Užitočné tipy

Ako zarobiť peniaze na video blogu - podrobné pokyny

Existuje niekoľko dôvodov na udržiavanie osobného video blogu na YouTube alebo iného hostenia videa. Ak je tvorca motivovaný túžbou vyjadriť sa a sprostredkovať publiku niečo dôležité alebo zaujímavé, takýto blog je vo väčšine prípadov odsúdený na úspech.

V prípade, že obsah nie je vytvorený z ničoho alebo je postavený na plagiátorstve kvôli získaniu finančných výhod, je vysoká pravdepodobnosť zlyhania. Je dôležité pochopiť, že môžete zarábať peniaze v akejkoľvek oblasti. Pri výbere video blogov musíte mať o to talent a záujem.

Dôvodom vytvorenia osobného kanála na uverejňovanie videí môže byť oprava rôznych životných situácií, keď autor má čo zdieľať s publikom. Hovoríme o cestovaní, osobných záležitostiach, záľubách, rôznych experimentoch.

Ďalším dôležitým motivátorom je popularita, uznanie a tzv. „Humbuk“. Ak sa autor chce nejakým spôsobom vyznačiť, ale nemá žiadny talent alebo sa chce rýchlo stať mémom, existuje možnosť byť šialený. Takíto blogeri s videom sú veľmi diskutovaní a rozpoznateľní, existuje však veľká pravdepodobnosť, že na ne príde čoskoro zabudnutý, keď sa objaví nový dôvod pre humbuk.

A nakoniec, túžba hovoriť alebo zdieľať osobné príbehy s veľkým publikom. Takéto bloky zvyčajne spravujú dievčatá, rozprávajú niečo o svojom osobnom živote, odpovedajú na zložité otázky a radia svojim účastníkom a predplatiteľom.

Ak existuje niekoľko dôvodov na vytvorenie blogu, je to dobrý začiatok a môžete začať projekt. Po prvé, všetko by malo byť jasne naplánované, pretože pravdepodobnosť „streľby“ a rýchleho získania predplatiteľov nie je taká vysoká ako v prípade známych blogerov videohier Ivana Rudského a Sergeja Druzka. Dokonca aj na príklade týchto autorov milionárskych kanálov je zrejmé, že ak rýchlo vzlietnete, je možný rovnaký prudký pokles.

Slávna fráza Sergeja Družka „hi-ping trochu“ a Ivanovo neustále pozdravovanie „hi hai Ivangai s vami“ sú teraz zriedka počuť. Jedným z dôvodov je to, že popularita je ťažké udržať, keď sa vo videoblogy objavujú takmer každý deň nové tváre a starí sa nudia. A aby ste sa nestali iba ďalším video blogerom, ale aj autorom kanála s vysoko kvalitným obsahom, mali by ste svoj plán rozvinúť.

Pokyny pre blog

Fázy vytvorenia osobného videoblogu:

 • registráciu na YouTube alebo na inej platforme
 • vyplnenie informácií na vašom osobnom účte
 • Označenie v profile smeru videa

Registrácia na webe

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, aby ste si vytvorili svoj vlastný video blog, je zaregistrovať sa na webových stránkach YouTube alebo na iných stránkach. Je to veľmi jednoduché, používateľovi sú poskytnuté všetky druhy rád a odporúčaní. Najzákladnejšia vec začína po registrácii.

V prvej fáze vytvorenia blogu je dôležité kanálu priradiť chytľavé meno, ktoré vo všeobecnosti popisuje, čo autor robí. Môže to byť iba meno a priezvisko alebo také definície smeru, ako je „top 5“, „recenzia niečoho“, ale vzhľadom na veľký počet takýchto kanálov je lepšie ukázať väčšiu originalitu.

V procese vyplňovania účtu na webe musíte správne určiť žáner kanála a urobiť atraktívny popis. Mali by ste zvážiť aj nadpis hlavnej stránky a tiež umiestniť odkazy na rôzne sociálne siete v príslušnej forme.

Dôležité! Pri registrácii je lepšie použiť jeden účet Google, ktorý vám v budúcnosti umožní efektívne využívať nástroje na propagáciu kanálov vo vyhľadávacom systéme.

Keď je účet pripravený a môžete začať vytvárať video, začína najťažšia časť. Prvé video by malo divákovi ukázať, o čom budú ďalšie videá a či sa takýto kanál prihlási na odber. Nemusíte posielať prvé nekvalitné video, ktoré sa objaví, pretože to môže negatívne ovplyvniť vašu povesť.

Je však dôležité pochopiť, že nemôžete znížiť panel kvality, a ak pracujete iba na prvom videu, publikum rýchlo odíde, pretože ich očakávania budú neopodstatnené.

Funkcie spustenia video blogu

Povinným krokom pri vytváraní kanála na YouTube bude určenie publika. Môžu to byť deti, dospievajúci, športovci, ženy v domácnosti, podnikatelia a mnoho ďalších kategórií. Ako ukazujú skúsenosti dobre známych blogerov s videom, je takmer nemožné zachytiť niekoľko cieľových skupín súčasne. Predplatiteľ pravdepodobne odíde, ak budú nasledujúce videá po pozeraní zaujímavého videa úplne odlišné.

Po tom, čo ste sa rozhodli, ako aj vytvoríte vlastné mini-štúdio na nahrávanie videa, môžete začať písať skript. Keď je za základ použitá improvizácia, nemusí byť táto neprítomná, ale ak je autor stále neskúsený a plachý, je lepšie zásobiť si detskú postieľku a premyslieť všetky body od začiatku do konca. Pozdrav bude dôležitý. Môže byť štandardný alebo nezabudnuteľný, takže iba predplatitelia môžu identifikovať autora.

Kvalita strely bude dôležitá. Môžete vidieť, ako v súčasnosti populárni video blogeri začali s nie tak dobrou korekciou kamery a svetla, ale postupom času získali najlepšie vybavenie, ušetrili peniaze a uvedomili si, aké dôležité sú.

Ako zvoliť žáner pre videokanál

Video blogovanie predstavuje také veľké žánre, ako sú:

 • poďme si hrať - pri online hre si vezmeme obrazovku počítača, zatiaľ čo autor môže ukázať svoju tvár prostredníctvom webovej kamery, ale nie nevyhnutne, účastníci môžu písať chat a darovať, to znamená, posielať peniaze hráčovi zaslaním správy
 • Blogy sú jedným z najjednoduchších smerov, ale iba na prvý pohľad, pretože zahŕňajú natáčanie vášho každodenného života bez skriptu a akýchkoľvek zvláštnych motívov. V tomto žánri je veľa známych blogerov s videom, najmä tých, ktorí robia čudné veci a sú zvlášť radi o publikum. seba nepredvídateľne

Nie sú to všetky žánre, ktoré sa môžu stať základom kanála, ale teraz si získajú veľkú popularitu. Môžete tiež zvýrazniť náčrtky, predstavenia, dialógy, rozhovory s jazdcami, sprievodcov, rôzne školiace videá.

Nezabudnite na kvalitu obsahu

Kvalita obsahu nie je len krásny obraz a dobrý zvuk. Video blogger by mal byť zaujímavý a upútať diváka tak, aby sa znova a znova vracal na kanál. Zvuk a obraz zároveň zostávajú rovnakými dôležitými prvkami.

Odporúčania na vytváranie kvalitného obsahu blogov s videom:

 • sledovať trendy, revidovať populárne videá známych video blogerov, ale nie pre plagiátorstvo, ale vidieť, ako fungujú v rámci
 • nerobte chyby autorov známych kanálov, o ktorých sa budeme podrobnejšie venovať neskôr
 • neustále sa vyvíjajte vo svojom odbore, sledujte inštruktážne videá, čítajte články, ak je to možné, nakupujte kvalitné vybavenie na fotografovanie
 • nechajte sa odpočívať, pretože unavený bloger videí je pre svojich predplatiteľov menej šťastný a ak je to chronická únava a napätie, môžete sa nervózne zrútiť a stratiť inšpiráciu na dlhú dobu

Ak chcete udržať a získať popularitu, musíte byť v dobrej kondícii. Video blogovaniu by ste nemali venovať všetok svoj voľný čas, pokiaľ to nie je zdroj energie.

Môžete vidieť, ako prenajímajú letci, fáborky dlhšie ako jeden deň, iné kvôli peňažnému zisku a iné úplne ponorené do online sveta. Dôsledky nie sú vždy viditeľné, ale stále nájdete uložené vysielania, v ktorých sa streamy chovajú jednoducho šialene, začínajúc rozbíjať techniku ​​a kričať na publikum.

Spôsoby náboru sledovateľov

Existujú bezplatné a platené možnosti náboru veľkého počtu odberateľov do vášho kanála. Prvá možnosť je spoľahlivejšia, ale dlhá, zahŕňa propagáciu video blogu bez podvádzania hodnotení a mien. Takéto videá sú často vidieť v trendoch, sú však rýchlo zabudnuté a autori sú často silne kritizovaní za nečestnú propagáciu.

Pohľady a páči sa bez podvádzania sú možné bez vonkajšej pomoci, to znamená, že autor pracuje na svoje vlastné riziko, odovzdáva videá, správne formátuje značky a ukážky, aby prišlo skutočne zainteresované publikum.

Čestnou, ale platenou príťažlivosťou predplatiteľov bude možnosť nákupu reklamy od iných blogerov s videom. Môže to byť TOP kanál, ktorý vytvára vysoko kvalitné PR, ale za veľa peňazí. Môžu ponúknuť vloženie videa na začiatok alebo na koniec videa a drahšou možnosťou je uskutočniť spoločný tok.

Nie celkom čistým spôsobom by bolo podvádzanie stúpencov pomocou špeciálnych programov. Bloggeri často propagujú propagačné služby sami, aj keď ich nevyužívajú. Takáto reklama nie je vždy účinná, ale existuje vysoká pravdepodobnosť, že kritici blogerov a publika získajú kritiku.

Odberatelia prichádzajú nielen zo samotnej služby YouTube, ale aj zo sociálnych sietí. Je dôležité správne usporiadať vaše stránky na stránkach Vkontakte, Facebook, Twitter a ďalších zdrojoch, aby sa publikum mohlo dozvedieť o existencii kanála a aby sa oplatilo sledovať.

Výnosy z vášho vlastného videoblogu

Zárobky na video blogu sú možné niekoľkými spôsobmi:

 • Kontextová reklama Google, keď sa na začiatku alebo v strede videa objavia reklamné pruhy alebo ak sa videozáznam začne od partnera
 • pri predaji reklám, keď iní začínajúci blogeri zadajú objednávku na zobrazenie videa na začiatku alebo na konci videa, je možné v popise umiestniť aj reklamný odkaz
 • prehľad známeho tovaru, ktorého vystavenie platí zástupca spoločnosti, pričom odmena môže byť v hotovosti alebo v tovare

Musíte začať so speňažením kanála prostredníctvom kontextovej reklamy. Potom sa môžu začať objavovať návrhy na nákup reklamy, čo už naznačuje, že kanál je populárny a môže sa predávať.

Teraz mnoho blogerov nemá tendenciu odmietať reklamu s vysokou odmenou, aj keď je inzerovaný produkt alebo služba pochybná. Propagáciu takýchto produktov kritizujú predstavitelia blogov, čo môže viesť k osobnému nepriateľstvu alebo odsúdeniu verejnosti. Ak je cieľom iba zárobok, môžete inzerovať všetko, čo umožňuje svedomie, ale keď je dôležité udržať si povesť, je lepšie venovať pozornosť tomu, čo musíte ponúknuť účastníkom pod zámienkou dobrého produktu.

Čomu sa treba vyhnúť

Čo je lepšie robiť pri vytváraní vlastného videoblogu:

 1. Skopírujte štýl prezentácie iného bloggera.
 2. Vydajte prvé videá o škandálnych a provokatívnych témach.
 3. Odsúdiť ostatných blogerov vo svojich videách.
 4. Skúste uverejniť ďalšie videá bez zamerania na kvalitu.
 5. Na ukončenie počtu účastníkov, keď je kanál úplne nový.

Mnoho začínajúcich blogerov urobí jednu kritickú chybu vydaním série videí na tému, ktorá je v danom čase najviac diskutovaná. Týmto spôsobom môžete získať názory, ale to nezaručuje rast odberateľov.

Klikateľnosť na názov videa je, keď autor úmyselne označí nesprávny obsah svojho videa, len aby prinútil používateľa pozerať ho. Keď potenciálny účastník klikne na tému, ktorá ho zaujíma, očakáva jeho zverejnenie, inak zostane sklamaný a už nebude dôverovať kanálu. Ale zároveň, keď už existuje popularita, môže byť užitočná klikateľnosť.

Tipy od skúsených video blogerov

Všeobecné odporúčania pre tých, ktorí sa rozhodnú mať osobný videoblog:

 • vizuálny obsah by mal byť užitočný alebo zábavný, a ak je rozumné kombinovať, existuje vysoká pravdepodobnosť popularity a vysokých zárobkov
 • bloggerovi by sa mal páčiť to, čo robí, pretože ho vníma divák vo vizuálnom obrázku aj v autorovom postoji k odberateľom.
 • nemôžete sa okamžite stať bohatým video blogerom a čím dlhšie roztočíte svoju vlastnú značku, tým výhodnejšia ponuka bude od veľkých spoločností.

Ako ukazujú skúsenosti moderných video blogerov, aby ste si udržali svoj kanál a boli populárni, nemusíte spĺňať žiadne konkrétne normy. Čím originálnejší je autor, tým vyššia je pravdepodobnosť úspechu. Stačí si spomenúť na slávne osobnosti, ktoré začínali ako blázni a stali sa populárnymi medzi spevákmi a umelcami.

Všimli ste si chybu? Vyberte ju a stlačte Ctrl + Enterdajte nám vedieť.

Krok 1. Výber medzeru

Rovnako ako v každom druhom podnikania, aj vo video blogoch by ste si mali najprv zvoliť miesto, v ktorom chcete rásť. Je to ťažké urobiť, pretože na vytvorenie vysoko kvalitného obsahu budete potrebovať znalosti v určitej oblasti alebo talent.

Podľa štatistík väčšina blogerov pracuje v zábavnej téme. Zároveň je to dobré aj zlé. Na jednej strane to vytvára vysoký dopyt a priťahuje mnoho nových názorov. Ale na druhej strane - v zábave je len šialená konkurencia. Jediným spôsobom, ako rýchlo postupovať v tejto oblasti, je vytvárať vírusové videá.

Obchodné témy, ako aj rôzne videozáznamy, v Rusku stále nie sú dostatočne rozvinuté. Preto veľmi málo podnikateľov a podnikateľov, ktorí prejavia záujem, chodia na populárne videoplatformy, aby zistili, ako presne zarobia. Na druhej strane však najvyššia cena za kliknutie na reklamu robí takéto videá celkom výnosnými, a to aj pri minimálnom počte zobrazení.

Chcel by som tiež hovoriť o streamoch ako o doplnku a alternatíve k video blogom. Streams - online vysielanie, ktoré sledujú žijúci ľudia. Streamy môžu mať akúkoľvek povahu, často hrajú hry, existujú však aj streamy na rôzne témy zábavy, ako aj online vysielania s hviezdami, v ktorých odpovedajú na otázky.

Niekoľko streamov je vhodných pre streamy: Youtube - pre všetky videá, Vkontakte - častejšie pre zábavné vysielanie a komunikáciu, Twitch - pre herné videá.

Výnosy z streamov sú oveľa zaujímavejšie ako bežné blogovanie, pretože majú systém darcovstva. Pri určitom množstve peňazí online sa píše správa, ktorá píše osoba, ktorá peniaze previedla.

Niektorí populárni streameri, ktorých dosah na vrchole online 10-15 tisíc ľudí, zarábajú na rovnakej úrovni ako najlepší blogeri. Preto sa odporúča kombinovať videoblogy s prúdmi.

celkom: Ak si chcete vybrať miesto, musíte pochopiť, v ktorej oblasti sa musíte rozvíjať. Ak nemáte dostatočné znalosti v oblastiach, ktoré sú dostatočne vysoké, musíte jednoducho pracovať v zábavnom priemysle. Ak však máte záujem o používateľa, ktorý prišiel navštíviť školiace video o podnikaní, môžete zarobiť oveľa viac za kratší čas.

Krok 2. Výber lokality

Teraz je otázka ľahšia. Vyberte si web, na ktorom budete viesť svoj video blog. Akonáhle dôjde na video, okamžite nastane na youtube. Zarobiť peniaze na youtube je sen každého, preto sú blogy na tejto stránke najobľúbenejšie na svete.

Medzi výhody YouTube patrí:

 • Veľmi populárne
 • Jednoduchá registrácia,
 • Skvelá optimalizácia
 • Minimálne náklady na propagáciu,
 • Systém lojálneho partnerstva.

Vytváranie video blogov na YouTube je jednoduché. Môžete sa zaregistrovať ako partner do jedného mesiaca od vytvorenia (ak spĺňate jeho podmienky) a získať podmienečné% z reklamy.

Ďalším najobľúbenejším je Rutube. V ruskom segmente je trh s videami nižší ako YouTube a je silný, napriek tomu má však svoje vlastné cieľové publikum. Všetko je rovnaké ako na YouTube, horšia je iba menšia popularita a optimalizácia. Zvyšok nie je nič nové.

Udržiavanie vlastného videoblogu na sociálnych sieťach je nový trend. Vkontakte, OK a Facebook sa rozširujú a už začínajú zaznamenávať slušný podiel na videoobsahu.

Najobľúbenejšia sieť CIS - VKontakte má bohaté možnosti na vytvorenie vlastného videoblogu. Môžete ho tiež speňažiť. Jednoduché, pohodlné a vkusné. Teraz je VK jedným z najlepších spôsobov blogovania vrátane videa.

Poslednou možnosťou by bolo vytvorenie vlastnej stránky. Táto možnosť nie je najlepšia, ale musí existovať miesto. Môžete vytvoriť na ľubovoľnom motore, ale wordpress sa najlepšie hodí.

Krok 3. Vytvorenie kanálu

Najjednoduchším krokom je oboznámiť sa s pravidlami služby a jednoducho vytvoriť kanál. Úspešný proces registrácie je pomerne jednoduchý, preto nebudeme podrobne popisovať, na čo a kde kliknúť.

Jediné dôležité objasnenie: pozorne si preštudujte pravidlá služby. Ktoré videá je možné nahrať a ktoré nie. O čom môžem hovoriť, o čom nemôžem. Čo sa dá ukázať a čo sa neodporúča. Inak môžete chytiť zákaz.

Krok 4. Naplnenie obsahu

Po vytvorení videa s videom musíte tento obsah naplniť zaujímavým a populárnym obsahom. Je dôležité, aby bol jedinečný. Nikto sa nebude chcieť pozrieť 10-krát o tom, ako sa diskutuje o tej istej téme, nastoľuje sa rovnaká otázka alebo po stotýkrát sa hovorí vtip.

Musíte si vytvoriť svoj vlastný individuálny štýl. Alebo ho skopírujte zo západných blogerov, čo robia najúspešnejšie osobnosti moderných médií. Zároveň bude veľmi dôležitý spôsob, ako vyzeráte, hovoríte a strieľate.

Prax pred zrkadlom, vylepšenie slovníka, sledovanie pohybov, ak sami pracujete v ráme. Если же снимаете то, что происходит на компьютере/улице и не попадаете в кадр, то рекомендовано работать со своим голосом.

Если у вас есть какие-то дефекты речи, или разговорные особенности, то постарайтесь превратить их в свои преимущества. Ярким примером будет спортивный блог – Никита Ковальчук. Он картавит, при этом он сделал свой имидж именно на этом. Его канал на ютубе называется «Картавый футбол». To je jeho čip, ktorý priťahuje nových ľudí a zostáva v pamäti.

Neskrývajte nedostatky - robte z nich cnosti.

Krok 5. Zapojenie publika

Po nahraní niekoľkých prvých videí musíte zaujať publikum. Existuje mnoho možností, ako získať cieľové publikum: od banálneho spamu po nákup reklamy od najlepších kolegov. Všetko záleží na financiách, čase a túžbe.

Rozhodnite sa sami a my vám povieme trochu hackovania života:

Mnoho blogerov na začiatku svojej kariéry postupne rozširovalo svoje publikum, ale keď jej dosah dosiahol 3 - 10 tisíc ľudí, začali vytvárať virálne videá, ktoré sa šírili po sieti a prilákali až 30 - 40 tisíc ľudí na svojich kanáloch vďaka jednému videu. , Vírusové videá sú ideálnym spôsobom, ako prilákať ďalších odberateľov do kanála.

Hlavným spôsobom, ako prilákať publikum, je vytvoriť vysoko kvalitný obsah, ktorý sa bude zdieľať s priateľmi. Zistite, čo je zaujímavé pre vaše cieľové publikum, a dajte mu ho.

Krok 6. Speňaženie

Ak už je blog propagovaný, oplatí sa ho speňažiť.

To možno dosiahnuť tromi rôznymi spôsobmi:

Prvé veci ako prvé.

Kontextová reklama - reklamu uvedenú nižšie, ktorú spoločnosť Google generuje na základe výklenku videa a záujmov osoby, ktorá sleduje toto video. Ak chcete zarobiť týmto spôsobom, musíte mať pridružený program. Priemerný zárobok, dva ďalšie spôsoby, ktoré prinášajú oveľa viac peňazí.

Požiadavka pridružených kanálov YouTube na kontextovú reklamu:

 • Najmenej 50 odberateľov
 • Videá autora,
 • Vek.

A vo všeobecnosti sú to všetky požiadavky. V závislosti od pridruženého programu sa výplaty budú líšiť, od 60 do 90% pre n-tý počet zobrazení. Môžete zarobiť pomocou takýchto pridružených programov, ale príjem bude stabilne malý.

Oficiálny pridružený program YouTube tiež vyžaduje na kanáli najmenej 1 000 aktívnych predplatiteľov a pozeranie videa s najmenej 5 000. Platia za kliknutia na reklamu.

Affiliate programy sú zlé v tom, že môžu zakázať akúkoľvek chybu. Preto by ste si mali starostlivo vybrať toho, s kým musíte pracovať. Väčšina najlepších blogerov hľadá partnera už niekoľko mesiacov.

Odkazy v popise. Tu je všetko zaujímavejšie. Môžete zistiť, ako rozvrhnúť odkazy na pridružené programy, ktoré sľubujú určitú platbu pre každého klienta. Je to zaujímavé pre tých, ktorých inzerenti priamo nezaujímajú. Pomocou odkazov môžete začať priťahovať prvých zákazníkov, čím získate zisk. Je dôležité, aby program pridruženia a jeho ponuka boli blízko predmetu blogu.

Ak je služba skutočne dobrá a máte tiež dosť lojálne publikum, takéto odkazy prinesú omnoho viac peňazí ako prvá metóda.

Reklama vo videu. Najziskovejší a najzaujímavejší spôsob, ako zarobiť peniaze na blogu. Reklamy môžete vložiť na začiatok videa alebo vytvoriť celé videá určené pre jeden reklamný návrh.

Slávny bloger Eldar Dzharakhov je zaujímavý tým, že na reklamných ponukách vytvára celé skladby. Medzi jeho klientov patria tvorcovia smartfónu Dexp, hra Path of Exile, Beeline a ďalší. Jurij Khovansky tiež veľmi aktívne vytvára reklamy a sú jeho hlavným príjmom.

Ale na začiatku vám bude nariadené zmieniť sa o službe / stránke a dosť pochybné. Keďže je online toľko rôznych webov, ktoré zarábajú peniaze na online hrách, a obsah zábavy je navrhnutý špeciálne pre publikum týchto stránok, dostanete rôzne komerčné ponuky so žiadosťami, aby ste vo videu uviedli tento alebo tento web.

Nespeňažujte blog týždeň po jeho vytvorení. Zarobiť slušné peniaze bude celkom problematické a noví predplatitelia, ktorí videli reklamu, sa jednoducho odhlásia.

Krok 7. Práca s inzerentmi

Prácu s inzerentmi sme vybrali ako samostatný krok z jedného jednoduchého dôvodu - po prvých krokoch pri speňažovaní nášho videoblogu sa s ním budú musieť zaoberať osobitne. Budeme musieť nezávisle vyhľadávať zákazníkov reklamy, komunikovať, dohodnúť sa na podmienkach, vytvárať obsah a hodnotiť ho.

Práca s potenciálnym inzerentom je veľmi zodpovedná úloha, pretože od toho závisí budúci príjem bloggera.

Nábor predplatiteľov vášho video blogu

Najťažší, ale vysoko kvalitný spôsob náboru nových účastníkov do vášho blogu je vytvorenie jedinečného obsahu. Malo by byť zaujímavé, kvalitné a čo je dôležitejšie, jedinečné. Okrem vytvárania dobrých videí však existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako zvýšiť počet odberateľov na kanáli a rozšíriť cieľové publikum.

Prvý spôsob: Na konci videa môžete využívať rôzne výzvy na akciu.

Od blogerov ste opakovane počuli „Prihláste sa na odber kanála“ a ďalšie frázy, ktoré žiadnym spôsobom vyžadujú akciu.

Obchodníci v polovici 20. storočia uskutočnili štúdiu, v ktorej preukázali, že počet predplatiteľov výrazne rastie, ak ich len požiadate o predplatné. Toto je najjednoduchší spôsob, ako zvýšiť počet nových účastníkov na jedno video o 10 - 15%.

Druhý spôsob: Príslušné a príslušné položky a opisy.

Podobne ako v prípade vyhľadávacích nástrojov platformy porovnávajú názov a popis videa s jeho obsahom a na základe toho, či video spĺňa požiadavku používateľa, sa vydá rozhodnutie o relevantnosti videa.

Ak vaše video zodpovedá názvu a popis obsahuje potrebné kľúčové slová, pri vyhľadávaní sa zvýši o niečo vyššie a bude viditeľnejšie.

Tretí spôsob: kliknite bajt.

Toto je trochu odlišné od predchádzajúcej metódy zvýšenia konverzie z videa, ale výfuk z tejto metódy bude oveľa väčší.

Kliknite na bajt - lákanie používateľov s falošným názvom. Toto je niečo z kategórie žltého tlače - dáte pekný nadpis, ale nezodpovedá skutočnosti. Môžete teda zbierať iba zobrazenia videa, ale počet predplatiteľov sa určite zníži.

Štvrtý spôsob: platené stránky na prilákanie predplatiteľov.

Ak máte peniaze na propagáciu, môžete odborníkom dôverovať - ​​požiadajte ich, aby dostali veľa odberateľov. Ceny za tieto služby však budú dosť vysoké. Od 10 do 70 dolárov na 1 000 odberateľov blogového kanála.

Piaty spôsob: nezávislý nákup reklamy.

Je vhodné kupovať reklamy od rovnakých blogerov v rovnakom výklenku. Za predpokladu, že váš obsah a reklamné materiály sú odlišné. Nikto sa nechce prihlásiť na odber dvoch blogov rovnakého typu.

Šiesty spôsob: spam a ďalšie čierne metódy.

Neuveriteľné podnikanie - rozposielanie pozvánok, komentárov proti spamu a pošty. Veľmi malý výfuk a riziko vstupu do zákazu je dosť vysoké.

Siedma metóda: online vysielanie (streamovanie).

Streamovanie sa teraz stalo tak populárnym, že aj popové hviezdy čas od času organizujú svoje online vysielania, v ktorých buď diskutujú o niektorých problémoch predplatiteľov, alebo jednoducho hovoria o svojich plánoch. Streamovanie vám umožní prilákať živé publikum, chatovať a zarábať viac ako s videom.

Ôsma metóda: organizovanie súťaží.

Je to veľmi kontroverzný spôsob, ako prilákať publikum. Na jednej strane skutočne dostanete stovky ľudí, ktorí vykonávajú cieľovú akciu (napríklad sa prihlásia na odber kanála), na druhej strane asi 50% z nich nebude mať o váš obsah záujem.

Ak je však váš video blog určený pre široké spektrum ľudí, potom sú súťaže skvelým spôsobom, ako upútať pozornosť, najmä v počiatočných a sekundárnych fázach vývoja.

Všetky tieto metódy sú relevantné aj pre vedenie video blogov na sociálnych sieťach.

Jedna dôležitá nuancia. V počiatočných fázach video blogu musíte vytvoriť skutočne „trubicovú“ atmosféru. Ak je to možné, odpovedajte na adekvátne komentáre, komunikujte s predplatiteľmi, niekedy môžete usporiadať potoky, aby prilákali ľudí a živú komunikáciu. Tento prístup pritiahne ďalších 10 - 30% publika. Potom to samozrejme nebude možné z dôvodu počtu ľudí, pripomienok a otázok, ale v počiatočnej fáze je to tiež dobrá voľba.

Zhrnutie vyššie uvedeného: po vytvorení vlastného videoblogu je čas zapojiť sa do získavania nových účastníkov a vytvárania jedinečného obsahu. Jeden nemôže prežiť bez druhého. Aj tie najzaujímavejšie videá pravdepodobne neuvidia milióny ľudí, ak sa nemusíte starať o spôsob, ako prilákať a udržať publikum.

Koľko si môžete zarobiť na video blogu

Teraz trochu o číslach. Každý sa zaujíma o otázku „Koľko si môžete zarobiť na svojom vlastnom videu.“ Existuje iba jedna odpoveď - od dolára k miliónom.

V závislosti od dosahu publika, kvality obsahu, výklenku a počtu inzerentov môžu byť čísla veľmi odlišné. Indikátory sa však líšia v dôsledku skutočnosti, že sieť nemá aktuálne a otvorené informácie o tom, koľko toho alebo čo blogger zarába.

Video blogeri nechcú zverejňovať svoje zárobky verejnosti. Je pravda, že stojí za pochopenie, že skutočné hviezdy moderného YouTube dostávajú milióny od inzerentov na propagáciu konkrétneho produktu / služby. Pokúsme sa však zhromaždiť všetky informácie o ziskovosti video blogov.

Vezmite si kanál YouTube ako prvý príklad. Za 1 milión zobrazení podľa rôznych zdrojov môžete získať 300 až 3 000 dolárov. V priemere sa do 10 až 15 videí zapíše priemerne 1 milión zhôd na kanáli, ak je kanál už viac či menej propagovaný.

Ak odovzdáte jedno video denne, zdá sa, že môžeme dosiahnuť priemerný príjem 600 až 6 000 dolárov mesačne. Skutočné čísla však budú oveľa menšie - od 500 do 1 000 dolárov. A to je jeden z dobrých ukazovateľov.

Ak pridáte VK ako platformu pre ďalšie prilákanie publika a inzerentov, môžete za reklamu v skupine pridať mesačne 300 - 400 dolárov mesačne. Hlavnou vecou nie je preháňať to a neodstrčiť vaše publikum.

Ak si vytvoríte vlastnú webovú stránku venovanú blogu, môžete pridať ďalších 200 - 500 dolárov.

Celkovo môžeme z troch stránok, na ktoré sa vzťahuje náš video blog, získať 1 000 až 2 000 dolárov. V takom prípade by sa kanál mal mierne propagovať a vo videu by sa malo zhromažďovať 50 - 100 tisíc prehratí.

Z toho sme dospeli k záveru: blogy nie sú horami zlata. Za účelom vytvorenia blogu, ktorý prinesie 200 - 300 tisíc rubľov mesačne, bude to trvať viac ako jeden mesiac práce a neustále vytváranie niečoho skutočne zaujímavého. V posledných rokoch sa však reklama na internete aktívne rozvíja a blogeri začínajú aktívne objednávať reklamu na rôzne produkty a namiesto bežnej televízie vyberajú tento kanál. A ak tento trend bude pokračovať, údaje o ziskovosti z blogov sa výrazne zvýšia. Ale aj konkurencia.

Základné chyby začiatočníkov

Poďme hovoriť o typických chybách blogerov pre začiatočníkov.

 1. Slabá príprava videa, Ako už bolo spomenuté, nikto nepotrebuje nekvalitné videozáznamy z telefónu niekde v bráne. Teraz v plnohodnotnej a kvalitnej streľbe s drahým vybavením.
 2. Niekoľko tém, Niektorí sa mylne domnievajú, že niekoľko tém je lepších ako jedna. Presné zameranie blogu vám však umožňuje zhromaždiť konkrétne cieľové publikum, ktoré sa bude zaujímať o každé z vašich videí. To výrazne zvyšuje počet zobrazení a konverzií v reklamách.
 3. Nedostatok cieľov, To ovplyvňuje všetkých nováčikov. Neexistuje jasný cieľ, napríklad „Dosiahnutie deviateho počtu predplatiteľov v prvom mesiaci“, „Príjem - 500 dolárov mesačne“ atď. Ciele nie sú potrebné na ich dosiahnutie, ale pochopenie, prečo ste vôbec urob to.
 4. Nedostatok viacerých atrakčných platforiem, To sa chápe ako absencia miesta, kde by ľudia, ktorí sa chcú dozvedieť o nových videách, zaujímavé informácie a aby rozmýšľali o prihlásení sa na odber kanála alebo nie, tam sedeli. Vynikajúcou platformou by bola skupina VKontakte. Môže sa to urobiť už s 500 až 600 predplatiteľmi na kanáli.
 5. nestálosť, Niektorí ľudia si myslia, že blog je niečo pre dušu. Ak si to skutočne myslíte, potom môžete zabudnúť na normálny príjem. Ak chcete zarobiť slušné peniaze, musíte za týmto účelom zadať harmonogram vydávania videí a sledovať ho. To je dôležité.

Týchto 5 bežných chýb je spoločné pre väčšinu moderných začínajúcich blogerov. Vyhýbať sa im je dosť jednoduché - stačí predstaviť určitú systematickosť vašej práce a potom všetko vyjde.

Riziká pri vytváraní video blogov

Na záver by som chcel hovoriť o niektorých rizikách pri vytváraní a propagácii video blogov. Keďže blogovanie je v každom prípade vaše podnikanie, riziká, ktoré vznikajú pri práci s blogmi, sú takmer rovnaké ako pri akomkoľvek inom type podnikania.

Rozlišujú sa tri hlavné typy rizík: povesť, finančné a reklama. O každej z nich v poriadku.

Reputačné riziko - riziko straty dôvery / reputácie, ktorú ste vložili v určitom čase. V dôsledku nesprávnych akcií môžete stratiť dôveru predplatiteľov, určitý počet zobrazení alebo dokonca vynechať činnosť blogov.

Existuje niekoľko príkladov výrazného zlyhania reputácie za posledných niekoľko rokov, ale najhlasitejším možným bol západ slnka kariéry známeho rappera, ktorý venoval pozornosť aj svojmu blogu - Johnyboyovi. Po katastrofálnom predstavení na mieste Versus sa mnohí fanúšikovia otočili chrbtom a len o niekoľko mesiacov neskôr populárny umelec zmizol z obrazoviek monitora. Toto je jasný príklad skutočnosti, že jeden nesprávny krok môže zničiť povesť, ktorá sa v priebehu rokov vyvinula.

Finančné riziko môže byť spôsobená chybou vysokých očakávaní. Za účelom propagácie blogu v priebehu niekoľkých mesiacov si bude vyžadovať vážne finančné injekcie, ako aj dostatočné množstvo času a úsilia. Môže nastať situácia, keď bude projekt nerentabilný a musí ho uzavrieť. Finančné riziko - riziko zlyhania vypožičaných prostriedkov.

Blogovanie je pomerne nestabilný príjem, najmä v dôsledku skutočnosti, že videozáznamy aj celé kanály môžu byť zasielané na zákaz distribúcie zakázaných materiálov.

Napríklad nedávne rozdelenie vzťahov medzi FIFA a YouTube, v dôsledku ktorého sa na všetky videá, ktoré obsahovali futbal z vysielaní, vzťahovalo zákaz.

Niektoré kanály, ktoré obsahovali pomerne veľké množstvo takýchto videí, sa tiež dostali do zákazu. Ich zotavenie trvalo nejaký čas a dostatočné finančné injekcie. A v rýchlo sa meniacom internete existuje veľa takýchto prípadov.

Reklamné riziko, Pri hľadaní peňazí blogeri niekedy nekontrolujú, čo chcú inzerovať. A vzhľadom na skutočnosť, že internet je stále pomerne veľký počet podvodníkov, často po reklame sa každý pýta bloggera presne to, čo inzeroval, na nekvalitnú vec. Tento prístup k reklame môže znamenať prvé dve riziká.

Tieto riziká sú však charakteristické pre každú spoločnosť, ktorá je postavená na interakcii viacerých ľudí.

Preto musíte:

 • Starostlivo sledujte svoju povesť a zvážte verejné kroky,
 • Vždy buďte pripravení na nepredvídané finančné ťažkosti,
 • Dôkladne skontrolujte produkt svojich inzerentov.

Ak budete pozorne postupovať podľa týchto troch jednoduchých tipov, môžete sa vyhnúť príliš príjemným situáciám, ktoré môžu veľmi poškodiť vaše podnikanie a peňaženku.

záver

Video blogy sú moderným spôsobom blogovania pomocou videa. Rovnako ako väčšina projektov na internete, je vytvorený pre zisk. Môžete zarobiť niekoľkými spôsobmi: speňažiť svoje vlastné videá alebo zarobiť peniaze na stránkach za umiestnenie (sociálne siete, weby). Speňaženie videa je hlavným príjmom.

Ak chcete vytvoriť blog, stačí sa zaregistrovať na vybranej stránke a pridať prvé video. Potom musíte kanál aktívne propagovať: vytvárať vysoko kvalitný obsah, prilákať predplatiteľov, organizovať súťaže a vytvárať účinnú spätnú väzbu.

Keď blog trochu naberie na sile, môžete ho postupne začať speňažovať. Musíte sa však vyhnúť bežným chybám a neočakávať, že blog prekročí normu.

Za niekoľko rokov práce v oblasti video blogov môžete zarobiť až niekoľko miliónov rubľov a vytvoriť si plný príjem pre seba. Bude si to však vyžadovať veľa práce, rozvoj vášho imidžu, vytvorenie jedinečného štýlu a predstavenie originálnych nápadov. Ale ak to vyjde - môžete získať skutočne slušný príjem.