Užitočné tipy

Rýchla strava

Pin
Send
Share
Send
Send


Chudnutie s vegetariánskymi možnosťami, striedanie rýchlych a rýchlych dní, je dobrý nápad pre tých, ktorí uvažujú o nadváhe pred nadchádzajúcim letom a dovolenkou. Mount Athos v kláštoroch konzumuje práve tieto princípy a strava Athos sa stáva čoraz obľúbenejšou. Nie je však možné okamžite prejsť na kvalitatívne odlišné jedlo a iné nápoje. Hovoríme vám, aké kroky by mali podniknúť tí, ktorí sa rozhodli ísť na diétu.

Budete musieť začať vytvorením novej, pohodlnej dennej rutiny a nového menu. Tu je to rovnaké ako pri novom jedle - predtým, ako ho uvaríte, musíte si preštudovať recept a kúpiť potrebné prísady. Postarajte sa o vhodné prostredie a natívne steny vás nebudú rušiť, ale pomôžu.

Schudnúť - na dovolenke: ako nastaviť cieľ

Ak chcete sledovať pokrok, je dôležité vedieť, kde začínate. Preto stojí za to poznať nielen vašu aktuálnu hmotnosť, ale aj index telesnej hmotnosti (BMI). BMI je hodnota, ktorá vám umožňuje posúdiť pomer hmotnosti osoby k jej výške. Výpočet BMI: telesná hmotnosť (kg) vydelená druhou mocninou rastu (m 2), Je to lekársky vzorec, ktorý okrem iného umožňuje vyhodnotiť mieru rizika určitých chorôb (kardiovaskulárnych, cukroviek a určitých druhov rakoviny). Norma BMI je v rozmedzí od 18,5 do 24,9. BMI 25 až 29,9 signalizuje prítomnosť ďalších libier. Pri BMI 30 a viac lekár diagnostikuje obezitu. Svoj BMI môžete vypočítať pomocou kalkulačky na jednom z internetových serverov alebo si stiahnuť príslušnú aplikáciu pre iPhone.

Ak osoba s nadváhou pozná jeho BMI, bude presne vedieť, koľko kilogramov navyše potrebuje stratiť, čo je dobrá motivácia na chudnutie. Na druhej strane vzorec môže ukázať, že váš BMI je normálny, aj keď viete s istotou, že v posledných rokoch ste získali pár kilogramov navyše. Vzorec je vzorec, ale iba vy viete, aká váha je pre vás pohodlná.

Čo ohrozuje človeka - „jablko“

Ak máte nadváhu, miera ohrozenia vášho zdravia závisí od toho, kde sa ukladá nadbytočný tuk. Zásoby tukov sa ukladajú pod kožu, ako aj okolo životne dôležitých orgánov v bruchu. Štúdie ukazujú, že „ľudia - jablká“, v ktorých sa tuk ukladá hlavne v bruchu, sú rizikom pre zdravie viac ako „hrušky ľudí“, v ktorých sa na stehnách hromadí tuk.

Množstvo tuku v bruchu môže byť stanovené pomerom objemu pásu a bedra. Čím vyšší je tento ukazovateľ, tým viac tuku máte v bruchu a tým vyššie je riziko chorôb súvisiacich s obezitou, ako sú srdcové choroby a cukrovka.

Ako vypočítať pomer pasu k veľkosti bedra?

Budete potrebovať centimeter.

 1. Zmerajte si boky v najvyšších bodoch na zadku.
 2. Zmerajte si pás v najužšom bode (na alebo mierne pod pupkom).
 3. Rozdeľte si pás bedrami.

Ukazovateľ 1 alebo viac u mužov a viac ako 0,85 u žien znamená, že ste „ľudským jablkom“ a vaše tukové zásoby sa posúvajú do pásu. Naliehavo musíte urobiť niečo, aby ste schudli. Pokúste sa znížiť toto číslo.

Ako vykonať zmeny

Skôr ako pôjdete na diétu, získajte špeciálny zápisník. Najmenej počas prvých troch dní si zapíšete všetko, čo ste jedli a napili sa do nej. Tieto poznámky identifikujú vaše slabé stránky a pomôžu vám vypracovať stratégiu na ich riešenie. Okrem toho, keď prídete o pár kíl, je veľmi pekné pozrieť sa do denníka a uistiť sa, že od prechodu na diétu Athos sa vaše stravovacie návyky veľmi zmenili.

Zaznamenajte výsledky svojich prvých meraní na prvú stránku denníka. V budúcnosti s nimi budete korelovať zmeny, ktoré sa vyskytujú na vašom tele. Zaznamenajte si svoju váhu každý týždeň (vážte sa v rovnakom čase dňa a v ten istý deň v týždni), poznamenajte si, koľko času ste strávili na fyzických cvičeniach a napíšte recepty, ktoré sa vám páčia. Pomôže vám to získať lepšiu predstavu o tom, čo sa deje, a vyhnúť sa opakovaniu chýb.

Vyhnite sa pokušeniam diéty

Než pôjdete na diétu, bolo by rozumné odstrániť z domu všetky nevhodné jedlá a nápoje. Z dohľadu, z mysle. Toto pravidlo naozaj funguje, takže sa zbavte toho, čo už nechcete vidieť. Ak ste vo večerných hodinách zvyknutí na žuvanie cookies, uistite sa, že v kuchynskej skrinke už nie je. Je nepravdepodobné, že by ste za ním práve chodili do obchodu na noc.

Ak máte rodinu, ktorá musí byť kŕmená, skúste si svoj dom postupne zvyknúť na zdravšie jedlo a odstavte ho od nekonečného občerstvenia. Ak chcete rozmaznávať svoje deti zmrzlinou alebo sladkosťami, zakúpte si ich pri chôdzi, ale nenechávajte ich doma.

Ak je pre vás nevhodné variť oddelene v dňoch pôstu, vyzvite zvyšok rodiny, aby s vami zdieľal jedlo na lačno, napríklad ako prílohu pre mäso, alebo pripravte pre svoju rodinu ďalšie výdatnejšie jedlo s použitím vajec alebo syra.

Vhodné výrobky

Na varenie chutných vegetariánskych jedál v pôstnych dňoch sa možno budete musieť naučiť nejaké nové recepty. Začnite s 2-3 jedlami, ktoré sa vám páčia, napíšte ingrediencie a pripravte si zoznam potravín, ktoré si musíte kúpiť. Do budúcnosti si môžete kúpiť obilniny, strukoviny a trochu zeleniny. Zvláštnu pozornosť venujte koreniu: robia z vegetariánskych jedál obzvlášť ústnu vodu.

Riad a domáce spotrebiče

Aký druh jedál potrebujete na varenie zdravých jedál s minimálnym množstvom oleja? Po prvé, je to stredne veľké nepriľnavá panvica a dobre priliehajúce veko. Je potrebný na vyprážanie zeleniny (napríklad cibule, paradajok a cukety), zeleninových zmesí a iných nízkotučných potravín.

Ďalšia nevyhnutná položka v kuchyni - ručný mixér, Bežné mixéry na ruky uľahčujú prípravu domácej polievky (ako aj omáčok, ovocných a zeleninových smoothies a ešte oveľa viac).

Auditovanie riadu. Ak ste zvyknutí používať veľké taniere, pripravte si pár menšie taniere, Pomôžu vám nepreháňať veľkosť porcie.

Aké dni sú chudé?

Ak sa rozhodnete dodržiavať diétu Athos, budete musieť pôst dodržať tri dni v týždni. Najjednoduchšou možnosťou je urobiť pôst dní pondelok, stredu a piatok. Práve v tomto systéme sa napájajú mnísi Athos. Navrhovaná strava je však dostatočne flexibilná a môžete si nastaviť vlastné rýchle dni (snažte sa postiť každý druhý deň a nie tri dni v rade). Skúsenosti ukázali, že je ľahšie dodržiavať konštantný rozvrh pôstu. Prezrite si kalendár, označte plánované sviatky a určte, kedy sa budete rýchlo a kedy hodovať.

Všeobecné pravidlá

Strava na rýchle chudnutie 15 kg je inovatívna technika, ktorá obsahuje prvky zdravej výživy, čistenie tela a reštrukturalizáciu režimu jedál. Sľubuje, že dosiahne úžasné výsledky, a to až do 20 kg za 20 dní, čo je obzvlášť príjemné pre ľudí s veľkou zásobou nadváhy. Umožňuje schudnúť najmenej 5 až 10 kg týždenne a spravidla je v rozpore s prevládajúcim názorom na rýchlo diéty, nespôsobuje globálne problémy a zlé zdravie.

Sme zvyknutí na univerzálne tvrdenie, že chudnutie môže viesť k nezvratným následkom, takže klasické diéty na rýchle chudnutie sa zvyčajne prijímajú najviac 3 až 7 dní. Po testovaní pomerne rigidnej stravy po dobu 3 dní budete mať možnosť „porozumieť“ svojmu telu, odladiť problémy s chuť, preštudujte si reakciu a určte individuálne preferencie pri výbere dlhšej stravy.

Rýchle diéty s hmotnosťou 20 kg si vyžadujú dodržiavanie 2 pravidiel

striedanie

Odporúča sa úplne opustiť jedno z jedál: počas prvých 4 dní, napríklad od raňajok, počas nasledujúcich 4 dní - od obeda, potom od večere a podobne. Bez ohľadu na to, ako sa striedate, je dôležité, aby ste znížili množstvo jedla, ktoré denne konzumujete, naučili sa ovládať svoju chuť do jedla a znížili objem natiahnutých stien žalúdka asi o 20%.

Minimálne spotrebované kalórie vrátane škodlivých látok

Je zrejmé, že ak chcete schudnúť o 20 kg, musíte uprednostniť potraviny s najnižšou hodnotou kalórií s maximálnym obsahom minerálov a vitamínyktoré sa normalizujú metabolizmus a poskytne dostatočné energetické rezervy na celý deň.

Povolené produkty

Najmä pre stravu mínus 20 kg sme vyrobili zoznam 15 produktov z oblasti výživy výživy, ktoré sú nielen nízkokalorické, ale majú aj maximálnu výživovú hodnotu a výhody, pretože strava na rýchle chudnutie je vyvážená výživa, ktorý inhibuje rast tukových záhybov a urýchľuje proces chudnutia.

 • Brokolica - nielen bohatá na minerály, vitamíny, kyselina listová a β-karotén diétny produkt, ale aj vynikajúca prevencia ateroskleróza, dna a novotvary v čreve, prsné žľazy.
 • Jablká sú bohatéorganické kyseliny a vlákno, pektína nízkokalorické ovocie prispievajú k mäkkému a bezpečnému chudnutiu, ktoré je skvelé pre pôstné dni,
 • Biela kapusta má stimulačný účinok na metabolizmus, užitočné zložky a vlákninu normalizuje tráviaci trakt.
 • Kuracie filé - jeden z najlepších druhov diétneho mäsa, obsahuje celé spektrum aminokyseliny živočíšny pôvod, obľúbené jedlo všetkých profesionálnych športovcov,
 • Zelené fazule - napriek svojej vysokej výživovej hodnote je nevyhnutná v strave vo výžive ako rastlinná bielkovina, vynikajúci adsorbent podieľajúci sa na rozklade tukov, na odstraňovaní produktov rozkladu bielkovín a všeobecne na čistenie tela.
 • Pohánka môže byť hlavným prostriedkom na chudnutie. Mnoho hviezd sedí na pohári a zelenom čaji niekoľko dní pred dôležitou udalosťou, pretože ide o vynikajúci proteínový produkt s nízkym obsahom sacharidov so špeciálnymi vlastnosťami na zníženie hladiny cukru. cholesterol v krvnom riečišti eliminujte opuchy.
 • Kuracie vajcia s tvrdým varením, ktoré sa považujú za najlepší spôsob, ako normalizovať hmotnosť a skrotiť nestabilnú chuť do jedla, sú neoddeliteľnou bielkovinovou zložkou zdravej výživy.
 • Uhorky sú z 90% prírodná mineralizovaná voda a vláknina, môžu sa jesť v neobmedzenom množstve počas pôstu a dosahovať vynikajúcich výsledkov, pretože hlad nebude prítomný a sily sa doplnia v plnom rozsahu.
 • Morské ryby sú nutnosťou v stredomorskej a Ďalekýchodnej strave. Verí sa, že bez použitia morských rýb nebude proces chudnutia taký estetický, iba mastné kyseliny, ľahko stráviteľné bielkoviny, vápnik a fosforbude pokožka napnutá a elastická, zlepší nechty a vlasy.
 • Miešané greeny ako prísada do mäsa a na báze šalátov sú vynikajúcou možnosťou vytvárania vyvážených jedál so špeciálnou rafinovanou chuťou, ktorá umožňuje obohatenie výživy. selén, horčík, zinok, železo, sodík a ďalšie stopové prvky, ktoré majú široké spektrum účinku, zvyšujú tón a zvyšujú metabolizmus.
 • Ryža je vhodná pre každého, dokonca aj pre tých, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym traktom, vyplňujú potrebný objem, uspokojujú hlad a vytvárajú vynikajúci sacharidový diétny základ pre akékoľvek jedlo, dávajú trvalý a trvalý výsledok pri chudnutí. Najlepšie je uprednostniť červenú alebo divú ryžu a občas sú prijateľné ryžové rezance alebo papier.
 • Paradajky sú predovšetkým potravinárskym výrobkom, ktorý pomáha zbaviť sa depresie vďaka stimulácii výroby serotonínplus diuretická a choleretická stimulácia.
 • Bohatý tvaroh a mliečne výrobky vápnika kyslé mliečne baktérie, môže byť vynikajúcim raňajky alebo desiatu, uspokojiť hlad a nasýtiť zdravé bielkoviny, tuky a vitamíny, vďaka svojmu vysokému obsahu vápnik- 2-3 krát zosilniť kosti a zlepšiť výsledky vyhodených kilogramov.
 • Zelený a biely čaj monitoruje zdravie a tón, pomáha predchádzať vzniku ďalších libier, antioxidantu a vynikajúcej prevencii pôsobenia stres.
 • Mnoho diét zakazuje cukor a soľ a prichádza na záchranu fruktóza - Ľahko sa rozpadá cukor na glukózu, obsiahnutý v dátach, figách, bobuľkách a quiche. Je jednoducho nenahraditeľný pre diétu na veľké vzdialenosti po dobu 20 dní.

Prvý krok - Maximalizujte množstvo spotrebovaného cukru a škrobu

Najdôležitejšie je rýchlo schudnúť, čo potrebujete, aby ste úplne odstránili všetok cukor, škrob a rýchle sacharidy z diétneho plánu.

Sú to dva druhy potravín, ktoré aktívne stimulujú produkciu inzulínu. Ak ste o tom ešte nevedeli, vedzte, že inzulín je hlavný hormón zodpovedný za hromadenie tukov v našom tele.

Ak hladina inzulínu prudko klesne, tuk má veľkú príležitosť zbaviť sa prebytočného tuku, pretože telo okamžite začne štiepiť tukové tkanivo, a nie sacharidy.

Čo iného je užitočné pri znižovaní hladiny inzulínu? Obličky sa v tele zbavujú prebytočnej vody a sodíka. A to priamo ovplyvňuje opuchy a nadváhu v dôsledku nadmerného množstva tekutín v tele.
Nasledujúca tabuľka je prevzatá z vedeckej štúdie na porovnanie nízkotukových a nízkotučných diét pre ženy s nadváhou.

Skupina žien používajúcich diétu s nízkym obsahom sacharidov jedla, kým neboli plné, zatiaľ čo u tých, ktoré obmedzovali príjem tukov, sa to prejavilo nedostatok kalórií a hlad.

Znížte uhľohydráty, hladina inzulínu výrazne poklesne a automaticky začnete konzumovať menej kalórií bez toho, aby ste pociťovali hladový pocit hladu.

Zjednodušene povedané, zníženie hladiny inzulínu v tele prepne vaše telo do stavu „autopilota“, ktorý automaticky zameriava všetky svoje činnosti na zbavenie sa nadbytočného tukového tkaniva.

ČO O KALÓRIÁCH A OBJEM PRÍSTAVOCH?

Ak máte nízkokarbovú diétu, nie je potrebné počítať kalórie.

Bolo by však pekné použiť túto kalkulačku na počítanie kalórií:

Preklad tlačidiel kalkulačky je pripojený nižšie:

Stačí zadať parametre a stlačiť tlačidlo „VÝPOČET“. V skutočnosti existuje veľa takýchto kalkulačiek v globálnej sieti, namáhajte vyhľadávací nástroj a ľahko ich nájdite.

Vaším hlavným cieľom je zabezpečiť, aby hladina uhľohydrátov zostala v rozmedzí 20 - 50 gramov denne. Zvyšné množstvo kalórií potrebných na život dostanete bielením a tukom.

Niekoľko ďalších tipov na rýchle chudnutie

Vo všeobecnosti by ste sa mali usilovať o to, aby ste:

 1. Znížte množstvo potravín bohatých na sacharidy.
 2. Jedzte bielkoviny, tuky a zeleninu.
 3. Cvičte 3-4 krát týždenne (čo je voliteľné, ale žiaduce).

Existuje však niekoľko užitočných tipov na urýchlenie procesu chudnutia.

Nie sú to príbehy starej mamy, ale fakty, ktoré veda dlho potvrdila.

Pitná voda: Štúdie ukazujú, že pitná voda pol hodiny pred jedlom pomáha absorbovať podstatne menej kalórií a schudnúť o 44% viac. Veľké množstvo vody môže tiež zvýšiť metabolizmus, ale iba nepatrne.

Piť kávu alebo čaj: Ak ste blázni do kávy a čaju, pite toľko, koľko chcete - aby ste mohli ďalej zrýchliť váš metabolizmus.

Jedzte vajcia na raňajky: Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí nahradili raňajkovú cereálie za vajcia, sa v nasledujúcich 36 hodinách necítia hlad a strácajú o 65% vyššiu váhu.

Používajte malé taniere: Štúdie ukazujú, že ľudia pri konzumácii menších tanierov automaticky jedia menej. Je to zvláštne, ale naozaj to funguje.

Spať ako dieťa: Zlý spánok je jedným z najsilnejších rizikových faktorov nadváhy a obezity - starajte sa o pravidelný a zdravý spánok.

Stanete sa profesionálom v boji proti tuku a nadváhe!

Počas prvého týždňa môžete ľahko stratiť asi 7 kilogramov, potom bude chudnutie pomalé, ale stabilné.

Ak ste v strave nováčikom, potom sa všetko pravdepodobne stane rýchlo. Čím väčšiu váhu bude vaše telo musieť schudnúť, tým rýchlejšie opustí počas prvého týždňa.

Počas niekoľkých prvých dní sa budete pravdepodobne cítiť trochu čudne. Vaše telo predtým celý život spaľovalo sacharidy, teraz sa musí prispôsobiť procesu spaľovania tukov.

Slabosti pri takejto strave sa nazývajú „uhľohydrátová chrípka“. Toto za pár dní zmizne. Malé množstvo sodíka v soli pomôže zbaviť sa takejto slabosti.

Pri tejto strave sa väčšina ľudí cíti veľmi dobre, pozitívne a energicky. V tomto okamihu sa stanete profesionálom na spaľovanie tukov.

Dieta s nízkym obsahom sacharidov poskytuje veľa výhod nielen v procese chudnutia:

 • Znižuje hladinu cukru v krvi
 • Znižuje triglyceridy v tele
 • Znižuje zlý cholesterol
 • Zdravý prírodný cholesterol stúpa
 • Normalizuje krvný tlak

Nehladujte

При проблемах с здоровьем, обратитесь к доктору перед тем, как начать следовать такой диете.

Снижение потребляемых углеводов и уровня инсулина приводит к смене гормонального настроя всего организма. В итоге ваши мозг и тело искренне ХОТЯТ избавиться от излишнего веса.

To vedie k výraznému zníženiu chuti do jedla a hladu - a to sú hlavné dôvody na zvýšenie telesnej hmotnosti.

Dobrou správou pre tých, ktorí majú radi okamžité výsledky, je to, že rýchla strata prebytočnej tekutiny pri takejto strave zníži vašu hmotnosť každé ráno.

Ak budete postupovať podľa tohto výživového plánu, môžete jesť až do úplného nasýtenia a zároveň schudnúť. Vitajte v raji!

Zaujímavá téma:

Existuje veľa spôsobov, ako schudnúť v krátkom čase. Väčšina týchto metód vás však nechá v začarovanom a nespokojnom stave. Ak nemáte oceľovú vôľu, hlad vás núti vzdať sa a opustiť všetky svoje plány na samom začiatku procesu chudnutia. V tomto článku vám povieme, ako schudnúť rýchlo. Majte na pamäti, že schudnúť rýchlo je veľmi ťažké.

Pin
Send
Share
Send
Send