Užitočné tipy

Taktika akcií počas vychystávania a čistenia priestorov

Pin
Send
Share
Send
Send


Hlavným prvkom každej vojenskej operácie, ktorá sa koná v dedine, je útok budov. V skutočnosti samotná operácia pozostáva z veľkého počtu po sebe nasledujúcich útokov.

Existujú dve hlavné možnosti zvládnutia budovy:
1. Útok na čelo na cestách alebo tzv. Dynamický útok.
2. podrobne navrhnutá operácia zachytávania.

Dynamické útoky

Táto možnosť je akceptovateľná, iba ak má útočná strana obrovskú výhodu v palebnej sile a pracuje s podporou obrnených vozidiel a delostrelectva. Okrem toho by v napadnutej budove nemali byť rukojemníci, ktorí takmer určite budú zničení ťažkým požiarom.

Dynamické napadnutie sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Útočná jednotka a obrnené vozidlá, ktoré ju podporujú, otvárajú palbu na všetkých streleckých miestach a dokonca iba na oknách budovy, ktoré sa majú zachytiť. Cieľom tohto útoku je spôsobiť nepriateľovi čo najväčšie škody, demoralizovať ho a zlomiť vôľu odolávať. Osobitnú úlohu v tomto ostreľovaní zohrávajú ostreľovači, ktorí pod zámienkou iných zbraní môžu bezpečne vykonávať svoju prácu.
 2. Jednotka je rozdelená do dvoch skupín, jedna, ktorá smeruje priamo k útoku, druhá, ktorá poskytuje krytie. Medzi oboma týmito skupinami by sa malo nadviazať spojenie, a ak to nie je možné, velitelia oboch skupín sa musia vopred dohodnúť na ďalšom pláne spoločných opatrení.
 3. Akonáhle útočná skupina pokračuje v útoku, krycia skupina prevedie všetok oheň do horných poschodí budovy, inak existuje reálne nebezpečenstvo, že chytí seba. V rovnakom čase, ako signál pre útok, delostrelectvo úplne prestane strieľať a obrnené vozidlá používajú iba guľomety, ktoré tiež zameriavajú paľbu na horné poschodia.
 4. Prenikanie do budovy sa najlepšie uskutočňuje pomocou čerstvých narušení stien, ktoré poskytlo delostrelectvo alebo samotná útočná skupina urobila s výbušninami alebo granátomety. Pomocou prestávok môžete obísť sektory, ktoré zastrelili obrancovia, ako aj chrániť sa pred mínami a pascami inštalovanými pri vstupoch.

Pripravený útok

Ak útočná jednotka nemá dostatok sily na čelný útok v pohybe, nemali by ste sa o to ani pokúsiť, pretože straty počas tohto podniku môžu byť neprimerane vysoké až do smrti väčšiny bojovníkov.

Takže, ak veliteľ zistil, že útok budovy na cestách nie je možný, jeho jednotka zaujme pozíciu pri priblížení k objektu, snaží sa ho čo najviac pokryť a ideálne ho obklopiť. Je to potrebné nielen na prerušenie spojenia obhajcov s ich hlavnými silami, ale aj na to, aby bolo možné preskúmať celú budovu a nájsť najzraniteľnejšiu oblasť obrany nepriateľa.

Na základe výsledkov pozorovaní sa pripravuje útočný plán, ktorý by mal byť čo naj neočakávanejší pre brániacu stranu. Každý útok je, samozrejme, veľmi individuálny, preto nie je potrebné hovoriť o šablóne alebo schéme na jeho prevzatie z učebnice, ale vo väčšine prípadov sa hodí množstvo odporúčaní, ktoré sa hodia.

 1. Útoku na budovu musí predchádzať dôkladná obhliadka, ktorá môže trvať aj niekoľko dní. S jeho pomocou sa zhromažďujú informácie o veľkosti nepriateľa, o jeho palebných miestach, o systéme požiarnej organizácie, o hrúbke stien a stropov, o umiestnení vchodov, o skrytých výletoch, o technických prekážkach a mínach, o usporiadaní priestorov atď.
 2. Útočná jednotka je rozdelená do troch častí: útočná skupina (skupiny), konsolidačná skupina a rezerva.
 3. Útočná skupina je vybavená iba ľahkými zbraňami: útočná puška s odpaľovacím granátom pod hlaveň, jednorázové plamene Bumblebee, ručné granáty, nôž, malá čepeľ noža. Osobitná pozornosť by sa mala venovať počtu ručných granátov. Malo by byť najmenej 10-12 kusov. Dokonca aj v pokynoch obhajcom Stalingradu sa povedalo: „Vojak, predtým ako prejdete za roh, choďte do miestnosti alebo choďte dolu do suterénu, hodte tam granát. Ďalšia miestnosť je ďalší granát. “ Okrem veľkého počtu granátov dostávajú útočné lietadlá aj zvýšenú muníciu, pretože počas zajatia by sa bojovníci nemali zastavovať, znižovať počiatočný rytmus a tlak v očakávaní, keď sa im dostane munícia.
 4. Útočná skupina je rozdelená do deucesov alebo trojíc, ktorých bojovníci musia konať spoločne a navzájom sa poistiť.
 5. Útok na budovu by sa mal vykonať počas denných hodín. V tme môže útočná jednotka mať veľmi nejasnú predstavu o usporiadaní priestorov, ktorá nevlastní informácie o vnútorných opevneniach a nášľapných mínach, že sa dostane do pasce a bude úplne zničená. Iba špeciálne trénovaná jednotka môže v noci zaútočiť na budovu, ktorej vybavenie zahŕňa zariadenia na nočné videnie, taktické svetlá, tiché zbrane, jednotlivé prostriedky komunikácie atď.
 6. Útok na budovu by mal začať čo najkratšou vzdialenosťou. 25 - 30 metrov - táto vzdialenosť sa stala nepísaným pravidlom pre ruských vojakov počas bojov v Groznom. Aby sa dostali tak blízko k objektu, museli sa pohybovať cez pivnice, tunely podzemných inžinierskych sietí a niekedy kopať zákopy na niekoľko nocí, ktoré boli za úsvitu starostlivo maskované. Na tajný prístup do budovy je možné použiť aj dymovú clonu alebo nočnú tmu.
 7. Útok na budovu by sa mal začať náhle a mal by sa uskutočniť čo najrýchlejšie, pretože akýkoľvek záves umožňuje nepriateľovi prísť na zmysly, preskupiť a usporiadať obranu.

Čistenie budov

Po vniknutí útočnej skupiny do budovy sa začne jej čistenie.

Niektoré pravidlá odizolovania:

 1. Pohybovanie sa vnútri budovy by malo byť veľmi rýchle, nezastavujte sa uprostred miestností a schodov.
 2. Vstupovať do priestorov alebo na odbočky iba po hádzaní granátom, ale ani potom nebude zbytočné strieľať obzvlášť podozrivé časti miestnosti, najmä nábytok.
 3. Vyzerajte rohy čo najbližšie k podlahe. V takom prípade by sa malo zabezpečiť, aby hlaveň guľometu, strelivo alebo iné časti tela nevyskočili ako prvé, a preto nepriatelia neupozorňovali.
 4. Skontrolujte tmavé rohy a chodby pomocou automatických zhlukov.
 5. Vyhodiť granát, mali by ste zvážiť možnosť, že dokáže odraziť prekážku a vrátiť sa k svojmu majiteľovi.
 6. Nemali by ste žiariť v otvoroch okna, inak môžete získať guľku od nepriateľa, ktorý sa usadil v susednej budove, a od svojej vlastnej krycej skupiny.
 7. Pri pohybe párov alebo trojíc by nemal byť nepriateľ v žiadnom prípade zaklinený medzi bojovníkmi. V takom prípade má nepriateľ možnosť slobodne otvoriť paľbu a členovia skupiny sú vystavení riziku vzájomného streľby.
 8. Oheň na nepriateľa by mal byť otvorený iba vizuálnym kontaktom. Je zakázané strieľať na zvuk, inak môžu útočníci zasiahnuť svojich vlastných kamarátov, ktorí vstúpili do budovy z iného vchodu.
 9. Vo vnútri budovy by ste mali pamätať na odskočenie z guľky aj z nepriateľskej paľby.

Vyššie uvedené pravidlá sú minimálnym súborom vedomostí, ktoré by sa mal vojak naučiť. Čistenie budovy je však zložité operačné opatrenie a vyžaduje si seriózny špeciálny výcvik, ktorý vojenské jednotky nemajú. Môže sa to získať iba zo špeciálneho metodického vývoja pre stíhače SOBR a špeciálne sily FSB.

Recenzie a komentáre:

Sergey 01.01.15
Citujem dokumentárny prípad z obrany Stalingradu. V zlomenej budove počas bitky v noci zostali dvaja bojovníci: náš seržant a Nemec o podlahu nižšie. Lov začal jeden po druhom. A seržant chytil Nemca na „rybárskej tyči“: pritiahol lano priviazané k tehlám. Nemec v tme stále narazil na lano, vydal hluk, po ktorom dostal linku zo stroja.

Kopr 04/26/17
Názor, že útok sa vykonáva rýchlo, je chybný. A trestá sa smrťou personálu. Napríklad skupina 4 ľudí okamžite letí do budovy a dotkne sa úseku MON 50 (napríklad), čo má za následok 500 fragmentov v tvári a 4 mŕtvoly. Tento článok je platný iba v prípade, že budova nie je ťažená

Shovkunenko Oleg
Vážení, premýšľajte o tom, čo ste napísali: je nebezpečné búrať budovu, pretože tam môžu byť bane! Potom je tiež nebezpečné pokračovať v útoku, pretože môžete naraziť na mínové pole. A aké nebezpečné je jazdiť po cestách, pretože nášľapné míny sa môžu ukladať aj na cesty! Prítomnosť nebezpečenstva miny nezrušuje výkon bojovej misie. Ďalšia vec je, že personál by mal byť pripravený na zásah v prípade odhalenia mín, opevnených streleckých bodov atď.

Richard 7. 2. 17
Neustále hádzanie granátov do každej novej miestnosti je skutočne možné „vytlačiť“ nepriateľa, ale skôr, ako sa dostane do slepej uličky. Z mŕtveho bodu na ďalší hod granátu bude nepriateľ pravdepodobne vyskočiť na útočné lietadlo na prielom, pretože nemá čo stratiť a nemá kam ustúpiť. Útočné lietadlo nebude vedieť o mŕtvom bode a nebude čakať na prielom, ale bude čakať na výbuch ako signál k útoku. Cesta von - po každom obsadení stiahnite štít s druhým číslom späť pod kryt tretieho.

Spôsoby, ako presunúť útočnú skupinu do interiéru

Existujú dva hlavné typy útokov: prienik stealth a dynamický útok.
Uvažujeme o variante akcie útočnej skupiny piatich ľudí pri dynamickom útoku. Dynamický útok je rýchla penetrácia objektu s cieľom omráčiť a potlačiť nepriateľa skôr, ako môže poskytnúť organizovaný odpor. Rýchlosť je kľúčovým faktorom dynamického útoku (hoci jeho účastníci by nemali ísť na útek), často používajú výbušniny na kopanie dverí alebo rozbíjanie múrov. Ďalšími prostriedkami poskytujúcimi dynamiku útoku sú barany, úchytky, špeciálne nábojnice na brokovnice, ktoré vám umožňujú strieľať zámky, pánty dverí a podobne.

Pri skladovaní priestorov s rukojemníkom alebo pri zajatí ozbrojeného zločince je možná táto taktická metóda:

 • Hlavný bojovník s brokovnicou (streľba na zámok a pánty) alebo pomocou barana otvára dvere a ustupuje do strany, zatiaľ čo vo vnútri je hodený ľahký granát (často dva).
 • Číslo jedna vstúpi do miestnosti a rýchlo prekoná (vyčistí) dvere. Otočí sa smerom k ohrozujúcemu cieľu, zastaví sa a prevezme kontrolu nad ním (údery). Potom pokračuje v čistení tej istej strany (toho istého sektora) ako v prvej miestnosti (30-1).
 • Číslo dva, druhá osoba, ktorá preniká dverami, sa pohybuje v opačnom smere (sektor 30-1) a preberá kontrolu nad všetkými ohrozujúcimi cieľmi.
 • Ak je 30-1 pod kontrolou (vymazané), šípky č. 1 a č. 2 vydávajú príkaz: „Čisté! Poďme!“, Signalizácia č. 3 a č. 4, že môžete bezpečne prejsť 30-1 do ďalšej miestnosti - 30-2 ,
 • Zakrytie piateho čísla zaisťuje bezpečnosť tímu zozadu a zároveň poskytuje kamarátom ďalšiu potrebnú pomoc.
 • Použitie prvkov dvoch ľudí tak pokračuje, až kým nie sú všetky vnútorné miestnosti vyplnené a vyčistené.
(1)(2)
(3)(4)
(5)(6)

Ďalšia možnosť je v podstate rovnaká, na prvom mieste je iba hlavný bojovník a funguje ako prvé číslo predchádzajúceho príkladu.

V rôznych jednotkách sa používa nerovnaká technika distribúcie pohybu útoku po vstupe do priestorov. Mnoho vypracováva štandardné schémy - jedna ide doprava, druhá doľava alebo naopak. Podľa nášho názoru je rýchlejšia, bezpečnejšia a efektívnejšia metóda vtedy, keď si prvá z nich môže zvoliť smer svojho pohybu na základe zásady okamžitej bezprostrednej hrozby. Potom partner prevezme opačnú časť miestnosti.

Rozdelenie sektorov ostreľovania pri vstupe do miestnosti

Dôležitým aspektom vnútorného boja je využívanie zón zodpovednosti alebo „vášho sektora“.
Keď konajú v skupine, bojovníci sa po vstupe do miestnosti mentálne rozdelia na časti (sektory) a pracujú iba vo svojom sektore, až kým nebudú mať úplnú kontrolu nad miestnosťou! Výnimkou je prípad, keď bezprostredné nebezpečenstvo vznikne v oblasti zodpovednosti partnera, ktorý toto nebezpečenstvo nevidí, za predpokladu, že strelec je presvedčený, že sa nedotkne svojho partnera ohňom a že v jeho sektore nehrozí žiadne nebezpečenstvo alebo je neutralizovaný.
Pri použití princípu sektorov sa miestnosti čistia rýchlejšie, lepšie a predovšetkým bezpečnejšie pre samotných útočníkov, ako keby sa všetky šípky pokúšali ovládať všetky zóny naraz.

Cieľová neutralizácia

Zlé ciele sa líšia stupňom ohrozenia. Na to majú vplyv tieto faktory:

 • blízkosť k miestu
 • stupeň vyzbrojenia
 • vykonané akcie
 • umiestnenie rukojemníkov.

Okamžitá hrozba sa samozrejme najskôr neutralizuje. Fotografovanie pokračuje, kým nie je cieľ deaktivovaný. Keď je strelec konfrontovaný s mnohými odpormi, nemôže dlho „trvať“ na jednom útočníkovi. Je povinný okamžite a presne a rýchlo zasiahnuť prvý oheň a preniesť oheň na susedné ciele.

Viaceré hrozby na strednú vzdialenosť sa rozlišujú podľa stupňa hrozby na základe stupňa vyzbrojovania. Zbrane s rozchodom 12 predstavujú väčšie nebezpečenstvo ako zbraň s krátkou hlavňou, rovnako ako útočná puška prevažuje nad nožom alebo obuškom. Výnimkou môže byť situácia, keď je „nôž“ v tesnej blízkosti a „puška“ je v určitej vzdialenosti. A nakoniec, zločinci alebo teroristi v bezprostrednej blízkosti rukojemníkov musia byť zneutralizovaní bezprostredne predtým, ako sa zotavia z pôsobenia ľahkých granátov.

Zo skúsenosti je známe, že výsledky pri streľbe sú lepšie, keď sa zastaví pri výrobe strely. Hoci niektoré jednotky, napríklad Izrael, strieľajú na cestách a pokračujú v postupe v ohrození, funguje to však iba pri veľmi veľkých a blízkych cieľoch. Ak je veľa cieľov, strelec potrebuje rovnováhu a dobrú stabilitu, aby mohol strieľať pri maximálnej rýchlosti. Pri neutralizácii terčov v bezprostrednej blízkosti rukojemníkov alebo pri zaručených úderoch hlavy musí strelec zastaviť, namieriť a strieľať. Vyskúšajte oboje a uvidíte, čo najlepšie vyhovuje vášmu štýlu a schopnostiam.

Testovanie technológie ukladania a „odstraňovania“ priestorov

Na začiatku sa zaoberáme tým, že každá taktická akcia pozostáva z malých taktických techník. Tu je vhodná analógia so siedmimi hudobnými notami - existuje iba sedem not a koľko hudby sa vynáša! V práci útočnej skupiny sa automatizácia prevedie aj na vykonanie určitého počtu taktických techník, ktorých obraz sa vytvára počas špeciálnej operácie. Jedinou otázkou je, aký druh obrazu skupina na zachytenie „nakreslí“, všetko záleží na úrovni inteligencie zamestnancov a ich školenia.

V súčasnosti prebieha príprava útočných skupín, jedného z kľúčových aspektov bojovej práce, a zvážime spôsoby, ako dosiahnuť koordinovaný, rýchly a koordinovaný prienik do miestnosti, čo skráti čas, ktorý majú zločinci k dispozícii, aby porazili členov záchytnej skupiny.
Činnosť útočnej skupiny štyroch sa môže považovať za činnosť dvoch dvojíc, ktorá sa praktizuje na začiatku tried s ďalším prechodom na prácu v štyroch skupinách, na princípe „od jednoduchých po zložité“.

Spôsoby „háčik“ a „kríž“

„Háčik“ sa používa, ak sú zamestnanci vyzbrojení zbraňami s krátkou hlavňou a šírka dverí to umožňuje. Rakúska „Cobra“ a nemecká polícia používajú túto metódu pri práci s pištoľami.

Zamestnanci pri dverách, po ich zlomení, súčasne kľačia, jednou rukou držia zárubňu, druhou rukou dávajú zbraň vpred v smere miestnosti, potom vstúpia do miestnosti v rovnakom čase, ohýbajú sa a kontrolujú každý smer alebo zadržiavajú podozrivých.

Nevýhodou tohto spôsobu je, že bude možné vstúpiť do miestnosti iba cez dostatočne široké dvere, pretože dvaja zamestnanci v úzkych dverách nemôžu vstúpiť súčasne. Zadanie sa môže vykonať aj postupne, jeden po druhom, čo pri určitom prevádzkovom čase môže dobre fungovať.

"Kríž" alebo "kríž na kríž" sa používa, keď na šírke dverí nezáleží, pretože zamestnanci vstupujú jeden po druhom. Predĺženie rovinou otvoru začína č. 1. Č. 2 koordinuje svoju činnosť s činnosťou č. 1. Ten v nízkom postoji vstúpi do miestnosti, diagonálne sa pohybuje otvorom a okamžite kontroluje mŕtvu zónu priamo v smere jej pohybu. Č. 2 tiež priečne prechádza otvorom takmer súčasne s č. 1 a pohybuje sa smerom k protiľahlej mŕtvej zóne. Na rozdiel od č. 1 sa drží rovno, a preto preniká do miestnosti a doslova visí nad č. 1. V dôsledku toho sa obe mŕtve zóny vyčistia takmer súčasne. Каждый из этих двоих в первую очередь всматривается в дальний угол вдоль ближней стены, а затем проводит оружием и взглядом по примыкающей стене до зоны, расположенной по оси проема.

Способ «крючок»
Способ «крест»

Способы «угол» и «диагональ»

„Roh“ je obzvlášť vhodný, keď sú dvere blízko steny a bojovníci sa musia začať pohybovať zo strany dverí oproti stene, ale môžu sa použiť aj v iných situáciách. Pri vykonávaní tejto techniky sú možné dve možnosti a č. 1 sa rozhodne, ktorá z nich si vyberie pri vstupe do miestnosti ako prvá, a č. 2 sa prispôsobuje činnostiam sprievodcu.

„Diagonál“ je prevzatý z taktiky jednotiek FBI a je vo všeobecnosti podobný metóde „uhla“, ale č. 1 a č. 2 sa stávajú chrbtom k jednej zo stien, pričom každý z nich riadi celý svoj priestor. Táto technika môže byť použitá, keď je vyčistená miestnosť posledná a skupina sa nemusí pohybovať ďalej.

Metóda „uhla“, možnosť č. 1
Metóda „rohu“, možnosť č. 2
Spôsob „uhlopriečka“

Akcie „štyroch“

Taktika útočnej skupiny môže byť naznačená skratkou opakujúcou skratku Special Airborne Service Great Britain (SAS):

Táto taktika sa používa pri každom útoku, keď hlavnou úlohou je neutralizovať zločincov v dôsledku prekvapenia, pohotovosti a palebnej sily.

Vo všeobecnosti je taktika „masívneho útoku“ najvýhodnejšia pri dynamickom útoku, keď sa do nej vtrhne čo najviac útočníkov, aby získali kontrolu nad objektom. Za najlepšiu možnosť sa považujú štyria ľudia, pretože väčší počet búrok v jednej miestnosti môže rušiť samých seba.

Ešte raz upozorňujeme na skutočnosť, že s rýchlym prienikom štyroch bojovníkov do priestorov je dôležité správne organizovať „sektory ostreľovania“, ktoré už boli opísané v predchádzajúcich článkoch.

Z obrázkov je zrejmé, že č. 1 a č. 2 idú do miestnosti s použitím uvažovaných metód penetrácie pre dvojičky a č. 3 a č. 4 do stredu smerom k č. 1 a č. 2.

Č. 1 a č. 2 prechádzajú „krížikom“
Č. 1 a č. 2 idú „háčikom“
Č. 1 a č. 2 idú „rohovým“ spôsobom rôznymi spôsobmi

V niektorých tímoch sa čistenie miestností vykonáva pomocou možnosti tzv. „Rozprestretia na stenách“. Prví dvaja, ktorí vtrhli do miestnosti, stále „čistia“ rohy, potom sa v miestnosti objavia ďalší dvaja bojovníci a kontrola nad celou miestnosťou.

Možnosť pre štyri osoby vstúpiť do dvoch izieb

Ak je počas útoku potrebné zachytiť miestnosť so susednými miestnosťami, je možné použiť nasledujúcu taktiku. Útočná skupina zaujme svoju východiskovú pozíciu pred dverami vedúcimi k prvej zo susedných miestností. Po príkaze „Storm“ skupina pre záchyt, konkrétne č. 1 a 2, prepadla dverami a zasiahla zločincov v okolí. Poslední členovia zajatej skupiny č. 3 a 4, ktorí vtrhli do miestnosti, hodili susednú miestnosť svetelnými a zvukovými granátmi a okamžite po výbuchu sa skupina zločincov dostane do miestnosti so zločincami.
Opäť môžete vidieť, že tí, ktorí vstupujú do miestnosti, používajú rôzne verzie metódy „rohu“.

Počas práce skupiny je kontrola a čistenie budovy omnoho jednoduchšie a bezpečnejšie. V navrhovanej verzii pozostáva skupina alebo operačná trojka z troch zamestnancov - vedúceho, krycieho a strážneho. V diagrame sú označené číslami 1, 2 a 3. Č. 1 vedie bojovú formáciu, kontroluje priestory a „čistí“ všetky prekážky na ceste skupiny. Strelec č. 2 pokrýva vodcu a priamo mu pomáha. Pomáha prvému číslu, keď je potrebný ďalší pár očí v situáciách, keď existujú dve samostatné potenciálne nebezpečné zóny, napríklad mŕtve zóny na oboch stranách dverí alebo priesečník v tvare písmena T. Tretí člen skupiny, strelec č. 3, zaisťuje bezpečnosť a kryje skupinu zozadu.

Ak to vyžaduje usporiadanie budovy, v procese česania alebo hľadania môžu členovia skupiny zmeniť úlohy. Ako súčasť skupiny troch osôb môžete celú budovu pomerne bezpečne skontrolovať. Skupina je schopná fungovať ako guľometná veža a súčasne ovládať všetky potenciálne nebezpečné oblasti.

V prípade straty jedného z členov skupiny sa postavenie stráže stáva „neobsadeným“. Skupina si zachováva schopnosť pokračovať vo vykonávaní úlohy, zatiaľ čo jedna zo zostávajúcich bude musieť znášať dvojité zaťaženie a zaistiť bezpečnosť zozadu.

Keď je oblasť za skupinou nebezpečná, stráž sa pohybuje spolu so svojimi dvoma partnermi, ale sú otočené dozadu a poskytujú kryt zozadu. Ak je chrbát „čistý“, môže tiež zamerať svoju pozornosť vpred.

Tím pohybuje takzvaným „ďatelinovým listom“, to znamená trojuholníkovým systémom. Vrchol trojuholníka je vodca a kryt a ochranný kryt nasledujú vpravo a vľavo. Aby sa udržala neverbálna komunikácia, šípky neustále udržiavajú vzájomný fyzický kontakt. Všetky tri kmene sú nasmerované pozdĺž chodby. Vodca preveruje priestor vpredu a osy jeho partnerov sa pretínajú a sektory požiaru sa čiastočne prekrývajú. Inými slovami, ten na pravej strane ovláda ľavú stranu chodby a ten na ľavej strane ovláda pravú stranu. Všetci môžu bezpečne strieľať pre zvyšok skupiny.

Zbraň je držaná v „poľovnej pozícii“, to znamená, že špička hlavne je spustená tak, aby nezakrývala viditeľnosť, ale nie je nasmerovaná na podlahu. Počas procesu česania sa kmeň drží vyššie, zvyčajne smerovaný do kontrolovanej oblasti. Niekedy musí jeden z partnerov prekročiť vašu palebnú líniu, aby mohol ovládať potenciálne nebezpečnú oblasť. V tomto prípade, aby ste zabránili náhodnej porážke, mali by ste spustiť hlaveň svojej zbrane.

Vodca sa prikryje rohom. Ochranu zaisťuje bezpečnosť oboch. Vodca má opäť nižší postoj, takže korektor ponecháva dostatok priestoru na paľbu. Krym sa pohybuje blízko vedúceho, priamo za ním. Po úplnom vyčistení hornej časti rohu je skupina opäť obložená trojuholníkom a pokračuje v kontrole priestorov.

križovatka v tvare T

Keď sa skupina priblíži k priesečníku chodieb, vodca a maskovanie zaujímajú pozíciu chrbtom k sebe. Komunikácia medzi nimi prebieha prostredníctvom fyzického kontaktu. Pamätajte, že každý pohyb je iniciovaný vodcom. Je to on, kto sa začína pohybovať jedným alebo druhým smerom. Ak je to potrebné, kryt zakrýva vodiaci pár zozadu. Ak je križovatka úplná a oblasť za skupinou je bezpečná, strážnik prejde do priestoru koridoru v smere skupiny.

Po sektorovej prehliadke priečneho koridoru vedúci a ten, ktorý sa súčasne kryje od stredu svojej chodby, prechádzajú cez rovinu otvoru a každý na svojej vlastnej strane vyčistí mŕtve zóny priečnej chodby. Vopred sa rozhodnú, ktorým smerom (vľavo alebo vpravo) sa skupina bude naďalej pohybovať, a vedúci prirodzene vyčistí chodbu týmto smerom.

Po vyčistení mŕtvych zón dôjde strážca za vodcu a začne mu pomáhať, zatiaľ čo korektor naďalej riadi jeho smer. S pokračovaním pohybu skupiny pozdĺž chodby poskytuje bývalá krytina bezpečnosť zozadu.

Všetci členovia skupiny sa priblížia ku dverám z jednej strany. Ak to usporiadanie umožňuje, sú umiestnené na boku kľučky dverí. Vodič a uzávierka sú zapojené do samotných dverí a strážca riadi chodbu, v ktorej sa skupina nachádza. Toto usporiadanie sa nazýva „balík“. Na začiatku sektorovej inšpekcie miestnosti sa vodca presunie do opačného stojanu otvoru kvôli dverám. Krym sa s ním pohybuje a neustále udržiava fyzický kontakt s vodcom. Zatiaľ čo vodca vykonáva inšpekciu sektora, kryt zabezpečuje jeho bezpečnosť pred bokmi a zozadu a chráni ho pred možnou hrozbou z chodby.

Je dôležité, aby všetci členovia skupiny jasne vedeli, kto je za ktoré zóny zodpovedný. Ak kryt a ochranný kryt ovládajú tú istú zónu, jeden z nich by sa mal prepnúť do druhého. Postupom času sa shaper úplne prepne na pozorovanie chodby zo strany dverí v smere jazdy. V tomto okamihu sa ochranný kryt (umiestnený pri počítadle dverí oproti vodičovi) zapojí výlučne do pomoci vodcovi pri jeho prieniku dverami. V tejto fáze si tienenie a stráženie v podstate vymenili úlohy.

Vodca začína postupovať cez rovinu otvoru. Strážca (pôsobí ako kryt) jasne koordinuje svoje konanie s činmi vodcu. Ten v nízkom postoji vstúpi do miestnosti pohybujúcej sa otvorom diagonálne a okamžite kontroluje mŕtvu zónu priamo v smere jej pohybu. Strážca tiež priečne prechádza otvor takmer súčasne s vodcom a pohybuje sa smerom k protiľahlej mŕtvej zóne. Na rozdiel od vodcu sa drží rovno, a preto preniká do miestnosti a doslova visí nad vodcom. V dôsledku toho sa obe mŕtve zóny vyčistia takmer súčasne. Každý z týchto dvoch sa najskôr pozrie do vzdialeného rohu pozdĺž proximálnej steny a potom prejde zbrane a pozrie sa pozdĺž susednej steny do zóny umiestnenej pozdĺž osi otvoru.

Po vstupe prvých dvoch strelcov do miestnosti sa ich partner, ktorý prekrýva chodbu, bez toho, aby prestali ovládať svoju oblasť zodpovednosti, tiež presúva do miestnosti. Celá jeho pozornosť je zameraná na chodbu a koná sa pred otvorom v nízkom postoji (alebo v pozícii na strelenie z kolena). Keď prví dvaja dokončia inšpekciu miestnosti, zoskupia sa za sebou.

Potom skupina opustí miestnosť a pohne sa ďalej pozdĺž chodby. Ten, kto riadil chodbu v procese čistenia miestnosti, sa zmenil na vodcu a ten, ktorý ho nasledoval, zakryl. Ten automaticky preberá funkcie bojovej stráže.

Kontakt s nepriateľom

Keď sa člen skupiny spojí s nepriateľom napríklad tak, že mu dá príkazy alebo otvorí paľbu, automaticky sa stane vodcom a akcie ostatných účastníkov operácie sú podriadené jeho taktickým potrebám. Musia kontrolovať svoje vlastné oblasti zodpovednosti. Ak vodca potrebuje pomoc, požiada ho od jedného z partnerov. Prvým asistentom sa zvyčajne stáva kryt (ten, kto je bližšie). V tomto okamihu strážca kontroluje nielen svoju vlastnú oblasť zodpovednosti, ale aj tú oblasť, ktorá ponecháva strážcu v jeho starostlivosti.

Evakuácia obete

Pravdepodobnosť zranenia jedného z členov skupiny vždy existuje. Najvhodnejšou vecou pre členov skupiny je vypracovať postup v prípade nepriaznivých udalostí. Základná schéma evakuácie obete je obvykle vytvorená na základe predpokladu, že vodca bude zranený, avšak počas výcviku by malo byť možné zraniť každé číslo.

Ak je prvé číslo zranené a spadne na zem, prekryje ho krycia osoba a otvorí cielenú paľbu na nepriateľa. Ak sa schoval za stenu, dvere alebo kus nábytku, prikrývka strieľa priamo cez prekážku. V tomto okamihu strážca zdvihne padlého vodcu za ramená a ťahá ho za prvý úkryt, ktorý prišiel, za najbližší roh. Chytil zraneného muža a zakričal „Naspäť!“ A potom sa krysmistr rozbehol a zakryl ústup svojich kamarátov ohňom. Táto technika umožňuje odstrániť zranených z bezprostredne nebezpečnej zóny. Potom môže tím pristúpiť k jeho evakuácii a požiadať o posilnenie.

Je dôležité si uvedomiť, že akonáhle je jeden z partnerov zranený, okamžite začnete strieľať na strelca.
Výsledkom je:

 1. protivník sa bude musieť starať o svoju vlastnú bezpečnosť
 2. možno jeho plány budú narušení natoľko, že získate čas a opustíte postihnutú oblasť
 3. nepriateľ môže byť zranený alebo zničený

Všeobecne platí, že ide o tento prípad: v žiadnom prípade nenechávajte zraneného súdruha pod nepriateľskou paľbou!

Evakuácia skupiny

Môže byť potrebné dočasne opustiť budovu, ak bol nepriateľ vážnejší, ako sa predpokladalo, alebo ak si usporiadanie budovy vyžaduje zásah väčšej jednotky. Dobre koordinovaná a bezpečná evakuácia zahŕňa uzavretie, ktoré pokryje stiahnutie skupiny a zabráni pokusom o jej vykonanie. Hneď ako odchádzajú prví, ktorí sa dostanú k najbližšiemu útulku, informujú súdruha, ktorý kryje ich ústup. Bližšie potvrdzuje prijatie správy a potom sa presúva do najbližšieho útulku, z ktorého bude schopný poskytnúť ďalšie odstúpenie od skupiny, po čom informuje ostatných. Toto poradie pohybu sa dodržiava až do posledného bodu evakuácie. Odchod skupiny môže byť reprezentovaný ako spätný pohyb trhlinami.

Prekládka zbraní a odstránenie oneskorení v odpálení

Členovia skupiny sa môžu počas násilných manipulácií so zbraňami navzájom podporovať. Pri zrážkach pravidelne dochádza k poruchám a potrebe zmeny skladu a musí sa neustále udržiavať schopnosť strieľať a (pokiaľ možno) zasiahnuť nepriateľa. Preto je potrebné krytie. Ak má jeden z členov tímu problémy so zbraňami, potom bez toho, aby mal v blízkosti ochranný kryt, použil kódové slovo (napríklad „červený“, „prázdny“, „kryt“) a vyzval jedného z jeho kamarátov, aby ho podporil. Ten, kto je najbližší, si vypočuje kódové slovo a chápe, že partner musí opustiť zasiahnutú oblasť a zároveň informovať nepriateľa o problémoch so zbraňou. Zatienil súdruh a preberá oblasť zodpovednosti. Spoločne sa sťahujú do útulku. Tretia časť sa týka manévru av prípade potreby streľby na nepriateľa. Ak je porucha zbrane odstránená, strelec vykrikuje ďalšie kódové slovo (napríklad „zelená“ alebo „práca“), čím objasní, že je späť v prevádzke.

Diagramy nižšie ukazujú činnosť americkej polície v byte. Schémy reprodukujú priebeh skutočnej bojovej operácie. Sledujte pohyb skupiny pri prehliadaní izieb a ostatných miestností v byte. Vezmite prosím na vedomie, že skupina si zachováva svoju integritu v maximálnej možnej miere a žiadny zo zamestnancov nie je v nekontrolovanej miestnosti sám.

Pin
Send
Share
Send
Send