Užitočné tipy

Ako nakŕmiť mačku?

Pin
Send
Share
Send
Send


Malé mačiatko je veľká radosť a veľká zodpovednosť. Na tom, ako prebehne detstvo zvieraťa, závisí jeho budúci život a zdravie do značnej miery. Po prvé, majiteľ by sa mal postarať o správnu výživu dieťaťa, ale nezanedbávať jeho výchovu, aby vám v budúcnosti komunikácia poskytla vzájomné potešenie.

Pri výbere mačky pre mačiatka by ste sa mali spoľahnúť na odporúčania šľachtiteľa alebo veterinárneho lekára. Pokiaľ ide o vzdelávanie, zodpovednosť nesie výlučne majiteľ. Chov mačiatka by sa mal začať od prvých minút jeho vzhľadu v dome, aby sa dieťa od samého začiatku naučilo pravidlám vášho spolužitia a naučilo sa ich dodržiavať.

Pri chove mačiek je potrebné vziať do úvahy nespornú skutočnosť, že tieto zvieratá sa prakticky nedajú trénovať, a aby ste im mohli vysvetliť svoje požiadavky, budete sa musieť veľmi usilovne snažiť. V tomto prípade nemôže dieťa v žiadnom prípade nadávať, nieto kričať a používať fyzikálne metódy expozície. Nielenže nedosiahnete nič, ale riskujete aj trvalé straty dôvery zvierat.

Jediný spôsob, ako oceniť mačiatko pre pochopenie a splnenie vašich požiadaviek je pozitívne posilnenie, a najlepšie také posilnenie je nepochybne podáva jedlo, A nie jedlo, ktoré denne vkladáte do misy, ale tie chutné kúsky, ktoré z času na čas budete mačiatko liečiť.

Bezchybne ste našli cestu na toaletu? Drápil svoje pazúry nie na pohovke, ale na škrabadle? Dodržal som váš zákaz a zmenil som názor na skákanie na jedálenskom stole? Ak je takýto postup okamžitý zálohovať s liečiť, potom sa táto forma správania u mačiatka zafixuje tak, aby viedla k pozitívnemu a príjemnému výsledku a bude ju opakovať znova a znova. Ale to je presne to, čo potrebujete!

Liečba slúži ďalšiemu dôležitému účelu: rozvíjať dôveru a lásku medzi vami a domácimi zvieratami, Môžete si myslieť, že liečenie zvieraťa bez dôvodu je rozmaznávajúce. V skutočnosti, a najmä pokiaľ ide o mačiatka, to tak vôbec nie je. Zviera je celkom schopné pochopiť, kto je pre neho zdrojom nielen životne dôležitých výhod, ale aj potešenia, a preto sa z času na čas na neho môžete spoľahlivo spoľahlivo spoľahnúť.

Určite ste o tom už počuli viackrát, ale len pre prípad, že sa neobťažujete opakovať: to, čo je pre vás, je zlé pre vašu mačku, a najmä pre rastúce mačiatko, Preto, ak chcete, aby sa dieťa čoskoro zmenilo na silného zdravého človeka a potešilo vás svojou mysľou a aktivitou - žiadne jedlo z vášho stola!

S mačiatkami by sa malo zaobchádzať iba s pochúťkami, ktoré sú pre nich špeciálne vytvorené. Ich výber v obchodoch s domácimi zvieratami je pomerne veľký, zloženiu výrobku by sa však mala venovať osobitná pozornosť. Táto pochúťka by mala byť vytvorená z prírodných mäsových prísad - až potom prinesie malému dravcovi skutočnú radosť.

Je tiež veľmi dôležité, aby ošetrenie nebolo iba chutné, ale aj zdravé. teda mali by ste si vybrať dobroty obohatené o látky dôležité pre rastúci organizmus mačiatka: vápnik, vitamíny, minerály a esenciálne aminokyseliny - taurín. Okrem hlavnej výživy pomôžu také dobroty posilniť zdravie mačiatka a môžete rýchlo posúdiť ich úlohu pri vytváraní vrelých priateľských vzťahov s domácim miláčikom.

Dobroty a misky pre mačky

Jedná sa o vynikajúce delikatesy triedy Luxury s neobvyklou paletou chutí, ktoré vám prinesú nezabudnuteľné potešenie!

Kompletné informačné kanály založené na vynikajúcich receptoch z celého sveta. Doprajte svojej mačke autentickú gurmánsku kuchyňu.

Vybrané prírodné zložky. Neobsahujú sójové, umelé farbivá a zvýrazňovače chuti.

Vyvážené a pestré menu pre každý deň.

Originálne chuťové kombinácie pochúťok od Kot Fedora nenechajú ľahostajnú žiadnu mačku.

Krémové pochúťky sú lahodnou pochúťkou s jemnou krémovou konzistenciou. Najnovšia japonská technológia.

Vitamínové dobroty pomôžu udržať zdravie a krásu mačky. A tiež prispievajú k čisteniu zubov od zubného povlaku a zabraňujú vzniku kameňov.

Chutné pochúťky oslovia aj tých najviac rozmaznaných mačiek. A veľa chutí a foriem pomôže diverzifikovať stravu pre domáce zvieratá.

Kompletné informačné kanály založené na vynikajúcich receptoch z celého sveta. Doprajte svojej mačke autentickú gurmánsku kuchyňu.

Chutné pochúťky oslovia aj tých najviac rozmaznaných mačiek. A veľa chutí a foriem pomôže diverzifikovať stravu pre domáce zvieratá.

Chrumkavé vankúšiky pomáhajú udržiavať zdravie a krásu mačky. A tiež prispievajú k čisteniu zubov od zubného povlaku a zabraňujú vzniku kameňov.

Prírodné jedlo, ale nie to

Je potrebné objasniť, že jedlo z ľudského stola a prírodné jedlo sú dve rôzne veci. Podľa fyziologických údajov sú všetky domáce zvieratá predátormi. Preto majú niektoré špecifické vlastnosti v potravinách, ktoré sú tieto:

 1. Arginín. Nachádza sa výlučne v živočíšnych bielkovinách.
 2. Taurín (nachádza sa v rybách, hovädzom mäse). Nedostatočné množstvo prispieva k narušeniu srdcového a nervového systému a tiež znižuje reprodukčný proces.
 3. Živočíšne tuky.

Tuk je zdrojom energie. Ich nedostatok v tele mačiek vedie k lupinám a neprimeranej príťažlivosti srsti. Môžu sa objaviť rôzne problémy vo fungovaní vnútorných orgánov.

Existuje všeobecná viera v to, že mačkám sa môže dať mäso alebo ryba každý deň a nič sa mu nestane. Takýto rozsudok je však v zásade nesprávny, výživa sa musí meniť. Koniec koncov, napríklad človek nemôže dlhodobo jesť tie isté jedlá alebo týždeň jesť jedno mäso, ako aj mačky. Divoké zvieratá sa živia malými vtákmi a myšami, pričom ich jedia spolu so všetkými „drobmi“. V skutočnosti nedostanú ryby. Takéto zvieratá radšej jedia najčerstvejšie jedlo, na rozdiel od psov nebudú jesť sup. Mačky budú hladovať lepšie, ale počkajte, kým narazia na niečo čerstvé.

Abstinencia od jedla sa považuje za neškodnú dva dni, ak to trvá dlhšie, musíte sa obrátiť na veterinárnu kliniku. Mimochodom, niektoré mačky sami organizujú také dni, aby vyčistili svoje telo od toxínov a toxínov. Aby mohli úplne uspokojiť svoje každodenné požiadavky, musia si vytvoriť správnu stravu, pričom musia zohľadniť denné potreby tukov, bielkovín a uhľohydrátov. Dá sa to urobiť samostatne, pripraviť si jedlo doma alebo vyhľadať radu špecialistu. Vo všeobecnosti sú hotové krmivá teraz k dispozícii v obchodoch s domácimi zvieratami, ktorých výber by sa mal zakladať na ich kvalite.

Mäsové výrobky

Najskôr musia byť zmrazené 2 dni, potom rozmrazené a doplnené vriacou vodou.

Ako teda môžete rozmaznávať svoju mačku:

 • teľacie, hovädzie, hydinové,
 • srdcia, pečeň, žalúdky,
 • vykostené kuracie krídla a stehná.

Droby z hovädzieho mäsa a hovädzieho mäsa (circasijský, ruský, parný, rozmrazený) sa môžu podávať každý deň, ale je lepšie striedať sa. Je dôležité mať na pamäti, že v krútenom mäse by nemala byť žiadna soľ ani iné špecifické prísady. Keď podávate mäso z domácich miláčikov, nakrájajte ho na malé kúsky tak, aby ho mačka žuvala, a nielen aby ich prehltla.

Kyslé mliečne výrobky

V krmive pre mačku určite nezabudnite:

 • tvaroh, kefír,
 • jogurt,
 • smotana, kyslá smotana,
 • bifidné výrobky, jogurty, mlieko.

Ak zviera nepáči sadu týchto výrobkov, bude musieť dať lieky na doplnenie vápnika v tele. Môžu byť zakúpené v lekárni pre zvieratá, nezabudnite si najskôr prečítať pokyny.

Ako viete, mačky nie sú vegetariáni, takže dostávajú dosť. Skúsení majitelia zahrnujú zeleninu do stravy iba z jedného dôvodu - zabezpečujúc správnu gastrointestinálnu motilitu. V porovnaní s mliečnymi alebo mäsovými výrobkami sa chudé jedlo netrávi ani nestrávi. Všetka zelenina by sa mala podávať výhradne v skrútenej forme, predtým ju môžete uvariť a ochutiť malým množstvom slnečnicového oleja. Masa zeleniny sa zmieša s kúskami mäsa, mletým mäsom. Tiež, niektoré zvieratá sú šialene zamilované, jesť konzervovanú kukuricu, môžete to skúsiť dať.

Ryža, ovsené vločky, krupica, varené vo vode a zmiešané s mäsom, rybami. Malé mačiatka, dojčiace a tehotné ženy sa odporúča variť v mlieku a pridávať malé množstvo zeleniny alebo masla.

Okrem vyššie uvedeného by sa do misky mala vždy naliať aj čerstvá pitná voda. Nemali by sme zabúdať ani na vitamínovú terapiu, ktorá má preventívne účinky.

Možné choroby rýb

Môžete dať iba morské ryby - chobotnice, lososy, sardinky atď. Nezabudnite variť a bez kostí.

Škody z riečnych rýb:

 • surové a sleďovité druhy rýb v surovej forme obsahujú veľké množstvo enzýmu tiamínu, ktorý ničí tiamín (vitamín B1). Jeho nedostatok môže viesť k nervovým poruchám a strate chuti do jedla. Po tepelnom spracovaní je enzým zničený,
 • rozvoj steatitídy pri opakovanom kŕmení mastnými rybami. Pri nesprávnom skladovaní rýb sa subkutánny tuk dostane do svalového tkaniva, čo ho robí jedovatým. Je dôležité vedieť, že tento jed sa nedá odstrániť ani dôkladným varom. Je lepšie dať takéto ryby vo výnimočných prípadoch alebo kategoricky odmietnuť,
 • patogénne mikroorganizmy môžu vstúpiť do tela mačky, ak nevykonávate kvalitné tepelné ošetrenie,
 • otrava ťažkými kovmi, herbicídy, pesticídy. Je to možné, ak boli ryby ulovené v morských a riečnych vodách, ktoré sú znečistené poľnohospodárskymi a priemyselnými odpadovými vodami,
 • anémia s nedostatkom železa. Niektoré druhy rýb obsahujú oxid trimetylamínu. Viaže železo a prekladá ho do nestráviteľnej formy. Táto látka sa počas varenia rozkladá,
 • urolitiáza. Akýkoľvek druh rýb je bohatý na fosfor, ale niektoré z nich stále obsahujú horčík. Ak je mačka úplne zdravá, kŕmenie rýb v stredu a piatok je bezpečné.

Kosti - sú v akýchkoľvek rybách. Po tepelnom spracovaní je možné vytiahnuť veľké a malé kosti. V opačnom prípade môže zviera poškodiť žalúdok, hltan a pažerák. Medzi ľuďmi existuje názor, že keď sa uvaria, kosti upchávajú telo a po varení sa vstrebávajú.

Čo by sa nemalo mačke dať?

Mačiatko kŕmte v malých dávkach. Spravidla sa neprejedú, pokojne sa vzdialia od misy. Ale mačiatka, ktoré sú chamtivé po jedle alebo ich začínajú pochovať, si vyžadujú osobitnú pozornosť. Najlepší čas na kŕmenie je 8-9 ráno a 18-19 večer, kedy majú zvýšenú aktivitu.

Jahňacie, bravčové - veľmi mastné, negatívne ovplyvňuje pečeň. Ľudské jedlo - slané, vyprážané, nakladané a podobne, jed na domáce zviera. To je to, čo sa kŕmenie mačky rozhodne neodporúča, je to soľ, liehoviny, sladká a múka. Aj keď niektoré kundičky sa veľmi túži jesť zmrzlinu, čokolády, puding a chlieb. Ich časté poskytovanie je tiež nežiaduce.

Kŕmenie rodokmeňovej mačky

Žena sa od svojho narodenia pripravuje na materstvo. Preto by strava mala byť po celý život ideálna. 3 mesiace pred plánovaným viazaním sa do krmiva dostanú minerály a vitamíny. Ak má tehotná mačka nejaké zdravotné problémy, kvalifikovaná špecialistka vám povie, ako a ako ju kŕmiť počas individuálnej konzultácie.

Ak neexistujú kontraindikácie, dodržiavajte nasledujúce pravidlá:

 1. Prvé 2 týždne zvyšujú stravu o 10 percent a redukujú porcie tak, aby stačili na 4-5 krát.
 2. Po dobu 3 týždňov sa strava zvyšuje o 20-40 percent. V prvom rade záleží na tom, ako je mačka aktívna.
 3. Počas 7 týždňov je strava redukovaná, mačka je kŕmená ráno, pri obede a večer. Porcie by mali byť malé a straviteľné.

Niekoľko dní pred porazením sa chuť mačky znateľne zníži. Jedná sa o úplne normálnu reakciu tela, takže nie je potrebné kŕmenie silou.

Je prísne zakázané zavádzať do výživy tehotných mačiek nové potraviny. Platí to aj pre doplnkové krmivá, obohatené a minerálne doplnky. O tom, čo a ako nakŕmiť mačku po porazení, povie veterinár, všetko záleží na subjektívnych vlastnostiach tela. Na stimuláciu laktácie dávajte tvaroh a jogurt, v niektorých prípadoch chovatelia pridávajú do potravín špeciálne prísady.

Pravidlá vyváženej výživy mačiek

Zoznam zakázaných potravín už bol opísaný predtým, ale aby sme poznali pravidlá správnej výživy, je potrebné všetko:

 1. V prvom rade sa musí majiteľ rozhodnúť, čo a aké krmivo bude živiť svojho štvornohého priateľa. Kŕmenie domáceho maznáčika je povolené iba prírodnými potravinami alebo priemyselne pripravenými krmivami. Ak bude toto pravidlo zanedbané, povedie to k narušeniu tráviaceho systému, hypovitaminóze. Posledné ochorenie sa vyvíja na pozadí zlej absorpcie jedla. Faktom je, že prírodné produkty a suché krmivo sa nestrávia súčasne, a tým aj zdravotné problémy. Preto musí vlastník rozhodnúť o výbere potravín.
 2. Ak sa rozhodnete pre suché jedlo, je dôležité monitorovať jeho kvalitu. Neodporúča sa zvoliť informačný kanál rozpočtovej triedy, v ňom nie je nič užitočné okrem „chémie“. Pri nákupe potravín od dôveryhodného výrobcu si môžete byť istí, že mačka dostane všetky potrebné živiny. Názvy takýchto krmív nájdete na špecializovaných fórach alebo po konzultácii s veterinárnym lekárom. Mimochodom, je to možné prostredníctvom oficiálnych webových stránok, nie je potrebné tam ísť a okrem toho nie každý má na to čas.
 3. Dodržiavajte teplotný režim jedla. Malo by byť pri izbovej teplote.

Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých pravidiel, môžete zabrániť riziku patológií spojených s tráviacim procesom a podvýživou.

Režim pitia

Okrem dodržiavania zásad a pravidiel kŕmenia domáceho maznáčika je pitný režim dôležitý pre normálny tráviaci proces. Ak zviera konzumuje výlučne domáce jedlo alebo konzervované mäso, voda je čiastočne získaná z potravy. Napríklad priemyselné konzervy obsahujú takmer 60 percent tekutiny.

Majiteľ by mal pri kŕmení suchých potravín venovať osobitnú pozornosť príjmu vody pre mačku. Aby proces trávenia prebiehal tak, ako by mal, suchá potrava v žalúdku by mala byť dobre navlhčená. V opačnom prípade môže mať zviera problémy so stolicou a ešte horšie je riziko enterokolitídy. Preto je dôležité zabezpečiť voľný prístup k čistej pitnej vode. Je lepšie, ak bude stáť vedľa krmiva.

Vlastnosti suchého krmiva

Väčšina majiteľov domácich miláčikov uprednostňuje tento konkrétny druh kŕmenia, pričom si všíma pohodlie a cenovú dostupnosť. Zároveň nemusíte tráviť čas prípravou špeciálneho domáceho jedla, pretože je to zložité: otvoril som si balenie, nalial som jedlo a odišiel robiť svoju vlastnú vec. Odborníci tiež podporujú toto rozhodnutie tým, že umožňujú udržiavať rovnováhu minerálnych a energetických látok. Okrem toho už výrobca vypočítal dennú kŕmnu dávku pre mačiatka, mačky a tehotné ženy, majiteľ môže kŕmiť zviera iba včas.

Ako rozmaznávať svojho domáceho maznáčika?

To je úplne normálna túžba dať svojmu miláčikovi niečo chutné, s výnimkou jeho denného krmiva. Výrobcovia krmív sa o to tiež postarali, pripravujú špecializované špeciality vo forme párkov a pološkrupín. Ich hlavnou výhodou je, že väčšina z nich zápasí s výskytom zubného kameňa a prispieva k odstraňovaniu vlny z tela, ktorá sa tam dostane pri olizovaní, umývaní.

Racionálna, vyvážená a výživná výživa mačky je zárukou fyziologickej energie, silného stavu a správneho dozrievania. Informovaný prístup k kŕmeniu mačky umožňuje zabrániť rozvoju mnohých chorôb a porúch tráviaceho traktu. Ak sa mačka necíti dobre, musíte ju zobrať na veterinárnu kliniku, nikdy sa ju nesnažte liečiť.

Vzorka ponuky pre mačku na deň

Aby ľudia nemysleli a dlho nepremýšľali o tom, ako nakŕmiť mačky, odporúčame vám zoznámiť sa s ukážkovým menu na celý deň. Potom si môžete urobiť vlastné úpravy, nezabudnite na zoznam zakázaných výrobkov.

Menu na 1 deň:

 • raňajky: zoberte 1 čajovú lyžičku mletých pšeničných otrúb a tvarohu. Zmiešajte ich s prepeličími vajcami (2-3 kusy, neoddeľujte proteín od žĺtka),
 • obed: akýkoľvek produkt kyseliny mliečnej - kefír, tvaroh, atď.,
 • večera: uvarená ryba (150 gramov), 2 čajové lyžičky zeleninového pyré a ½ dezertnej lyžice rastlinného oleja.

Môžete tiež krútiť pečeňou, srdcom, hovädzím mäsom, ryžovou kašou a mrkvou. Vytvorte z kotletov a vložte ich do mrazničky. Po rozmrazení ošetrite svojho domáceho maznáčika.

Množstvo krmiva pre mačky:

 • kastrované mačky: 130 gramov za deň,
 • кошкам с весом 4-5 килограмм — 200 грамм,
 • животным, склонных к избыточной массе тела или страдающих ожирением — 120 грамм в день.

Если после того кормления у кошки нет проблем со стулом, активна, жизнерадостна, блестящая шерсть, значит все делаете правильно, и ничего менять не нужно.

Pin
Send
Share
Send
Send