Užitočné tipy

Ako zložiť čínsky stan s automatickou číslicou osem: pokyny s fotografiami a videom

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohí cestujúci a turisti, najmä neskúsení, majú často problémy so skladaním moderného stanu. Aby však bol dizajn kompaktný, minimum zaberá miesto a ľahko sa vojde do prípadu, je tiež dôležité ho správne zložiť. Podrobné pokyny sú samozrejme priložené ku všetkým produktom, ale nie každý môže urobiť všetko správne hneď po prvýkrát. Stojí za to sa naučiť, ako zostaviť stan s číslom osem, pretože táto metóda je najbežnejšia.

V súčasnosti existuje niekoľko typov stanov:

Spôsob zberu zimného stanu

Existuje niekoľko typov zimných stanov:

 • na zámky
 • na suchý zips,
 • s vonkajším rámom
 • s vnútorným rámom.

Štruktúra so zámkami a suchým zipsom sa mierne líši od bežných, takže pri ich skladaní musíte všetko zavrieť a potom zatlačiť jeden z rohov dovnútra. Výsledný druh knihy je potrebné otočiť, aby sa jeden z jej rohov otočil „smerom k sebe“. Potom zostáva iba stlačiť spodné rebrá k podlahe a horné - sklopiť nadol a dopredu. Keď sa ôsmim podarilo zostaviť stan, musí byť zabalený v obale.

Pokiaľ nie sú vnútorné oblúky rámového stanu vytiahnuté, potom je táto konštrukcia zostavená rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie. Najprv je dôležité dostať sa zo zeme všetky kolíky nainštalované po obvode. Skladaný stan, ktorý sa nezmestí do krytu, znamená, že postup sa nevykonáva správne. Ak viete, ako správne zostaviť stan s ôsmymi s vnútorným rámom, môžete takúto prácu ľahko urobiť s modelom, ktorý má vnútorný rám.

Zhromažďovanie rybárskeho stanu

Ak chcete zostaviť rybársky stan, mali by ste mu najprv dať zvislú polohu a nohu pritlačiť na jednu zo strán. Potom držte hornú časť rukami a začnite ju krútiť o 180 stupňov. Krúžok vytvorený počas krútenia musí byť ohnutý dole. Potom spojte výsledný ďalší prsteň s prvým a postavte stan do krytu.

Ako zostaviť detský stan s číslom osem

Detské detské stany sa tiež delia na niekoľko typov:

V skutočnosti sú všetky tieto štruktúry zložené a za minútu umiestnené do krytu, čím sa v miestnosti uvoľní veľa miesta. Ale niekedy sa s nimi nedokážete nijako vysporiadať, ak neviete, ako zostaviť stan s ôsmimi. Dom prvého typu sa vyvíja takto:

 • musíte stáť pred jednou z múrov, pričom rukami chytíte dve protiľahlé rebrá,
 • spojiť ľavú a pravú stranu dohromady,
 • vezmite si dolnú tretinu výslednej roviny rukami tak, aby bola strecha stanu v polohe „preč od vás“, a položte jednu ruku za druhú, sklopte rebrá osemkrát
 • krúžky výsledných ôsmich sú naskladané na seba, a potom sú úspešne umiestnené v puzdre.

Znalosť základných princípov pomôže zostaviť trojuholníkový dom. Aby ste to urobili, je potrebné držať jednu zo strán konštrukcie oproti sebe a zatlačením rebra k protiľahlému okraju ho zasunúť dovnútra. Ak chcete dosiahnuť plochý tvar, zastrčte celý panel a vonkajšiu stranu ponechajte iba gumovú poistku umiestnenú pod ňou. Otočte strednú a hornú časť a vytvorte číslicu osem.

Druhy čínskych stanov

Výrobky zo Stredného kráľovstva sú žiadané na celom svete - sú lacnejšie ako analógy z iných krajín a niekedy nie sú v žiadnom prípade menej kvalitné. To platí aj pre stany. Celkovo existujú 3 typy:

 • Automatické alebo poloautomatické. Ich výhodou je rýchla a ľahká inštalácia, ktorá trvá len pár sekúnd. Potrebujete len dostať mini stan z krytu. Tyče sa narovnajú, tkanina sa roztiahne - všetko je pripravené. Majú rozdiely v oblasti dna, počte miest.
 • Rybárčenie. Je to nevyhnutná vlastnosť zimného rybolovu s prenocovaním. Majú odolnejší materiál, vyhrievané dno a ďalšie oddiely na výstroj.
 • Turistické stany. Skvelé pre kempovanie vo všetkých podmienkach. Môžu byť, rovnako ako automatické stroje, a fázovaná montáž.

Majte na pamäti, že vlastnosti stanu budú závisieť od jeho materiálu.

Zhromaždenie čínskych stanov

V poslednej dobe sa stali veľmi populárne turistické markízy vyrobené v Číne. Priťahujú mnoho kupujúcich nielen kvôli ich ľahkému použitiu, ale aj kvôli ich ľahkej montáži. Niekedy však nie každý dokáže prísť na to, ako zostaviť čínsky stan-osem. Na začiatku procesu často vznikajú ťažkosti. Takže na začiatku montáže musíte zložiť dve bočné steny a jednu nohu držať nohou. Výsledný ovál sa krúti iba v kruhu. Najlepšie je robiť tento postup spoločne.

Ako zložiť čínsky stan do kruhu

Automatické stany sú vyrobené z oceľových tyčí a polyesteru, čo poskytuje výhodu pri montáži. V obchode pred nákupom ukazujú, ako správne zostaviť čínsky stan. Ale za poľných podmienok sa tento proces stáva zložitejším, ako sa zdá. Preto je lepšie, ako pôjdete do prírody, zbierať ju doma, aby neexistovali žiadne problémy.

 • Dajte všetky strany poloautomatického zariadenia dohromady tak, aby sa stal rovným.
 • Výslednú figúrku položte na rovný povrch tak, že jeden z koncov stanu potiahnete v smere.
 • Zatlačením na opačnú stranu sa oblúky krútia a tvarom budú vyzerať ako číslo osem.
 • Zostáva pritiahnuť tyče tak, aby sa zmenili na kruh. Potom môžete dať do prípadu.

Ako zostaviť zimný stan s číslom osem

Úkryty zimného modelu sú vyrobené z najmodernejších materiálov. Používaná hlavne syntetická tkanina - lavsan, polyester, nylon.

Na položenie čínskeho zimného stanu sa používa podobný spôsob ako v prípade automatického stanu. Diagonálne uhly sa sčítajú do stredu. Tvar je štvorec. Diagonálne konce sa zdvihnú - ľavý horný roh ľavou rukou a pravý pravý. Ďalej sa vykoná kruhový pohyb - vľavo od seba, vpravo od seba. Stan sa zrúti v kruhu a potichu zapadá do puzdra.

Ako zložiť detský stan do kruhu

Deti by mali mať vlastný priestor, v ktorom môžu tráviť čas sám alebo s priateľmi. Detský mini-stan má veľa odlišností od bežných kempingov. Je to prítomnosť mnohých tunelov a všeobecnej formy konštrukcie a farby. Môže mať niekoľko východov alebo ďalšie oddiely.

Inštalácia takýchto štruktúr je jednoduchá - automatické otvorenie sa uskutoční za pár sekúnd. Ale tu je niekoľko modelov, ktoré je dosť zložité zostaviť. Na zjednodušenie práce je lepšie poznať niektoré montážne schémy, ktoré predajca poskytuje.

Detský stan "Lodge"

Existujú iba dva spôsoby. Prvá:

 • Keď stál oproti ktorejkoľvek zo stien domu na námestí, je potrebné zaujať protiľahlé okraje námestia.
 • Rebro, ktoré je v pravej ruke, je dôležité pretlačiť do opačného rohu. Skladanie spôsobí zloženie mini-stanu.
 • Umiestnite dom tak, aby sa strecha pozerala dopredu a podlaha sa pozerala na vás. Ruky sa pohybujú k sebe a zdvihnú pravú ruku nad svoju ľavú. Ak sú ramená spojené, drôtený rám sa zvinie na osem.
 • Dajte malé krúžky na seba. Teraz môže byť stan zakrytý.

Druhá metóda sa používa, ak automatický stan nie je možné zložiť o osem:

 • Zložte steny domu.
 • „Podlaha“ domu stúpa, ľavá časť prilieha k bočnej časti (rebro z drôtu).
 • Bočná stena je pritlačená proti vyvýšenej časti, ktorú pravá ruka drží vo vizuálnom strede, a ohýba sa, akoby sa otáčala okolo neviditeľnej osi.
 • Tým sa získa tvar krúžku a výsledná druhá časť sa pritlačí naň.
 • Kruh je pripravený.

Ako zostaviť a rozobrať stan - 5 krokov!

Neviem ako dať dohromady stan - Teraz to podrobne analyzujeme. Aj keď máte dub a nerozumiete ničomu o tom, ako sa zberajú turistické stany - prečítať až do konca.

Stan je váš domov a ako bude postavený nemotorne alebo normálne, záleží len na vás. Existuje veľa literatúry o tom, ako zostaviť stan, ale teraz vám poviem celý postup v konaniach, ako aj to, ako ho neskôr rozobrať.

Pozrite si vtipné video o tom, ako zhromaždil stanový stroj! To je presne ten problém 🙂

Ak ešte nemáte stan, potom je určite užitočný článok „Kritériá pre výber turistického stanu“.

Postavenie stanu podľa pokynov (turistický stan, dvojitý), a tak:

Detský trojuholníkový stan

Postavte čínsky stan s tromi tvárami:

 • Je potrebné zastrčiť akúkoľvek hranu domu dovnútra a vyrovnať látku. Upevňovacia guma musí byť zvonka.
 • Výsledný trojuholník sa musí odobrať na vrchu a v strede a otočiť hornou časťou. Získajte osem.
 • Dizajn bude mať zaoblený tvar, stačí len nakrútiť jeden kruh do strednej časti a zviazať ho elastickou páskou.
 • Stan je pripravený na položenie do krytu.

Detský stan "Princess Castle"

Ak chcete zložiť taký mini-stan, musíte vedieť, že jeho štruktúra je trochu odlišná od automatickej. Rám sa skladá z tyčiniek natiahnutých cez elastický pás. Zachovávajú tvar domu. Na jeho zostavenie musíte:

 • Vytiahnite palicu podporujúcu kupolu veže (je v strede) a zložte.
 • Vyberte všetky palice a tiež sa roztiahnite.
 • Zostávajúca základňa a veža sú zložené. Plátno musí byť starostlivo zastrčené.
 • Ak vezmete opačné časti kruhu a kliknete, dostanete osem.
 • Spojte jej časti a pripevnite elastickým pásom. Montáž bola dokončená.

Ako opraviť stan

Hlavným typom poškodenia, ktoré sa môže vyskytnúť v cestovných podmienkach, je poškodenie panelu. Zvyčajne sa vyrába z polyamidových a polyesterových vlákien. Sú odolné proti rozťahovaniu a roztrhnutiu, ale netolerujú oheň a vpichy.

Skúseným turistom sa odporúča, aby so sebou nosili zosilnenú pásku, môžete s ňou ľahko opraviť akékoľvek mikrodamágy.

Doma musíte vykonať dôkladnejšie opravy. Musíte len nájsť tú správnu látku a lepidlo. Z lepidiel je Crystal Moment najvhodnejší (je špeciálne navrhnutý pre prácu so syntetickými materiálmi). Akákoľvek náplasť zo syntetickej tkaniny je vhodná na patchwork.


Pred nanesením lepidla sa povrch okolo vpichu odmastí. Ďalej sa lepidlo nanáša v rovnomernej vrstve a nanáša sa náplasť.

Pole inštalácie záplaty by malo počkať 10 minút pri izbovej teplote.

záver

Prenosné prístrešky vyžadujú starostlivosť a správnu montáž, ktoré sú zakryté v kryte. Životnosť bude od toho závisieť. Väčšina čínskych stanov sa dá zložiť osem, to je najpohodlnejší a najjednoduchší spôsob. Pri dodržaní jednoduchých tipov a vedomostí o schémach montáže sa stan bude môcť v akomkoľvek počasí cítiť dobre dlhšie ako jeden rok.

Čo hľadať

Vzhľadom na to, že rúrky tvoriace oblúky stanu sú vzájomne spojené elastickým pásom, je všetko zostavené veľmi ľahko a rýchlo - jedna časť doslova spadne do druhej. Napriek tomu im niekedy zasiahnutá škvrna bráni v úplnom vstupe do druhého - a to je najbežnejšou príčinou rozpadu kostry, ak je potom dobre naložená. Preto sa oplatí skontrolovať hustotu týchto zlúčenín ešte raz .

Kolíky sa lepia nie zvisle, ale pod uhlom. Takže zostanú silnejší na zemi .

Výber sedadla

Je vhodné umiestniť stan na rovné, hladké a suché miesto. Nie je to vždy možné, najmä v horských oblastiach, ale treba sa usilovať.

Takmer každá prírodná lokalita má mierny sklon v jednom alebo druhom smere. Najprv musíte skúsiť postaviť stan, aby ste v ňom spali zamierte do kopca, Poloha tela, keď je panva mierne vyššia ako hlava, je väčšinou ľudí vnímaná ako zjavne nepohodlná a nepohodlná pre spánok. Ak je to možné, treba sa vyhnúť aj bočnému sklonu. Z hľadiska priameho pohodlia je to menej kritické, ale hádzať a otáčať sa vo sne sa budete pomaly plaziť pozdĺž klzkého dna stanu, a ráno bude extrémny človek často pevne pritláčaný k stene tela svojich kamarátov. .

Okrem toho je vhodné zvoliť si stan rovné miestobez hrčiek alebo vyčnievajúcich smrekových koreňov. Nie je príliš sladké spať, keď niečo zostane po tvojich stranách celú noc. Ale samozrejme nebudete schopní vychovávať všetkých uprostred noci, dostať sa von a usporiadať všetko na nové miesto. Takže všetky vetvy, malé kamienky a šišky okamžite dole. Okrem toho je vhodné pokúsiť sa ľahnúť a ľahnúť si počas montáže stanu, zatiaľ čo ešte nie je pripnutý kolíkmi. A tým otestujte, že zaujatosť je miesto, kde to potrebujete, a nič sa nelepí pod chrbát.

A posledná vec, ktorá stojí za to premýšľať o tom, čo sa stane, ak prší, Aj keď sú všetky moderné stany vybavené nepremokavým dnom vo forme „žľabu“ a sú celkom dobre chránené pred únikom vody. Stále je však vzrušujúce, keď sa okolo vás pomaly rozrastie kaluž kaluže. A vy ste so všetkými svojimi suchými vecami oddelení od nej iba tenkou vrstvou látky, ktorá je zlomok milimetra hrubá. Kde je náhle malá diera? Plus veci v predsieni prirodzene zvlhnú. Takže, výber miesta pre seba pod stanom, vždy sa snažte predstaviť, kam prídu toky prítokov v prípade lejaku. Často je to len pár krokov nabok, stačí len malá výška päť centimetrov, aby zostala úplne suchá .

V mojom detstve, keď bol turistom zvyčajný batoh „kolobok“ s vypáleným bavlneným spacákom vo vnútri, aby voda nepretekala pod plachtu spodnej časti stanu, bola zakaždým vykopaná malou drenážnou priekopou. Ale teraz je zriedkavé stretnúť sa s takouto vecou. Vďaka hromadnej distribúcii stanov vyrobených z moderných nepremokavých látok to takmer nikto nerobí. Iba ak musíte stáť na jednom mieste po veľmi dlhú dobu, týždeň alebo viac.

Ako zostaviť turistický stanový stroj

Automatické stany, často nazývané aj poloautomatické stany, sa vyznačujú minimálnou hmotnosťou, ľahkou inštaláciou a demontážou. Štruktúra vytiahnutá z puzdra sa odhaľuje vo vzduchu a má podobu zmontovaného modelu, ak ho trochu zatrasiete. Niektorí outdooroví nadšenci sa naučili vytvárať celé parkovisko pomocou podobných turistických stanov. Navyše ich môžete nainštalovať a rozobrať kedykoľvek počas dňa a za akýchkoľvek poveternostných podmienok. S výrobou produktu je však spojená jedna nevýhoda, pretože jeho výhoda sa zmení na skutočný problém, ak neviete, ako zostaviť stan pre osem. Schéma je veľmi jednoduchá, ale ak máte čo do činenia s dvojitým alebo trojitým dizajnom, predsieň a markízou, odborníci odporúčajú precvičiť postup spoločne, zapamätajú si všetky miesta ohybov a vynaložia primerané úsilie.

Spočiatku zložte model do plochého tvaru. V závislosti od typu stanu by ste mali skončiť so štvorcom, obdĺžnikom alebo trojuholníkom. Potom zložte všetky strany do jednej a položte na zem. Jeden koniec potiahnite smerom k sebe a stan zatlačte na opačný okraj. Hneď ako uvidíte, že oblúky majú podobu ôsmej postavy, otočte ich do kruhu.

Je potrebné poznamenať, že ak ľavák nevie, ako zostaviť stan s ôsmymi, schéma demontáže by sa mala vykonať jednoducho opačným smerom. Prax trochu doma, po ktorej už môžete ľahko urobiť všetky potrebné manipulácie v prírode.

1 krok - nájdenie miesta.

Nájdite miesto pre budúce bývanie. Je žiaduce, aby poloha bola čo najrovnomernejšia a bez kameňov, tyčiniek a ďalších vecí. V takom prípade môžete svoje miesto jednoducho vyčistiť. Kľúč, kam budete mať vchod a akým smerom bude vaša hlava smerovaná. Ak je drsnosť, sneh a iné - vyčistite budúce miesto ubytovania.

2 kroky - vytiahnite stan

Všetky veci získame z prípadu a pozeráme sa na jeho úplnosť. Existujú rôzne typy stanov, ale vo všeobecnosti je možné rozlíšiť takúto súpravu: vnútorný stan, markíza, oblúky, kolíky.

Ak existuje obvod, starostlivo ho preštudujte (okruh som osobne nevidel nikde). Ak nie, potom nájdite vnútorný stan, líši sa farbou (najčastejšie jasne žltou), prítomnosťou vchodov a sieťou proti komárom, nestratíte.

Rozložíme ho na vami vybrané miesto, samozrejme, zdola dole.

3 krok - nastavenie oblúkov

V prípade, že pod oblúky, berieme tie oblúk, Sú to rúrky a v nich lano. Tu je všetko jednoduché. Zostavíme oblúk do jedného celku, nalepíme ho do slučky na vnútornom stane (v rohoch), prevlečeme ju cez diagonálu do druhej slučky a potom urobíme tento podvod druhým oblúkom. Potom stačí pripevniť vnútorný stan k oblúkom pomocou upevňovacích prvkov (upevňovacie prvky vo forme plastovej spony).

4 krok - hodiť stan

Hádzame markíza, Aby sa všetky vstupy zhodovali. Klikneme na stan do vnútorného stanu (v rohoch). Vytiahneme kolíky a vložíme do slučiek. Kolíky v uhle, ak nie, sú vyrobené z dreva alebo pritlačené kameňom. На тенте есть различные веревочки, они служат для растягивания, их привязываем к деревьям или приделываем к земле колышком. На этом этапе очень важно, чтоб вы растянули свою собранную палатку как можно сильней (не поломайте только).

Pin
Send
Share
Send
Send