Užitočné tipy

Ako pripojiť domáci telefón Rostelecom?

Pin
Send
Share
Send
Send


V poslednom čase sa rozšírila komunikácia SIP. Je čoraz obľúbenejší každý deň, takže veľa používateľov sa musí naučiť vytvárať a konfigurovať svoje vlastné siete. Profesionál v tejto veci sa samozrejme vyrovná s podobnou úlohou v priebehu niekoľkých minút, ale čo môžu bežní ľudia robiť? Najprv sa musíte vysporiadať s konceptom, ako je IP telefónia. Čo to je a ako to funguje, je opísané ďalej v tomto článku. Hlavnou otázkou, ktorá sa zvažuje, je problém vytvorenia spojenia „urob si sám“ s minimálnymi výdavkami z fondov alebo úplne zadarmo.

Čo je to IP telefónia?

Tento typ komunikácie vznikol v roku 1999, a preto sa považuje za jednu z najmladších. Vtedy bol schválený protokol SIP, ktorý položil základy pre vývoj opísaného typu telefonovania. Jeho predchodcom a predchodcom je spojenie H.323. Teraz sa však používa tak zriedka, ako je to možné. Tento protokol sa líši od moderného protokolu v tom, že neznižuje prenos, je sám osebe pomerne zložitý a nepodporuje ľudskú mobilitu.

Protokol SIP

Sieť IP-telefónie, konkrétne protokol SIP, sa považuje za jednoduchšiu a najflexibilnejšiu. Vďaka tomu môžete výrazne ušetriť prevádzku a väčšina moderných zariadení a aplikácií na tom dokáže pracovať. Každá osoba, ktorá používa tento protokol, dostane svoje (jedinečné) ID. Telefónia umožňuje používateľom voľne sa pohybovať po planéte bez zmeny tohto počtu.

Protokol umožňuje osobe telefonovať, komunikovať prostredníctvom videa, prenášať rôzne súbory, správy a tiež hrať online hry. Aby sa vykonali niektoré z vyššie uvedených akcií, protokol pristupuje na internet, ale pre zvyšok sa používa špeciálna IP-telefónna brána (navyše nie je jedna).

Pracovné zásady

Bežná osoba na to, aby mohla používať tento typ komunikácie, nemusí študovať svoje pracovné princípy. Navyše sa nemusí snažiť ponoriť do toho, ako presne tento alebo ten protokol funguje. Používatelia sa spravidla zaujímajú o otázky týkajúce sa nákladov na takéto služby, dostupnosti ďalších možností atď. Avšak pre tých, ktorí odhaľujú túžbu vytvoriť také spojenie, ako je IP telefónia vlastnými rukami, je to veľmi dôležité.

Zvážte princípy sieťovej prevádzky prostredníctvom protokolu VoIP. Na vysvetlenie si vezmime dva telefóny, ktoré sú s ňou presne spojené. Keď je modul gadget v pohotovostnom režime, je pripojený k internetu a pripojený k inému prostredníctvom servera operátora. Ihneď potom, čo účastník zavolá interné číslo účastníka, protokol zistí svoju polohu a vyšle špeciálny signál. Komunikácia cez sieť nastáva okamžite potom, čo účastník prijme hovor.

Preto môžeme dospieť k záveru, že táto akcia (rovnako ako všetci ostatní) sa uskutočňuje prostredníctvom internetu bez pomoci mobilného operátora. To znamená, že účastníci platia iba za prenos. Často je zadarmo.

VoIP-telefónia vám umožňuje zavolať účastníkovi, ktorý je s účastníkom tej istej siete. V tomto prípade sa použije SIP-ID, to znamená jedinečné číslo každého z nich. Je možné zavolať účastníkovi z inej siete. Potom sa použije špeciálny identifikátor nazývaný URI. Vyzerá to ako e-mail. Môžete tiež volať z čísiel VoIP na mobilné a pevné telefóny a naopak. Takéto hovory sa uskutočňujú vďaka špeciálnym bránam. To vám umožní telefonovať cez internet a šetriť tak služby mobilného operátora.

Program telefonovania prostredníctvom IP umožňuje bezpečne cestovať po celom svete. Umožní vám volať kdekoľvek na svete, kde je pripojenie na internet. Fakturácia sa nezmení.

Je potrebné poznamenať, že hovory, ktoré sa uskutočňujú v rovnakej sieti, sú bezplatné. Súčasne umiestnenie tlmočníkov nehrá žiadnu rolu. To isté platí pre priame čísla. Jeden účastník môže byť v Kyjeve, druhý v Soule. Fakturácia bude rovnaká a kvalita komunikácie na najvyššej úrovni. Táto vlastnosť sa nazýva mobilita.

Náklady na telefonovanie IP

Vytvorenie takého typu pripojenia, ako je IP telefónia vlastnými rukami, je vynikajúcim riešením, ale skôr ako sa pustíte do práce, musíte zistiť, koľko to stojí bežných používateľov. Je potrebné poznamenať, že táto nuancia je celkom relevantná. VoIP telefónia sa rozšírila do celého sveta. Kvôli čomu? To nielen šetrí peniaze, ale tiež poskytuje vynikajúcu kvalitu komunikácie a tak ďalej. Tento protokol tiež poskytuje bezplatné hovory účastníkovi, ktorý je zaregistrovaný u toho istého poskytovateľa.

Každý vie, ako funguje bežné konvenčné telefonovanie. Čím ďalej je partner, tým drahšia bude minúta komunikácie. IP telefónia vám umožňuje hovoriť zadarmo s osobou, ktorá je na druhej strane planéty. Za prenos a pripojenie hlasových údajov nie je potrebné platiť. Dodatočné nabíjanie sa nevykonáva. Z tohto dôvodu budú náklady na volanie na účastníka, ktorý je v inej sieti a zaregistrovaný u „ľavého“ poskytovateľa, oveľa nižšie ako u bežného mobilného operátora.

Za hovory v rámci siete sa platba neuskutočňuje. V prevažnej časti prichádzajúcich hovorov tiež nemusia dávať peniaze. Pevná a mobilná čísla sú spoplatňované asi 40 kopeckmi za minútu. To je trochu.

Za priame čísla budete musieť platiť. Nie je možné povedať presné náklady, ale sú malé a mesačné.

Ako nakonfigurovať DIY IP telefóniu: všeobecné informácie

Každý, kto má doma pevnú linku, vie, ako uskutočniť tradičný hovor. Je potrebné napísať žiadosť spoločnosti požadovaného poskytovateľa, počkať na jej posúdenie. Potom budete musieť počkať, keď sa natiahne špeciálna šnúra alebo je nainštalované zariadenie na obsluhu zariadenia.

Pripojenie IP-telefónie je omnoho jednoduchšie, dá sa to urobiť nezávisle bez pomoci poskytovateľa a odborníkov. Čo je na to potrebné?

Pre stabilnú a dobrú prevádzku siete je potrebný internet. Jeho rýchlosť by nemala byť nižšia ako 100 Kbps. Budete potrebovať počítač alebo telefón, ktorý pracuje s VoIP. Z nich sa uskutoční hovor. Musíte si tiež vytvoriť účet u poskytovateľa. To všetko si nevyžaduje žiadne náklady. Jedinými nákladmi bude nákup už opísaného typu zariadenia, ak nie. Ďalej sa podrobnejšie zaoberáme procesom pripojenia tohto typu telefonovania.

Prvou fázou je výber poskytovateľa

Nastavenie IP telefónie začína výberom poskytovateľa. Musíte sa pozrieť na recenzie všetkých dostupných. Poskytovateľ by mal poskytovať najnižšie možné ceny za hovory a kvalitnú komunikáciu. Ak chcete, môžete venovať pozornosť možnosti kontaktovať ďalšie čísla, držať hovory atď. Užitočná bude aj druhá podporná funkcia. Základné možnosti predplatného, ​​ktoré poskytovatelia ponúkajú spravidla bezplatne, majú nízku úroveň poplatkov.

Väčšina spotrebiteľov odporúča využívať služby Comtube. Čo je potrebné na pripojenie? Mali by ste sa zaregistrovať na webe, vymyslieť jedinečné používateľské meno a heslo, doplniť interný účet. Týmto sa dokončí pripojenie. Čo získa používateľ po vykonaní týchto akcií? Získava aktívny účet, ktorý umožňuje uskutočňovať intranetové hovory. Používateľ dostane ID volajúceho. Môže tiež prijímať prichádzajúce hovory.

Platené služby

Ak chcete zavolať, musíte doplniť interný účet. Po tejto operácii umožnia systémy IP telefónie prístup k hovorom v rámci Ruskej federácie aj v zahraničí.

Ak si želáte, môžete si kúpiť priame číslo. Je priradené konkrétnemu mestu. Je ich asi tisíc. Prečo je to potrebné? V Rusku môžete prijímať hovory, ktoré smerujú na americké číslo. To vám umožní minúť veľa peňazí a ušetriť prevádzku.

Počítačové programy

Pri použití prvej možnosti má zmysel nainštalovať softvér. Simuluje stacionárne zariadenie. Server IP-telefónie sa po dokončení nastavení ľahko pripojí k zariadeniu. To vám umožní uskutočňovať hovory a prijímať ich. Ak však používate počítač, musíte mať náhlavnú súpravu.

Nevýhodou takého telefónu je, že program by mal vždy fungovať na pozadí a počítač by mal byť vždy v aktívnom stave. Preto sa telefón SIP považuje za najpohodlnejší. Ďalej sa o ňom porozprávame.

Práca s telefónom SIP

Telefón SIP stojí najmenej 2 000 rubľov. Za tak malú cenu si môžete kúpiť štandardné zariadenie, ktoré protokol podporuje. Dokonca aj lacné telefóny majú funkcie redukcie šumu, podržania hovoru, schopné fungovať s hlasitým telefónom a konferenciami. Neexistuje však ID volajúceho.

Drahšie možnosti poskytujú najpohodlnejšie využitie telefonovania. Takéto zariadenia sú spravidla univerzálne. Čo to znamená? Skutočnosť, že sú schopní pracovať s IP telefóniou a mestskými sieťami. Takéto zariadenia často podporujú funkciu určovania čísla pomocou viacerých komunikačných účtov. Umožňujú vám pracovať s ďalšími bezšnúrovými telefónmi, majú pôsobivý telefónny zoznam a farebný displej.

Tretím krokom je nastavenie telefónu VoIP

DIY IP telefónia sa dá ľahko vytvoriť. Jedným z krokov je nastavenie stacionárneho zariadenia. To vám umožňuje prijímať a uskutočňovať hovory s predplatiteľmi. Okrem toho budete musieť nakonfigurovať počítačové programy aj pevné telefóny. Vysvetlenie krokov na zmenu parametrov sa vykonáva na príklade poskytovateľa Comtube. Aby ste vstúpili do potrebného menu, mali by ste nájsť kategóriu „Všeobecné“ v časti „Môj profil“. Zaujíma nás „Základné nastavenie IP telefónie“.

Tam musíte zaregistrovať prihlasovacie meno a heslo účtu, adresu servera a špeciálne čísla portov. Mali by ste tu tiež zadať svoj osobný účet. Ak sa vyskytnú nejaké problémy, môžete sa obrátiť na servisné stredisko. Pomôže to zvládnuť problémy. K nastavovaniu programov a telefónov však často dochádza bez chýb a chýb.

Štvrtým krokom je použitie viacerých telefónov

Niektoré rodiny potrebujú niekoľko zariadení na pohodlnú prácu s telefonovaním. Je potrebné poznamenať, že na to, aby tieto dve mestské zariadenia fungovali, musíte vytvoriť samostatné riadky a uzavrieť niekoľko zmlúv. Vyžaduje to veľa peňazí, času a nervov, pretože poskytovatelia v Ruskej federácii zvažujú žiadosti o pripojenie už nejaký čas.

Digitálna telefónia uľahčuje používanie viacerých zariadení. Pri registrácii účtu sa okamžite vytvorí veľa riadkov. Poskytujú schopnosť súčasne prijímať a volať od všetkých. Toto však nie je k dispozícii v tarifách „Základné“, ale v tarifách „Prémiové“. Prihlasovanie na odber stojí trochu viac, ale pre zaneprázdnených a vážnych ľudí, ktorí neustále telefonujú, bude to vhodné. Táto tarifa podporuje vytvorenie až 100 riadkov naraz. Najčastejšie tieto služby využívajú kancelárie.

Aby ste si v apartmáne nekúpili niekoľko samostatných telefónov, môžete si kúpiť zariadenie, ktoré podporuje prácu s ďalšími bezdrôtovými telefónmi. Každá z nich môže byť identifikovaná na svojom „vlastnom“ riadku. Drahšie modely dokážu pracovať s viacerými účtami a optimálne ich distribuovať medzi telefóny.

Cez web

Najpohodlnejšie a najrýchlejšie je poslať žiadosť o pripojenie a položenie telefónnej linky prostredníctvom oficiálnej webovej stránky https://moscow.rt.ru/hometel/local (pre Moskvu. Región je možné vybrať v pravom hornom rohu).

Na pripojenie potrebujete:

 1. Kliknite na odkaz vyššie do sekcie domáceho telefonovania na webe (alebo iným spôsobom - cez hlavnú stránku).
 2. Prezrite si ceny a vyberte najvýhodnejšie ceny a ponúkané služby.
 3. V okne zvoleného tarifu kliknite na „Pripojiť“.
 4. Vyplňte aplikáciu - budete musieť uviesť, ako vás možno kontaktovať, na ktorú adresu sa chcete pripojiť, dátumy inštalácie a akékoľvek ďalšie komentáre. Vyžaduje sa začiarknutie pri prenose osobných údajov.
 5. V rámci aplikácie môžete kliknúť na tlačidlo „Konfigurovať“ a okrem vybraného tarifu pripojiť ďalšie možnosti, ako aj zobraziť podmienky a ceny v rámci plánu, ku ktorému ste sa rozhodli pripojiť.
 6. Kliknite na „Ďalej“ a počkajte, kým vás operátor kontaktuje, aby ste nastavili dátum príchodu technikov.
 7. Keď k vám inštalatéri prídu, podpíšte zmluvu.
 8. Nezabudnite vhodným spôsobom zaplatiť zvolený tarif za nasledujúci mesiac.

Dôležité! Náklady na samotné pripojenie sú 1 rubeľ (povýšenie do konca decembra 2018). Ak sa v procese kladenia káblov a nastavovania pracujúcich technikov pokúšajú účtovať dodatočnú platbu, odporúča sa zavolať na horúcu linku a objasniť situáciu.

Druhy telefónov IP

IP telefón môže byť softvér alebo hardvér. V žiadnej z vybratých možností nezáleží na tom, ako sa vytvorí pripojenie k sieti.

 • Soft IP-phone je aplikácia nainštalovaná v počítači, napríklad známy Skype. Na uskutočňovanie hovorov musíte mať náhlavnú súpravu, prístup na internet a počítač a program musia byť spustené.
 • Hardvérový telefón IP vyzerá podobne ako bežný telefón vybavený telefónom. Ak ste si zakúpili telefón so vstavaným Wi-Fi prijímačom, zapnutie počítača na použitie pripojenia sa nevyžaduje. Na nastavenie IP telefónu bude potrebný iba počítač. Niektoré modely je možné konfigurovať aj bez počítača.

Telefonicky

Môžete tiež zanechať žiadosť a určiť príchod majstrov prostredníctvom telefonickej linky Rostelecom - 88001000800.

Uveďte:

 1. Adresa - operátor skontroluje, či existuje možnosť položiť vám linku alebo už existuje.
 2. Meno osoby, ktorej bude zmluva vypracovaná (v ideálnom prípade vy sami).
 3. Telefónne číslo pre komunikáciu.
 4. Dostupnosť vybavenia - telefón.
 5. Požadovaný čas pripojenia - s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť súhlasiť, aby páni mohli aj vy.

Potom dôjde k pripojeniu v normálnom režime - v určený deň vás budú technici kontaktovať a podpísať zmluvu a nainštalovať linku.

Pripojte sa k IP telefónii

Môžete si vybrať ktorúkoľvek z metód pripojenia na základe vašich finančných možností a požiadaviek na taký komunikačný nástroj. Za používanie softvérového pripojenia sa budú vyžadovať minimálne náklady, pretože nákup špeciálneho zariadenia sa nebude vyžadovať, ak už existujú zariadenia, ktoré podporujú tento komunikačný formát.

Kontaktovanie sídla spoločnosti

Pri kontaktovaní kancelárie spoločnosti je vhodné mať pri sebe pas. Ak diaľkovo pripájate služby, cestovný pas je potrebný iba v čase uzavretia zmluvy (keď prídu technickí odborníci), ale ak prídete osobne do Rostelecomu, zmluva sa uzavrie na mieste, takže si dokument uchopte.

Môžete opustiť žiadosť a podpísať dohodu v ktoromkoľvek mieste predaja Rostelecomu. Adresy centier si môžete pozrieť na linku - https://moscow.rt.ru/sale-office (pre Moskva). Ak máte iný región, vyberte v pravom hornom rohu stránky mesto svojho bydliska a mapa sa zmení na aktuálnu.

Počas pracovných hodín konkrétneho obchodného centra je potrebné kontaktovať manažéra špecialistu, ktorý pripraví balík dokumentov a naplánuje príchod technikov na pripojenie.

Softvérové ​​pripojenie pomocou náhlavnej súpravy

Ak sa pripájate pomocou softvéru, jednoducho stiahnite a nainštalujte vybranú aplikáciu do svojho počítača alebo iného zariadenia, ktoré podporuje komunikáciu IP. Z väčšej časti sú takéto programy bezplatné a sú voľne k dispozícii a ich nastavenie netrvá príliš dlho. Musíte si vytvoriť účet pre vybranú aplikáciu, zadať potrebné údaje, počas inštalácie sú predvolene nastavené parametre potrebné pre prácu, v budúcnosti môžete vykonať vlastné úpravy nastavení. Na uskutočňovanie hovorov a videohovorov musíte mať v prístroji headset, externý alebo zabudovaný. Okrem počítačov a prenosných počítačov môžete používať aj tablety alebo mobilné telefóny. Moderné zariadenia s Wi-Fi prijímačom sú schopné tieto programy používať na volanie.

Headset pre hovory z počítača

Postup pri podávaní žiadosti

Aplikácia je rovnaká vo všetkých troch prípadoch, jej poradie je možné opísať pomocou všeobecného algoritmu:

 1. Vybrali sme si tarifný plán.
 2. Vybrané doplnkové služby.
 3. Poslali osobné informácie o tom, kde a v akom mene bude zmluva podpísaná.
 4. Дождались звонка оператора для подтверждения вашего намерения и технической возможности Ростелекома.

Заявка подана, можно ждать приезда специалистов.

Отличия лишь в том, что сам договор подписывается не сразу же в офиса, а в момент подключения – если заявку вы подали дистанционно.

Важно! Если для вашей квартиры или дома необходимо формирование абонентской линии (то есть, у вас не было ранее домашнего телефона), подключение все также будет стоить 1 рубль до 12.2018!

USB-аппараты

Hovory môžete uskutočňovať zapojením telefónu IP do portu USB počítača. Najprv ho musíte samozrejme nakonfigurovať. Pokyny pre každý model budú rôzne, sú vždy priložené. Potrebné údaje o konfigurácii siete môžete získať od svojho poskytovateľa. Tak ako každé pripojené externé zariadenie, aj systém ho musí zistiť. Ovládače vhodné pre váš telefón pomôžu synchronizovať činnosť oboch zariadení, zvyčajne sú súčasťou balenia.

Možnosti vzhľadu takéhoto telefónu USB:

 • mobilný telefón s káblom USB,
 • pevná telefónna linka
 • bezdrôtový bezdrôtový telefón.

Bezdrôtový telefón Panasonic

Pri pripájaní takéhoto telefónu k počítaču je potrebné spustiť aplikáciu, ktorá podporuje komunikáciu prostredníctvom protokolu IP. Pre program musíte najprv nastaviť správnu funkciu. Niektorí výrobcovia softvéru ponúkajú na predaj zariadenia nakonfigurované pre konkrétnu aplikáciu, napríklad káblové telefóny Skype, ale môžete nastaviť synchronizáciu s programom na akomkoľvek telefóne, potom bude jedno, či je počítač zapnutý alebo nie. Pevné a bezdrôtové telefóny sa dajú úspešne používať doma alebo v kancelárii. Je veľmi vhodné prepojiť skúmavky USB, keď je užívateľ často na cestách a pripája sa k sieti prostredníctvom Wi-Fi.

Domáce telefónne sadzby

Tarify za domácu telefóniu Rostelecom - najrozsiahlejšia zo všetkých na trhu. Zahŕňajú možnosti pre každú požiadavku a môžu sa líšiť iba v cenovej ponuke v závislosti od regiónu pripojenia.

Nižšie sú uvedené balenia s popisom platným pre jesennú zimu 2018 v Moskve.

Adaptér SIP

Lacný a praktický spôsob pripojenia pomocou adaptéra sa vykonáva, ak máte router Wi-Fi, ako samostatné zariadenie alebo zabudovaný priamo do adaptéra. Počítač aj adaptér sú k smerovaču pripojené pomocou portov USB. Sieťový kábel musí byť pripojený k smerovaču bez ohľadu na to, či je zabudovaný alebo nie. IP telefón musí byť pripojený k adaptéru av ponuke musí byť nastavený režim oznamovacieho tónu. Pri tejto možnosti pripojenia teda nie je potrebné zapnúť počítač. Rôzne adaptéry SIP môžu podporovať jeden až niekoľko účtov súčasne.

Adaptér SIP pre telefón

neobmedzený

Populárny plán pre rodičov, seniorov a rodiny, ktorí veľa rozprávajú s ľuďmi z ich mesta.

Za 522 rubľov mesačne dostáva účastník:

 1. Účastnícka linka na trvalé použitie.
 2. Neobmedzený počet minút na všetky miestne telefónne čísla.

Dôležité! Neobmedzene sa ponúka iba na volania na pevné telefónne čísla. Ak chcete z domáceho telefónu uskutočňovať bezplatné hovory na mobilné čísla, môžete pripojiť možnosť „Zero to mobile“.

Ak je tarifa spojená spôsobom, mesačná platba bude 261 rubľov.

Zariadenia SIP

Toto je najpohodlnejší, ale aj nákladný spôsob pripojenia. Rôznorodosť modelovej rady zariadení je veľmi veľká. IP-telefón môže byť vybavený Wi-Fi-prijímačom, obrazovkou pre video komunikáciu, vstavaným smerovačom. Niektoré modely sa môžu pripojiť k viacerým serverom SIP, potom môžete telefonovať a prijímať hovory výberom najvhodnejších. Ak je IP telefón už vybavený smerovačom, je k nemu pripojený sieťový kábel a počítač k telefónu. Keď k telefónu pripojíte internet, nebudete na jeho používanie potrebovať počítač ani notebook.

Seal Phone Yealink VP-530 4-riadok

predplatiteľ

Rovnaká neobmedzená tarifa iba v prípade, keď z technických dôvodov nie je možné zohľadniť trvanie výzvy.

Cena za mesiac:

 1. 354 rubľov - pre individuálnu schému.
 2. 177 rubľov - pre schému párového pripojenia.

Nastavenie IP telefónie

Takže bez ohľadu na to, ktoré zariadenie ste si vybrali a na ktorého poskytovateľa ste pripojení, existuje všeobecný konfiguračný princíp, ktorý sa vzťahuje na akýkoľvek telefón IP. Podrobnejšie informácie o tom, ako nakonfigurovať funkcie konkrétneho modelu, nájdete v pokynoch dodaných so zariadením.

Pred zakúpením zariadenia sa opýtajte svojho poskytovateľa, ktoré zariadenie bude s jeho sieťou najviac kompatibilné. Možno, že operátor už nakonfiguroval adaptéry alebo zariadenia na predaj, potom pripojenie zariadenia samo o sebe nebude zložité.

Ak pripájate všetky potrebné káble priamo z telefónu k počítaču alebo k adaptéru, zapnite zariadenie a počkajte na prevzatie. Zdvihnite slúchadlo a počkajte, kým nezaznie tón. IP telefón vybavený telefónom alebo smerovačom Wi-Fi (alebo ak je k nemu pripojený priamo) môže fungovať bez počítača.

Prítomnosť IP telefónu znamená schopnosť byť stále v kontakte, v prípade potreby môžete nakonfigurovať presmerovanie hovorov v ponuke. Komunikačný protokol používaný pri telefonovaní IP prevádzaním signálu umožňuje komunikáciu s rôznymi účastníkmi. Môžete uskutočňovať hovory na mobilné telefóny pevnej siete najmenej na druhý koniec sveta, zatiaľ čo náklady na používanie pripojenia sú minimálne.

sociálne

Tarif s obmedzením počtu minút hovorených na telefónne čísla miestnej pevnej siete.

Za 100 základných minút zahrnutých v balíku budú mesačné náklady:

 1. 240 rubľov - individuálne pripojenie.
 2. 138 rubľov - párové pripojenie.

Ak prekročíte hranicu 100 minút, platba za každú ďalšiu minútu bude 0,64 rubľov.

kombinovaný

V tejto ponuke sú dve rôzne sadzby, líšia sa počtom ponúkaných minút:

 1. Kombinované 450 - 450 minút za 390 rubľov za mesiac (192 pre párové pripojenie). Nasledujúce minúty - jedna pre 0,42 rubľov.
 2. Kombinované 350 - 350 minút za 354 rubľov mesačne (177 pre párové pripojenie). Nasledujúce minúty - jedna pre 0,48 rubľov.

Tarifa pre tých, ktorí plánujú veľa komunikovať cez víkendy a sviatky, je za rubľov 348 (alebo 246 pre režim párového pripojenia) rubľov mesačne.

Cena 1 minúty v pracovných dňoch bude 0,54 rubľov.

počkať trochu

Tarifa nie je obmedzená balíkom zápisníc, ktorého platba za zápisnicu je okamžite účtovaná podľa zásady „Koľko hovorených - toľko a zaplatených“.

Mesačné náklady:

 1. 204 rubľov - individuálne pripojenie.
 2. 102 rubľov - spárované pripojenie.

Cena 1 minúty je 0,58 rubľov.

Sadzby na veľké vzdialenosti

Mimo regiónu môžete volať s domácim telefónom Rostelecom za poplatok. Spoločnosť tiež ponúka pohodlné ďalšie možnosti v niekoľkých smeroch.

tarifaČo je v cenenáklady
Neobmedzené RuskoŽiadne obmedzenia pevnej linky v celom Rusku.

Až 200 minút mesačne - na mobilné čísla v rámci zóny.

500 - 560 rubľov / mesiac. v závislosti od pridania. služby.

Viac ako 200 minút na mobile - 1,30 rubľov / min.

Obľúbená medzimestská dopravaExtras. Možnosť jedného smerovania hovorov (1 predmet Ruskej federácie - všetky pevné linky a mobilné telefóny).

Ak chcete získať viac, môžete pripojiť niekoľko samostatných pokynov. poplatok.

30 rubľov / mesiac

1,5 rubľov / min.

Volanie do iných krajínExtras. možnosť so špeciálnymi sadzbami na hovory v zahraničí.45 rubľov / mesiac

Pre rôzne smery je tarifikácia minút odlišná. Pozrite si tabuľku na webe.

Nula v sietiExtras. možnosť volania na pevné linky Rostelecom vo všetkých regiónoch Ruskej federácie.

100 min./deň za neobmedzenú tarifu

150 minút / mesiac s obmedzenými tarifami

0 rubľov / mesiac pre neobmedzené.

99 rubľov / mesiac za obmedzené ceny.

Inštalácia a konfigurácia zariadení

Inštaláciu a konfiguráciu zariadení vykonávajú technici spoločnosti. Na pripojenie môžete použiť zariadenie Rostelecom - napríklad v rámci propagácie „Telefón ako darček“ vám bude poskytnuté jednoduché stacionárne zariadenie - a vaše vlastné vybavenie zakúpené v obchodoch s príslušenstvom.

Rostelecom sa dá použiť s akýmkoľvek moderným zariadením.

Aké sú výhody prechodu na IP telefóniu z bežného telefónu?

Pripojenie analógového telefónu k IP telefónii je dôležité z dôvodu veľkého množstva ďalších funkcií a výhod (v porovnaní s pevnou linkou alebo rádiotelefónom).

Ďalšie funkcie IP telefónie (aj keď používate jednoduchý telefón s adaptérom):

 • Presmerovanie hovorov zo starého na nové (automatické)
 • Schopnosť prepojiť hlasové menu, IVR,
 • Nahrávanie rozhovorov (voliteľné),
 • Vytvorte konferencie.

Pin
Send
Share
Send
Send