Užitočné tipy

Oči - zrkadlo duše

Pin
Send
Share
Send
Send


Starostlivosť o oči si vyžaduje integrovaný prístup a jeden make-up nestačí. Pozrime sa podrobnejšie na jej základné pravidlá.

Primerané trvanie nočného spánku je zárukou, že ráno budú oči vyzerať pokojne. Denne 8 hodín spánok zabraňuje začervenaniu očí, ich opuchom, tvorbe tmavých kruhov na viečkach. Ak vám záleží na tom, ako sa správne starať o svoje oči, choďte spať najneskôr do polnoci.

Zobudenie sa Gymnastika pre oči, Kruhové pohyby očí, pohyby hore a dole, doľava a doprava, zatváranie očí na 5 sekúnd - toto sú jednoduché cvičenia, ktoré pripravia vaše oči na pracovný deň.

Po očnej gymnastike umyte si oči studenou prevarenou vodou, Ako voliteľné príslušenstvo - roztavená voda, odvar z bylín (harmanček, mäta, šalvia) alebo trením kúskami ľadu. Zároveň nezatvárajte oči príliš pevne - nechajte vodu padať nielen na očné viečka, ale aj na očné bulvy. Po umytí naneste na vaše viečka tonizačný (hydratačný) gél od vnútorného okraja oka k vonkajšiemu.

Starostlivosť o oči zahŕňa a rôzne spôsoby, ako zabrániť namáhaniu očí a podráždeniu, Dajte si pauzy pri práci s počítačom alebo pri čítaní knihy. Noste slnečné okuliare. Vyhnite sa prašným miestnostiam a suchému vetru vonku. Ak sa škvrna alebo iné cudzie teleso dostane do očí, musí sa okamžite odstrániť tak, aby sa hadička nezanechávajúca vlákna navlhčená vo vode a do očí sa vniesli očné kvapky (napr. Vizin), aby sa zabránilo podráždeniu.

Pri výbere buďte opatrní očný make-up, Pamätajte, že nepremokavá riasenka sa nemá používať viac ako dvakrát týždenne - inak budú oči podráždené a zapálené. Nezabudnite skontrolovať dátum exspirácie riasenky a tiene. Nezneužívajte očný make-up - to môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky okolo očí, jej suchosti a ochabnutiu.

Obzvlášť pozoruhodné sú oči večer po náročnom dni. Najprv sa musíte naučiť odstráňte makeup správne: jemné pohyby v smere hodinových ručičiek - od vnútorného rohu oka pozdĺž horného viečka a od vonkajšieho rohu oka k vnútornému pozdĺž dolného viečka.

Ako a odstraňovač očných viečok Používajte iba krémy, pleťové vody alebo špeciálne krémy bez alkoholu. Na ten istý účel môžete použiť olivový alebo kukuričný olej. A výrobky obsahujúce alkohol a alkalické mydlo sa musia opustiť - vysušujú jemnú pokožku viečok, čo vedie k tvorbe „vraných nôh“ v rohoch očí.

Ak sú oči unavené a zapálené, viečka sú červené a podráždené, po odstránení make-upu ich vypláchnite a vody z bylinných odvarov (lipa, nechtík, chrpa). Tampóny s chladeným čajovým listom alebo teplým mliekom zriedeným vo vode (pomer 1: 2) v tomto prípade tiež pomôžu.

Ak viečka stmavnú, pod očami sa objavia modriny, pomôže tvarohová maska - zabaľte malé množstvo tvarohu do kúskov bavlnenej tkaniny a na 10 minút ich položte na oči.

Vaky pod očami môžu byť odstránené pomocou krájaných a chladených kruhov surových zemiakov alebo uhoriek.

Starostlivosť o oči je tiež masáž viečok, Je to jednoduché a zároveň veľmi efektívne. Špičkami prstov aplikujte ľahké očné viečka na viečka z vnútorného rohu oka na vonkajší povrch.

Dokončite aplikáciu večernej starostlivosti o oči výživný očný krém, Takýto krém si môžete pripraviť doma: vezmite 25 g masla, pridajte 5 ml ricínového oleja a 10 ml harmančeka, rozotrite, naneste na očné viečka, nasypte do nich krém ľahkým tampónom s ľahkými pohybmi.

V noci namažte mihalnice zahriaty ricínový olej.

Nezabudnite, že má obrovský vplyv na stav našich očí strave. Vitamíny A, C, D, E sú nevyhnutné na udržanie zdravého oka, pričom zabraňujú tvorbe vrások v dôsledku suchej pokožky viečok. Odmietnutie zlých návykov tiež prospešné pre stav očí.

Dajte svojim očiam náležitú starostlivosť - a nechajte ich vždy žiariť krásou, mladosťou a nepoznajte únavu!

Pozrite si video: Oči sú zrkadlom do duše . : (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send