Užitočné tipy

Ako nakresliť šípy tekutým očné linky pomocou vlastnej lyžice, pomocou pásky, fixky

Pin
Send
Share
Send
Send


Hovoríme vám, ako si vyrobiť odvážny make-up pre večernú udalosť alebo veľkolepé fotografovanie

čítanie bude trvať 5 minút

Text: Veronika Gnezdilova
Aktualizované 18. apríla 2019

 • Základné pravidlá pre makeup mačacích očí
 • Ako sa vyhnúť chybám pri make-upe mačacích očí?
 • Podrobné pokyny o tom, ako robiť „mačacie makeup“

Očný make-up pre mačky je jednou z najpopulárnejších maskérskych techník, pri ktorej sa pomocou očných viečok alebo očných tieňov na hornom viečku vytvára široká hravá šípka: táto technika pomáha vytvárať tajomný a prefíkaný vzhľad „mačky“. Oko mačky sa zvyčajne používa ako prvok večerného vzhľadu, ale taký make-up môže byť aj vo dne, stačí vybrať nie príliš svetlý odtieň očných tieňov alebo očných viečok a nakresliť jemnú šípku.

Základné pravidlá pre make-up mačacích očí:

Myslíte si, že taký makeup nie je pre vás vhodný? Bez ohľadu na to! Pri vytváraní takého make-upu jednoducho zvážte vlastnosti štruktúry vašej tváre:

 • Ak máte oči blízko, môžete vizuálne zväčšiť vzdialenosť medzi nimi nakreslením šípky nie z vnútorného rohu oka, ale miernym ustúpením do vonkajšieho rohu. Spodné viečko je lepšie nezlyhať.
 • Široko nasadené oči by sa mali vizuálne priblížiť k nosu. Aby ste to dosiahli, posuňte šípku k okraju vnútorného rohu oka. Šípka na spodnom viečku sa dá trochu priblížiť k nosu.
 • Ak máte okrúhle oči, nakreslite tenkú šípku pozdĺž horného viečka bez zdôraznenia dolného viečka. Úzke oči vizuálne „odhaľujú“ široké šípky pozdĺž horného viečka a zužujú sa do vonkajšieho rohu oka.
 • Pre malé oči nepoužívajte očné linky, ale mäkké očné linky. Mali by ste sa tiež vzdať jasných čiar a tmavých odtieňov.

Vlastnosti tekutého očné linky. Kreslenie šípkami

Tekuté očné linky sa veľmi ťažko používajú. Vyrába sa vo forme pera s plstenou špičkou alebo vo forme trubice s kefou. Tekuté poťahy je možné nanášať iba na pokožku, suchá ceruzka sa používa na ťahanie sliznice. Aby boli linky perfektné, musíte veľa trénovať.

Pri použití tekutého očka je dôležitá rovnomernosť šípok, inak budú vyzerať rozmazane. Zmenou uhla kefy môžete zmeniť hrúbku čiary. Tekuté očné linky vysychajú dostatočne rýchlo, takže musíte rýchlo čerpať.

Pri kúpe tekutej vložky musíte venovať pozornosť dátumu exspirácie, pretože suché očné linky nebudú vytvárať dokonalé šípy a môžu tiež poškriabať očné viečka.

Ako urobiť šípky úplne hladkými: život hack a tipy

Ako nakresliť šípky s tekutým očné linky sám o sebe vám pomôže naučiť sa niekoľko jednoduchých pravidiel a odporúčaní:

 • Pri kreslení šípok najskôr položte lakte na stôl. Otočná časť pomôže fixovať ruku tak, aby sa netriasol. Čiara šípok bude teda dokonale plynulá.
 • Aby boli šípky trvalé, je potrebné použiť make-upový základ. Ak neexistuje špeciálny podklad, môžete použiť neutrálny očný tieň alebo prášok.
 • Je lepšie používať nepremokavé tekuté očné linky. Pomôže to predchádzať kvapkaniu v prípade dažďa alebo extrémneho tepla. Očné viečko vypláchnite špeciálnym odstraňovačom make-upu.
 • Pomocou pomocných objektov môžete tiež kresliť šípky. Napríklad to môže byť lyžička, omietka, lepiaca páska, vizitka.
 • Ak nemáte skúsenosti s kreslením šípok, môžete použiť šablóny. Predávajú sa v rôznych špecializovaných kozmetických obchodoch. K oku je potrebné pripojiť šablónu a nakresliť jasnú čiaru.
 • Pred nanesením tekutej vložky sa odporúča nakresliť čiaru očnou linkou. Pomôže to opraviť hrbole. Alebo môžete označiť body na viečku a potom ich spojiť tekutým očné viečko.
 • Pripravte vatové puky. Pomôžu odstrániť všetky nepravidelnosti, zatiaľ čo tekuté očné linky ešte nevyschli. Tiež pomocou vatového tampónu môžete opraviť čiaru a urobiť ju tenšou.

Tieto životné hacky môžu značne zjednodušiť proces kreslenia šípok tekutým očné linky.

Klasické šípky

Na to, aby sa make-up nepreťažil, môžete použiť klasické šípky. Táto technika je vhodná pre takmer všetky typy očí. Je lepšie začať kresliť v oblasti žiaka a mieriť do vonkajšieho rohu oka. Ďalej, pozdĺž línie rastu rias, musíte použiť tenkú horizontálnu vrstvu, ktorá začína od vnútorného rohu.

Je potrebné si mentálne predstaviť čiaru, ktorá sa tiahne od rohu oka po chrám. Chvost je starostlivo nakreslený, potom ho musíte spojiť s hotovou čiarou. Pomocou bavlneného tampónu môžete koniec šípky zmenšiť.

Video: Ako na to mačacie oko.

Teraz viete jemnosti tohto nádherného make-upu, jeho správneho vykonania a ako sa vyhnúť chybám. Hlavná vec je, že by sa to malo robiť opatrne, uprednostňovať iba kvalitnú kozmetiku, nebojte sa kresliť šípy.

Postupujte podľa jednoduchých pravidiel a určite sa vám podarí! Po zvládnutí tejto techniky si môžete vytvoriť obraz skutočnej filmovej hviezdy schopnej získať srdcia miliónov ľudí. Koniec koncov, make-up „mačacie oko“ vždy vyzerá krásne a vzhľad s ním sa stáva výrazným a atraktívnym!

Dvojité šípky

Ako ľahko nakresliť dvojitú šípku s tekutým očné linky na vlastnú päsť vyzve nasledujúci algoritmus:

 1. Najprv použijeme základňu na líčenie. Ak plánujete používať tiene, je lepšie zvoliť tie suchšie.
 2. Nakreslite hornú šípku od vnútorného rohu. Čiara postupne zhusťuje a potom sa opäť stáva tenšou.
 3. Ďalej nakreslite tenký chvost.
 4. Spodné viečko je maľované iba smerom do stredu tváre. Dolná šípka duplikuje hornú líniu, takže sa stáva hustejšou v blízkosti zornice. Chovateľská stanica sa nezatvára. Táto možnosť je platná, iba ak sú oči veľmi veľké.

Odporúča sa voľba s dvojitými šípkami pre večerný vzhľad. Pre tieto šípky si môžete vybrať rôzne farby. Aby oči vyzerali širšie, spodné viečko sa dá kresliť bielou ceruzkou. Maskérkam sa neodporúča aplikovať dvojité šípky na dievčatá so šikmými očami.

Široké šípky

Aby bol vzhľad výraznejší, môžete zvoliť široké šípky. Odporúča sa najprv nakresliť čiaru ceruzkou. V blízkosti vonkajšieho rohu oka nakreslite zaškrtnutie a pripojte ho k záhybu viečka.

Ďalej sa aplikuje široká čiara s tekutým očné linky, ktoré sa zúžia vo vnútornom rohu oka. Je potrebné spojiť obidva prvky a na vrchu nakresliť čiaru. Posledným krokom je vyplnenie prázdneho priestoru farbou.

Zvednuté mačacie šípky

Šípky na líčenie sa prvýkrát používali v starovekom Egypte, takže časť očí pripomínala mačacie oko. Egypťania uctievali tieto zvieratá a považovali ich za sväté. Šípky s týmto efektom dnes nestratia svoju popularitu. Chvost musí byť nakreslený ostrý a široký.

Čiara musí byť nakreslená z vonkajšieho rohu oka do chrámu. Podstata techniky „mačacích očí“ spočíva v predĺžení a zúžení tvaru oka. Ak používate čierne očné linky, môžete získať agresívne líčenie, v tomto prípade je možné použiť tekuté vložky iných farieb v závislosti od odtieňa očí a pokožky.

Arabská šípka

Na rozdiel od názvu je táto technika ideálna pre dievčatá s európskym vzhľadom. Existuje niekoľko druhov arabských šípok, ale základným pravidlom je niektorá z týchto možností: dôkladné vyfarbenie cez ciliárny obrys, ako aj sliznicu. Najprv musíte zatemniť spodné viečko.

Ďalej musíte maľovať cez obrysy horných a dolných viečok, spájajúcich čiary na vonkajšom rohu oka. Tekutá vložka nakreslí čiaru. Vizážisti neodporúčajú používať túto techniku, ak sú oči veľmi malé a šikmé. Arabské šípky pomôžu vášmu dojmu upokojiť.

Ako urobiť šípy dokonale rovno lyžičkou

Ako nakresliť šípku s tekutou očné linky pre seba, a urobiť makeup na niekoho iného pomocou lyžičky. Suchú lyžicu musíte pripevniť pod uhlom zvonka oka tak, aby bola zaoblená strana v blízkosti rohu. V dôsledku toho bude tento riadok jasný a výrazný.

Namiesto lyžice môžete použiť vizitku, ale potom získate rovnomernejšiu šípku. Nevýhodou tejto metódy je, že lyžica by mala byť pri kreslení šípok, a to nie je vždy vhodné.

Ako vyrobiť šípky pre oči rôznych tvarov

Šípky musia byť vybrané v závislosti od tvaru očí. Správne čiary pomôžu dať symetriu a harmóniu. Technika kreslenia by mala závisieť od typu dievčenských očí.

Formulár môžete určiť v tejto tabuľke:

Základné tvary očípopis
1Mandľové očiOči sú podlhovasté. Vonkajší roh je nad vnútorným rohom.
2Šikmé očiToto sú oči, v ktorých sú vonkajšie rohy dole.
3Malé očiOči sú malé v porovnaní s inými rysmi tváre.
4Okrúhle očiJedná sa o oči, ktoré majú široké viečko. Spravidla sú veľmi objemné a vypuklé.
5Slabé viečkoJe to typ oka, v ktorom záhyb horného viečka úplne alebo čiastočne napučiava nad pohyblivým viečkom.
6Ázijské očiJedná sa o oči, ktoré majú podlhovastý tvar s úzkym rezom.

Mandľové oči

Pre oči tohto tvaru sú vhodné takmer všetky druhy šípov a líčidiel. Najvýraznejšou bude prirodzená línia so zhrubnutím zo stredu horného viečka. Chvost by mal byť dôkladne nakreslený a mal by byť spojený s dolnou líniou rias.

Amygdala je blízko ideálu, takže môžete experimentovať s kreslením šípok. Hlavnou vecou nie je, aby oči boli príliš dlhé, ale aby si zachovali svoj prirodzený tvar.

Popis funkcií make-upu

Technika vytvorenia „mačacieho“ štýlu sa objavila v starovekom Egypte, keď sa ženy pokúšali dať svojim očám vzhľad podobný očiam mačky, posvätného zvieraťa Egypťanov. Tento makeup je teraz populárny. Zahŕňa to, že oko má podlhovastý tvar, ktorého rohy by mali byť mierne zvýšené. To dáva obrazu ženy akýsi šarm.

Najdôležitejšou vecou v mačacej mačke je naučiť sa kresliť krásne, dokonca šípy, a priestor okolo seba je maľovaný špeciálnym spôsobom. Taký make-up je vhodný pre všetky dievčatá, bez výnimky. Prízvuk, šikovne kladený na vzhľad, ho robí unaveným, atraktívnym a vzrušujúcim.

Malé oči

Šípky pomôžu vizuálne rozšíriť oči malého tvaru. Pri kreslení musíte ustúpiť z vnútorného rohu. Hlavná vec je, že sa neodporúča obrys obrysu úplne zakrývať, takže malá veľkosť očí bude ešte zreteľnejšia., Čiaru šípok na vrchu tekutého očka môžete odtieňovať ceruzkou. Pre maľovanie je lepšie zvoliť si nie čiernu farbu, ale kovové odtiene (zlato, striebro, bronz).

Okrúhle oči

Šípka pomôže vizuálne dať okrúhlym očiam mandľový tvar. Čiara by mala byť tenká a koniec šípky by mal byť nakreslený vodorovným pruhom. Šípka tak predlžuje oči po stranách, takže sú menej okrúhle. Hlavnou vecou nie je zosilnenie šípu v oblasti žiaka. Ceruzkou môžete stmavnúť aj sliznicu oka, aby ste vizuálne znížili okrúhlosť.

Slabé viečko

Ako nakresliť šípky s tekutým očné linky pre nadchádzajúce storočia, a všeobecne, aby sa svetlé očné make-up, je docela problematické. Zvyčajne sa považuje za znamenie veku. Blížiace sa viečko je však anatomický rys, ktorý možno nájsť u mladých dievčat. Takéto viečko môže skryť šípku, navyše z tohto dôvodu sa očné viečko vymaže rýchlejšie.

Čiary by mali byť ľahké a chvost musí byť natiahnutý tak, aby smeroval do krajného bodu obočia.

Je lepšie zvoliť nepremokavé tekuté očné linky, takže previsnuté viečko nebude môcť počas dňa šípku vymazať. Ak sú oči veľké, je potrebné okrem šípky použiť aj tiene. Vzhľad bude teda harmonickejší.

Ázijské oči

V zásade sú oči tohto typu úzkeho tvaru. Najlepšie je zvoliť hrubé čiary. Aby boli široké šípky od prvého smeru úplne jasné, môžete pred tým nakresliť ceruzkou čiary. Život hack od vizážistov: ak nakreslíte obrys vnútorného viečka bielou ceruzkou, vaše oči budú vyzerať širšie.

Šikmé oči nemôžu byť úplne obklopené čiernymi očami, pretože týmto spôsobom bude tvar očí zreteľnejší. Pomocou vyššie uvedených tipov a odporúčaní si môžete nakresliť dokonale tenké aj široké šípy. Skúsenosti pomôžu zlepšiť zručnosť pri kreslení svetelných čiar pomocou tekutého očné linky. Šípky budú vyzerať živšie a výraznejšie.

Uverejnil používateľ Medvedeva Catherine

Dizajn výrobku: Anna Vinnitskaya

Nástroje na vytváranie mačacieho makeupu

Kozmetika pre tento typ make-upu by sa mala vyberať s ohľadom na vlastnosti štruktúry tváre a typu pleti. Aby vyzerala „mačkovitá“, mala by byť po ruke potrebná kozmetika:

 1. Nadácia a prášok. S ich pomocou získa pokožka zdravý a svieži vzhľad, ktorý je dôležitý pre vytvorenie akéhokoľvek makeupu.
 2. Očné linky a ceruzky. Môžu mať rôzne odtiene, ale klasická čierna farba je nevyhnutná, mala by byť v kozmetickom vrecku akejkoľvek krásy.
 3. Tiene. Je lepšie snímať nahé tóny, ktoré zdôrazňujú viečka a dobre sa hodia s akoukoľvek farbou očí a očí.
 4. Riasenky. Pri vytváraní „mačacieho“ štýlu sa dáva prednosť predlžovaniu krútiacim štetcom.

V niektorých prípadoch, keď sa bude konať svetelná alebo iná večerná akcia, môžete prilepiť falošné riasy a vytvoriť tak efekt podobný mačkám pomocou chĺpkov rôznych dĺžok.

Klasický make-up pre mačky

Make-up s účinkom "mačacieho oka" sa vykonáva rôznymi technikami. Niekto to prehlbuje pomocou tieňov, niekto používa očné linky. Táto technika nie je tak komplikovaná, s dostatočnými skúsenosťami bude každá schopná:

 1. Akýkoľvek make-up začína očistením pokožky a vyhladením jej tónu. Je dôležité skryť nedostatky, je to možné pomocou korektora.
 2. Potom sa zvýrazní oblasť pod obočím a na celé horné viečko sa aplikujú svetlé tiene (farby porcelánu alebo slonoviny). Takže vzhľad nebude unavený.
 3. Z vnútorného rohu, ktorý končí trochu ďalej ako vonkajší, je nakreslená šípka na tekuté očné linky.
 4. Tenká šípka na spodnom viečku, ktorá sa nachádza na samom spodnom konci rias, je postupne spojená s hornou časťou rias. Líčenie tak vizuálne zužuje a predlžuje oči.
 5. V záverečnej fáze sa riasy zafarbia riasenka. Zároveň horné vylučujú viac ako spodné.
 6. Nezabudnite na zdôraznenie obočia a správne sfarbenie pier. Je lepšie používať nahú rúž alebo lesk, aby sa pozornosť neprepínala na príliš svetlú rúž, ale aby bola zameraná na oči.

Rada: Počas kreslenia šípok nezatvárajte oči. Inak sa môžu ukázať ako krivky a rohy klesnú. Tým sa zničí celý „makeup mačky“.

Dolná šípka je často tenšia ako horná. Je dôležité sledovať mieru a nepreťažovať tvár make-upom. Všetky kozmetické výrobky sa nanášajú opatrne, aby sa nelíčil make-up.

Kreslenie šípok na líčenie mačacích očí

Krásne bohaté šípy sa vytvárajú pomocou očných liniek, ktoré sú najdôležitejšou súčasťou takého make-upu. Na tento účel je lepšie používať vysokokvalitnú vodotesnú kozmetiku. Počas aplikácie produktu je nevyhnutné položiť lakť na ruky na akýkoľvek povrch, inak môžu byť čiary nerovnomerné. Postup kreslenia šípok je rozdelený do niekoľkých etáp:

 1. Prvá vec na budúcej línii kreslenia šípok štetcom je „vtiahnutie“ tmavých tieňov. Mali by sa trochu zatieniť.
 2. Potom sa vonkajší roh mierne zatiahne a očné linky sa aplikujú čo najbližšie k rastovej línii rias. Línia je mierne predĺžená smerom k chrámu.
 3. Potom je šípka zosilnená a dáva jej potrebnú šírku. To sa deje podľa vôle.

Rada: Aby sa make-up „mačiek“ ukázal správne, nemusíte pohybovať šípkou za vonkajší okraj o 1-2 cm, optimálna dĺžka je 0,5 cm.

Tento typ šípky vyzerá lepšie na okrúhlych očiach, ktorých tvar sa blíži amygdale. V niektorých prípadoch to pomáha upravovať proporcie tváre.

Vlastnosti make-upu v závislosti od farby dúhovky

Každá žena má jedinečnú farbu očí a každá sa snaží, aby bola výraznejšia. Koniec koncov, pre modrú a sivú, zelenú a hnedú farbu dúhovky sú vhodné rôzne kombinácie tiene a očných liniek. V každom prípade existujú farebné nuansy, ktoré sa berú ako základ pre aplikáciu make-upu.

„Cat“ make-up pre sivé a modré oči

Majitelia modrých alebo sivých očí často dostávajú veľa komplimentov od mužov. Takéto dievčatá v dave ťažko unikajú. Ak chcete, aby ich oči vynikali ešte viac pri vytváraní vzhľadu, ako mačka, budete potrebovať tieto farby očných viečok:

 • čierna (klasická farba pri tvorbe make-upu pre modrooký),
 • hnedá (na úplné zvýraznenie hĺbky modrej),
 • bronz (táto farba by mala byť s leskom, ktorý dáva jas).

Broskyňové, slivkové, fialové alebo sivé odtiene tu vyzerajú dobre. Однако при выборе косметики всегда стоит учитывать интенсивность окраса радужки. Для молочно-голубых и серых глаз больше подойдут светлые оттенки, а для синих – темные.

Макияж «кошачий взгляд» для зеленоглазых

Зеленые глаза всегда создают вокруг их обладательницы атмосферу загадочности и волшебства. Tu je vhodný make-up použitím fialových, modro-modrých a perleťových odtieňov. V tomto prípade by ste sa mali zamerať aj na studený tón očné linky:

 • orgován (zlepšuje farbu očí a vyhovuje romantickým povahám),
 • fialová (dotvára vzhľad a vyzerá dobre s tmavou farbou tieňov),
 • modro-zelená (zdôrazňuje prirodzenú krásu zelených očí).

Broskyňové, hnedé a zlaté odtiene dobre odtieňujú a rozjasňujú zelenú farbu očí. Naopak neutrálne zelené a tmavošedé pigmenty nestojí za experimentovanie. To dá vzhľadu výraz únavy.

Hnedé očné make-up

Make-up vyrobený touto technikou bude obzvlášť atraktívny pre dievčatá s hnedými očami. Koniec koncov, sú veľmi podobné egyptským krásam. Tu môžete venovať pozornosť určitej farbe očných liniek:

 • modrá (kontrastuje s farbou očí a je vhodná na večerné akcie),
 • koralové alebo broskyňové (bude vyzerať teplejšie a hlbšie, vhodné na denné líčenie),
 • zelená (dá sa použiť so žltými, extravagantnými dievčatami sa bude táto kombinácia páčiť).

Pre tmavo hnedé alebo takmer čierne oči sa oplatí zvoliť tmavšie odtiene farieb, pretože svetlé na nich jednoducho stratíte.

Tipy na kvalitný make-up

Nie všetky dievčatá poznajú nuansy vytvárania „mačacieho vzhľadu“. Je dôležité, aby make-up vyzeral bezchybne. Ak to chcete urobiť, nezabudnite na niekoľko užitočných tipov:

 1. Pre úzke oči nakreslite široké šípy a okrúhle - chvosty šípov musia nevyhnutne vyčnievať za vonkajší roh.
 2. Očné linky sa v tomto make-upe používajú iba po zatienení. Zabráni sa tým rozmazaniu pigmentov.
 3. Sliznica dolného viečka je vždy poškodená iba pomocou kayalu (špeciálna mäkká ceruzka), pretože je ľahko zraniteľná. Čiara je jasnejšia a rovnomernejšia.

Mnoho ľudí si myslí, že šípky sú vhodnejšie na večerné udalosti, ale dobre a presne nakreslené budú atraktívne popoludní. Tu by ste ich nemali robiť príliš širokými a dlhými a je lepšie zvoliť tlmené odtiene tónov, takže značka nebude na svetle pôsobiť tak agresívne.

Make-up "mačacie oko" môže hrať každé dievča. Bude si to vyžadovať čas a trpezlivosť. Makeup sa musí nanášať jemným pohybom. Postupne sa všetko ukáže jasne a krásne.

Pin
Send
Share
Send
Send