Užitočné tipy

Sociálne poradenstvo pre animačné štúdio Lego

Pin
Send
Share
Send
Send


Tehly Lego nám umožňujú stavať akýkoľvek svet, ktorý môžeme vymyslieť. Lego-animácia vám umožňuje prísť s akýmkoľvek príbehom a oživiť ho vo forme filmu.

Film je skutočne iba súborom najbežnejších obrázkov (snímok), ktoré sa menia s takou frekvenciou, že ich naše oko ich nerozlišuje od skutočného pohybu. Princíp animácie je preto jednoduchý: vytvorte súbor fotografií, v ktorých je každá nasledujúca fotografia mierne odlišná od predchádzajúcej, a posúvajte sa ňou s dostatočnou frekvenciou.

Na vytvorenie lego karikatúry budete potrebovať aspoň: nápad, fotoaparát, dekorácie, program na úpravu a samozrejme Lego. A samozrejme fantázia.

Prvá vec, ktorú musíte začať, aby ste mohli vytvoriť lego-karikatúru, je zistiť „technické“ vybavenie: fotoaparát, dekorácie a program na inštaláciu. Dôrazne sa odporúča, aby ste do fotoaparátu zobrali statív alebo ho vyrobili z lega, inak sa fotoaparát počas snímania chveje, čo bude vo vašom filme veľmi viditeľné. Statív tiež tento problém úplne neodstráni, alternatívou je dobrá webová kamera, ktorá vám umožňuje snímať fotografie priamo z počítača bez toho, aby ste sa dotkli fotoaparátu, a teda „nezostreliť“ rám.

S inštalačným programom je všetko zložitejšie. Väčšina počítačov už má zabudovaný inštalačný program pre program Windows Movie Maker. V ňom si môžete vytvoriť lego karikatúru, ale stále v profesionálnejších programoch existuje oveľa viac možností a efektov. Väčšina animátorov používa tieto programy:
- Ulead Video Studios (známe tiež ako Corel VideoStudio),
- Pinnacle Studios,
- Sony Vegas,
- Adobe Premier.

Ak chcete začať strieľať karikatúru, budete musieť odpovedať na niekoľko otázok:

1) Aké budú fps?
fps - počet snímok za sekundu, počet snímok za sekundu. To je, koľko snímok za sekundu bliká pred očami diváka. Filmy sa zvyčajne snímajú frekvenciou 24 snímok za sekundu, ale pri animácii Lego nie je dosiahnutie takejto plynulosti potrebné. Pohyby budú plynulé pri 12 snímkach za sekundu. Pozrite sa, akú rýchlosť pracuje váš program na úpravu videa - zvyčajne s rýchlosťou 24 snímok / s, potom, ak snímate rýchlosťou 12 snímok / s, potom bude jeden z vašich snímok dvakrát taký dlhý, ako je minimálna možná dĺžka snímky v programe.

2) O čom bude film?
Inými slovami, potrebujete skript, myšlienku karikatúry. Aj keď o tom môžete napísať samostatný článok, v animácii Lego existujú iba dve pravidlá: 1) film musí byť taký, aby ste ho mohli strieľať, 2) pravidlá už neexistujú. To znamená, že vaša fantázia je obmedzená iba vašimi možnosťami: nemusíte písať scenár pre desaťhodinový epos ani vyžadovať obrovské lego scenérie, ktoré nemôžete zostaviť pre svoj život. Uistite sa, že máte dostatok detailov pre stelesnenie a dekoráciu - nielen dekorácie lega, ale aj papierové -, ktoré budú viditeľné za budovou lego (sotva chcete, aby sa časť vášho bytu dostala do rámu?). A v tomto smere pravidlá skutočne končia a začínajú sa odporúčania. Konkrétne je dôležité pochopiť, že natáčanie aj krátkeho jednominútového filmu vám zaberie veľa času. Preto, ak sa na základe inšpirácie krásnej série rozhodnete kopírovať a niečo nasnímať rovnakým spôsobom, je pravdepodobné, že to nebudete chcieť urobiť za týždeň a nedosiahnete žiaden reprezentatívny výsledok. Preto praktická rada: nápad musí prejsť skúškou času. Zaznamenajte skript. Ako textový súbor alebo ručne na papieri. Znovu si prečítajte, opravte. Ak do týždňa nie je túžba hádzať papier do koša, potom je potrebné ho implementovať.

3) Čo bude v rámci?
Zostavte scenériu, urobte miniatúry hrdinov a zistite, či podlaha alebo stena padajú do rámu. Zvážte usporiadanie všetkých scén z vášho filmu. Uistite sa, že v niektorej scéne zo stredu filmu nezistíte, že túto scénu nemôžete snímať - inak by to bolo veľmi urážlivé.

Nakoniec najdôležitejším a najdlhším procesom, ktorý na vás čaká, je samotná animácia. Ak ide o váš prvý animovaný film, začnite jednoduchým. S pohybom automobilov po diaľnici. Musíte cítiť rýchlosť: koľko musíte strojom pohnúť, aby sa neskôr vo filme pohyboval obvyklou rýchlosťou (berúc do úvahy fps, ktorý ste si vybrali!). Alebo rýchlo? Alebo pomaly? Takáto scéna je univerzálnym testovacím miestom pre rýchlosť filmu, pretože príliš pomalý alebo naopak príliš rýchly pohyb pohybujúcich sa objektov filmu je jednou z hlavných nedostatkov väčšiny animácií a pravdepodobne najťažšou vecou, ​​s ktorou sa stretnete pri vytváraní lego filmu.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však budete musieť pohybovať presne číslami. Otočenie rúk, hlavy a tela nie je také ťažké uskutočniť, pre začiatočníkov sa vyskytujú prvé problémy s chôdzou. Na tejto téme - téme chôdze - existuje väčšina výukových programov (školiacich videí) na YouTube, ktoré ponúkajú a podrobne opisujú techniky chôdze. Aj keď nepoznáte angličtinu, je to v poriadku. Zvyčajne sa vo všetkých cvičných videách zobrazujú všetky snímky jedného kroku obrázka a z obrázku musíte jednoducho pochopiť, ako je tento obrázok v tomto rámci. Zvyčajne pri 12 snímkach za sekundu sa počet snímok na pravidelný krok mení okolo 4, pri 24 snímkach za sekundu, respektíve okolo 8.

Potom bude váš najlepší priateľ praxou. Je tiež užitočné sledovať lego karikatúry zahraničných profesionálnych animátorov, sťahovať a prezerať ich snímky po jednotlivých snímkach - tiež spôsob, ako získať skúsenosti.

Výsledkom je, že po úprave záznamu, pridaním titulkov (ale nie na polovičný film, ako to niekedy robia niektoré)., Zvuky, hudba a hlasový prejav (ak sú samozrejme potrebné) - získate hotový film.

Ak ste sa už s animáciou spriatelili, môžete skúsiť implementovať niečo zložitejšie. Jednoduchá animačná technika vám neumožňuje zachytiť veľa scén: výbuchy, požiare alebo lety figúr alebo akýchkoľvek iných objektov.

Metódy vytvárania efektov sa veľmi líšia - od učenia sa Adobe After Effects po spracovanie materiálov po jednotlivých snímkach vo Photoshope. V prípade výbuchov a požiarov existujú také veci, ako sú škriatkovia, ktoré sú súborom obrazov ohňa / výbuchu / niečoho iného na priehľadnom pozadí, to znamená na priehľadnom pozadí, ktoré keď na sebe položí video, vytvorí ilúziu ohňa / výbuchu / niečo iné , Ak chcete vytvoriť ilúziu letu lego objektu, tak či onak, musíte na pozadí uložiť vyrezaný obrázok lietajúceho objektu. Väčšina programov na úpravu obsahu obsahuje taký efekt, ako je chromakey, ktorý vám umožňuje vystrihnúť (v skutočnosti, teda nahradiť priehľadnou farbou) všetky pixely farbou blízkou nejakej (obvykle zelenej alebo modrej) farbe z videoklipu a prekryť ju na inom obrázku, ktorý v niektorých Výrazne to zjednodušuje proces, ale najčastejšie musíte pracovať vo Photoshope s každým rámom osobitne: odrežte všetko okrem LO (lietajúci objekt) a položte ho na pozadie.

Niektoré efekty je možné dosiahnuť priamo počas animácie: napríklad hranie na osvetlení, používanie svetelných filtrov alebo namiesto dekorácie papiera namiesto monitora vlastného počítača s obrázkom pozadia zobrazeným na obrazovke.

Viac výsledkov pre "Lego animation studio"

Ďalšie návrhy pre animačné štúdio Lego od nášho robota:

Nenašli sa žiadne presné zhody pre výraz „animačné štúdio legoVýsledky podobných vyhľadávaní sú uvedené nižšie.

Scratch vám umožňuje kombinovať grafiku, fotografie, hudbu a zvuk a vytvárať príbehy.

jednoduché interaktívne animácie, hra. boli LEGO kus. mix graficky animácie, hudba

obsah

Existujú dva hlavné spôsoby, ako vytvoriť karikatúry z LEGO. Prvou metódou je obvyklé „živé“ fotografovanie (RealTime) vo video režime fotoaparátu alebo kamery. Druhý spôsob je stop-motion.

„Stop-motion“ alebo „Animácia jednotlivých snímok“ - Toto je spôsob, ako vytvoriť video na základe snímok po snímke. V takýchto videách sa fotografuje scéna, potom sa urobia minimálne zmeny a znova sa nasníma. Tento proces pokračuje nejaký čas, potom sa snímky prenesú do počítača, spracujú, skomprimujú a získa sa normálny videosúbor. Výhodou týchto metód je jednoduchosť vytvárania špeciálnych efektov, plynulé pohyby a neprítomnosť rúk alebo iných zariadení na pohyb prvkov scény v rámčeku.

Pri dlhých videách LEGO sa často používajú metódy „animácie snímok po snímke“ a „živé snímanie“.

Na kombinovanie jednotlivých snímok do jednej videosekvencie sa používajú rovnaké programy ako pre konvenčné úpravy videa. Najobľúbenejšie programy:

Movie Maker je predinštalovaný program pre Windows, ale má obmedzené problémy so zdrojmi a stabilitou. Ostatné programy sú platené a patria do kategórie profesionálneho softvéru.

K dispozícii sú aj programy pre Android a iOS vrátane oficiálneho a bezplatného programu „LEGO Movie Maker“.

Dôležitým konceptom každej animácie je snímková frekvencia. Hladkosť obrazu sa dosahuje rýchlosťou 18 - 24 snímok / s [ neautoritatívny zdroj? ]. Dnes je štandard videa 24 snímok / s, tj 24 snímok za sekundu. Nie každý je však pripravený natáčať 1440 fotografií z dôvodu iba jednej minúty budúceho filmu, preto často obetujú plynulú plynulosť a jednotlivé rámčeky sa natiahnu.

Ako pri každej streľbe, statívy a osvetľovacie zariadenia sa používajú na vytváranie filmov LEGO a vytvára sa scenéria.

Výzdobou sú budovy LEGO (štandardné zostavy alebo zostavené samotným autorom) a papier Whatman, kartón (napríklad lepenkové pozadie s obrázkom skutočného mesta) alebo samostatná miestnosť, napríklad kúpeľňa, špajza, obývacia izba, garáž atď. Výber scenérie závisí od závažnosti prístupu k tvorbe filmu a od finančných možností. Existujú tiež videá, v ktorých sú všetky ozdoby vytvorené v počítači a postavy sa prekrývajú pomocou chromakeyovej metódy.

Alternatívne sú postavy a scenérie vytvárané v 3D editoroch: obe sa špecializujú na LEGO (LeoCAD, LEGO Digital Designer, LDRaw, SR 3D Builder) a plnohodnotné (3Dmax).

Aby sa obraz v rámčeku neotáčal, existujú dva spôsoby: použitie stabilizačných programov (Adobe After Effects) alebo oprava scenérie a kamery. Pre tieto sú vhodné stolové alebo lepšie podlahové statívy. Ideálnou možnosťou je statív so svorkou, ktorý je namontovaný priamo na stole (alebo v časti scenérie) a je nastaviteľný na naklonenie a výšku - potom nie je desivé ho náhodne dotknúť. Na upevnenie samotnej scény sú dobre vhodné stolárske zveráky. Za zmienku tiež stojí získanie stáleho zdroja svetla, aby sa jas videa nezmenil proti vašej túžbe. Používajte malé bodové svetlá alebo žiarivky - nedávajú obrazu žltý, ako bežné žiarovky.

Snímky je možné snímať pomocou fotoaparátu aj videokamery. Tá má niekoľko výhod: po prvé, pri kombinovaní snímania so „živým rámom“ a „animáciou jednotlivých snímok“ bude rozdiel v kvalite obrazu minimálny. Po druhé, pre niektoré videokamery sa predávajú špeciálne diaľkové ovládače, pomocou ktorých môžete fotografovať na diaľku bez toho, aby ste sa dotkli fotoaparátu alebo statívu.

V roku 2000 spoločnosť LEGO vydala špeciálnu sériu pre milovníkov filmu - Studios, ktorá trvala až do roku 2003 a predstavila nám množstvo jedinečných miniatúr a hotových dekorácií. Najpozoruhodnejšou je súprava 1349 Steven Spielberg Moviemaker Set: 1349. Okrem úseku cesty a dvoch budov, ktoré sa mohli zrútiť a odhaliť súčasnú lávu, mala aj dve lepenkové pozadia (nočné mesto so svetelnými oknami mrakodrapov, ako aj zničené mesto), špeciálna kamera štylizovaná ako LEGO a disk s editačným programom obsahujúcim knižnice zvukov a textov. Na súpravu dohliadal sám Štefan Spielberg, jeho podpis je viditeľný na veku krabice.

V roku 2009 skupina LEGO oznámila hľadanie talentovaných animátorov. Ako sa neskôr ukázalo, tí najlepší z najlepších boli vybraní na vytvorenie oficiálnych karikatúr o dobrodružstvách postáv série Space Police. Získali prístup do skladov spoločnosti a v reakcii na to odniesli majstrovské diela animácií LEGO, ktorých kvalita zostane neprekonateľná ešte dlho.

Nevýhodou tohto spôsobu vytvárania filmov je práve monotónnosť neustáleho fotografovania jedna po druhej, zostávajúca takmer nehybná (nedostatok kotúča kamery je jednou z hlavných zložiek úspešného filmu, ale statív vám nepomôže, ak sa ho budete neustále dotýkať nadšením). Výhody sú početné a zrejmé: pri nízkych nákladoch si môžete uvedomiť svoj filmový potenciál, stelesniť najrôznejšie nápady a riešenia (nie vždy je možné natočiť skutočný film, v ktorom jedna z postáv naseká druhú na kúsky), získa skúsenosti v širokej škále úprav a získa cenu v súťaži za najlepší film LEGO.

Pin
Send
Share
Send
Send