Užitočné tipy

Odstránenie panela s nástrojmi Whitesmoke

Pin
Send
Share
Send
Send


Vírus Whitesmoke bol obťažujúci používateľov PC po celom svete. V skutočnosti je úzko spojená s prekladačom Whitesmoke, ktorý je prezentovaný ako prekladový softvér, ktorý „umožňuje prijímať text z ľubovoľnej textovej aplikácie a automaticky ho prekladať do cieľového jazyka“. Popri svojej schopnosti vracať kvalitné preklady však

Bolo hlásené, že inštaluje trójsky kôň na počítači obete a spôsobuje nepríjemné presmerovania na nechcené webové stránky. Toto nie je iba nežiaduca aktivita tohto zdanlivo neškodného softvéru - po inštalácii prekladača Whitesmoke nájdete aj nástroje Whitesmoke nainštalované v počítači bez požiadania o povolenie. Ako vidíte, tento program môže na počítači spustiť nechcené akcie a neodporúčame vám ho ponechať na vašom počítači.

Ako sa môžem nakaziť vírusom Whitesmoke?

Existuje veľa legitímnych webových stránok, ktoré propagujú prekladateľa Whitesmoke. Väčšina z nich však nechápe, že spolu s týmto freewarom tiež prispievajú k vírusu Whitesmoke. Keď je vo vnútri a je aktívny, začne zobrazovať rôzne ikony, ktoré sa nazývajú „Vylepšiť počítač“ alebo podobné. Po kliknutí presmerujú používateľov na pochybné weby a nájdu ďalšie nechcené aplikácie, ktoré by mali povzbudiť. Okrem toho vírus Whitesmoke nahrádza predvolenú domovskú stránku používateľa whitesmokestart.com pomocou IE a začína meniť výsledky vyhľadávania a spúšťa rôzne kontextové reklamy. To je dôvod, prečo mnoho bezpečnostných expertov začalo uvádzať tento softvér ako „nechcený“.

AKO ODSTRÁNIŤ vírus Whitesmoke?

Ak chcete odstrániť panel s nástrojmi Whitesmoke, môžete ich použiť manuálne:

  • Internetového výskumného pracovníka nájdete na stránke Služby - Možnosti internetu - Programy - Rozšírenia.
  • Pre prehliadač Mozilla Firefox prejdite do doplnkovej ponuky Firefoxu.

Odporúčame však tiež spustiť úplnú kontrolu systému pomocou renomovaného antivírusového softvéru na odstránenie vírusu Whitesmoke z počítača. Používanie programu SpyHunter aktualizované, aby na túto hrozbu navždy zabudlo.

Čo je panel nástrojov Whitesmoke?

Napriek tomu, že Panel nástrojov Whitesmoke Považuje sa za rozšírenie užitočného prehľadávača, ktorý vám umožní rýchlejšie vykonávať prekladateľské úlohy. Niekedy môže táto doplnková aplikácia vstúpiť do vášho počítača bez riadneho povolenia a dokonca pôsobiť ako prehliadač únoscov. Ak ste prekladateľ, alebo si len užívate navštevovanie webových stránok, ktoré obsahujú informácie napísané v jazyku, ktorý nepoznáte, môžete byť jednoducho fascinovaní kvalitami, ktoré by toto rozšírenie prehliadača malo poskytnúť. Existuje však mnoho ďalších spoľahlivejších nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť preložiť konkrétne texty. Ak sa chcete vyhnúť možným problémom, ktoré vám toto rozšírenie prehliadača môže priniesť, odporúčame vám začať s odstraňovaním panela s nástrojmi Whitesmoke.

Mali by ste vedieť, že existujú dva spôsoby, ako môže panel nástrojov Whitesmoke vstúpiť do vášho počítača. Po prvé, ak si myslíte, že táto aplikácia je užitočná, môžete si ju stiahnuť sami. V niektorých prípadoch sa však toto rozšírenie prehľadávača môže dostať do vášho počítača, keď ho vôbec neočakávate. Najčastejšie ho môže zadať počítač dodávaný s freewarom a sharewarom. Z tohto dôvodu vám ponúkame stiahnutie iba spoľahlivých bezplatných programov a vyhýbajte sa podozrivým webovým stránkam alebo aplikáciám. Okrem toho pri vykonávaní inštalačného postupu pre každý program, ktorý ste práve prevzali, musíte analyzovať všetky informácie, ktoré sú zaznamenané v sprievodcovi inštaláciou, a odstrániť nepotrebné aplikácie.

Prečo je dôležité odstrániť lištu nástrojov Whitesmoke?

Napriek tomu, že Panel s nástrojmi Whitesmoke vám môže pomôcť pri rôznych prekladateľských úlohách, môže tiež spôsobiť určité problémy. Po prvé, toto rozšírenie prehliadača vás môže presmerovať na potenciálne malígne webové stránky, na ktorých môžete získať ešte závažnejšiu infekciu. Okrem toho vaša bežná aktivita v prehliadaní neustále preruší mnoho rôznych reklám a kontextových okien, ktoré môžu byť infikované. Ako je uvedené vyššie, Panel nástrojov Whitesmoke môže pôsobiť aj ako únosca prehliadača. Inými slovami to znamená, že tento doplnok má všetky práva na kontrolu vašej aktivity prehliadania alebo adresy IP. Tieto osobitné informácie sa môžu preniesť na potenciálne nebezpečnú tretiu stranu. Potom môžete byť napadnutí ešte viac rôznymi reklamami, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Nikomu z nich by ste však nemali dôverovať a je lepšie odstrániť túto aplikáciu z počítača.

Vo všeobecnosti by ste si mali uvedomiť, že aj keď bol Panel s nástrojmi Whitesmoke už dávno obľúbený a často používaný, v súčasnosti je toto rozšírenie prehľadávača ovládané predovšetkým nebezpečnými internetovými podvodmi a šíri sa nezákonnými metódami. Z tohto dôvodu je lepšie ho z počítača odstrániť, až kým nebude ešte viac infikovaný počítačom.

Ako odstrániť Panel nástrojov Whitesmoke?

Aj keď postup na odstránenie tohto rozšírenia prehľadávača môže byť dosť komplikovaný, môžete sa ho kedykoľvek pokúsiť opraviť manuálne.

Najprv sa odporúča odstrániť z počítačového systému, panel nástrojov Whitesmoke:

1. Otvorte ponuku Štart a potom vyberte položku Ovládací panel.
2. Teraz vyberte Pridať alebo odstrániť programy (ak používate Windows XP) alebo Odinštalovať program (ak používate Windows Vista alebo 7).
3. Nakoniec vymažte všetky položky spojené s Panelom s nástrojmi Whitesmoke.

Potom by ste mali tiež odstrániť lištu nástrojov Whitesmoke zo všetkých prehliadačov nainštalovaných v počítači:

Internetový prieskumník

1. Otvorte program Internet Explorer a potom kliknite na časť s nástrojmi.
2. Potom vyberte Možnosti Internetu.
3. Teraz kliknite na záložku Advanced a vyberte príkaz Reset.
4. Teraz musíte znova stlačiť tlačidlo Reset.
5. Nakoniec kliknite na OK a zatvorte okno prehľadávača.

Google Chrome

1. Kliknite na ikonu kľúča a potom prejdite do sekcie nástrojov.
2. Potom vyberte rozšírenia a po zobrazení zoznamu odstráňte nežiaduce rozšírenia.
3. Potom prejdite do časti s nastaveniami a vyberte položku Spravovať vyhľadávacie nástroje.
4. Odstráňte lištu nástrojov Whitesmoke (stlačením klávesu „x“)
5. a nakoniec výber predvoleného poskytovateľa vyhľadávania.

Mozilla Firefox

1. Otvorte prehliadač a prejdite do časti Pomocník.
2. Potom vyberte informácie o riešení problémov a potom kliknite na tlačidlo Obnoviť Firefox.
3. Nakoniec kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Mali by ste si však uvedomiť, že manuálne kroky niekedy nemusia pomôcť, aby ste sa zbavili prezentovaného doplnku prehliadača. Ak teda budete postupovať podľa vyššie uvedených pokynov a stále nemôžete úplne odstrániť toto rozšírenie prehľadávača, odporúčame vám stiahnuť a nainštalovať spoľahlivý nástroj na ochranu proti škodlivému softvéru SpyHunter. Tento seriózny program pomôže nielen odstrániť zostávajúce súbory Whitesmoke Toolbar, ale tiež ochráni váš počítač pred akýmikoľvek inými škodlivými infekciami.

dementi

Táto stránka poskytuje spoľahlivé informácie o najnovších hrozbách počítačovej bezpečnosti vrátane spywaru, adwaru, únoscov prehliadača, trójskych koní a iného škodlivého softvéru. Neakceptujeme ani nepropagujeme žiadny malware (malware). Chceme vás len upozorniť na najnovšie vírusy, infekcie a ďalšie problémy súvisiace s škodlivým softvérom. Účelom tohto blogu je informovať ľudí o existujúcich a nedávno objavených bezpečnostných hrozbách a pomôcť vyriešiť problémy s počítačom spôsobené škodlivým softvérom.

Čo je to whitesmoke?

Whitesmoke je potenciálne nežiaduci program, ktorý obťažuje používateľov počítačov z celého sveta. V skutočnosti to nie je vírus, ale stále si myslíme, že by ste sa mu mali vyhnúť. Prečo to máme na mysli? Bez ohľadu na to, že tento panel s nástrojmi úzko súvisí s prekladačom Whitesmoke, ktorý je prezentovaný ako prekladový softvér, ktorý „umožňuje preberať akýkoľvek text z ľubovoľnej textovej aplikácie a automaticky ho prekladať do cieľového jazyka“, môže tiež spôsobiť nežiaduce činnosti v počítači. Vírus Whitesmoke, ak je vo vnútri systému, môže iniciovať zmeny systému a uniesť každý z vašich webových prehliadačov vrátane prehliadača Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Ak tak urobíte, môže získať schopnosť blokovať také vyhľadávacie nástroje ako Google, Yahoo alebo Bing. Pri použití funkcie Whitesmoke na relácie vyhľadávania môžete získať pozmenené výsledky vyhľadávania. Preto vám to neodporúčame. Tiež vás môžu prerušiť nepríjemné kontextové reklamy, ktoré vás môžu nasmerovať na neznáme, nebezpečné a veľmi podozrivé webové stránky.

Aby som to zhrnul, tento program vám môže pomôcť nielen s vysoko kvalitnými prekladmi. Bolo tiež hlásené za jeho nepríjemné presmerovanie na nechcené webové stránky, veľa zavádzajúcich vyskakovacích reklám a spomaľovanie, ktoré sa zvyčajne spúšťajú v každom webovom prehliadači. Preto by ste mali zvážiť, či stojí za inštaláciu prekladača Whitesmoke alebo nie. Ak ste už objavili lištu nástrojov Whitesmoke nainštalovanú na vašom počítači bez požiadania o povolenie, mali by ste sa jej zbaviť ASAP. V takom prípade vám odporúčame použiť funkciu Reimage alebo iný renomovaný antispywarový softvér, ktorý vám pomôže predchádzať nechceným činnostiam v počítači, a neodporúčame vám ich ponechať v počítači. Ak používate Mac OS X, mali by ste vyskúšať Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

AKO MÔŽE WHITESMOKE uniesť počítač?

Existuje mnoho legitímnych webových stránok, ktoré propagujú prekladateľa Whitesmoke. Väčšina z nich si však neuvedomuje, že propagujú vírus Whitesmoke spolu s týmto freewarom, ktorý je schopný preniknúť do zväzku s týmto prekladateľom. Samozrejme to môže tiež preniknúť do vášho zväzku s inými freewarami a sharewarmi, takže by ste mali vždy sledovať ich proces inštalácie. Ako sa môžete vyhnúť tomuto potenciálne nežiaducemu programu? Najprv by ste mali začať monitorovať inštaláciu freewares a sharewares. Môžete to urobiť prečítaním zásad ochrany osobných údajov a licenčnej zmluvy koncového používateľa. Okrem toho sa uistite, že ste vybrali voľnú alebo rozšírenú inštaláciu freeware a potom zrušte začiarknutie všetkých podozrivých začiarknutí. Ak niektorá z týchto začiarkavacích políčok hovorí, že chcete stiahnuť lištu nástrojov Whitesmoke do svojho počítača, zmeniť úvodnú stránku alebo predvolený vyhľadávací nástroj, mali by ste ju zrušiť. Po aktivácii tohto programu sa začnú zobrazovať rôzne ikony, ktoré sú pomenované „Vylepšiť počítač“ alebo podobne. Po kliknutí presmerujú používateľov na pochybné webové stránky, o ktorých sa zistilo, že propagujú ďalšie nechcené aplikácie. Okrem toho vírus Whitesmoke na IE nahradí predvolenú úvodnú stránku používateľa na whitesmokestart.com a začne meniť výsledky vyhľadávania a spôsobovať rôzne kontextové reklamy. Preto mnoho bezpečnostných expertov začalo tento softvér uvádzať ako „Potenciálne nechcený“.

AKO MÔŽEM ODSTRÁNIŤ WHITESMOKE VIRUS?

Na odinštalovanie panela s nástrojmi Whitesmoke môžete použiť tieto manuálne kroky:

Poškodenie vírusu môžete automaticky odstrániť pomocou jedného z týchto programov: Reimage, SpyHunter 5 Combo Cleaner, Malwarebytes. Tieto aplikácie odporúčame, pretože zisťujú potenciálne nechcené programy a vírusy so všetkými ich súbormi a položkami registra, ktoré s nimi súvisia.

Ako môžem získať vírus WhiteSmoke?

Existuje mnoho legitímnych webových stránok, ktoré podporujú prekladač Whitesmoke. Väčšina z nich si však neuvedomuje, že spolu s týmto bezplatným vírusom Whitesmoke. Akonáhle ste vo vnútri a aktivovaní, začne zobrazovať rôzne ikony, ktoré sa nazývajú „Vylepšiť počítač“ alebo podobné. Keď naň kliknete, presmerujú používateľov na pochybné weby potom, čo ich zistia, že propagujú iné nechcené aplikácie. Okrem toho vírus Whitesmoke v IE nahradí predvolenú úvodnú stránku používateľa stránkou whitesmokestart.com a začne meniť výsledky vyhľadávania a vyskakovať rôzne kontextové reklamy. To je dôvod, prečo mnoho bezpečnostných expertov začalo uvádzať tento program ako „potenciálne nechcený“.

Pin
Send
Share
Send
Send