Užitočné tipy

Verejná hrobová základňa

Pin
Send
Share
Send
Send


Na nájdenie hrobu blízkeho na cintoríne môžete využiť elektronické služby:

 • full-textové pohrebné vyhľadávanie. Vyhľadávanie je možné kombináciou priezviska, mena, mecenáša, dátumu života a mena cintorína. Pri každom pohrebisku sa uvádza fotografia a presné súradnice hrobu na cintoríne. Na svojom smartfóne môžete získať pokyny k svojmu hrobu.
 • Skorbim.com je jednou z najstarších služieb v Runete s veľkou základňou pochovávania.
 • Pomnim.pro vyhľadávanie pohrebov a poskytovanie služieb na zlepšenie hrobov. Mnoho pohrebov z židovských cintorínov.
 • HBS Memorial databáza padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne.
 • Na stránke Zväzu pohrebných organizácií a Krematória nájdete tiež regionálne pohrebné databázy.

Ak pohreb nie je vložený do databázy, potom je jeho nájdenie mimoriadne náročné a stáva sa skutočným vyšetrovaním.

 • Ak poznáte cintorín, na ktorom je pochovaný váš blízky, mali by ste sa obrátiť na obec, na ktorej území sa cintorín nachádza. Obec musí viesť pohrebné knihy pre každý cintorín.
 • Ak vám obec nepomohla, vyhľadávanie je zložitejšie a môžete ho začať skúmaním informácií na webovej stránke All-Russian Genealogical Tree na fóre, ktorého používatelia zdieľajú tajomstvá hľadania svojich predkov.
 • Pri hľadaní pohrebov slávnych ľudí môže pomôcť

Najjednoduchší spôsob, ako vyriešiť tento problém, je nájsť najbližších príbuzných zosnulého. S najväčšou pravdepodobnosťou vám budú schopní vysvetliť, kde je hrob, alebo dať jeho „adresu“, to znamená číslo štvrtiny a pohrebisko cintorín , Prichádzate sami cintorín , požiadajte strážcu alebo správcu, aby vám ukázal pohrebný plán (ak ho nevidíte okamžite pri vchode), podľa ktorého sa bude ľahko navigovať.

Ak ste nenašli najbližšieho príbuzného zosnulého a hľadajte ho pohreb budete musieť mať o sebe minimálne informácie. Pravdepodobne poznáte meno a priezvisko. Bude potrebné viac dátumov narodenia a úmrtia. Ak sú známe - veľmi dobré. Ak nie, obráťte sa na matričný úrad mesta alebo regiónu, kde hľadaná osoba žila v predvečer smrti.

Po prijatí informácií o dátume úmrtia zosnulého choďte na cintorín kde bol pochovaný. Po príchode kontaktujte správu cintorína. Po informovaní priezviska, mena a mecenáša hľadanej osoby, ako aj presného alebo približného času jeho smrti, môžete získať výpis z archívu, ktorý by mal byť uložený na každom cintorín , Majte na pamäti, že správca je ďaleko od všetkých cintorínov a je v službe celý deň. Vo väčšine prípadov sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádzajú na mieste na konci alebo na začiatku pracovného dňa.

Výpis z archívnych údajov, ktorý dostanete v správe cintorína, bude označovať štvrťrok, v ktorom sa nachádza hrob, ktorý hľadáte. Vedie ďalšie vyhľadávania nezávisle. Prejdite na vyznačené miesto a obíďte všetky hroby a čítajte na nich nápisy. Samozrejme dlhšie pohreb bez dozoru, tým ťažšie bude nájsť ho.

Ak potrebujete nájsť hrob slávnej osoby, pozrite sa na internet. Na webe je teraz vytvorených veľa stránok podobných tém, na ktorých nájdete pohreb , obyčajná aj populárna.

 • ako nájsť mŕtveho človeka
 • VYHĽADÁVANIE TOMBOV A MIESTO TURN
 • Pravidlá práce na cintoríne

Zdá sa, že výber cintorína je veľmi jednoduchý. V skutočnosti je riešenie takéhoto problému dosť ťažké, pretože musíte zvážiť veľa rôznych nuancií.

Pri výbere cintorína musíte predovšetkým pochopiť, či budete osobu pochovávať autonómne alebo pochovať do existujúceho hrobu. Okrem toho je veľmi dôležité určiť možnosť zakopania - či už ide o štandardný postup, alebo budete spopolnení. Takže v druhom prípade sa vám nehodí, ale potrebujete špeciálny tam, kde je kolumbárium.

Ak sa chystáte pochovať človeka do existujúceho hrobu, stojí za zváženie, že to bude stáť viac. Okrem toho nie je skutočnosťou, že na rodine zostáva dostatok priestoru na vykopanie iného.

Pri výbere cintorína musíte zvážiť jeho umiestnenie. Napríklad, ak máte vekových príbuzných, ktorí sa ho zúčastnia, nemalo by to pre nich byť ťažké. Nezabudnite na babičku s boľavými nohami, ktorá vám uľahčí prístup k najbližšiemu cintorínu a hrobu bližšie k ceste.

Je tiež potrebné pochopiť, aká priaznivá je príroda v okolí. Ak je cintorín neustále umývaný dažďami a časté sú zosuvy pôdy, je lepšie takéto miesto odmietnuť.

Je potrebné pripomenúť, že čím starší je cintorín, tým viac je známe, čo znamená, že tam nemusia byť vôbec žiadne miesta, alebo to bude stáť veľmi, veľmi drahé. V takom prípade budete musieť uprednostniť viac rozpočtových partnerov.

Čím starší je cintorín, tým lepšia je jeho infraštruktúra. A že kvety je možné kúpiť bezprostredne pred vstupom na cintorín, čistenie území a terénne úpravy sa vykonávajú občas lepšie, ako iba pri rozvíjaní cintorínov.

Čo je potrebné zvážiť

Keď vyberiete cintorín, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých ohľadoch, a vyberiete miesto pre pohrebisko, ktoré vyhovuje všetkým vašim potrebám, budete musieť uzavrieť dohodu so správcovskou spoločnosťou cintorína.

V skutočnosti tvrdia, že krajina je bezplatná. V skutočnosti to tak nie je. A budete pravdepodobne musieť zaplatiť za pohreb, ale táto suma bude zahŕňať všetko - náklady na lokalitu a pohreb a následné zlepšenie územia.

Cena miesta na konkrétnom cintoríne závisí od jeho umiestnenia, popularity a mnohých ďalších parametrov. Záleží tiež na štatúte mesta. Napríklad v Moskve bude pozemok na cintoríne stáť oveľa viac ako v Khabarovsku.

Rodičia s zlomeným srdcom často nemajú ani silu, ani čas na riešenie týchto problémov. Preto uprednostňujú pohrebné služby v spolupráci so sprostredkovateľskými firmami.

Ak sa však stále rozhodnete tento problém vyriešiť sami, buďte pripravení, že budete musieť vynaložiť veľa úsilia.

V mrazivej februárovej noci 1837, o polnoci, z Petrohradu, sa rohy rozbehli a rakve priviedli do provincie Pskov, ktoré sa pred zvedavými očami spoľahlivo schovávali. Pred ním, zahnaný v sedle, šikanoval policajný dôstojník a vzadu vo vagóne je muž stredného veku s tvárou pokrčenou od smútku. Okrem týchto dvoch ľudí a starého sluhu, ktorý nechcel opustiť zvyšky pána, posledný veľký básnik Alexander Sergejevič Puškin sprevádzal na poslednú cestu iba sneh a vánica.

O užívateľovi pomnim.online

Toto je bezplatná verejná hrobová základňa s vynikajúcou funkčnosťou.

 • Môžete pridať informácie o pohrebných miestach svojich blízkych a drahých.
 • Každé pohrebisko v základni nájdete s presným geografickým umiestnením odkiaľkoľvek na svete. Pomocou geolokačných údajov získate pokyny
 • Vyhľadávanie pohrebných miest je možné podľa mena, dátumu narodenia, úmrtia alebo podľa mena a miesta cintorína
 • Tu si môžete prečítať, ako aj napísať a publikovať nekrológ
 • Uvidíte fotografie pohrebných miest av prípade potreby si môžete objednať terénne úpravy.

Za posledný rok a pol sa vykonali významné prípravné práce na digitalizácii cintorínov v Bielorusku a do databázy sa už zhromaždilo niekoľko stoviek pohrebov.

Pomôžte nášmu projektu, pridajte k základni pohrebné miesta vašich príbuzných a uložte ich pre svojich potomkov.

Strach z zavraždeného básnika

Po pohrebe na Stabilnom kostole bolo jeho telo poslané na pohrebisko v atmosfére najvyššieho utajenia. Z čoho sa orgány báli a prečo sa chceli skryť pred ľudom, v ktorom bol hrob Puškina, básnika, ktorého dovtedy celé Rusko poznal? Koniec koncov, správa o jeho smrti sa už podarilo preletieť okolo Petrohradu a tisíce ľudí prišli do domu na Fontanke, aby sa s ním rozlúčili. Pravdepodobne pochopili, že toho dňa bolo vedomie mas ochromené spoločným zármutkom pre všetkých, a preto dav mlčal. Ale aké formy rozhorčenia mohli neskôr prevziať vraždu básnika, nebolo známe a úrady sa obávali nepokojov verejnosti.

Preto bolo najvyššou vyhláškou nariadené tajne poslať rakvu na pohrebisko, v súlade so všetkými bezpečnostnými opatreniami, aby sa predišlo zbytočným problémom. Čo bolo presne popravené. Až do poslednej chvíle kamarát básnika A. I. Turgenev, ktorý ho sprevádzal na svojej poslednej ceste (bol to on, kto bol v tom nezabudnuteľnom vagóne), nevedel, kam idú a kde bude Pushkinov hrob. Od prvých dní tak tajomstvo obsahovalo všetko, čo súviselo so smrťou ruského génia, a jeho tieň počas nasledujúcich rokov neopúšťa hrob v Svyatogorskom kláštore.

Naplnenie poslednej vôle básnika

Alexander Sergeevič, rok pred svojou smrťou, vyjadril túžbu po tom, čo prišiel jeho čas, byť pochovaný v blízkosti Michajlovského - blízko „sladkej hranice“, ako napísal v jednej zo svojich básní. Je známe, že v roku 1836 Pushkin priviedol telo mŕtvej matky do kláštora Svyatogorsky a zároveň si pre seba kúpil miesto neďaleko svojho hrobu. V súlade s touto vôľou av neskorú noc v Petrohrade išli rohy s telom básnika do provincie Pskov, kde sa nachádzala jeho predková dedina, a vedľa neho miesto budúceho odpočinku.

Pushkinov hrob bol spočiatku označený iba skromným dreveným krížom, ktorý sa týči na ruských cintorínoch. O dva roky neskôr však vdova po básnikovi - Natalya Nikolaevna, napriek mimoriadnej potrebe, ktorá sa ocitla po smrti svojho manžela, nariadila mramorový obelisk. O rok neskôr bol pomník postavený. Podľa vedcov bola zároveň postavená krypta, v ktorej boli navždy pozostatky Alexandra Sergejeviča a jeho matky. V roku 1848 tu bol pochovaný aj básnikov otec Sergej Ľvovič.

Staroveký kláštor v provincii Pskov

Aby sme však mohli pokračovať v ďalšom príbehu, mali by sme podrobnejšie opísať Svyatogorský kláštor, ktorý si medzi všetkými ruskými kláštormi získal povesť za to, že Pushkinov hrob sa nachádza pri jeho stenách. Fotografia tohto posvätného miesta pre každého Rusa je uvedená na začiatku článku. Od rodinného panstva Puškin - dediny Mikhailovsky - je kláštor oddelený piatimi kilometrami. Nachádza sa neďaleko dediny, ktorá sa predtým volala Sväté hory, ktoré jej pomenovali.

Z archívnych dokumentov je známe, že bol založený v roku 1569 pod osobným velením panovníka Hrozného. Po splnení najvyššieho dekrétu začal cársky guvernér - princ Jurij Tokmakov - postaviť kláštor, ktorý sa mal stať nielen náboženským centrom, ale aj základňou na ceste možného nepriateľa do mesta Voronich, ktorý sa nachádza neďaleko.

Život kláštora v období Puškina

Kláštor rástol a prosperoval dve storočia, až kým známy katarínsky dekrét o sekularizácii cirkví a kláštorných krajín nezbavil obyvateľov obrovských majetkov as nimi zdrojov príjmu.

Ťažké časy nastali, keď myšlienky večného boli potlačené starosťami o každodenný chlieb. V tých rokoch, keď sa Pushkin stal častým návštevníkom kláštora, jeho bratia pozostávali iba z dvadsiatich štyroch Černcov, ktorí sa neustále zúčastňovali na súdnych konaniach s miestnymi roľníkmi, ktorí spochybňovali už aj tak vzácne pozemky.

Architektonickým centrom kláštora je katedrála, ktorú postavili pskovskí majstri a ktorá bola vysvätená na počesť Nanebovzatia Panny Márie. V priebehu storočí bol niekoľkokrát prestavaný, hlavne kvôli miestnym vlastníkom pôdy, ktorí prispeli k spomienke duší zosnulých a modlitbám za odpustenie hriechov živých. V katedrále je v jeho oltárnej časti pochovaný Pushkinov mladší brat Plato, ktorý zomrel v roku 1819. Je známe, že na jeho pohrebe bol prítomný básnik, ktorý potom žil v Petrohrade.

Z poznámok Alexandra Sergejeviča je známe, že počas svojej práce v Michajlovskom na Borisovi Godunovovi trávil veľa času v kláštornej knižnici čítaním starých rukopisov, čo, ako povedal, pomohlo pochopiť zvláštnosti myšlienok a jazyka tej doby. Básnik tiež pomohol pri vytváraní populárnych obrazov živou komunikáciou s obyvateľmi kláštora as tými roľníkmi roľníkov a obyvateľmi, ktorí sa každý rok ponáhľali zo všetkých častí provincie na veľtrhy, ktoré sa tu konali.

Vytvorte hrob Obelisk

V tejto katedrále vo februári 1837 sa podávala pamätná bohoslužba, po ktorej bolo Pushkinovo telo pochované pri oltárnej stene. Na hrob, ako je uvedené vyššie, bol nainštalovaný obyčajný drevený kríž. Iniciatívu na vytvorenie pamätníka čoskoro urobil slávny literárny kritik tých rokov N. A. Polevoy. Pokúsil sa o to zorganizovať fundraiser, ale z mnohých dôvodov sa plány nikdy nerealizovali. Pamätník sa objavil až v roku 1841.

Popravili ho v dielni petrohradského majstra Permagonova, ktorému okrem jeho súrodencov pomohli ďalší traja asistenti. Forma nekropoly sa odvtedy zásadne nezmenila. Každý vie zo školskej lavice, ako vyzerá Pushkinov hrob, kde sa nachádza a aké udalosti súvisia s poslednými dňami básnika. Mnohí z tých, ktorí náhodou nenavštívili Svyatogorský kláštor, sú oboznámení s jej obrazom, šíreným v médiách.

Tajomstvo slobodomurárskych symbolov

Ale tu začínajú hádanky. Pomník Puškina na hrobe - hviezda a celá smútoková kompozícia - je kombináciou rôznych symbolov, ktoré majú všeobecne akceptovanú interpretáciu aj tajnú a patria do kategórie slobodomurárskych znakov. Napríklad urna a dve horiace horáky smerujúce nadol sú veľmi častými symbolmi smútku. Treba však vziať do úvahy, že podľa pravoslávnej tradície boli zosnulí pochovaní, nespopolnení a ich popol nebol umiestnený do košov. Toto je typické pre murárov. Okrem toho je na urne zobrazený rituálny plášť hodený hore, čo je podľa uznania samotných „slobodných murárov“ ich znakom.

Ďalšie klesajúce pochodne v mnohých chatách sú symbolom boja a pomsty za prenasledovanie, ktorému boli vystavené slobodomurárstvo. Obraz šiestich hviezd možno interpretovať dvoma spôsobmi. V ortodoxii sa interpretuje ako symbol starozmluvných čias a pri hrobe symbolizuje božský dar, ktorý dostal básnik, zatiaľ čo v slobodomurárstve sa toto znamenie nazýva tetragramom a pečaťou Šalamúnovou. Znamená to mystický osud človeka. Desať z týchto symbolov na oblúkovej klenbe - životná cesta toho, kto je tu pochovaný. A na Pushkinovom hrobe vidíme ďalšie dva znaky „slobodomurárov“: vavrínový veniec - požehnanie, povrázok - symbol tajnej únie.

Veľký básnik a slobodomurári

Čo by sa zdalo byť spojené s Masons Alexander Sergeevich? Ukázalo sa, že najpriamejšie. Keď bol v roku 1829 v exile v Kišiňove, vstúpil do miestnej škatule zvanej Ovid, ktorú napísal svojmu priateľovi Zhukovskému, ktorý je tiež členom zväzu „slobodomurárov“. Je veľmi možné, že znaky uvedené vyššie sú s tým spojené a nesú určité kódované informácie. Avšak hlavné tajomstvo Pushkinovho hrobu nadchlo výskumníkov a každého, kto bol blízko mena básnika v roku 1953, počas reštaurátorských prác na mieste jeho pohrebiska.

Tajomný nález

Faktom je, že celý región Pskov bol počas Veľkej vlasteneckej vojny v okupačnej zóne av roku 1944, keď Nemci ustúpili, sa pokúsili vyhodiť do vzduchu mnoho historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú na jeho území. Našťastie sa im to nepodarilo, napriek tomu bol poškodený hrob Puškin v Svyatogorskom kláštore a bolo potrebné jeho obnovenie. V prvých povojnových rokoch to nebolo možné realizovať a až v roku 1953 sa začalo pracovať.

Spočiatku sa neplánovalo otvárať hrob Puškina, malo to iba obnovovať vzhľad nekropoly. Keď však začali rázovú vlnu oddeľovať od nárazovej vlny, ukázalo sa, že pôda, na ktorej bola umiestnená, sa prehĺbila a praskliny hlboko do hĺbky sú viditeľné. Bolo jasné, že základňa, ktorá bola postavená na krypte počas posledných reštaurátorských prác v roku 1902, bola poškodená a je potrebné ju vymeniť. Začali sme rozoberať náhrobok. Keď bola rozobraná dostatočne veľká časť, očiam prítomných sa otvoril obraz, ktorý každého uvrhol do úžasu: okrem zvyškov básnika boli v hrobe ďalšie dve lebky. Ako ukázalo následné vyšetrenie, patrili mužovi a staršej žene.

Hypotéza, kedy cudzie lebky spadli do hrobu

Ako by mohli byť vo krypte? Verzia vandalizmu bola na začiatku vylúčená, pretože stav hrobu naznačoval, že nebol otvorený mnoho rokov. Z toho istého dôvodu bolo jasné, že Nemci, ktorí tu počas vojny vládli, sa tohto nálezu netýkali. Tajomstvo Pushkinovho hrobu si vyžadovalo jeho riešenie. Na podrobnejšie posúdenie problému boli predložené dokumenty týkajúce sa už spomenutých diel z roku 1902.

Оказалось, что в актах того времени, составленных при укреплении могильного холма, нет никаких упоминаний о посторонних черепах. Следовательно, до 1902 года их там не было. Напрашивается простой вывод, что оказаться внутри они могли только после завершения работ, ведь захоронение больше ни разу не вскрывалось. Možno to tak bolo, ale hlavná otázka zostáva nezodpovedaná: kto a prečo to urobil, pretože Pushkinov hrob bol vždy naším najväčším kultúrnym bohatstvom?

Hypotéza konkrétneho vykonávateľa akcie

Pri tejto príležitosti vyjadril svoj predpoklad historik V. Novikov. Naznačuje, že prítomnosť cudzích lebiek v hrobe je charakteristická pre rituálne pohrebné pohrebiská. Pushkin, ktorý sa kedysi pripojil k Kišiňovskej škatuli, sa stal vlastne členom tejto tajnej únie. Malo by sa tiež poznamenať, že v roku 1902, v predvečer prvej ruskej revolúcie, činnosť slobodomurárov dosiahla maximálnu aktivitu.

Je možné, že by sa mohli dopustiť provokácie hádzaním lebiek do krypty, čo dokazuje Pushkinovu účasť na ich zjednotení. Na aký účel? Je zrejmé, že na zviditeľnenie slobodomurárstva. Pokiaľ ide o konkrétneho realizátora tejto akcie, vzhľadom na to, že v týchto rokoch bolo vo svojich radoch veľa ľudí tvorivých povolaní, nedobrovoľné podozrenie pripadá hlavnému vedúcemu diela, architektovi V.N. Toto je, samozrejme, iba predpoklad.

Kde je hrob Puškin

Poloha nekropoly, kde je pochovaný najväčší ruský básnik, je väčšine Rusov dobre známa. V súčasnosti bola dedina, ktorá dala meno kláštoru, premenovaná na Puškinské hory. Meno básnika bolo zvečnené. Po prepojení rozsiahlej múzejnej rezervy žije bohatý duchovný život. Hlavnou atrakciou je hrob Pushkin (kde sme, už sme vám to povedali). Denne sem prúdia turisti prichádzajúci z celej krajiny, aby si uctili básnika a dozvedeli sa nové fakty o jeho živote a práci. Skutočne nadšený bol Alexander Sergeyevič, keď písal svoje slávne proroctvo o „rastúcej ľudovej ceste“.

Bezplatné pozemky

V Moskve môžete bezplatne zostaviť pozemok:

 • - Alabushevsky alebo Perepechinsky (oba umiestnené mimo MKAD),
 • - iba na pohreb tých, ktorí mali veteránov a invalidov z Veľkej vlasteneckej vojny, vojenských veteránov, veteránov a invalidov z vojenských operácií, ľudí, ktorí majú hodnosti, ceny a ďalšie služby Ruskej federácii a Moskve. “> osobitné výhody pre spoločnosť a štát.

V obidvoch prípadoch sa pôda poskytuje iba po smrti (tj po prijatí).

Platené pozemky

Môžete získať právo umiestniť rodinný (klanový) pohreb - pozemok na otvorenom alebo uzavretom cintoríne, kde môžete pochovať členov rodiny: rodičia, manželia, deti, vnúčatá a pravnúčatá, bratia a sestry, starí rodičia, praví rodičia, adoptívni rodičia a adoptovaní, plnoprávni a nevlastní bratia a sestry.

"> členovia tej istej rodiny. Nejde o nadobudnutie vlastníctva pôdy, ale o druh neobmedzeného nájmu, pretože pôda pridelená na cintoríny je vo vlastníctve štátu.

Môžete uzavrieť zmluvu:

 • (ak existuje úmrtný list) - bez dražby,
 • - na základe výsledkov otvorenej dražby v elektronickej podobe.

Právo umiestniť rodinný (klanový) pohreb je možné získať iba na ministerstve obchodu a služieb.

Telo zosnulého môže byť tiež pochované kremáciou v krematoriu, po ktorej nasleduje urna s popolom v otvorenom alebo uzavretom sarkofágu. Za poplatok je k dispozícii úložný zásobník.

3. Ako uvoľniť miesto na cintoríne pre niekoho, kto mal osobitné výhody pre spoločnosť a štát?

Krok 1 Získajte povolenie na pochovanie osoby, ktorá mala osobitné prednosti pre spoločnosť a štát. Budete potrebovať:

 • prihláška (formulár žiadosti vydáva pracovník odboru na mieste),
 • doklad totožnosti
 • „Osvedčenie o úmrtí vydané matričným úradom v Moskve, žiadateľ má právo nepredložiť údaje, údaje možno získať v rámci medziagentúrnej spolupráce.“> Vydané matričným úradom,
 • Môžu to byť tieto dokumenty: osvedčenie o zdravotne postihnutej osobe z Veľkej vlasteneckej vojny, veterán z Veľkej vlasteneckej vojny, veterán z vojenskej služby, zdravotne postihnutý z vojenských operácií a veterán z vojenských operácií alebo iný doklad potvrdzujúci, že zosnulý má hodnosti, ocenenia a iné zásluhy Ruskej federácii a Moskve. ““ > doklady potvrdzujúce právo pochovať zosnulého na cintoríne uzavretom pre bezplatné pohrebníctvo,
 • osvedčenie o kremácii (v prípade žiadosti o povolenie na pochovanie urny popolom).

Balík dokumentov musí byť predložený oddeleniu služieb jedného okienka oddelenia obchodu a služieb Moskvy na adrese: 1. Krasnogvardeisky proezd, dom 21, budova 1.

Krok 2 Pozri. Povolenie ministerstva musí byť predložené správe cintorína spolu s jeho dokladom totožnosti a úmrtným listom.

Potvrdenie o registrácii miesta na cintoríne je pohrebný pas, ktorý musíte dať správe cintorína.

4. Ako získať cintorín po smrti?

Krok 1 Vyberte web a rezervujte ho. Informácie o všetkých lokalitách určených na umiestnenie rodinných (klanových) pohrebísk sú uvedené v príslušných údajoch. Na webových stránkach registra musíte vybrať cintorín a pozemok (mal by byť označený príznakom „Na základe úmrtného listu (bez ponuky)“, kliknite na tlačidlo „Prejsť na odoslanie žiadosti o kúpu pozemku“ a vyplňte žiadosť. Potom bude na vami zadanú e-mailovú adresu zaslané oznámenie o rezervácii, ako aj elektronický postup na uzavretie dohody o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebníctva bez predloženia ponuky, platobný príkaz, informácie o rezervácii, štandardná zmluva, žiadosť o uzavretie zmluvy.

"> vzorky dokumentov. V liste bude uvedený konečný termín, najneskôr však budete musieť kontaktovať oddelenie služieb jedného okienka ministerstva obchodu a služieb, aby ste uzavreli dohodu o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebu.

Krok 2 Uzavrieť dohodu o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebiska. Na to budete potrebovať:

 • výkaz
 • doklad totožnosti (originál a kópia),
 • žiadateľ má právo nepredložiť osobe, na ktorej pohreb je pozemok poskytnutý, úmrtný list vydaný civilným matričným úradom v Moskve, údaje je možné získať v rámci medziagentúrnej spolupráce. "> vydané úradom civilného matriky (originál a kópia),
 • Originál platobného dokladu potvrdzujúci platbu jednorazového poplatku.

Dokumenty musia byť predložené oddeleniu služieb jedného okna Moskovského ministerstva obchodu a služieb. Pracuje na adrese: 1. Krasnogvardeisky proezd, dom 21, budova 1.

V deň odvolania dostanete výpis z elektronického registračného denníka. Podpísanie zmluvy a jej odovzdanie žiadateľovi sa uskutoční najneskôr v pracovný deň nasledujúci po dni registrácie žiadosti.

Krok 3 Uveďte, kde sa udeľuje právo umiestniť rodinný (klany) pohreb. Musíte mať:

 • kópiu a originál podpísanej dohody o umiestnení rodinného (klanového) pohrebiska,
 • kópiu a originál dokladu totožnosti,
 • kópia a originál úmrtného listu vydaného matričným úradom,
 • faktúra za pohrebné služby (pri kontakte so špecializovanými službami) alebo osvedčenia z krematória (v prípade zakopania urny s popolom).

Po zaplatení za služby podľa cenníka cintorína sa uskutoční pohreb a vydaním pohrebného pasu sa vydáva zodpovednosť za pohrebisko.

5. Ako získať rodinný (rodinný) pohreb v priebehu života?

Krok 1 Vyberte pozemok. Všetky pozemky, ktoré sú k dispozícii na umiestnenie rodinných (klanových) pohrebov, sú uvedené v zozname. Musíte vybrať tie stránky, ktoré sú označené príznakom „Po výsledkoch otvorenej aukcie“. Každá stránka sa dá zobraziť na mape a na fotografiách. Databáza tiež obsahuje informácie o veľkosti pozemkov, možných metódach pochovania na nich, obchodnom minimu a počiatočnej aukčnej cene za právo na vytvorenie rodinného pohrebu na pozemku.

Krok 2 Zúčastnite sa aukcie. Obchody sa konajú na dvoch elektronických obchodných platformách - roseltorg (akreditácia prostredníctvom alebo na) a sberbank (akreditácia prostredníctvom). Ak chcete získať právo na vytvorenie rodinného pohrebiska podľa vášho výberu, musíte požiadať o akreditáciu na mieste, ktoré vedie aukciu, a požiadať o účasť v aukcii.

Vyžaduje sa aj záloha - 20% z pôvodnej aukčnej ceny. Táto suma by mala byť na vašom bankovom účte, je blokovaná, kým sa neuskutoční dražba, a potom sa počíta v prospech konečnej ceny zmluvy, ktorú musí aukčný víťaz previesť, alebo vrátiť všetkým účastníkom aukcie, s výnimkou tých, ktorí odmietli uzavrieť zmluvu.

Po odoslaní žiadosti vás bude informovať prevádzkovateľ elektronickej platformy, podľa ktorého sa výberové konania uskutočňujú v 32. kalendárny deň odo dňa oznámenia o dražbe alebo, ak je tento deň uzavretý, v prvý pracovný deň po ňom.

"> o dni a čase aukcie.

Aukčný krok - 5% z pôvodnej aukčnej ceny. Výhercom je účastník, ktorý ponúka maximálnu sumu. Ak následne odmietne uzavrieť dohodu o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebiska, príslušná príležitosť sa ponúkne účastníkovi dražby, ktorý predložil predposlednú ponuku na aukčnej cene.

Ak žiadosť o účasť v aukcii podala iba jedna osoba, aukcia sa považuje za neplatnú, s účastníkom sa však stále uzaviera dohoda o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebiska. Cena je v tomto prípade stanovená vo výške počiatočných nákladov na aukciu.

Výherca aukcie musí previesť cenu kontraktu mínus výšku vkladu na účet iniciátora aukcie do 10 dní odo dňa zverejnenia na elektronickej platforme protokol o výsledkoch aukcie. V prípade, že cena zákazky nebude v stanovenej lehote prevedená o podrobnosti, bude uznaná ako obchádzajúca uzavretie zmluvy, pričom výška zálohy nebude vrátená.

Krok 3 Uzavrieť dohodu o umiestnení rodinného (rodinného) pohrebiska. Môže byť uzavretá najskôr 10 dní a najneskôr 20 dní odo dňa zverejnenia protokolu o výsledkoch aukcie na elektronickej platforme.

Musíte sa obrátiť na oddelenie služieb jedného okna oddelenia obchodu a služieb mesta Moskva na adrese: 1. Krasnogvardeisky proezd, dom 21, budova 1.

Musíte mať:

 • doklad totožnosti (kópia a originál),
 • doklad potvrdzujúci platbu (originál) za právo uzavrieť dohodu.

Potom, keď to bude potrebné, bude sa pohrebný úradník musieť skontaktovať. Je povinná poskytnúť pozemok na požiadanie. Po pohrebe sa zodpovednosť za pohrebisko vydá vydaním pohrebného pasu.

6. Ako zariadiť miesto v kolumbáriu?

Columbarium je stena s výklenkami, v ktorých sú uložené urny s popolom. Výklenky sú pokryté mramorovými doskami, na ktorých sú uvedené mená, priezviská, patronymiká, dátumy narodenia a smrť pochovaných.

Otvorené kolumbáriá sa nachádzajú na ulici, uzavreté - v osobitných izbách.

Môžete si prenajať miesto na uloženie urny na mieste, kde sú kolumbáriá. Zvyčajne to vyjde oveľa lacnejšie ako pohreb v zemi. Na tento účel potrebujete doklad totožnosti osoby zodpovednej za pohreb a úmrtný list.

Cintoríny tiež ponúkajú špecializovanú údržbu. Príslušná zmluva sa najčastejšie uzatvára na jeden rok.

Upozorňujeme, že po zaplatení služieb podľa cenníka cintorína musí byť zodpovednosť za miesto pohrebiska vystavená vydaním pohrebného pasu.

7. A ak už mám rodinný pohreb?

Na pohrebisku rodiny (bez ohľadu na cintorín, na ktorom sa nachádza) môžu byť pochovaní iba členovia jednej rodiny - rodičia, manželia, deti, vnúčatá a pravnúčatá, bratia a sestry, starí rodičia, pravnuci a pravnúčatá, adoptívni rodičia a adoptované, plné a polovičné deti. bratia a sestry.

Správu cintorína môže podať sťažnosť alebo žiadosť iba: môže získať povolenie vysadiť hrob, zasadiť pamätník, kríž alebo plot a podobne.

Môžete sa prihlásiť osobne alebo notársky overenou plnomocenstvom.

Pohrebný dôstojník má nielen práva: je povinný udržiavať pridelený hrobný kopec, plot, suterén, pamätník a kvetinovú záhradu v správnej forme.

Miesto pohrebiska môže byť znovu zaregistrované na inú osobu, ak osoba zodpovedná za pohreb nemôže plniť svoje povinnosti alebo ak zomrie. V prípade úmrtia sa zmluva uzavrie s osobou, ktorú zosnulý označil za osobu zodpovednú za pohreb.

Zákon okrem toho ustanovuje možnosť zdieľania zodpovednosti za hroby v rodinnom pohrebe (prítomnosť dvoch zodpovedných, každý s osvedčením pre jeden z dvoch hrobov v mieste pohrebiska).

Nevyžiadaná mŕtvy človek, ktorého totožnosť nebola zistená, zostáva jeden rok. Ak sa príbuzní neobjavili, zosnulý je pochovaný po dobu 5 rokov v hrobe na sériovom čísle. Ak sa príbuzní neobjavili počas týchto piatich rokov, vykoná sa exhumácia a kremácia. Potom sa popol umiestni do spoločného hrobu na cintoríne Nikolo-Archangelsk.

Až do okamihu spopolnenia a pochovania popola môžu príbuzní pochovať telo zosnulého po predchádzajúcom absolvovaní postupu identifikácie.

Ako zistiť, kde je pochovaný niektoak sú známe iba jeho osobné údaje? Na ktorú organizáciu sa môžem obrátiť, aby som získal tieto informácie a existujú verejné databázy? V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako zistiť, kde je osoba pochovaná, a čo je potrebné urobiť.

Ako nájsť hrob na cintoríne

Neznalosť miesta, kde sa nachádza hrob zosnulého vo vašom okolí, je problém, ktorý možno vyriešiť celkom jednoducho. Na každom cintoríne sú evidenčné knihy, ktoré obsahujú údaje o všetkých pochovaných na danom území, o rokoch ich života a miestach, ktoré boli pridelené hrobom. Poskytovanie cintorínov vám pomôže orientovať sa v teréne.

Alebo môžete použiť iné možnosti.

Ako začať hľadať zosnulého

Ak chcete zistiť, kde sa nachádza pohrebisko, môžete sa obrátiť na matričný úrad. Tu musíte ísť na oddelenie registrácie smrti. Na získanie potrebných informácií v určenom oddelení je potrebné predložiť úmrtný list a potvrdiť, že ste v spojení s zosnulým, alebo odôvodniť dôvod, prečo potrebujete dostávať informácie tohto druhu. Zamestnanec matriky môže poskytnúť informácie nielen o tom, kde osoba zomrela a na ktorom cintoríne bola pochovaná, ale aj o poslednom mieste pobytu zosnulého.

Na základe prijatých údajov budete musieť ísť na určený cintorín a tam už dostanete informácie o konkrétnom pohrebisku (je uložené na

Ako nájsť niekoho hrob

wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 21. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Žiadna organizácia neobsahuje údaje o pohrebisku všetkých mŕtvych. Ak chcete nájsť hrob osoby, musíte najskôr vedieť, kedy a kde zomrel. Pomocou týchto informácií môžete nájsť pohrebisko a pomôže vám to výrazne zúžiť vyhľadávanie.

Pin
Send
Share
Send
Send