Užitočné tipy

Ako začať dobrú školu

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa štatistík niekoľkých desiatok študentov je jeden alebo dvaja vynikajúci študenti. Mnohé deti a ich rodičia sa často čudujú, ako študovať v škole. Odporúčame vám oboznámiť sa s odporúčaniami uverejnenými v tomto článku.

Nikto ich nemôže prinútiť študovať, zapamätať si a porozumieť téme, ak to sám študent nechce. Preto si tiež položíme otázku, ako vzbudiť záujem študentov o vedu.

Prečo dobré známky

Pri štúdiu na základnej škole si deti spravidla neuvedomujú význam vedomostí o vede. Pochopenie tohto sa blíži k promócii, počnúc stupňami 8–9. Faktom je, že každý študent bude musieť zložiť záverečnú skúšku, ktorá bude hrať rozhodujúcu úlohu v ďalšom vzdelávaní, niekedy v jeho kariére. Preto je vhodné, aby rodičia ticho a zdvorilo vysvetlili, prečo je potrebný dobrý výkon.

Čo robiť, keď sa veľa stratí, ale chcem pokračovať

Študenti pred záverečnými skúškami veľmi často začínajú premýšľať o tom, čo musia prekonať náročné skúšky. Chápu, aké šťastie majú tí, ktorí študujú rovnaké „päť“.

Ale dobitie vynikajúcich študentov za pár mesiacov je nemožné. Čas je stratený. V skutočnosti môžete požiadať o pomoc dôveryhodného učiteľa, spolužiaka alebo najať tútora.

Ako lepšie študovať

Aký je najlepší spôsob, ako ísť do školy pre niekoho, kto zaostáva? Existujú jednoduché tipy:

 • počúvajte učiteľove slová,
 • požiadajte svojich blízkych, aby povedali niečo o danej téme,
 • čítať nezávisle viac o vede / predmete,
 • začnite od miesta, kde ste začali alebo kde sa znížila výkonnosť.

V tomto prípade sa ukáže, že dobehol program, ktorý sa práve skúma.

Ako porozumieť učiteľovi

Učitelia sú rôzni: tí, ktorí dokážu dobre vysvetliť, a tí, ktorí hovoria takmer nič. Musíte byť na to pripravení. Ak učiteľovi nerozumiete v prvých dňoch, je vhodné študovať tento predmet sami, konzultovať s tými, ktorí majú dobré vedecké znalosti. Vo všeobecnosti sa musí študent naučiť porozumieť všetkému sám. Na univerzitách je vzdelávanie väčšinou nezávislé, bez pomoci učiteľov. Preto je lepšie vopred rozmýšľať, ako učiť študentov naučiť sa. Alebo skôr „uč sa“.

Ako sa pripraviť na domáce hodiny

Naučte sa oceniť čas. Keď sa vrátite domov, je lepšie sa trochu oddýchnuť: ľahnúť si, chatovať s rodinou alebo v ideálnom prípade ísť na čerstvý vzduch.

Bude stačiť asi 1 hodina. A potom príde ťažký okamih - ako sa pripraviť na lekciu. Ak nie je túžba a sila, neodporúča sa robiť domáce úlohy okamžite po škole. Okrem toho by ste nemali strácať čas počítačovými hrami a internetom, pretože to všetko môže lákať na dlhú dobu.

Keď sa cítite oddýchnutí, začnite so štúdiom. Môžete napríklad sedieť na gauči, aby ste si prečítali odsek o histórii alebo daný román v literatúre. A rôzne výpočty, všetka písomná práca sa najlepšie robí pri stole.

Odporúča sa začať s jednoduchými a rýchlymi cvičeniami napríklad v ruskom jazyku. Matematické rovnice sa dajú vyriešiť o niečo neskôr, keď sa väčšina lekcií uskutoční.

To, čo sa musíte naučiť srdcom, je lepšie rozdeliť do etáp:

 • prečítať si pred začatím domácej úlohy,
 • porozumieť významu textu,
 • poskytovať mentálne informácie
 • znovu prečítať.

Po 2-3 hodinách sa môžete zopakovať a skontrolovať pomocou učebnice. Ak si nič nepamätáte, zopakujte všetko, čo je uvedené v zozname vyššie.

Prečo, so všetkým úsilím, nič nefunguje

Mince však majú aj druhú stranu: pamätajú si ich srdce (vzorec vo fyzike alebo definícia v sociálnych štúdiách), ale nič nie je jasné. V takom prípade si môžete vyhľadať pomoc na internete. V ňom nájdete dokonca aj videonávody na konkrétnu tému.

Aký je najlepší spôsob štúdia v škole, ak nie je uvedené štúdium so všetkým želaním? Oplatí sa požiadať napríklad o pomoc od spolužiakov, aby vysvetlili, čo sa deje a ako, ako zostavovať grafy a riešiť problémy vo fyzike alebo chémii. Nebojte sa osloviť učiteľa pred hodinou alebo po nej, aby ste sa spýtali na niečo, čo sa týka danej témy.

Ako prejaviť záujem o nezaujímavé predmety

U detí duša často neleží v niektorých predmetoch. Musíte sa však naučiť, že celkové konečné známky sú bezvadné. Nezaujímavý subjekt môže byť liečený odlišne. Predpokladajme, že sa vám tento príbeh nepáčil z dôvodu mnohých dátumov a udalostí, ktoré si musíte zapamätať.

Existujú školáci, ktorí radi študujú v škole, pretože sa snažia naučiť tému empiricky. Napríklad z tej istej histórie sa študuje pravidlo cisárovnej Kataríny II. Môžete navštíviť múzeum alebo vidieť obrazy súvisiace s panovaním tejto veľkej ženy.

V nemilovanej matematike je užitočné nájsť ľahšie rovnice a prax, riešiť niekoľkými spôsobmi. A potom pokračujte k ťažkým. Plánovanie je tiež zábavný zážitok.

Aká dobrá bude úspešná štúdia

Hore sme diskutovali o tom, ako najlepšie chodiť do školy. Teraz odpovieme na otázku, prečo mať úspech v škole, je to užitočné v živote? Táto otázka je najlepšie zodpovedaná z morálneho hľadiska: keď je študent presvedčený o svojich schopnostiach, nebojí sa o každú kontrolu alebo samostatnú prácu, nebojí sa hovoriť. Je šťastný, má rád všetko a všetko je pre neho ľahké. Desať rokov nehovorí o škole ako o tvrdej práci, ale ako o svojom druhom dome. Tento morálny prístup pomôže pri realizácii v kariére.

Vlastná analýza materiálu

Narodil sa človek, aby sa dozvedel viac o svete okolo seba sám. Ak nezačnete od detstva, bude to v dospelosti veľmi ťažké. Preto poďme hovoriť, ako naučiť študentov učiť sa, to znamená učiť samých seba.

Podobná téma bude obzvlášť dôležitá pre tých, ktorým v dôsledku choroby chýba štúdium. Chorobný študent, aby dohnal spolužiakov, musí zistiť, čo sa deje v škole. Ďalej by ste mali otvoriť učebnicu a oboznámiť sa s danou témou. Ak sa získali predchádzajúce hodiny, nový materiál by mal ísť dobre. Nemali by ste hľadať výhovorky ako: „Bol som chorý, nič neviem.“ Pokúste sa na to prísť sami

Prijmite tútora

Ako zvýšiť školský výkon pohodlnejšími a časovo úspornejšími spôsobmi?

Ak sa štúdium vôbec neposkytuje, je lepšie uchýliť sa k službám tútora. Pomôže v čo najkratšom čase vysporiadať sa s akýmkoľvek materiálom. Zodpovednosť však stále spočíva na študentovi: na materiál sa musí pamätať a pochopiť podstatu predmetu. Iba v tomto prípade bude mať lektor záruku, že sa študent stane dobrým alebo vynikajúcim študentom.

1. Urobte vzdelávanie prioritou.

V živote človeka hrá dôležitú úlohu jeho systém priorít - čo je pre neho dôležitejšie, čo je na druhom mieste, čo je posledné, atď. Ak ste nikdy neštudovali zvlášť dobre, potom sa vám to pravdepodobne nezdá tak dôležité. Samozrejme je dôležitejšie chytiť nového Pokémona alebo utrieť s priateľmi na schodisku. Ale dáte lekciám viac času a pozornosti, čím ich posuniete z predposledného miesta o niečo vyššie, určite sa začnete učiť lepšie.

2. Vytvorte si pohodlné pracovisko, kde by ste si robili domáce úlohy.

Pohodlná pracovná plocha, kde nájdete všetko, čo potrebujete a nie sú zbytočné rušivé veci - to je už polovica úspechu. Mnohé však robia domáce úlohy pri rovnakom stole, kde je počítač s hrami, kontaktom a inou zábavou. Ako sa s tým dá vyrovnať, keď už vidíš, ako zameriavaš krížik zraku na niekoho hlavu touto myšou? Alebo normálny stôl úplne chýba a písanie na kolená nie je príliš pohodlné.

Preto vyhradte priestor pre pracovný stôl a váš výkon pôjde do kopca za predpokladu, že mu tiež pridelíte čas.

3. Vyzvite sa v triede.

Ak viac alebo menej poznáte materiál diskutovaný v lekcii, potom nesedajte na poslednom stole, sklopte sa v nádeji a tentokrát nepozorovane. Radšej sa pýtajte sami seba: „Hej, šialené, je potrebné sa v každej lekcii triasť strachom? Slabo zdvihol ruku a odpovedal? “Buďte interaktívny, komunikujte s učiteľom, odpovedzte. Vyberiete sa tak z pohodlnej zóny, kde nedochádza k žiadnemu rastu a pokroku.

4. Zamerajte sa na lekciu.

Koncentrácia je tiež veľmi dôležitá vec. Keď počúvate sensei v triede a nepočujete žiadne ďalšie hlasy, príde k vám múdrosť. Odmietnite sedieť pri jednom stole s tyranom - sme hlúpi, vypnite mobilný telefón. Radšej si sadnite s prísnym, dobre vyzerajúcim dievčaťom. Zároveň sa pripravte na cestu k promócii.

5. Správne sa motivujte.

Na svete určite existuje oveľa zaujímavejšie veci ako Vietova veta a kvadratické rovnice. Keď s nimi skončíte, sľúbte si niečo príjemné - napríklad hodinu odpadu vo svojej obľúbenej streleckej skupine, zavesenie na dvore s priateľmi alebo prechádzka so svojou priateľkou.

Na motivačnom programe sa môžu zúčastniť aj vaši rodičia. Ak súhlasia s veľkorysým vyplatením päťky a štvorky, vaša motivácia k učeniu sa prudko vzrastie a začnete naozaj dobré v škole, Kontrolovaný!

Ďalším spôsobom motivácie je „bitka“ so spolužiakom o počet dobrých ročníkov. Porazený splní želanie výhercu, rozdá vec alebo vykoná všetky kroky stanovené v spore.

6. Pochopte, že všetky študované predmety sú dôležité.

Ak považujete logické rovnice (ktoré namiesto práce s počítačmi prechádzate cez počítačovú vedu) za úplne hlúpe a nepotrebné, máte pravdu. Sú však tiež užitočné - školia vašu inteligenciu. Celkovo je na to určený celý školský študijný program - aby ste mozogom umožnili pracovať av rôznych oblastiach.

Keď uznáte dôležitosť každého z objektov, váš mozog už nebude odolať ich vnímať, a vy nakoniec, začnite sa učiť na jednej päťke.

7. Ak máte medzeru v znalosti programu, vyplňte ho čoskoro.

Je pravda, že hovoria, že bez toho, aby sme poznali tento vzorec, to bude ďalej nemožné. Ak ste už niekoľko dní boli chorí alebo gamali a teraz vidíte, že program pokračoval a ničomu nerozumiete, nehanbite sa! Choďte k učiteľovi a povedzte, že máte medzeru a ničomu nerozumiete. Povedia vám, čo je potrebné urobiť, aby ste ich dobehli.

Nie je zbytočné samostatne sa vracať k už študovanému materiálu. Opakovanie minulých dobre štruktúrovaných vedomostí vo vašej hlave a pomáha k ich lepšiemu porozumeniu.

8. Štúdiu neodkladajte neskôr.

Je lepšie robiť všetky hodiny popoludní - okamžite, ako ste prišli zo školy, pretože mozog v tejto chvíli myslí lepšie a je najaktívnejší (ak nie ste výrazná sova.) Rýchlo načmáral domáce úlohy a to je všetko! Celková výhoda:

 • Zvyšok dňa je zadarmo pre vaše obľúbené veci.
 • Urobili hodiny - okamžite hora z ramien. Je jednoduchšie sa baviť, keď sa všetko robí.
 • Žiadne pochmúrne myšlienky o potrebe robiť domáce úlohy.
 • Lepšia sebadisciplína, a teda akademický výkon

9. Dávajte pozor na svoje vlastné postihnutie.

Ak vás napadlo, že sa pozeráte do knihy a vôbec nič nevnímate, uistite sa, že nejde o indicko-čínsku knihu fráz. Ak je to stále vaša domáca učebnica, je čas na prestávku. Napriek tomu nepostúpite o jednu iotu, je lepšie tráviť čas s výhodou.

Akonáhle začali chápať, že hlava prestala rozmýšľať - prestaňte, urobte niečo ďalšie asi desať minút alebo si ľahnite a potom - opäť do boja!

Pravidelná a správna výživa a zdravý spánok - základ vašej pracovnej kapacity.

10. Milujte školu.

Hovorí sa, že aj v mase v masti je barel medu. Pokúste sa nájsť a zdôrazniť pozitívne vlastnosti vašej školy, učiteľov, spolužiakov a študovaných predmetov. To samozrejme znie ako niečo nemožné - milovať učenie. Nemáme však inú možnosť - stále sa musíme učiť. Takže je lepšie robiť to v láske. Nuž, alebo aspoň hovorím, že študujete iba preto, že sa vám to páči, a nie preto, že vám to povedali.

Láska študuje, absorbuje vedomosti a potešuje svojich rodičov s dobrými známkami!

Váš lifeo.ru ©

Zostáva vaša mačka zaneprázdnená? Prečítajte si, čo robiť, ak vás mačka chce zabiť.

Učte sa dobre, ale je to váš rukopis? Prečo to nevyvíjať a naučiť sa písať krásne?

Tipy na správnu organizáciu vzdelávacieho procesu

Tip 1: nezabudnite na všetko, čo odvádza vašu pozornosť

Viete, prečo profesionálny biliard alebo golfisti požadujú od verejnosti ticho? Áno, pretože prakticky nereálne sa sústrediťkeď všetko okolo, vrátane hluku, rozptyľuje vašu pozornosť!

Príprava na skúšku, rovnako ako akýkoľvek iný vzdelávací proces, sa nelíši od hrania biliardu - ak existujú rozptýlenia (televízia, gitara zavesená na stene, herná konzola - skrátka všetko, čo spadá do vášho zorného poľa), takmer určite bude rozptýlené.

Kľúčovým bodom pre tých, ktorí sú často rozptýlení, je preto vytvoriť vonkajšie prostredie, najviac napomáhajú učeniu, Ak na to potrebujete presunúť stôl na iné miesto - presuňte sa! Nie je sila odolávať pokušeniu vo forme televízie v okolí? Zakryť niečo alebo ho preniesť!

Možno preto bude musieť niekto urobiť poriadok na svojom stole, pričom ako základ použije minimalistický prístup. Niekedy je pozornosť odkláňaná nielen telefónom ležiacim v okolí, ale aj náhodou, že sa ukázalo, že kniha nie je témou.

Možno vás ohromí iná situácia - keď je váš stôl posiaty papiermi, knihami. Súčasne nie je vôbec potrebné, aby ste potrebovali ticho - Niektorí ľudia pracujú s hudbou skvele, povedzme, klasicky. Kľúčom k úspechu je, aby ste sa cítili pohodlne!

Tip 2: starostlivo si vyberte miesto na štúdium

Približne to isté by mal byť prístup k výberu miesta pre triedy. Je zrejmé, že študenti žijúci v internáte nemajú na výber. Ak však máte osobne možnosť si vybrať, napríklad, spálňa je ďaleko od toho najlepšieho miestaposadiť sa na knihy.

Všeobecne platí, že vzhľadom na veľa rozptýlenie, z ktorých niektoré boli uvedené vyššie, ani váš domov nie je zďaleka vhodným miestom na produktívne štúdium. A ak ste neustále rozptyľovaní domácimi úlohami.

Najviditeľnejším miestom na štúdium, ktoré môžete odporučiť, je samozrejme knižnica. Avšak a nie je vždy pokojný (najmä v predvečer skúšok). Ukázalo sa, že nájsť príjemné miesto na štúdium nie je taká ľahká úloha!

V skutočnosti stačí zvážiť všetky možnosti. Ak je priaznivé počasie, môžete sa dostať von do parku, nájsť voľne stojacu lavicu, vo vzdialenosti od hlučných detí, kde vás nikto neobťažuje, aby ste si uštipli granit vedy. Alebo môžete, ako možnosť, spadnúť do tichej kaviarne.

Je známe, že nízkoúrovňové hlášky, zostavené z rôznych hlasov (povedzme „buzzy v triede“), sú schopné povzbudiť študentov, aby študovali, Je to taký bzučiak, ktorý môže stáť v kaviarni. Možno to pre vás nie je najlepšia možnosť. Vyhľadajte svoje, ale nezabudnite, že štúdia a posteľ sú nekompatibilné.

Tip 3: vyberte materiál, v ktorom „plávate“

Nie nadarmo hovoria, že od sedenia po sedenie žia žiaci šťastne. Zábava končí a prichádza najviac stresujúci čas pre veľkú väčšinu študentov - čas skúšky znalostí, to je čas na skúšky.

To bolo počas týchto období, že veľa študentov bolo akútne krátkeho času. Zvyčajne to vedie k tomu, že na skúšku nie je možné pripraviť všetky otázky. Nie všetci študenti však racionálne využívajú čas pred zasadnutím.

V skutočnosti existuje jedno tajomstvo, ktoré vám umožní pripraviť sa na skúšku efektívnejšie aj v posledných dňoch pred reláciou. Faktom je, že s veľkým množstvom materiálu, veľa študentov má sotva dostatok času na to, aby si ju prečítali niekoľkokrát.

To nestačí, najmä pokiaľ ide o ťažké okamihy. Odporúča sa, aby ste si pred opätovným prečítaním na papier napísali zhrnutie obsahu každej letenky. Možno by sa obsah niektorých otázok mal rozdeliť na časti a tiež by sa mal zhrnúť jeho obsah.

Pri jej opätovnom čítaní by ste sa nemali sústrediť na materiál, ktorý dobre poznáte. Venujte pozornosť týmto okamihom ktorého nápad ste nemohli stručne uviesť na papier, a trávte viac času opakovaním týchto bodov.

Tajomstvo dobrého štúdia

Tip 4: naučte sa plánovať

Plánovanie je niečo, čo nám učitelia neustále hovoria, ale niečo, čo sa len zriedka učí. Áno, a či sú - pretože oni sami snažte sa prísne dodržiavať učebné osnovy, čo v skutočnosti nezahŕňa potrebu učiť nás, ako sa učiť!

Именно поэтому вы должны научиться планировать самостоятельно – это крайне необходимый навык, который пригодится не только в дальнейшей учебе, но и на любой работе, да и просто в вашей повседневной жизни.

Сознательно откладывая на потом самые сложные дела, вы сами прекрасно осознаете, что расходуете свое время нерационально. Начните с того, что составьте весь список дел в рамках учебного плана на одну неделю.

Táto jednoduchá udalosť, ktorá síce nevyzerá (na prvý pohľad) obzvlášť užitočná, vám v skutočnosti pomôže zbavte hlavu nevyžiadanej pošty vo forme zoznamu úloh. Okrem toho budete môcť vizuálne vyhodnotiť celú prácu. Nezabudnite uviesť dátumy exekúcie!

Potom je potrebné zdôrazniť najzložitejšie a časovo najnáročnejšie úlohy a úlohy. Keď to urobíte, Rozptýlite svoje každodenné starosti pre každý deň v týždni, berúc do úvahy vaše pracovné zaťaženie v tento konkrétny deň.

Tip 5: štúdium v ​​skupine s ostatnými študentmi

Práca v skupine je pre každého študenta veľmi užitočnou a produktívnou praxou. Samozrejme účinnosť môže niekedy závisieť od toho, na čom pracujete, Možno, že ak študujete vývoj maľby počas renesancie, budete potrebovať fľašu vína a súkromia.

Ak je však váš študijný odbor aplikované vedy (napríklad medicína, matematika, stavebníctvo), potom môže byť štúdium materiálu v skupine, riešenie problémov a spoločné hľadanie správnych odpovedí veľmi efektívne.

Táto účinnosť je spôsobená skutočnosťou, že proces kontroly materiálu sa stáva dynamickejším a atraktívnejším. Existuje možnosť klásť otázky, diskutovať o ťažkých chvíľach v tíme, presnejšie formulovať odpovede.

Samozrejme, vy sami ste technicky schopní vykonať množstvo práce, ktorá je pred vami. V tomto prípade sa však zvyšuje pravdepodobnosť, že nebudú venovať pozornosť svojim slabostiam, necítiť tie okamihy, v ktorých plávate.

Existuje aj taký negatívny bod ako monotónnosť procesu nezávislého štúdia materiálu, Ak sa tomu chcete vyhnúť, potom potrebujete skupinové cvičenia. Zmeňte formát štúdie a možno sa vám lepšie zapamätá materiál.

Tip 6: robte pravidelné prestávky

Dôkladné práce na materiáli poskytujú jeho zrejmé výsledky. Blízkosť skúšok je však spojená s množstvom súčasných problémov tlačí študentov, prinútiť mnohých z nich, aby sa doslova ohradili z vonkajšieho sveta železnou oponou.

Niektorí patria do tohto obdobia s nadmerným fanatizmom - zatvárajú sa niekoľko dní vo svojej izbe, robia malé prestávky len na zdriemnutie, ísť na záchod alebo ísť do kuchyne na sendvič. Iní odmietajú vôbec spať.

Toto je nesprávna taktika! Prestávky pravidelne sú povinné. Koniec koncov, nebolo uskutočnené veľa výskumov, ktoré by dokázali, že ak pravidelne venujete mozogu oddych, potom sa účinnosť asimilácie materiálu významne zvýši.

Budete schopní absorbovať viac materiálu a robiť to rýchlejšie, vaše príležitosti budú mať na vás motivačný účinok, čo len zvýši vašu produktivitu. Samozrejme, nejde o to, že by ste študovali 15 minút, potom ste strávili tri hodiny skúmaním niekoľkých epizód Game of Thrones.

Ale pracovať s učebnicou dve hodiny a potom prerušiť prezeranie jednej série „Stážisti“ alebo iných ľahká a krátka komédia - to je všetko. Podobný prístup poskytuje odpočinok prefrontálnej kôre a umožňuje vám nezastaviť v ťažkých chvíľach.

Ako dobre študovať? Tipy

Tip 7: nakŕmte mozog, nie žalúdok

Deficitné obdobia už dávno zapadli do zabudnutia. To znamená, že nie je potrebné jesť jeden čaj, šetrí to podstatné - o tých zdrojoch, ktoré vám umožňujú nielen existovať, ale efektívne pracovať asimiláciou materiálu.

Hovoríme o správnej výžive. Samozrejme, keď vás inšpirácia zaujala, je dosť ťažké sa rozbiť, aby ste si z pravidelnej sendviče alebo pizze objednali pravidelnú objednávku. V tejto chvíli ignorujeme rozhorčené nutkania žalúdka.

Nemá to však zmysel robiť, pretože v konečnom dôsledku takéto bezvedomie trpí nielen žalúdok, ale aj váš mozog, a preto produktivita študentov klesá, Neotvárajte koleso: veda už dlho uznáva neoddeliteľné spojenie medzi stravou a kognitívnym fungovaním mozgu.

Ten nepotrebuje jedlo (ani viac!) Žalúdka. A tu by ste sa ho nemali pokúšať oklamať obyčajnými sendvičmi s klobásou a syrom, hamburgery z najbližšej reštaurácie alebo čokoládovými tyčinkami.

Počas obdobia aktívneho štúdia, keď náš mozog funguje, ako sa hovorí, na hranici, potrebuje špeciálne jedlo! Preto musí byť vo vašej strave prítomné ovocie, zelenina a orechy - to je prinajmenšom!

Tip 8: nenechajte sa vyschnúť!

Tento slávny slogan začiatku nuly dokonale vyjadruje myšlienku ôsmej rady, ktorá vám umožní efektívnejšie študovať. Správna strava - To je dobré, ale nestačí, aby váš mozog pracoval naplno.

Ak nebudete piť dostatok vody, vaše mozgové schopnosti sa výrazne znížia. Dostatočné množstvo vody nie je notoricky známych osem pohárov denne, o ktorých ste počuli v každom rohu.

V skutočnosti musíte mať vždy fľašu čistej pitnej vody. Nech je svetlé a pútavé - Toto je jedna z položiek na vašom stole, ktorú by ste mali pravidelne rozptyľovať.

Nečakajte, až sa budete cítiť veľmi smädní. Akonáhle sa vaše pery trochu vyschnú - vypite dúšok vody, ak ste išli na toaletu a všimli ste si tmavú farbu pitnej vody močom. Okrem toho sú to dva neskoré príznaky dehydratácie!

Pokúste sa tiež vyhnúť pokušeniu neustále konzumovať kávu alebo kofeínové nápoje. Všetky druhy energie sú tiež katastrofálnou možnosťou! Vysoké hladiny cukru a kofeínu zvyšujú krvný tlak, čo nakoniec znižuje vašu produktivitu (nehovoriac o zdravotných rizikách!).

Tip deväť: používajte efektívne techniky skladovania materiálu

Monotónnosť a potreba neustáleho štúdia - to je to, čo môže negovať efektívnosť každého vzdelávacieho procesu, Sú však tieto pravidlá na asimiláciu materiálu, ktoré mnohí považujú za jediné také pevné právo?

V skutočnosti je všetko zďaleka také smutné a beznádejné. Najjednoduchším, ale zároveň najúčinnejším spôsobom nie je len prečítať si materiál pre seba, ale presunúť aspoň jeho časť na papier, niekedy pomocou asociatívnych obrázkov.

Napríklad môžete spojiť niektoré postuláty a vzorce s určitými znakmi alebo slovami. Keď sa to stane vývoj mnemotechnickej pamäte, mnemotechnika je vyleštená, vďaka čomu je ľahšie zapamätať si oveľa viac materiálu v kratšom čase.

Tento prístup bude od vás samozrejme vyžadovať viac času, ale vaším cieľom nie je skrátiť čas na školenie, ale produktívnejšie ho využívať. Jedným z týchto trikov je písanie podvádzacích listov. Xeri netreba, netreba tlačiť - musíte materiál prepísať rukou. Potom to bude dobré.

Ďalším užitočným tajomstvom je opakovanie zapamätaného materiálu vlastnými slovami. Možno napchanie vám dá šancu zložiť skúšku alebo test, Používanie bezduchého zapamätania však nebude stačiť, pretože tieto znalosti rýchlo zmiznú.

Tip 10: dajte si správnu inštaláciu

V každom prípade sa toho veľa povedalo o výhodách pozitívneho myslenia. A proces učenia je jednou z tých aktivít, ktoré vyžaduje, aby ste mali správny prístup, Jednoducho sa musíte presvedčiť, že ste duševne pripravení zvládnuť materiál akejkoľvek zložitosti.

Ak si potrebujete osvojiť učebnicu, aby ste si osvojili ďalšiu ťažkú ​​kapitolu, nemali by ste sa správať tak, akoby na vás čaká Kalvária! Samozrejme, niekedy je veľmi ťažké dať mozgu potrebné nastavenie.

Ak pociťujete poruchu, je veľká pravdepodobnosť, že sa materiál naučíte pomocou sily. Avšak stojí za to sa učiť zvládni svoju náladu a stav mysle. Zastavte zlé myšlienky a porážkovú náladu. Povedzte si: „Naučím sa tento materiál a určite zložím skúšku!“.

Inšpirujte sa vlastnými víťazstvami a nezamerajte sa na svoje porážky, pretože tieto sú dočasným problémom. Ste dosť schopní prekonať akékoľvek ťažkosti a ešte viac tam zvládnuť nejaký materiál!

Nemali by ste sa porovnávať ani s inými, úspešnejšími študentmi, a vyladiť myšlienku, že „to nikdy nemôžete urobiť“. Odhoďte emócie, postupujte podľa všetkých vyššie uvedených pravidiel a čas, keď uspejete, vás nebude čakať!

Pin
Send
Share
Send
Send