Užitočné tipy

Ako propagovať blog: návod pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes aj veľké spoločnosti zvažujú možnosti pozvaní na udalosti predstaviteľov blogosféry, nielen novinárov. Je to vynikajúci spôsob, ako osloviť cieľové publikum, ktoré nečítali z klasických médií. Za posledných 10 rokov došlo k kvalitatívnemu posunu vpred: blog teraz nie je iba platformou na seba potvrdenie, začal prinášať vážne zisky.

Nie každý bloger však dokáže získať tisíce ľudí a zmeniť svoj blog na prostriedok zárobku. Ak chcete pamätať na publikum, kvalitný obsah nemusí stačiť. Nakoniec sa ľudia nebudú zamilovať do textov, ale do charakteru za nimi.

Ako uspieť v blogosfére? Ako prilákať nových predplatiteľov? Tu je náš rýchly sprievodca.

Prvý krok

Definujte cieľové publikum a formát blogu. Pre koho píšete alebo strieľate? Koho zaujíma váš obsah? A v skutočnosti, o aký obsah sa budú zaujímať?

Je dôležité, aby sa: Nesnažte sa osloviť všetkých naraz. Ak dnes píšete o filmoch, zajtra - o cestách, a po mesiaci prejdete na prehľad inovácií v oblasti IT, jednoducho sa vám nedarí získať stálych, verných divákov. Jediná možnosť: ak pôjdete vo formáte „o čom vidím, spievam“, ale šialene charizmatický. A tu by som nepreceňoval svoju silu ...

Druhý krok

Opíšte svoj verejný imidž „avatar“. Ako by vás malo vaše publikum vidieť? Či už ste akýsi „váš priateľ“, výstredný milovník života, odcudzená diva alebo rozumný kritik, rozhodnete sa. Predovšetkým nebuďte bez tváre.

Nájdite svoje čipy a neustále ich používajte na zapamätanie. Môže to byť funkcia písania textov (napríklad nezabudnite na obscénne texty od Torshiny), vášho vzhľadu, formátu blogu, dizajnu, prezentácie. Nie je to tak dávno, čo sa stal populárny formát „babičky hovoria“, okamžite sa začal tuctom kanálov. Je to tiež o rozdieloch. Zároveň, keď jasne vyniknete, je pre vás pohyb vpred ľahší, ako byť jedným z tisícov blogov pre krásu v zlej kamere. Kto sú vaši konkurenti? Ako sa od nich budete líšiť?

Tretí krok

Takže máte zaujímavý obsah, líši sa od ostatných, ale počet predplatiteľov stále rastie denne za lyžičku. Čo robiť a čo robiť?

Majte desať tipov pre začiatočníkov:

1. Optimalizujte nadpisy, kľúčové slová a popisy materiálov.

Tým sa zvýši váš blog vo výsledkoch vyhľadávania. Napríklad dotaz „ako cestovať s deťmi“ zaznamenal iba 3 378 zobrazení mesačne a kratšia kombinácia „cestovania s deťmi“ bola uvedená v Yandex 15 727 krát. Ak chcete nájsť najziskovejšie kombinácie, použite Yandex Wordstat a Google Adwords. Názov by mal byť stručný, výstižný a mal by obsahovať predstavu o obsahu materiálu.

2. Sociálne siete sú vašimi najlepšími priateľmi.

Oslovujú obrovské množstvo ľudí, z ktorých mnohí sú vaše potenciálne publikum. Publikum o zverejnení nových materiálov na blogu pritiahne pozornosť publika.

Je dôležité, aby sa: aby sociálne siete prinášali trvalé výhody, investovali aj do rozvoja svojho profilu. Nemali by to byť len odkazy na váš blogový materiál (vlog), ale aj poznámky zo života, fotografie, selfies ... Musíte nájsť kanály, ktoré by poskytovali prenos za vysokú cenu. Dokážete vziať návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov? Viete, ako byť zaujímavý v sociálnych sieťach? Spoznajte priateľov s tými, ktorí majú veľké publikum? Použiť všetko. Tým sa znížia náklady na priamu reklamu vášho blogu. Uplynul čas, keď bolo možné zostaviť cool, dobre známy a komplexný blog pre stotisíc investícií. A tieto „vstupné náklady“ porastú. Preto hľadajte spôsoby, ako ušetriť.

3. Používajte značky.

Pri práci so službou YouTube vám správny výber značiek umožní zobraziť vaše video medzi podobnými značkami (na pravej strane sledovaného videa). Hashtagy majú ešte väčší vplyv na Instagram. Na Instagrame môžete okrem použitia populárnych značiek, ktoré priťahujú nové publikum, prísť aj s vašim personalizovaným nadpisom hashtag alebo profilu. Po prvé, je to ďalšie spojenie s vami a vašou značkou. Po druhé, umožní vašim odberateľom ľahšie nájsť váš obsah na tému. Pozrite sa na príklad psychologického instagramu Larisy Surkovej.

4. Socializujte svoj blog.

Nainštalujte doplnky sociálneho podielu z najpopulárnejších sociálnych sietí (VKontakte, Twitter, Facebook) vedľa materiálov na blogu. Skontrolujte tiež, ako primerane funguje váš informačný kanál RSS, mnohí ho stále používajú. Toto umožní čitateľom zdieľať vaše materiály s priateľmi. Dobrý obsah sa rýchlo rozšíri po celom internete a poskytne vám nárast odberateľov.

5. Poznať vrcholy vo vašej online prítomnosti.

Musíte pochopiť logiku prítomnosti vašich účastníkov v sieti. Niektorí ľudia čítajú v práci, iní len večer, a matky malých detí s väčšou pravdepodobnosťou to robia v noci. Nechcete myslieť na seba? Vyhľadajte programy plánovača, ktoré vám pomôžu vypočítať optimálny čas účtovania, keď je väčšina vašich aktívnych účastníkov online. Je ich niekoľko a stále sa objavujú nové, takže sa môžeme obísť bez mien. Zverejnenie v špičkách výrazne znižuje pravdepodobnosť, že váš príspevok bude stratený v informačnom kanáli a že nedosiahne časť publika. Navyše vysoká odozva účastníkov v prvých minútach publikácie zvyšuje vaše šance byť v rebríčku „populárny“.

6. Propagujte svoj blog na tematických fórach, weboch, portáloch.

Budovať spoluprácu. Napríklad môžete napísať článok o hosťovaní zdarma na tému, ktorá je pre váš blog relevantná, výmenou za možnosť uverejniť odkaz na blog v materiáli.

7. Chatujte so svojimi odberateľmi.

Zistite, či sa im na blogu páčili nové materiály. Vyžiadajte si názory na akúkoľvek otázku, zapojte sa do dialógu. Vyzývajte ich, aby v komentároch kládli otázky a odpovedali na ne v ďalšom čísle blogu. Buďte informovaní o tom, čo nabudúce napísať alebo natočiť video. Mnoho blogerov sa pýta: „Páčilo sa vám to?“ Táto technika je tak trochu vulgárna, ale účinná.

8. Spoznajte priateľov s ostatnými blogermi.

Natáčajte spoločné videá, robte spoločné projekty a organizujte súťaže pre svojich čitateľov. Ukážte jeden druhého na fotografiách a spomeňte na blogoch. Je to skvelý spôsob, ako získať nové publikum.

9. Zorganizujte súťaže.

Ak ste blogerom kníh, pozývajte predplatiteľov, aby hovorili o svojej obľúbenej knihe detstva na sociálnych sieťach s odkazom na váš účet a značku hashtag. Dajte autorovi najzaujímavejších príbehov cenu (môžu to byť peniaze alebo napríklad zaujímavá kniha). Takáto interaktíva umožňuje nielen prilákať nových účastníkov, ale aj posilniť komunikáciu s existujúcimi. Prineste partnerov sponzorom - vydavateľom, reťazcom. Vaša spolupráca so známymi spoločnosťami bude tiež v rukách vášho orgánu.

10. Používajte platené propagačné metódy.

Ak chcete najrýchlejšiu reakciu v čo najkratšom čase, použite priamu reklamu. Áno, za ktorú musíte zaplatiť. Pre zobrazenia, výstupy na vrchol, pre reklamu vo videoreklamách iných ľudí, pre platené plodiny v sociálnych sieťach.

Je dôležité, aby sa:Na propagáciu vyberte najúspešnejší z vašich materiálov, v ktorých ste si istí. Ak navrhovaný obsah nezaujíma ľudí, stratíte peniaze.

Na záver

Blog môže skutočne fungovať ako firma, ak je systematicky riešený. Nezúfajte, ak výsledky nebudú spočiatku ohromujúce. Konkurencia v blogosfére je vážna. Verte mi, že ak budete vytvárať skutočne kvalitný obsah a komplexne pristupujete k propagácii svojho blogu, určite nájdete svojich čitateľov.

Materiál pripravila: Nika Zebra, riaditeľka PR agentúry spoločnosti Zebra.

Pomoc o autorovi: Nika Zebra (Veronika Kirillova), generálna riaditeľka PR agentúry Zebra Company a online školiace stredisko Media Library. Od roku 2004 praktikuje odborníka v oblasti PR, prednášajúci na Štátnej univerzite v Petrohrade a na Vysokej škole ekonomickej, prednášajúci a moderátor niekoľkých konferencií a fór. Hlavná špecializácia: práca s médiami, vytváranie osobných značiek. Spoluautor knihy „Osobná značka: tvorba a propagácia“.

Na čom je potrebné pracovať pri propagácii blogu?

Ak z nejakého dôvodu ešte nemáte blog, nezabudnite si ho vytvoriť! Na aké účely ho vytvárate? Ak ide o osobný blog, ukážte svoju tvár. Uverejnite fotografiu a informácie o sebe. Ak je blog určený na podporu podnikania, potom sa o ňom aj podrobnejšie rozprávajte. Ľudia radi čítajú zaujímavé príbehy!

Optimalizácia SEO blogu

Aj keď ste úplným začiatočníkom, mali by ste sa naučiť aspoň základné SEO zručnosti. Musíte pochopiť, ako fungujú najjednoduchšie algoritmy optimalizácie vyhľadávacích nástrojov. Aby ste si mohli prečítať váš užitočný článok, je potrebné ho nejako nájsť medzi mnohými inými.

Ak chcete optimalizovať svoj blog a články, použite tento jednoduchý kontrolný zoznam:

2. Kľúčové slovo

Definujte kľúčové slovo, pod ktorým bude nový článok napísaný. Nezabudnite ho zahrnúť do položiek TITLE a H1. Skúste použiť kľúčové slovo v prvom odseku článku.

Netreba sa snažiť tlačiť čo najviac kľúčových slov do textu. Týmto sa môžete ublížiť iba sebe. Vyhľadávacie nástroje sú každý deň múdrejší, už používajú umelú inteligenciu a také manipulácie s nimi ľahko odhaľujú. Lepšie zameranie na kvalitu článku.

3. Interné odkazy

Pri písaní nového článku sa vždy snažte odkázať na publikácie, ktoré boli predtým napísané na vašom blogu. Odkaz iba na tie články, ktoré budú v téme. Návštevník blogu sa tak bude môcť zoznámiť s inými publikáciami vo vašom blogu. Toto je tzv. Behaviorálny faktor.

Vyhľadávače vidia, že návštevník išiel na článok, prečítal si ho a začal sa zaujímať o ďalšie materiály, čo znamená, že zdroj bol pre neho užitočný. Z týchto stoviek nuancií je vytvorená optimalizácia pre vyhľadávače.

4. Robots.txt

Nastavte si súbor robots.txt a zobrazte vyhľadávacím nástrojom, čo môžete indexovať na svojom blogu a čo nie. Ak používate program WordPress, existujú v ňom aj ďalšie súbory, ktoré je lepšie indexovať, ako sa dá uzavrieť. Aj tento súbor pomôže vyhnúť sa duplicite stránok.

Ak si neželáte vytvoriť svoj vlastný súbor, môžete si môj stiahnuť. Je plne optimalizovaný pre WordPress. Jediné, čo musíte urobiť, je zmeniť riadok 18 a 85. Namiesto lokality site.ru nezabudnite uviesť svoju doménu.

5. Mapa stránky

V priebehu času sa v blogu hromadí obrovské množstvo obsahu. Ak chcete prehľadávačom blogu uľahčiť vyhľadávacie nástroje, vytvorte súbor Sitemap (sitemap.xml). Prejdite do oblasti blogového administrátora a vyhľadajte ponuku „Doplnky“. Kliknite na položku „pridať nové“ a do vyhľadávacieho panela vložte súbory Sitemap Google XML. Ďalej postupujte podľa obrázka nižšie.

6. Platné adresy URL

Nastavte mapovanie adresy URL, aby to všetci pochopili. Venujte pozornosť tomu, ako sa zobrazujú vaše príspevky na blogu. Ak vyzerajú takto: site.ru/?=p12, mali by ste ich znova nakonfigurovať. Nezabudnite použiť presmerovanie 301. Ak máte nový blog a zatiaľ na ňom nie sú žiadne články, nainštalujte tento doplnok „Rozšírené na Cyr to Lat“. Inštalácia je rovnaká ako v odseku 5.

7. Rýchlosť sťahovania

Rýchlosť načítania blogu a jeho stránok je teraz dôležitým faktorom propagácie. Stránka by sa nemala načítať príliš dlho do počítača aj do mobilného telefónu.

Ak máte problémy s rýchlosťou sťahovania, ľudia nebudú dlho čakať a svoj blog opustia. Google tvrdí, že 40% návštevníkov opúšťa web, ak sa stránka načítava dlhšie ako 3 sekundy.

Takéto stránky strácajú svoju pozíciu v SERP a sú nahradené rýchlejšími a prispôsobenejšími. Teraz môj blog obsahuje tieto indikátory rýchlosti. Stále je čo robiť.

Rýchlosť sťahovania môžete skontrolovať pomocou služby od spoločnosti Google - PageSpeed ​​Insights.

Ak je rýchlosť pod 60 a neviete ako to opraviť, jednoducho zmeňte tému šablóny na inú. Vyberte responzívny dizajn pre mobilné zariadenia. Potom znova zmerajte rýchlosť.

9. Ovládací panel blogu

Nezabudnite pridať svoj blog do správcov Yandex Webmaster a Google Webmasters. Na ovládacom paneli nájdete dôležité informácie o blogu. Počet indexovaných stránok, výskyt chýb, ak existujú, a rôzne užitočné odporúčania.

Tiež tam budete musieť pridať svoj súbor s súborom robots.txt a mapu stránok /sitemap.xml. Nečakajte, až vyhľadávací robot nájde tieto súbory, pomôže mu rýchlo zistiť informácie o vašom blogu.

Propagácia vášho blogu kvalitným obsahom

Všetky tieto technické aspekty majú, samozrejme, pozitívny vplyv na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov. Ale najdôležitejším a určujúcim faktorom je obsah.

Na čo sa musí bloger zamerať, je vytváranie kvalitného a užitočného obsahu. Vaše články by mali byť zaujímavé a užitočné. Kritériá užitočnosti článkov môžete určiť iba vy. Pozrime sa, čo musíte urobiť, aby ste svoj blog propagovali bezplatne pomocou obsahu.

2. Podrobné príručky

Keď sa človek začne zaujímať o novú tému, potrebuje podrobných sprievodcov pre začiatočníkov. Môžete písať návody v akomkoľvek výklenku. Napríklad „Ako písať články pre blog“. Ak ste odborníkom vo svojom odbore, napíšte príručky pre profesionálov. Takíto ľudia tiež potrebujú nové znalosti.

Urobte si recenzie na produkty alebo služby, ktoré používate. Podeľte sa o ne so svojimi čitateľmi. Ľudia radi objavujú niečo nové. Prostredníctvom recenzií môžete začať zarábať peniaze pripojením sa k pridruženým programom. Recenzie sú jedným z najrýchlejších spôsobov zarobenia peňazí na vašom blogu.

4. Rozhovor

Skvelý spôsob, ako upútať pozornosť, je pohovor s odborníkom vo vašej nike. Takto môžete prilákať nové publikum aj publikum odborníka, s ktorým budete viesť rozhovor. Nájdite všetkých odborníkov vo vašom výklenku a skúste s nimi nahrávať, napríklad zvukové podcasty.

Každý mesiac môžete vytvoriť prehľad a uverejniť ho na svojom blogu. Napríklad mám v pláne udržiavať mesačné finančné správy na svojom blogu. V nich podrobne opíšem, čo som urobil v konkrétnom mesiaci a koľko som zarobil.

Nerobí sa to kvôli pýche, ale kvôli zaznamenaniu ich výsledkov. V tejto fáze mi môj blog prináša 0 rubľov, ale mojím cieľom je zarobiť 10 000 dolárov alebo 650 000 rubľov mesačne iba z jedného blogu. A ja sám budem mať záujem sledovať vývoj. Navyše to vyvolá záujem o iných ľudí, čo pre mňa pritiahne nových čitateľov.

6. Infografika

Infografika sa stáva veľmi populárnou. Úmyselne sa podieľa na sociálnych sieťach, čo má pozitívny vplyv na propagáciu značky. Toto je rovnaká inštrukcia, zarámovaná iba vo forme jedného veľkého obrázka. Kvalitné infografiky sú drahé, ale takáto investícia sa môže časom vyplatiť s úrokmi.

7. Video návody

Stále viac ľudí sleduje videá každý deň. Natáčajte videá a uverejňujte ich na svojom blogu. Čím dlhšie bude návštevník na blogu, tým lepšie. Videá sa môžu zverejňovať napríklad na YouTube. YouTube je druhý vyhľadávací nástroj na svete! Vďaka tomu môžete na blog prilákať bezplatnú návštevnosť.

Vytvorte obsahový plán

Na propagáciu blogu potrebujete stálosť. Vytvorte si zoznam tém na mesiac. Potom určte dátum vydania nového článku v blogu. Napríklad raz týždenne vo štvrtok. Teraz sledujte tento rozvrh neustále.

Aby blog začal prijímať veľa návštevníkov, musí sa stať „autoritatívnym zdrojom“ v očiach vyhľadávacích nástrojov. Blog s najmenej 250 - 300 kvalitnými článkami už možno považovať za autoritatívny.

Teraz poďme počítať. Rok je približne 52 týždňov. Ak píšete jeden článok týždenne, budete mať za rok iba 52 článkov. Ak píšete 7 článkov týždenne, potom v roku bude 364 článkov. Aké tempo zvoliť, záleží len na vás. Pamätajte však, že jeden článok týždenne je minimálny! Postupom času sa objavia skúsenosti a môžete bezpečne prejsť na 7 článkov týždenne.

Distribúcia obsahu

Začnite distribuovať svoj obsah na internete od prvého dňa. Dnes existuje oveľa viac príležitostí na propagáciu blogu ako pred 10 rokmi. Príkladom toho sú sociálne siete. Na sociálnych sieťach nájdete svoje publikum za pár minút a povedzte im o sebe.

Vyberte iba jednu sociálnu sieť a zamerajte sa na ňu. Napríklad Vkontakte. Pridali sme článok na web a okamžite ho zdieľame na sociálnych sieťach. Ďalej vytvorte skupinu a tam duplikujte obsah. Nehanbite sa! Postupom času budete mať svoje vlastné publikum fanúšikov, ktorí budú sledovať vaše aktivity.

2. E-mailový spravodaj

Zašlite svoj formulár na zbieranie e-mailov na svojom blogu. Poskytnite čitateľom užitočnú výmenu za poštu. Takto výrazne a bezplatne zvýšite svoju základňu odberateľov.

Vaša základňa je tiež užitočná v tom, že keď publikujete nový článok na blogu, môžete ho nahlásiť všetkým svojim odberateľom za pár minút odoslaním iba jedného listu alebo správy.

4. Komentáre

V žiadnom prípade sa nezamieňajte so spamom! Nájdite všetky blogy, fóra a skupiny, kde môže byť vaše publikum. Začať sa aktívne zapájať do týchto komunít. Odkaz na váš blog. Старайтесь быть полезным всегда и Вас заметят!

Контент — это король! Поисковые системы в первую очередь смотрят, насколько статья отвечает запросу пользователя. Если Ваши статьи будут полезными и уникальными, то они сами попадут на первые позиции в поисковой выдаче.

Не переживайте, если Ваш блог технически не идеален. Сфокусируйтесь на создании контента. Будьте активны и никогда не останавливайтесь!

Какие Вы используете способы продвижения блога?

26 thoughts to “Как раскрутить блог: Пошаговое руководство для начинающих”

Доброй ночи Сергей!Очень доволен Вашими статьями,Вы так всё подробно и главное доступно объясняете.Большое Вам за это спасибо!

Ahoj, Alexander! Ďakujem za podporu!

Ďakujem, pre začiatočníkov (a nielen!) - veľmi užitočný článok. Najviac sa mi páči propagácia blogu vo vyhľadávacom nástroji - keď dáte články ZG pod kľúčové otázky a „záujem“ potenciálneho čitateľa. Pri vyhľadávaní prichádza veľká premávka, hlavná vec je úplne zadarmo. Ale samozrejme, aby ste dosiahli dobré a dlhodobé výsledky, musíte vždy študovať, učiť sa niečo nové, študovať bezplatné aj platené kurzy a sledovať najnovšie publikácie. Informácie sú naše všetko 🙂

Dobrý deň! Pokiaľ viem, Yandex je menej pravdepodobné, že vezme text z popisu do opisu a viac sa zameriava na relevantný text. Ak to nenájde, zvyčajne vloží prvý odsek, ktorý nemusí obsahovať kľúčové slová.

Na svojom blogu som našiel veľa článkov, ktoré vo výsledkoch vyzerajú „vyblednuté“ - Yandex často berie popis z prvých riadkov. Musel som ich opakovať.

Rýchlosť sťahovania tiež trpím - žiadnym spôsobom nemôžem prekonať známku 80 bodov.

Ďakujem, Sergey.
Skvelý článok!

Ďakujem za článok, naučil som sa niečo pre seba! 🙂
Ako sa máš? S blogom už zarábate 10 000 dolárov? 🙂

Máte skvelý cieľ. Uplynul takmer rok a aké sú vaše úspechy v tejto oblasti?

Elena, dobrý deň! Stalo sa tak, že som musel opustiť svoj blog a začať propagovať blog svojej ženy na Instagrame)). Teraz má 200 000 predplatiteľov a dobrý príjem. Ak bude táto téma pre mojich návštevníkov zaujímavá, určite začnem písať!

Ďakujem). Zdá sa, že viete všetko, ale čítajte a premýšľajte o tom, kde inde je potrebné sprísniť))

Toto je jeden z článkov, ktoré som si prečítal pred vytvorením mojej stránky (blogu). A už viac ako dva týždne pracujem na svojom blogu, aktivita je veľmi vzrušujúca, páči sa mi to. Ďakujem

Dobrý deň, povedz mi, ako sa môžem prihlásiť na odber, že som niečo nerozumel? Vopred ďakujem.

Výborne! Ešte som si nenastavil predplatné na blog)))

Ďakujem za článok, je to veľmi informatívne! Aj keď sa nemýlim, existuje také fórum ako Subscribe, môžete tam tiež uverejniť svoje odkazy.
Mám otázku o obsahu, presnejšie o obrázkoch. Ako sa indexujú? Alebo im musím iba pripísať všetko?

Tento článok sa mi páčil. Všetko je napísané v prípade. Ďakujem

Dobrý deň, v zásade sa takmer vo všetkých veciach venujem propagácii. Publikácia bola publikovaná len zriedka. Musíme znova zvýšiť počet článkov za týždeň. A znova sa zapojte do sociálnej siete. Ďakujeme za priehľadný a štruktúrovaný článok bez potreby ďalšej vody.

Ahoj Anna! Chápem, aké ťažké je robiť túto prácu bez toho, aby som videl výsledok vo forme premávky a speňaženia. Blog nie je o rýchlych výsledkoch, ale ak sa všetko urobí správne, potom môže blog za rok priniesť 20 000 - 30 000 rubľov mesačne (v závislosti od výklenku). A potom získa len impulz v oblasti dopravy aj financií! Nezastavujte a pokračujte vo vývoji svojich stránok!

To je pravda, potrebujete veľa kvalitného obsahu, ak je vám 7 článkov týždenne ťažké, môžete si ich objednať u nezávislých pracovníkov. Investujeme buď svoj čas, alebo peniaze. Ale články pre objednávku sa často píšu pre roboty vyhľadávacích strojov, autor blogu v nich nie je viditeľný. Tu a ja si myslím, čo minúť: čas alebo peniaze?

Ďakujeme za informatívny článok! Náš obsah je všetko!

Vďaka za info!

Môžem vás požiadať o pomoc pri vytváraní a propagácii blogu?

Vitajte! Blog má kontaktnú stránku. Sem napíšte svoju otázku!

Ďakujem za užitočné informácie a cenné rady. Práve sa začína propagačný blog týkajúci sa športovej témy, od ktorého sa môžete niečo naučiť 🙂

Sergey, vďaka! Vo svojom blogu máte veľa užitočných informácií a páči sa mi spôsob, akým je blog nastavený a navrhnutý. Veľmi inšpirujúca!

Catherine, ahoj! Ďakujem!

Ďakujeme za článok, využili ste svoje roboty, pokračujte v dobrej práci, želám vám veľa úspechov!

Obsah blogu

1. Vytvorte zaujímavý a originálny materiál

Úspech (alebo neúspech) akéhokoľvek blogu spočíva v materiáli, ktorým ho autor napĺňa. Ak chcete, aby sa váš blog stal populárnym, mali by ste pravidelne vytvárať zaujímavé a vysoko kvalitné články s užitočným obsahom pre vašich čitateľov. Inými slovami, musíte sa zamerať nielen na to, čo je pre vás zaujímavé, ale aj na to, čo by mohlo byť pre vaše cieľové publikum zaujímavé, pre ľudí, ktorých chcete na svoje stránky prilákať.
Táto rada sa spravidla týka predovšetkým textov, pretože ovplyvňujú výsledky vyhľadávania, ale môžete si vybrať aj iný spôsob sebavyjadrenia - napríklad fotografické umenie (obzvlášť obľúbené medzi cestujúcimi), grafiku alebo maľovanie. Vysoko kvalitný autorský obsah je v sieti vždy veľmi cenný, preto je medzi používateľmi taký dopyt.

2. Nové položky pridávajte pravidelne

Ďalším kľúčom k úspechu je pravidelnosť a plánovanie. Vzhľad nových záznamov povzbudí bežných používateľov aj vyhľadávacie roboty, aby k vám prišli. Čerstvý materiál je ukazovateľom relevantnosti informácií, živosti vášho blogu. Nezabudnite si nastaviť počet záznamov, ktoré vytvoríte za týždeň alebo za mesiac. Pre začiatočníkov si môžete zvoliť nejaký minimálny ukazovateľ, napríklad jeden článok za týždeň. V budúcnosti sa pokúste zvýšiť počet článkov na dva alebo tri týždenne (alebo viac, ak máte takúto príležitosť). Zároveň odporúčam, aby ste sa držali tohto plánu bez ohľadu na to: aj keď ste dnes napísali dva články, je lepšie nezverejňovať ich hneď, ale zdieľať ich s čitateľmi po určitom období podľa vášho výberu. Ak sa obávate preskočiť čas, kedy by ste mali pridať nový článok, použite funkciu odloženého účtovania.

Vhodné doplnky: Auto Post Scheduler, Auto Future Date, Publikovať podľa plánu.

3. Vytvorte pohodlnú navigáciu

V záujme záujmu používateľa je dôležité nielen to, že navštívil web, ale aj to, že ho obsah predmetu blogu odniesol. Preto vám odporúčame použiť odkazy vo článkoch, tj v jednom článku uviesť odkazy na jeden alebo viac ďalších článkov, ktoré sú relevantné pre danú tému (alebo kľúčové slová). Môžete to urobiť buď manuálne, alebo pomocou doplnkov WordPress. Venujte pozornosť takzvaným „strúhankám“ - tento typ navigácie zvýši lojalitu návštevníkov a zlepší vašu pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania. Nakoniec nezabudnite na značky - nezabudnite ich priradiť k svojim príspevkom, aby čitatelia ľahšie našli materiál na tému, ktorá ich zaujíma, a značky sa používajú aj na výber článkov podobných tém.

Vhodné doplnky: Príspevky súvisiace s WordPress, navigácia pomocou navigácie XT, Seo Smart Links, ďalší súvisiaci príspevok, Simple Tags.

4. Odpoveď na pripomienky

Vy ako tvorca blogu pravdepodobne budete chcieť dostať nejakú odpoveď na materiál, ktorý uverejníte. Rovnako tak vaši čitatelia chcú, aby sa ich poznámkam a stanoviskám venovala určitá pozornosť. Odpoveďou na komentáre a zapojením používateľov do konverzácie môžete vytvoriť určité emocionálne spojenie, ktoré pozitívne ovplyvní návštevnosť a popularitu vášho blogu. Samozrejme, ak sa správate správne, ako si urobíte dobrý imidž. Nezabudnite však, že sa vám váš obsah nemusí páčiť - odporúčame vám tiež odpovedať na tieto komentáre (ak sú v rámci slušnosti). V skutočnosti akékoľvek emócie spôsobujú určité emocionálne spojenie s vami alebo s vaším blogom - a táto skutočnosť sa často používa v reklamných kampaniach - ale stále neodporúčam šokovať publikum príliš často.

5. Pridajte časť o sebe a spätnej väzbe

Platí to iba pre prispôsobené blogy, ktoré nejakým spôsobom zvýrazňujú postavu autora. Ako už bolo spomenuté vyššie, po prvé, trochu vás priblíži čitateľom a poskytne emocionálne zapojenie, po druhé správy od vašich čitateľov môžu obsahovať veľa užitočných informácií, môžu vás inšpirovať k novým príspevkom, dajú vám príležitosť vylepšiť svoje blog a spoznajte lepšie zaujímavých ľudí. E-mailovú adresu (alebo odkaz na stránku v sociálnej sieti) môžete použiť ako kontaktné informácie, ale najpohodlnejším spôsobom je použitie jedného z doplnkov WordPress. Mimochodom, vytvorenie príspevku s odpoveďami na otázky čitateľov o vás a vašom živote je tiež dobrý nápad - takáto spätná väzba vás priblíži čitateľom a umožní vám častejšie navštevovať váš blog.

Vhodné doplnky: Kontaktný formulár 7, rýchly zabezpečený kontaktný formulár, FormCraft - Builder Form.

6. Pozastavte súťaže

Aj keď prevádzkujete úplne neziskový blog, z času na čas sa oplatí usporiadať súťaže, aby vás upútal pozornosť pravidelných a nových používateľov. Pokúste sa vybrať nejakú kreatívnu úlohu, ktorá bude zaujímavá pre najširšiu skupinu používateľov, ale zároveň súvisí s témou vášho blogu. Zároveň môžete pri výbere víťaza zariadiť hlas, aby ste prilákali ešte viac návštevníkov.

Vhodné doplnky: Hodnotenie WP-Post, ešte ďalšie hodnotenie hviezdičkami.

Vonkajšie zdroje

7. Spolupracovať so sociálnymi sieťami

Nie je žiadnym tajomstvom, že veľká väčšina používateľov internetu trávi svoj čas na rôznych sociálnych sieťach. Prečo tu nehovoríte o svojom blogu? Zároveň môžete použiť svoj vlastný zdroj - to znamená, nezávisle poskytnúť odkazy na články na svojom blogu na Facebooku, Vkontakte alebo inde - a využiť pomoc svojich čitateľov, ktorí budú ukladať svoje stránky na sociálnych sieťach. Preto je vašou prvou prioritou uistiť sa, že váš blog má tlačidlá potrebné na preposielanie a že ste tiež nakonfigurovaný tak, aby automaticky uverejňoval materiály na vašich stránkach na sociálnych sieťach ihneď po objavení nového obsahu v blogu.

Vhodné doplnky: Jetpack, Social Share Buttons, Easy VKontakte Connect, UpToLike Share Buttons, ako aj ďalšie špecializované doplnky (napr. WP Facebook Connect).

8. Pridajte svoj zdroj do blogových adresárov

Prirodzene, nemali by ste svoj blog zaregistrovať do adresárov okamžite po vytvorení, ale potom, čo ste ho vyplnili zaujímavými materiálmi, nezabudnite ho pridať do Yandexu. Vyhľadávanie blogov, Dmoz.org, adresár @ Mail.ru, Blogdir, Blogolist a iné zdroje. Pomôže to prilákať ďalších používateľov na vaše stránky.

9. Spolupracujte s ostatnými blogermi

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zviditeľniť svoj blog, je použitie reklamy. Zároveň môžeme hovoriť o jej bezplatných možnostiach - napríklad o spolupráci s autormi ďalších podobných blogov. Takéto partnerstvo zvyčajne môže výrazne rozšíriť publikum oboch zdrojov, a preto je také ziskové. Môžete vytvoriť nejaké spoločné projekty, zdieľať zaujímavé tipy alebo len dať odkazy na stránky alebo články druhej strany.

10. Vytvorte informačné letáky pre svojich čitateľov

Na začiatku blogovania nebude táto položka pre vás relevantná, ale v budúcnosti vám pomôže zostať v kontakte s návštevníkmi vášho zdroja. Posielajte listy s najzaujímavejšími mesiacmi alebo informujte čitateľov o akýchkoľvek zaujímavých správach - všeobecne použite poštové listy ako jednu z príležitostí na prilákanie návštevníkov svojho blogu.

Vhodné doplnky: Spravodaj, Tribulant Spravodaje, Ľahký automatický Spravodaj Lite.

11. Hovorte o sebe a svojom blogu o ďalších zdrojoch.

Komunikácia s potenciálnymi čitateľmi vášho blogu sa môže začať na zdrojoch tretích strán, ktorých témy sú podobné tým, o ktorých píšete. Môžete sa napríklad zúčastniť diskusií na službe Answers Mail.Ru alebo napísať niektoré správy na fórach. Samozrejme, budete priťahovať najväčšiu pozornosť, ak pomáhate riešiť problémy a problémy používateľov - zároveň môžete použiť informácie z vášho blogu a poskytnúť odkazy na zaujímavé a relevantné články.

Optimalizácia a analytika

12. Postupujte podľa technickej stránky svojho blogu.

Optimalizácia blogu je rozhodujúca a musíte mu venovať osobitnú pozornosť. Existuje mnoho doplnkov, ktoré vám pomôžu skrátiť čas načítania blogu, optimalizovať ho pre vyhľadávače atď. Niektoré z nich nájdete v článku „23 Najobľúbenejších doplnkov WordPress“.

13. Analyzujte štatistiku

Na inštaláciu sú potrebné rôzne počítadlá (napríklad Yandex.Metrica alebo Google Analytics). Nebudete vedieť, čo sa deje s vaším blogom, koľko ľudí a ako často ho navštívia, ak nebudete sledovať štatistické údaje o svojich stránkach. Napríklad vám pomôže pochopiť, ktoré príspevky vzbudili najväčší záujem čitateľov, a keď váš web navštevuje najväčší počet ľudí - v závislosti od toho môžete upraviť čas uverejnenia článkov a ich tému.

Vhodné doplnky: JetPack, Pokročilá metrika blogu, Hitsteps Visitor Manager.

14. Vyberte si spoľahlivého poskytovateľa hostingu

Prístupnosť a vynikajúca práca vášho blogu ako celku je jedným z kľúčových bodov, o ktoré musíte byť veľmi opatrní, inak môžete mať veľa problémov. Preto pri výbere spoločnosti, ktorá bude zodpovedná za hosťovanie vášho blogu na internete, venujte pozornosť nasledujúcim parametrom: schopnosť inštalovať redakčný systém WordPress, vysokovýkonné servery, stabilná prevádzka, ochrana pred škodlivými používateľmi a útokmi DDOS, primerané náklady (ktoré zapadajú do vášho rozpočet), rýchla technická podpora. Timeweb hosting spĺňa všetky tieto požiadavky: tarify sa môžete zoznámiť s oficiálnymi webovými stránkami.

Pin
Send
Share
Send
Send