Užitočné tipy

Vytiahneme stĺpik zo zeme

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako môžete ľahko a rýchlo vytiahnuť základňu dreveného stĺpika zo zeme pomocou jednoduchého zariadenia vyrobeného v zhone. Zdravím všetkých domácich ľudí, ako aj letných obyvateľov!

Nedávno, keď sa sneh roztopil a zem začala vysychať, narazil som na jeden malý problém. Spočívalo to v tom, že na samom východe zo záhrady pri bráne sa z terénu dostal malý tuberkul. Navyše, čím ďalej, tým vyššia bola a postupne začala zasahovať do priechodu a ešte neskôr sa k nemu pri otváraní prichytávala spodná hrana brány.

Keď som kopal tento kopec lopatou, ukázalo sa, že to bol drevený pahýľ alebo skôr základňa starého dreveného stĺpa, očividne zachovaná z doby starého dreveného plotu. Okrem toho za posledných niekoľko rokov tento pahorok nevykazoval známky života a túto jar sa z nejakého dôvodu začal aktívne plaziť zo zeme.

Ako vyzerá tento pahorok?


Prirodzene, nezostávalo nič, ako vykoreniť tento pahýľ.

A rozhodol som sa urobiť toto, ktoré sa nazýva „malá krv“ a nevykopal som okolo pňa veľkú dieru, ale jednoducho som naň klepal kladivom a triasol som ho zo strany na stranu.


A potom som sa pokúsil vytiahnuť pahýľ pomocou páčidla.


Avšak tam to bolo. Ukázalo sa, že pne sedí v zemi celkom pevne. Najdôležitejšie však bolo, že sa mi zdalo, že keď vytiahne páčidlo, keď páčidlo zdvihne pahýľ iba z jednej strany, deformuje sa, čo veľmi sťažuje jeho vytiahnutie. Okrem toho je tento pahýľ pomerne dlhý a sedí dostatočne hlboko, najmenej 60 - 70 cm.

Ako výsledok sa ukázalo, že na vykorenenie tohto konope pomocou páčidla musíte okolo neho vykopať hlbšiu dieru (hlboký 30 až 40 centimetrov). Naozaj som to však nechcel robiť, pretože zem okolo pahýlu bola veľmi silne stlačená a okrem toho bolo veľa kameňov a úlomkov tehál, ktoré sa pri inštalácii dreveného stĺpika vyplnili a narazili.

A potom prišiel ďalší nápad. Zdalo sa mi, že ak urobíte nejaký silný kovový háčik a zatĺknete ho do tohto pňa, potom pomocou páčidla aplikujete vertikálnu silu presne v strede pňa, dá sa celkom ľahko vytiahnuť.

Výsledkom je, že som sa prehrabával cez staré kúsky železa a našiel som len tak starú kľučku. Táto rukoväť je navyše veľmi stará, možno dokonca v 19. storočí, pretože je kovaná a pomerne trvanlivá.


Materiály a nástroje na výrobu jednoduchých prípravkov

Tu je, rozhodol som sa ho použiť na vytiahnutie konope, najmä preto, že táto rukoväť sa zmestí len na priemer pne.

Okrem pera som potreboval aj nasledujúce nástroje a materiály:

 • Dve dlhé skrutky do dreva.
 • Akumulátorový skrutkovač.
 • Skrutkovací nástavec PH2, na balenie skrutiek do pňa.

Proces ťahania pňov

Položil som klúč na hornú časť pňa a priskrutkoval ho dvoma skrutkami.


Musím povedať, že pne drevo na vonkajšej strane a do hĺbky niekoľkých centimetrov je zhnité, ale vo vnútri je stále dosť odolné. Preto je nevyhnutné používať dlhé skrutky. Okrem toho, aby skrutky vydržali veľké sily, ich priemer by mal byť najmenej 4,5 - 5 mm.

Potom som potiahol rukoväť a zistil som, že drží dosť pevne.


Dobre a teraz zostáva iba jemne vypichnúť pahýľ pomocou páčidla za rukoväť a vytiahnuť ju.

A skutočne som začal pahýľ pomaly natahovať páčidlom, pôsobením sily presne v strede pne.


Keď bol pahýľ vytiahnutý, položil som tehly pod druhý koniec páčidla. No, v posledných fázach som rukou vytiahol pahýľ z diery.


To je všetko! Takto vyzerá vytiahnutý pahýľ.


A tak mi trvalo doslova pol minúty, kým som vytiahol pahýl.

Okrem toho som pero z pahýlu okamžite neodstránil, ale len som ho držal za pero a preniesol som ho do ohňa, čo sa ukázalo byť veľmi pohodlné.


A už na hranici, odskrutkoval rukoväť.


Týmto jednoduchým spôsobom som s pomocou jednoduchého zariadenia vyrobeného v zhone rýchlo a ľahko vykorenil drevený pahýľ z stĺpika a zároveň ušetril veľa času a energie.

To je pre mňa všetko! Každý má zatiaľ jednoduchšie a efektívnejšie riešenia v ekonomickej práci, šetrí čas a energiu!

Komentáre

V prípade kovového stĺpa som nič nevŕtala a nie preto, že by to bola koľajnica. K príspevku som pripojil svorku v tvare písmena U, a tak, ako to bolo v prípade autora, a všetko išlo. Dve alebo tri odpočúvania a tyč na vašich (mojich) nohách.

 • Ak chcete odpovedať, prihláste sa

Všetko môže byť jednoduchšie. Vezmite si dobré lano (najlepšie konope) alebo kábel. Z toho vytvorte kruhové spojenie. Uchopte prsteň tyčou, rúrkou, uhlom atď. Čo najbližšie k zemi, potom zoberte páčidlo, zastavte pod ním a zatlačte ho, akoby ste zatiahli za páku. Ak nie je dostatok úsilia, upravte šrot pomocou rúrky. Všetko je vytiahnuté a opakovane testované.

Krok 1: zozbierajte niekoľko jednoduchých materiálov


Na mojich / tvojich sťahovačoch príspevkov budeš potrebovať

 • Upravené 2 4 ″ x 4 ″ x 10 'drevárske príspevky
 • 2 4 ″ x 4 ″ x 1 'rezivo spracované kusy
 • Asi dvadsať stôp, rezervný padák, povraz, povraz, drôt, bez ohľadu na to
 • 1 dvojramenný hrot alebo výstuha z dvoch nôh (nachádza sa v centrách na zlepšenie domova. Použil som priemer hrotu 3/4 ″)
 • vŕtačka
 • 3/4 ″ bit (alebo čokoľvek zodpovedá priemeru hrotu)
 • Betónový štrk alebo šrot z betónu alebo všetko, čo nájdete pre podporu.

Krok 2: Vytvorte si Puller na jedno použitie


Čo chcete urobiť, je spojiť dve dlhé 4x4 s dokopy, vzájomne previazať dve malé časti, ako je to znázornené na obrázku. kravatu čo najtesnejšie, nie je to veľký problém. Počas používania sa nepoužije žiadne lano (paracord). Kábel je tu jednoducho preto, aby držal menšie kúsky dreva medzi dlhými, aby pôsobili ako kliny na kladenie.

Potom budete chcieť vyvŕtať dostatočne veľkú dieru pre bodec (v mojom prípade 3/4 ″) koncom jedného z dlhých 4x4. Potom to isté urobte opačným spôsobom. Zmerajte, ak potrebujete, nie som ako keby som bol celkom skúsený na očiach / rukách. Chcete, aby sa otvory zarovnali, takže môžete kliknúť na hrot tak, ako je to znázornené, s malým alebo žiadnym odporom.

Ste hotoví s sťahovákom! Tvrdá práca, čo? Alebo čo? (V prípade, že ste severný brat alebo sestra).

Krok 3: Inštalácia sťahovača na starý príspevok


Teraz musíte vyvŕtať otvor do existujúceho príspevku, ktorý chcete vytiahnuť. Ako vysoko závisí od vášho podporného materiálu. V mojom prípade to bolo asi 15 centimetrov od zeme.

Vložte sťahovač mínus hrot na starý stĺpik, zarovnajte otvory a hrot posuňte cez tri 4 x 4, ako je to znázornené.

Teraz musíte byť vaším centrom.

Krok 4: Pridajte svoje pylóny


Umiestnite svoj oporný bod, v mojom prípade, starý škvárový blok a schod, čo najbližšie k stĺpu, bez toho, aby ste zakryli betón, na ktorom je stĺpik. Podpery zoberte na okraj betónu podľa obrázka.

Krok 5: Vytiahnite príspevok EP!


Urobte si prechádzku na opačnom konci sťahovača stĺpikov a jednou rukou držte nápoj podľa vlastného výberu a druhou rukou zatlačte na páku rukoväte. Vidíte, aké je to jednoduché?

Krok 6: Ťažké sa dostať k lekárovi


Je ťažké dosiahnuť aj príspevky, ktoré nie sú vhodné pre váš nový príspevok sťahováka. Hrot môžete pritlačiť cez otvor a pomocou sťahovača zo strany, ako je to znázornené na obrázku. Fungovalo skvele! Zdvihol priamo a bez toho, aby boli dotknuté ostatné oplotenia, že som mal duel, keď obnovím oplotenie.

Pin
Send
Share
Send
Send