Užitočné tipy

Psychológia vzťahov: kompromis a ako to nájsť

Pin
Send
Share
Send
Send


Celý svoj rodinný život nemôžete žiť rovnako ako v mieri a harmónii bez konfliktov. Buď sme príliš odlišní, alebo oveľa horšie, sú úplne rovnaké. Problémy v práci, vkus, stereotypy, hodnoty sa zmenili, a tak vznikajú konflikty.

Konflikty sú rozdelené medzi každodenné konflikty týkajúce sa bežných, súčasných životných udalostí (starostlivosť o deti, domáce práce atď.) A osobné - veľmi bolestivé zamerané na ponižovanie, urážanie osoby, ľudské kvality. Ale tak či onak, je potrebné ich vyriešiť, v danej situácii bude existencia manželstva závisieť od toho, ako sa správame. ale pre manželstvo je kompromis najoptimálnejší - rovnosť práv, úprimnosť požiadaviek. Existujú však aj iné spôsoby.

Spôsoby riešenia konfliktu

 • Trvajte na svojom.

Toto je možnosť, keď sa jeden z manželov nechce vzdať, moje stanovisko, názor, sa správa agresívne a vytrvalo. Manžel alebo manželka sa chce ukázať na dominantnej strane, čím si vynúti osobné rozhodnutie. Pevne a nekompromisne vyjadruje svoj názor a sto percent ho považuje za správne. spravidla v tejto situácii sa konflikt nevyrieši, ale iba násilne vstupuje do štádia pokoja. Akútna situácia, keď ľudia jednoducho nechcú porozumieť jednému z nich. Takéto riešenie konfliktov často vedie k najhoršiemu vo vzťahu - rozvode.

 • Súhlas s manželom / manželkou.

Na túto metódu veľmi často prídu v prípade silných negatívnych emócií z jednej strany, Môžete dokonca povedať zo strachu. Mier prichádza, ale nie na dlho, pretože konflikt nie je vyriešený. Súhlas môže byť, ak váš manžel alebo manželka predložili presvedčivé argumenty, aby dokázali svoju chybu. Stojí za to prijať a uznať. Existujú situácie keď je dôležité sa vzdať.

 1. Manžel je rozrušený a obáva sa, že s ním nesúhlasíte. Cítim sa zle a urazený.
 2. Manžel má skutočne pravdu v konflikte, naučte sa priznávať svoje chyby.
 3. Niekedy je v zložitých situáciách, keď dôjde k rozpadu, potrebné zachovať manželstvo.
 • Starostlivosti.

Typický spôsob pre ľudí sanguine. Jedna zo strán jednoducho mení tému, snaží sa rozptýliť niečím iným a odstúpiť od podstaty. Niekedy sa takýto pokus robí s cieľom vyjadriť svoj názor príkladom alebo týmto spôsobom pozastaviť hádku na čas, aby rozhodol, premyslel. Nie je najlepšou možnosťou oneskorenia- skôr alebo neskôr, napriek tomu nedorozumeniam, sa budú hromadiť ťažkosti, čo povedie k silnejšiemu škandálu. Výraz „starostlivosť“ môže znamenať priamy význam, keď muž alebo žena nechce vzťah pokaziť a jednoducho odísť. A potom sa snažia komunikovať, akoby nedošlo k žiadnemu konfliktu, iba zbytočne.

 • Humor. Všetky vtipy, ak je to vhodné.
 • Nájdite kompromis.

Táto časť je pravdepodobne najdôležitejšia v konfliktných situáciách. Keď sa dosiahne cieľ, dospejú ku kompromisnému rozhodnutiu a obe strany nie sú spokojné, ale súhlasia s tým, že sa urovnajú, urobia ústupky a existujú spoločné záujmy.

Kompromis je druh dohody, v ktorej vzťah existuje alebo neexistuje.

Nejde o riešenie, ale iba o hľadanie pozitívneho výsledku. Najlepšie je, ak manželia uzavreli osobitné dohody a plnia ich, a najhoršou možnosťou by bolo, keby kompromisom bolo odmietnutie dosiahnuť vzájomné ústupky. Inými slovami, manžel a manželka sa upokojili a všetko nechali tak, ako to bolo, nepodnikli žiadne aktívne kroky k rozhodnutiu.

Prvým krokom je odpoveď na otázku „Ste pripravení zachrániť manželstvo?"A ďalej:

 • identifikujte problém alebo si zapamätajte
 • zistiť skutočný dôvod
 • požiadavky alebo želania manžela a manželky,
 • postoj k hádke, jej účel.

Kompromisné spôsoby

 • Spoločné riešenie problému, Pokúste sa len rozprávať, vytvoriť nejaký pokojný konštruktívny dialóg. Diskutujte o probléme od začiatku, zvážte výhody a nevýhody.
 • Hodnota darcovstva, Povedzte si alebo napíšte na kus papiera, že nie ste spokojní. Možno sa jeden z vás postaví na stranu druhého a nájde to správne.
 • Nájdite, ako vyzeráte, Pokúste sa počúvať svojho manžela, porozumieť mu, podeliť sa s ním o svojich myšlienkach a nájsť správne spôsoby, ako konflikt vyriešiť. Možno ste sa dohadovali o tej istej veci iba rôznymi spôsobmi.
 • Skúste si predstaviť “čo by som urobil namiesto neho?". Pozrite sa na situáciu z druhej strany. A nájdite správne riešenie.
 • Urobte krok k, V tomto prípade musí byť žena schopná vzdať sa, byť múdrejšia, znížiť svoju hrdosť a dostať sa z konfliktu krásne.

Podmienky kompromisu:

 • pozorne počúvajte, neprerušujte,
 • neobviňuj svojho manžela, nezačínaj znova konflikt, nepamätám si staré urážky,
 • Buďte emocionálne pokojní, nezvyšujte tón svojho hlasu,
 • nebuď hrubý
 • nezavracajte oči, ktoré často obťažujú ľudí,
 • nehádžte si navzájom dôstojnosť,
 • byť trpezlivý
 • odpovedzte na jeho otázky, nehovorte, inak si budete navzájom rozumieť znova zle,
 • pamätajte, že nehovoríte s protivníkom,
 • upustiť od podozrenia
 • neskrývajte urážku, ale hovorte to všetko naraz, vysvetlite sa,
 • počas konverzácie používajte slová „my“, „nás“,
 • pokús sa pochopiť, čo presne vzrušuje tvojho manžela, manželku,
 • venovať pozornosť pozitívnym aspektom konfliktu, povedz mi o tom.

Ak ste už súhlasili a našli kompromis, nevyžadujte od svojho manžela / manželky, aby dohody v plnej miere vykonával, nebol tvrdohlavý, ale veril mu.

Čo je to kompromis a ako ho nájsť?

Konflikty sú neoddeliteľnou súčasťou spolunažívania a musíme pripustiť, že bez nich nie je možné sa obísť. Každý človek má svoje vlastné túžby a zvyky, ktoré sú často v rozpore s potrebami partnera. A čím bližšie sme k sebe, čím bližšia je komunikácia, tým viac konfliktných bodov je.

Nie každý chápe nevyhnutnosť týchto rozporov vo vzťahoch, niekedy sa obe strany považujú za správne a snažia sa „prestavať“, „ohýbať“ partnera. Toto je chybná pozícia. V každej zložitej komunikačnej situácii by sa mal hľadať kompromis.

Často sa považuje za ústupok rozmarom druhého a považuje sa za slabinu, čo je tiež úplne nesprávne. Kompromis nie je ústupkom, ale riešením, ktoré je prijateľné pre oboch partnerov. Z vášho pohľadu to nemusí byť najlepšie riešenie, ale pomôže udržať mier a harmóniu vo vzťahoch.

Ako nájsť kompromis? V každom prípade to bude jeho vlastná cesta, ale existuje niekoľko všeobecných pravidiel, ktoré pomôžu dosiahnuť dohodu.

 1. Jasne, bez negativity a pokiaľ možno bez emócií, povedzte svojmu partnerovi svoju pozíciu.
 2. Požiadajte ho, aby urobil to isté a pozorne ho počúval.
 3. Zistite, kde môžete urobiť ústupky bez toho, aby ste poškodili vaše záujmy.
 4. Ponúknite svojmu partnerovi, aby sa vzdal niektorých nárokov.
 5. Pokúste sa spolu nájsť tretí spôsob, ako vyriešiť situáciu, ktorá by vyhovovala vám obom.

A je to veľmi dôležité: v procese hľadania kompromisu sa v žiadnom prípade neodchýlite od predmetu nezhody, nebuďte osobný, nespomeňte si na minulé ťažkosti.

Konflikty, čo potrebujete vedieť o nich

 1. Je lepší škandál vopredako analyzovať následky. Ak máte pocit, že konflikt sa blíži, nechajte svojho manžela, aby vyjadril všetky emócie skôr, ako sa začnú vrieť.
 2. Ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa vášho manžela, Hovorte ihneď, neukladajte ich dovnútra, Vyriešte problém hneď, ako vzniknú.
 3. Rodinný život je kompromis, Pri riešení problémov sa hádajte a vysvetľujte.
 4. Počas hádky premýšľajte, čo hovoríteaby som neskôr ľutoval celý svoj život. Zadržiavajte emócie.
 5. Navrhnúť riešenia situácie, nevyslovujte.
 6. Ladiace vzťahy v správny čas, náladu a miesto. Možno sa hádka vyčerpá.
 7. Nie si dokonalý, Premýšľajte o tom, možno robíte niečo zle.
 8. Výnos pre človekanech si myslí, že je ten hlavný a vždy má pravdu.
 9. Ste jeden. Milujte manžela a hádajte sa, Nie je pre vás cudzincom, aj keď máte odlišné názory.
 10. Prejdite pri objasňovaní od „vás“ k „Ja“ nie „nemáte pravdu“, ale „bol som nepríjemný“.
 11. Konflikt je žiadny dôvod si pamätať všetko!
 12. Úsmev a vtip, Nezamieňajte si však sarkazmus!
 13. Priznaj svoju vinu a ospravedlň sakde je to skutočne potrebné.
 14. Manžel nie je majetkom nebudeš to opakovaťmilujte ho, kým je.
 15. pamätať tvoj manžel je tvoj priateľ. Tu sa stavajú ideálne manželstvá. Upokojte ho, nakŕmte a povedzte láskavé slová.

Ako nájsť kompromis so svojím manželom

Hoci príbuzní si želajú, aby novomanželia žili v láske a harmónii, tento súhlas nie je také ľahké dosiahnuť. Pri konfliktoch medzi manželmi zohrávajú veľkú úlohu aj vlastnosti psychológie mužov a žien a odlišné hodnotenie rovnakých situácií.

Ženy, ktoré sa usilujú o udržanie mieru v rodine, sa zaujímajú o to, ako dosiahnuť kompromis s mužom.

Zástupcovia slabšieho pohlavia majú flexibilnejšiu psychiku a často cítia silnú emocionálnu závislosť od mužov

Preto majú tendenciu robiť ústupky a uprednostňujú záujmy svojho manžela. Nie je to vždy dobré, pretože v duši zanecháva nepríjemnú pachuť, vyvoláva nevôľu a niekedy aj pocit poníženia. Neustále opúšťanie ich túžob v prospech mužskej pýchy spôsobuje podráždenie, ktoré sa hromadí a nakoniec vedie k nervovému zrúteniu alebo škandálu.

Aby ste tomu zabránili, nepriznajte mužovi ticho, neochotne súhlaste s požiadavkami manžela. Musíte pokojne hovoriť a pokúsiť sa manželovi oznámiť, prečo je pre vás jeho rozhodnutie neprijateľné. Mali by sa využívať iba racionálne logické argumenty a nemali by sa v nich prejavovať emócie.

Muži nemajú radi ženské slzy a záchvaty hnevu, ale vážia si a rešpektujú logiku. Porozprávajte sa so svojím manželom racionálnym jazykom - tak vás rýchlo pochopí a dohodne sa na kompromise.

Predchádzanie konfliktom

 • Rešpektujte svojho manžela a seba, pamätajte, že je otcom vašich detí, vašej blízkej osoby. Nehovorte o manželovi v prítomnosti cudzincov.
 • Nebuď arogantný a nepredpokladaj, že bez teba v rodine nebude taký nesprávny názor. Vypočujte si svojho manžela. Pracujte na sebe. Urobte si čas na odpočinok od seba.
 • Zaujímajte sa o to, čo má manžel rád, nechajte ho spoločnosť.
 • S radosťou varte, prekvapte.

Riešenie konfliktov priamo závisí od túžby a schopnosti porozumieť, vzdať sa a odpustiť.

Hlavnou podmienkou pre záverečnú časť konfliktu je nesnažte sa vyhrať, Je potrebné navzájom sa rešpektovať a rozhodnúť, čo je skutočne potrebné. Vyriešte konflikt sami, nie pred dieťaťom a nie pomocou iných.

Ako povedal jeden klasický Carl Witter: „Vydávanie je hrozné. Horšie je, že sa môže stať iba jedna vec - nebyť ženatý. “

Manželské konflikty sa líšia pre každého. Neboj sa ich, pretože nie všetci z nich vedú k zničeniu manželstva. Spory týkajúce sa sporu často vedú k posilneniu rodiny a porozumeniu. Bez ohľadu na to, ako dôjde ku konfliktu, musíte sa správať správne a spoločne nájsť kompromis. A snažte sa navzájom neubližovať slovami. Blaho rodiny závisí iba od manželov.

Používate kompromisné právo?

Ako nájsť šťastie, ak to nie je prvé manželstvo?

Ako nájsť spoločný jazyk s rodičmi manžela a manželky?

Čo je to kompromis?

Najprv musíte zistiť význam samotného pojmu. Na tento účel navrhujeme nahliadnuť do vysvetľujúceho slovníka ruského jazyka. Ak veríte tomu, čo je tam napísané, kompromis je dohoda medzi oboma stranami, ktorá je založená na koncesiách, ktoré sú prospešné pre každú z nich. Na vyriešenie zložitej kontroverznej situácie je preto potrebné nájsť spoločné východisko, vďaka ktorému sa strany budú môcť dohodnúť a každá z nich získa pre seba nejaký úžitok.

Kompromis v obchodných rokovaniach. Na čo je to?

Ak hovoríme o oblasti podnikania, potom bez pochopenia toho, ako dosiahnuť kompromis, nie je dosť. Koniec koncov, rokovania s obchodnými partnermi v tejto oblasti sú bežné. A často sú obaja partneri nakonfigurovaní tak, aby presne akceptovali svoje podmienky, ktoré zároveň nevyhovujú zmluvnej strane. Úlohou opačnej strany je preto zmierniť také podmienky. Môže to byť napríklad cena, dodacia lehota, pracovné podmienky, výrobné znaky. Všeobecne platí, že všetko, čo je predmetom týchto rokovaní. Obidve strany sa preto snažia nájsť podmienky, ktoré by im vyhovovali a umožnili ďalšiu vzájomne výhodnú spoluprácu. Preto prípady, keď je výsledok obchodných rokovaní kompromis - je to bežná prax. Môžete to dokonca nazvať cieľom obchodných rokovaní.

Rodinný život a kompromis

Nemali by ste si myslieť, že schopnosť nájsť kompromis je nevyhnutná iba pri rokovaniach s obchodnými partnermi. Táto kvalita je cenná v každodennom živote. Rodičovstvo, rodinný život, vzťahy s rodičmi alebo priateľmi - všetky tieto oblasti života si vyžadujú, aby moderný človek našiel kompromis. Toto je jeden z najcivilizovanejších spôsobov, ako sa vyhnúť konfliktom. Inak sú nevyhnutné hádky a škandály na úrovni domácnosti. Ak dôkladne ovládate umenie dosiahnutia kompromisu, môžete si byť istí, že vzťah zostane nedotknutý.

Uvádzame príklad. Rodina má dve deti a každú noc ich rodičia čítajú rozprávky. Medzi deťmi sa však neustále objavuje spor o tom, aký rozprávka bude tentoraz povedaná. Namiesto hádok každú noc môžu rodičia ponúknuť deťom striedanie sa s menami príbehov, ktoré by chceli počúvať. Takto môžete nielen nájsť riešenie, ktoré by vyhovovalo obom, ale aj zmeniť výber na zaujímavú hru.

Ako nájsť kompromis

Pravdepodobne nie je potrebné dokázať, že schopnosť dospieť ku kompromisnému riešeniu môže pomôcť v mnohých situáciách a pomôže nezostať pri „zlomenom žľabe“. Ale ako sa to naučiť? Psychológovia tvrdia, že s otázkami môžete prísť ku kompromisu a položiť ich súperovi. V tomto prípade by otázky mali byť podnetné. Pomôžu objasniť situáciu a nájsť riešenie, ktoré bude prospešné pre obe strany.

Faktom je, že veľmi často nie je možné rozhodnúť sa len preto, že jedna osoba sa nemôže nahradiť inou. Je potrebné pozrieť sa na situáciu očami inej osoby a pokúsiť sa pochopiť, čo je za jeho slovami, prečo odpovedá týmto spôsobom a nie inak.

Existuje pomerne zaujímavá technika „5 dôvodov“. Jeho význam je taký, že akýkoľvek problém sa dá vyriešiť pomocou piatich otázok, ktoré pomôžu pochopiť skutočnú príčinu problému. Teraz, keď sa snažíme vyriešiť konfliktnú situáciu, nezabudnite, ako často kladieme aspoň jednu otázku a nesnažíme sa „prikrývať pokrývku nad sebou“?

Dúfame, že význam slova „kompromis“ sa teraz vyjasnil a čo je najdôležitejšie - teraz viete, ako ho použiť na nájdenie.

Ako nájsť kompromis vo vzťahu?

Znaky oddelenia medzi chlapcom a dievčaťom

Niekedy je ťažké pochopiť, ako sa to stalo a určiť presný okamih, keď sa vzťah medzi vami začal zhoršovať. Možno niektorí z vás nedodržali svoj sľub, alebo ste sa neskôr vrátili domov, alebo ste mali pocit, že vás neocenili a do vašej duše sa vplížil bolestivý pocit neistoty. Inokedy môže príčina spočívať na povrchu, ak ide o romantiku na strane alebo o vážny spor.

Čo robiť, ak sa vzťahy zhoršujú a ako neprerušiť vzťahy? Každý má problémy vo svojom osobnom živote. Hlavnou vecou je rozlúštiť príznaky odlúčenia a zlých vzťahov v čase a úprimne hovoriť so svojím milovaným, stále sa nestratíte a stále máte veľa šancí nielen znovu získať stratenú dôveru, ale aj upevniť a šťastnejší milostný zväzok.

Nečestnosť a tajomstvá

Stáva sa, že niečo skrývate pred svojím priateľom / priateľkou, nehovorte celú pravdu, aj keď je to maličkosť. Alebo možno existuje tajný koníček, o ktorom sa nevyhnete hovoriť so svojím partnerom? Bez ohľadu na to, čo skryjete, skúste o tom hovoriť so svojím priateľom / priateľkou a uvidíte, ako blízko si môžete byť k sebe.

Vedľajšie romány

Romány na strane môžu mať odlišnú povahu, či už ide o sexuálne vzťahy na strane alebo emocionálnu náklonnosť k inému dievčaťu / priateľovi. Hlavná vec, na ktorej záleží, je to, že takéto dohody môžu mať nepriaznivý vplyv na váš vzťah k vášmu partnerovi. Keď budete brať ohľad na niekoho iného na boku, znamená to, že pripravujete partnera, ktorý sa bude cítiť zanedbávaný a bude mať zlosť. Možno nebudete považovať nevinné flirtovanie s kolegom za vážny problém, ale byť chladný voči chlapcovi / dievčaťu môže spôsobiť chladnú reakciu voči vám.

Väzuje vás iba sex

Je pravda, že sex je hlavnou vecou vo vašom vzťahu? Ak ste držaní pohromade vášnivým sexuálnym vzťahom, či už je to večer strávený spolu, násilné zmierenie po hádke alebo spôsob, ako ukázať svoju lásku, potom tento vzťah, žiaľ, nemožno nazvať zdravým.

Романтические отношения строятся на двух базовых моментах, это общение и сексуальное влечение. Если у вас нет общих интересов и вам не о чем поговорить, тогда, в конечном итоге, вы обречены на страдания и непонимание со стороны партнера.

Нездоровая ревность в отношениях

Cítite žiarlivosť na úspech svojho partnera? Stáva sa, že človek môže závidieť úspechu svojho manžela, môže to byť dobrá práca alebo veľa priateľov. Závisť nie je vždy zlá, ale keď sa vo vzťahu zmení na žiarlivosť a vy začnete robiť tajné plány na to, ako ju izolovať od priateľov alebo požiadať o zmenu zamestnania, potom sú veci zlé, je to znak nezdravej žiarlivosti v láske.

neistota

Vystraší vás vaše intímne priateľstvo s vašou krásnou priateľkou? Pocit neistoty je charakteristický pre počiatočnú fázu nového vzťahu, keď sa chlap a dievča práve začali učiť o sebe, o svojich bývalých partneroch a pekných priateľkách a priateľkách. Ale ak existuje nezdravý vzťah, môžete byť neustále prenasledovaní neistotou, aj keď ste prešli štádiom vášnivej lásky.

súťaž

Ak sa vo svojej únii cítite zanedbateľne a bezmocne a zdá sa, že v manželských vzťahoch nehráte takmer žiadnu rolu, vaša láska sa môže zmeniť na boj o moc, v nekonečných pokusoch dokázať, ktorý z vás je šéfom v dome. , V nezdravom vzťahu si partner tajne túži a dúfa, že jeho polovica nedosiahne úroveň, aby sa cítila zmysluplnejšia na pozadí neúspechu manžela.

Jedným z najbežnejších znakov zlého vzťahu je kontrola jedným z partnerov. Dievča (chlap) z času na čas úmyselne žiada inú osobu, aby niečo urobila, pričom si plne uvedomí, že milenka určite zabudne alebo urobí chybu. To všetko sa robí s cieľom chytiť manžela v čase zlyhania a povedať: „Vedel som (a), že by ste zabudli!“ Alebo „povedal som ti (a)“.

Nedostatok emocionálnej intimity

S tým, že máte veľa priateľov, nie je nič zlé a čas od času sú tu sympatie pre ľudí opačného pohlavia. Stáva sa to všetkým nám. Ale aby bol váš milostný zväzok silný a úspešný, váš partner by mal byť váš najbližší priateľ a mali by ste sa s ním pohodlne porozprávať o akýchkoľvek otázkach, či už ide o peniaze, sexuálne fantázie alebo spoločenské hry.

Bude nejaký čas trvať, kým medzi vami vznikne špeciálna emocionálna intimita, ale ak sa niečoho bojíte, neveríte svojmu spriaznenému duší alebo nie ste pripravení zdieľať svoje tajomstvá, nemôžete sa k sebe skutočne priblížiť.

Nedostatok sexuálnych vzťahov

Veríte, že pravá láska je všetko, čo potrebujete pre dobrý vzťah alebo manželstvo? Bohužiaľ nemáte úplnú pravdu. Pokiaľ niekto z vás nemôže mať sex z dôvodu choroby alebo fyzického stavu, mali by ste venovať veľkú pozornosť dobrému vzhľadu a pravidelnému sexuálnemu kontaktu so svojím partnerom. Nepodceňujte úlohu chémie fyzickej lásky pri rozvoji silnej romantickej jednoty.

porovnávanie

Je ťažké nájsť osobu, ktorá je dokonalá vo všetkých smeroch. Samozrejme, možno existuje niekoľko vecí, ktoré by ste chceli zmeniť vo svojom partnerovi. Ale nedáva vám dôvod porovnávať vášho priateľa s ostatnými, či už ide o bývalého priateľa, kolegu v práci alebo tajného obdivovateľa. Porovnanie vždy vyvoláva pocit neistoty a ničí spojenie.

Ste radi v stave lásky

Nemiluješ však človeka, ktorý žije vedľa teba. Ako sa cítiš? Zostanete vo vzťahu len preto, že ste radi, že sa cítite milovaní / milovaní alebo že sa bojíte byť sami?

Niekedy je jediným dôvodom, ktorý vás chráni pred zlomením, strach zo zlomenia a osamelosti. Malo by sa však pamätať na to, že ak zostanete vo vzťahu bez lásky, ale iba preto, že sa bojíte byť sami, urobíte seba aj svojho partnera nešťastným.

Očakávania a požiadavky rodiny chlapca / dievčaťa

Ak ste v dlhodobom vzťahu alebo ste ženatý / vydatá, možno ste už mali nejaké skúsenosti so skutočnosťou, že rodina vašej polovice občas zasahuje do vašich záležitostí. Zasahuje rodina vášho manžela / manželky častejšie, ako je potrebné, s neustálymi požiadavkami alebo pokusmi ovplyvniť vaše plány a rozhodnutia? Možno tomu dnes už príliš nevenujete pozornosť a situácia sa zdá byť tolerovateľná, ale akonáhle sa takéto správanie vašich príbuzných stane neznesiteľným a môže spôsobiť nenapraviteľné škody vo vzťahoch medzi manželmi.

Ste vo vzťahu s niekým, kto sa vás neustále snaží ovládať? Potom nemáte šťastie, títo ľudia jednoducho nie sú predurčení k vytvoreniu šťastnej a harmonickej rodiny, pokiaľ sa vážne a raz navždy nezmenia. Rodinná harmónia je založená na rovnováhe a porozumení medzi dvoma ľuďmi. Ak chcete, aby vo vzťahu fungovali, musíte nájsť kompromis. Ak sa jeden partner pokúsi ovládnuť a riadiť druhého, nezávisle riešiť všetky dôležité rodinné záležitosti a robiť všetko svojim vlastným spôsobom, potom hovoríme o nezdravých vzťahoch, z ktorých nebude nič dobré.

Dajte a prijímajte

Nemôžete vytvoriť harmonické vzťahy, iba ak by ste kompromisy a obetovali niečo pre svoju milovanú osobu. V silnej jednote to obaja partneri pochopia a občas sa vzdajú, aby sa ich duša stala šťastnou. Ak je to však nezdravý vzťah, potom existuje scenár, v ktorom sa jeden partner neustále ohýba, aby potešil druhého, a druhý neustále trvá na tom, že všetko je také, ako chce.

Aj keď váš vzťah v súčasnosti vyvoláva dojem, že je ideálny, je to možné iba vtedy, ak jeden z partnerov, ktorý sa musí neustále vzdať druhému, je príliš plachý a zatiaľ nevyjadril svoju nespokojnosť s nespravodlivým prístupom k sebe. Ak však jeden z párov nie je pripravený urobiť kompromis, príde okamih, keď druhý nemá silu tolerovať nespravodlivosť a rozhodne sa vyjadriť všetko, čo si myslí, a žiada zmenu situácie v jeho prospech. To vedie k hádke, v ktorej obe strany pociťujú hnev a horkú nedorozumenie.

nesúlad

Jednou z najhorších možností zlých vzťahov sú aliancie medzi ľuďmi s nekompatibilnými postavami. Vášnivá láska k romantickej etape vzťahu najprv pomáha ľuďom priblížiť sa, ale nedostatok komunikácie a porozumenia medzi partnermi vedie k postupnému ochladzovaniu a odcudzeniu medzi nimi. Stále to môžete napraviť, ale za týmto účelom sa musíte pokúsiť lepšie spoznať svojho priateľa / priateľku a snažiť sa navzájom porozumieť, t. začnite znova. A tentoraz musíte komunikovať a nie sa uzamknúť.

Mlčanie ako spôsob vzdelávania

Všetci sme iní a je nevyhnutné, aby sa postupom času pri tejto príležitosti alebo medzi partnermi začali nezhody. A najdôležitejšia vec je, ako sa vysporiadate so situáciou. Čo robiť, ak medzi vami vznikne spor? Každý z vás zaujíma svoje vlastné postavenie a zostáva podľa jeho názoru? Alebo možno začínate vychovávať svojho partnera tým, že ho budete potichu potrestať, až kým sa lekciu nezúčastní?

Tiché vzdelávanie je napriek jeho účinnosti jedným z najnebezpečnejších spôsobov riešenia problému. Výsledkom je tajomstvo, neistota a sklamanie. Túto metódu môžete použiť, ale iba v tých prípadoch, keď je skutočne jediná správna a účinná.

Pin
Send
Share
Send
Send