Nakrájajte plátky na rovnaké časti a ošetrite svojich hostí.

Je dôležité vedieť: zvláštnosťou alkoholických želé je to, že keď sa konzumujú, prakticky nebudete cítiť alkohol. Avšak vo veľkých množstvách vám toto jedlo môže spôsobiť opicu, preto by ste sa mali vždy riadiť týmto opatrením.

Želé medvede s alkoholom

Medvede sú zvyčajne naplnené vodkou, ale môžete vyskúšať aj iný silný alkohol. Okrem medveďov môžete použiť aj iné hotové analógy želé (až po sladké marmelády).

1. Nalejte medvede do misy. Nalejte tú istú vodku, aby pokryla všetky medvede.

2. Misku prikryte lepiacou fóliou a vložte ju do chladničky. Nechajte želé uvariť minimálne dva dni.

3. Skúste jedného medveďa druhý deň. Ak vám vyhovuje jeho chuť, potom je všetko pripravené, ak nie, pridajte viac alkoholu a znova ho pošlite na varenie do chladničky.


Je dôležité, aby sa: trvanie máčania môže závisieť od výrobcu a technológie výroby želé. Čím hustejšia je želé, tým dlhšie trvá nasiaknutie. Nezabudnite na priľnavý film, inak vaše medvede absorbujú všetky pachy chladničky.

Možno ide o najzaujímavejšie recepty na výrobu alkoholického želé doma. Ak viete recept, ktorý tu nie je uvedený, podeľte sa oň v komentároch nižšie.

Malinová želé s ružovým vínom

zloženie:

 1. Ružové víno - ½ fľaša,
 2. Čerstvé maliny - 200 g,
 3. Plechová želatína - 4 platne,
 4. Cukor - 200 g
 5. Nové korenie - 5 hrachu,
 6. Čerstvá bazalka - 1 vetvička.

Metóda varenia

 1. Vložte želatínu do studenej vody. Zároveň nalejte víno do malej misky a privarte ju k varu na miernom ohni. V procese varenia pravidelne pridávajte bazalku, korenie, cukor a 100 g malín (v tomto prípade bobule padajú do vína tesne pred varom). Akonáhle sa obsah nádoby začne vrieť, počkajte minútu a vyberte ju z tepla.
 2. Vytlačte želatínové platne a miešajte ich vo víne, až kým sa úplne nerozpustia. Odstráňte korenie a bazalku a zvyšok prelejte cez sito, rozdrvte lyžičkou bobúľ. Potom nechajte kvapalinu vychladnúť mimo chladničky.
 3. Usporiadajte 1/2 nepoužitých malín v dezertných vázach alebo pohári na víno, potom ich do polovice naplňte želé a chladte. Potom ich odstráňte na denné svetlo, rozprestrite zvyšné bobule, naplňte ich zvyšnou zmesou a vráťte sa do chladničky, kým neztuhnú (ak sa druhá polovica zmesi do času rozliatia zahusťuje, môžete ju v mikrovlnnej rúre bezpečne roztaviť).

Sedem fotografických nápadov na alkoholické želé

Našli ste chybu alebo máte čo pridať? Vyberte text a stlačte klávesy CTRL + ENTER alebo kliknite sem. Ďakujeme vám za príspevok k rozvoju tejto stránky!

Pin
Send
Share
Send
Send