Užitočné tipy

Ako sa zbaviť hadov a hadov na webe: čo robiť, ak sa usadia v dome

Pin
Send
Share
Send
Send


Hady nehľadajú ľudskú spoločnosť, ale niekedy nájdu atraktívne oblasti okolo domov - z rôznych dôvodov.

Ak si osoba všimne plazy, ktoré sa usadili v blízkosti, okamžite začne vymýšľať, ako sa zbaviť hadov v tejto oblasti - hadi sa nemilujú, sú to zvláštne a nebezpečné bytosti. Okolie s nimi môže spôsobiť trauma, aj keď už je relatívne neškodné.

Aké sú riziká hadov na webe?

Dôvodom nepriateľstva voči hadom sú uhryznutia, hoci sa zdá byť bezpečné, môžu uhryznúť. A ak sú v rodine deti, vojna sa stane tvrdohlavou, pretože hadí jed je pre telo dieťaťa smrteľný.

Prvým preventívnym opatrením, aj keď hadi ešte neprišli, je vyplniť lekárničku prvej pomoci liekmi na sústo a pohotovostnou starostlivosťou.

Aké hady nájdete v letnej chate?

V strede jazdného pruhu:

Prvý je najnebezpečnejší, neúspešné stretnutie so zvyškom zanechá dosť bolestivé sústo.

Jedovatý plaz sa pri útoku na neho stáva agresívnym a môže sa uhryznúť. Vo väčšine prípadov sa snaží vyhnúť stretnutiu s osobou.

Viper je ľahko rozpoznateľný klikatami na chrbte.

Vzhľad sa môže podobať zmieru, ale farba je pevná a na hlave sú žlté „uši“. V podráždenom stave môže skutočne uhryznúť - má ostré zuby.

Ako sa hady objavujú na záhradných pozemkoch

Vzhľadu hadov sa dá ľahšie zabrániť, ako sa s nimi vysporiadať neskôr. A na to musíte vedieť, prečo plazy prichádzajú na záhradné pozemky. Čo ich priťahuje?

 • Dostupnosť potravín
Všetci si zo školy pamätáme, že hady sa živia hlodavcami, hmyzom a tiež vtáčími vajíčkami. Niekedy sa ich strava rozširuje na malé vtáky alebo iné hady. Preto ak máte v krajine veľa hlodavcov a hmyzu, je pravdepodobné, že hady budú vyzerať „pri malom svetle“.


Ak je na mieste veľa hlodavcov, existuje pravdepodobnosť, že sa tu objavia hady

 • Skryté miesta
Hady používajú ako útočisko kompostovacie jamy, hromadu sutín, vysokú trávu, husté kríky, korene stromov nachádzajúce sa v tieni hromady palivového dreva, dosky atď. stav kríkov, nie je čoho sa báť. Hady nemajú radi otvorené, najmä slnečné oblasti, ako je hluk a vibrácie kosačiek na trávu.


Viper v tráve

 • Susedstvo s opusteným / nerozvinutým pozemkom alebo lesom
  Niekedy v lete narazia na chaty a partnerstvá úplne opustené miesta, z ktorých sa postupne stáva les. Toto je ďalší zdroj potenciálneho nebezpečenstva. Z jedného alebo druhého dôvodu môžu hady z nich plaziť svojich susedov. Po podobnom „lese“ cez dva domy môžem povedať, že okolie je nepríjemné. Keď si všimnete zmije, ktorá je úplne voľne umiestnená v čiastočnom tieni pod stromami, ani kosená tráva a vyčistený priestor vám nedovolia relaxovať.

Toto sú hlavné dôvody, prečo sa u ľudí objavujú hady. Existujú však ďalšie dve:
 1. Hady sa dovážajú spolu so stavebnými materiálmi. Toto je zriedkavé, ale stáva sa to.
 2. Ak sa miesto nachádza blízko lesa, ktorý je vyrezaný na ďalšiu výstavbu, hady môžu opustiť svoje domovy a presťahovať sa na nové miesta.

Čoho sa hady boja?

Okrem faktorov, ktoré prilákajú hadov na stránky, existujú aj chvíle, ktoré ich vystrašia. Čoho a koho sa teda hady boja?

 • Štipľavý zápach (prírodné aj chemické). Môže to byť vôňa suchej horčice, cesnaku, pálenej trávy, pálenej gumy, parfému, naftalénu, dusičnanu, amoniaku, motorovej nafty a rôznych herbicídov.
 • hluk, Ako je uvedené vyššie, hady majú veľmi radi ticho. Budú sa báť hlukom kosačiek, generátorov a iného zariadenia, ako aj hudbou, ľudskými hlasmi, šušťaním záhradných gramofónov alebo zvončekov.
 • Ježkov. Nie je žiadnym tajomstvom, že ježkovia sú hlavnými nepriateľmi hadov. Lákaním ježkov na svoje stránky a ich kŕmením sa môžete chrániť pred nepozvanými hosťami.
  zaujímavo: v procese prípravy materiálu som narazil na jeden veľmi zaujímavý spôsob, ako sa vysporiadať s hadmi týkajúcimi sa ježkov. Hovorí sa tomu „maďarský alebo opitý ježko“. Maďarčina - pretože sa aktívne používala v stredovekom Maďarsku a druhé meno naznačuje, že ježkovia boli v primeranom stave. Ukázalo sa, že okrem mlieka nie sú averziu k hodovaniu na pive alebo víne. Podľa tejto metódy boli pivné misky umiestnené na území, ktoré bolo potrebné zbaviť hadov. Ježci, ktorí už nenávidia hady, sa „pod titulom“ stali skutočnými poľovníkmi. Je to však len legenda, ktorá sa v modernej dobe ťažko testovala.


Psi môžu loviť hady

 • Mačky a psy. Mačky a psy (väčšina plemena yagd teriérov) môžu loviť hady. Predtým, ako povolíte takýto lov, musíte stokrát vyhodnotiť pomer „úžitok-poškodenie“ a silu vášho domáceho maznáčika.

Niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť hadov v letnej chate

Ak preventívne opatrenia nepomohli a hadi stále našli vo vašej oblasti niečo atraktívne, je čas pokročiť v boji proti nim. Čo sa dá urobiť?


Ak si hadi vybrali vaše stránky, je čas ísť do boja

 • Zavolajte špecialistu na boj s hadom, Môžu to byť herpetológovia - ľudia, ktorí sa zaoberajú chytaním plazivých plazov. Letní obyvatelia sa na nich však zriedka obracajú kvôli tomu, že chytili jedného hada - druhého sa plazili. Profesionálne spracovanie stránky môžete vykonať kontaktovaním príslušných služieb.

 • Nainštalujte zariadenia na odpudzovanie, Sú podobné tým, ktoré sa používajú proti hlodavcom. Princíp činnosti zariadenia je založený na averzii hadov k hluku a vibráciám. Repelery môžu byť zvukové, vibračné alebo ultrazvukové. Výber závisí od typu hada. Napríklad nebudete zmierovať zmije ultrazvukom, ale dostanú sa od vibrácií. Je lepšie umiestniť zariadenia na miesta, kde sa hady s najväčšou pravdepodobnosťou usadia: do kompostov, zostavených dosiek atď.

Náš trh, na ktorom sa zhromažďujú ponuky rôznych internetových obchodov, vám pomôže vybrať si odpudzovača hada.

Ako sa zbaviť hadov v letnej chate: prostriedok na riešenie plazivých plazov

S príchodom jari sa príroda prebudí a oživí sa naša letná chata. Nanešťastie na nás čakajú nielen príjemné stretnutia.

Medzi rôznymi škodcami, ktorí môžu pokaziť váš pobyt v krajine, je zvláštne miesto obsadené hadmi - zvieratá sú nielen nepríjemné, ale niekedy aj jedovaté, čo môže byť nebezpečné pre zdravie a život osoby alebo jej miláčikov.

Odkiaľ pochádzajú hady v domácich záhradách?

V našich zemepisných šírkach sú zvyčajnými plazmi plazov lesy. Nedávno sa hadi v meste alebo v obytnom sektore našli veľmi zriedka. Drevospracujúci priemysel a stavebníctvo sa však rýchlo rozvíjajú, takže lesy v blízkosti ľudských sídiel sú vyťažené. Zostáva už len hadom, ako hľadať vhodné miesto pre ich bývanie.

A na usporiadanom mieste je veľa takýchto miest. Môže to byť odpadová jama alebo odpadová jama, a ešte viac kompostová, kde je dosť teplá, vlhká a tichá - optimálne podmienky pre život a chov potomkov. Prírode stromov a ovocných kríkov tiež poskytnú útočisko rodine hadov.

Najčastejšie v prímestskej oblasti nájdete:

Prvé tri druhy hadov nie sú jedovaté a nepredstavujú vážne nebezpečenstvo pre životy ľudí a zvierat. Je pravda, že to neznižuje ich strach: nie je nič príjemné o tom, že by sa na ne mohli naraziť. Ale zmije sú skutočnou katastrofou. Skus tohto hada je smrteľný, preto by sa mal určite zlikvidovať úplne.

Mimochodom, hady sa môžu objaviť nielen z lesa. Oblasť, v ktorej žijem, je bohatá na lesy, ale len zriedka sme videli hady, ba dokonca - hady. Mestské úrady navrhli opravu ciest a materiál pre ňu bol dovezený z iného regiónu. Spolu s troskami nám priniesli veľa týchto meandrujúcich prekvapení. Hady sa plazili po centre mesta a nehovorili nič o súkromnom sektore na okraji: bolo málo miest, kde pár rodín nehniezdilo. Otázka, ako sa zbaviť hadov v letnej chate, na záhrade, na záhrade a na ulici, sa preto pre nás stala obzvlášť naliehavou. Poviem vám o opatreniach, ktoré sme prijali v boji proti tomuto živému tvorovi.

Bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné neustále dodržiavať

Už dlho je známe, že hady najprv útočia veľmi zriedka. Ich agresívne správanie je ochranným opatrením v prípade, keď had cíti nebezpečenstvo pre seba alebo pre svoje hniezdo. Je pravda, že to pre nás nie je jednoduchšie. Možno si jednoducho nevšimnete, že had sa zahrial v malinovom kríku alebo na lôžku z jahôd. Vystúpte na ňu alebo sa jej dotknite rukou - a určite získate pár hmatateľných záberov. A aj keď had zanechá iba stopy zubov a následky strachu, zmija vám spôsobí veľa veľkých problémov - preto je to zmija.

Hady radi ležia v húštinách rastlín. Preto ak máte podozrenie na prítomnosť plazivých plazov vo vašej záhrade, skúste po nej chodiť v gumených topánkach. Pozrime sa bližšie na vegetáciu na posteliach: hady radi ležia na miestach dobre zahriatych slnkom a mierne zakrytých rastlinami.

Čo môže nalákať hada

Hady sa objavujú na území, ktoré ľudia okupujú pri hľadaní potravy a tichých miest na hniezdenie, takže ich priťahujú:

 • pozemok s vysokou trávou a kríkmi,
 • opustené hrudky stavebných materiálov,
 • palivové drevo a dosky ležiace v neporiadku,
 • vlhkosť a zatienenie, prítomnosť slnečných plôch s miernym zatienením,
 • prítomnosť žiab, malých zvierat,
 • výsadba jahôd (hady milujú jahody a jahody),
 • čerešne
 • kompostové hromady
 • prítomnosť v blízkosti nádrže s žabami, ropuchami a inými potravinami.

Neodolateľnou návnadou pre ne je jatočné telo mŕtveho hada - ak je príbuzný mŕtvy, môžete ho jesť. A zároveň okupovať svoje územie. Preto na webe nemôžete nechať mŕtveho hada.

Z tých istých dôvodov sa odporúča odhodiť a zlikvidovať vyradenú hadí kožu - vyplaziť sa. Verí sa, že takto označíte územie, preto by ste ho mali upratať: roztriediť hromady, kosiť trávu a zasadiť krík. Je vhodné vziať si plaziť sa s rukavicami alebo paličkou - neodporúča sa na ňom nechať zápach.

Ak je pokousaný hadom

Poznámka: uhryznutie netoxických hadov môže byť tiež nebezpečné. Cez miesto vpichu infekcia ľahko prenikne tak z úst škodcu, ako aj zvonku. Preto, ak na vás zaútočil had alebo had a bitie vás, rana sa musí dezinfikovať napríklad peroxidom vodíka.

Na odstránenie hada, keď ste ho našli v záhrade, potrebujete špeciálne metódy. Je nepravdepodobné, že by ste ju mohli jednoducho odviezť paličkou - plaz sa tým len rozzúri. Najlepšie je vytvárať hluk a vibrácie, napríklad dupať nôh. Ak sa had práve kúpil na slnku av bezprostrednej blízkosti nie je žiadne hniezdo, rýchlo ustúpi.

Nezabudnite na to: prvá pomoc obeti jedovatého hadieho sústo
Tieto pravidlá sa musia učiť zo srdca. Budú vám užitočné, ak ste práve vo svojich majetkoch objavili týchto nepozvaných hostí a ešte ste s nimi nezačali bojovať.

Všetci riskujú, že vás niekto uštipne hadom, takže nezabudnite, čo musí obeť urobiť:

 1. Vypite veľa vody, pomôže vám to urýchliť odstránenie jedu z tela a spomalí jeho vstrebávanie. Zároveň sa snažte pohybovať čo najmenšie a nie panike, aby nedošlo k vzniku tachykardie.
 2. Nepite čaj ani kávu: tieto nápoje zrýchľujú krvný obeh. Pitie alkoholu je prísne zakázané, keď ho uhryzne jedovatý had. Ránu nemôžete liečiť ani alkoholom: etyl riedi krv, zrýchľuje jej priebeh cez cievy a jed sa rýchlo šíri v tele.
 3. Ranu nepretiahnite obväzom: môže to spôsobiť stagnáciu škodlivých látok v mieste uhryznutia, čo povedie k infekcii tkanív.
 4. Ihneď po uhryznutí si môžete okamžite vysať krv jedom z rany. Zároveň však treba pamätať na to, že akákoľvek rana na ústnej sliznici a dokonca aj rozpadnutý zub môžu slúžiť ako spôsob, ako jed vstúpi do tela. Zároveň prehltnutý jed pre telo absolútne nie je nebezpečný: sliznica žalúdka a pažeráka je voči tejto látke imunná.
 5. Po odstránení jedu z rany môžu byť okraje uhryznutia ošetrené brilantnou zelenou, jódom alebo alkoholom. V žiadnom prípade však nemôžete používať oxidačné látky, napríklad manganistan draselný, ako aj zásadité alebo žeravé predmety v ohni.
 6. Pokousaný človek musí klamať tak, aby jeho hlava bola v porovnaní s telom nižšia: krv sa tak ľahšie dostane do mozgu.

Po vykonaní všetkých predbežných opatrení nezabudnite odviezť postihnutého do nemocnice, kde mu bude poskytnuté vhodné sérum.

Ako vystrašiť hady z letnej chaty

Okamžite si môžete všimnúť, že použitie jedov je takmer zbytočné - hady reagujú na pohyb, takže návnada s jedom zostane mimo ich pozornosti. Preto hlavné metódy:

 • aby bolo prostredie - miesto - nepríjemné pre hady,

Zarastené zanedbané oblasti s hromadami kefy a konárov, náhodne vyhodené dosky, na ktoré sa nedá dostať, sú kompostom ideálnym miestom pre hady. Atraktívnosť územia zvyšuje početnosť hlodavcov, žiab a iných malých živých tvorov.

Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na nás Opýtajte sa

Zbavenie sa vyššie uvedených funkcií územia domu výrazne zníži pravdepodobnosť, že si hadi vyberú vaše stránky. Preto v domácnosti nie je potrebné hľadať jedy pre hady, ale pasce a jed pre hlodavce a inú malú faunu.

Ak sa pár metrov od územia nachádza rybník s veľkým počtom žiab, ropuch a iných malých živých tvorov, potom jediným prostriedkom je monolitický plot s jemnou sieťou na dne okolo celého obvodu lokality.

 • urobiť pôdu nevhodnou pre pohyb plazov.

Keďže sa hady pohybujú celým svojím telom, kvalita a zloženie Zeme sú pre nich dôležité. Preto môžete vytvoriť chemické hranice na hraniciach použitím:

 • dusičnan,
 • herbicídy,
 • štipľavé zápachové zlúčeniny
 • handry nasiaknuté tekutinami s štipľavým zápachom,
 • pilulky z lacného obchodu,
 • naftalén,
 • uhlie a popol (po obvode sa môže ťahať plytká drážka naplnená popolom a uhlím),
 • záhradná síra
 • biologický odpudzovač - zmes zložiek so zápachom nepríjemným pre hady.

Civilizovaný spôsob je nariadiť ošetrenie špeciálnou zmesou, ktorá odpudzuje plazy. Koná sa raz za 40 dní, nízka toxicita.

 • vytvárať nepríjemné podmienky pomocou prístrojov,

Zariadenia dvoch typov:

Gramofóny sú mechanické a elektricky poháňané - sú vykopané do zeme, vibrácie, ktoré produkujú v pôde, bránia hadom v prístupe na územie.

Ultrazvukový odpudzovač - vyladený pre plazy, poskytuje vibrácie, ktoré sú pre hady nepríjemné.

Hady sú citlivými tvormi. Bojí sa alebo sa im nepáči:

 • štipľavý zápach
 • akékoľvek príjemné vône, ako sú parfumy, kolínske vody,
 • vôňa vlny
 • susedské hady.

Snažiť sa vyhodiť populáciu vtákov hadmi za to nestojí. Napriek vzájomnému nepriateľstvu sa dokážu vyrovnať a potom sa život stane v džungli dobrodružstvom. Navyše nie vždy je možné ich navzájom odlíšiť včas.

Prvá pomoc pre hady

Vždy uchovávajte v bezprostrednej blízkosti lekárničku, v ktorej by tieto produkty mali byť:

 • antipyretiká,
 • lieky proti bolesti,
 • protizápalové,
 • antialergické,
 • lieky na kardiovaskulárny systém a zvýšenie krvného tlaku,
  antibiotiká.

Hadí pasce

Používajú sa lepivé pasce pre plazy, ktoré sú kartónom so lepivou kompozíciou. Takéto pasce sú rozmiestnené po obvode. Po ulovení hada je kartón opatrne zdvihnutý pomocou palice s háčikom a vytiahnutý z oblasti. V prírode je had napojený na rastlinný olej, čo znižuje lepivosť lepidla a zviera sa môže plaziť ďalej.

Pasca sa musí neustále kontrolovať - ​​malé vtáky, ktoré pristáli na zemi a dokonca aj mačiatko sa môže držať. Kovová klietka na chytanie plazov je zariadenie, ktoré vám umožňuje okamžite vidieť výsledok (budete musieť zdvihnúť kartónovú pascu, aby ste pochopili, či je had chytený alebo nie). Návnada sa kladie do klietky - vajíčko, jahoda.

Odporúča sa okamžite odstrániť hada z územia. Hady sa vypúšťajú vo vzdialenosti najmenej 1,5 km od domova. Ruky sa nanášajú na ruky, pasca sa otvorí. Musíme sa odsťahovať, aby sa had vydal.

Opatrenia na boj proti plazivým plazom

Ak je vo vašej oblasti priveľa hadíc, alebo sa bojíte sami ich zbaviť, je lepšie kontaktovať herpetológov. Ak však máte náladu na vážny boj, naše tipy vám pomôžu.

Starostlivé čistenie celej prímestskej oblasti vám pomôže zbaviť sa hadov. Čokoľvek môže byť atraktívnym útočiskom pre plazivú asp: fragmenty dosiek, bridlice, polená, hromady konárov a odpadky. Všetky nepotrebné a nepoužité musia byť z miesta odstránené alebo zničené.

V prímestskej oblasti udržiavajte poriadok, aby hady nemali hniezdo

Koste trávu neustále v záhrade alebo na trávniku. Tieto oblasti pod domom je lepšie naliať betón. Husté vysoké huby - skvelé miesto pre hada. Кстати, работающая газонокосилка создаёт такой шум, что змеи из-за дискомфорта будут вынуждены убраться туда, где тише и спокойнее. Поэтому регулярное использование такого инструмента будет только на пользу и саду, и вам: змея уползёт искать место с более высокой травой, в которой легко укрыться от солнца и посторонних глаз.

Hady veľmi radi usporiadajú svoje hniezda do kompostov, kde sa vytvárajú optimálne teplotné podmienky pre kladenie vajíčok. Preto by takéto miesta mali byť čo najďalej od domova. Had bude hniezdo chrániť potomstvo až do posledného obdobia, preto je lepšie nedovoliť jeho vzhľad, ako sa pokúsiť zbaviť celej rodiny.

Venujte pozornosť. Hady sú obzvlášť nebezpečné na jar, keď začína obdobie topenia a znášania vajec. Na konci leta - v auguste - sú hady opäť aktivované.

Mimochodom, hady sú užitočné pre záhradu. Živí ropuchy, malé hlodavce a krtky, ktoré sú veľmi škodlivé pre vaše postele. Ak sa týchto obojživelníkov nebojí, môžu sa stať vašimi spojencami (ak hovoríme o netoxických hadoch). Pamätajte však, že hadi milujú jahody a jahody. Musíte si vybrať: buď máte bohatú úrodu týchto plodov, alebo slimáky s meďami ničia iných škodcov.

Snake Repellers

Výber repellerov závisí od účelu nákupu:

 • zastrašiť iba plazy,

Modely sú konfigurované výlučne pre tento druh fauny. Môžete zvážiť Ecosniper LS-107 alebo Tornado B03 01.

Zariadenia pracujú proti hadom, mólom, medveďom, hrabošom.

Podľa princípu nárazu sa modely delia na vibračné a zvukové, pričom prvé z nich vytvárajú v pôde stále vibrácie, druhé periodicky vytvárajú sériu zvukov, ktoré sa v pôde transformujú na rovnaké vibrácie a zvieratá ich vnímajú ako tiesňový signál. V oboch prípadoch sa snažia vzdialiť od nebezpečného miesta.

Ľudové lieky

 • Výsadba: baza čierna, cesnak, bylinky, ktorých šťava obsahuje základné zložky,
 • Vysoká základňa na plote
 • Jemná obvodová sieť
 • Posypeme horčicou
 • Pravidelné kosenie trávy
 • Zvony na všetkých vetvách (táto metóda je použiteľná, ak máte nervy v poriadku),
 • Dymová bomba (ak si hadi vybrali pivnicu),
 • Chytanie a odstraňovanie - jedovaté hady môžu bezpečne chytiť len špecialisti, iba ak sú na nich osídlené hady.

Had najskôr nenapadne, radšej sa vyhýba veľkým nepožívateľným dvojnožkom. Môže hrýzť strach alebo bojovať o svoj život. Neodporúča sa zabiť hada - ďalšie osoby prídu na miesto vraždy vo veľkom počte. Ak to bolo napriek tomu potrebné, had a horná vrstva pôdy sa odvezú z miesta. Je to tiež zlé znamenie.

Prevencia hadov

Na zníženie pravdepodobnosti výskytu hadíc na webe sa odporúča:

 • pravidelne čistiť - na záhrade musí byť poriadok,
 • nalákať ježkov, pravidelne ich kŕmiť,
 • zavesiť zvony po obvode územia, vyrobiť gramofóny z plastových fliaš,
 • Na webe sa občas môžu spáliť kúsky gumy, ale nemôžete to robiť často, pretože dym je pre ľudí a iné zvieratá toxický,
 • povraz z ovčej vlny - pritiahne sa hneď po zemi okolo obvodu, pred tým sa odporúča skontrolovať miesto, aby sa tam, kde je to možné, chytili jednotlivci, ktorí tam už sú
 • herbicídy sú účinné - pozemky okolo toalety na ulici, sprcha, letná kuchyňa by sa mala pravidelne pestovať,
 • v dome a ďalších budovách sú všetky trhliny a diery uzavreté,
 • členovia rodiny by mali vedieť, čo robiť, keď sa stretávajú s plazom,
 • v lekárničke musia byť potrebné lieky.

Všetky tieto odporúčania sa zhodujú s tipmi na to, ako sa vysporiadať s hadmi na webe, takže ovplyvnia jednotlivcov, ktorým sa už podarilo presunúť vaše územie. Pri chytaní hadíc a následnom spracovaní lokality sa vykonávajú špeciálne služby, aby sa zabránilo ich výskytu. Ak je spoľahlivo známe, že existujú hady, môžete sa obrátiť na odborníkov.

Had v letnej chate: zlý alebo dobrý?

Prítomnosť plazov v záhrade alebo zeleninovej záhrade by sa nemala považovať za univerzálnu katastrofu. Po prvé, väčšina hadov je pre človeka úplne neškodná a okrem toho sa mu úspešne vyhnúť. Po druhé, bastardi sú aktívne zničiť početných škodcov (hraboše, kravy, potkany) vyháňajú z dier krtky, živia sa jaštericami, veľkým hmyzom, slimákmi a slimákmi.

Niektorí letní obyvatelia sa snažia zbaviť hady čo najskôr a obviňujú ich z jedenia jahôd na lôžkach (aj keď bielkoviny sú pre hadov viac priťahované). Ich prítomnosť však bude chrániť lokalitu pred výskytom nebezpečnejších plazov - zmijí, konkurenčných potravín pre hady. Preto sa nedajte za lopatu a bez rozdielu zničte všetky prichádzajúce hady.

Plazmové susedstvo je povinné uvádzať v prípadoch, keď:

 • ich počet je príliš veľký
 • v rodine sú malé deti, ktoré môžu trpieť,
 • jeden z členov rodiny trpí herpetofóbiou - panický a nekontrolovateľný strach z hadov.

Jedovaté hady

Najväčším nebezpečenstvom je stretnutie zmija, Uštipnutie zmije je bolestivé a nebezpečné (najmä pre deti). Jed môže spôsobiť vážne otravy a alergické reakcie, a ak sa neposkytne pomoc, môže to mať vážne následky. Nasledujúce zmije sa najčastejšie nachádzajú na záhradných pozemkoch.

zmijaa obyčajné, Jeho cikcak čierny alebo hnedý pás pozdĺž hrebeňa je ľahko rozpoznateľný. Horná časť tela je natretá v sivohnedých odtieňoch s olivovým odtieňom. Brucho je čierne alebo sivé.

Viper Nikolsky, Na rozdiel od bežných zmijí má čiernu farbu, bez škvŕn a vzorov.

Kroketová zmija. Je natretá v hnedasto-hnedej farbe, na zadnej strane je kľukatá páska tmavohnedej farby.

Jedovaté hady

Skutočnosť, že títo šupinaví pri pohryznutí nevstrekujú jed do rany, nespôsobuje, že by bolesť menej bolestivá a neodstraňovala hrozbu infekcie spôsobenej mikróbmi (hadi si neotierajú zuby). Preto by pri stretnutí s nimi mali byť tiež opatrní. Najbežnejšie sú nasledujúce.

zmija, Už obyčajný je ľahko rozpoznateľný žltými alebo oranžovými škvrnami po stranách hlavy.

Had žltozobý (kaspický), Je to jeden z najväčších hadov v Európe - môže dosiahnuť dĺžku až 2 m. Farba sa mení od olivovej a hnedej po čiernu, brucho je svetlo žlté. Had je agresívny a jeho uhryznutia sú bolestivé.

Meď obyčajná. Malý had až 70 cm dlhý Farba sa niekedy podobá farbe zmijí, ale má medený odtieň. Rád sa opaľuje. V letných chatkách sú meď vzácne.

Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o medveďoch:

Zvieratá strážia váš pozemok

Najdôležitejším nepriateľom hadov je ježko. Preto sa uistite, že sa toto pichľavé zviera vo vašej oblasti usadilo. Zachráni ťa od iných škodcov - krtkov, ropuchy, myši a potkany. Málokto si myslí, že ježkovia sú dravci, ktorí môžu vyhladiť tých, ktorí zasahujú do vašej úrody.

Malé množstvo alkoholu (najlepšie pivo alebo víno) urobí ježka skutočným bojovníkom. Usporiadajte taniere s pivom v oblasti a ježkovia „privedená na hruď“ v stave intoxikácie zničí každého, kto na svojom území robí najmenšiu konkurenciu. Toto je tzv. „Maďarský spôsob“ boja s hadmi alebo „opitého ježka“.

Ježci sú považovaní za najlepších lovcov hadíc

Hedgehogs možno nalákať mliekom. Nezabudnite však, že rovnako ako hadi milujú jahody. Prinajmenšom ježkovia sú oveľa užitočnejšie.

Mačky môžu loviť aj hady. Predpokladá sa, že telo mačky odolá hadímu jedu. Nezabudnite však na to, že láska z pruhu s mučením sa môže pochváliť svojou korisťou. Buďte pripravení na to, aby mačka zabila hada na najvyššom mieste.

Psy plemena Yagd Terrier sú jednoducho stvorené na boj proti všetkým druhom hadov. Vo všetkých ostatných prípadoch je lepšie na ne postaviť papuľa: yagdové teriéry môžu byť voči ľuďom agresívne.

Prírodné zvieracie chlpy pomôžu odradiť hadov z vášho webu. Len to položte do prameňov na miestach, kde môžu byť hniezda. Hady časom opustia lokalitu.

Chemické, ľudové, mechanické a technické prostriedky boja proti hadom

Najprv sa musíte rozhodnúť, či chcete hady vytlačiť zo svojich stránok alebo ich zničiť.

V prvom prípade sa k vám môžu obojživelníci v lete ľahko vrátiť.

Druhá možnosť poskytuje záruku aspoň na jednu sezónu.

 • Hady sú veľmi citlivé na zápach. Skúste rozptýliť suchú horčicu v oblasti (stačí 1 kilogram na 10 hektárov). Hada môže odradiť aj niekoľko lôžok cesnaku rozbitých na rôznych stranách lokality.
 • Ak nájdete starú hadí pokožku, odstráňte ju zo stránky. Počas topenia hadí koža prelieva kožu na mieste, kde bude žiť, takže sa určite vráti na starú kožu. V žiadnom prípade však neberte mačku holými rukami, aby na ňu nezostal zápach.
 • Pokúste sa v oblasti spáliť starú pneumatiku automobilu: hady nemôžu vydržať zápach spálenej gumy. Ako však popol a spálené územia. Ak na jar vykonávate ročné pálenie trávy, hady sa nestarajú o vašu záhradu.
 • Plazy z chaty odrádzajú maly, gule, ammofoska, záhradný herbicíd. Hadi naozaj nemajú radi chemikálie, takže handry rozptýlené v oblasti nasiaknutej motorovou naftou alebo herbicídom ich odradia. V obchode si môžete kúpiť špeciálne toxické látky na ničenie chladnokrvných.
 • Pokúste sa miesto uzavrieť plotom s vysokou základňou, ktorý je postriekaný chemickými látkami.
 • V záhrade visí čínske zvončeky, hrkálky a gramofóny, ktoré vo vetre spôsobia hluk a vibrácie. Hady veľmi milujú pokoj a pohodu a nemôžu vydržať hluk. Preto budú utekať z nepríjemných podmienok pri hľadaní lepšieho bývania. V boji tiež pomôžu elektrické krtkové repelery.

Najúčinnejším spôsobom, ako zabrániť výskytu hadov v tejto oblasti, je pripraviť ich o jedlo. Vyveďte kobyly, myši, žaby, potkany z dachy - všetko, čo radi jedia chladnokrvní ľudia - a hadi na vašom území nenájdu nič zaujímavé pre seba.
zdroj: https://legkovmeste.ru/sad/na-dache-zavelis-zmei-kak-borotsya-s-vreditelyami.html

Ako sa zbaviť hadov? Môžu sa hady a zmije spojiť?

Počul som tento výraz: je to beznohý jašterica. Bez ohľadu na útok sa nedokážu chrániť pred človekom. Len plaziť preč. A výhody hadov nie sú také malé. Ničia škodcov, prežívajú z ich územia jedovaté hady. Predtým, ako sa zbavíte hadov, premýšľajte, pretože ich miesto môžu zaujať zmije.

Ak však bojujete a chcete oslobodiť svoje územie od hadov, vyskúšajte nasledujúce metódy:

 1. Metóda je stará, používali ju kovboji a Indiáni. Silným lanom zablokujte miesto, kde sa hady môžu plaziť. Hady spaľujú pokožku a snažia sa prekonať prekážku a neprechádzajú sa cez ňu.
 2. Udržujte poriadok na území. Ak nemáte vhodné prístrešky na bývanie, hady k vám neprídu. Odstráňte staré dosky, odpadky atď. Milujú miesta, kde je mokrý a nie je tam žiadne slnko.
 3. Koste vysokú trávu tak, aby sa hady nemali kam schovať. Stránka by mala byť čo najotvorenejšia. Ak vy a vaši najbližší susedia (a vaši susedia sú tiež dôležití!) Majte čisté otvorené priestory, nemusíte sa obávať.
 4. Ďalšou možnosťou je mať ježka. Ak je to možné, samozrejme. Ježek je ušľachtilý predátor, vyhladí vás hadov a myši súčasne.
 5. Kúpiť ultrazvukový repeller. Našťastie sa takéto vydania vydávajú. Je z čoho vyberať. Tu môžu byť veľmi účinné špeciálne zjazvovače, ktoré pôsobia proti hadom a zmijom, ale môžu sa tiež použiť ako univerzálne - proti hlodavcom.
 6. Môžete nainštalovať zariadenia, ktoré vydávajú šum. No ako každý had sa bojí hluku. Ale to je pod podmienkou, že nebudete taký nervózny z takéhoto prostredia.
 7. Na želanie je možné nainštalovať oplotenie so strmým základom vysoké asi 40 až 50 cm, čo je celkom dobré opatrenie proti všetkým druhom hadov. Had nie je schopný prekonať ani tak malú výšku pod strmým uhlom (to neplatí pre hady v horúcich krajinách, ktoré sa ľahko pohybujú medzi stromami).
 8. Poľovnícky pes, napríklad teriér, je tiež dobrou voľbou. Títo „lovci“ aktívne lovia hady.

Hadi milujú miesta, kde je voda, a na odľahlých miestach, aby sa tam mohli schovať. Malý rybník, vysoká tráva, hromady zbytočného odpadu, konáre, kovový šrot, sú veľmi vhodné na bývanie hada. Ak sa potrebujete zbaviť hadov, musíte vyčistiť oblasť. Vydrhnite svoj pozemok, vyčistite rybník a had vyhľadá ďalšie oblasti bydliska.
Zdroj: http://mohnato-hvostatie.ru/givotnie-kak-izbavitsya-ot-ugei.html

Ako sa zbaviť hadov v letnej chate, ako sa vystrašiť

Invázia plazivých plazov na mieste - skutočná katastrofa pre letných obyvateľov. Okrem poškodenia úrody (a mnohí hadi si radi užívajú ovocie jahôd a malín) môžu vystrašiť svoj vzhľad. Okrem neškodných hadov a meďov v našich zemepisných šírkach sú rozšírené aj nebezpečnejšie dravce, ako sú napríklad zmije. Ako sa zbaviť hadov v záhrade sa dozviete náš článok.

Možné výhody a škody

Skôr ako začnete negativitu, mali by ste sa tiež dozvedieť o výhodných vlastnostiach hadov. Tento had dokáže vystrašiť nielen dieťa svojím vzhľadom, ale v skutočnosti nepredstavuje nebezpečenstvo pre človeka. Už schopný uhryznúť, zmenil sa na roh, ale prvý nikdy neútočí.

Takýto had na mieste vás okrem toho môže ľahko zbaviť iných škodcov: hmyzu, krtkov, hlodavcov a odplašiť vtáky. Veľké plus: ak ste sa už usadili vo svojej záhrade, nemali by ste sa báť podoby zmija a iných plazov. Neviditeľné značky, ktoré zanechal taký „cudzinec“, povedia ostatným, že územie je už obsadené. Platí to najmä pre oblasti s veľkým počtom zmijí, tu stojí za výber menšieho zla.

Zároveň ani neškodní hady nie sú najlepšími susedmi, pretože sa môžu vystrašiť a v prípade uhryznutia priviesť infekciu do rany. Okrem toho, ak máte deti, vzhľad hada môže dieťa vážne vystrašiť a mnohí dospelí nebudú s takým stretnutím spokojní. Napriek tomu, že títo hady dokážu plniť funkciu radov, čistia oblasť od hlodavcov, môžu jesť aj plodiny, čo je pre záhradníka neprijateľné.

Opatrenia zamerané na zabránenie vstupu hadov do areálu sú veľmi jednoduché. Vo svojej osobitosti hady a iné hady preferujú pokojné, vlhké a odľahlé miesta, takže si musia vytvoriť úplne opačné podmienky. Na tento účel je potrebné vykonať všeobecný audit miesta, odstrániť zvyšky stavebných materiálov, staré stromy a pne a vypustiť mokrade.

Takéto revízie by mali byť trvalé, inak by sa nová rodina dobrovoľne usadila namiesto nového hromadenia odpadu. Je lepšie udržať kompostovú komoru uzavretú, pretože je ideálnym prostredím na kladenie vajíčok hadov. Malo by sa poznamenať, že potomkovia hada sú veľmi úzkostlivo strážení, takže aj náhodný prístup sa považuje za útok.

Preto sa kompost najlepšie skladuje mimo obytných budov, detských ihrísk a technických miestností. Ak existuje možnosť, že tam had prebýva, je najlepšie sa k nemu priblížiť v gumových topánkach as príslušnou „zbraňou“.

Ak si všimnete zvyšky hada alebo starú pokožku na webe, musíte sa ich okamžite zbaviť. Podľa znakov sa had určite vráti na miesto topenia a mŕtvola spojenca znamená, že miesto je voľné, takže ho noví cudzinci ochotne vyriešia.

Udržiavanie čistoty nie je ani zďaleka všetko, pretože hady môžu žiť v hustej húšti malín alebo ostružín a tiež na hniezde vysokej trávy na okraji areálu. Tento problém pomôže vyriešiť pravidelná výmena kríkov a kosenie trávy. Ak sú v blízkosti opustené miesta alebo lesy, budete musieť konať ešte rozsiahlejšie.

Ak to chcete urobiť, musíte svoje stránky uzavrieť vysokým plotom, v ktorom nie sú povolené trhliny a medzery. Najlepšie je položiť plot na tehlový alebo kamenný základ, ktorého základňa by mala byť najmenej pol metra. Pravidelná revízia a ošetrovanie plotu chemickými látkami - odpudzovače pomôžu zabrániť prenikaniu hadov dovnútra.

Stručne povedané, môžeme rozlíšiť hlavné pravidlá prevencie:

 • Vyvarujte sa hromadeniu odpadu, včas čistite staré stromy a konope.
 • Postarajte sa o vzduchotesný plot.
 • Odstráňte kompostovú komoru mimo domu a zatvorte ju.
 • Pravidelne koste trávu a nakrájajte ju na kríky.
 • Výsadba korenených a zapáchajúcich bylín okolo pozemku: cesnak, horčica a mäta poskytnú prirodzenú ochranu pred cudzincami. Aby ste to dosiahli, mali by ste pochopiť, ako často musíte cesnak zavlažovať.

Opatrenia zamerané na ochranu proti hadom sa v zásade nelíšia od pracovného plánu ktoréhokoľvek vlastníka, pretože ide o dodatočnú izoláciu priestorov a základné hygienické predpisy. Okrem toho tieto metódy udržia lokalitu v dobrom stave a krásnu. Okrem zušľachťovania územia je potrebné dbať aj na to, aby sa predišlo plazom vo vnútri obytných budov a prístreškov.

Neskladané handry so zapáchajúcou impregnáciou sú dobrým odstrašujúcim prostriedkom, ale pri tejto možnosti existuje zvýšené riziko požiaru. Korenie roztrúsené po obvode budov, ako aj zvonkohry, to urobí. Je tiež potrebné skontrolovať steny a základ, či nie sú prasknuté, aby sa zabránilo vniknutiu hadov dovnútra.

Ako odstrániť zo záhrady sprisahania

Je celkom ľahké odradiť hady od miesta a na záchranu prídu moderné prístroje a ľudové prostriedky. Hady sa obvykle bez problémov usídlia, kde môžu loviť, a preto bude užitočný aj súčasný boj s hlodavcami, ropuchami a žabami. Без добычи местность станет для змей непривлекательной, поэтому они покинут огород самостоятельно.

Механический способ истребления змеи обычно оказывается менее эффективным, ведь на смену безобидному ужу может наведаться ядовитая гадюка. Именно поэтому лучше отпугнуть гадов вне зависимости от породы, а как сделать это наиболее эффективно, рассказано далее.

Лучшие методы борьбы со змеями на участке:

Завести собаку – ягдтерьера. Tieto odvážne deti sú svojou povahou skutočnými lovcami hadov. Aj prítomnosť malého ochrancu na mieste vystraší hady. Okrem toho majú podobné vlastnosti aj iné plemená, napríklad jazvečík. Bežný kríženec môže byť tiež veľká hadia mačka, ako mačky. Je nemožné uhádnuť s presným súborom charakteristík, ale predpokladá sa, že ak je mačka vynikajúcim chytačom potkanov, bude ľahké vyrovnať sa s hadmi. Rovnaké prostriedky je možné použiť na boj proti škodcom v záhrade.

Lákajte ježka. Títo lovci lesov vás môžu ľahko zachrániť pred nezvanými hosťami a tiež priniesť veľa dobrých emócií. Kúpa ježka je skutočný problém, takže môžete použiť spôsob „dedko“. Likvidované misky mlieka v tejto oblasti priťahujú vôňu a prítomnosť hadov bude skutočnou skúškou loveckých inštinktov.

Okrem toho budú ježkovia ochotne jesť slimáky, drobné hlodavce a hmyz, ale stojí za zmienku, že neopustia výsadbu jahôd samotnú. Okrem mlieka bude malé pivo vynikajúcou pochúťkou pre ježka, dokonca sa predpokladá, že opitý ježko ešte odvážnejšie a agresívnejšie zaútočí. Čo si vybrať, je len na vás. Bude tiež užitočné dozvedieť sa, aké nástroje a zvieratá môžu pomôcť v boji proti hadom v letnej chate.

Chemické ošetrenie

Takéto metódy sú účinné pre opustené lokality, kde počet hadov dosiahol významnú známku. Ako „chémia“ sú vhodné bežné záhradné herbicídy, automobilové mazivá, ako aj špecializované prípravky (Ammofos, Typhoon, dusičnan amónny, naftalén a dokonca drevný popol). Môžete tiež použiť chemikálie, ktoré môžu ničiť burinu v záhrade chemicky.

Ultrazvukové repelery

Náklady na takéto zariadenia sú pomerne prijateľné a životnosť je dlhá. Stojí za to zvoliť špeciálne zariadenia určené na vystavenie molámam. Faktom je, že hady si často vytvárajú diery, v ktorých bude takáto ochrana neplatná. Repelery sú tiež účinné, ak sa dodržiavajú iné preventívne metódy.

Pri silnom počte obyvateľov s hadmi je lepšie neriskovať a obrátiť sa na profesionálov. Volanie herpetológov nebude stáť toľko a riskovať život, keď bude konfrontovaný, nie je vždy neškodná fauna. Okrem toho sa takéto udalosti odporúčajú vykonať pred presťahovaním do starých domov, aby sa zbavili možných prekvapení v pivnici alebo letnej sprche.

Avšak pre mnohých bude taký „nález“ vážnou ranou pre psychiku, takže sa stále musíte zbaviť „susedov“. Najlepším riešením by bolo poskytnúť nevhodné životné podmienky, ale je dosť ľahké odháňať existujúcich cudzincov. Základné metódy zaobchádzania s hadmi a inými hadmi sú opísané v informáciách v tomto článku.
zdroj: https://gidfermer.com/sadovodstvo/borba-s-vreditelyami/kak-izbavitsya-ot-uzhej-na-dachnom-uchastke.html

Ako sa zbaviť hadov v letnej chate. Prehľad predajcov

Hady sú mimoriadne nepríjemné okolie. Dokonca aj u silných zdravých mužov spôsobujú plíživí bastardi hrôzu.

Obzvlášť ostro reagujú na ich vzhľad, dievčatá a malé deti. Ak máte na letnej chate hada, mali by ste premýšľať o vhodnosti riešenia s nimi, pretože tieto plazy sú veľmi užitočné.

Ale ak ste sa pevne rozhodli zbaviť hady, existuje veľa spoľahlivých spôsobov, ako to urobiť.

Je ľahké rozlíšiť, na hlave za očami sú dve žlté škvrny.

Výhody hadov na dávanie

Najskôr navrhujeme, aby ste znova premýšľali o tom, či stojí za to bojovať s hadmi.

Okolie je samozrejme nepríjemné, ale hady robia vo vašej záhrade veľa dobrých skutkov:

 1. Ničia myši, potkany, slimáky, chrobáky, žaby a iné škodce.
 2. Hady dávajú záruku, že sa v krajine neobjavia ďalšie skutočne jedovaté hady.
 3. Vystrašujú vtáky, ktoré môžu uhryznúť vašu úrodu.
 4. Už nie je jedovatý, zvlášť preto, že môže uhryznúť, len ak je naštvaný.

Všeobecné čistenie miesta

Milujú sa usadiť na tmavom, vlhkom a pokojnom mieste, preto je dôkladné čistenie územia dôležitou etapou v boji proti hadom. Zároveň, aby sa zbavili hady zaručené, čistota na mieste by sa mala udržiavať nepretržite, a nie iba raz.

Pravidelne koste trávu. Hady sa cítia veľmi dobre vo vysokých húštinách trávy. Je tiež vhodné zbaviť sa všetkých kríkov navyše. Upozorňujeme, že sa musíte zbaviť trávy nielen vo vašej oblasti, ale aj v jej okolí. Ide o kosenie húštiny, keď je v niekoľkých krokoch tráva.

Zbavte sa všetkých cudzích predmetov a odpadu. Z letnej chaty zoberte všetky handry, bridlice, dosky. Je tiež vhodné vykoreniť staré pne, vyhrabať všetky lístie a vetvy. Nezabudnite na nepoužité sudy a škatule.

Niektoré veci nemožno rozobrať alebo vyhodiť. Napríklad nie je možné zbaviť sa haly na usadlosti alebo založenia domu. V takom prípade musíte zatvoriť všetky vstupy / výstupy. Nalejte cementom, doskou s doskami alebo jednoducho vtĺkajte všetky otvory improvizovanými prostriedkami.

Nezabudnite tiež na praskliny vo dverách a medzi oknami.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať hadej koži a mŕtvolám hadov. Tieto zvyšky priťahujú hady silnejšie ako magnet. Ak ich neodstránite včas, celé územie sa čoskoro hemží plazmi.

Po vykonaní všetkých udalostí sa môže stať, že sa objednávka obnoví, ale hady zostanú na mieste. V takom prípade musíte požiadať susedov o pomoc. Vezmite pár vriec (bez dier) a choďte do priateľského tímu, ktorý chytí hady. Zachytený kus plazov môže byť vypustený niekde v lese vedľa močiara.

Plot proti hadom

Je pravdepodobné, že sa nebudete môcť úplne zbaviť zvyškov na mieste av jeho blízkosti. Je nemožné obnoviť poriadok v susednej chate bez súhlasu obyvateľov. A ak sú kategoricky proti boju proti hadom? Potom už nezostane nič iné, ako postaviť spoľahlivý had z hadov.

Starostlivo uzavreté dno bude samozrejme najdôležitejšou črtou návrhu proti hada. Bariéru na úrovni 40-50 cm môžu byť vyrobené z tehál alebo dosiek, hlavnou podmienkou je úplná absencia trhlín.

Oplotenie sa musí pravidelne a pravidelne opravovať, aby sa zachovala jeho „tesnosť“.

Jerzy. Tieto roztomilé nemotorné zvieratá sú skutočne poľovnými lovcami. Ich korisťou sú hlodavce, žaby a hady. Kúpa ježka v obchode je náročná, takže musíte skúsiť nájsť pichľavé zviera. Najprv ho musíte nalákať kyslými jablkami, pivom alebo mliekom.

Psy, Domáce zviera môže chytiť všetkých plazov a obojživelníkov nie horšie ako rodina ježkov. Samozrejme, že nie každé domáce zviera môže prísť, pretože existujú mierumilovné psy, ktoré nie sú schopné jesť šváb. Pre úlohu Rikki-Tikki-Tavi sú vhodnejšie lovecké plemená alebo yagdový teriér - malý pes čiernej farby, niečo podobné jazvečíkovi.

Kat. Úlohu si môžu poradiť aj predstavitelia rodiny mačiek, ale na tento účel potrebujete skutočne skúsenú mačku. Je zbytočné hádať s týmto plemenom, to všetko nezávisí od exteriéru, ale od povahy a zvykov konkrétnej mačky. Ak vaša mačka miluje chodenie a prinajmenšom ste ho prinútili chytiť myši, bezpečne ho odneste na chalupu - nechajme hľadať hady.

Chemikálie proti hadom

Aby ste sa zbavili hadov, nemôžete použiť silne pôsobiace jedy. Je potrebné pamätať na to, že hady sú dravé zvieratá, nebudú jesť stále jedlo. Namiesto toho je lepšie používať pachové látky, súčasne šetria okolitú ekológiu a odstraňujú nielen hady, ale aj mnoho ďalších škodcov.

Herbicídy, hnojivá a iné pachové látky, ktoré netolerujú hady:

 • amaphose
 • "Antiburyan"
 • popol
 • naftalén
 • Dusičnan amónny
 • "Typhoon"

Všetky vyššie uvedené lieky by sa mali rozptýliť v malých množstvách blízko verandy, pod oknami, pri vstupoch do stodoly alebo na iné tmavé a mokré miesta.

Tiež ich spracúvajte po celom obvode pozdĺž plotu, najmä zo strany lesa alebo rybníka. Niektoré prostriedky môžete rozptýliť po cestách a pri verande. Okrem toho môžu byť herbicídy rozptýlené za miesto v miestach, kde rastie vysoká tráva.

Prehľad Snake Repeller

Hady sú preto hluché, aby doplnili sluchový kanál vnímania a majú zvýšenú citlivosť na vibrácie pôdy. Ľudia používajú túto funkciu hadov už od staroveku. Napríklad pri vstupe do tmavých miestností môžete klepnúť pomocou palice na podlahu alebo steny. Najjednoduchším odpudzovačom je železná tyč uviaznutá v zemi. Kolísanie prútu sa prenáša na pôdu a šíri sa po celom území, čo odplazuje hadov.

Dobrý repeler vás zachráni nielen pred hadmi, ale aj od väčšiny obyvateľov podzemia: mravcov, krtkov, slimákov a iných škodcov.

Zložitejším repeltom je hrkálka. Dizajn je dostatočne jednoduchý na to, aby sa dal zostaviť nezávisle. Akékoľvek remeselnícke repelery „chránia“ iba malé pozemky, preto je lepšie kúpiť moderné elektronické zariadenia. Ich cena je prijateľná a výsledok je okamžite a navždy.

Elektronický odpudzovač je rovnako ako hrkálka úplne bezpečný pre ľudí, zvieratá a rastliny.

Pravdepodobne nenájdete ideálne zariadenie na odplašenie hadov. Pri výbere je potrebné zvážiť niekoľko funkcií a vyhľadať najlepšiu voľbu pre konkrétny web. Najskôr nezabudnite, že pevné objekty (plot, balvan, cesta) sú neprekonateľnými prekážkami ultrazvuku. Ďalej sa musíte zamerať na geografický prvok a oblasť.

Prehľad bežných hadových zariadení

modelAntizmeyEkoSnayper

LS-107

EcoSniper CH-316BYOCHOMI Model B Druhy expozícieVibračné infrazvukultrazvuk

chvenieultrazvukultrazvuk
chvenie
Svetlo
infrazvuk kmitočet200 - 600 Hz350 - 450 Hz400 - 1 000 Hz400 Hz rozloha450 m2300 m²625 m²500-700 m2 Pracovná vzdialenosť12 metrov9,8 metrov14 metrov14 metrov záruka1 rok5 rokov1 rok1 rok

Hadí metódy

Mnoho ľudí si myslí, že zbaviť sa hadov v krajine jednoduchým spôsobom znamená ich zabitie. Fyzické ničenie hadov však nie je účinné ani humánne (najmä preto, že veľa druhov je uvedených v Červenej knihe). Plazy zaujímajú svoje miesto v ekologickom systéme a vykonávajú dôležitú misiu na ničenie hlodavcov a iných škodcov. Miesto zabitého hada bude čoskoro obsadené aj novým. V boji proti hadom je najlepšie využívať vlastnosti ich správania a zvykov.

Mäkké metódy

Ak sa chcete na webe zbaviť hadov, musíte najprv odstrániť to, čo ich priťahuje, a po druhé, vytvoriť pre nich nepríjemné podmienky. Najefektívnejšie sú tieto metódy:

 • čistenie územia záhrada, letná chata a dvor, zbavenie sa hromady odpadu a konárov, veľkých balvanov, pňov, kmeňov padlých stromov atď.,
 • pravidelný ničenie húštiny trávy a divo rastúcich rastlín, Takéto činy zbavia hady útulkov, vystrašia ich a donútia ich zmeniť svoje prostredie, pretože milujú pokoj a ticho. Tieto plazy priťahujú kompostové jamy, preto je najlepšie umiestniť ich ďalej od domu a chodníkov. Ak sa po roztavení (plazí) nájde mŕtvy had alebo stará koža, mali by sa spáliť alebo odstrániť, aby sa zbavili zápachu,
 • použitie vibrácií a vibrácií, Zvuk hada nevyľakáva - je hluchý, ale reaguje na vibrácie pôdy, napríklad z chôdze alebo zasiahnutia paličkou. Hlavným pravidlom, aby sa zabránilo stretnutiu s hadom, je, aby zachytil také vibrácie. Použitie kosačky na trávu v tomto ohľade je veľmi užitočné - ničí trávu a vytvára veľa hluku. Takýto populárny spôsob boja proti plazom, ako sú zavesenie hrkál a zvončekov na vetvách kríkov a stromov, môže vtáky len vystrašiť. V predaji nájdete špeciálne zariadenia, ktoré odstraňujú hady. Spätná väzba od záhradníkov naznačuje, že použitie ultrazvuku na odstránenie zmijí a iných plazov je problematické: zariadenia typu vibrácií sa ukázali oveľa lepšie,
 • štipľavý zápachktoré sa hadom nepáčia. Medzi testované ľudové liečivá patria výsadba cesnakových a éteronosových rastlín pozdĺž obvodu, horčica alebo naftalénový prášok rozptýlený v tienistých a odľahlých rohoch, spracovanie záhradných chodníkov s octom a na jeseň padla suchá tráva. Nemali by ste postupovať podľa takých tipov, ako je odplašenie hadov petrolejom, cvičenie motorového oleja, pálenie pneumatík a ďalšie podobné veci - môžete viac poškodiť seba a svojich susedov.

Tvrdé metódy

Väčšina tzv tvrdé metódy prichádzajú k fyzickému ničeniu hadov a majú pochybný účinok, Nemá zmysel počúvať súkromné ​​rady o zalievaní obvodu záhrady, detských pieskoviskách a hojdačkách, spájkovaní ježkov s pivom a čakaní, až sa z nich stanú hadí zabíjajúce príšery, alebo sa riaďte pokynmi, ako chytiť hada holými rukami (čo sa môže ukázať ako zmija). Týmto spôsobom môžete poškodiť seba aj svoju záhradu so všetkými jej obyvateľmi.

Použitie chemikálií, ktoré sa často používajú na vystrašenie plazov, ako aj jed, je dosť pochybné. Priaznivci jedov by mali byť sklamaní - hadi nezhromažďujú mravec, ale prežívajú lastovičku. Preto je pravdepodobné, že rozptýlený jed poškodí iné zvieratá, napríklad mačku suseda.

Používanie prirodzených nepriateľov plazov - ježkovia, sovy, psy a mačky - tiež nie vždy funguje. Áno, ježkovia môžu nájsť a zničiť hniezdne hady, môžu sa ľahko nalákať zvyšným jedlom na tanier, ale je nepravdepodobné, že tento proces ovládajú - ježkovia môžu loviť hady alebo im môžu dať prednosť zrelé jahody, ktoré pošliapajú všetko po ceste.

Existuje tiež malá nádej pre mačky a psy - všetko záleží na preferenciách zvieraťa (mačka môže byť „terminátorom“ alebo možno lenivou upútanou posteľou), ako aj trénerom. A nie každé zviera sa dokáže vyrovnať s nahnevaným plazom. To najlepšie, čo môžu domáci miláčikovia urobiť, keď bojujú s hadmi, je zdieľať kožušinu. Musíte len zozbierať chlpy domáceho maznáčika s vyčesaným hrebeňom a umiestniť ich do odľahlých kútov záhrady. Plazy nemôžu vydržať vlnu a zostanú mimo nej.

nevyhnutné bezpečnostné opatrenia

Ak máte podozrenie na prítomnosť šupinatých zástupcov na území záhradného pozemku a v procese boja proti nim, musíte prísne dodržiavať bezpečnostné pravidlá:

 • noste vysoké gumové topánky a sledujte, kam krokujete,
 • neskúšajte chytiť plazy sami,
 • neberte si hadie husiaky ani mŕtve plazy holými rukami - ich vôňa zostane na pokožke po dlhú dobu a je schopná prilákať svojich príbuzných,
 • urobte viac šumu pri chôdzi a umožnite hadovi vyliezť z cesty,
 • Neobťažujte hada - nehádžte do neho palicu, nehádžte kamene atď.

Čo robiť s hadom?

V prípade, že sa hadovmu útoku nedá vyhnúť, nemalo by dôjsť k panike, hoci teplota sa môže začať zvyšovať a v mieste skusu sa môže objaviť pocit znecitlivenia. Mali by ste vedieť, že jed nezačne konať okamžite a je dostatok času na vykonanie nasledujúcich opatrení:

 • eliminovať nebezpečenstvo - utiecť, odviezť hada, zabiť alebo aspoň vyfotiť - pomôže to pri identifikácii, aby sa poskytla potrebná pomoc,
 • ohnutú končatinu ohnite za lakte alebo koleno a nehybne ju držte (s turniketom ju nemôžete ťahať). Ak ste kousnuti rukou, odstráňte krúžky, pretože prsty by sa mohli zväčšiť,
 • vytlačte krv z rany (zvyčajne dvojitým uhryznutím) alebo niekoľkokrát do 15 minút po uhryznutí, nasajte krv z rany a pľuvajte - môžete tak odstrániť väčšinu jedu. Malo by sa pamätať na to, že ak sa v ústnej dutine nachádzajú rany, mal by sa tento postup ukončiť alebo vykonať po prvom odbere malého množstva vody v ústach. Táto technika pomáha zriediť toxín a urobiť ho menej nebezpečným,
 • dezinfikujte okraje rany, obliekajte voľným obväzom,
 • prevážať bitenu do nemocnice - vo vodorovnej polohe, zatiaľ čo telo by malo byť vyššie ako kúsok tela,
 • poskytnúť dostatok nápojov, najlepšie sladkých (okrem alkoholu, čaju a kávy),
 • užite 2 tablety antihistaminík (difenhydramín, diazolín, suprastín atď.).

Hady nie sú vo svojej letnej chate najlepšími susedmi, ale v ich prítomnosti nie je nijaká tragédia. Vo väčšine prípadov až do prvého stretnutia náhodou si ľudia nemusia byť vedomí šupinatých, ktorí žijú v ich záhrade alebo na záhrade a jedia rôzne záhradné škodce. Najjednoduchším a najúčinnejším riešením problému prítomnosti plazov v záhrade nie je zničiť ich, ale pokojne ich stiahnuť. Za týmto účelom vytvorte podmienky existencie (ale bez fanatizmu), ktoré sa plazom nebudú páčiť, v dôsledku čoho sami migrujú na pokojnejšie miesta.

Z prezentovaných videí môžete získať vizuálne informácie o tom, ako sa chrániť pred uhryznutím zmijí, ako aj o tom, čo môže byť efektívnym spôsobom, ako sa vysporiadať s týmito plazmi a čo nie. Videá navyše pomôžu rozptýliť strašidelné mýty o medveďoch:

Pozrite si video: Biblical Series II: Genesis 1: Chaos & Order (Smieť 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send