Užitočné tipy

Ako nájsť dobrého návrhára

Pin
Send
Share
Send
Send


Kde návrhár hľadať objednávky

Pre dizajnéra je veľmi ťažké nájsť prvého klienta, preto tento článok popisuje až 11 spôsobov, ako vyhľadávať objednávky, vrátane desiatich bezplatných a jedného plateného. Na začiatku je dôležité hovoriť o nasledujúcej veci - zvyčajne máte nejaký druh produktu (podľa produktu máme na mysli službu aj vec), napríklad balenie mlieka alebo poskytovanie služby. Toto je určitý objekt, ktorý predávame za peniaze.

My, ako dizajnér, tiež máme produkt - toto portfólio sa pokúsime ukázať všade, aby sme si mohli niečo objednať. A až potom bude existovať marketing, t. čo ako budeme ju propagovať.

Nebudem hovoriť o tom, ako si vytvoriť dobré portfólio. Pre nás je dané dobré portfólio, na ktorom sme už pracovali na kurze Design GYM. Môžete si však pozrieť video „Ako vytvoriť portfólio?“ Alebo si prečítajte článok. Tam som hovoril, ako vybudovať portfólio, ak nemáte vôbec žiadnych zákazníkov, a čo s tým robiť.

Ako si vytvoriť dobré portfólio

Keď píšu o hľadaní objednávok pre dizajnérov, často hovoria o nezávislých burzách. Aby ste mohli pokračovať, musíte vidieť túto kocku:

Jedná sa o vodný park v Číne, kde sa každý s nafúknutým kruhom snaží držať a užívať si bazén, rovnaká situácia ako pri slobodných výmenných pobytoch. Najmä ak ste začiatočník, so svojím „skvelým“ portfóliom (na začiatku sa vám bude zdať skvelý a za rok sa budete smiať sami) bude veľmi ťažké preraziť tento prúd ostatných skúsených dizajnérov, ktorí na nich už celé desaťročia pôsobia. výmeny.

Výmeny za hľadanie objednávok na úplnom začiatku sú preto otázne, ale stále stojí za to vytvorenie účtov s portfóliom.

Ak ste tvrdohlaví, odporúčam nasledujúce výmeny na voľnej nohe:

Ak ste v poriadku, čítajte ďalej 🙂

Najprv by som chcel povedať ešte jednu vec.

Bežná ponuka od webových dizajnérov je: „zaplatiť 25 000 rubľov a získať dizajn stránok.“ Vo všeobecnosti nie je zlé, je už jasné, čo možno očakávať - ​​za také a také peniaze môžeme získať návrh webovej stránky. Je však oveľa lepšie, ak je vaša prvá ponuka bezplatná, napríklad „Vytvorím prototyp vášho webu zadarmo.“ Koniec koncov, nie každý je pripravený zaplatiť 25 000 rubľov alebo dokonca polovicu sumy ako zálohu. Ale s väčšou pravdepodobnosťou ľudia súhlasia s niečím zadarmo, napríklad s prototypom stránok.

Bezplatná ponuka pre potenciálneho klienta

Všetci vieme, že výroba prototypu stránok je pomerne jednoduchá, napríklad na webe moqups.com - vykonáva sa to za 5 až 10 minút a môžete to ukázať budúcemu zákazníkovi.

Mali by ste mať bezplatnú ponuku pre potenciálnych zákazníkov!

Alebo takúto ponuku - vytvorím tabuľku zadarmo s výpočtom návratnosti vašej budúcej webovej stránky a doporučím dodávateľom. To znamená, že hovoríte - dám vám veľa výhod a za to nebudem žiadať nič. Je to potrebné, aby viac ľudí odpovedalo, je dôležité ich zaujímať, pretože je oveľa ľahšie dohodnúť sa na tom, čo vám ide zadarmo. To všetko sa nazýva výzva na akciu (výzva na akciu), t. to je to, čo voláte klienta, aby s ním začal komunikovať. A to je veľmi dôležité.

Úspešní dizajnéri majú svoje vlastné CTA

Výzva na akciu pre klienta

Musíte formulovať svoju výzvu na akciu. Môže to byť iné, napríklad: napíšte na osobný účet a získajte bezplatný audit stránok, pošlite 6 lekcií zadarmo na Photoshop a archív s užitočnými zdrojmi na váš e-mail. Toto je moja výzva na akciu, a keď som ju začal používať, miera konverzie z registrácie 5% sa zvýšila na 15%.

Zamyslite sa nad tým, čo môžete mať a aké maximálne bezplatné výhody môžete poskytnúť svojim zákazníkom. A je žiaduce, ako v príklade zo snímky, napísať výzvu na akciu vo vašom stave, je to jeden z voľných spôsobov - človek sa prihlási do vášho profilu, pozrie na fotografie a zároveň už rozumie tomu, čo robíte a čo môžete ponúknuť zadarmo. To je bzučanie.

Príklad dobrej výzvy na akciu

Výhoda oproti „bezplatným“ webom

Bezplatné stránky vyvolávajú slobodu pri plnení povinností. V GoDesigner je interakcia medzi zákazníkom a exekútorom riadená samotným zdrojom, ktorý v prípade vyššej moci slúži ako ručiteľ a rozhodca. Najdôležitejšia vec je, že bezohľadný klient neopustí dodávateľa, pretože zaplatí sumu, ktorú musí zaplatiť za objednávku, na začiatku práce, a dodávateľ nezavrhne prácu, pretože dostane peniaze až po dokončení projektu a schválení zákazníkom.

Voľba je všetko

Najzaujímavejšia časť sa začína vo fáze, keď klient predloží svoje vystúpenie účinkujúcim. Agentúry a jednotlivci na voľnej nohe zvyčajne ponúkajú najviac tri možnosti vykonávania úlohy. Tu je objednávka okamžite viditeľná pre všetkých potenciálnych účinkujúcich, z ktorých každý ponúka svoje vlastné riešenie.

V praxi tento interakčný formát poskytuje klientovi niekoľko desiatok možností, z ktorých si zákazník vyberie ten, ktorý sa mu najviac páči a pokračuje v práci s vybraným dodávateľom. Údaje od tvorcu programu GoDesigner navrhujú v priemere 46 nápadov na úlohu.

Zásadný rozdiel spočíva v tom, že si tu nezvolíte osobu, ale konkrétne navrhované riešenie. Na týchto stránkach sa zameriavajú predovšetkým na povesť a nevedia si predstaviť, aké zručnosti a schopnosti má tento umelec. Tu okamžite uvidíte, čo je človek schopný a či jeho realizácia stojí za vaše peniaze.

Pre kvalifikovanejšie vypracovanie zadávacích podmienok môžete kontaktovať príslušného špecialistu a ak žiadny z nápadov nie je príjemný, klient môže peniaze vrátiť.

Ak nestačí vaša vlastná skúsenosť v tejto oblasti, mali by ste sa pri vypracovaní krátkej správy obrátiť na platenú možnosť „znalecký posudok“ a potom skúsená osoba v tejto oblasti pomôže pri výbere toho najlepšieho z navrhovaných nápadov.

Hodnota objednávky

Je zrejmé, že klient chce vždy sporiť a dodávateľ chce čerpať väčšie množstvo. Tu zdroj opäť funguje ako moderátor a nastavuje určitú primeranú lištu pre konkrétny typ práce. Pri objednávke sa pred klientom objaví škála primeranosti korešpondencie objemu a zložitosti práce so sumou navrhnutou na jej vykonanie.

Tarify sú verejne dostupné a každý dodávateľ zaregistrovaný v zdroji automaticky akceptuje takéto sadzby za svoju prácu.

Zdá sa nám, že v súčasnosti je prístup GoDesigner k systému interakcie medzi zákazníkom a dodávateľom najvhodnejší a najmä pre zákazníka. Toto je jediný spôsob, ako hľadať dizajnéra: zvoliť nie osobu, ale formovanú myšlienku.

Pin
Send
Share
Send
Send