Užitočné tipy

Ako sa zbaviť komárov doma bez kvapky krvi

Pin
Send
Share
Send
Send


Och, títo komári ...

S príchodom leta sú otravné ako nikdy predtým. A čo roztomilé deti? To je ten, kto to získa ... Keď títo krvavci trávia dni na ulici, stále ich hryzú. A potom svrbenie a noci sú nepokojné. Jedným slovom, nič dobré!

A s dnešným článkom sme sa rozhodli pomôcť našim čitateľom a rozprávať o nich všetko od A po Z ako sa navždy chrániť pred komármi a midgesmia dajte vám jasné pokyny.

Všetci trávime veľa času vonku. Čerstvý vzduch, slnko - to všetko je úžasné, ak nie len jedno. A to sú komári.

A nejde iba o nepríjemné svrbenie a bolestivé uhryznutie. Ak sa však záhryz nečesal, nebude to sčervenanie a pľuzgier.

Nepriaznivé následky sú tiež pri uhryznutí komárom a sú spojené s infekčnými chorobami. Pri slove encefalitída si predstavujeme kliešte. Komáre sú však tiež schopné túto chorobu tolerovať. Preto sa nazýva encefalitída proti komárom.

Mosquito encefalitída (synonymá choroby: japonská encefalitída, leto-jeseň, encefalitída B) je akútne vírusové, prírodné fokálne infekčné ochorenie charakterizované horúčkou a závažným poškodením centrálneho nervového systému - meningálny syndróm, hyperkinéza a svalová hypertenzia, niekedy spastická paréza a paralýza, duševné choroby. , (lekárska encyklopédia)

Samotné kliešte a komáre sú len nosičmi tejto choroby. Nosiče sú vtáky, ako aj malé a veľké cicavce.

Okrem toho sú niektorí ľudia alergickí na samotné uhryznutie komárom, čo je tiež nemenej príjemné.

A ako môže človek normálne pracovať v vidieckom dome, ak sa okolo vás hojdajú hordy tohto „krvilačného hmyzu“, ktorý je pripravený vysať vašu krv z vás.

Zistite, koľko komárov čaká na rybolov, ak nepoužijete spreje alebo ošetrenie oblasti

Takže musíte zásobiť rôzne druhy repelentov, pretože ich je veľa v obchodoch. V boji proti tomuto hmyzu existujú ľudové metódy. Jeden z najbežnejších a pomerne jednoduchých spôsobov, ako vyrobiť tzv. „Dym“. V vedre zapálime trávu a hustý dym z nej odstraňuje tieto krvotvorby.

Tsifoks: návod na použitie a spôsob chovu komárov

Jedným z populárnych a účinných prostriedkov proti veľkému počtu škodcov a parazitov je cytoxox. A na webe som otestoval jeho účinnosť. Práve som nastriekal celé obvody a už týždeň som si nevšimol toľko komárov. Aj keď časť susedov stále letí)) V každom prípade odporúčam!

Tento liek sa často používa pri profesionálnej kontrole škodcov. Ak budete postupovať podľa pravidiel spracovania, potom sa tsifoks môže prihlásiť doma.

Podľa pokynov Tsifoks poskytuje úplné zničenie škodlivého hmyzu do 20-25 minút. Trvanie pôsobenia závisí od typu ošetrovaného povrchu a od koncentrácie emulzie a pohybuje sa od jedného týždňa do troch mesiacov.

Vo vnútri je trvanie reziduálneho účinku liečiva od jedného do troch mesiacov, vo vode - od 1 do 3 týždňov, od jedného do šiestich týždňov a pri liečbe kliešťami ixodidu - od jedného do dvoch mesiacov.

Čo priťahuje komáre do domu?

Bude účinnejšie nielen vyhladiť hmyz v byte, ale tiež zablokovať cestu jeho prenikania.

 • Vlhkosť. Bloodsuckers sú blázni vlhkosťou. Spýtajte sa ktoréhokoľvek rybára, povie vám o hordy komárov pri rybníkoch. A ak potrubia presakujú v suteréne, potom obyvatelia celého vchodu, najmä na spodných poschodiach, budú musieť komáre a komáre zahnať.

 • Okná. Po desiatky metrov hmyz cíti vôňu ľudskej krvi a potu. Cez kliknutie v okne môže do miestnosti vletieť viac ako tucet krvavých vreckoviek av lete nie je možné spať s upchatými okenicami.

Prečo sa komáre objavujú doma?

Komáre v byte sú veľmi bežné a leto bez nich sa môže pochváliť takmer každý. Pred hľadaním účinných metód boja proti tomuto hmyzu by ste mali zistiť príčiny ich výskytu v bytoch.

 1. Vlhkosť. Komáre uprednostňujú vlhkosť, takže ak je voda v suteréne domu, hmyz s radosťou prispôsobí tento suterén svojmu miestu. Od neho budú lietať do rôznych bytov. Najprv je teda potrebné monitorovať stav suterénu.
 2. Teplo. Ako viete, ľudskú krv nasávajú iba ženské komáre. Potrebujú položiť vajcia. Samica hmyzu pocíti príval teplého vzduchu z bytu a letí k zdroju tepla.
 1. Tlmené svetlo. Slnečné svetlo oslepuje komáre, a preto len zriedka útočia počas denných hodín. Najčastejšie sa vyskytujú za súmraku alebo v noci.
 1. Komár má viac ako 70 receptorov, ktoré mu umožňujú zachytiť širokú škálu vôní. Najatraktívnejšie pre nich je vôňa potu a alkoholu alebo skôr vôňa etanolu od opitého človeka. To sú pachy, ktoré človek môže ovplyvniť intenzitu distribúcie. Existuje tiež množstvo príchutí, ktorým rozumejú iba komáre. Napríklad komáre priťahujú majitelia 1 a 2 krvných skupín, deti a tehotné ženy.

Najúčinnejšia kontrola proti komárom

V záujme účinného boja proti hmyzu v byte ponúkame najúčinnejšie mechanické a technické prostriedky:

 • Sieťky proti komárom sú dokonale vhodné na blokovanie prístupu krvavých vreciak do miestnosti. Lacný a ľahko použiteľný nástroj blokuje cestu prieniku nielen do komárov, ale aj do mnohých ďalších nepozvaných hostí zvonku. Môžete ho ľahko kúpiť na trhu alebo si ho vyrobiť z latiek s pletivom alebo gázou.

 • Elektrické fumigátory sú kombináciou elektrického vykurovacieho zariadenia a dosky nasýtenej insekticídmi. Keď je zariadenie zahrievané, doska vylučuje toxické látky, ktoré ničia krvavé prísady. Bežné sú tiež zariadenia, ktoré odparujú insekticíd naliaty do fľaše fumigátora.

 • Pyrotechnické fumigátory sú vhodné na boj proti nepríjemnému hmyzu v letnej chate alebo na záhrade. Sú zastúpené doskami hlavne vo forme špirály namontovanej na kovových konzolách. Sú zapálené, dusené a asi 8 hodín doutené. To zabíja komárov alebo ich spôsobuje odchod do dôchodku na dlhú dobu. Také zariadenie môže byť tiež vyrobené z konvenčnej dosky. Zapálte ho a doutnajte v tanieriku alebo popolníku.

Dôležité! Táto možnosť nie je vhodná na boj proti komárom v dome, pretože môže byť ovplyvnený dýchací systém.

 • Repelent nezabíja hmyz, ale má odstrašujúci účinok. Prostriedky sa dodávajú vo forme aerosólov, sprejov, krémov, mastí alebo pleťových vôd. Hlavnou účinnou látkou sú éterické oleje. Vyparujú sa z povrchu kože, dráždia orgány vône komárov a vystrašujú ich z tela.

 • Ultrazvukové repelery sú pre ľudské uši nepočuteľné, ale komáre si udržujú bezpečnú vzdialenosť od vás. Preferovaným nástrojom je skutočnosť, že nie je toxický a netoxický a nebudete musieť zbierať mŕtvoly komárov. Zariadenia sú veľmi kompaktné, takže ich môžete nosiť ako sponu na opasok alebo ako náramok na ruke.

 • Proti komárové systémy s hmlovými postrekovými látkami na báze dalmatínskeho harmančeka. Po postrekovaní je tekutina podobná hmle, ale je úplne neškodná pre ľudí a domáce zvieratá. Pyretrum, ktoré je hlavnou zložkou, má nervovo paralytický účinok na hmyz. Systém je veľmi efektívny a mínus iba jeho vysoké náklady.

Odrody repelentov proti komárom

Všetky prostriedky od komárov možno rozdeliť do dvoch skupín - individuálne a všeobecné.

 • Ako už názov napovedá, individuálny prostriedok nápravy môže chrániť iba osobu, ktorá ho používa. Patria sem rôzne výrobky nanášané na pokožku a odev osoby - spreje, masti, aerosóly. Stojí za zmienku, že všetky tieto nástroje odpudzujú hmyz, ale nezničia ho. Použitie týchto prostriedkov je vhodnejšie na ulici ako v byte.
 • Rôzne bežné nástroje sú zamerané na boj proti všetkému hmyzu, ktorý sa nachádza v miestnosti. Výber takýchto fondov je optimálny pre byty, domy, chaty a dokonca aj otvorené ulice.

Ako pripraviť riešenie a ako s ním zaobchádzať?

Pracovná emulzia Cifoxu sa musí pripraviť bezprostredne pred použitím. Na tento účel sa Tsifoks zriedi vodou z vodovodu a nepretržite sa mieša päť minút.

Koncentrácia roztoku:

 • 0,01% - na 5 litrov vody sú potrebné 2 ml liečiva.
 • Na 5 litrov vody je potrebných 0,05% - 10 ml liečiva.
 • 0,1% - na 5 litrov vody potrebujete 20 ml lieku.

Pripravená emulzia sa odporúča používať počas prvých ôsmich hodín. Na aplikáciu Tsifokov zvyčajne používajte viaclitrové postrekovače s veľkým objemom kvapiek.

Na ničenie potkanov, svrab roztočov, mravcov, chrobákov z postele sa používa 0,05% vodná emulzia Tsifoks.

Pokiaľ ide o komáre, na ich zničenie postačuje koncentrácia 0,01% (vykonáva sa ošetrenie pôdy). To spotrebuje 100 ml pracovného roztoku Tsifoks na 1 štvorcový. m. územie.

Aj keď je tento liek menej toxický ako iné riešenia, musia sa dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá. Spracovanie by sa malo vykonávať v maske a ochrannom odeve, miestnosť musí byť počas spracovania vetraná a po 12 hodinách od nej musí byť zvyšný produkt opláchnutý teplou vodou alebo roztokom saponátu.

Moderné repelenty proti komárom

 • Jednou z účinných látok proti komárom je dietyltoluamid (iný názov pre látku „smrť“). Táto látka bola objavená v polovici minulého storočia a aktívne sa používa v osobných ochranných pomôckach. K dispozícii vo forme aerosólov, pleťových vôd a krémov. Najznámejšie produkty, ktoré používajú dietyltoluamid, sú Moskitol, Deta a Taiga.

Pri používaní výrobku je potrebné pamätať na to, že ide o chemickú látku a jej dávkovanie pre dospelých a deti by sa malo líšiť.

Ak sa teda v mieste nahromadenia komárov má minúť hodinu a pol, malo by sa uprednostniť nápravné opatrenie s koncentráciou nie vyššou ako 7-10%.

Pred použitím akéhokoľvek repelentu si musíte pozorne prečítať pokyny a nezvyšovať koncentráciu podľa vášho želania.

Ochrana pred týmto sa pravdepodobne nezlepší, ale veľmi pravdepodobné sú vedľajšie účinky.

 • Ďalším známym repelentom proti komárom je permethrin. Môže sa aplikovať na odevy, obuv a iné materiály, ale v žiadnom prípade by ste na otvorenú pokožku nemali aplikovať prípravok obsahujúci permethrin. Látka je účinná aj proti kliešťom, blchám a inému hmyzu. Je to dobrá voľba pre kempingové výlety, kde sa plánuje prenocovanie.
 • Výrobky na báze insekticídov sú veľmi populárne. Fumigátor je najznámejším predstaviteľom tohto typu fondov. Fumigátor sa skladá z plastovej nádoby a elektrickej vidlice. Do nádoby je vložená špeciálna látka (doska alebo kvapalina), zariadenie je pripojené k elektrickej zásuvke a v dôsledku zahrievania sa insekticíd začína vyparovať a hmyz odvádza toxickými výparmi.

Pokiaľ ide o plnivo - najbežnejším je tekutý prostriedok, ktorý začne pôsobiť 5 minút po pripojení fumigátora k sieti. Dosky sú tiež populárne a umožňujú vám zabudnúť na komáre na celú noc.

Najznámejšie fumigátory sú Raptor, Raid, Fumitox.

 • Cievka komárov pôsobí na rovnakom princípe ako fumigátor. Z jedného konca je zariadenie zapálené a počas tlejenia sa začína uvoľňovanie účinnej látky do vzduchu. Aby sa vylúčilo nebezpečenstvo požiaru, špirála je vybavená špeciálnym kovovým stojanom.

 • Ultrazvukové zariadenia sú najmodernejšie zariadenia na ničenie hmyzu. Princíp činnosti je založený na skutočnosti, že zariadenie vysiela ultrazvukové impulzy, ktoré odpudzujú hmyz, ale sú neškodné pre ľudské ucho.

Zariadenia sa líšia typom napájania (batériami alebo sieťou), ako aj rozsahom. Medzi výhody použitia ultrazvukových chráničov patrí tichá prevádzka, nedostatok zápachu a bezpečnosť pri používaní pre deti, dospelých a domáce zvieratá. Je však dôležité vedieť, že ani drahé zariadenia nezvládajú deklarovanú účinnosť 100%.

Ako sa zbaviť komárov v krajine. Aké prostriedky nápravy alebo jed si môžem kúpiť?

S cieľom zbaviť sa komárov v krajine môžete ponúknuť tri možnosti. Jedná sa o výsadbu rastlín, ktoré odstraňujú tento hmyz, chemické rozstrekovanie miesta a inštaláciu špeciálnych lapačov komárov.

Pokiaľ ide o rastliny, odporúča sa zasadiť tieto druhy:

Jalovec, thuja, gaštan a baza. Z trávnatých sú najvhodnejšie bazalka, valeriána, horúčka, nechtík lekársky, palina, levanduľa, catnip, matiola, čierne ríbezle. Možno nie všetci z vás budú s výsledkom spokojní, ale stojí za to vyskúšať.

Chemické ošetrenie pozemok spočíva v striekaní celého povrchu pozemku špeciálnymi zlúčeninami. Účinok striekaných liekov v suchom počasí trvá 3 až 4 týždne. Po dažďoch sa liek najčastejšie vymýva, jeho účinnosť klesá, preto je potrebné ho znovu liečiť.

Na tento účel je obzvlášť populárnych päť liekov. Jedným z nich sú tsifoks. Zvyšok sú: Medilisov kyper, SIPAZ SUPER, Agran, Sinuzan.

Spôsoby použitia a riedenia týchto liekov sú uvedené v pokynoch, ktoré sú súčasťou balenia.

Používajú sa aj elektrické pasce.na základe pôsobenia ultrafialového žiarenia. O účinnosti týchto zariadení však nie je potrebné hovoriť s dostatočnou istotou.

Ľudové spôsoby, ako sa zbaviť komárov

Spolu s modernými repelentmi proti komárom existuje v boji proti tomuto hmyzu obrovské množstvo prírodných prostriedkov. Použitie týchto metód je obzvlášť dôležité, keď sú v dome malé dieťa, tehotná žena a domáce zvieratá.

Najbežnejšie sú nasledujúce metódy.

 • Dekorácie s prídavkom rôznych bylín a éterických olejov. Komáre v byte nemôžu tolerovať vôňu rastlín, ako sú vanilka, klinček, koreň pšeničnej trávy. Odvar pripravený z jednej z týchto rastlín sa môže použiť na lubrikáciu exponovanej pokožky - veľmi dobre pomáha komárom. Takýto liek pravdepodobne odháňa nežiaduci hmyz.
 • Vanilka môže byť tiež pridaná do detského krému a použitá bez starostlivosti o deti a starostlivosť o ne.
 • Vôňa octu ľahko odvedie komárov. Musí sa zmiešať s vodou v pomere 1: 1 a pokožku môžete utrieť. Po niekoľkých minútach ľudia prestanú cítiť arómu, ale pre komárov zostanú veľmi nepríjemné.
 • Vo vodnom kúpeli môžete tiež odpariť valerián, 100% eukalyptový extrakt, céder a gáforový olej.
 • Do arómy je možné pridať éterické oleje. Olejové výťažky z klinčekov, anízu a čajovníka sú perfektné.
 • Aromatické oleje sa môžu použiť aj na žiarovky.
 • Tiež komáre v byte nemôže tolerovať prítomnosť bazalky a tabaku.
 • Na okno môžete zasadiť paradajky alebo muškáty. Ďalšou možnosťou použitia kvetín je dať do miestnosti kyticu šeříkov alebo čerešní.
 • Cesnak nie je o nič menej účinný v boji proti komárom, ale kvôli silnému zápachu nie je každý pripravený ho používať. Stačí nakrájať pár strúčikov cesnaku a položiť ich na parapet - máte zaručenú dobrú noc.

Ako vyrobiť komárovú masť doma?

Ak nemáte v obchode k dispozícii žiadny sprej ani krém, môžete použiť ľudové metódy a sami si ich vyrobiť masť proti komárom.

Jedným z účinných liekov je masť na báze éterických olejov. Vezmite detský krém, zmiešajte ho s niekoľkými kvapkami oleja čajovníka, anízu, pelargónie, levandule alebo eukalyptu. Namažte otvorené plochy a prírodu!

Ďalší liek, tiež celkom dobrý: masť s vanilkou. Vanilka obsahuje látky, ktoré odstraňujú sčervenanie. Masť pripravujeme nasledujúcim spôsobom. V pripravenej nádobe (pohári) vytlačte detský krém a nalejte vanilín, Všetky sa dobre premiešajú. Pred odchodom pokožku odškrabajte.

Namiesto krému môžete použiť vodu, v ktorej rozpustíme vanilkový prášok.

A ďalšia masť, ktorá sa vyrába na základe olejov a aloe šťavy.

Na prípravu tohto nástroja potrebujeme 1,5 lyžice. lyžice aloe šťavy, základného oleja (olivový, broskýň, kokosový) a akéhokoľvek éterického oleja.

Na prípravu aloe šťavy zoberte jej listy, rozdrvte ju a vložte do gázy, aby ste zachytili gélovú tekutinu. Potom do nej pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja a potom nalejte olej pripravený pre základ do pripravenej zmesi. Výsledná zmes sa aplikuje na exponované oblasti tela pred tým, ako vyjde do voľnej prírody.

Tento nástroj si zachováva svoje vlastnosti po dobu 30 dní a musí sa skladovať v pohári tmavého skla a musí sa vyhnúť slnečnému žiareniu.

Iné metódy kontroly komárov

Помимо описанных средств, существуют и другие методы борьбы с кровососущими насекомыми. Одним из проверенных средств от комаров является москитная сетка на окна и двери.

 • Детям и беременным можно использовать специальные браслеты от комаров. Они представляют собой силиконовые повязки на руку с выемкой, куда заливается масло цитронеллы. Takýto náramok si môžete kúpiť alebo vyrobiť vlastnými rukami.
 • Ak máte večeru na ulici, povedzme v krajine, môžete použiť mydlové riešenie. Doska by mala byť umiestnená na nenápadnom mieste blízko vašej polohy. Vlhkosť priťahuje hmyz a mydlové riešenie im neumožňuje odletieť.

Vreckové zariadenie pre komárov a čo to je?

Okrem rôznych druhov chemikálií existujú aj tzv. Vreckové odpudzovače komárov.

Jedná sa o malé zariadenia, stolné aj vo forme prívesku na kľúč, ktoré vydávajú ultrazvuk. Princíp činnosti spočíva v tom, že zariadenie vydáva zvuky krídel samcov, ktorým sa ženy radšej vyhýbajú. V dôsledku toho počuje hmyz, ktorý nasáva krv, tieto zvuky odletieť.

Tieto repelery sa vyrábajú v dvoch verziách: stacionárne a vreckové alebo prenosné.

Stacionárne spotrebiče sú najčastejšie pripojené k sieti v miestnosti a ich rozsah pokrýva plochu 20 až 80 metrov štvorcových. m) Prenosné zariadenia sú prenášané na páse a sú napájané z batérií.

Existuje niekoľko možností pre modely vreckových zariadení. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené porovnávacie charakteristiky najpopulárnejších modelov.

Ako sa zbaviť svrbenia a začervenania po kousnutí midge alebo komára?

Výskyt svrbenia v mieste uhryznutia a začervenania kože je spôsobený skutočnosťou, že do rany vstupujú sliny komára, čo spôsobuje takúto reakciu.

Pokiaľ nie sú k dispozícii žiadne špeciálne masti ani gél, potom nasledujúce nástroje sa osvedčili:

- boritanový alkohol alebo liečivé alkoholové tinktúry

- amoniak - utrite pokožku v mieste skusu

- roztok pitnej sódy (štvrtina lyžičky v pol pohári vody)

- kompresia alkoholu a vody (1 diel alkoholu 3 diely vody)

Pomáha tiež stolový ocot. proste môže používať ľad, Ak ho pripojíte k miestu hryzenia po dobu 10 - 20 minút, môže tiež odstrániť opuchy. K tomu môže prispieť iba tečúca voda z vodovodu. Dosť na to, aby si zahryzol na rameno alebo nohu pod prúdom studenej vody.

Ak hovoríme o špeciálnych liekoch, potom masti ako: hydrokortizónová masť, Beloderm, Soventol, balzam Golden Star vám pomôžu zmierniť svrbenie a začervenanie. Medzi hélium je možné rozlíšiť: fenistilný gél, advantan, psilo-balzam a medzi krémy: baneocin a uniderm.

Ak máte alergickú reakciu na uhryznutie, potom ho antihistaminiká v tabletách, ako je tavegil, suprastín, diazolín, zirtek a ďalšie, pomôžu odstrániť.

Dieťa má svrbenie, začervenanie a opuchnutie uhryznutím komára. Čo robiť

Uhry z komára u detí a dospelých sú veľmi odlišné. Je to predovšetkým kvôli štruktúre pokožky. U detí je citlivejšia. Preto nie všetky výrobky používané dospelými sú rovnako vhodné pre deti.

Pre začiatočníkov je najlepšie používať jemnejšie výrobky pre pokožku dieťaťa, napríklad kyslá smotana alebo jogurt, mätová zubná pasta a sóda vo forme roztoku alebo kalu a čajovníkový olej

Medzi lieky patrí ibuprofén a naproxén, ktoré zmierňujú zápaly a opuchy. Nie je potrebné predpisovať lieky ako Hydroxysin, Diphenhydramine a Chlorphiriramine. Masť Bepanten Plus, feniklový gél, suspenzia Tsindolu sú veľmi účinné.

V lekárňach je veľa rôznych liekov, ktoré si môžete vybrať a nemusíte sa obávať dôsledkov uštipnutia komárom.

Snažili sme sa nájsť najúčinnejšie spôsoby boja proti komárom v tejto oblasti a proti ľuďom. Existujú samozrejme aj rôzne tablety alebo špirály (zelené a čierne), ktoré sa používajú aj v interiéri aj exteriéri.

Váš názor na to, ako na webe pracujete s komármi, je dôležitý. Podiel nižšie v komentároch, váš najefektívnejší spôsob!

Ľudové metódy boja proti komárom

Ako už bolo spomenuté, tieto druhy hmyzu majú veľmi citlivý čuch a ak ich pachy priťahujú, ďalšie nie sú prenesené do ducha. Vaša pozornosť je zoznamom pachov, ktoré odstraňujú pijanov krvi a spôsobujú, že sa držia ďalej od vášho domova.

 • Efektívne paradajka. Boj proti komárom pod silou obyčajnej rastliny paradajok. Výhonky vyžarujú zápach tak nechutný pre krvavcov, že bude celkom jednoduché umiestniť niekoľko kvetináčov alebo zásuviek s paradajkami na parapet. V takom prípade hmyz zabudne na cestu do svojej izby.
 • Vnútorná vegetácia: pelargonium, rozmarín, myrta alebo mäta dokonale odpudzujú hmyz svojou svetlou vôňou. Letáky obsahujú éterické oleje, ktoré pôsobia ako neviditeľná prekážka pre vašu ochranu. Na dekoráciu položte hrnce s príjemne voniacou zeleňou na parapet. Aby rastliny „komárov“ fungovali, pravidelne ich utierajte a jemne ich zatraste.

 • Aromalampy robia vynikajúcu ochranu. Vyberte si najúčinnejšie éterické oleje: levanduľa, aníz, pelargónia, eukalyptus, tymián, čajovník, vavrín gáfor, valerián. Teplota arómy sa udržiava na teplote okolo 40 - 60 stupňov. Takže rovnomerne a hladko nasýtite vzduch účinnou vôňou.

Dôležité! Nevyvolávajte účinok lampy na poškodenie tela. Nadmerné používanie môže spôsobiť bolesti hlavy, nevoľnosť alebo dokonca zvracanie.

 • Odrežte vetvičky meduňky, mäty, vtáčej čerešne, vlašských orechov, položených na parapete alebo dajte do vody ako kyticu.

 • Vývar z pšeničnej trávy. Je to pšeničná tráva, s ktorou každý záhradník bojuje, čo vám pomôže vyrovnať sa s týmto problémom. Korene pšeničnej trávy dôkladne umyte a jemne nasekajte. Nalejte šálku rozdrvených koreňov s litrom vody, priveďte k varu na miernom ohni a vypnite teplo. Opakujte var niekoľkokrát. Výsledný koncentrovaný vývar sa rozšíril na exponované oblasti tela. Účinok bude trvať niekoľko hodín.
 • Kombinácia vanilínu s alkoholom. Rozpustite vak s vanilínom v 100 g obyčajnej vodky. Miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Aplikujte kompozíciu na pokožku krku, ramien, tváre a ďalších častí tela, ktoré je potrebné chrániť. Zaručujeme 100% efekt.

 • Citrón s klinčekmi môžu byť improvizovanými prostriedkami. Nakrájajte celý citrón a nalepte 10 až 15 klinčekov do mäsa každej polovice. Pri okne zanechajte doma príjemne voňajúci produkt a zaručte dobrú noc.

 • Prostriedky na ničenie hmyzu v prírode sa líšia od prostriedkov domácich. V lese pri ohni vám pomôžu kužele smrekových a borievkových konárov hodených do ohňa. Komáre netolerujú výsledný dym z ihličiek.
 • Na ulici stačí trieť otvorenú pokožku listami čerešne vtáčej alebo horského popola.

Domáce pasce proti komárom

Aby ste sa nevydržali a netolerovali bolestivé sústo, môžete sa pokúsiť vybudovať účinné pasce.

 • Na základe droždia. S takými domácimi prostriedkami môžete bojovať v altánku alebo dokonca pri prírodnom stole. Odrežte 1/3 plastovej fľaše a zvyšné 2/3 naplňte šálkou teplej vody. Do vody nalejte 3 lyžice granulovaného cukru a miešajte, kým sa nerozpustí. Dajte tam lyžičku suchého droždia, ale nemiešajte. Otočte deliacu tretinu vo forme lievika a dajte ju do fľaše s hrdlom dole a položte ju nablízku pre vašu dovolenku. Obsah fľaše bude nalákať krviprijímateľov a obrátený krk im nedovolí odletieť odtiaľto.

 • Fly swatter s tajomstvom. Ničenie komárov v miestnosti so zloženými novinami alebo rukou môže mať za následok krvavé škvrny na tapete alebo strope. Ak toto zariadenie vylepšíte, môžete komáre rýchlo zabiť bez toho, aby ste poškodili dekor. Rukoväť dlhú asi meter pripevnite k bežnej kefke na oblečenie alebo použite podlahovú kefu s rukoväťou. Po dobre cielenom úraze sa komár nerozprestrie po stene ani strope, ale uviazne v vláknach štetín.

Boj proti komárom s ľudovými liekmi môže byť rovnako efektívny ako pri používaní liekov zakúpených v obchode. Každý si môže vybrať nástroj, ktorý vám poskytne zvukový spánok bez nepríjemného bzučania.

Užitočné tipy

Mali by ste odmietnuť oblečenie tmavej farby a starostlivo vypočítať čas strávený na čerstvom vzduchu. Nezabudnite na čas, kedy komáre útočia.

Ak ste boli napriek všetkým preventívnym opatreniam uštipnutí hmyzom, je potrebné poškodené miesta namazať peroxidom vodíka, roztokom octu, alkoholu alebo špeciálnou masťou proti svrbeniu. Účinné sú aj ľadové zábaly a pleťové vody zo studenej vody.

Dnes existuje obrovské množstvo repelentov ľudových i moderných komárov. Ktorý z nich si vyberiete, je len na vás!

Pin
Send
Share
Send
Send