Užitočné tipy

Amy samoobslužný žiarič - Ako vytvoriť elektromagnetický impulz 🚩 smerový elektromagnetický impulz 🚩 Prírodné vedy

Pin
Send
Share
Send
Send


Náš skúsený tím editorov a vedcov prispel k tomuto článku a testoval ho na presnosť a úplnosť.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 8. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Tím pre správu obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu redaktorov, aby zabezpečil, že každý článok spĺňa naše vysoké štandardy kvality.

Elektromagnetický generátor impulzov (EMP) je jedným z obľúbených prístrojov autorov science fiction a akčných filmov. Dostatočne silné elektromagnetické impulzy môžu deaktivovať elektronické zariadenia v okolí. Buďte opatrní, pretože to môže byť nebezpečné. Deti by mali robiť generátor EMR pod dohľadom dospelých.

Ako vytvoriť jednoduchý DIY EMP žiarič!

POZOR VYSOKÉ NAPÄTIE!
Dobrý deň milovníci zaujímavého domáceho tovaru! Asi pred rokom som sa prvýkrát naučil, ako vyrobiť EMP žiarič tak, aby ovplyvňoval rôzne elektroniky na krátke vzdialenosti. Prirodzene, okamžite som chcel vyrobiť taký domáci produkt, pretože je pomerne efektívny av praxi ukazuje fungovanie elektromagnetických impulzov. V prvých modeloch EMR žiariča bolo z jednorazových kamier niekoľko kondenzátorov s vysokým kondenzátorom, ale tento dizajn nefunguje veľmi dobre, kvôli dlhému „dobíjaniu“. Preto som sa rozhodol vziať čínsky vysokonapäťový modul (ktorý sa zvyčajne používa v omračujúcich zbraniach) a pridať k nemu „úder“. Tento dizajn mi vyhovoval. Ale bohužiaľ môj vysokonapäťový modul vyhorel, a preto som nemohol natočiť článok o tomto domácom produkte, ale detailný montážny videozáznam bol natočený odo mňa, takže som sa rozhodol vziať niektoré body z videa, dúfam, že správcovi nebude vadiť, pretože domáci produkt je naozaj veľmi zaujímavý.

Chcel by som povedať, že toto všetko sa uskutočnilo ako experiment!

Preto pre emitor EMP potrebujeme:
vysokonapäťový modul
- dve 1,5 V batérie
krabica na batérie
-používam 0,5 plastovú fľašu
- medený drôt s priemerom 0,5 - 1,5 mm
-tlačidlo bez zámku
vidieť-off

Z nástrojov, ktoré potrebujeme:
spájkovačka
tepelné lepidlo

Najprv musíte navinúť na vrch fľaše hrubý drôt asi 10 - 15 zákrut, otočiť na zákrutu (cievka veľmi ovplyvňuje dosah elektromagnetického impulzu, najlepšie je znázornená špirálová cievka s priemerom 4,5 cm), potom odrežte spodnú časť fľaše.Po vybratí batérií z krabice zoberieme náš vysokonapäťový modul a spájkujeme napájanie vstupných drôtov pomocou tlačidla.


Z držadla odoberte rúrku a odrežte z nej kus 2 cm:


Jeden z výstupných vodičov vysokého napätia vložíme do segmentu trubice a prilepíme ho podľa obrázka:

Pomocou spájkovačky urobte na boku fľaše otvor, ktorý je o niečo väčší ako priemer hrubého drôtu:

Do otvoru vo fľaši vložíme najdlhší drôt:

Spájkujte zvyšný drôt vysokého napätia:

Vo vnútri fľaše máme vysokonapäťový modul:

Vyrobíme ďalší otvor na strane fľaše, s priemerom mierne väčším ako je priemer skúmavky z rukoväte:

Vytiahneme časť trubice s drôtom cez otvor a pevne prilepíme a izolujeme tepelným lepidlom:


Potom z cievky odoberieme druhý drôt a vložíme ho do kúska tuby, medzi nimi by mala zostať vzduchová medzera 1,5 - 2 cm, je potrebné experimentálne zvoliť


všetku elektroniku vložíme do fľaše, aby sa nič nezatvorilo, aby sa nezaviazala a aby bola dobre izolovaná, potom ju nalepíme:


Vyrobte ďalší otvor pozdĺž priemeru gombíka a vytiahnite ho zvnútra, potom ho nalepte:


Odrežte dno a odrežte ho pozdĺž okraja tak, aby sa zmestil na fľašu, nasaďte a nalepte:

No, to je všetko! Náš EMR žiarič je pripravený, zostáva iba otestovať! Aby sme to dosiahli, vezmeme starú kalkulačku, odstránime cennú elektroniku a pokiaľ možno nasunieme gumové rukavice, potom stlačíme tlačidlo a podržíme kalkulačku, v trubici sa začnú vyskytovať poruchy elektrického prúdu, cievka začne vydávať elektromagnetický pulz a náš kalkulačka sa zapne ako prvá a potom začne náhodne zapisovať čísla !

Pred touto domácou prácou som robil EMR na základe rukavice, ale nanešťastie som nakrútil iba testovacie video, mimochodom s touto rukavicou som išiel na výstavu a kvôli zlej prezentácii prezentácie som sa umiestnil na druhom mieste. Maximálny dosah rukavíc EMP bol 20 cm. Dúfam, že tento článok bol pre vás zaujímavý a buďte opatrní pri vysokom napätí!

Toto je video s testami a rukavicami EMP:

Ďakujem vám všetkým za pozornosť!

Staňte sa autorom tohto webu, publikujte svoje vlastné články, popisy domáceho tovaru s platbou za text. Viac informácií tu.

Elektronický drvič DIY workshop

| DIY workshop

Predstavte si, že máte nejaké zariadenie, ktoré dokáže na diaľku deaktivovať všetku elektroniku. Súhlasím, vyzerá to ako scenár nejakého sci-fi filmu. Toto však nie je fikcia, ale celkom realita. Takéto zariadenie bude schopné vyrobiť takmer každý vlastnými rukami, z častí, ktoré je možné voľne získať.

Ako vyrobiť elektromagnetický pulzný generátor pre domácich majstrov

Máte príliš hlasných hudobných susedov alebo si chcete sami urobiť nejaké zaujímavé elektrické zariadenie? Potom môžete skúsiť zostaviť jednoduchý a kompaktný elektromagnetický generátor impulzov, ktorý dokáže deaktivovať elektronické zariadenia v okolí.

Generátor EMP je zariadenie schopné generovať krátkodobé elektromagnetické poruchy, ktoré vyžarujú smerom von z epicentra a narušujú činnosť elektronických zariadení. Niektoré výbuchy EMR sa vyskytujú v prírode, napríklad vo forme elektrostatického výboja. Existujú tiež umelé výbuchy elektromagnetického žiarenia, napríklad jadrový elektromagnetický impulz.

Tento článok vám ukáže, ako zostaviť elementárny EMR generátor s použitím bežne dostupných prvkov: spájkovačka, spájka, jednorazová kamera, prepínač, izolovaný hrubý medený kábel, smaltovaný drôt a vysokoprúdový pevný vypínač. Prezentovaný generátor nebude mať príliš silný výkon, takže nemusí byť schopný vyradiť vážne zariadenia, ale môže mať vplyv na jednoduché elektrické zariadenia, takže tento projekt by sa mal považovať za výcvik začiatočníkov v elektrotechnike.

Najprv musíte vziať jednorazový fotoaparát, napríklad Kodak. Ďalej ju musíte otvoriť. Otvorte puzdro a nájdite veľký elektrolytický kondenzátor. Urobte to pomocou gumených dielektrických rukavíc, aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom pri vybití kondenzátora. Pri plnom nabití môže byť až 330 V. Napätie na ňom skontrolujte voltmetrom. Ak sa stále vyskytuje nabíjanie, odstráňte ho zaistením koncov kondenzátora skrutkovačom. Pozor, pri skrate sa objaví blesk s výrazným popom. Po vybití kondenzátora vytiahnite dosku plošných spojov, na ktorej je nainštalovaný, a nájdite malé tlačidlo zapnutia / vypnutia. Spájkujte ho a na svojom mieste spájkujte pomocou vypínača.

Spájkujte dva izolované medené káble k dvom kolíkom kondenzátora. Pripojte jeden koniec tohto kábla k prepínaču s vysokým prúdom. Druhý koniec nechajte teraz voľný.

Teraz musíte navíjať cievku. Drôt ovinujte lakom 7 až 15 krát okolo okrúhleho predmetu s priemerom 5 centimetrov. Po vytvorení cievky obalte lepiacou páskou pre väčšiu bezpečnosť počas jej činnosti, ale nechajte dva vyčnievajúce drôty pripojiť sa k terminálom. Na odstránenie drôtov z koncov drôtu použite brúsny papier alebo ostrú čepeľ. Jeden koniec pripojte ku koncovke kondenzátora a druhý koniec k prepínaču vysokého prúdu.

Teraz môžeme povedať, že je pripravený najjednoduchší elektromagnetický generátor impulzov. Ak chcete nabiť batériu, jednoducho pripojte batériu k príslušným kontaktom na doske plošných spojov pomocou kondenzátora. Priveďte niektoré prenosné elektronické zariadenie na cievku, čo nie je škoda, a stlačte spínač.

Nezabudnite, že pri generovaní EMR by ste nemali držať stlačené tlačidlo nabíjania, inak by ste mohli poškodiť obvod.

Princíp skartovania

Princíp činnosti na diaľku pripomína činnosť transformátora Tesla a omračovacej pištole. Elektronický vysokonapäťový zosilňovač je napájaný z batérie. Zaťažením vysokonapäťového prevodníka je sériový obvod cievky a iskra. Len čo napätie dosiahne úroveň poruchy zvodiča, dôjde k vybitiu. Tento výboj umožňuje preniesť všetku energiu vysokonapäťového impulzu na cievku drôtu. Táto cievka prevádza vysokonapäťový impulz na elektromagnetický impulz s vysokou amplitúdou. Cyklus sa opakuje niekoľkokrát za sekundu a závisí od frekvencie prevodníka.

Čo je potrebné na montáž?

- 3,7 V batérie - aliexpress
- Prípad - aliexpress
- Vysokonapäťový prevodník - aliexpress
- Prepína dva kusy - aliexpress
- Super lepidlo.
- Horúce lepidlo.

Berieme puzdro a vyvŕtame otvory pre spínače. Jeden zdola, druhý zhora. Teraz urobte cievku. Omotajte sa po obvode tela. Cievky fixujeme horúcim lepidlom. Každá cievka je od seba oddelená. Cievka pozostáva z 5 závitov. Zhromažďujeme všetko podľa schémy, spájkujeme prvky. Medzi kontakty vysokonapäťového spínača vložíme izolačné tesnenie tak, aby iskra bola vo vnútri a nie vonku. Upevňujeme všetky diely vo vnútri puzdra, zatvoríme kryt puzdra.

Výsledok magnetickej pištole

Zbraň skvele vyraďuje takmer všetky čipy, samozrejme, existujú výnimky. Ak máte nepotrebné elektronické zariadenia, môžete si ich skontrolovať. Elektronický skartovač je veľmi malý a pohodlne sa zmestí do vrecka.
Test na osciloskope. Osciloskop držal sondy na diaľku a nepripojil sa, len sa prevrátil.

Blikanie LED diód pomocou zabudovaného ovládača deaktivujeme.

Ako vyrobiť kompaktný žiarič EMP do-it-yourself na základe náramku!

Dobrý deň všetkým! V jednom z článkov môjho autora som ukázal, ako môžete vytvoriť veľmi jednoduchý žiarič EMP, pomocou ktorého môžete svoju elektroniku zblázniť a pôsobiť na ňu všetkými spôsobmi, ale tento vysielač EMP neovplyvnil telefóny s kovovým krytom a bol tiež dosť objemný , V dnešnom článku by som vám chcel ukázať, ako vytvoriť vylepšený model skrytého žiariča EMP pomocou ručného držiaka do-it-yourself. Tento model je nielen malý a pohodlný, ale tiež schopný ovplyvniť „tienené“ zariadenia (v mojom prípade telefón s xiaomi).

Domáci produkt je veľmi zaujímavý a je schopný ukázať začiatočníkom v praxi účinok elektromagnetických impulzov, všeobecne sa nebudeme ťahať.

Pozor! Vysoké napätie!


Preto na výrobu tajnej verzie žiariča EMP potrebujeme:
Vysokonapäťový prevodník s napätím 3 až 6 V (prevzaté tu na Ali)
- trubica z plastovej rukoväte
- kúsok gumy alebo pružného plastu na izoláciu
hustá tkanina
ihla a niť
vidieť-off
-spínač bez západky
- zdroj napájania 3 - 6 voltov (používam batériu z kvadrokoptéry s 3,7 voltami 500 mah. Na tieto modely sa skutočne nedoporučuje používať batériu 18650, pretože môj posledný modul vyhorel, a vo všeobecnosti sa odporúča používať 3 až 4 volty. pre výživu)
tepelné zmraštenie
-mini vysokofrekvenčná cievka (cievku používam na snímanie magnetického poľa z magnetickej pásky kaziet zo starého magnetofónu, môžete sa ju pokúsiť navinúť, ale táto cievka poskytla najlepší výsledok, okrem toho, že je veľmi malá)
izolačná páska
- skúmavka z kvapkadla
- dva vodiče typu „otec“ (ak je batéria ako moja)

Z nástrojov budeme tiež potrebovať:
- Spájkovačka a drobné predmety na spájkovanie
tepelné lepidlo
-Scissors
-pintset
šijací stroj


A tak prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prišiť upevňovacie prvky na ramene z látky (sestra láskavo súhlasila).
Malo by sa ukázať niečo také, na upevnenie samotného zariadenia a vhodné umiestnenie pod vypínačom (na rukavicovom náramku sú stopy tepelného lepidla z domácich výrobkov):

Teraz vezmime vysokonapäťový prevodník a spájkujeme tlačidlo na jeden z jeho vstupných dôvodov, na toto tlačidlo pripájame mužský kábel a spájkujeme mužský kábel na iný vstupný kábel
(Tieto vodiče sú potrebné iba v prípade rovnakej batérie, ak máte normálny zdroj energie, potom použite bežné vodiče), mali by ste získať tento diagram:

Pomocou vodičov pripojíme zdroj energie k nášmu vysokonapäťovému modulu, pričom sledujeme polaritu:

testovanie:
Umiestnime dva terminálové vodiče do vzdialenosti 0,5 - 2 cm, stlačíme tlačidlo a ak dôjde k elektrickému výboju medzi kanálmi, potom všetko funguje.

Varovanie! Buďte opatrní! Vysoké napätie!


Z rukoväte odoberte pravidelnú trubicu a odrežte kúsok s dĺžkou 2 až 3 cm malým pilníkom alebo spájkou:


Jeden z výstupných vodičov vysokého napätia vkladáme do nášho obrobku, ale nie hlboko, drôt by nemal ísť dovnútra nie hlbšie ako 5 mm, potom všetko zafixujeme tepelným lepidlom:

Berieme našu vysokofrekvenčnú cievku na odstránenie magnetického poľa z pások. Na týchto cievkach sú obvykle 4 kontakty, pretože sú to zvyčajne 2 kontakty, použite na ich zvonenie multimeter a určte, ktoré kontakty patria do jednej cievky, potom ich spájkujte postupne (bude to najväčší odpor ako pri paralelnom spájkovaní) a potom spájkujte na dva zvyšné kontakty majú dva drôty, po ktorých je jeden z nich tiež vložený do kusa z plastovej trubice a druhý drôt je spájkovaný k zvyšnému vysokonapäťovému drôtu.
Teraz musíme prispôsobiť kontakty: snažíme sa upraviť vzdialenosť medzi vodičmi vo vnútri rúrky, musíme nastaviť maximálnu vzdialenosť, ale tak, aby k výtoku došlo, po nájdení tejto vzdialenosti fixujeme káble tepelným lepidlom, ale aby vzduch mohol preniknúť do rúrky, je to dôležité experimenty ukázali, že ak dôjde k hermetizácii, potom po niekoľkých výbojoch prestanú existovať, pravdepodobne je to kvôli interakcii prúdu s elektrickým poľom.
Vo všeobecnosti by sa malo ukázať takto:

Testujeme náš blank na elektronickom zariadení (v mojom prípade je to stále tablet, pretože ho beriem na telefón), prenesieme ho na cievku a stlačíme tlačidlo, ak tablet začne nudiť a zapína aplikácie spontánne a spravidla sa zblázni, potom sa všetko urobí správne:


Teraz musíte izolovať všetky kontakty pomocou tepelného zmraštenia a na vysokonapäťové vodiče umiestnime kúsky rúrok z kvapkadla, je tiež žiaduce navíjať všetko pomocou elektrickej pásky. A áno, to všetko musíte urobiť so zdrojom energie odpojeným od vysokého napätia:


Začneme s konečnou montážou našej rukavice:
Najskôr naň nalepte náš zdroj energie a nalepte ho tak, aby bolo vhodné:

Potom nalepíme náš modul, vstupné vodiče do dlane:

Pri vysokom napätí prilepte kúsok gumy alebo pružného plastu (najlepšie je týmto spôsobom úplne izolovať celú rukavicu):

Na našu izoláciu nalepte vysokofrekvenčnú cievku a opatrne vložte vodiče:

Zvodič je tiež prilepený čo najčistejšie a podľa možnosti aj na izoláciu (prilepil by som to, ale nemal som dĺžku drôtu), samozrejme, nevyzeral veľmi elegantne, pravdepodobne z tohto miesta nie sú kompatibilné termo lepidlo a textílie a ruky:

Potom nalepíme gombík na okraj celej rukavice, približne takto:

No, to je všetko! Naša EMP rukavica je pripravená a vy ju musíte vyskúšať! Dali sme si na ruku rukavicu, ešte raz skontrolujeme izoláciu a skúšame stlačiť tlačidlo, potom zoberieme akýkoľvek telefón, zapneme ho a privedieme ho k cievke, zatiaľ čo telefón aj s kovovým krytom sa začne otupiť a takmer pri všetkých elektronických zariadeniach sa kalkulačka zvyčajne zapne , dosah s mojou batériou je asi 5-10 cm od cievky. Tento domáci produkt je, samozrejme, vhodnejší na zábavu ako na praktické použitie, ale taký jednoduchý domáci produkt môže jasne ukázať začiatočníkom vo svete fyziky a elektroniky vplyv elektromagnetických impulzov na mikroobvody a vodiče, ktoré nie je také ľahké ukázať.

Tu je podrobné video s testami a zostavením:

Ďakujem vám všetkým za pozornosť!

Staňte sa autorom tohto webu, publikujte svoje vlastné články, popisy domáceho tovaru s platbou za text. Viac informácií tu.

Elektromagnetický generátor impulzov - ČASŤ 1

Этот серьезный проект показывает, как получить импульс электромагнитной энергии в несколько мегаватт, который может нанести непоправимый вред электронному компьютеризированному и чувствительному к электромагнитным помехам коммуникационному оборудованию. Ядерный взрыв вызывает подобный импульс, для защиты от него электронных устройств необходимо принимать специальные меры. Этот проект требует накопления смертельного количества энергии, и его не следует пытаться реализовать вне специализированной лаборатории. Podobné zariadenie sa dá použiť na deaktiváciu počítačových riadiacich systémov vozidla s cieľom zastaviť vozidlo v nezvyčajných prípadoch krádeže alebo pri jazde pod vplyvom alkoholu.

Obr. 25.1. Laboratórny elektromagnetický generátor impulzov

a vodiča nebezpečného pre motoristov v okolí. Elektronické vybavenie je možné otestovať pomocou elektronického generátora impulzov na citlivosť na silné impulzné rušenie - na blesky a potenciálny jadrový výbuch (to platí pre vojenské elektronické zariadenia).

Projekt je tu opísaný bez uvedenia všetkých detailov, sú uvedené iba hlavné komponenty. Používa sa lacná otvorená medzera, ale poskytne iba obmedzené výsledky. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebný lapač plynov alebo rádioizotopov, ktorý je účinný pri interferencii s potenciálnym jadrovým výbuchom (Obr. 25.1).

Všeobecný popis zariadenia

Generátory nárazových vĺn sú schopné generovať sústredenú akustickú alebo elektromagnetickú energiu, ktorá môže ničiť objekty, môžu sa použiť na lekárske účely, napríklad na ničenie kameňov v ľudských vnútorných orgánoch (obličky, močový mechúr, atď.). Elektromagnetický generátor impulzov môže generovať elektromagnetickú energiu, ktorá môže zničiť citlivú elektroniku v počítačoch a mikroprocesorových zariadeniach. Nestabilizované LC indukčné obvody môžu generovať impulzy niekoľkých gigawattov pomocou zariadení na trhacie drôty. Tieto vysokoenergetické impulzy - elektromagnetické impulzy (v zahraničnej technickej literatúre EMR - Elektromagnetické impulzy) sa môžu použiť na testovanie tvrdosti kovových parabolických a eliptických antén, pípnutí a ďalších riadených vzdialených akcií na objektoch.

Napríklad v súčasnosti prebieha výskum zameraný na vývoj systému, ktorý zablokuje vozidlo počas nebezpečného prenasledovania osoby, ktorá sa dopustila protiprávneho konania, napríklad únoscu alebo opitého vodiča. Tajomstvo je generovať impulz s dostatočnou energiou na spálenie modulov elektronického riadiaceho procesora vozidla. Je to oveľa ľahšie robiť, keď je auto pokryté plastom alebo vláknom, ako keď je potiahnuté kovom. Tienenie kovom vytvára ďalšie problémy pre výskumníka vyvíjajúceho prakticky použiteľný systém. Môžete si vytvoriť zariadenie pre tento ťažký prípad, ale môže to byť drahé a mať škodlivý vplyv na priateľské zariadenia a zároveň ich zneškodniť. Preto vedci hľadajú optimálne riešenia pre mierové a vojenské účely pomocou elektromagnetických impulzov (EMP).

Cieľom projektu je generovať špičkový energetický impulz na testovanie sily elektronických zariadení. Tento projekt skúma najmä použitie takýchto zariadení na deaktiváciu vozidiel z dôvodu zničenia počítačových mikroobvodov. Uskutočníme experimenty s deštrukciou obvodov elektronických zariadení pomocou riadenej rázovej vlny.

Varovanie! Spodný projekt využíva smrtiacu elektrickú energiu, ktorá môže pri nesprávnom kontakte okamžite človeka zabiť.

Vysokoenergetický systém, ktorý sa má zostaviť, využíva explodujúci drôt, ktorý môže vytvárať šrapnelové efekty. Vyprázdnenie systému môže vážne poškodiť elektroniku počítačov v okolí a ďalšie podobné vybavenie.

Kondenzátor C sa nabíja zo zdroja prúdu na napätie zdroja energie po určitú dobu. Keď dosiahne napätie zodpovedajúce určitej úrovni uloženej energie, má možnosť rýchlo sa vybiť cez indukčnosť rezonančného LC obvodu. Pri prirodzenej frekvencii rezonančného obvodu a pri jeho harmonických kmitoch sa generuje silná, neztlumená vlna. Indukčnosť L rezonančného obvodu môže pozostávať z cievky a indukčnosti drôtu s ňou spojeného, ​​ako aj z vnútornej indukčnosti kondenzátora, ktorá je asi 20 nH. Kondenzátor obvodu je zariadenie na ukladanie energie a tiež ovplyvňuje rezonančnú frekvenciu systému.

Emisiu energetického impulzu je možné dosiahnuť vodivou kužeľovou sekciou alebo kovovou štruktúrou v tvare rohu. Niektorí experimentátori môžu používať polvlnovú bunku s energiou dodávanou do stredu cievky pripojenej k rezonančnej cievke obvodu. Táto polvlnová anténa pozostáva z dvoch štvrťvlnných úsekov naladených na frekvenciu rezonančného obvodu. Sú to cievky, ktorých vinutie má približne rovnakú dĺžku a štvrtinu vlnovej dĺžky. Anténa má dve radiálne orientované časti rovnobežné s dĺžkou alebo šírkou antény. Minimálne žiarenie sa vyskytuje v bodoch umiestnených pozdĺž osi alebo na koncoch, ale tento prístup sme v praxi netestovali. Napríklad výbojka s plynovou výbojkou bude blikať jasnejšie vo vzdialenosti od zdroja, čo naznačuje silný smerový impulz elektromagnetickej energie.

Náš testovací impulzový systém generuje elektromagnetické impulzy niekoľkých megawattov (1 MW širokopásmovej energie), ktoré sú distribuované pomocou kónickej sekčnej antény pozostávajúcej z parabolického reflektora s priemerom 100 - 800 mm. Určitý stupeň nárazu poskytuje aj rozpínavý kovový roh s rozmermi 25 × 25 cm. špeciálna

Obr. 25.2. Funkčná schéma pulzného elektromagnetického generátora Poznámka:

Základná teória zariadenia:

Rezonančný obvod LCR pozostáva zo súčastí znázornených na obrázku. Kondenzátor C1 sa nabíja z jednosmernej nabíjačky prúdom lC, Napätie V pri C1 opg * a u ouivwrcs. vzťah:

Sviečka GAP je nastavená tak, aby sa začala pri napätí V tesne pod 50000 V. Pri štarte dosiahne špičkový prúd hodnotu:

1. Cyklus nabíjania a: dv = ldt / C.

(Vyjadruje nábojové napätie na kondenzátore ako funkciu času, keď I je jednosmerný prúd.)

2. Kumulovaná energia v C ako funkcia napätia: £ = 0,5CV

(Vyjadruje energiu v jouloch so zvyšujúcim sa napätím.)

3. Čas odozvy V * špičkový prúdový cyklus: 1,57 (LC) 0 - 5. (Vyjadruje čas prvého vrcholu rezonančného prúdu pri spustení iskrovej medzery.)

4. Špičkový prúd v bode V * cyklu: V (C / D 05 (vyjadruje špičkový prúd)).

5. Počiatočná odpoveď ako funkcia času:

Ldi / dt + iR + 1 / C + 1 / CioL>

(Vyjadruje stres ako funkciu času.)

6. Energia induktora v jouloch: E = 0,5 U 2.

7. Odozva, keď je obvod otvorený pri maximálnom prúde cez L: LcPi / dt 2 + Rdi / dt + it / C = dv / dt.

Z tohto výrazu je zrejmé, že energia cievky musí byť nasmerovaná niekde vo veľmi krátkom čase, čo má za následok výbušné pole uvoľnenia energie E x B.

Silný impulz mnohých megawattov v rozsahu> ttel. i-M. Elektromagnetická vlna p1hh bude závisieť od geometrie konštrukcie. Veľká dĺžka g * X'bodz poskytne najlepšie charakteristiky magnetického poľa B a krátke drepy budú vo väčšom rozsahu tvoriť elektrické pole E. Tieto parametre pôjdu do rovníc interakcie účinnosti žiarenia antény. Najlepším prístupom je experimentovať s návrhom antény na dosiahnutie optimálnych výsledkov pomocou vašich matematických znalostí na zlepšenie základných parametrov. Poškodenie obvodu je zvyčajne výsledkom veľmi vysokého di / dt (pole "B") impulzu. Toto je téma na diskusiu!

Kondenzátor 0,5 μF s nízkou indukčnosťou sa nabíja za 20 s pomocou iónového nabíjacieho zariadenia opísaného v kapitole 1 „Projekt proti gravitácii“ a finalizuje sa podľa obrázka. Vyššie rýchlosti nabíjania je možné dosiahnuť pomocou vyšších prúdových systémov, ktoré je možné získať na základe špeciálnej objednávky pre serióznejší výskum na www.amasingl.com.

Vysokoenergetický vysokofrekvenčný impulz sa môže generovať aj v prípade, keď výstup generátora impulzov interaguje s polovičnou vlnovou anténou strednej veľkosti naladenou na frekvencie v rozsahu 1-1,5 MHz. Skutočný rozsah pri frekvencii 1 MHz je viac ako 150 m. Takýto rozsah môže byť pri mnohých pokusoch nadmerný. Je to však normálne pre emisivitu 1, vo všetkých ostatných schémach je tento koeficient menší ako 1. Dĺžku reálnych prvkov môžete znížiť pomocou vyladenej časti štvrťvlnnej vlny pozostávajúcej zo 75 m drôtu navinutého v pravidelných intervaloch alebo pomocou dvojmocných trubíc z polyvinylchloridu. PVC. Tento obvod generuje impulz nízkofrekvenčnej energie.

Majte na pamäti, ako už bolo uvedené, že pulzný výstup tohto systému môže značne vzdialiť počítače a akékoľvek zariadenia s mikroprocesormi a inými podobnými obvodmi. Pri testovaní a používaní tohto systému buďte vždy opatrní, pretože môže poškodiť zariadenia, ktoré sú v blízkosti. Popis hlavných častí použitých v našom laboratórnom systéme poskytuje obr. 25.2.

Kondenzátor C používaný v takýchto prípadoch by mal mať veľmi nízku vnútornú indukčnosť a vybíjací odpor. Súčasne musí byť táto zložka schopná akumulovať dostatok energie na generovanie potrebného vysokoenergetického impulzu danej frekvencie. Tieto dve požiadavky sú, žiaľ, vzájomne v rozpore, je ťažké ich splniť súčasne. Vysokoenergetické kondenzátory budú mať vždy väčšiu indukčnosť ako nízkoenergetické kondenzátory. Ďalším dôležitým faktorom je použitie porovnateľného vysokého napätia na vytvorenie silných vybíjacích prúdov. Tieto hodnoty sú potrebné na prekonanie vnútornej komplexnej impedancie sériovo zapojených indukčných a odporových odporov vo vybíjacej ceste.

Tento systém používa kondenzátor 5 μF pri 50 000 V s indukčnosťou 0,03 μH. Základná frekvencia, ktorú potrebujeme pre nízkoenergetický obvod, je 1 MHz. Energia systému je 400 J pri 40 kV, ktorá je určená pomerom:

Je ľahké vyrobiť cievku na príjem nízkofrekvenčného rádiového impulzu. Indukčnosť, označená ako L1, je súčet bludnej indukčnosti drôtov, iskrovej medzery, zariadenia na otryskávanie drôtu a vlastnej indukčnosti induktora. Táto indukčnosť vstupuje do rezonancie v širokom frekvenčnom rozsahu a musí odolať vysokofrekvenčnému impulzu I. vybitia. Celková indukčnosť je 0,05 - 0,1 μH. Veľkosť vodičov by mala brať do úvahy pulzný prúd, ktorý je ideálne Vx (C / L) 1/2. V prechodnom procese má prúd tendenciu prúdiť cez povrch vodiča v dôsledku vysokofrekvenčného povrchového efektu.

Na experimenty s duálnou anténou s nízkou frekvenciou môžete použiť cievku s viacerými smermi. Rozmery sú určené vzorcom vzduchovej indukčnosti:

Obr. 25.7. Inštalácia iskrovej medzery na pripojenie k anténe pri nízkej frekvencii

Tento systém je určený na štúdium citlivosti elektronických zariadení na elektromagnetické impulzy. Systém môže byť upravený pre použitie v teréne a pre prevádzku na nabíjateľných batériách. Jeho energia môže byť zvýšená na úroveň elektromagnetických energetických impulzov niekoľkých kilojoulov na vlastné riziko používateľa. Ak nemáte dostatočné skúsenosti s používaním vysokoenergetických pulzných systémov, nemôžete sa pokúsiť vyrobiť svoje vlastné verzie zariadenia ani ho používať.

Impulzy elektromagnetickej energie môžu byť zaostrené alebo spustené paralelne pomocou parabolického reflektora. Ako experimentálny cieľ môže slúžiť akékoľvek elektronické zariadenie a dokonca aj výbojka. Záblesk akustickej energie môže spôsobiť ohniskovú vlnu alebo vysoký zvukový tlak pri ohniskovej vzdialenosti parabolickej antény.

Zdroje komponentov a častí

Vysokonapäťové nabíjacie zariadenia, transformátory, kondenzátory, lapače plynových iskier alebo rádioizotopové lapače, generátory impulzov MARX do 2 MB, generátory EMP je možné zakúpiť na webovej stránke www.amasingl.com. .

Úžitkový model sa týka oblasti zbraní a môže sa použiť na úplné a rýchle zničenie terča akejkoľvek veľkosti, ktorý pozostáva z akejkoľvek látky absorbujúcej žiarenie v akejkoľvek vzdialenosti v zornom poli. Technický výsledok úžitkového vzoru je

Krok 1: absolútne nevyhnutné veci

Rozloženie starého fotoaparátu, či už je jednorazové alebo nie, je absolútne nevyhnutné. Ak ho nemáte, potom to nie je také ťažké, ale bude to trvať veľa času. Alternatívnym spôsobom je použitie uzamykacieho obvodu alebo osobitne predávaného blesku fotoaparátu.

Použil som obvod fotoaparátu pred 15 rokmi. Stačí ho vytiahnuť z puzdra. Okruh je napájaný 3V batériovým systémom.

Dôvod, prečo som použil konvenčný kamerový obvod namiesto jednorazových kamerových obvodov, je ten, že kondenzátor v konvenčnej kamere je oveľa silnejší ako jednorazový. Ak používate samostatný obvod blesku, je tiež omnoho výkonnejší ako konvenčné obvody fotoaparátu.

Pri vyberaní reťaze buďte opatrní. Kondenzátor môže stále ukladať poplatok.

Krok 2: Cievka

Musel som urobiť cievku, ktorá nezaberá veľa miesta, pretože bude pripevnená v dlani mojej ruky. Ak je cievka príliš veľká, môžem sa o šoku dozvedieť iba vďaka ľahkému pohybu dlane.

Takže som vytiahol cievku zo starého obvodu SMPS. Mal som ďalšie medené drôty. Použil som ich na zvýšenie sily cievky.

Skontrolujte, či je medené lanko vinuté pevne, inak to nebude účinné.

Krok 3: spustite montáž, vytvorte rám

Cievku je potrebné nejako fixovať na úrovni dlane. Musíte sa tiež uistiť o správnej izolácii, aby ste zabránili úrazu elektrickým prúdom.

Na zabezpečenie izolácie som použil kovový pás a hrubú lepenku. Potom som našiel anténu vysielačky, ktorú som pomocou pásky upevnil na dlaň.

Cieľom pripojenia antény je umožniť voľný pohyb dlane. Musí byť pružný, aby ste mohli správne ohnúť ruku.

Krok 4: Pridajte vitálne prvky

Keď je rám pripravený, musíme k nemu pripojiť najdôležitejšiu časť - rozloženie kamery. Na pripojenie obvodu som znovu použil lepenku. Tiež si uvedomte, že som neodstránil časť krytu antény - umožní mi to otočiť dlaň okolo zápästia. K tejto čiernej izolácii som pripojil obvod.

Krok 5: Úprava rámca

Celá konštrukcia musí byť postavená tak, aby zostala na ramene. Skôr sme pripevnili kovový pás, takže cievka zostala v dlani. Teraz musíme pripevniť ďalší kovový pás tak, aby koncová časť zostala nehybná na predlaktí.

Aby som to umožnil, použil som lupu.

Krok 7: Pripojte cievku

Najskôr správne pripojte vodiče k cievke. Môžete ich spájkovať. Jeden drôt by mal byť pripevnený na začiatku cievky, druhý drôt na konci cievky.

Tieto dva vodiče sa musia spájkovať s dvoma elektródami kondenzátora v obvode. Nezabudnite pripojiť spínač - je to dôležité.

Krok 8: Dokončiť

Na pripojenie cievky k mojej dlani som použil žltú elektrickú pásku. Držiak batérie je pripevnený k predlaktiu pomocou pásky.

Teraz je čas niečo zničiť!

Hovorím vám, ako robiť niečo s podrobnými fotografiami a video pokynmi.

Pin
Send
Share
Send
Send