Užitočné tipy

Nainštalujte a nakonfigurujte lokálny server wamp

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento článok sa týka montáže. Webový server WampServer 3, Ukážem, kde stiahnuť túto zostavu, aké požiadavky musia byť splnené pri inštalácii a ako nainštalovať server WampServer 3 v operačnom systéme Windows 7.

Na úvod by som chcel povedať, že zostavenie webového servera výrazne uľahčuje proces vytvorenia platformy pre vývoj a testovanie stránok a je určené hlavne pre začiatočníkov webových programátorov, ktorí nevedia, ako samostatne nainštalovať a nakonfigurovať komponenty plnohodnotného webového servera, ako sme my vyrobené z materiálu “Vytvorenie webového servera v systéme Linux CentOS 7.1».

POZOR!Zber webového servera sa neodporúča ako platforma na hosťovanie stránok na internete aj v podnikových sieťach, t. Sú vytvorené iba pre miestny rozvoj a testovanie. Toto je odporúčanie od vývojárov akejkoľvek zostavy webového servera.

Existuje veľa verzií webového servera, platených aj bezplatných. Medzi najobľúbenejšie patria: Denwer, Open Server, XAMPP, WampServer. Už sme diskutovali o montáži webového servera XAMPP, je to zadarmo a naozaj sa mi to páčilo. Jeho hlavné vlastnosti: jednoduchá inštalácia, implementácia pre Windows aj Linux, obsahuje iba potrebný softvér a intuitívne rozhranie ovládacieho panela. Dnes ako alternatívu k XAMPP navrhujem zvážiť zostavenie webového servera WampServer, ktorý má tiež jednoduchú inštaláciu, prítomnosť iba základných aplikácií, ešte jednoduchšie, dokonca by som povedal, rustikálny ovládací panel (možno je to dokonca mínus). Na rozdiel od XAMPP je WampServer implementovaný iba pod operačným systémom Windows (ktorý používa Linux alebo OS X, bude to tiež mínus). Ihneď poviem, že WampServer je dobrý build, ktorý potvrdzuje jeho popularitu, takže ak potrebujete kombináciu Apache, MySQL a PHP na Windows a nepotrebujete početné pomocnédodatočný), môžete bezpečne používať zostavu webového servera WampServer.

Začnime teda.

Prehľad zostavenia webového servera WampServer 3

WampServer - Toto je bezplatná zostava webového servera, t. platforma pre vývoj webových aplikácií pod operačným systémom Windows. Táto zostava obsahuje všetok potrebný softvér na vytváranie dynamických webových aplikácií (webov), konkrétne: webový server Apache, programovací jazyk PHP, MySQL DBMS a ďalší pomocný softvér, napríklad phpMyAdmin.

Ak niekto nepozná WAMP, je to skratka pre „Windows, Apache, MySQL a PHP"Tj slovo pozostávajúce z prvých písmen uvedených prihlášok. K dispozícii je tiež LAMP, kde L je Linux a MAMP, kde M je Mac OS.

WampServer je k dispozícii pre 32-bitové aj 64-bitové systémy Windows. Ikona systémovej lišty tu slúži ako ovládací panel, pomocou ktorého (kliknite ľavým tlačidlom myši) môžete nakonfigurovať komponenty webového servera (Apache, MySQL, PHP), ako aj spravovať tieto komponenty, napríklad ich zastaviť, spustiť alebo reštartovať.

V čase písania správy je relevantná verzia servera WampServer 3, ktorá obsahuje nasledujúce verzie komponentov (pre 32 bitovú verziu):

 • Apache 2.4.17,
 • PHP 5.6.15,
 • MySQL 5.7.9,
 • phpMyAdmin 4.5.1,
 • phpSysinfo 3.2.3,
 • SQL Buddy 1.3.3.

Nainštalujte server wamp na počítač

1. Stiahnite si oficiálnu webovú stránku a spustite inštalačný balík. Po vykonaní štandardných krokov inštalácie programu a kliknutí na tlačidlo Ďalej.

2. Súhlasíme s licenčnou zmluvou a vyberieme cestu na inštaláciu servera.

3. Ďalej kliknite na Inštalovať a počkajte na dokončenie inštalácie. Po dokončení sa na ploche a na paneli rýchleho spustenia zobrazí zástupca servera.

Celý náš server je úspešne nainštalovaný, môžete ho použiť vo svojej práci. Ďalej ju nakonfigurujeme trochu pre pohodlnejšiu prácu.

inštalácia

Pred inštaláciou webového klienta musíte upraviť konfiguráciu brány Windows Firewall a uviesť konkrétne porty.

Potom je nakonfigurovaný program Internet Explorer - to vám umožní sťahovať súbory z cudzích zdrojov.

Predtým, ako začnete, budete tiež musieť vytvoriť potrebnú knižnicu. Zapnutie Apache nebude možné bez komponentov Visual C ++ Redistribuovateľné balíky, môžete si ich stiahnuť tu.

Stiahnuté súbory knižnice sa nachádzajú v počítači v časti „Stiahnuté súbory“, musia sa nájsť a spustiť.

Ak chcete otvoriť samotný Wampserver, musíte ísť na špeciálny prostriedok a stiahnuť si Visual C ++ Redistribuovateľný pre Visual Studio 2012 Update 4.

Program nebude fungovať bez inštalačného programu WampServer.

Stiahnuté inštalátory budú na rovnakom mieste - v časti „Stiahnuté súbory“ je potrebné ich nájsť a otvoriť.

Počas inštalácie bude potrebné uviesť použitý prehliadač.

Rovnako ako pracovný textový editor si môžete vybrať vhodný program The Notepad.

Po inštalácii sa pozrite na pracovnú plochu - nájdete ikonu Wampserver64. Server sa spustí dvojitým kliknutím.

Po spustení sa na spodnom paneli zobrazí zelená ikona.

Ak chcete skontrolovať funkčnosť servera, do riadku prehľadávača zadajte localhost alebo svoju ip adresu.

Nakonfigurujte Apache

Najprv editor otvorí súbor umiestnený na C: wamp64 bin apache apache2.4.23 conf httpd.conf. Spustite vyhľadávanie v dokumente a vyhľadajte výraz „Vyžadovať miestne“. Pri prvom zadaní budete musieť namiesto slova „miestny“ napísať „všetko udelené“.

Po uložení zmien môžete súbor zavrieť.

Ďalej musíte nahradiť údaje v súbore C: wamp64 bin apache apache2.4.23 conf extra httpd-vhosts.conf. Je zodpovedný za nastavenie virtuálnych hostiteľov. Namiesto „Directory“ napíšte:

Možnosti FollowSymLinks
AllowOverride All
Objednávka odmietnuť, povoliť
dovoliť zo všetkých

Po uložení zmien zatvorte prenosný počítač.

Ďalej budete musieť reštartovať server WampServer. Môžete to urobiť kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu klienta v lište a výberom možnosti Obnoviť.

Ako skontrolovať?

Prejdite na C: wamp64 www a vytvorte v ňom indexový index.html, spustite textový editor a doň napíšte text s html kódom. Po uložení zatvorte poznámkový blok.

Ďalej vezmeme ďalšie zariadenie a prejdeme prehliadačom na zadanú adresu:

tu namiesto „ip-address“ musíte zadať IP adresu Windows Server 2008, ktorá je určená príkazom ipconfig:

Toto je príklad:

Ako nakonfigurovať phpMyAdmin

Otvorte prehliadač a zadajte odkaz http: // localhost / phpmyadmin / alebo otvorte miestneho hostiteľa servera WampServer, prejdite na hlavnú stránku, položku ponuky „Nástroje“ a podpoložku „phpmyadmin“.

V stĺpci pre prihlásenie zadajte „root“ a stĺpec s heslom musí zostať prázdny.

Po autorizácii môžete zmeniť nastavenia hesla a pridať ďalších používateľov. Toto sa vykonáva v časti Účty.

Ak chcete pridať používateľov, kliknite na položku Pridať používateľský účet. A ak vyberiete možnosť „Upraviť privilégiá“, je možné zmeniť heslá pomocou odkazu „Zmeniť heslo“.

Nakoniec sa stránka uloží a WampServer sa reštartuje príkazom Obnoviť z kontextovej ponuky na paneli.

Kde stiahnuť WampServer 3?

Zostavu webového servera WampServer 3 si môžete stiahnuť z oficiálnej webovej stránky WampServer, tu je odkaz http://www.wampserver.com/en/

Keď prejdete na web, prejdite do časti na stiahnutie a vyberte verziu na stiahnutie, napríklad prevezmem server WampServer 3 pre 32-bitovú verziu systému Windows.

Potom sa otvorí varovné okno, kde musíme kliknúť na odkaz „stiahnuť priamo».

Sťahovanie začne a súbor „wampserver3_x86_apache2.4.17_mysql5.7.9_php5.6.15.exe”Veľkosť 67,8 MB, ktorú použijeme na inštaláciu zostavy.

Požiadavky na inštaláciu WampServer 3

Pred pokračovaním v inštalácii sa musíte uistiť, že váš operačný systém spĺňa všetky požiadavky na inštaláciu WampServer 3, konkrétne:

 • WampServer 3 nie je možné nainštalovať na predchádzajúce verzie, t. skontrolujte, či je vo vašom systéme nainštalovaná nejaká verzia servera WampServer (Ovládací panel-> Programy a funkcie),
 • Verzia systému Windows by mala byť vyššia ako Windows XP a Windows Server 2003, t. WampServer 3 nie je možné nainštalovať na Windows XP a Windows Server 2003,
 • V systéme Windows musí byť nainštalovaný redistribuovateľný balík Microsoft Visual C ++ redistribuovateľný balík 2012 a 2015. Potrebné pre fungovanie komponentov zahrnutých v zostave WampServer 3. Ak nie sú, počas inštalácie sa objavia príslušné chyby (Napríklad chýba VCRUNTIME140.dll alebo MSVCR110.dll), podrobnejšie o týchto chybách a spôsobe inštalácie týchto redistribuovateľných balíkov sme hovorili v materiáli „Popis a inštalácia balíka Microsoft Visual C ++ Redistribuovateľný balík 2015»,
 • Odporúča sa nainštalovať server WampServer 3 do priečinka „wamp“ v koreňovom adresári disku, napríklad „C: wamp“ alebo „D: wamp“ a neodporúča sa inštalovať do priečinka, ktorý má medzery v názve.
 • Odporúča sa tiež, aby ste počas inštalácie zavreli Skype a vypli IIS (ak sú spustené).

Inštalácia WampServer 3 na Windows 7

Nainštalujem WampServer 3 do operačného systému Windows 7.

Spustíme stiahnutý súbor a dostaneme sa do ponuky na výber jazyka inštalačného programu, bohužiaľ, neexistuje ruský jazyk, takže okamžite kliknite na tlačidlo „OK».

Ďalej uvítacie okno kliknite na možnosť „ďalšie».

Potom súhlasíme s podmienkami licenčnej zmluvy, vyberte možnosť „Súhlasím s dohodou„A klikni“ďalšie».

Potom sa otvorí informačné okno obsahujúce požiadavky na inštaláciu, kliknite na „ďalšie».

Ďalej vyberte inštalačný priečinok, nechajte predvolený a kliknite na tlačidlo „ďalšie».

V nasledujúcom okne tiež ponecháme predvolený názov, kliknite na tlačidlo „ďalšie».

Potom môžeme zaškrtnúť "Vytvorte ikonu pracovnej plochy„Aby sa skratka na spustenie WampServeru zobrazila na pracovnej ploche, kliknite na položku“ďalšie».

Všetko je pripravené na inštaláciu, kliknite na tlačidlo „inštalovať».

Počas inštalácie sa zobrazia nasledujúce správy.

V tomto prípade sa dozvieme, že program Internet Explorer sa použije ako predvolený prehliadač pre server WampServer, a ak nám to nevyhovuje, môžeme zadať požadovaný prehliadač kliknutím na tlačidlo „áno"Ale ak nám to vyhovuje, kliknite na tlačidlo"žiadny". Kliknem “žiadny».

V tomto prípade sme požiadaní, aby sme označili alternatívny textový editor, v predvolenom nastavení Poznámkový blok (štandardné okná poznámkového bloku). Kliknem “žiadny", I.e. bude mi vyhovovať.

Objaví sa ďalšia informačná správa, ktorá bude naznačovať, že na pripojenie k MySQL pomocou phpMyAdmin, musíte uviesť root root bez hesla, ale po prvom pripojení sa odporúča nastaviť heslo pre tohto používateľa, kliknite na možnosť „ďalšie».

Všetko, inštalácia je dokončená, nechajte zaškrtnutie “Spustite wampserver", Ak chceme spustiť server WampServer okamžite, kliknite na tlačidlo"úprava».

Výsledkom je, že na pracovnej ploche a na paneli úloh sa zobrazí odkaz, a ak je zelený, znamená to, že sú spustené všetky služby. Ak chcete otvoriť ponuku, kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu panela.

Pin
Send
Share
Send
Send