Užitočné tipy

Komické umenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Už v dvadsiatom storočí boli komiksy veľmi populárne medzi mládežou aj dospelými. K dnešnému dňu existuje nespočetné množstvo rôznych komiksov, medzi ktorými sú tzv webový komiks.

  • Ako sa líšia od bežných možností papiera?
  • Ako zbohatnúť na úkor vlastného komiksu chráneného autorskými právami?

Odpovede na všetky tieto otázky v tomto článku.

Kde začať?

Prečo je v skutočnosti všetko naplánované? Po prvé, vyjadrte sa a podeľte sa o svoju kreativitu s verejnosťou. Po druhé, zarábajte peniaze na svojej práci. Ako?

Tento systém je celkom jednoduchý na pochopenie. V akomkoľvek grafickom editore, ktorý sa vám páči (alebo na papieri, ktorý je možné skenovať), sa vytvoria prvé stránky budúcnosti webový komiks.

Nezáleží na tom, profesionálny umelec nakreslí komiks alebo prostého amatéra. Web komiks a líši sa od bežného tradičného v tom, že sa uvoľňuje na internete, môže byť výkres zjednodušený a pozemok nemusí niesť veľké sémantické zaťaženie alebo úplne chýbať.

Ďalším krokom je publikovanie hotových stránok na akomkoľvek webe, kde ostatní remeselníci publikujú svoju prácu. Od tejto chvíle existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze na svojom vlastnom komikse. Prvé veci ako prvé.

Spôsoby, ako zarobiť peniaze na komikse na webe

  1. Elektronicky predávajte komiksy na stránkach / kapitolách / oblúkoch / zväzkoch. Keď sú prvé stránky na webe úspešne zverejnené a čitatelia sa stávajú čoraz viac, nasledujúce kapitoly webový komiks môže byť poskytnutá na platbu. Niektorí čitatelia sa spravidla stratia.
  2. Pomerne často sa stáva, že čitateľovi sa postava páči viac ako ostatní, ale buď zmizol z deja, alebo sa zriedka objaví, alebo jednoducho medzi obľúbené publikum. V takom prípade si môžete vytvoriť malý malý webový komiks, v ktorej bude vybraná postava zohrávať hlavnú úlohu a ponúka ju výlučne za poplatok. Táto možnosť nemá vplyv na stratu verejnosti a nadšený fanúšik, ktorý je pripravený kúpiť si kópiu, bude vždy k dispozícii.
  3. Elektronicky predávajte umelecké diela s postavami komiksu. Nakreslite portrét hlavnej postavy, statočného rytiera v úžasnej póze a ešte oveľa viac a ponúknite čitateľom nákup. Môžete tiež kresliť na objednávku.
  4. Všetky tri z predchádzajúcich odsekov je možné implementovať v tlačenej podobe. Pri realizácii je táto možnosť zložitejšia, ale spravidla sú vyššie príjmy. S jednou podmienkou - oplatí sa predať iba hotovú verziu (oblúk alebo zväzok). Musíte vopred vypočítať počet ľudí, ktorí si želajú kúpiť kópiu komiksu, za poplatok a ísť do tlačiarne, po ktorej by malo byť hotové tlačené komiks poslané poštou na adresy.
  5. Ponuka na nákup fanúšikov komiksových plagátov / odznakov s obrázkom postáv. Niekoľko kusov je potrebné vyrobiť vopred, aby boli vystavené na verejnosti. Následne - na žiadosť zákazníkov.

Kde predať web komiks

ComiXology - Služba, ktorá vám umožní predávať komiksy, grafické romány a manga. Služba je americká, takže väčšina robotov, ktoré sa tu predávajú, sú americké a anglické.

Tu sa však môže pokúsiť zarobiť peniaze niekto, stačí poslať svoju prácu a ak je jeho kvalita vysoká, po overení sa okamžite začne predávať.

Je pravda, že vaša práca sa môže posudzovať niekoľko mesiacov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli vysokému zaťaženiu služby. Okrem toho autorské práva zostanú s vami a začnete tu predávať svoje diela, môžete ich uverejňovať aj na iných stránkach.

tapas - služba vytvorená na uverejnenie webový komiks a webové romány, niečo podobné mange, ale aj autorstvo amerických umelcov.

Stránka bola vytvorená pre ľudí, ktorí chcú priťahovať pozornosť k svojej práci, a pre tých, ktorí na nej chcú zarobiť peniaze.

Väčšina prác uverejnených tu je v angličtine, ale administratíva nemá nič proti iným jazykom. Takže môžete bez problémov komiksy uverejňovať v akomkoľvek jazyku.

Fotografie webových komiksov môžete predávať aj na webových stránkach:

Web komiks možné ťažkosti

Dokončenie úlohy si vyžaduje až oceľové nervy a obrovskú túžbu. Ak upustíte komiks uprostred cesty, z toho nebude nič dobré.

Je veľmi dôležité nekopírovať myšlienky iných ľudí - autorské práva nikto nezrušil. Snáď najťažšie sa musí zaoberať tlačiarenskou spoločnosťou.

Možno budú potrebné niektoré prílohy na rovnaké odznaky a plagáty. Ak sú strany veľké, budete si ich musieť zobrať do domu / po častiach alebo si zobrať auto.

Podobné možnosti zarábaní peňazí na internete vhodné pre tých, ktorí si svoju prácu skutočne užívajú. Koniec koncov, bez toho, aby ste opustili svoj domov, môžete robiť to, čo máte radi, kresliť a tvoriť a zároveň dostávať stimuly vo forme peňazí. Hobby môžu byť užitočné a generovať príjem, a to je skvelé!

Post Comic

Autori komiksu skôr alebo neskôr majú záujem predstaviť svoje dielo širokej verejnosti. A najjednoduchší spôsob, ako niečo zverejniť v našej dobe na internete. Opíšem niekoľko základných odpovedí na otázku kde zverejniť komiks.


1. Fóra
Fóra sú jedným z najvýkonnejších internetových zdrojov. Umožňujú vám komunikovať, vymieňať si rôzne informácie, šíriť údaje v ľubovoľnom formáte. Fóra sú tiež skvelé na zverejňovanie komiksu. Napríklad existujú špeciálne sekcie na publikovanie komiksu na fórach forum.comics.com.ua a manga.ru.


2. Blogy
Ďalším bežným mechanizmom, ktorý sa dá pohodlne používať, sú blogy. Napríklad blogger.com a livejournal.com, Vytvorenie nového príspevku pre každé číslo je veľmi výhodné. Modul blogov podporuje aj možnosť ostatných používateľov prihlásiť sa na odber nových príspevkov, čo prirodzene pomôže získať sledovateľov.

Za zmienku stojí aj existencia rôznych komunít zameraných na komiks, ktoré môžu byť použité na propagáciu ich práce.


3. Stránka s komiksmi
Ak chcete, aby boli vaše komiksy zverejnené na obľúbenom tematickom serveri spolu s ďalšími komiksovými seriálmi, je to možné. Schopnosť publikovať vaše komiksy po schválení správcami je na týchto stránkach a-comics.ru a comics.com.ua.

Citát Runet Bash.Org.Ru obsahuje aj časť na publikovanie komiksu bash.org.ru/comics, Aj keď tam, ako tomu rozumiem, sú komici vítaní špeciálne pre citácie zo samotného bashu.

No a pravdepodobne existuje veľa ďalších stránok, ktoré radi zverejnia váš komiks, ak je to dosť dobré. Napríklad tento web (comicart.ru), radi získajú nových autorov.


4. Vlastná webová stránka
Samostatnou možnosťou je vytvorenie vlastnej stránky. Toto je najnáročnejší a najdrahší spôsob. Budete potrebovať názov domény, hosting a systém na správu obsahu. Výsledok však bude úplne kontrolovaný vami navrhnutým zdrojom podľa vášho vkusu.

Systémy na správu obsahu sú témou samostatnej veľkej konverzácie. Stručne povedané, je možné poznamenať, že existujú nástroje na publikovanie webového komiksu. Napríklad web comicart.ru beží na bezplatných produktoch: WordPress + ComicPress.


5. Komické festivaly
Ak ste pripravení na vážnu kritiku a stretnutie so živým čitateľom, môžete požiadať o účasť na jednom z festivalov komiksu. Poznám dva takéto festivaly: KomMissia, ktorá sa koná na jar v Moskve a BOOM Comics - na jeseň v Petrohrade.

Na záver poznamenávame, že nie je potrebné vyberať iba jednu z možností. Je celkom možné zverejniť vaše problémy na blogu, na fóre a na osobitných stránkach. Festivaly by sa nemali ignorovať.

Kde publikovať manga a komiksy, a čo je najdôležitejšie, ako na tom zarobiť peniaze

06/09/2016 - autor: Matvey Kolosov

Medzi tými, ktorí majú radi komiksy a manga, sa mnohí snažia čerpať pre seba. Túžba opakovať to, čo obdivujete, je celkom prirodzená a túžba stať sa profesionálom je hodná chvály. Bohužiaľ, kultúra komiksu a manga v našej krajine nie je dostatočne rozvinutá, aby sa kresba stala predmetom jeho celého života. Existuje však riešenie, dnes sa porozprávame o tom, ako a kde zverejniť manga a komiksy, aby sme hladovali.

Keď uvažujete o publikovaní komiksu, hlavnou vecou je vyrovnať sa s tým, že to neurobíte v ruštine. Záujem ruského čitateľa a nedostatok dobre vybudovaných platforiem na legálnu distribúciu komiksu to vôbec nemajú. Nehovoríme tu o záľube, ale o spôsobe zárobku.

Nie je ťažké určiť jazyk. Môže to byť angličtina, francúzština, španielčina, čínština, kórejčina alebo japončina, v závislosti od vášho potenciálneho publika a vašich vlastných schopností. Na začiatok odporúčame študovať angličtinu a španielčinu. Čo ak nepoznáte jazyky? Veľmi jednoduché - spojte sa s tými, ktorí to vedia, lepšie s rodenými hovorcami. Ponuka, ktorá spojí vaše schopnosti kreslenia so schopnosťou písať text inej osoby výmenou za podiel na projekte alebo za stabilnú platbu, ak máte v pláne veľký podiel na projekte.

Kde nájdem prekladateľa alebo umelca? Začnite s Redditom alebo Zwolom, venujte pozornosť autorovi fikcie fanúšikov (zoznam stránok s fanúšikmi fikcií), ale ak ste dobrým ilustrátorom, pravdepodobne vás skriptár / autor / prekladateľ nájde sám, stačí len poslať pár žiadostí. Pamätajte: ilustrátor pri výrobe komiksu je omnoho vzácnejšou šelmou ako spisovateľom alebo prekladateľom.

Ak chcete začať svoju cestu, potrebujete publikum, mali by ste už byť populárni na sociálnych sieťach pre umelcov, či už ide o pixiv, deviantart alebo vaše stránky na sociálnych sieťach. Potrebujete začať, potrebujete publikum, ktoré vás podporí a zavedie vás z výklenku do kategórie „venujte pozornosť“ na špecializovaných platformách, o ktorej budeme hovoriť neskôr.

Preklad a publikum, ktoré pomôžu urobiť ostrý štart. Keď tieto podmienky splníte, môžete prejsť k ďalšej časti textu, konkrétne k prehľadu platforiem, ktoré vám pomôžu. Na začatie zarábania peňazí na komikse nie je potrebné žiadne špeciálne školenie.

Comixology

Platformy: Mobilné aplikácie, počítačový prehliadač, Kindle.

Služba vlastnená veľkým predajcom Amazonu. Zdroj sa špecializuje na komiksy, grafické romány a manga s licenciou v USA. Prevažná časť oficiálnych komiksov predávaných v komixológii sú americké diela. V rohu tzv. Indických komikov je všetko úplne iné: dobrá polovica komiksu je tu, vrátane populárnych diel, nič viac ako manga.

Dôvody, prečo je lepšie sa zaregistrovať a ponúknuť svoju prácu na komixológii, sú viac ako dôvody, pre ktoré to nie je možné. Za službu sa neúčtujú žiadne poplatky, stačí poslať svoju prácu za úhradu a ak spĺňate štandardy kvality služby, vaša práca bude prijatá bez akýchkoľvek problémov. Preskúmanie trvá až šesť mesiacov (aj keď je oficiálne vyhlásené na 3 mesiace), ale očakávanie sa oplatí: najlepšie práce budú v hornej časti tohto komiksu v supermarkete a budú stáť na virtuálnej polici vedľa skutočných profesionálov. Novinári o vás napíšu, Comixology preberie propagáciu sľubných diel pre seba, s využitím zdrojov novinárov a pozorovateľov. Platby za predaj sa pripíšu na váš bankový účet. Všetky autorské práva zostávajú s vami. Svoju prácu môžete zverejniť kdekoľvek, služba nijako neobmedzuje.

Výnosy sa rozdelia v pomere 50/50 medzi autora a službu.

Platformy: Mobilné aplikácie a počítačový prehliadač.

Služba podobná službe streamovania videa Netflix, iba tu namiesto virtuálneho kina získate virtuálnu komiksovú knižnicu. Za 9 dolárov mesačne si môžete prečítať všetko o službe. Všetko funguje rovnako ako v Netflix: odporúčania, výber žánrov a topov. Záložky, nedokončené diela a rodičovská kontrola. Keďže služba je americká, hlavným zameraním knižnice je americký komiks, ale indické komiksy sú úplne odlišného žánru.

Rovnako ako v prípade komixológie si zachovávate všetky práva a nemusíte platiť nič za používanie služby. Vyberú sa tiež všetky diela, ktoré čakajú na zváženie asi mesiac. Máte právo publikovať svoju prácu na iných platformách. Pre veľké populárne komiksy ponúka služba uzavretie zmlúv za individuálnych podmienok. Nepodarilo sa nám nájsť platbu verejne dostupnú, je to však pravdepodobne bankový účet a účet PayPal.

Výnosy sa delia 50/50 z čistého príjmu zo služby. Keďže vaša práca nezbiera peniaze, používateľ platí mesačný poplatok, príjem sa generuje z počtu čítaní komiksu. Vývojári hovoria, že čítanie jednej kapitoly 24-stranovej komiksy generuje približne 20 USD príjmu, to znamená, že dostanete približne 10. Veľké série a knihy generujú viac, hovorí webová stránka.

Platformy: Mobilné aplikácie, počítačový prehliadač, Kindle.

Predplatená služba, ktorá poskytuje neobmedzené použitie celého obsahu databázy: hudba, knihy, komiksy. Scribd tiež obsahuje väčšinou americké komiksy. O sortimente komiksu od autorov bez predplatného sa nedá nič povedať, ale prítomnosť hudby a kníh v službe automaticky zvyšuje okruh potenciálnych čitateľov a umožňuje vám počítať s náhodne navštevujúcim čitateľom.

Publikovanie ich práce prebieha na mierne mätúcom systéme, ktorý môže mnohých odcudziť. Avšak, hra stojí za sviečku kvôli priaznivým sadzbám pre autorov, takže neznižujte Scribd. Svoju prácu môžete publikovať priamo pre individuálny predaj alebo prostredníctvom služieb Smashwords, INscribe Digital, BookBaby, Draft2Digital. O rozdiele medzi týmito dvoma publikáciami o niečo neskôr. Zachovávate si všetky práva na prácu a môžete ich umiestniť kdekoľvek, ako v predchádzajúcich prípadoch. Platba sa uskutoční na váš účet PayPal alebo bankovým prevodom po dosiahnutí minimálneho predaja 20 USD. Pokiaľ ide o systém na podporu vašej práce, nanešťastie sa nedá povedať nič bez skutočných skúseností s interakciou so službou, ale podľa pocitov zo servisného rozhrania nie je trh s mangou príliš veľký, to však nič neznamená. Výhodou služby je možnosť prispôsobenia ukážok vašej práce zadarmo.

Služba má veľmi dobrý systém odmien autorov. Máte niekoľko možností: otvorený prístup ku všetkým predplatiteľom služby alebo dielo predajte samostatne. Pri umiestňovaní prác do kategórie „individuálny predaj“ získate 80% príjmu, takúto prácu môžete umiestniť priamo.

Systém predplatného vyžaduje na zverejňovanie diel interakciu so službami. V závislosti od použitia akejkoľvek služby získate 50 až 60% z príjmu, ktorý sa získa z čítania komiksu.

Platformy: Mobilné aplikácie a počítačový prehliadač.

Na rozdiel od predchádzajúcich platforiem je Tapastic celá sociálna sieť vytvorená na podporu autorských komiksov. Kreatívne sociálne siete majú všetky výhody: predplatné, komunikácia a podpora od iných autorov, harmonogram vydávania nových kapitol a integrácia so sociálnymi sieťami. Avšak klady siete sú aj jej mínusy - ten, kto navštívil web, vás neuvidí, aby ste si prečítali obyčajné komiksy a manga, kritici o vás nebudú písať, ostanete v „párty“ aj po rokoch. Neexistuje žiadna kontrola nad rozloženým materiálom, a preto ste sa dostali do podmienok bláznivej konkurencie. Práve ste sa utopili v mori neštandardnej práce, potenciálny kupujúci bude musieť pred tým, ako sa k vám dostane (ak sa dostane k vám), komukoľvek kopať tisíce kapitol zbytočnej mangy. A predsa, na začatie a získanie podpory od iných autorov, aby sa spojenie Tapastic javilo ako veľmi atraktívna možnosť. Okrem toho „populárna“ sekcia nebola zrušená, zostáva tu len preraziť.

Platforma nezaväzuje, aby ste uverejňovali komiksy iba s nimi, neváhajte a sedajte kdekoľvek chcete. Tapastic je druh Patreonovej náhrady za komiks. Tí, ktorí vás skutočne milujú, budú každý mesiac podporovať, ostatní si na konci každej kapitoly prečítajú tento materiál a z reklamy dosiahnu malý zisk. Existuje aj program na predaj kapitol a zväzkov. Tapastic účtuje rozdielny poplatok za každý typ príjmu.

Mesačná podpora prináša 85% výnosov, tržby z reklamy 70% a nákupy v obchodoch 50%. Platbu je možné prijať iba prostredníctvom účtu PayPal.

Platformy: Mobilné aplikácie a počítačový prehliadač.

Služba, pri ktorej používaní získate najväčšiu oblasť kontaktu s mangou a ázijskými komiksmi. Služba pochádzala z Kórey a prijala japonskú líniu sociálnych sietí, ktorá je populárna v celej juhovýchodnej Ázii. Ak chcete vidieť v Japonsku alebo Ázii, potom je na výber Webtoon. Bohužiaľ, systém je mimoriadne nepriehľadný a blízky japonským komiksovým hostingovým službám, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

Všetka komunikácia a rokovania o publikácii sa uskutočňujú e-mailom so zástupcami služby. Ak chcete byť zverejnený v službe, musíte poskytnúť prehľad svojej práce a 3 kapitoly, po ktorých manga preskúma personál platformy. Выплаты проходят на регулярной основе, но только популярным авторам с эксклюзивными для Webtoon работами. К сожалению, процент дохода, как в предыдущих случаях, вы не получите и даже не сможете разместить работу еще где-то.

Другие опции

Ak už máte čitateľa, nepotrebujete propagáciu a chcete svoj produkt predávať iba masívne, získať maximálny zisk z predaja bez šialených provízií portálov za publikovanie komiksu - vašou voľbou je predaj súborov PDF alebo archívov pomocou odkazu na odber. Iba 5% provízia z predaja na jednej z týchto adries:

A čo japonské služby? Hovoríme o mange

Japonské online služby pre publikovanie komiksov autora sú na domácom trhu veľmi populárne a tam sa točí obrovské množstvo peňazí. Ale tu nebudete slobodným umelcom, ale skôr si ho najmete. Japonské portály vyžadujú fyzickú prítomnosť autora v Japonsku a platba sa uskutoční na bankový účet v krajine. Neexistuje žiadny transparentný systém odmeňovania, neexistuje priama podpora autora zo strany čitateľov, vaša práca by mala byť jedinečná v službách, ku ktorým chcete patriť, ako aj vo fyzických publikáciách. Takýto systém sa vyvinul v kultúre redakčných kancelárií časopisov manga, keď sa manga presťahovala do siete, vzal so sebou mnoho najhorších čŕt v „papierovom“ obchode s komiksmi.

A čo je ešte smutnejšie, podmienky umiestňovania na takéto služby sa jednoducho nedajú porovnávať s tým, čo ponúkajú západné náprotivky. Kým sa vaša práca nestane veľmi populárnou, odmena nebude existovať, ale aj tak platformy sľubujú približne 1 000 - 2 000 dolárov mesačne (pre bežného autora smiešnu sumu) za pravidelnú prácu. Pre tieto obete vás môžu výrobcovia chytiť pod krídla výrobcovia, ktorí sa zaviažu uzavrieť zmluvy so spoločnosťami, ktoré vyrábajú súvisiace produkty alebo dokonca animované série. A napriek tomu vám ponecháme niekoľko odkazov, ktoré uspokoja vašu zvedavosť. Ak poznáte japončinu alebo ste pripravení nájsť partnera, ktorý je pripravený prispôsobiť váš príbeh japonskému čitateľovi, je teoreticky možné preniknúť na japonský trh. Pamätajte však na jednu vec: skutočné peniaze v Japonsku sa točia iba vtedy, keď dielo zachytí mysle čitateľa a publika - budú sa za vás modliť a kupovať akúkoľvek postavu vytvorenú v príbehu. Ak sa tak nestane, nebudete odmenení ani za polovicu úsilia, ktoré ste investovali.

comic - Služba, ktorá umožňuje komukoľvek zverejniť prácu. Po získaní štatútu „oficiálnej mangaka“ služba platí mesačne 2 000 dolárov, čo sa rovná priemernej mesačnej mzde v Japonsku. Napríklad na Comiku sa vydáva populárna manga Relife.

Manga na webe - Online magazín manga, ktorý vedie množstvo súťaží na základe výsledkov, ktoré ponúka pri uzatváraní zmluvy, projekt neuverejňuje výšku platby.

Manga - Táto služba oficiálne vyhlasuje, že pozýva zahraničných autorov, ak spĺňajú podmienky a sú pripravení publikovať v japončine. Je pravda, že platby pre populárnych autorov sú tu asi 1 000 dolárov mesačne. Hromadné publikum služby je však na pochybách.

Existuje aj iný spôsob. Každý hlavný vydavateľ manga má teraz svoje online vydanie. Napríklad tu skok Rookie a Gangan online, Na takýchto miestach začínajú začiatočníci mnohými súťažami skôr, ako priebežne uzatvárajú zmluvu. V Japonsku je kreatívne podnikanie úplne spojené s výrobcami, od slobodného umelca sa zmeníte na mediálny projekt a až potom začnete dostávať peniaze. Kvôli relatívne nespravodlivému rozdeleniu ziskov medzi spoločnosťou a komiksom, ako aj kvôli veľkej konkurencii a saturácii trhu, japonskí mangania často uprednostňujú západné služby, o ktorých sme písali v tomto článku.

Teraz viete, kde publikovať manga a komiksy. Veľa šťastia pri vašej ceste k profesionálnemu komiksu.

Ak sa vám článok páčil a chcete viac originálneho materiálu od spoločnosti Manga Home, podporte nás na stránke Patreon. Ďakujeme!

Pin
Send
Share
Send
Send