Užitočné tipy

Ako používať chlieb Panasonic

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste si zakúpili stroj na výrobu chleba, mali by ste to vedieť ako používať domáci chlieb (mulinex, Philips, šarlátový, Panasonic) a ako funguje program na výrobu chleba, Používanie tohto kuchynského spotrebiča je v skutočnosti veľmi jednoduché. Postupné začlenenie chleba. Na základe týchto odporúčaní by ste si mali prečítať pokyny na obsluhu konkrétneho modelu, ktorý ste si zakúpili. Najbežnejším odporúčaním pre všetkých domácich pekárov je použitie iba kvalitných, nevypršaných prísad do pečiva.

Ako pripraviť chlieb stroj na prvé pečenie

Ako zapnúť a spravovať domáceho pekára? Predtým, ako do siete zapojíte zariadenie na výrobu chleba, musíte získať formulár. Vytiahnite za rukoväť. Ďalej musíte zaistiť, aby hnetacia lopatka pekárne neobsahovala cudzie látky vo forme pekáčov na pečenie, ktoré môžu zostať po prvom použití.

Nalejte vodu do formy. Skontrolujte pokyny. Je možné, že vo vašom prípade je potrebné najskôr pridať sypké prísady. Nalejte múku a pridajte voľné prísady, ktoré sú predpísané na lekársky predpis, napríklad sušené mlieko. Dajte maslo, cukor a soľ na rôzne strany formy. Pred dosiahnutím vodnej vrstvy urobte v strede múky depresiu. Pridajte kvasinky.

Do formy na výrobu chleba vložte formu s prísadami. Pevne ho zaistite. Po spustení rukoväte formulára zatvorte kryt. Pripojte spotrebič. Vyberte požadovaný program, veľkosť chleba a farba kôry, Kliknite na tlačidlo „Štart“. Začne sa proces miesenia cesta. Na konci tohto procesu budete počuť zvukový signál. V tomto okamihu môžete pridať nasledujúce potrebné prísady (sušené ovocie, hrozienka).

Na konci režimu domáci chlieb dajte signál o pripravenosti chleba. Na zastavenie procesu použite tlačidlo Stop. Po otvorení veka vyberte chlieb. Použite kuchynskú rukavicu. Otočte formu, aby ste vybrali chlieb. Ako ďalej používať stroj na výrobu chleba? Malo by sa samozrejme nechať vychladnúť. Forma a čepeľ by sa mali umyť. Pozrite si video čo je chlieb, ako je chlieb usporiadaný a ako funguje domáci chlieb.

Programy a funkcie

Sada programov v pekárni chleba závisí od zložitosti modelu. Čím viac funkcií má, tým drahšia je jeho cena. Môžete si kúpiť lacnejší model s jedinou funkciou pečenia chleba, ale pre rodinu to môže byť malé. V zložitejších modeloch existuje veľa funkcií: môžete si vybrať veľkosť bochníka, nastaviť časovač a dokonca aj farbu kôry. Ak nastavíte časovač na konkrétny čas, napríklad na 8:00 ráno, skúste nepoužiť potraviny podliehajúce skaze, ako je mlieko a vajcia.

Existujú „hlavné“ a „rýchle“ spôsoby pečenia chleba. V hlavnom režime chlieb miesi cesto, stojany a pečie cesto. V rýchlom režime sa chlieb pečie oveľa rýchlejšie vďaka skráteniu času na zdvihnutie cesta. Bochník sa ukazuje byť menej veľkolepý, ale zároveň zostáva chutný. V režime „cesto“ sa hnetie. Kysnuté cesto sa dá použiť na pečenie v konvenčnej rúre. Niektoré modely môžu mať špeciálne režimy na miesenie cesta na pizzu, bochník a iné. Existujú tiež režimy pečenia muffínov alebo iných drobných vecí bez droždia.

Niektoré modely majú režim vykurovania, čo je veľmi výhodné, ak potrebujete odísť a nemáte čas na to, aby ste pečivo vybrali z rúry.

Dodržiavajte jednoduché pravidlá obsluhy pekárne na chlieb, podľa pokynov a receptov budete mať vždy na stole vynikajúci chlieb.

Základné pravidlá

Na dosiahnutie krásneho, chutného a voňavého pečenia nestačí iba multifunkčný a kvalitný chlieb. Je dôležité venovať pozornosť príprave zariadenia na prácu, kvalite použitých zložiek, sledu účinkov. Ku všetkým modelom je priložený návod, ktorý podrobne popisuje, ako používať chlieb.

Zvážte hlavné odporúčania pre správnu činnosť tohto typu zariadenia.

Správne umiestnenie pekárne

Pekárnička by sa nemala umiestňovať na prievan alebo blízko pracovných horákov. Je potrebné si uvedomiť, že vonkajšia teplota ovplyvňuje kvalitu pečeného chleba. Napríklad sa nemusí veľmi dobre zdvihnúť, ak je zariadenie na chladnom mieste a naopak - ak je príliš horúce, príliš stúpne.

akcie Postup

Pred položením komponentov do formy sa uistite, že je úplne čistá a či je miešacia lopatka na svojom mieste. Naplnená misa sa vloží na miesto a veko sa uzavrie. Zvolí sa program pečenia, stlačí sa stupeň vyprážania kôry a začiatok (alebo je nastavený časovač). Počas procesu miesenia sa môže stroj na pečenie chleba otvoriť riadením konzistencie cesta. Ak je to potrebné, môže sa pridať múka alebo tekutina. A ak recept obsahuje prítomnosť špeciálnych zložiek (hrozienka, sušené marhule, orechy atď.), Potom je lepšie dať ich za stáleho miešania. Stroj vydá zvukový signál na konci skúšobnej výrobnej fázy a začne proces pečenia. V súčasnej dobe nezdvíhajte kryt. Pec tiež informuje o pripravenosti chleba bzučiakom. Teraz môže byť otvorená a vybratá forma.

Je dôležité! Dodržiavajte bezpečnostné pravidlá - misku vyberajte iba v kuchynských rukaviciach, nevykláňajte sa nad otvorenú pekárničku chleba a neopierajte sa o ňu. Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel sa dá vyhnúť popáleninám.

Otočte misku a jemne ňou zatraste, vyberte chlieb. Ak je to potrebné, môžete ľahko zaklopať na drevenú dosku. Je dôležité nezabudnúť získať špachtľu. Po ochladení je chutný domáci chlieb pripravený na jedenie. Teraz zostáva chlieb upratať - umyte ho, utrite dosucha a vyberte ho až do ďalšieho použitia. Je to potrebné iba vtedy, keď je zariadenie úplne vychladnuté.

Bežné problémy s pečením, spôsoby ich riešenia

Ženy v domácnosti sa často sťažujú, že chlieb nevzrastá. Dôvodov môže byť niekoľko: nevyužité droždie, nesprávny výber pracovného programu, nedostatok cukru v záložke. Malé množstvo kyslíka v múke môže tiež znížiť krásu cesta, preto musí byť prepečené pred pečením.

Stáva sa, že cesto dobre padne a potom odpadne a chlieb dopadá bez chuti. Môže k tomu dôjsť tým, že zariadenie na výrobu chleba bolo umiestnené v prievane alebo v chladničke. Neukladajte príliš tenké cesto. Nabudúce budete musieť urobiť zmeny v recepte a pridať múku.

Ak cesto nie je pečené, znamená to, že objem prísad nezodpovedá kapacite misy alebo veko zariadenia nebolo pevne uzavreté. Príliš veľký súbor ďalších zložiek (najmä tých, ktoré obsahujú tuk - orechy, smotana, maslo) môže tiež spôsobiť podobný problém. Naopak, pri nedostatku tuku sa ukáže, že chlieb je príliš suchý.

Výber programu

Pred použitím chleba sa musíte dôkladne pozrieť na jeho displej. Musí sa nachádzať na tlačidle „Menu“ (Menu) - vyberie si druh chleba (s otrubami, pšenicou, francúzskymi vajcami, atď.). Najčastejšie sa na zariadeniach nachádza aj tlačidlo „Veľkosť“, ktoré vyberá veľkosť pečenia (malá - 500 g, stredná - 700 g, veľká - 900 g). Okrem toho môžu byť kachle vybavené tlačidlom Crust - stredné, ľahké, vyprážané. Pred vložením prísad do rúry pomocou tlačidiel popísaných vyššie nastavte všetky potrebné parametre.

Stiahnutie prísad

Po rozhodnutí o tom, aký bude druh a hmotnosť chleba, môžete do nakladača vložiť potrebné ingrediencie. Ponúkame približný počet výrobkov na pečenie stredne veľkých kotúčov:

  • sušené droždie - 1,5 lyžičky
  • pšeničná múka - 450 gramov (3 odmerky),
  • teplé mlieko alebo voda - 310 ml,
  • cukor - 1,5 - 2 lyžice. lyžica,
  • soľ - 1 - 1,5 čajovej lyžičky,
  • rastlinný olej - 1,5 lyžice. lyžice.

Výrobky sa vkladajú postupne: najprv droždie, potom múka, cukor, soľ, voda alebo mlieko, maslo. Potom zatvorte veko sporáka a stlačte tlačidlo „Štart“. Samotný chlieb bude cesto miesiť a upiecť. Na displeji sa zobrazí doba hnetenia a pečenia. Po pečení chleba vás upozorní zvukový signál. Potom musíte kliknúť na tlačidlo Stop a hotový chlieb vybrať.

Existujú modely, ktoré okrem chleba hnetú rôzne druhy cesta (droždie, knedle), piecť muffiny a dokonca uvariť džem. Predtým, ako začnete používať chlieb, musíte si preštudovať „Menu“. Kliknutím na toto tlačidlo zobrazíte možnosti tohto zariadenia. Rôzni výrobcovia môžu mať rôzne vybavenie a ovládacie prvky. Zvážte, ako používať chlieb rôznych značiek.

Domáce pekárne na chlieb "Mulineks"

Domáce pekárne MOULINEX sú dnes veľmi populárne. Spomedzi mnohých modelov si môžete vybrať možnosť, ktorá má niekoľko foriem na pečenie. V takomto stroji na pečenie chleba môžete variť nielen tradičný chlieb, ale aj kalach, bohaté buchty a mnoho ďalšieho. Okrem toho vám prístroj umožňuje zvoliť jednu z troch dostupných úrovní pečenej kôry, čo je veľmi dôležité pre rodiny, v ktorých má každý člen svoje vlastné preferencie. Niektoré modely majú funkciu, ktorá umožňuje pečenie v teple. Ako používať chlieb Mulineks?

1. Pomocou tlačidla ponuky vyberte program.

2. Hmotnosť produktu sa nastaví s hmotnosťou.

3. Ak to program umožňuje, zvolí sa stupeň vyprážania kôry.

4. Tlačidlo "+ -" znamená oneskorené spustenie a inštaláciu v časovom programe.

5. Na všetkých modeloch sú tlačidlá "Štart" "Zastaviť" "Zrušiť".

Na konci operácie zariadenie zapípa. Pečacia misa má špeciálny nepriľnavý povlak, takže pečenie nebude mať spálené strany. Ku všetkým strojom na pečenie chleba je navyše pripojená kniha receptov, odmerná lyžica a pohár.

Domáce pekárne "Redmond"

Pekári chleba z ochrannej známky REDMOND sa vyznačujú kompaktnými rozmermi, tichým chodom, pomerne jednoduchým a intuitívnym rozhraním a kvalitným pečením, ktorého hmotnosť je 0,5 - 1 kg. Je možné získať inú farbu kôry. Ako používať chlieb Redmond? Výrobky majú 17 až 25 programov. Vďaka automatickému ohrevu po dobu jednej hodiny si prístroj udržuje optimálnu teplotu vareného jedla. Odložený štart vám umožňuje nastaviť čas začiatku varenia.

Lopatka na miešanie cesta je namontovaná na tyči, forma je dôkladne namazaná olejom, sú umiestnené prísady a sú nastavené programy.

Ako používať chlieb Panasonic?

Existujú dva spôsoby pečenia chutného a zdravého chleba:

  • "Basic". Chlieb miesi cesto, súpravy a pečie.
  • "Rýchlo." Chlieb sa v tomto režime pečie oveľa rýchlejšie, pretože sa znižuje čas potrebný na zdvihnutie cesta. Pečenie nie je také veľkolepé, ale chutné.

Všetky prísady je potrebné pridávať v určitom poradí, presne podľa receptu, inak to môže výrazne ovplyvniť kvalitu pekárenských výrobkov.

Hnetenie sa vykonáva v režime „Cesto“. Na niektorých modeloch môžu existovať špeciálne režimy na testovanie bochníka, pizze atď. Môžu existovať aj režimy pečenia rôznych muffinov a oveľa viac.

Prítomnosť dostatočne veľkého výberu automatických programov umožňuje používateľom, aby nestrávili osobný čas pečením pekárskych výrobkov, ale zverili túto prácu univerzálnemu zariadeniu. Do misky stačí pridať prísady a nastaviť čas začiatku pečenia.

Pin
Send
Share
Send
Send