Užitočné tipy

Menštruačné šálky

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 12 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 18. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Menštruačný pohár (menštruačný pohár) je silikónový, TPE alebo latexový pohár, ktorý zhromažďuje menštruačný tok bez toho, aby ho absorboval ako tampón. Existuje veľa rôznych značiek, takže pred zakúpením šálky by ste mali zvážiť niekoľko vlastností.

Kroky Upraviť

Byť informovaný. Ak ste boli vychovávaní v spoločnosti, kde sa takéto šálky nepoužívajú, môžu sa vám zdať zvláštne. Menštruačné šálky sú však zdravšie, hospodárnejšie a pohodlnejšie ako tradičné dámske hygienické výrobky. V tomto článku sa dozviete viac o menštruačných šákoch a rozhodnete sa o kúpe.

Rozhodnite sa, ktorý menštruačný pohár značky chcete kúpiť. Akonáhle určíte, ako dlho a aký veľký pohár chcete, skontrolujte rozmerovú mriežku. Nie všetky poháre sú rovnakej veľkosti, hoci pre vás môže byť vhodná akákoľvek veľkosť, ale po premýšľaní pred zakúpením si môžete vybrať vhodný šálka požadovaného objemu.

 • „Dĺžka“: niektorí výrobcovia vyrábajú šálky, malé aj veľké - dlhé 4 cm a veľké - takmer 6 cm dlhé. Používaný pohár bude pod krčkom. Ak je krčka maternice blízko vagíny, pravdepodobne sa vám budú zdať kratšie menštruačné šálky ako Ladycup, Lunette, Fleurcup alebo Yuuki. Ak je krčka maternice blízka, kalich by nemal byť dlhší ako vzdialenosť od krčka maternice k vagíne (ak je krčka maternice čiastočne v menštruačnom kalíšku, potom sa pravdepodobne objaví medzera a presakovanie). Ak je krčka maternice vysoká, pravdepodobne sa vám bude hodiť veľká šálka, napríklad Divacup, Naturcup alebo Shecup, a budete mať väčšie pohodlie pri veľkej šálke, pretože ak ju chcete odstrániť, bude ľahšie sa k nej dostať. Preto predtým, ako sa rozhodnete, ktorý menštruačný kalíšok kúpiť, zistite, či sa nachádza krčka maternice vysoká alebo nízka:
  • Počas menštruácie sledujte pohárik, pretože krčka maternice sa bude nachádzať v rôznych polohách v rôznych obdobiach menštruačného cyklu. Okrem toho ju môžete sledovať na niekoľko rôznych dní menštruácie, pretože krčka maternice nemôže byť každý deň na rovnakom mieste.
  • Opatrne a pomaly vložte čistý prst pozdĺž zadnej steny a nie do pošvy, okolo panvovej kosti, svalov a určitého „prázdneho“ priestoru.
  • Prejdením prstom po okolí nájdite „mincu“, ktorá sa cíti ako špička nosa. Krčka maternice je guľatá hrbolček, so strednou depresiou.
  • Pred dotykom krčka maternice si všimnite, ako hlboko prst vstúpil, a zmerajte prst pomocou pravítka, aby ste videli, koľko cm alebo mm krčku maternice. Ak je krčka maternice taká vysoká, že ju nenájdete, jednoducho zmerajte dĺžku trochu viac ako váš prst.

 • „Objem“: zvážte aj to, aké veľké je vaše absolutórium. Niektoré šálky obsahujú iba 11 ml a iné až 29 ml. V „najsilnejší“ deň svojho obdobia sledujte, koľko tampónov používate a ako často ich meniate. Potom pomocou hodnôt absorbancie tampónov nižšie vypočítajte objem výboja za dvanásť hodín. Toto bude počiatočný požadovaný objem vášho šálky. V každom prípade je lepšie preceňovať ako podceňovať, takže pohár môžete meniť príliš často. Absorpcia tampónov je v rozsahu 10 až 20 ml, ale v tomto prípade bude tampón úplne nasýtený a začne stekať. Ak používate tampóny a neexistuje spôsob, ako presne vypočítať požadovaný objem, stačí si vybrať medzi šálkou malého objemu (10 - 16 ml), stredného (17 - 22 ml) alebo veľkého (23 - 29 ml).
  • sporý / stredný výboj: 6-9 ml
  • mierny prietok: 9-12 ml
  • hojný výtok: 12-15 ml
  • veľmi silný výtok: 15-18 ml

   estetika: Menštruačné šálky sú dodávané v mnohých farbách. Prichádzajú s matným alebo lesklým povrchom, sú dodávané s krúžkami alebo bez prstencov. „Ponytails“ môžu byť duté, ploché alebo valcovité, niektoré šálky majú namiesto „ponytails“ aj krúžky alebo gule. Všetky tieto nuansy závisia od značky a toto je ďalšia vlastnosť, ktorá by sa mala zohľadniť pri kúpe menštruačného pohárika.

   Koniec koncov, chcete, aby odteraz vás menštruácia už nikdy v ničom neprerušila? Potom si kúpte menštruačný pohár toho všetkého - od 450 ₽ práve teraz!

   Menštruačný kalíšok je inovatívny hypoalergénny výrobok na intímnu hygienu žien.

   Nahrádza tampóny a podložky. Chráni až 12 hodín bez výmeny. Opakovane použiteľné, slúži až 10 rokov!

   Prázdninová sezóna je tu!

   Menštruačný pohár je to, čo potrebujete, a práve teraz!

   Strávte každý deň odpočinku s maximálnym potešením bez straty minúty! Obdobie už vás neobmedzuje na nič.

   Všetky položky sú na sklade. Vyberte si práve teraz, nemá zmysel hľadať lacnejšie! Nevzdávajte sa až neskôr, vyberte si práve teraz, aby sa vám podarilo prijať vašu objednávku pred odchodom!

   Koniec koncov, s miskou v absolútne každý deň, môžete:

   • Plávať v otvorenej vode. Oceán! More!
   • Plávanie v bazéne, návšteva kúpeľov, sauna, fitnes miestnosť!
   • Noste akékoľvek naj sexiálnejšie spodné prádlo! Misky nie sú viditeľné!
   • Spať v noci v akejkoľvek polohe a dokonca aj bez spodného prádla!
   • Oblečte sa do svojich obľúbených módnych odevov! Biele a chudé oblečenie.
   • Môžete sa voľne pohybovať - ​​skákať, behať, ohýbať, plaziť sa, stáť na hlave! A toto nie je obrazový výraz!
   • Zapojte sa do jazdy na koni, jogy a gymnastiky!
   • Cestujte voľne, bez premýšľania, kde za 2 - 3 hodiny môžete vymeniť tesnenie.
   • To všetko môžete urobiť 12 hodín so spoľahlivou ochranou!

   Nemôžete len jednu vec - obmedziť sa na čokoľvek!

   Absolútna dôvera v úplnú ochranu po dobu 12 hodín. Pojme 4-krát viac ako najpriestornejšie podložky a tampóny. Hypoalergénny lekársky silikón. Pre zdravých ľudí - neexistujú žiadne kontraindikácie!

   Životnosť misiek je 10 rokov! Vyplatí sa o niekoľko mesiacov. I. žiadny úlovok. Misky sú naozaj pohodlné.

   Sloboda a dôvera - predovšetkým!

   Vyberte si svoje vlastné dary, je ich niekoľko:

   • Poštovné zdarma pri objednávke od 2 500 ₽
   • Doručenie zdarma na odberné miesto pri objednávkach od 3 500.
   • Doručenie zdarma kuriérskou službou pri objednávke od 4 500 ₽
   • 5% zľava s celkovou objednávkou 6 000 ₽
   • Pri objednávaní 2 kusov misiek - kozmetická taška ako darček! Vyberte a pridajte darčekovú kozmetickú tašku s cenou „0“ ₽ do objednávky v časti „Kozmetické tašky a kabelky na uskladnenie“.
   • Pri objednávaní akejkoľvek misky typu „Onlycup“ dezinfekčné tablety Protefix ako darček.
   • Pri kúpe misky "ekonomika" - saténové vrecko ako darček!
   • Pri prvom nákupe misy dávame lubrikant.
   • 1.Take 2. Pay * Platba je možná po obdržaní objednávky.

   Čo sú menštruačné šálky

   Menštruačný pohár je alternatívou k tradičným hygienickým prostriedkom počas menštruácie. Je to vlastne miska alebo chránič úst vyrobených zo silikónu s chvostom. Nainštaluje sa na krčka maternice a zhromažďuje všetok výtok, potom sa vyberie a premyje. Toto je opakovane použiteľný produkt, to znamená, že jedna misa stačí na niekoľko rokov. Môže mať rôzne veľkosti, tvary, tuhosť a farby.

   Dievčatá nášho redakčného tímu sa rozhodli skontrolovať menštruačné čiapky na sebe a úprimne povedať všetko, čo cítili.

   História 1, asi prvá palačinka hrudkovitá

   Natasha, 28 rokov

   miska: MeLuna Classic Stem S, 1299 rubľov.

   Menštruačné dni sú pre mňa skutočným mučením. Naozaj nemôžem použiť tampóny: neustále cítiť, že vo vnútri je cudzí predmet, je pochybné potešenie a bez toho by všetko bolelo. S tesneniami takýto problém neexistuje, sú však dosť zákerné a často sa snažia ich prepustiť. Menštruačný pohár sa zdal byť perfektným riešením: minimum rozruchu. Vložil som sa a zabudol som ďalších 12 hodín.

   Ľahko povedať. Najskôr musíte správne vložiť misku.

   Všetko je jednoduché v slovách a obrázkoch, ale tie dve minúty, keď som sa snažil dať pohár tam, kde by malo byť, bolo možné sprevádzať soundtrack z Benny Hill Show.

   V dôsledku toho som hriech vytriedil na polovicu. A potom je tu prekvapenie - je to hoo, ako sa cíti vo vnútri. Od najmenšej veľkosti som nečakal také darebáky. Nie je to ani chvost, o ktorom som mal podozrenie. S tým nie sú žiadne problémy - rozrezal som to na požadovanú dĺžku a to je všetko. Naozaj máte pocit, že máte v sebe nejaké odpadky slušnej veľkosti. Nie kňučanie, a vďaka za to.

   Test v telocvični bol podmienečným úspechom. Pri cviku sa nevyskytli žiadne nepríjemnosti, okrem samotného pocitu cudzieho tela vo vnútri. Zdá sa, že na konci hodiny na to zabudnete, aj keď po slušnej záťaži už môžete zabudnúť na všetko na svete. Nič nevytekalo, neboli problémy ani s extrakciou a umývaním, pretože proces je elementárny.

   Možno to stálo za výber modelu z mäkšieho silikónu. Možno bolo potrebné vyskúšať misku iného výrobcu. Možno som to ja. Tak či onak, doposiaľ geniálny vynález, ktorý je oslavovaný na internete, nepriniesol pozitívny dojem. Skúsim to ďalej, zrazu si na to zvyknem. Ak nie - ahoj, nepríjemné vankúšiky.

   Príbeh 2, dramatický, so šťastným koncom

   Anna, 30 rokov

   miska: Yuuki Classic 2, 1 470 rubľov.

   Keď dievčatá vytiahli šálky z mäkkých vriec príjemnej farby a ja - z obrovského červeného pohára som cítil, že je niečo v poriadku. Objednal som si najväčšiu veľkosť našej strany: pre veľké ženy v panve, ktoré porodili viac ako 30 rokov s ťažkým krvácaním.

   Koniec koncov som videl veľa vecí, ktoré rodili ženu staršiu ako 30 rokov so širokou umývadlom, ale veľkosť sa bála. Zároveň sa môj pohár ukázal byť najhustší a najťažší v porovnaní s inými mäkkými a takmer hodvábnymi pohármi. Obťažovalo sa to.

   V deň X som podľa pokynov dezinfikoval misku priamo v pohári v mikrovlnnej rúre (ahoj k poháru, je to veľmi pohodlné, rýchle a hygienické) a šiel som to skúsiť. Najskôr musí byť misa zložená. Pamätáte si, že som dostal najťažšie? Nechcela sa formovať. Ale porodila som ženu vo veku 30 rokov, samozrejme som ju prinútila.

   A potom som urobil fatálnu chybu.

   Podľa pokynov musí byť misa vložená zložená do pošvy a potom otvorená, po ktorej by sa už malo skontrolovať, ako sa tam nachádza. Tvrdo vybudovanú štruktúru som pustil príliš skoro. Pocity ... Nuž, akoby som bol na stretnutí so zlým gynekológom. Veľmi zlé a je to na mne. Nepamätám si, ako som to odtiaľ vytiahol. Ukázalo sa však, že je potrebné strčiť sa zo srdca a držať ho pod kontrolou až do posledného.

   Druhý pokus bol úspešný, ale veľkosť ... Áno, mám veľmi silné krvácanie, potrebujem veľkú misku, ale okamžite som začal trénovať svaly Kegel, pretože to sakra bolo ako veľmi veľké vaginálne gule. Celkovo som celý týždeň reflexne stlačil tento cudzí predmet a ubezpečil som sa, že je užitočný vo všetkých ohľadoch.

   Proces extrahovania tvrdej misky sa vždy podobal bitke „kto“. Samozrejme, vyhral som, ale toto nie je bitka, na ktorej sa zúčastním. Pretože ak prvýkrát vytiahnete chvost, zdá sa, že všetko natiahnete až do maternice. A ak ju prvýkrát zložíte, aby ste odstránili efekt vákua, potom je to stále akrobacia. Myslím, že je to príliš tvrdý silikón na to, aby sa mohol viniť.

   Miska trochu presakovala. Na každý deň bolo dosť pančuchových podšívok, aby sa zachránilo ľanové plátno z jednej škvrny, ale bez takých pančuchových podšívok by som neriskoval nasadenie bielych čipiek.

   Aj keď v porovnaní s tampónmi a vankúšikmi je to zvyčajne bezvýznamná mínus - zvyčajne sa obťažujem a zblázním sa oveľa silnejšie.

   Miska poskytuje omnoho lepšiu ochranu proti úniku ako najväčšie podložky pripomínajúce lyže a najhrubšie tampóny pripomínajúce polená. Lepšie misku.

   Dokonca som išiel tancovať s miskou, išiel som do telocvične, aby som sa húpal a hral laserovú značku. A nezlyhala. Táto škvrna unikla iba raz. Bola som v nemocnici, musela som sa dostať pred obchádzku lekára a cítila som, že „vákuum“ bolo prerušené (možno kvôli reflexným pokusom o jeho stlačenie?). A všetko, čo striekalo (mimochodom, občas som cítil, že tam striekala krv - nie pre slabé srdce), pretiekli banky. Nečakal som takú závažnosť a zmeškal som lekárov obtok v hygienickej miestnosti.

   Ale viete čo? Objednám si pre seba menšiu misku. Dokonca aj dva rôzne naraz. Pretože pri všetkých akrobaciách, nepríjemnostiach a usporiadaniach pre mňa misa predstavovala desaťkrát menšie problémy ako štandardná sada vankúšikov a tampónov pre ženy s ťažkým krvácaním. Miska ma raz spustila a vankúšiky a tampóny to robia stále.

   Chcem teda povedať: misa je v poriadku, ak si len vyberiete správnu veľkosť. Hlasujem za.

   Strašidelný príbeh 3

   Lena, 25 rokov

   miska: LilaCup Premium S, 899 rubľov.

   Od samého začiatku mojej puberty som si istý užívateľ vankúšikov. Áno, nie je to veľmi pohodlné, najmä v posledných dňoch menštruácie, keď je prietok iba minimálny. Ale iné metódy mi nevyhovovali. Na mori som sa nejako pokúsil použiť tampóny. A túžba nahradiť ich tesneniami zmizla. Pocit kmeňa medzi nohami neprešiel dlho.

   Prečo som sa ako konzervatívca rozhodol vyskúšať menštruačné šálky? Stále o nich hovoria! A hovoria väčšinou pozitívne veci.

   Hneď musím povedať: veľká chyba spočívala v tom, že som pred tréningom necvičil, aby som vložil pohár.

   Prvý bolestivý deň pre mňa som vôbec nechcel predstaviť silikónovú vec. Začalo to o niečo neskôr. Vložil som to zo šiesteho pokusu.

   Spočiatku to bolo veľmi nepríjemné. Najprv. Niekde za hodinu. Snažil som sa zostať zaneprázdnený, ale nevyšlo to. Musel som to vytiahnuť. A potom sa vyskytol druhý problém. Bolo potrebné vyliať obsah zásobníka. A to pre mňa, ako človeka, ktorý nedokázal vidieť krv, bol tichý hrôza. Potom som nebol schopný prekonať chrapot a misa zostala ležať. Zrejme až do budúcnosti. Keď mentálne vyrastiem a učím sa, ako zvoliť správnu veľkosť.

   Príbeh 4 plný nádeje

   Polina, 29 rokov

   miska: MeLuna Classic Ring M, 1299 rubľov.

   Osobitne neverila, že pohár je vhodný. Kvôli pokrivým rukám a večnému nedostatku času som sa s aplikátorom už dávno prepnul na tampóny: nie je možné urobiť chybu ani v priebehu niekoľkých sekúnd. Miska bola stále príliš atraktívna.

   Toto je to, čo som si uvedomil po 5 dňoch experimentu:

   1. Musíte sa pripraviť na svoje obdobie. Nejedná sa o tampóny, ktoré si môžete kúpiť v každom rohu, ak zabudnete v predstihu vyhodiť pár do batohu. Miska by sa mala umyť, variť 3 minúty, vložiť do čistého vrecka a nezabudnite si ju vziať so sebou.
   2. Prvýkrát je lepšie vložiť misku do kúpeľne alebo skôr do kúpeľa. Možno to stálo za to experimentovať pred začiatkom menštruácie, ale ako obvykle som zabudol. Aspoň šťastie v čase X je doma. Krivé ruky sa náhle nestáli rovno, bol som zaneprázdnený asi 5 minút. Miska sa nechcela narovnať a utesniť dovnútra a potom to ďalších 20 minút mierne uniklo.
   3. Ak nemáte šťastie, musíte trénovať. Možno na nejakú dobu. Počas niekoľkých nasledujúcich dní som sa nikdy nenaučil, ako rýchlo a efektívne vložiť misku. Ukázalo sa, že ho umiestnite do 15 sekúnd. Vyberalo to asi 10 minút, vystrašilo sa a po pol hodine alebo hodine, keď odchádzala nádej na samotesnenie misy, prešla všetko. Všeobecne nie je prekvapujúce, že som sa neodvážil hrať s novým hygienickým výrobkom mimo domu.
   4. S extrakciou nebudú žiadne problémy. Pred experimentom som sa prehrabával na internete a našiel životný hack pre krivorukov: kúpiť misku nie s chvostom, ale s prsteňom, uviazať lano a pokojne spať. Rovnako ako misa nie je stratená, ktokoľvek môže strunu vytiahnuť bez toho, aby sa jej obsah vylial panikou. Stručne povedané, urobil som to. A prvýkrát som si uvedomil, že sa bojím zbytočne a lano určite nepotrebujem.

   Budem pokračovať v experimente. Miska sa cítila až v prvej polhodine po zavedení, potom som na ňu bezpečne zabudla. Starostlivosť sa neobťažovala. Teraz je to malá vec: naučte sa, ako rýchlo a správne umiestniť misku. A môžete zabudnúť na tampóny. Pravdepodobne.

   Príbeh 5 Final

   Masha, 32 rokov

   miska: Mooncup A, 2 191 rubľov.

   Vybral som si Mooncup misku vyrobenú z priehľadného a dosť hustého silikónu. Materiál je príjemný na dotyk. Keď som skúmal misky na obrázkoch, vyzerali zväčšene. V skutočnosti sa misa ľahko zmestí do dlane. Pripojený bol bavlnený skladovací vak.

   Napriek malej veľkosti misky jej inštalácia nebola taká jednoduchá. Najprv som zložil pohár najjednoduchším spôsobom, písmeno „C“ a otvoril sa na samom začiatku pošvy. Bolo to veľmi bolestivé a ja som ju nejako vykríkol. Po chytení dychu som sa rozhodol urobiť ďalší pokus a zložiť misku zložitejším spôsobom: jedna hrana sa ohýba dovnútra takmer k spodnej časti misky, v dôsledku toho nie je ľahké ju otvoriť a je kompaktnejšia, ľahšie sa zavádza.

   Tento čas sa podarilo nastaviť do vhodnej hĺbky. Pohár sa okamžite otvoril dovnútra, nemusel som ho posúvať v smere hodinových ručičiek a vykonávať iné manipulácie, ktoré uľahčujú otváranie. Саму чашу я не ощущала внутри, но мешался хвостик. Его я в итоге укоротила вдвое.

   Пользоваться чашей однозначно удобнее, чем прокладками. Ощущаешь чистоту и свежесть.

   У меня чаша не протекла за время использования, хотя я даже прогулялась с ней в довольно активном темпе. V porovnaní s tampónmi sa mi zdajú zatiaľ pohodlnejšie, ale je to pravdepodobnejšie, pretože sú viac známe.

   Moja misa bola pre mňa zrejme príliš veľká, pretože nejaký čas po inštalácii som začal cítiť tlak zvnútra. Z tohto dôvodu som chodil s ňou iba 2 hodiny, potom som sa umyl, znova vložil a chodil ďalších 1,5 hodiny. Keď sa pokúsila ísť s toaletou na záchod, zdalo sa, že zasahuje. Snažil som sa to vyjadriť hlbšie, ale bolo to nepríjemné. Tak som sa rozhodol, že veľkosť ešte nie je moja.

   Keď som vytiahol šálku, bol som uľavený. Neodvážil som sa s ňou spať: bál som sa, že po 8 hodinách takéhoto tlaku všetko bude bolieť.

   Vybratie misky nie je také ťažké, vyžaduje sa však obratnosť. Je potrebné pevne zobrať misu za základňu a pri rozbití vákua ju pomaly, ale isto vytiahnuť. Keď som to prvýkrát vytiahol, znova sa prudko otvoril na samom východe a tieto pocity už nechcem znova zažiť. Neviem si predstaviť, ako by som mohol misku extrahovať na verejnom mieste.

   Chcem si objednať menšiu misku. Možno od inej značky. Líšia sa tvarom, hustotou silikónu. Je škoda, že šálky sú stále dosť drahé, trochu sa ospravedlňujem za peniaze, aby vyskúšali všetko a našli perfektnú možnosť.

   Na druhej strane, ak budete misku používať stále, môžete na hygienických výrobkoch ušetriť značné množstvo.

   Aký je výsledok

   Hygienické výrobky - individuálna vec. Preto sa musíte rozhodnúť, či menštruačné šálky sú pre vás vhodné alebo nie. Nevzdávajte sa okamžite, ak sa cítite nepohodlne: manipulácia s touto vecou vyžaduje trochu zručnosti. Možno budete s výsledkom spokojní a už sa nevrátite k obvyklým tesneniam.

   Toľko pre prvú výhodu!


   Maloobchodná cena menštruačného pohára je dnes okolo 1 500 rubľov. Trochu drahý Porovnať s nákladmi na tampóny alebo doštičky. Ak zmeníte tesnenie / tampón tak, ako by malo, tj každé 4 hodiny, 30 zmizne počas jednej menštruácie. Na jeden rok - 360, počas celého 37-ročného reprodukčného obdobia (od 13 do 50 rokov) na 444 menštruačného krvácania použije jedna žena 13 320 vankúšikov / tampónov.

   Milujete prírodu tak, ako ju milujem?

   Je zrejmé, že ide o veľmi, veľmi približnú aritmetiku, ale len si predstavte rozsah problému - v našej krajine sa počas roka vyhodí viac ako 10 miliárd použitých hygienických výrobkov. Vrstva vankúšikov a superabsorpčných tampónov odolná proti vlhkosti - výrobky na rafináciu oleja. Podľa environmentalistov je na výrobu jedného tesnenia potrebné asi 100 g tejto horľavej kvapaliny.

   Na trhu sa nachádzajú aj tampóny vyrobené z celulózy. V Rusku je ropa, hojné sú aj lesy, ale mnoho žien, vedených túžbou zachrániť svet okolo seba, sa rozhodlo používať menštruačné šálky. Bolo by naivné? Netvrdím, ale taký pohľad je a zaslúži si rešpekt.

   Koľko krvi stratíme?

   Objektívne naznačujú, že miera straty menštruačnej krvi je vážny zdravotný problém. Každá žena hodnotí svoju menštruáciu odlišne, ale určite nikto neodpovie: „Och, stratím asi 40 ml krvi za päť menštruačných dní.“ Aj pri strate krvi okolo 200 ml na cyklus môže pacient pokrčiť plecami a povedať: „Áno, mám normálnu menštruáciu, ako všetci ostatní ...“.

   Opakovane použiteľné húštiny sú odstupňované, ich objem je presne známy, takže ich použitie na stanovenie množstva stratenej krvi je veľmi jednoduché. Niekedy odporúčam používať misku špeciálne na tento účel.

   Nečítate ani pokyny?

   Pamätám si, že pomerne dlhý letný slnečný deň, keď som si kúpil svoje prvé balenie tampaxových tampónov. Pozorne som si tieto pokyny preštudoval, zoznámil som sa s obrázkami a prvýkrát som sa dozvedel o syndróme toxického šoku STH.

   Tento impozantný stav sa vyvíja u žien, ktoré počas menštruácie používajú tampóny v dôsledku rýchleho rastu kolónií stafylokokov aureus. Našťastie je STH veľmi zriedkavá, predpokladá sa, že je ovplyvnená genetickou predispozíciou. Ochorenie je spojené s použitím superabsorpčných tampónov a predĺženým pobytom tampónu vo vagíne.

   Vynára sa otázka: Existuje riziko rozvoja tejto závažnej a niekedy fatálnej choroby pri používaní menštruačných pohárikov? Už 13 rokov - od roku 1996 do roku 2009 - sa na svete predalo viac ako 100 miliónov menštruačných pohárikov. Za celú túto dobu nebol zaznamenaný ani jeden prípad STS. Agentúra FDA prijala sedem sťažností od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti (ťažkosti pri odstraňovaní misy, vaginálnej infekcie a alergickej reakcie) a dve sťažnosti od spotrebiteľov (ťažkosti s extrakciou). To nám, samozrejme, umožňuje hovoriť o vysokej bezpečnosti produktu.

   Je to určite vhodné?

   Ženy, ktoré sa vyhýbajú hygienickým tampónom, sú obzvlášť opatrné pri používaní menštruačných pohárikov.

   "Misky sú pravdepodobne veľmi nepríjemné." Snažil som sa použiť tampóny - to je také nechutné! Zasahujú, trú sa a stále sa zdá, že sa chystajú vypadnúť. “

   Ženská vagína je koncipovaná od prírody s ohybom v tvare „police“. Pri správnom - skôr hlbokom - zavedení tampónu pokojne „leží na polici“ a nikde sa nepohybuje, netiera ani nepučúva. Správne nainštalovaný tampón žena jednoducho necíti. Ak vás tampón obťažuje, zamyslite sa: Čo robíte zle?

   Ženy, ktoré úspešne používajú tampóny, sú menej konzervatívne a sú pripravené vyskúšať nové „zariadenie“. Hygienické vložky sa im zdajú úplne nepríjemné kvôli nepríjemnému pocitu „debaty“ a nepríjemnému zápachu.

   Bez ohľadu na to, aké moderné tesnenia sú „priedušné“, film odolný proti vlhkosti stále vytvára „skleníkový efekt“, ktorý narúša prenos vzduchu a tepla.

   Menštruačný kalíšok si zachováva všetky výhody tampónov: umožňuje vám nosiť nohavičky akéhokoľvek tvaru a dokonca (!) - so zakázanými hrnčekmi. Všetky misky môžete použiť pri plávaní a pri športe. Dnes sa na trhu objavila nová odroda - mäkké menštruačné šálky. Môžu byť jednorazové a opakovane použiteľné (používané v rovnakom cykle). Mäkké misky vám dokonca umožňujú mať sex v „týchto“ dňoch.

   Nie je to hygienické!

   Mnoho žien sa obáva potreby spracovania a sterilizácie nezvyčajného zariadenia, vyhlasujú: „Toto nie je hygienické!“. Nie je hygienické chodiť s jednou podložkou celý deň. Všeobecne platí, že všetko nie je tak strašidelné.

   Prečítajte si tiež:
   SMART menštruačný pohár

   Po prvé, misa je individuálna. Dať jej „vilify“ priateľku za to určite nestojí. Samotný desivý proces sterilizácie je jednoduchý a nenáročný. Sme pokojní v súvislosti so sterilizáciou plechoviek pri domácom konzervovaní alebo potrebou sterilizovať detské bradavky a fľaše.

   Na začiatku každého cyklu môžete misku prevariť v hrnci alebo použiť sterilizačný roztok a potom ju umyť mydlom pod tečúcou vodou. Vložte a vyberte misku čistými rukami. Rovnaké pravidlo platí pre výmenu hygienických vložiek / tampónov.

   Po ukončení menštruácie sa musí produkt umyť, vysušiť a uložiť do vrecka na tkanivá (zvyčajne súčasťou balenia). Nepoužívajte šálku bez vyprázdnenia viac ako 12 hodín pri slabom vybití. Rozšírené presvedčenie, že šálka a tampón „hromadia infekciu vo vnútri“, nie je nič viac ako populárne mylné predstavy. Nikto nič neukladá. Tampón sa absorbuje, misa sa jednoducho zbiera. Tampón sa mení, misa je prázdna. Neplánujú sa žiadne úspory.

   Každopádne je to niečo strašné!

   Na svete existuje veľa žien, pre ktoré je takýto úzky kontakt s menštruačným tokom jednoducho neprijateľný a samotná myšlienka zavedenia určitého predmetu do vagíny vyvoláva pocit znechutenia. To znamená, že „excentrické“ menštruačné šálky nie sú pre nich určené. Hlavnou nevýhodou zariadenia je vlastne nejaká zvláštnosť a neobvyklosť.

   Samozrejme, existujú aj prípady alergickej reakcie na hypoalergénny silikón. Žena sa môže obávať, že nebude rozumieť, keď je pohár už plný, a je potrebné ho okamžite vyprázdniť. Časom používatelia chápu, ako často by sa to malo robiť, a necítia sa príliš obáv z „únikov“.

   Pre gynekológa je dôležitý iba jeden aspekt - menštruačné šálky nepoškodzujú zdravie ženy, a preto môžu byť pohodlnou, bezpečnou, hospodárnou a ekologickou alternatívou k tradičným hygienickým výrobkom. Nie je to škoda odporúčať - vyskúšajte to!

   Pin
   Send
   Share
   Send
   Send