Užitočné tipy

Ako blokovať SMS a zakázať tých, ktorí posielajú správy

Pin
Send
Share
Send
Send


Pridal som účastníka na čiernu listinu, ale SMS stále prichádzajú. čo robiť ako sa uistiť, že neprídu? telefón samsung5230

Nejde o model telefónu, ale o vášho poskytovateľa mobilných služieb. Určite hovorím, že vedúce spoločnosti poskytujú službu „čiernej listiny“. Možno ste sami urobili niečo zlé alebo ste použili nejakú inú „čiernu listinu“. Mali by ste pomôcť, obráťte sa na operátorov vašej mobilnej spoločnosti (je lepšie zavolať im, ako napísať na podpornú službu).

Je vhodné zbaviť sa SMS navždy?

Nemá zmysel úplne blokovať funkciu SMS, pretože môžete preskočiť dôležitú správu z banky alebo iného zdroja. Z tohto dôvodu boli v posledných aktualizáciách štandardnej aplikácie „Správy“ skryté nastavenia centra SMS a schopnosť úplne odmietnuť príjem správ.

Najlepšie je manuálne nakonfigurovať príjem SMS správ, aby vám nepremeškali dôležité informácie. So správnymi nastaveniami môžete:

 • chrániť sa pred nechcenými kontaktmi,
 • chrániť telefón dieťaťa pred nepotrebným obsahom,
 • blokovať nebezpečné kontakty.

Funkcia „čierna listina“ nie je dokonalá, pretože jedna osoba môže mať niekoľko SIM kariet na volanie a písanie textových správ. Z tohto dôvodu má mnoho špeciálnych aplikácií schopnosť blokovať kontakty s neznámymi číslami alebo úplne zakázať doručovanie textových správ.

Funkcie štandardnej aplikácie SMS v systéme Android

Najprv vám ukážeme, ako blokovať SMS z nechcených kontaktov pomocou štandardnej aplikácie „Správy“. Spoločnosť Google ju nedávno niekoľkokrát aktualizovala, takže časť funkcií sa zmenila.

Napríklad používatelia stratili schopnosť úplne odmietnuť doručiť správy alebo zmeniť centrum správ. Preto je teraz možné blokovať iba jednotlivé čísla pomocou jednej z metód.

Zamknúť z poľa správy

Ak ste už dostali SMS od účastníka, s ktorým nechcete kontaktovať, musíte ho otvoriť v aplikácii Správy a potom postupujte podľa pokynov:

 1. Kliknite na tri zvislé bodky v pravom rohu obrazovky.
 2. Vyberte položku menu „Účastníci a parametre“ alebo „Informácie“.
 3. Z navrhovaných možností vyberte položku Číslo bloku. Potvrďte svoju akciu.

Po týchto akciách už nebudete od tejto osoby prijímať hovory ani správy. Upozorňujeme, že „čierna listina“ bude pre tento kontakt bežná, to znamená, že od neho nebudete dostávať žiadne upozornenia.

Ako blokovať SMS zo samostatného čísla

Ak vám osoba nepísala, bude tiež možné ju pridať do zoznamu ignorovaných. Ak to chcete urobiť, prejdite do aplikácie Správy a postupujte podľa pokynov:

 1. V hlavnom okne kliknite na tri zvislé bodky.
 2. Z kontextovej ponuky vyberte možnosť Blokované kontakty. Po aktualizácii pomôcky nemusí byť táto položka k dispozícii. V takom prípade použite iné metódy.
 3. Kliknite na Pridať číslo. Zadajte súradnice osoby, ktorú chcete zablokovať.

Po potvrdení vašich akcií sa už viac nemusíte obávať, že vás zvolená osoba bude obťažovať. Nevieš ani, že sa ťa snažil kontaktovať.

Pridajte číslo na čiernu listinu pomocou položky „Kontakty“.

Ak chcete používať túto funkciu, musíte ísť do aplikácie „Telefón“, prejdite do časti „Kontakty“. Ďalej postupujte podľa algoritmu:

 1. Kliknite na tri zvislé bodky v pravom rohu obrazovky.
 2. Vyberte možnosť Správa kontaktov.
 3. Zastavte sa na „čiernej listine“.
 4. Kliknite na tlačidlo „+“ v pravom dolnom rohu obrazovky.
 5. V zozname kontaktov vyberte nežiaduceho účastníka alebo zadajte číslo.
 6. Potvrďte svoju činnosť.

Potom vás už vybratá osoba nebude obťažovať. Nebudete od neho prijímať hovory ani správy. Samotný účastník zaznie v slúchadle krátke pípnutia.

Blokovanie správ u vášho poskytovateľa služieb

Veľkí telekomunikační operátori tvrdo zápasia s nevyžiadanou poštou a nevyžiadanou poštou, takže majú možnosť kontrolovať prijaté správy. Stačí pripojiť špeciálnu službu. Pozrime sa na príklady:

 1. Megafón navrhuje pripojiť „ovládanie SMS“ pomocou žiadosti USSD * 903 #. Pomocou ponuky pridajte číslo do čiernej listiny. SMS od nechcených účastníkov nebudete dostávať. Ak dostanete spam, môžete to urobiť odlišne - preposlať prijatú správu na číslo 1911. Nedodržiavajte pokyny podvodníkov a neriadte sa odkazmi.
 2. Spoločnosť Beeline vo vašom účte ponúka aktiváciu služby zákazu pravidelných upozornení prostredníctvom SMS. Zároveň sa zbavíte reklamných zásielok, ktoré k vám prichádzajú od operátora po vyžiadaní zostatku alebo doplnení účtu. Prevádzkovateľ ponúka bojovať proti podvodníkom zaslaním nasledujúcich informácií na číslo 007: uveďte číslo, z ktorého správa prišla, text, dátum a čas.
 3. MTS ponúka účastníkom aktiváciu služby SMS Pro. Poskytuje sa za poplatok a do „čiernej listiny“ môžete pridávať čísla, zakazovať vám doručovanie správ z krátkych čísel a písmen. Táto služba vám umožňuje upraviť zoznam nechcených kontaktov - doplniť a zmenšiť ich. Službu môžete aktivovať vo svojom účte.

Všetky tieto služby sa ľahko používajú, v prípade problémov môžete kontaktovať prevádzkovateľa. Vo väčšine prípadov vám budú účtované peniaze za filtrovanie správ z vášho zostatku. Pred odoslaním správ alebo pripojením k službe musíte prejsť na svoj osobný účet alebo na webovú stránku mobilného operátora, aby ste objasnili ceny.

Blokovanie SMS, blokovanie hovorov

Táto aplikácia bude užitočná pre tých, ktorí hľadajú spôsob blokovania hovorov. Má niekoľko funkcií užitočných pre filtrovanie správ:

 • Automatické odstránenie nežiaduceho obsahu zo zoznamu
 • úplný zákaz prichádzajúcich správ,
 • nastavenie zoznamu čísel, z ktorých nechcete dostávať správy,
 • použitie filtrov zákazov vo forme blokovania často písaných predplatiteľov, ako aj tých, ktorí nie sú vo vašom zozname kontaktov.

Je dôležité, aby ste sa v denníku dozvedeli o blokovaných správach. Týmto sa dozviete, či sa oplatilo pridať účastníka na čiernu listinu. Mnoho účastníkov používa túto funkciu jednoducho na uspokojenie svojej zvedavosti a testovanie filtračného systému. V denníku nájdete správy od kontaktov, ktoré potrebujete, ak ich aplikácia odmietla, pridajte účastníka do bieleho zoznamu.

čierna listina

Jedná sa o jednoduchú a spoľahlivú aplikáciu, ktorá má jednoduché a intuitívne rozhranie. Je pohodlne nakonfigurovaný a má užitočné funkcie:

 • vytvorenie zoznamu nežiaducich účastníkov,
 • zablokovať správu z čísla, ktoré nie je z vášho zoznamu kontaktov,
 • zákaz prichádzajúcich SMS zo skrytých čísel,
 • blokovanie zmiešaného počtu písmen a číslic,
 • nastavenia runtime aplikácií,
 • Schopnosť uložiť zoznam nechcených kontaktov.

Správy môžete blokovať podľa prvých číslic čísla (vhodné na blokovanie prichádzajúcich správ pri reklamných zásielok) a tiež môžete podľa plánu povoliť alebo zakázať aplikáciu. V takom prípade nebudete večer dostávať správy. Aplikácia vedie protokol blokovaných správ a môže tiež odosielať upozornenia. Ikonu aplikácie môžete odstrániť zo stavovej lišty alebo zabrániť tomu, aby vám posielala upozornenia. Jediná nuansa práce - budete musieť tento softvér pridať do zoznamu výnimiek pomocných programov na čistenie pamäte.

SMS Antispam online

Táto aplikácia je jedinečnejšia - jej vývojári vytvorili centralizovanú databázu, ktorá vám umožňuje blokovať správy až do ich prvého doručenia. Zároveň sa zachováva dôvernosť textov správ, porovnávajú sa iba čísla. Aplikácia tiež umožňuje:

 • vytvárať čierne a biele zoznamy,
 • blokovacie čísla písmen,
 • Blokujte správy od všetkých kontaktov, ktoré nie sú vo vašom notebooku.

Recenzie na túto aplikáciu sú najrozmanitejšie. Pri jeho používaní musíte filtračný systém nastaviť veľmi presne, nie všetci používatelia sa s tým vyrovnajú. Z tohto hľadiska často vznikajú problémy, aplikačné rozhranie nie je príliš dobré a mätúce.

Skryť SMS, volať, chránený text

Táto aplikácia je alternatívnym poslom - prostredníctvom nej môžete odosielať správy a nechávať ich súkromné. Nikto sa nemôže dostať do aplikácie z dôvodu špeciálnej ochrany. V takom prípade dostanete ďalšie funkcie:

 • spamový filter
 • možnosť odosielať SMS neskôr
 • zálohovanie všetkých typov správ.

Najväčšou nevýhodou tejto aplikácie je nedostatok rusifikácie. Aj v popise aplikácie bol text preložený pomocou Google Translate a nebol vytvorený špeciálne pre rusky hovoriace publikum. Väčšina používateľov však aplikácii dala vynikajúce hodnotenie a počet inštalácií rastie.

Teraz viete, ako blokovať SMS správy rôznymi spôsobmi. O svojich skúsenostiach s ich použitím sa môžete dozvedieť v komentároch. Zdieľajte tieto informácie so svojimi priateľmi a pozývajte ich na rozhovor.

Pin
Send
Share
Send
Send