Užitočné tipy

Ako nainštalovať tlačiarne bez disku

Pin
Send
Share
Send
Send


Nemáte CD na inštaláciu tlačiarne? Alebo nemôžete sieťovú tlačiareň nakonfigurovať správne? Potom bol tento článok vytvorený špeciálne pre vás. Manuálnu inštaláciu tlačiarne vykonajte podľa nižšie uvedených krokov.

1. Zapnite počítač a počkajte na spustenie systému Windows.

2. Pomocou kábla, ktorý je súčasťou dodávky, pripojte tlačiareň a počítač (zvyčajne kábel USB).

3. Pripojte tlačiareň.

4. Kliknite na tlačidlo "Štart" a prejdite na "Ovládací panel".

5. Vyberte „Zariadenia a tlačiarne“.

6. Kliknite na „Install Printer“ (Inštalovať tlačiareň).

Teraz môžete ísť dvoma spôsobmi: pridať miestnu tlačiareň, pridať sieťovú, bezdrôtovú alebo tlačiareň Bluetooth. Najprv zvážte možnosť 1:

7.1 Ak predvolený port nie je pre vás vhodný, zmeňte ho. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

8.1 Vyberte výrobcu a názov tlačiarne. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

9.1 Zadajte akýkoľvek názov, neskôr sa tento názov použije pri odkazovaní na tlačiareň. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

10.1 Zrušte začiarknutie, ak nechcete používať predvolenú tlačiareň, ak chcete vytlačiť skúšobnú stránku. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

11.1 Inštalácia tlačiarne bola dokončená. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Zvážte možnosť 2:

7.2 Počkajte, kým sa nedokončí hľadanie dostupných tlačiarní. Vyberte požadovanú tlačiareň dvojitým kliknutím alebo na tlačidlo „Ďalej“. Ak z uvedených tlačiarní nie je tá, ktorú potrebujete, prejdite na možnosť 3.

8.2 Systém sa pokúsi nájsť ovládač pre túto tlačiareň, ale ak sa zobrazí správa „Nepodarilo sa nájsť ovládač“, kliknite na „OK“ a zadajte umiestnenie požadovaného súboru, ak ho nemáte, budete si ho musieť stiahnuť z Internetu a zadať cestu k * .inf súbor

9.2 Zrušte začiarknutie, ak nechcete používať predvolenú tlačiareň, ak chcete vytlačiť skúšobnú stránku. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“. 10.2 Kompletná inštalácia tlačiarne. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Zoberme si 3 možnosti:

7.3 Kliknite na „Vaša tlačiareň nie je uvedená v zozname“.

8.3 Vyberte „Vybrať zdieľanú tlačiareň podľa názvu“ a podľa uvedených príkladov napíšte adresu tlačiarne, stlačte tlačidlo Ďalej, ak sa zobrazí správa „Nepodarilo sa nájsť ovládač“, kliknite na „OK“ a zadajte umiestnenie požadovaného súboru, ak máte ak tam nie je, budete si ho musieť stiahnuť z internetu a uviesť cestu k súboru * .inf

9.3 Zrušte začiarknutie, ak nechcete používať predvolenú tlačiareň, ak chcete vytlačiť skúšobnú stránku. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

10.3 Celá inštalácia tlačiarne je dokončená. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Manuálna inštalácia ovládača

Ak ste už tento problém niekde študovali a žiadna z metód nebola úspešná, môžete skúsiť znova načítať ovládač. Tento článok je univerzálny - tu vám povieme, ako to urobiť v rôznych verziách systému Windows.

Preto pred inštaláciou tlačiarne bez disku musíte:

1. Odpojte zariadenie pripojené k počítaču,

2. Prejdite do ponuky „Štart“ - „Ovládací panel“ - „Zariadenia a tlačiarne“ alebo „Zobraziť zariadenia a tlačiarne“,

3. Na hornom paneli je potrebné nájsť riadok „Pridať tlačiareň“ alebo „Pridať tlačiareň“,

4. Otvorí sa Sprievodca pridaním tlačiarne z navrhovaných možností, vyberte „Pridať lokálnu tlačiareň“ a kliknite na „Ďalej“ (pre Windows 7). Ak máte Windows 8 alebo 10, potom v dolnej časti kliknite na „Požadovaná tlačiareň nie je v zozname“ - a potom vyberte „Pridať lokálnu alebo sieťovú tlačiareň s ručne nakonfigurovanými parametrami“ a kliknite na „Ďalej“.

5. Sprievodca inštaláciou tlačiarní a iného zariadenia ponúkne výber portu, ponechanie predvolených nastavení (LPT1) a prechod na ďalší krok,

6. Kliknite na tlačidlo „Windows Update“ a čakajte na aktualizáciu dostupných ovládačov,

7. Načíta sa zoznam výrobcov tlačiarní a hlavných modelov. Môže to trvať 5 až 30 minút. Vľavo vyhľadajte výrobcu a vpravo zadajte model tlačiarne. Potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“. V tomto prípade sme vybrali značku HP a model LaserJet 1022.

8. Sprievodca inštaláciou ponúkne názov zariadenia (ponechajte predvolený názov alebo vytvorte vlastný), kliknite na tlačidlo „Ďalej“,

9. Počkajte na dokončenie inštalácie,

10. Otvorí sa okno „Použiť všeobecné nastavenia“, musíte vybrať možnosť „Žiadne zdieľanie s touto tlačiarňou“ a kliknúť na „Ďalej“ (toto okno sa objaví, ak je nainštalovaný Windows 7). Ak máte systém Windows 10, zobrazí sa okno, v ktorom musíte kliknúť na tlačidlo „Dokončiť“ (rovnaké okno sa objaví neskôr v systéme Windows 7).

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť práve nainštalované zariadenie. Kliknite pravým tlačidlom myši na zobrazenú ikonu tlačiarne a v kontextovej ponuke vyberte príkaz Odstrániť zariadenie (nainštalované ovládače zostanú).

Po vykonaných krokoch bude možné pripojiť tlačiareň k počítaču. Po pripojení tlačiarne musíte počkať, kým počítač automaticky rozpozná tlačiareň a dokončí inštaláciu. Potom môžete vytlačiť akýkoľvek dokument, aby ste sa uistili, že je nainštalovaný ovládač.

Ako to urobiť v systéme Windows 7:

Oficiálne stránky

Ak pre tlačiareň nemáte disk s ovládačom, môžete si ho stiahnuť z oficiálnej webovej stránky výrobcu. Na to stačí poznať spoločnosť a model tlačiarne. Nájdete ich v dokumentácii, na obale alebo na zadnej strane zariadenia. Ak nerozumiete nižšie uvedeným pokynom, môžete si bez akýchkoľvek obáv stiahnuť potrebný ovládač na našu webovú stránku (všetky ovládače neobsahujú vírusy).

Otvorte ľubovoľný prehľadávač a do vyhľadávacieho panela zadajte: „stiahnite ovládač tlačiarne HP LaserJet p1102“. V tomto článku vyhľadám ovládače pre uvedené zariadenie, musíte však špecifikovať svoj model.

Odkaz na oficiálnu webovú stránku vývojára sa spravidla nachádza na prvej stránke vyhľadávania, úplne hore. To sa však vždy nestane, a preto si musíte dávať pozor. Ak nechcete sťahovať malvér namiesto ovládačov, uistite sa, že skutočne idete na oficiálnu webovú stránku vývojára. Ak to chcete urobiť, venujte pozornosť prepojeniu na web vo vyhľadávacom nástroji. Nemalo by byť nič „zbytočné“ (adresa bude niečo také: „hp.com“ alebo „samsung.com“ atď.

Ak máte pochybnosti o pravosti lokality, ktorú ste našli, môžete zadať iba názov tlačiarenskej spoločnosti bez modelu a ďalších informácií. A z hlavnej stránky prejdite do časti „ovládače a iný softvér“.

Výhody sťahovania ovládačov z oficiálnych stránok:

 1. Bezpečnosť (vodiči majú digitálny podpis, nedostatok zabudovaného škodlivého kódu),
 2. Vývojár umiestňuje na web iba najnovšie, „čerstvé“ verzie ovládačov.

Akonáhle sa dostanete na požadovanú stránku („Ovládače a ďalšie súbory“, „Softvér“, „Softvér“, „Prevziať“, ako aj „ovládače“ v anglickej verzii stránky), budete musieť zadať iba model vašej tlačiarne a hľadať.

Okrem toho vám niektoré stránky umožňujú automaticky určiť model zariadenia a potrebné ovládače, napríklad môže existovať tlačidlo „Definovať produkt“. Ak sa nachádzame na webovej stránke spoločnosti HP, kliknite na položku „Vyhľadávanie produktov“ a v našom prípade existujú odrody tohto modelu. Potrebujeme vybrať požadovaný model kliknutím ľavým tlačidlom myši.

Po nájdení potrebných ovládačov budete musieť zadať informácie o verzii vášho operačného systému, kapacite systému. Ak sa toto okno neobjaví, jednoducho kliknite na odkaz alebo tlačidlo a stiahnite si ovládače.

Môže nastať situácia, že web ponúkne na stiahnutie verziu ovládača podľa vášho výberu:

 1. Basic - prístup k hlavným funkciám prístroja,
 2. Rozšírené - prístup k ďalším funkciám.

Nemusíte sa obávať, ktorú verziu sťahujete, hlavnou vecou je určiť správnu bitovú hĺbku vášho systému (uvedené vyššie).

Začne sa sťahovanie inštalačného balíka ovládačov:

Na konci sťahovania musíte spustiť stiahnutý súbor a postupujte podľa pokynov sprievodcu inštaláciou.

Aktualizácia systému Windows

V systéme Windows existuje obrovská softvérová základňa pre takmer všetky periférne zariadenia vrátane tlačiarní. Používame to.

K počítaču pripojíme tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie a počkáme niekoľko minút. Týmto sa identifikuje alebo identifikuje zariadenie a systém Windows sa pokúsi nainštalovať ovládač. Keďže čítate tento článok, táto metóda pravdepodobne nefungovala. Spustite aktualizáciu manuálne.

Ideme po ceste:

Ovládací panel> Hardvér a zvuk> Zariadenia a tlačiareň

Ovládací panel> Hardvér a zvuk> Zariadenia a tlačiarne

Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu počítača a vyberte - Aktualizácia systému Windows.

V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na „Vyhľadať aktualizácie“.

Vykoná sa vyhľadávanie softvéru pre vaše zariadenia. Ak sa niečo nájde, stiahne sa a nainštaluje sa automaticky alebo budete musieť dať povolenie. V mojom prípade sa všetko robí na stroji.

Možno bude potrebné reštartovať počítač. Postupujte a skontrolujte, či je tlačiareň nainštalovaná. Ak je zariadenie nainštalované, ale netlačí, zapojím ho do iného portu USB. (Ak tlačiareň v zásade netlačí, môžete si prečítať tento článok).

Automatické sťahovanie softvéru

Ak chcete zaistiť, aby operačný systém vždy automaticky načítal ovládače a obrázky pre pripojené zariadenia, postupujte takto.

Kontextové menu nazývame pravým tlačidlom myši na ikone počítača a vyberieme Nastavenia inštalácie zariadenia.

V okne, ktoré sa otvorí, vyberte odporúčané nastavenie a „Uložiť zmeny“.

Po pripojení nového zariadenia systém Windows automaticky vyhľadá ovládač vo svojej databáze.

Metóda jedna

 1. Kliknite na tlačidlo „Štart“.

V systéme Windows XP v okne, ktoré sa otvorí, kliknite na „Ovládací panel“ a vyberte „Tlačiarne a iné zariadenie“ alebo „Tlačiarne a faxy“.

Vo Windows Vista alebo Windows 7 vyberte „Printers“ alebo „Devices and Printers“ z pravej strany ponuky „Start“.

Kliknite na tlačidlo „Pridať tlačiareň“.

V systéme Windows XP sa nachádza v stĺpci „Úlohy tlače“. Otvorí sa „Sprievodca pridaním tlačiarne“.

V prípade systému Windows Vista alebo Windows 7 sa na paneli nástrojov nachádza tlačidlo „Pridať tlačiareň“. Zobrazí sa okno „Pridať tlačiareň“.

Kliknutím na „Ďalej“ spustíte sprievodcu v systéme Windows XP.

Ak inštalujete tlačiareň, ktorá je pripojená priamo k počítaču, pre všetky operačné systémy vyberte možnosť „Pridať lokálnu tlačiareň“.

Alebo zvoľte „Add Network Printer“ (Pridať sieťovú tlačiareň) a pridajte tlačiareň pripojenú k domácej alebo kancelárskej sieti.

Systémy Windows Vista a Windows 7 tiež poskytujú možnosť bezdrôtového pripojenia tlačiarne k počítaču prostredníctvom siete WiFi alebo Bluetuth.

V rozbaľovacej ponuke vyberte port na pripojenie tlačiarne (pravdepodobne to bude USB001). Kliknite na tlačidlo Ďalej. V zozname Výrobca zadajte výrobcu tlačiarne. Vyberte svoj model tlačiarne zo zoznamu Tlačiarne. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

V nasledujúcom okne zadajte požadovaný názov tlačiarne alebo ponechajte predvolený názov tlačiarne. Kliknite na tlačidlo Ďalej. Systém Windows nainštaluje tlačiareň do vášho počítača.

Ak chcete skontrolovať funkčnosť v otvorenom okne, môžete kliknúť na tlačidlo „Vytlačiť skúšobnú stránku“. Po dokončení kliknite na tlačidlo Dokončiť. Nastavenie tlačiarne je dokončené.

Ako nainštalovať ovládač z centra aktualizácií (na príklade HP 1015)

 1. Odpojte zariadenie HP 1015 od počítača.

Štart Menu> Zariadenia a tlačiarne.

„Inštalácia tlačiarne.“

„Pridať lokálnu tlačiareň“

  Tešíme sa na stiahnutie zoznamu dostupných ovládačov.

Vyberte „HP“> „HP LaserJet 1015“> kliknite na „Ďalej“.

  „Žiadne zdieľanie ...“ a „Ďalej“

Nainštalovaný HP 1015.

 1. Vyberte nainštalované zariadenie

Nepotrebujeme samotnú tlačiareň. Potrebujeme softvér, ktorý sa s ním nainštaluje.

 1. Pripojíme HP 1015 k počítaču a počkáme, kým jednotka „uchopí“ už nainštalovaný ovládač.

[Youtubegallery]
Konfigurácia automatických aktualizácií v systéme Windows 8 | http: //www.youtube.com/watch? V = 5wn6VBS26gQ
Ovládač pre Epson LX-300 v systéme Windows 7/8 / 8.1 / 10 | http: //www.youtube.com/watch? V = pbdhDJi4GpA
Inštalácia ovládača HP LASERJET 1015 prostredníctvom služby Windows Update | http: //www.youtube.com/watch? V = rCceydYLbjI
[/ youtubegallery]

Druhý spôsob

Ak pre svoju tlačiareň nemáte disk s ovládačom, nemusíte mať obavy, stačí prejsť na webovú stránku výrobcu (HP, Dell, Epson, Canon atď.).

Prejdite na stránku podpory, kde sú zverejnené všetky ovládače pre produkty tejto spoločnosti. Na konci článku som uverejnil adresy týchto stránok pre niektorých výrobcov.

Vyhľadajte a stiahnite ovládače pre svoj model tlačiarne, venujte pozornosť ich kompatibilite s operačným systémom.

Stiahnutý súbor je zvyčajne archív. Rozbalte to.

Ak v dôsledku rozbalenia získate priečinok so súbormi rôznych typov - vyhľadajte a spustite súbor SETUP. Ak sú stiahnuté ovládače jedným alebo viacerými spustiteľnými súbormi (prípona .exe), spustite ten, ktorý je pre váš operačný systém najvhodnejší (zvyčajne je v názve súboru uvedený typ OS, napríklad: Dell_AAY_Vista_x64_PS_sys_en).

Postupujte podľa pokynov v inštalačnom okne a po niekoľkých minútach sa ovládače tlačiarne úspešne nainštalujú do vášho operačného systému. Upozorňujeme, že pri niektorých modeloch musí byť tlačiareň počas inštalácie ovládača vypnutá.

Pomocou jednej z týchto metód môžete tlačiareň nainštalovať sami bez inštalačného disku. Tu sú adresy stránok podpory na stránkach niektorých výrobcov tlačiarní, kde môžete nájsť a stiahnuť potrebné ovládače:

Ručné stiahnutie a inštalácia (.exe)

Zoberme si ako príklad HP DeskJet F380. Ak nepoznáte model svojej tlačiarne alebo MFP, pozorne si preštudujte identifikačné štítky na obale. Model nájdete aj na nálepke na zadnej alebo spodnej strane zariadenia.

Otvoríme prehliadač a napíšeme „ovládač HP DeskJet F380“ do spoločnosti Google alebo Yandex. Nahrádzate svoj model.

Vo väčšine prípadov bude na prvom mieste alebo na prvej stránke vydania odkaz na stránku podpory zariadení na oficiálnych webových stránkach výrobcu.

Pochopte, že ide o oficiálnu webovú stránku na adrese.

Sťahovanie z oficiálnych stránok je pohodlnejšie z dvoch dôvodov:

 • Žiadny škodlivý kód
 • Samotný nový softvér existuje.

Ak na prvej strane vydania nebol žiadny odkaz na oficiálnu webovú stránku, nájdete ju sami. Nastavili sme „HP“ a ihneď sme vybrali „Ovládače“ alebo „Podpora a ovládače“.

V časti „Ovládače a súbory na stiahnutie“ sme nastavili náš model (napríklad „F380“) a kliknite na tlačidlo „Prejsť“.

Alebo vpravo v časti „Definovať produkt“ kliknite na „Nájsť“ a postupujte podľa pokynov v sprievodcovi. (Táto možnosť je stále k dispozícii pre systémy Windows XP / Vista / 7 s prehliadačmi: Internet Explorer (IE) 6.0+, Firefox 3.6.x, 12.0+, Google Chrome).

Vyberieme naše zariadenie z výsledkov vyhľadávania.

Z rozbaľovacieho zoznamu vyberte operačný systém a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

V časti „Ovládač“ kliknite na „Stiahnuť“.

Existuje niekoľko možností softvéru. Napríklad plnohodnotný softvér a základný ovládač. Ak potrebujete pokročilé funkcie zariadenia a spracovania obrázkov - stiahnite si plnohodnotný softvér.

Spustite stiahnutý súbor.

Súbory sa rozbalia a spustí sa sprievodca inštaláciou. Kliknite na „Inštalovať“ a postupujte podľa pokynov v článku o inštalácii tlačiarne z disku.

Inštalácia ovládača z inej tlačiarne

Zoberme si príklad 64-bitovej verzie systému Windows 7 a tlačiarne Xerox Phaser 3116.

Pre tento systém neexistuje webová stránka výrobcu softvéru. Môžete to skúsiť z Xerox Phaser 3117.

 1. Stiahnite si ovládač pre Phaser 3117 a rozbaľte ho.
 2. Pripájame zariadenie k počítaču.
 3. Do vyhľadávacieho poľa otvorte ponuku Štart a napíšte „Správca zariadení“. Spustili sme to.
 4. Pravým tlačidlom myši kliknite na neznáme zariadenie / tlačiareň, vyvolajte kontextovú ponuku a vyberte možnosť Aktualizovať ovládače ....
 5. Vyhľadajte ovládače tohto počítača.
 6. Vyberte ovládač zo zoznamu už nainštalovaných ovládačov.
 7. Vyberte „Tlačiarne“ a „Ďalej“.
 8. Kliknite na „Inštalovať z disku ...“.
 9. Ukazujeme na súbor xrxb7.inf v nebalenom priečinku.

Definícia ID tlačiarne

Každé zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču, má jedinečný identifikačný kód. Ak poznáte ID hardvéru, môžete si ľahko stiahnuť požadovaný ovládač. Ak vám vyššie uvedené pokyny nepomohli a nezistili ste to, ako nainštalovať tlačiareň bez disku, musíte zistiť jeho identifikačný kód. Túto možnosť odporúčam v najextrémnejších prípadoch. Ak ste stiahli ovládače z oficiálnej stránky, môžete túto možnosť preskočiť.

Takže, zistiť ID:

1. Pravým tlačidlom myši kliknite na počítač a vyberte položku „Vlastnosti“, potom kliknite na položku „Správca zariadení“ na ľavej strane,

2. V okne, ktoré sa otvorí, nájdite tlačiareň. Pravým tlačidlom myši kliknite na požadovaný riadok a v zobrazenej ponuke kliknite na položku „Vlastnosti“,

3. Otvorí sa dialógové okno, v ktorom musíte prejsť na kartu Informácie. Potom v riadku „Vlastnosti“ vyberte „ID zariadenia“.

4. V nasledujúcom okne sa zobrazí hodnota, ktorá bude identifikačným kódom tlačiarne (ak existuje niekoľko hodnôt, musíte vybrať prvú),

5. Skopírujte identifikátor. Prejdite na oficiálnu webovú stránku výrobcu tlačiarne a do vyhľadávania zadajte skopírované identifikačné číslo. Vyhľadávacie nástroje môžete tiež použiť na nájdenie potrebného ovládača pomocou ID hardvéru. Nezabudne však, že naše stránky majú všetky ovládače pre existujúce tlačiarne. Zostane iba stiahnuť nájdený ovládač.

Nezabudnite, že ovládače musíte sťahovať iba z oficiálnych zdrojov. Je to úplne zadarmo a čo najbezpečnejšie.

Inštalácia ovládačov v automatickom režime

Чтобы данная проблема больше никогда не беспокоила и драйвера для любых внешних устройств устанавливались автоматически, достаточно изменить базовые параметры Windows. Для этого:

1. Вновь перейдите в меню «Устройства и принтеры» (выше рассказывали, как сюда зайти) через панель управления. Кликните правой кнопкой по иконке «Компьютер» и в появившемся контекстном меню выберите «Параметры установки устройств»,

2. Откроется диалоговое окно, где необходимо выбрать «Да (рекомендуется)» (рекомендуемые параметры по умолчанию) и нажмите «Сохранить»,

Теперь, после подключения нового устройства Windows будет в автоматическом режиме искать и устанавливать необходимые драйвера из собственной базы или используя интернет соединение.

Pozrite si video: Ako si stiahnuť a nainštalovať ovládače do PC - 1 kliknutím (Október 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send