Užitočné tipy

Ako otvoriť obchod so športom

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdravý životný štýl bude vždy obľúbený u všetkých častí populácie. Ďalšia vec je, že niekedy sa jeho autorita zvyšuje a niekedy naopak klesá. Teraz, po období recesie, šport znovu získava svoju bývalú popularitu. Podnikateľ môže z toho získať dobrý zisk otvorením obchodu so športovým tovarom. Ako otvoriť obchod so športom, sa dozviete čítaním tohto článku až do konca.

plánovanie

Podľa štatistík sa najmenej 10% obyvateľov každého mesta aktívne zapája do športu, čo znamená, že sú to všetci potenciálni zákazníci vášho obchodu. Ako príklad možno uviesť mesto s počtom obyvateľov 600 tisíc.

Podľa hrubého odhadu môže v tomto meste bezpečne fungovať 10 veľkých obchodov so športom a každý z nich každý rok získa zisk 30 miliónov rubľov. Ak vás zaujíma, odkiaľ tieto čísla pochádzajú, potom je všetko veľmi jednoduché. Každý, kto sa aktívne zapája do športu, vynakladá počas roka najmenej 9 000 rubľov na oblečenie na výcvik, športovú výživu a fitnes vybavenie.

S týmto vedomím je ľahké vypočítať, koľko peňazí tieto rovnaké 10% športovcov minú ročne a koľko z tejto sumy môže ísť do každého obchodu. Ako vidíte, športové podnikanie má veľký potenciál takmer v každom meste.

Uložiť výber formátu obchodu

Aby ste si vybrali správny sortiment svojho obchodu, musíte najprv pochopiť, o aké druhy športu sa obyvatelia mesta zaoberajú. Ak existuje veľké množstvo fitnescentier a telocviční, umožní vám to vybudovať firmu na športovú výživu. Toto je veľmi dobrá možnosť, pretože môžete rýchlo získať stabilný príjem a bude jednoduchšie priviazať zákazníkov k sebe.

Športové oblečenie bude vždy univerzálnym produktom pre každé mesto, pretože vašimi zákazníkmi budú okrem športovcov aj študenti zo všetkých okolitých škôl. Nemali by ste sa však uvoľniť, pretože jednoducho nie je možné otvoriť obchod so športovým oblečením bez malej vojny so sanitárnou a epidemiologickou kontrolou. Okrem toho je veľmi vysoká konkurencia zo strany obchodníkov na trhu s ich nekvalitnou, ale zároveň oveľa lacnejšou čínskou teplákovou súpravou.

Ako si vybrať miesto?

Najvýhodnejšie je otvoriť veľké stredisko so širokým zameraním, v ktorom sa bude predávať tovar rôznych kategórií: športové potreby, odevy, obuv, doplnky. Takže môžete vážne konkurovať iným hlavným maloobchodným sieťam vo vašom meste. Ďalšie „za“ v prospech otvorenia dôležitého bodu: môže byť usporiadané do samoobslužného formátu, čo výrazne zvýši predaj (v priemere o 25 - 40%).

Optimálna veľkosť miestnosti je 250 metrov štvorcových. Miestnosť by sa mala rozdeliť na tri časti: obchodné priestory, sklad a priestor pre zamestnancov. Ak sa neplánuje nákup tovaru vo veľkých množstvách, potom sklad nemusí byť potrebný. Všetok dostupný inventár je možné okamžite umiestniť na obchodnú plochu.

Dobrý otvor bude v obchodaku a komplexe. Ich ziskovosť pre podnikateľa je zrejmá. Denne tu obiehajú veľké prúdy ľudí, čo znamená dostatočný počet potenciálnych kupcov. Majitelia obchodných centier tomu rozumejú a niekedy si prenajímajú priestor za predraženú cenu. Ak je to pre vás drahé, pozrite sa na izby v prízemí iných budov. Je možné rezidenčné aj kancelárske. Hlavnou podmienkou je, že budova je umiestnená tak, aby sa každý deň pozorovali husté prúdy ľudí - bulvár, ulice, centrálne uličky mesta atď.

Rýchly štart

V športových obchodoch nájdete takmer vždy tovar pre turistiku. Stany, špeciálne batohy, nafukovacie člny a iné užitočné drobnosti sú medzi poľovníkmi a rybármi veľmi žiadané. A práve v prípade turistického tovaru je možné mnohé problémy vyriešiť získaním franšízy.

To znamená, že si kupujete právo používať tovar nejakej značky. Okamžite získate propagovanú značku, počiatočnú súpravu tovaru a pomôžete pri organizovaní práce samotného obchodu. Jedna zo spoločností predávajúcich licenciu na svoj tovar sa nazýva Expedícia.

Ďalšou cestou rozvoja je veľkoobchod. Nákup tovaru od výrobcu a jeho predaj s malými maržami do malých obchodov môže priniesť celkom dobré peniaze. Okrem toho sa veľkoobchodný predaj realizuje okamžite za pomerne veľké množstvá. Táto možnosť je však relevantná iba pre dostatočne veľké mestá.

Obchodovanie so športovým tovarom je obchod, v ktorom existuje veľa možností rozvoja. Svoj obchod so športom môžete začať v malom obchode, ktorý predáva malú skupinu tovaru, alebo otvoriť veľký obchod so športom so širokým sortimentom. Všetko záleží na tom, koľko peňazí a, čo je dôležitejšie, od úsilia, ktoré ste ochotní investovať do vytvorenia obchodu.

Tvoríme sortiment

Čím viac rôznych druhov tovaru, tým vyššia je pravdepodobnosť, že vás kupujúci neopustia. Dodatočné výrobky sú však ďalšie náklady. Preto nekupujte všetko za sebou, ale starostlivo premýšľajte o tom, aký tovar bude vo vašom meste vysoký dopyt. Venujte pozornosť:

 • športové vybavenie
 • športové oblečenie: pánske, dámske, detské,
 • Športová obuv
 • tovar pre cestovný ruch,
 • fitnes vybavenie a športové elektronické výrobky.

Vyberte niektoré z najpopulárnejších športov. Napríklad cyklistika, futbal, stolný tenis, plávanie, snowboarding. Hlavnými produktmi pre cyklistiku budú bicykle, náhradné diely, náradie, odevy a obuv, rôzne doplnky. Na stolný tenis - stoly, rakety, lopty, roboty. Vytvorte katalóg tovaru pre každý šport. Je lepšie zvoliť niekoľko druhov a poskytnúť im kompletný katalóg výrobkov, ako predať trochu pre všetky kategórie naraz.

Vybavenie kempingu je samostatnou časťou tovaru, ktorý by sa mal tiež deliť podľa určitých kritérií. Napríklad v jednom z oddelení možno predávať tovar na stanovanie - stany, stany, batohy, spacáky, vybavenie pre táboráky a podobne. Ďalšie oddelenie je možné rezervovať pre potápačské výrobky - neoprénové obleky, plutvy, masky atď.

Tréneri nakupujú najobľúbenejšie a najznámejšie. Bežecké pásy, rotopedy, stepery, ako aj závažia, činky, vodorovné tyče.
Pokiaľ ide o oblečenie a obuv, je lepšie sa spoľahnúť na dobre známe značky. Sú drahšie, ale ľudia sú oveľa ochotnejší ich kúpiť. Je to všetko o rozpoznaní loga na etikete, ktoré je spojené s vysokou kvalitou a spoľahlivosťou. Najobľúbenejšie športové značky sú teraz Adidas, Puma, Nike, Columbia, Reebok, New Balance. Možno nebudete schopní zabezpečiť dodávku tovaru týchto značiek priamo zo skladov výrobcov. Chápete, že dopyt po takýchto značkách je veľký a spolupracujú hlavne s veľkými distribútormi. Zvážte spoluprácu s čínskymi dodávateľmi. Z nich si môžete kúpiť tovar v prijateľnej kvalite.

Športová výživa je kategória tovaru, ktorá môže byť zaradená do sortimentu. A ak uvažujete o otvorení samostatného obchodu so športovou výživou, tento článok vás bude zaujímať: Ako otvoriť obchod so športovou výživou.

Nakupujeme vybavenie

Budete potrebovať štandardné obchodné vybavenie:

 • výkladné skrinky, regály, pulty, police (v závislosti od typu výrobku),
 • stojany na oblečenie,
 • pokladňa
 • vybavenie izieb zrkadlami,
 • figuríny,
 • skener pri výstupe z obchodu.

Zariadenie umiestnite na predajnú plochu, aby sa zákazníci mohli voľne pohybovať po obchode. Množstvo vybavenia na obchodnom poschodí by malo zodpovedať ploche miestnosti. V obchode, ktorý je príliš preplnený výkladmi, sa zákazníci budú cítiť nepríjemne, takže ho budú chcieť čo najskôr opustiť. Police a police môžete nahradiť tovarom nielen po obvode obchodu, ale aj v jeho strede, ale urobte to tak, aby sa niekoľko ľudí mohlo voľne otáčať v uličkách bez toho, aby si navzájom zasiahli.

Dokumentácia a dizajn

Prvá vec, ktorú musí začiatočník podniknúť, je získať IP. Táto skratka skryje meno vášho nového štatútu „individuálny podnikateľ“ a po vypracovaní príslušných dokumentov sa zmeníte z obyčajnej osoby na právnickú osobu schopnú uzatvárať dohody a zaviazať štát odvádzať dane zo svojich ziskov. Samotné spracovanie dokumentov na získanie nového štatútu trvá v priemere asi týždeň.

Ale iba za predpokladu, že všetky dokumenty budú správne vyplnené. Mimochodom, v procese registrácie budete musieť uviesť hlavné činnosti vo forme špeciálnych kódov OKVED. Je to potrebné na výpočet výšky daní a časového rozlíšenia výhod. Vo vašom prípade musíte hľadať OKVED - maloobchod so športovým tovarom. Ak sa však vždy môžete obrátiť na niektorú z mnohých advokátskych kancelárií, ktorá za malý poplatok vypracuje všetky potrebné dokumenty.

Ale ak sa rozhodnete konať samostatne, pripravte sa na to najhoršie. Pretože maloobchod so športovým tovarom je možný iba po získaní príslušných povolení od rôznych služieb, ktorých hlavnou úlohou je hygienická kontrola. Ak je to v poriadku, potom je potrebné:

 1. Uzavrieť dohodu o dezinfekcii vozidiel a skladových priestorov.
 2. Uzavrieť zmluvy na odstránenie a zneškodnenie odpadu, vrátane žiaroviek obsahujúcich ortuť.
 3. Uzavrieť dohodu so službami zapojenými do dezinsekcie a ochrany proti škodcom.

Ak teda chcete otvoriť obchod so športovým oblečením bez akýchkoľvek konkrétnych problémov, podnikateľský plán musí obsahovať zoznam opatrení potrebných na uvedenie skladu do vhodného stavu.

Optimálna veľkosť

Najvhodnejšia veľkosť pre veľký obchod so športom je 200 metrov štvorcových. m, a to je len priamo v oblasti obchodného poschodia, všetky ostatné priestory budú zaberať asi 50 metrov štvorcových. m. Takáto veľká plocha je potrebná, aby návštevníci mohli voľne pristupovať k akýmkoľvek z vašich produktov. Najlepším systémom práce v tomto prípade je samoobsluha, pretože v rovnakom čase tržby v priemere o 20 - 35% rastú v porovnaní s bežnými obchodmi.

Na malý obchod stačí 40 metrov štvorcových. m. Ale sústrediť sa na jeden produkt, nie príliš veľa zarobiť. A problém konkurencie s veľkými obchodmi narastá na plný potenciál. Preto starostlivo premýšľajte o tom, či riskovať svoje peniaze pri začatí športového podnikania z malého obchodu.

Potrebné vybavenie

Veľký obchod by mal mať veľmi široký sortiment širokej škály tovarov, z ktorých každý by mal byť kupujúcemu preukázaný v celej svojej kráse. S tým vám pomôžu rôzne policové regály, vitríny, figuríny a zrkadlá. Samozrejme nezabudnite na pokladňu, skener čiarových kódov a ďalšie užitočné drobnosti.

Vo všeobecnosti sa obchod so športovým tovarom príliš nelíši od obchodu s výrobkami alebo nástrojmi, pokiaľ ide o použité vybavenie. A to umožňuje ušetriť nejaké peniaze získaním podporovaných policových a výkladných skríň namiesto nových. Bez veľkého množstva práce si môžete kúpiť takmer nové zariadenie za výrazne nižšiu cenu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať bezpečnostným systémom a sledovaniu videa. Veľký obchod so samoobslužným systémom, akým je magnet, priťahuje rôznych nie celkom úprimných ľudí. Jediným spôsobom, ako znížiť riziko náhleho zmiznutia tovaru, je neustále sledovanie obchodného priestoru pomocou mnohých kamier.

Malý obchod vyžaduje podstatne menej vybavenia. V skutočnosti môžete urobiť niekoľko výloh a pokladňu, aby ste napríklad predali športovú výživu. Najmä ak máte väčší záujem o veľkoobchod so športovým tovarom. Nezabudnite však, že bez ohľadu na veľkosť obchodu by mal byť vybavený systémom čistenia vzduchu.

Dobrý personál už dosiahol polovicu úspechu. Preto by sa k výberu personálu malo pristupovať čo naj zodpovednejšie. Na normálne fungovanie veľkého športového obchodu potrebujete najmenej 17 osôb. Štyria z nich sú asistenti predaja, ktorí budú nielen hovoriť o vlastnostiach rôznych simulátorov, ale budú ich tiež demonštrovať v akcii. Budú potrební traja pokladníci, ktorí pracujú na zmeny.

Na zaistenie bezpečnosti bude pracovať päť bezpečnostných strážcov, ktorí opäť pracujú na zmeny. Nezabudnite na čistotu, ktorú zabezpečia tri čističe. Spravujte svoje financie a vyriešite všetky daňové problémy. Aby ste zaistili, že každý je zaneprázdnený svojou prácou a neodletel z práce, váš manažér bude. Mimochodom, je lepšie najať si manažéra ako prvého, takže zvyšok personálu bude vybraný spolu s ním.

Než začneme

Výsledky štatistických štúdií naznačujú, že približne 10% populácie sa aktívne podieľa na športe v krajine. V posledných rokoch sa výrazne zvýšil záujem o zdravý životný štýl, ktorý sa bude na celom svete naďalej zvyšovať.

Preskúmajte situáciu dopytu a konkurencie vo vašom meste. Ak je populácia okolo 50 000, vaši potenciálni zákazníci sú 5 000. Každý začínajúci športovec nakupuje vhodné oblečenie, vybavenie, doplnky a iný tovar v závislosti od športu. Každý, kto pravidelne športuje, trávi v športových obchodoch po celý rok najmenej 10 000 rubľov. Na základe týchto údajov môžete vypočítať vyhliadky svojho podnikania.

Majiteľ obchodu so športovým tovarom by mal pochopiť vlastnosti tejto oblasti. Športovci často začínajú obchodovať - ​​dobre si uvedomujú potreby svojich rovnako zmýšľajúcich ľudí a už majú určitý okruh potenciálnych kupcov.

Ak sa v tejto oblasti veľmi nezaoberáte športom a tovarom, aspoň nejaký čas pracujte v športovom obchode. Pomôže tiež aktívne štúdium športových časopisov, ponúk výrobcov a prieskum trhu. Tiež má zmysel pozvať skúseného špecialistu, aby pracoval, ktorý pomôže vytvoriť sortiment a prevziať správu obchodu.

Preskúmajte, ktoré športy sú najobľúbenejšie vo vašom meste. Z veľkej časti to závisí od klimatických a geografických podmienok, od prítomnosti alebo neprítomnosti podmienok pre triedy. To vám umožní presne určiť, ktorú špecializáciu zvoliť.

Vo veľkých mestách môžete zvážiť franšízové ​​ponuky. Veľké obchodné reťazce a výrobcovia ponúkajú začínajúcim podnikateľom takúto príležitosť. Výhoda - získate hotový obchod a vývojovú stratégiu už vyskúšanú v praxi. Nevýhodou sú tvrdé podmienky pre spoluprácu a určité obmedzenia slobody činnosti.

Hlavné riziká

Hlavným nebezpečenstvom je nesprávny výber smeru a tvorby sortimentu. Napríklad otvorenie skladu drahého tovaru v meste s nízkou kúpnou silou nemá zmysel - tu sa vyžaduje cenovo dostupný tovar a dôraz na odevy.

Dochádza k sezónnemu poklesu tržieb, ale je znížený v dôsledku výmeny sortimentu v závislosti od zmien dopytu.

dodávatelia

Najlepšie je, samozrejme, predávať výrobky od známych výrobcov. Aj keď to bude stáť trochu viac, ale jeho vysoká kvalita vám umožní získať veľa stálych zákazníkov. Je preto lepšie preplatiť trochu viac, ako stratiť zákazníkov v dôsledku chybného tovaru. Okrem toho, ak sa rozhodnete stavať svoje podnikanie na športovej výžive, chybný tovar sa môže ukázať ako zdravotný problém pre kupujúceho a pre vás súdny spor a veľká pokuta.

Hlavnou úlohou podnikateľa po otvorení obchodu je prilákať čo najviac cieľových zákazníkov. Cieľovými ľuďmi sú tí, ktorí pravidelne nakupujú športové alebo cestovné potreby. Môžu sa stať stálymi zákazníkmi, ale prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zabezpečiť, aby prišli do obchodu a pokiaľ možno uskutočnili nákup.

umiestnenia

Výber miesta pre obchod so športovým tovarom je rôznorodý, ale smer a špecifickosť práce robí úpravy a zužuje počet možností.

Ak ste si vybrali širokú škálu a zameriavate sa na všestrannosť, potrebujete veľkú miestnosť s rozlohou 200 m². Takéto obchody by sa mali nachádzať na frekventovaných uliciach v blízkosti trhov so spotrebným tovarom. Môžete zvážiť možnosť nákupných centier.

Узкая направленность на конкретные виды спорта, ценовой диапазон или определенную категорию товаров (одежда, инвентарь, специальное питание и т.д.) требует расположения, позволяющего быть в максимально близости к целевому потребителю.

Торговля товарами высокого качества по соответствующим ценам подразумевает поиска помещения площадью 70-100 м² в коттеджных поселках и элитных районах. Malý, ale stály prúd kupujúcich kvalitného športového tovaru zaisťuje umiestnenie obchodu v blízkosti športových centier a telocviční. Ak v okolí nie sú žiadni konkurenti, má obchod v obchodnej štvrti dobré vyhliadky - komunita zamestnancov a obchodníkov vykazuje veľký nárast záujmu o šport.

S rozvojom internetu klesá význam výberu umiestnenia obchodných priestorov. Vytvorením internetového obchodu značne rozšírite okruh potenciálnych kupcov.

Hlavná vec je nalákať

Prvá etapa reklamnej kampane sa začína otvorením obchodu. A presnejšie - s podielmi na počesť otvorenia obchodu. Aby ste sa o tejto udalosti dozvedeli čo najviac ľudí, musíte platiť za reklamu v miestnom rozhlase a televízii, organizovať distribúciu letákov a zľavových kupónov, umiestňovať reklamy na billboardy na preplnených miestach. Samozrejme, pri vstupe do obchodu sú samozrejme plagáty so správou o otváracom dni a stručnými informáciami o očakávaných akciách a zľavách.

zariadenie

Nie je potrebné začať drahé opravy a objednávať originálny dizajn pre oblasť predaja. Pozadie a dekorácia by mali byť neutrálne. Ak ste podpísali zmluvu so značkou, podmienky zmluvy budú zahŕňať dizajn obchodu v podnikových farbách a dostupnosť reklamných plagátov alebo bannerov. Oprava nevyžaduje žiadne zvláštne náklady.

Nákup vybavenia bude stáť značné množstvo. Množstvo a celkové náklady na vybavenie závisia od oblasti obchodu a rozsahu. Vzorový zoznam je nasledujúci:

Drevené regály - od 3 000 rubľov / ks.
Sklenené stojany na drahé a drobné výrobky - od 12 000 rubľov / ks.
Vešiaky a vešiaky - od 2 500 rubľov / ks.
Figuríny, torza - od 2 500 rubľov / ks.
Zrkadlá - od 2 500 rubľov / ks.
Pre malý obchod fungujúci v zjednodušenom daňovom systéme nie je potrebná registračná pokladňa a elektronické systémy na zaznamenávanie produktov a ochranu proti krádeži. Ak plánujete pracovať s veľkým obchodným parketom, potrebujete nasledujúce vybavenie:

Tlačiarne na tlač etikiet s čiarovými kódmi - od 20 000 rubľov / ks.
Snímače čiarových kódov - od 5 000 rubľov / ks.
Systém elektronickej ochrany tovaru (rám na výstupe) - od 70 000 rubľov.

Na fungovanie veľkého obchodu s univerzálnym sortimentom je potrebných 15 - 17 ľudí.

Riaditeľ alebo manažér.
Obchodní konzultanti (4-5 osôb). Každý z nich musí mať dokonale informácie o tovare. Toto je obzvlášť dôležité pre športovú výživu a drahé cvičebné vybavenie.
Pokladničné. Ak sa plánuje práca na zmeny, sú potrebné minimálne 3 osoby - 4-5 osôb.
Aj pri inštalácii systémov video sledovania a elektronických systémov na ochranu tovaru je potrebná ochrana. Môžete si najať 4 osoby na trvalé zamestnanie alebo podpísať dohodu s bezpečnostnou spoločnosťou.
Veľké plochy si vyžadujú zavedenie čistiaceho personálu na plný úväzok (2-4 osoby).
Účtovníci musia byť zamestnávaní nepretržite.
3-4 osoby budú schopné zabezpečiť prevádzku malého obchodu s úzkou špecializáciou: 2 predajcovia konzultanta, ktorý môže plniť povinnosti pokladníka, upratovacej dámy a pomocného pracovníka (ak obchod ponúka objemný tovar).

Stabilný prítok

Druhá fáza je zameraná na zabezpečenie toho, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o vašom obchode ao tovare, ktorý tam môžete kúpiť. Robí sa to rovnakým spôsobom ako v prvej fáze, s jediným rozdielom, že inzerovala konkrétna udalosť a teraz samotný obchod.

Neustála zmienka o obchode v rozhlase a televízii zabezpečí prílev nových zákazníkov. Hlavná vec v tejto fáze nie je preháňanie. Novinka mizne dosť rýchlo a väčšina z tých, ktorí žijú dosť blízko obchodu, sa o nej dozvie niekoľko mesiacov. Potom sa bude prílev nových zákazníkov postupne znižovať, čo znamená, že náklady na reklamu sa môžu mierne znížiť.

oznámenia

Treťou etapou je neustále vykonávať rôzne akcie zamerané na to, aby sa z človeka stal váš pravidelný zákazník. Teraz sa zaoberáme zľavovými systémami, sporiacimi kartami a zľavovými kupónmi pre druhý nákup. Mimoriadne dôležité je viazať propagácie na víkendy a sviatky, keď majú ľudia túžbu a schopnosť nakupovať.

Môžete sa tiež podieľať na organizovaní športových podujatí poskytovaním inventára a vybavenia. To je skvelý spôsob, ako prilákať profesionálnych a začínajúcich športovcov do obchodu. Môžete tiež predávať simulátory a vybavenie do škôl so zľavou alebo dokonca na úver. Obidvaja žiaci si teda zarábajú a predvádzajú svoj tovar.

Doslov

Teraz viete, ako otvoriť obchod so športom vo vašom meste. Pri správnom prístupe k obchodom sa obchod do dvoch rokov od otvorenia vyplatí. Podnik založený na predaji športového tovaru môže byť veľmi výnosný, ak ste do neho ochotní investovať dostatok peňazí a úsilia. A výška návratnosti toho všetkého závisí iba od vás.

Obchod so športovým tovarom: musíte športu porozumieť, aby ste ho mohli otvoriť

Predtým, ako budete hovoriť o zložitosti organizácie tohto podnikania, musíte zvážiť všetky existujúce formáty. Dnes je možné všetky body špecializujúce sa na predaj športového vybavenia rozdeliť do troch samostatných skupín:

 1. Obchodné domy - podľa štatistík táto skupina zahŕňa viac ako sedemdesiatpäť percent obchodov.
 2. Špecializované predajne - Táto skupina zahŕňa pätnásť percent obchodov.
 3. Elitné butiky - Iba 10 percent podnikateľov pracuje týmto smerom.

Podľa odborníkov si organizácia obchodov so zmiešaným sortimentom vyžaduje veľké finančné investície. Musíte pochopiť, že nie každý podnikateľ má možnosť realizovať tento projekt. Hlavnou výhodou tohto formátu je práve rozšírený rozsah. Podnikatelia pracujúci týmto smerom nemusia poznať všetky jemnosti a vlastnosti športového priemyslu. Na zarobenie peňazí stačí nadviazať kontakty s dodávateľmi týchto výrobkov, čo poskytne požadovaný rozsah. Elitné butiky tiež vyžadujú veľké investície. Ako ukazuje prax, tento formát by mali používať iba tí podnikatelia, ktorí majú príležitosť spolupracovať s veľkými a obľúbenými značkami.

Predtým, ako sa pustíte do podobného projektu, by ste mali dôkladne analyzovať trh.

Hlavnou výhodou úzkoprofilových obchodov je nízky prah pre vstup do podnikania. Na otvorenie predajného miesta stačí vybrať niekoľko športových cieľov a kúpiť všetko potrebné vybavenie. Otvorenie takéhoto obchodu si vyžaduje určité znalosti v oblasti športu. Podnikateľom vzdialeným od tejto oblasti sa odporúča začať s predajom športového oblečenia alebo obuvi. Táto voľba zníži riziká spojené s realizáciou projektu a vytvorí druh platformy pre ďalšie rozširovanie.

Majiteľ výstupu s úzkym profilom sa musí uistiť, že rozumie vybranému poľu. Kľúčom k úspechu sú profesionálne športové skúsenosti a znalosti mnohých jemností. Takéto obchody zvyčajne otvárajú ľudia zapojení do aktívneho športu na amatérskej úrovni. Takíto ľudia majú nielen všetky potrebné zručnosti, ale aj užitočné kontakty, ktoré môžu pomôcť pri hľadaní zákazníkov, dodávateľov alebo sprostredkovateľov. Ak neexistujú vedomosti o športovom priemysle, podnikateľovi sa odporúča, aby si túto oblasť starostlivo preštudoval. Tento krok vytvorí portrét potenciálnych zákazníkov, identifikuje ich potreby a túžby.

Vytvorenie informačnej základne by sa malo začať štúdiom tematických fór a špecializovaných tlačových médií, Má zmysel obrátiť sa aj na profesionálov zo športového odvetvia, ktorí pomôžu vyriešiť mnohé organizačné problémy.

Prilákanie profesionála môže výrazne zvýšiť počiatočnú nákladovú položku, ale týmto krokom sa zabráni mnohým chybám.

Vypracovanie počiatočného akčného plánu

Pri vypracúvaní obchodného plánu pre obchod so športom by sa mal zohľadniť súčasný stav trhu. Podľa štatistík viac ako sedemdesiat percent trhu patrí do veľkých maloobchodných reťazcov. Začínajúci podnikateľ nemá možnosť súťažiť s obrami, ako sú Sportmaster, Decathlon alebo Sporthit. Aby mohol podnikateľ vstúpiť na trh, musí mať starostlivo vypracovanú marketingovú stratégiu. Vytvorenie tejto stratégie je jednou z prvých úloh budúceho podnikateľa.

Pri vykonávaní štúdie o vybranom trhovom sektore by sa mali zohľadniť špecifiká konkrétneho regiónu. DNajprv musíte určiť počet konkurentov, formát ich odbytísk, cenovú politiku a veľkosť produktovej rady. Ďalším krokom je identifikácia výhod a nevýhod týchto obchodov. Ďalším krokom je štúdium potrieb cieľového publika, pričom sa zohľadnia jednotlivé polohy miest. Faktom je, že želania a potreby obyvateľov obytných zón sa môžu líšiť od potrieb majiteľov elitnej nehnuteľnosti nachádzajúcich sa v centre mesta. V tejto fáze je veľmi dôležité určiť dopyt po rôznych produktoch od konkrétneho publika a analyzovať úroveň solventnosti potenciálnych zákazníkov.

V záverečnej fáze prípravy musí podnikateľ začať vytvárať reklamnú stratégiu. Je veľmi dôležité využívať všetky dostupné médiá na podporu a rozvoj vytvoreného podnikania. V prvom rade je potrebné identifikovať najväčšie špecializované tlačové médiá, v ktorých je možné robiť reklamu. Niekoľko týždňov pred otvorením obchodu musíte zabezpečiť distribúciu reklamných brožúr a iných tlačených materiálov. Musíte tiež použiť všetky športy a telocvične, ktoré pôsobia v tomto mieste. Zmluva o reklame s týmito inštitúciami výrazne zvýši zákaznícku základňu.

Aké dokumenty sa budú vyžadovať

Celý proces vytvárania športového obchodu je možné rozdeliť do niekoľkých dôležitých etáp. Po prípravnej fáze podnikateľského projektu by ste mali prejsť na postup štátnej registrácie. Ak chcete spustiť obchod, budete musieť získať veľa rôznych dokumentov, Začiatočníci v oblasti podnikania musia byť pripravení na skutočnosť, že budú musieť stráviť veľa času interakciou s rôznymi orgánmi.

Podľa štatistík viac ako 10% celkovej populácie v Rusku vedie zdravý životný štýl a podľa sociológov toto číslo neustále rastie.

Nábor zamestnancov

Malý obchod nevyžaduje veľký personál. Majiteľ často najíma iba predávajúceho a preberá všetky zodpovednosti za správu, účtovníctvo, nákup tovaru a iné veci. Ak však hovoríme o veľkom obchode, je nepravdepodobné, že sa podnikateľ bude vyrovnať sám so sebou. Bude potrebovať tím. Pozostáva z: správcov, obchodných konzultantov, bezpečnostných strážcov, čističov, pokladníkov. Optimálny rozvrh športového obchodu je od 10:00 do 20:00. Preto jedna zmena nebude stačiť, je potrebné najať dve „skupiny“ zamestnancov, ktorí sa budú striedať.

Ak sa chcete zaregistrovať

Predtým, ako začnete vyplniť žiadosť o registráciu, si podnikateľ musí zvoliť právnu formu svojho projektu, Vytvorenie adresy IP umožňuje výrazne urýchliť proces zhromažďovania dokumentov. Na to, aby bolo možné prejsť registračným postupom v postavení samostatného podnikateľa, stačí pripraviť cestovný pas a daňové osvedčenie. Registrácia LLC tento proces značne komplikuje. Predtým, ako podnikateľ kontaktuje registračnú autoritu, musí nájsť obchodných partnerov a zostaviť základnú dokumentáciu, ako aj štatutárny fond budúceho projektu.

Po absolvovaní postupu registrácie si podnikateľ musí zvoliť jeden z existujúcich daňových systémov. Je potrebné si uvedomiť, že ziskovosť aj finančná situácia budúcej spoločnosti závisia od tejto voľby. Ďalej musí podnikateľ zostaviť bežný účet, objednať klišé spoločnosti a zaregistrovať sa v rôznych sociálnych fondoch.

Obchod so športovým oblečením by mal mať jasné a farebné znamenie, ktoré bude viditeľné z diaľky. Podľa predpisov sa reklamné označenie vzťahuje na reklamný priestor. To znamená, že na jeho inštaláciu musíte získať povolenie. Na získanie povolenia od kontrolných orgánov je potrebné zhromaždiť balík dokumentov. Musí obsahovať notársky overenú zmluvu o prenájme nehnuteľností a osvedčenie o registrácii. K nim by mali byť pripojené náčrty objektu a zodpovedajúca aplikácia. V situácii, keď je nehnuteľnosť, v ktorej sa bude obchod nachádzať, vlastnená na základe nájmu, musí podnikateľ koordinovať inštaláciu značky s vlastníkom oblasti.

Vykonávame marketingovú kampaň

S reklamou v športovom obchode sa musí zaobchádzať komplexne. Najprv musíte použiť všetky dostupné prostriedky hromadného marketingu - televíznu a rozhlasovú reklamu, billboardy a billboardy, letáky a brožúry, plagáty vo verejnej doprave.

Druhým smerom reklamnej kampane je spolupráca s rôznymi športovými organizáciami. Medzi ne môžu patriť fitness centrá, telocvične, športové sekcie, cestovné kluby a ďalšie. Za peňažnú odmenu sa môžete dohodnúť na inzercii svojho obchodu na území takýchto organizácií. Bude to pre vás veľmi prospešné, pretože každý z ich návštevníkov je potenciálnym kupcom. A možno ani nemusíte platiť, ak podpíšete dohodu so športovou komerčnou organizáciou o vzájomnej reklame. Bude dôležité umiestniť svojho partnera. Vyberte organizácie vo vašom okolí. Umiestnením reklamy do športového klubu, ktorý sa nachádza v dostatočnej vzdialenosti od vášho obchodu, nemôžete očakávať, že bude mať pozitívny účinok.

Sponzorovanie športových udalostí vo vašom meste môže byť vynikajúcim reklamným krokom. Táto možnosť bude k dispozícii, keď je obchod už pevne na nohách. Môžete prideliť peniaze na organizovanie hromadných súťaží v rôznych športoch a zároveň získať právo inzerovať svoj obchod rôznymi spôsobmi.

Požiarna bezpečnosť

Pred otvorením vlastného obchodu musí podnikateľ získať povolenie od hasičského zboru, Na získanie povolení budete musieť pripraviť osvedčenie o registrácii, plán ZINZ s popisom podlahy, dohodu o inštalácii hasiaceho systému a nájom pre danú oblasť. K vyššie uvedeným zákonom musí byť priložené vyhlásenie vedúceho požiarneho inšpektorátu. Malo by sa tiež poznamenať, že po uvedení skladu do prevádzky bude potrebné zvoliť zamestnanca, ktorý bude zodpovedný za dodržiavanie pravidiel požiarnej bezpečnosti.

Dopyt po športových výrobkoch a športovom oblečení neustále rastie.

Otvorenie internetového obchodu

Internetový obchod je výsledkom vynikajúceho vývoja. Budete musieť investovať slušnú sumu do vytvorenia dobrého webu, ale s efektívnou reklamnou kampaňou vám internetový obchod prinesie dobrý príjem. Takmer všetci aktívni používatelia nakupujú online. Všetko, čo potrebujete, je vytvoriť webovú stránku s pohodlnou navigáciou, zverejniť fotografie a informácie o produktoch, ako aj zriadiť doručovaciu službu. Pre začiatočníkov to nie je ľahká úloha. Ak je otváranie obchodov so športom prvou záležitosťou, odporúčame vám, aby ste sa najskôr zamerali na organizáciu svojej hlavnej činnosti, a keď bude založená, začnite pracovať na ďalších službách.

Sanitárny záver

Prítomnosť tohto dokumentu je hlavnou podmienkou otvorenia obchodu, Získanie stanoviska si vyžaduje veľa času. Kontrolné orgány budú musieť poskytnúť dohodu o prenájme nehnuteľností, daňový certifikát, zoznam sortimentov, ako aj osvedčenia o predložených výrobkoch. Okrem vyššie uvedených zákonov bude potrebné uzavrieť dohodu o zneškodňovaní a zneškodňovaní domového odpadu, ako aj o vydávaní sanitárnych kníh pre každého zamestnanca. Po získaní povolenia od kontrolných orgánov môže podnikateľ postupovať do záverečnej fázy prípravy dokumentov.

Vypracujeme podnikateľský plán

Koľko peňazí je potrebných na otvorenie obchodu so športovým tovarom? Okrem nákladov na registráciu firmy a nákladov na prenájom miestnosti budú potrebné peniaze aj na:

Nákupy zariadení - asi 2 000 dolárov,
2. Nákupy prvej šarže tovaru - od 5 do 10 000 dolárov,
3. Reklamná kampaň - asi 1 000 dolárov.
4. Mesačné náklady (platy zamestnancom, ďalšie nákupy tovaru, účty za energie, náklady na dopravu, atď.) - 8 - 12 tisíc dolárov. S maržou na tovar od 30% do 60% bude môcť obchod vyplatiť do 16 - 18 mesiacov. Ziskovosť bude 20 - 25%. *

* Zobrazené čísla sú približné a môžu sa líšiť v závislosti od rôznych podmienok!

Registračné pokladnice

Podľa stanovených pravidiel musí byť každá maloobchodná predajňa vybavená registračnými pokladnicami. После приобретения кассового аппарата, предпринимателю нужно зарегистрировать данный агрегат в налоговой инспекции. Для оформления необходимых документов следует предоставить регистрирующему органу налоговое свидетельство и договор на аренду недвижимости. Môže tiež požadovať technickú dokumentáciu k zariadeniu (pas produktu), hologram štátneho registra a osvedčenie o registrácii v IMNS. Ako ukazuje prax, podnikateľ by sa mal v záujme zníženia nákladov na čas spojiť s jednou zo špeciálnych spoločností, ktoré pôsobia ako sprostredkovatelia medzi daňou a podnikateľom. Náklady na tieto služby sa pohybujú od dvadsaťpäť do štyridsaťpäť tisíc rubľov.

Určite smer športového obchodu

Po prijatí všetkých dokumentov potrebných na otvorenie maloobchodnej predajne musí podnikateľ pristúpiť k výberu formátu budúceho obchodu. Už sme preskúmali všetky populárne koncepty vyššie. Ako ukazuje prax, otvorenie obchodov vyžaduje najvyššiu investíciu. Je dôležité poznamenať, že otvorenie tohto bodu je sprevádzané vysokou úrovňou rizika strát. Táto skutočnosť sa vysvetľuje skutočnosťou, že vybraný sortiment nemusí vyhovovať potrebám cieľového publika, čo povedie k vzniku nenárokovaných produktov. Táto voľba tiež vedie k zvýšenej konkurencii s viac medializovanými obchodmi.

Ak chce podnikateľ otvoriť obchodnú značku, musí si kúpiť franšízu alebo sa stať predajcom. Táto oblasť má tiež veľa nástrah, ktoré môžu komplikovať organizáciu firmy. HSpoločnosť Ovichki je najlepšie začať s organizáciou úzkoprofilovej firmy, ktorá si vyberá niekoľko obľúbených oblastí. Pre lepšiu orientáciu vo vybranom segmente by ste si mali dôkladne preštudovať všetky nuansy vybranej sféry.

Najvýhodnejšou možnosťou z hľadiska uvedenia na trh a propagácie je podľa odborníkov špecializovaný obchod

Výber správneho miesta pre obchod

Pred otvorením obchodu so športom musí podnikateľ starostlivo preskúmať svoje mesto. Na dosiahnutie stabilného toku zákazníkov je najlepšie zvoliť objekty umiestnené na centrálnych uliciach. Pri umiestňovaní môžete získať stabilný tok klientov:

 1. V nákupných centrách.
 2. V blízkosti štadiónov a športových komplexov.
 3. V blízkosti bazénov a telocviční.

Na organizáciu malého obchodu postačuje plocha 50 metrov štvorcových. Pri vytváraní sortimentu objemného tovaru (trampolíny, cvičebné stroje) bude potrebné oveľa viac priestoru.

Nákup vybavenia

Pri výbere komerčného vybavenia je veľmi dôležité brať do úvahy špecifiká zvoleného formátu a dekoráciu interiéru miestnosti. Mnoho podnikateľov šetrí rozpočet výberom skromného interiéru. Na vybavenie obchodného poschodia budete musieť kúpiť špeciálne stojany a police na uloženie oblečenia a vybavenia. Tiež je potrebné inštalovať montážne miestnosti vybavené zrkadlami. Okrem všetkých vyššie uvedených vecí si musíte kúpiť figuríny, ktoré budú vystavené v rôznych častiach obchodného dna.

Pri obchodovaní prostredníctvom prepážky budete musieť kúpiť špeciálnu tlačiareň na tlač štítkov obsahujúcich čiarový kód. Pri pokladni budete musieť nainštalovať špeciálny skener, ktorý bude čítať informácie z kódov. Odporúča sa tiež nainštalovať signálny rám do zásuvky v obchode. Tento krok významne zníži pravdepodobnosť krádeže.

Dokumenty a licencie

Registrácia obchodu sa začína registráciou IP alebo LLC. Na urýchlenie postupu je vhodné využiť služby advokátskej kancelárie - lehota na registráciu akejkoľvek firmy do značnej miery závisí od správnosti vyplnenia dokumentov.

Kód OKVED ovplyvňuje aj určovanie formy zdanenia a výpočet daní. Vo vašom prípade by ste mali zvoliť 52.48.23 - maloobchodný predaj športového tovaru.

Vyžaduje sa tiež povolenie hygienickej inšpekcie. Na tento účel musíte poskytnúť dokumenty:

Dohoda o dezinfekcii priestorov a vozidiel (ak sú k dispozícii v súvahe).
Dohoda so službami, ktoré poskytujú služby škodcom a hubenie.
Dohoda o zbere odpadu.
Zistite požiadavky hasičského zboru a uveďte priestory do súladu - táto služba by mala udeľovať povolenie na prácu obchodnej organizácie.

Prítomnosť zamestnancov vyžaduje, aby sa podnikateľ zaregistroval v dôchodkovom fonde, službách zamestnanosti a iných miestnych neziskových organizáciách.

Závery (+ video)

Otvorenie športového obchodu vám umožní získať ziskový a vyhľadávaný obchod. Na spustenie tohto projektu však budete musieť starostlivo preštudovať zvolený smer. Svoje investície a zvyšovanie kapitálu môžete šetriť iba kvalifikovanou prípravou podnikateľského plánu. Je potrebné si uvedomiť, že akékoľvek nesprávne prepočty pri príprave tohto dokumentu môžu viesť k vážnym stratám.

ziskovosť

Tento parameter do značnej miery závisí od vybraného sortimentu a segmentu.

Najvyššiu ziskovosť vykazuje športové oblečenie.
Dobre predávané fitnes výrobky (činky, rukavice, expandéry, gymnastické kolesá, koberčeky atď.).
Športová výživa sa postupne zvyšuje. Z tohto hľadiska je dôležité mať osvedčenia od výrobcu.
Tréneri postupne strácajú pôdu pod nohami. Je výhodné ich predávať v megacitách so zmluvami s telocvičňami.
Príplatok je od 20 do 60%. Závisí to od popularity produktu, kúpnej sily vašich zákazníkov, priemerných nákladov konkurentov a ceny ponúkanej dodávateľmi.

Ziskovosť obchodov so športovým tovarom sa vo všeobecnosti pohybuje od 40 do 50%. Priemerná návratnosť návratnosti v tejto oblasti je 12 - 18 mesiacov.

Pre úspešné spustenie obchodu so športom je mimoriadne dôležité informovať o otvorení čo najviac verejnosť. Nepoškodzujte financovanie reklamnej kampane.

Platte za reklamy v miestnom rozhlase a televízii (funguje to v malých mestách), na informačnom portáli mesta a na sociálnych sieťach. Organizujte distribúciu kupónov na propagačné akcie a zľavy, pozvánky na miestne športové komplexy, vzdelávacie inštitúcie a zábavné centrá. Svetlé znamenie, veľký plagát, ktorý hovorí o dátume otvorenia, cenách a pripravovaných akciách. Osobné pozvanie známych mestských športovcov a vodcov športových klubov tiež pomôže prilákať pozornosť cieľového publika do obchodu.

V budúcnosti je dôležité poskytovať vysokú úroveň služieb a študovať dopyt v praxi. Komunikujte so zákazníkmi, zaujímajte ich názor na rozsah a kvalitu, reagujte na komentáre.

Náklady na reklamu v médiách sa môžu znížiť, ale nemali by ste sa jej úplne vzdať. Informujte ľudí o nových produktoch, sezónnych správach, propagačných akciách a zľavách. Použite systém kumulatívnych zliav. Propagačné akcie by sa mali prednostne konať cez víkendy alebo viažu na sviatky. V dnešnej dobe je väčšia pravdepodobnosť, že ľudia nakupujú, čo nie je nevyhnutnosť.

Poskytujte popredajný servis pre tovar vysokej hodnoty. Túto službu potrebujú kupujúci fitness vybavenia, bicyklov, kempingových zariadení.

Zapojte sa aktívne do organizácie a sponzorovania športových podujatí. Toto je jeden z najúčinnejších spôsobov, ako získať stálych zákazníkov, začiatočníkov a profesionálov. Predaj drahých fitnes zariadení a športového vybavenia školám a športovým sekciám za úver alebo so zľavou vám tiež umožní nájsť stálych zákazníkov.

Obchod so športovým tovarom je veľmi sľubným smerom. Správny výber sortimentu, kompetentná cenová politika a aktívny marketing prinesú úspechu v podnikaní.

Pozrite si video: TECHNICKÉ OKIENKO 5: Zavážacia lodka s gps a sonarom Prisma 5 a jej nastavenie (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send