Užitočné tipy

Vhodné slová podpory v ťažkých časoch, ktoré môžete osobe napísať alebo povedať

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy podpora človeka v ťažkých časoch znamená záchranu jeho života. V ťažkej situácii sa môžete ocitnúť v blízkosti alebo neznámych ľudí. Každá osoba môže poskytnúť pomoc a podporu - morálnu, fyzickú alebo materiálnu. Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, ktoré frázy a akcie sú najdôležitejšie. Včasná pomoc a úprimné slová pomôžu človeku vrátiť sa k predchádzajúcemu životnému štýlu a prežiť to, čo sa stalo.

Dôležité! Dnes je starostlivosť o seba a mať atraktívny vzhľad v každom veku veľmi jednoduchá. Ako? Pozorne si prečítajte príbeh Marina Kozlova Prečítajte →

V ľudskom živote existuje veľa situácií, v ktorých je potrebná psychologická, morálna a dokonca fyzická pomoc. V takom prípade je potrebná prítomnosť ľudí - príbuzných, priateľov, známych alebo jednoducho cudzincov. Na stupni intimity a trvaní známosti nezáleží.

Na podporu človeka nie je potrebné mať špeciálne vzdelanie, stačí úprimná túžba pomôcť a zmysel pre takt. Správny výber a úprimné slová môžu koniec koncov zmeniť postoj človeka k súčasnej situácii.

Najhroznejšia vec pre človeka je osamelosť, keď neexistuje spôsob, ako zdieľať svoj smútok s ostatnými. Preto najlepšou podporou bude ubezpečenie, že daná osoba nie je sama a že existujú ľudia, ktorí sú pripravení na záchranu a byť tam, pokiaľ je to potrebné.

Človek v ťažkostiach musí vedieť, že mu rozumie. V tomto období je veľmi dôležité mať k dispozícii podobne zmýšľajúcu osobu. Ak je situácia spojená so stratou milovaného muža alebo zamestnania, najúčinnejším liekom budú spomienky na osobný príklad. Odporúča sa povedať, aké ťažké to bolo počas tohto obdobia a aká bola úspešnosť. Nezameriavajte sa však na hrdinstvo a rýchle riešenie problémov. Je len potrebné povedať, že každý má také problémy a priateľ sa s nimi vyrovná.

Musíte presvedčiť osobu, že musíte chvíľu počkať, a bude to oveľa jednoduchšie. Uvedomenie si, že všetko bude v poriadku, vytvorí atmosféru bezpečnosti a mieru.

V ťažkých časoch majú ľudia tendenciu obviňovať sa zo všetkých problémov. Snaží sa presunúť zodpovednosť za činy, s ktorými nemá čo robiť. V tomto prípade je úlohou blízkych odradiť osobu. Pokúste sa vyvrátiť všetky možné pozitívne výsledky situácie. Ak stále existuje chyba osoby, mali by ste sa ju pokúsiť urobiť. Odporúča sa nájsť slová, ktoré pomôžu presvedčiť človeka, aby požiadal o odpustenie, čo je nevyhnutné pre jeho vlastné dobro.

Priama otázka bude veľmi účinná: ako môže človek pomôcť osobe v tejto situácii. Môžete ponúknuť vlastné riešenia bez čakania na jeho odvolanie. Úprimný záujem a jednanie spôsobia, že cítite podporu zvonku.

V žiadnom prípade by ste nemali používať vety: „zabudnite,“ „nebojte sa“, „nekričte“, „to je ešte lepšie“. Pokusy „ožiť“ pomocou kričania, obvinenia a prudkého pohybu nepovedú k ničomu. Takáto „pomoc“ môže situáciu skomplikovať.

Zástupcovia silnejšieho pohlavia sa snažia potlačiť svoje emócie, preto sú najčastejšie samy o sebe zablokovaní. Z tejto skúsenosti sa stáva ešte silnejšou a mentálna rana prináša nielen psychologické skúsenosti, ale aj fyzickú bolesť. Dievča by v tomto okamihu malo byť čo najviac pozorné a starostlivé, ale v žiadnom prípade nesmie byť rušivé.

Ak má manžel v práci problémy, ktoré sú sprevádzané značnými stratami, je potrebné pre človeka povedať najdôležitejšie slová: „Peniaze nemôžu žiadnym spôsobom ovplyvniť náš vzťah. Budem tam vždy. “ Malo by sa to povedať čo najpokojnejšie s úsmevom a nežnosťou. Nadmerná emotivita alebo nervozita potvrdia obavy človeka, že vzťah má čisto obchodnú povahu.

Ak problémy súvisia so vzťahmi v pracovnom tíme alebo príbuzných, bude tu primeraná istota, že dievča je na strane chlapa. Nepotrebuje sa vyčítať a cítiť sa vinný. Milovaná žena plne a úplne zdieľa svoj názor a urobí všetko potrebné pre úspešné vyriešenie situácie. Neubližuje človeku, že je silný a musí sa vyrovnať s problémami. Sebaúcta mu nedovolí neopodstatňovať nádeje, ktoré na neho kladú. SMS s láskavými slovami alebo básňami počas pracovného dňa ho rozveselí. Príklad takejto správy:

Ak chcete pomôcť svojej milovanej žene, mali by ste začať s láskou a nežnosťou, podstata problému nie je dôležitá. Najprv ju musíte objať, pobozkať a upokojiť. Najdôležitejšie slová v tejto chvíli budú: „Upokoj sa, som blízko a milujem ťa. Spoľahnite sa na mňa. “ Potom môžete pokračovať v objímaní, piť čaj a čakať na úplný pokoj. Až potom sa odporúča pokojne porozumieť situácii, nezabudnite vziať na stranu svojej milovanej ženy.

Mala by sa poskytovať pomoc morálna aj fyzická. Možno budete musieť hovoriť s páchateľmi, zaoberať sa prípadmi, podniknúť nejaké kroky. Jedným slovom - posuňte časť práce k sebe. Každé dievča, ktoré cíti silné rameno a skutočnú pomoc, sa upokojí, bez ohľadu na to, aká je situácia ťažká. Malý darček, výlet do reštaurácie alebo divadla ju rýchlo privedie späť do svojho predchádzajúceho života. Telefónne hovory počas dňa, SMS vo forme slov lásky a podpory v próze alebo poézii budú veľmi vhodné. Príklad takejto správy:

Podpora chorému môže byť poskytnutá vo forme slov a konania. Nie je to však vždy možné, pretože ľudia môžu byť od seba vzdialení.

Najcennejším spôsobom, ako pomôcť trpiacemu človeku, sú slová podpory. Na upokojenie pacienta môžete:

 • Hovorte slová o láske. Musia sa opakovať úprimne a so skutočnou účasťou. Po vyslovení vety: „Milujem vás veľmi a vždy tam budem,“ môžete ubezpečiť osobu, vytvoriť atmosféru bezpečnosti.
 • Poďakujte. Chorí ľudia sú veľmi zraniteľní, takže počúvajú každé slovo a gesto druhých. Poznámky k najmenším zmenám vzhľadu k lepšiemu znejú ako komplimenty. Aj keď tieto zmeny nie sú, odporúča sa hovoriť o ich prítomnosti. Nemocný nie je schopný objektívne vnímať realitu. V onkológii to poskytne trpiacemu nádej na zázrak, v prípade závažnej nefatálnej choroby to urýchli uzdravenie.
 • Dajte chválu. Chváliť chorého za každú maličkosť, a to aj za jedlú lyžicu alebo dúšok vody. Pozitívny prístup prispeje k rýchlemu uzdraveniu alebo zmierneniu stavu pacienta.
 • Udržujte sa na diaľku. Telefónny hovor alebo rozhovor na Skype je vhodný. Je veľmi dôležité, aby pacient počul svoj vlastný hlas a videl známu tvár. Ďalšími krokmi budú neustále správy SMS, písané básne, odoslané obrázky a všetky veci, ktoré sa pacientovi páčia. Najvýznamnejšia veta však bude: „Som na ceste.“
 • Zdôvodnenie abstraktných tém. Stojí za to odísť od nudných tém a uprednostniť svetlo a zábavu. Musíme sa snažiť spomenúť na zaujímavý príbeh, vtip, rozprávať vtipné správy. Môžete skúsiť diskutovať o neutrálnych témach: čítaná kniha, film, recept na jedlo - všetko, čo pacienta aspoň trochu zaujme.

Niektoré frázy môžu poškodiť chorého. Nehovorte o nasledujúcich témach:

 • Ochorenie. Nemali by ste diskutovať o príznakoch, hľadať potvrdenie, uvádzať podobné príklady zo života známych ľudí. Výnimkou môžu byť iba šťastné prípady úspešného uzdravenia.
 • Reakcia priateľov. Nemocný nemusí vedieť, akú reakciu spôsobila jeho choroba na ostatných. Ak sa ho niekto dotkol, nechajte ho osobne navštíviť (neinformujte o tom vopred, pretože návšteva môže zlyhať a pacient bude sklamaný). Chytým rozhodnutím by bolo len pozdraviť a rozprávať správy o kamarátovi.
 • Osobný dojem. Kategoricky nie je potrebné povedať, akú reakciu má choroba spôsobená pomáhajúcou osobou alebo príbuznými v okolí. V snahe preukázať súcit môže pacienta ešte viac rozrušiť, pretože sa stal vinníkom zážitkov a svojou pozíciou naďalej mučí svojich blízkych.
 • Vzdialenosť. Ak sa hrozná správa o chorobe milovaného človeka dostane ďaleko od neho, najlepším riešením by bolo urýchlene ísť na cestu. Toto musí byť informované. Riešenie problémov, rokovania s šéfmi o odchode a ďalšie problémy by mali zostať utajené. Pacient by nemal vedieť o veciach, ktoré môžu byť dôležitejšie ako on. Ak nemáte príležitosť prísť, môžete poukázať na nedostatok lístkov, nelietajúce počasie a ďalšie faktory. Tu bude lož uložená, pretože čakanie môže predĺžiť život pacienta.
 • Škoda. Ak je choroba fatálna, škoda blízkych to bude neustále pripomínať, čo spôsobuje zlú náladu a zhoršenie pohody. Ak choroba nie je tak závažná, existuje riziko jej komplikácie, pretože si bude pacient myslieť, že nie je predmetom rokovania. Niekedy môže mať pacient neochotu sa zotaviť, pretože neustála škoda je návyková a dokonca aj predstierajúca.

Správne konanie vo vzťahu k pacientovi prispieva k uzdraveniu alebo môže uľahčiť priebeh choroby:

 • Starostlivosti. Niektorí pacienti potrebujú stálu starostlivosť, pretože sami nemôžu robiť nič. Ale aj keď človek nepotrebuje zvýšenú starostlivosť, pozornosť a starostlivosť mu budú prospešné. Bolo by vhodné jednoducho navrhnúť ľahnutie a prípravu čaju. Dobrou pomocou by bolo upratovanie bytu alebo večere. Hlavnou vecou je správne vyhodnotiť situáciu a pomôcť iba v prípade potreby. Nevyťahujte pacienta násilne z jeho obvyklých povinností a nepretržite ho posielajte k odpočinku. Niekedy stačí stačiť a nechať sa byť súdený. To umožní chorému na chvíľu zabudnúť na svoju chorobu a bude sa cítiť ako potrebné.
 • Rozptýlenie. Je užitočné odvádzať pozornosť pacienta od lekárskych postupov a hovoriť o tabletkách. Ak má človek schopnosť pohybovať sa, musíte ho presvedčiť, aby sa vydal na čerstvý vzduch. Môžete navštíviť niektoré udalosti, výstavy, múzeá, tvorivé večery atď. Zmenený vzhľad by nemal byť prekážkou, hlavnou úlohou bude presvedčiť pacienta, že pozitívne emócie sú dnes oveľa dôležitejšie ako vnímanie iných.

Nezastupiteľná strata blízkych spôsobuje veľké utrpenie, ktoré človek nemôže zvládnuť bez vonkajšej pomoci. Aby ste poskytli potrebnú podporu včas, odporúča sa oboznámiť sa s hlavnými fázami emocionálneho stavu v tejto situácii:

 • Shock. Môže trvať od niekoľkých minút do niekoľkých týždňov. Nemožnosť vnímať realitu je sprevádzaná nedostatočnou kontrolou nad emóciami. Útoky môžu byť sprevádzané násilným prejavom zármutku alebo úplnou nečinnosťou s pokojným pokojom a odlúčením. Človek neje nič, nespí, nehovorí a ťažko sa pohybuje. V tejto chvíli potrebuje psychologickú pomoc. Rozumným rozhodnutím by bolo nechať ho na pokoji, nevyťažovať jeho starostlivosť, nesnažiť sa donútiť kŕmiť, piť a začať s ním rozhovor. Musíte len byť okolo, objať, vziať si ruku. Je dôležité pozorne sledovať reakciu. Nezačínajte rozhovory na tému: „ak ste to predtým vedeli, zvládli atď.“. Už nie je možné nič vrátiť, preto nevyvolávajte dojem viny. V dnešnom napätí netreba hovoriť o zosnulého, aby sme si pamätali jeho trápenie. Neodporúča sa robiť plány do budúcnosti: „všetko je pred nami, stále máte čas, stále to nájdete, život pokračuje ...“. Bude oveľa lepšie pomôcť pri organizovaní pohrebu, upratovania, varenia.
 • Skúsenosti. Toto obdobie končí po dvoch mesiacoch. V tejto dobe je človek trochu spomalený, zle orientovaný, takmer neschopný sústrediť sa, z každého ďalšieho slova alebo gesta sa môžu rozplakať. Pocit hrudky v krku a smutné spomienky vás nenechajú zaspať, nie je tam žiadna chuť do jedla. Spomienky na opusteného evokujú pocity viny, idealizáciu obrazu zosnulého alebo agresie voči nemu. Počas tohto obdobia môžete podporiť osobu láskavými slovami o zosnulého. Takéto správanie potvrdí pozitívny postoj voči opustenej osobe a stane sa základom spoločnej skúsenosti s jeho smrťou. Nedávajte príklady iných ľudí, ktorí zažili ešte väčší zármutok. Bude to vnímané ako bezdotyková a neúcta. Prechádzky, jednoduché aktivity, jednoduchý únik emócií vo forme kĺbových sĺz bude veľmi efektívny. Ak chce niekto byť sám, neobťažujte ho. V takom prípade musíte byť neustále v kontakte, volať alebo písať správy.
 • Uvedomenie. Táto fáza má sklon skončiť jeden rok po strate. Osoba môže stále trpieť, ale už si je vedomý nezvratnosti situácie. Postupne vstupuje do zvyčajného režimu, je možné sa sústrediť na pracovné chvíle alebo domáce problémy. Útoky neznesiteľnej duševnej bolesti sa stávajú menej časté. Počas tohto obdobia sa takmer vrátil do normálneho života, ale horkosť straty je stále prítomná. Preto ho musíte nenápadne predstaviť novým aktivitám a rekreácii. Malo by sa to robiť tak taktne, ako je to možné. Mali by ste ovládať svoje slová a zaobchádzať s porozumením možných odchýlok od jeho zvyčajného správania.
 • Recovery. Jeden a pol roka po strate je úplne obnovený. Akútnu bolesť nahrádza tichý smútok. Spomienky nie sú vždy sprevádzané slzami, je možné ovládať emócie. Muž sa snaží postarať o blízkych, teraz žijúcich ľudí, ale stále potrebuje pomoc skutočného priateľa.

Ak sú opísané fázy oneskorené alebo nenahrádzajú, je potrebné vyhľadať pomoc odborníkov. Tento stav je nebezpečný a je spojený so závažnými chorobami.

Úprimná pomoc má svoje vlastné nuansy. Je potrebné pomôcť, ale v primeraných medziach:

 • Pomoc je potrebná, iba ak existuje úprimná túžba.
 • V prípade zármutku musíte objektívne zhodnotiť svoju silu. Ak im nestačí, mali by ste prilákať priateľov alebo špecialistov.
 • Vyhradiť si právo na osobný priestor, nestať sa rukojemníkom situácie.
 • Nedovoľte, aby sa s ním zaobchádzalo pri najmenšom odmietnutí žiadosti vyhovieť.
 • Nepoškodzujte svoje záujmy, prácu, rodinné šťastie kvôli upokojeniu priateľa.
 • Ak je morálna alebo materiálna pomoc príliš dlhá, je potrebné s človekom taktne hovoriť, aby sme vysvetlili, že na prekonanie ťažkej situácie sa urobilo všetko, čo bolo v jeho silách.

Včasná pomoc a pocit úprimného súcitu pomôžu človeku obnoviť jeho predchádzajúci život.

Ako podporiť priateľa, ak má smutnú náladu?

S cieľom rozveseliť smutného priateľa sú vhodné tieto vety:

 1. Nad nosom! Skúsme zmeniť tento smutný výraz na tvári. Keď sa usmejete, začnete žiariť zvnútra. Z tohto dôvodu sa oplatí prísť s úsmevom,
 2. Už ste mali ťažké okamihy, ktoré vám zostali pozadu. Súhlasíte s tým, že mnohí z nich sú zabudnutí alebo nejasne pripomenutí. Po nejakej dobe a tento problém zostane rozmazaný v mojej pamäti,
 3. Pokúste sa pozrieť na túto situáciu z druhej strany. Máte hodnoty, ktoré sú pre mnohých také požadované: zdravie, dobrý vzhľad, živá myseľ a zmysel pre humor. Vďaka týmto vlastnostiam nemôžete stratiť srdce na dlhú dobu,
 4. Bude pre vás užitočné trochu si oddýchnuť, vybrať si najbližší voľný večer a stráviť ho so svojimi priateľmi. Uvidíte, ako intímny rozhovor a zmena scenérie ovplyvnia náladu!

V tomto videu vám psychológ Andrei Bukushev povie, aké slová sú najlepšie na podporu milovaného v ťažkých časoch, ako a kedy ich najlepšie vysloviť:

Čo napísať tomu, kto bol prepustený z práce?

Nedostatok práce často spôsobuje negatívne emócie. Existuje niekoľko správ vhodných na zvýšenie nálady prepustených:

 1. Nebuď smutný, to je pre najlepšie. Táto práca neodhalila, ale zasekla váš potenciál. Potrebujete niečo vhodnejšie, aby vyhovovalo vašim schopnostiam,
 2. Nemusíte sa obávať! So svojou mysľou, dobrými skúsenosťami a množstvom pozitívnych vlastností, ak sa vážne pustíte do hľadania, čoskoro nájdete nové miesto, ktoré bude oveľa lepšie. Nebudem prekvapený, ak budete o týždeň v inej spoločnosti na vyššej pozícii,
 3. Nebojte sa toľko! Nie je pre vás ťažké nájsť si prácu s podobným platom a bližšie k vám domov. Budete tiež cítiť radosť z toho, že prestanete tráviť veľa času na cestách a užitočné hodiny strávite,
 4. Podľa vašich príbehov sa k vám správali nie najlepším spôsobom. Хватит тратить свою жизнь на такое неблагодарное времяпровождение. Ты заслуживаешь места, где условия и отношение к сотрудникам будут намного лучше,
 5. Сильно не волнуйся! Потрать лучше свои нервы на поиск вакансий. Есть множество сайтов с подобной информацией. Зарегистрируешься, разошлешь свои данные и быстро снова устроишься. Это не повод для переживаний.

Фразы для того, кто поссорился с близкими

Hádka s drahými ľuďmi je situácia, ktorá si vyžaduje vyhlásenie vo vyhláseniach. Nasleduje niekoľko príkladov:

 1. Je smutné, že ste bojovali, ale nemôžete zmeniť to, čo sa stalo, čo znamená, že musíte premýšľať o tom, ako vyriešiť situáciu v súčasnosti. Niekto, kto je drahý, je niekedy schopný uraziť, ale blízki ľudia sa vyznačujú svojim prepojením a porozumením. Hlavnou vecou je urobiť krok k zmiereniu v čase,
 2. Prirodzene bolia tvrdé výroky od príbuzných, pretože z nich neexistuje ochranný obal. Ale príbuzní by mali byť schopní odpustiť, navyše sa dobre poznajú. Ak sa upokojíte a dobre premýšľate, nájdete spôsob, ako dosiahnuť mier,
 3. Neboj sa toho! Toto nie je prvýkrát, viete, že ste k sebe navzájom milí. Takže všetko bude v poriadku a určite dosiahnete mier.

Upokojujúce slová pre priateľa pri rozbíjaní

Nefunkčné vzťahy s blízkymi vás môžu dostať do depresie. Pre tento prípad je vhodná jedna z nasledujúcich položiek:

 • Teraz je pre vás ťažké prijať takéto myšlienky, ale určite sa stretnete s niekým špeciálnym, na koho sa sústredíte. Podobne ako telo, duša sa postupne uzdravuje a obnovuje,
 • Drž nos hore! Niekedy staré listy, pretože nové zúfalo klepajú na dvere. Ak si nedovolíte, aby ste boli depresívne, čoskoro si to uvedomíte
 • Hlavná vec nie je uzavrieť sa. Musíte byť rozptýlení, cítiť nové emócie, ktoré nesúvisia s tým, čo sa deje. Je dôležité, aby ste sa o niečo zaujímali, aby ste dostali emocionálnu výživu pre svoju morálku. Pacient fyzicky potrebuje jedlo, aj keď to nechce a potrebujete dušu, aby sa uzdravila,
 • Hovoria, že všetko, čo sa deje, je k lepšiemu. Vzhľadom na časté používanie sa to javí ako bežné. Opakované použitie však neznižuje pravdu. Rozlúčka vás môže posunúť do novej etapy života, otvoriť dvere niekomu vhodnejšiemu,
 • Všetko bude také, aké by malo byť. Ak medzi ľuďmi existuje skutočná intimita, potom nájdu spôsob, ako prekonať odpor a ukončiť rozpory. Čo bude tvoje bude s tebou.

Slová podpory chorej osoby vlastnými slovami

Keď sa priateľ dozvie o chorobe, je pre neho dôležité, aby nestratil srdce. Nižšie je uvedený výber slov na zvýšenie mentálneho tónu a dôvery:

 • V živote sa odohráva veľa nevysvetliteľných vecí. Existujú prípady, keď ľudia nielen náhle ochorejú, ale tiež sa náhle uzdravia. Hlavná vec nie je stratiť srdce
 • Vydrž! Nenechajte sa ponoriť do temnoty! Seba-hypnóza je dôležitá pre stav tela! Ak úprimne veríte v dobro, vaše zdravie sa zlepší,
 • Verím, že všetko by malo fungovať za vás! Vôľa a pozitívne myšlienky dokážu veľa,
 • Pokúste sa upokojiť, teraz potrebujete silu. Stres môže znížiť vašu imunitu alebo spôsobiť príznaky, ktoré vás oslabia. Ak si oddýchnete a premýšľate o dobrom, potom bude mať telo možnosť obnoviť sa pomocou vnútorných rezerv,
 • Neodvažujte sa zúfalstva! V súčasnosti je medicína stále vyspelejšia ako predtým a liečba je účinnejšia. Pamätajte, že vy a my urobíme maximum, aby sme tento problém vyriešili,
 • Nenechajte sa depresívne! Ste omnoho silnejší, ako si myslíte! Ste kremeň! A všetky ťažkosti vás len tvrdia, po ktorých skončí a ustúpia dobrým udalostiam,
 • Teraz sa vám zdá, že je všetko zlé, ale potom, keď konečne príde biely pruh, budete si tieto dni pamätať ako zlý sen. Verte tomu! Spoločne sa pokúsime vaše využitie priblížiť,
 • Verím, že s vami bude všetko v poriadku! Úprimne vám želám rýchle uzdravenie a veríte v jeho prístup! Mysli si, že je to pre teba test, s ktorým si poradíš a staneš sa silnejším,
 • Nezabudnite, že nie ste sami! S vami ste blízki a ja vrátane. Pamätajte na našu lásku a podporu, spoločne sa nám bude ľahšie vysporiadať so všetkými prekážkami.

Slová podpory smrti milovaného človeka

Tu je niekoľko formulácií pre takéto kritické okamihy:

 • Veľmi s vami sympatizujem! Prajem vám väčšiu silu, aby ste vydržali tento úder a nestratili sa vo svojich emóciách. Ak chcete hovoriť alebo hovoriť, budem vás počúvať kedykoľvek,
 • Prepáčte, prepáčte za vás! Bol úžasnou a úprimnou osobou, jeho odchod je šok pre všetkých, ktorí sa považovali za svojich priateľov. Je však ťažké si predstaviť, čo zažívate. Počkajte Ak potrebujete moju pomoc alebo podporu, povedzte to
 • Akceptujte našu sústrasť, táto správa bola šokom. Pamätáme si a budeme si ho vždy pamätať ako mimoriadneho a láskavého človeka, ktorý svojou prítomnosťou vedel, ako zmeniť situáciu k lepšiemu. Jasná spomienka na neho (jej),
 • Vydrž! Bolesť takej straty sa nedá utopiť žiadnym slovom útechy. Musíte sa však snažiť, aby jeho spomienka bola plná tých najjasnejších pocitov. Nie sme schopní prekonať smrť, ale verím, že to nie je konečný bod. Je nepravdepodobné, že by chcel, aby sa vaše dni naplnili smútkom a smútkom. Nech sú vaše spomienky na neho (neho) najcitlivejšie a najteplejšie,
 • Úprimne blahoželáme! Neexistujú žiadne slová, ktoré by zmiernili horkosť takejto straty. Prajeme vám iba vytrvalosť a duševnú silu. Vždy si ho budeme vřele pamätať (pamätať na neho) a mať na pamäti všetku dobrotu s ním spojenú.

Pre niektorých ľudí sa zdá, že použitie pripravených podporných slov v ťažkých časoch vyzerá ako niečo zlé. Ale pri nedostatku času na zamyslenie nie je ľahké nájsť slová sami. Pred odoslaním je dôležité dôkladne si prečítať vybratú frázu, aby sa predišlo nekonzistentnostiam.

Pin
Send
Share
Send
Send