Užitočné tipy

20 vecí, ktoré musíte urobiť, keď ste v škole

Pin
Send
Share
Send
Send


Na konci učebných osnov ponúkame učiteľom 12 spôsobov, ako rozveseliť seba a študentov. Využite naše nápady na príjemné dni v škole.

Školský rok bol, ako obvykle, jasný a rušný a skončil celkom nečakane. Vieme, že vy a vaši študenti si tento rok budete pamätať s mnohými radostnými chvíľami. Mnohým priniesol víťazstvo a pomohol urobiť dôležitý krok k dosiahnutiu stanovených cieľov.

Ponúkame vám zaujímavé nápady, ktoré pomôžu jasne zakončiť školský rok a zanechajú pozitívne spomienky na celé leto!

Nápady čakajúce na leto

1. Počítajte dni pred sviatkami

Počkajte v triede odtrhávací kalendár vytvorený študentmi. Budete potrebovať hrubú lepenku s farebným tematickým vzorom a k nej priložené hárky s číslami označujúcimi počet dní do leta. Plechy je možné pripevniť obojstrannou páskou, gombíkmi alebo PVA lepidlom.

rada: Namiesto odtrhovacieho kalendára môžete použiť balóny. Loptová hra sa môže zmeniť na denný rituál. Na začiatku dňa obsluhujúci hráč nafúkne loptu, napíš na ňu značkou, koľko dní zostáva pred sviatkami, vymaľuje a zdobí. Na konci dňa môžete slávnostne roztrhnúť loptu.

2. Pamätajte na odchádzajúci školský rok

Vytvorte si dosku so spomienkami. Každý študent na ňu môže zavesiť nálepku s krátkym popisom svetlej udalosti odchádzajúceho roka. Napríklad: „Vyhral som olympijské hry v matematike!“, „Navštívil som koncert svojej obľúbenej skupiny.“

Deti budú mať záujem zdieľať svoje spomienky a čítať o výsledkoch svojich spolužiakov.

3. Pripravte si nezvyčajné pohľadnice

Aby bola pohľadnica zaujímavá, pripravte si portréty školákov v profile, na ktorý študenti hovoria alebo dokonca kričia. Vystrihnite fotografiu a nalepte ju na farebnú lepenku. Ďalej prilepte z bieleho listu blank, ktorý sa podobá vložkám, ktoré sa používajú v komikse na sprostredkovanie myšlienok hrdinu.

Deti môžu na svoju kartu napísať želania alebo jednoducho zdieľať svoje myšlienky a predložiť kartu svojmu milovanému učiteľovi, spolužiakovi alebo najlepšiemu priateľovi.

4. Vyzdobte triedu v lete

Použite tematické letné atribúty, ktoré vy alebo vaši študenti môžete priniesť z domu na ozdobenie triedy. Môžu to byť mušle, starý fanúšik, tematické letné knihy. Hlavná vec nie je preháňať to, pretože chlapci sa môžu rozptýliť a zabudnúť, že školský rok ešte neskončil.

Zamilujte sa do učiteľa

Ach, ten učiteľ informatiky je tak roztomilý. Je tiež mladý a zdá sa, že sa na vás neustále pozerá. A začervenáva sa. Ale bez ohľadu na to, ako ste sa zamilovali, nezabudnite, že je to nezákonné a so svojimi fotografiami musíte len povzdychať a robiť roztomilé koláže. Zoznámte sa s našimi radami o tom, čo robiť, ak sa do učiteľa zamilujete.

ELLE GIRL Magazine

Váš obľúbený časopis vo vhodnom formáte

Magazín pre dievčatá ElleGirl.ru - váš sprievodca svetom módy, krásy a jazdy. Ak máte záujem o moderný šatník, módny make-up, filmové spravodajstvo, show business, hviezdny život, osobné vzťahy a ich vyhliadky - váš virtuálny časopis pre dievčatá je vždy po ruke. Jedným kliknutím zistíte, ako sa budú rozvíjať vzťahy postáv seriálu, ako vyzerajú vaši obľúbení herci v reálnom živote, kde ich uvidia v blízkej budúcnosti, aké mládežnícke udalosti na vás čakajú, ako sa na ne pripraviť a oveľa viac. Aby ste držali krok s módnymi udalosťami, stačí si prečítať najmódnejší časopis pre dievčatá - ElleGirl.ru.

© 2019 ELLEGirl, vydavateľstvo Hearst Shkulev / Hirst Shkulev Publishing LLC. Všetky práva vyhradené.

Kreatívne nápady za poslednú hodinu

1. Vykonávame hitparádu vedomostí

Dajte chlapcom prázdne listy papiera a navrhnite si vyrobiť si vlastný TOP-10. Každá položka na zozname je zaujímavou témou alebo jednoducho faktom, ktorý sa študent naučil v lekcii alebo pri príprave domácich úloh. Napríklad: „Objavil som Buninovu prácu“, „naučil som sa, ako vytvárať ukazovatele v hodinách technológií“, „naučil som sa multiplikačný stôl“, „zistil som, že platypus nemá žalúdok!“

2. Tobolka s časom varenia

Táto myšlienka je tak stará ako svet, ale každý rok sa stáva čoraz obľúbenejšou. Príprava časovej kapsuly zachytáva a zaujme prvákov a absolventov. Pripomeňme, že časová kapsula je odkaz do budúcnosti určený pre seba alebo pre školákov v budúcnosti. Najjednoduchším a najodolnejším formátom kapsuly je plastová fľaša alebo nádoba a jej obsahom je list so správou a pozdravy z minulosti.

rada: Do kapsuly pridajte malé suveníry alebo symbolické dary. Môžete tiež vložiť disk Flash s fotografiami alebo videozáznamom.

3. Píšeme správu našim nástupcom

Táto myšlienka je podobná časovej kapsule, ale líši sa v dôsledku množstva funkcií. Pointa je jednoduchá - chlapci píšu správu študentom, ktorí študujú o rok mladší a svoje miesto zaujmú budúci rok.

V tejto správe môžete zdieľať tipy, hovoriť im, s akými ťažkosťami sa môžu stretnúť pri konkrétnej lekcii, aké zaujímavé veci ich v tejto triede čakajú atď.

4. Pripravujeme plán udalostí na leto

Aby bola letná dovolenka bohatá a nezabudnuteľná, je potrebné pristupovať k jej plánovaniu zodpovedne. Pomôžte deťom pripraviť si vlastný dovolenkový plán, do ktorého môžu zahrnúť svoje túžby a sny.

Mimochodom, dávame farebné medzery všetkým účastníkom súťaží a súťaží o osobný plán na leto. Účastníci si ho môžu vytlačiť a zadať tam najdôležitejšie veci a plány.

Fotografie nápady pre dovolenku line

1. Vytvorte „hovoriace“ fotografie

Môžete si urobiť zábavné fotografovanie pomocou našich šablón. Stiahnite a vytlačte ich. Nechajte chlapcov vybrať šablónu, ktorá sa im najviac páči.

2. Zachyťte svoj výkon na fotografii

Možno je pre každého študenta školský rok výzvou a skúškou, ktorá mu dáva veľa príjemných emócií. Pomôžte deťom cítiť radosť, že v ich školskom živote zostal ďalší test, a dôstojne si s tým poradili.

Usporiadajte si fotenie s našimi maskami.

3. Vyrábame motto triedy

Príďte s triednym heslom alebo sloganom pre odchádzajúci školský rok. Vytvorte ho z našich šablónových listov a urobte originálnu skupinovú fotografiu. Každý študent môže mať jedno alebo dve písmená.

4. Použite svoju obľúbenú tabuľu

Originálne fotenie sa môže uskutočniť priamo v triede. Ak to chcete urobiť, ozdobte tabuľu tematickými výkresmi. Ak vaši študenti študujú v špecializovanej triede, napríklad fyzickej a matematickej, môžete ako kresbu použiť vzorce, kresby a schémy. Na pozadí tabule je lepšie fotografovať samostatne, s rodičmi a učiteľmi alebo v malých skupinách 3-4 ľudí.

rada: Pripojte sa k nášmu videoreklamu „Last Call 2017“. Všetci účastníci budú môcť na konci školského roka poďakovať učiteľom a školákom z celého sveta a pre každého pripravíme pamätné ceny. Pripomíname vám, že účasť je dobrovoľná a bezplatná!

Predmet diskusie: Dúfame, že sa vám naše tipy páčia. Ale možno máte svoj vlastný, originálny a osvedčený spôsob, ako diverzifikovať posledný deň školského roka. Zdieľať?

Pin
Send
Share
Send
Send