Užitočné tipy

Aktualizácia ovládačov grafických kariet NVIDIA

Pin
Send
Share
Send
Send


Po inštalácii do vášho počítača NVIDIA Update prehľadá váš hardvér a skontroluje aktuálnu verziu ovládača, aby zistila, ktorý ovládač je potrebný pre vašu NVIDIA GPU. Tieto informácie sa odošlú spoločnosti NVIDIA na kontrolu aktualizácií. Môžete nastaviť požadovanú frekvenciu kontroly aktualizácií. Môžete tiež určiť, či chcete upozorňovať na verzie beta a či chcete povoliť kontextové upozornenia na paneli.

Metóda 1: Skúsenosti s GeForce

GeForce Experience je súčasťou softvéru NVIDIA a inštaluje sa spolu s ovládačom pri manuálnej inštalácii balíka stiahnutého z oficiálnej webovej stránky. Softvér má mnoho funkcií vrátane sledovania vydania nových verzií softvéru.

K programu môžete pristupovať zo systémovej lišty alebo z priečinka, v ktorom bol predvolene nainštalovaný.

  1. Systémová lišta

Tu je všetko jednoduché: musíte zásobník otvoriť a nájsť v ňom zodpovedajúcu ikonu. Žltý výkričník označuje, že sieť má novú verziu ovládača alebo iného softvéru NVIDIA. Ak chcete program otvoriť, musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu a vybrať Otvorte NVIDIA GeForce Experience.

Priečinok na pevnom disku.

Tento softvér je v priečinku predvolene nainštalovaný „Program Files (x86)“ na systémovej jednotke, t. j. kde sa priečinok nachádza «Windows», Je to tak:

C: Program Files (x86) NVIDIA Corporation NVIDIA GeForce Experience

Ak používate 32-bitový operačný systém, priečinok bude iný bez registra „x86“:

C: Program Files NVIDIA Corporation NVIDIA GeForce Experience

Tu musíte nájsť spustiteľný súbor programu a spustiť ho.

Proces inštalácie je nasledujúci:

  1. Po spustení programu prejdite na kartu "Ovládače" a stlačte zelené tlačidlo "Na stiahnutie".

Ďalej musíte počkať, kým sa balík stiahne.

Po dokončení procesu musíte vybrať typ inštalácie. Ak si nie ste istí, ktoré komponenty chcete nainštalovať, verte softvéru a vyberte "Express".

Po dokončení úspešnej aktualizácie softvéru zatvorte program GeForce Experience a reštartujte počítač.

Metóda 2: „Správca zariadení“

V operačnom systéme Windows existuje funkcia na automatické vyhľadávanie a aktualizáciu ovládačov pre všetky zariadenia vrátane grafickej karty. Ak chcete používať, musíte sa dostať do Správca zariadení.

    Voláme „Ovládací panel“ Windows, prepnite do režimu zobrazenia „Malé ikony“ a vyhľadajte požadovanú položku.

Ďalej v bloku s grafickými adaptérmi nájdeme našu grafickú kartu NVIDIA, kliknite na ňu pravým tlačidlom myši av kontextovej ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte „Aktualizovať ovládače“.

Po vyššie uvedených akciách získame prístup priamo k samotnej funkcii. Tu si musíme vybrať „Automatické vyhľadávanie aktualizovaných ovládačov“.

Metóda 3: Manuálna aktualizácia

Manuálna aktualizácia ovládačov znamená ich nezávislé vyhľadávanie na webovej stránke NVIDA. Táto metóda sa môže použiť, ak všetky ostatné nepriniesli výsledky, to znamená, že sa vyskytli akékoľvek chyby alebo poruchy.

Pred inštaláciou stiahnutého ovládača sa musíte uistiť, že webová stránka výrobcu obsahuje novší softvér ako ten, ktorý je nainštalovaný vo vašom systéme. Môžete to urobiť tým, že pôjdete na Správca zariadení, kde by ste mali nájsť svoj grafický adaptér (pozri vyššie), kliknite naň pomocou RMB a vyberte "Vlastnosti".

Tu na karte "Driver" vidíme verziu softvéru a dátum vývoja. Je to dátum, ktorý nás zaujíma. Teraz môžete vyhľadávať.

    Prejdeme na oficiálnu webovú stránku NVIDIA v časti na stiahnutie ovládačov.

Stránka na stiahnutie Tu si musíme vybrať sériu a model grafickej karty. Máme sériu adaptérov 500 (GTX 560). V tomto prípade nie je potrebné vyberať rodinu, to znamená názov samotného modelu. Potom kliknite na tlačidlo OK "Search".

Ďalšia stránka obsahuje informácie o revízii softvéru. Máme záujem o dátum vydania. Pre spoľahlivosť na karte „Podporované produkty“ Môžete skontrolovať, či je ovládač kompatibilný s naším hardvérom.

Ako vidíte, dátum vydania ovládača v systéme Windows 7 Správca zariadení a stránka je iná (stránka je novšia), čo znamená, že môžete upgradovať na novú verziu. hit Stiahnite si teraz.

Po presunutí na ďalšiu stránku kliknite na „Prijať a stiahnuť“.

Po dokončení sťahovania môžete pokračovať v inštalácii po ukončení všetkých programov - môžu narušiť normálnu inštaláciu ovládača.

    Spustite inštalátor. V prvom okne sa zobrazí výzva na zmenu cesty rozbalenia. Ak si nie ste istí správnosťou svojich krokov, ničoho sa nedotýkajte, stačí kliknúť OK.

Čakáme na dokončenie kopírovania inštalačných súborov.

Ďalej Sprievodca inštaláciou skontroluje, či systém neobsahuje potrebné vybavenie (grafická karta), ktoré je kompatibilné s týmto vydaním.

Ďalšie okno inštalátora obsahuje licenčnú zmluvu, ktorú je potrebné akceptovať kliknutím na tlačidlo „Prijmi, pokračuj.“.

Ďalším krokom je výber typu inštalácie. Tu tiež ponecháme predvolený parameter a pokračujeme kliknutím "Next".

Od nás sa nič viac nevyžaduje, program sám vykoná všetky potrebné kroky a reštartuje systém. Po reštarte sa zobrazí správa o úspešnej inštalácii.

Tu sú možnosti aktualizácie ovládača pre grafickú kartu NV>

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Pin
Send
Share
Send
Send