Užitočné tipy

Vytváranie svetov pre figuríny

Pin
Send
Share
Send
SendPravdepodobne ste niekedy premýšľali o magickom svete, ale nikdy ste sa nepokúsili vyjadriť svoje myšlienky na papieri? Postupujte podľa našich tipov a vytvorte nádherný fantasy svet!

Rozhodnite o civilizácii. Premýšľajte o tom, ako budú vyzerať jeho obyvatelia. Najskôr premýšľajte o základných charakteristikách fantasy sveta a života jeho obyvateľov. Pomôže to určiť základnú myšlienku vášho sveta.

S týmto vedomím môžete začať popisovať svojich obyvateľov. Ich tvorba, opis histórie, kultúry, životného štýlu, zbraní, potravín, vzdelávania, vlády, dopravy atď. Určte rozsah civilizácie. Môžete mať jednu dominantnú kultúru alebo niekoľko rôznych kultúr s odlišnými zvykmi.

Poďte s názvom vášho sveta. Ak chcete, môžete to zmeniť neskôr, ale musíte niekde začať. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je vziať svoje meno ako základ. Môžete použiť ľubovoľné slová s dobrým zvukom alebo dokonca „hrať“ so slovami. Názvy miest v zahraničí sú tiež dobré.

Názov by mal charakterizovať jeho obyvateľov. Napríklad, ak je to bojový svet alebo svet obývaný škriatkami, potom by malo meno zodpovedať.

Premýšľajte nad krajinou sveta. Aká bude jeho úľava: kde sú púšte, kde sú hory, lesy. Naplánujte si prostredie. Napríklad to môže byť púštna planéta, ľadovcový asteroidový pás, lunárny les alebo to môže byť tradičnejšie prostredie, ako na našej Zemi, ale s inými tvormi a rastlinami.

Vytvorte divočinu pre svoj svet. Ako základ si môžete vziať živočíšne kráľovstvo Zeme, ale ak hľadáte dobrodružstvo, príďte s vlastným!

Zuby, tesáky, pazúry, šupiny, kožušiny, krídla, oči, končatiny - tieto prvky sa dajú použiť na vytváranie zvierat.

Prečítajte si knihy o neobvyklých chybách a obyvateľoch hlbokého mora. Koniec koncov, sú to najneobvyklejšie tvory na svete, sú ako mimozemšťania na našej Zemi.

Vytvorte svetový príbeh. Akonáhle budete mať predstavu o tom, kto sú obyvatelia a čo robia, je čas pre nich vytvoriť minulosť. Opíšte, ako sa vyvinuli z inej formy života, alebo boli súčasťou experimentu s galaxiou.

Kto alebo čo dalo vzniknúť životu na planéte? Aké významné udalosti zmenili priebeh sveta? Ako sa civilizácia na planéte zmenila v priebehu histórie. Boli tam vojny, alebo bolo všetko celkom pokojné?

Rozhodnite sa, aký jazyk ľudia hovoria, alebo vymyslite svoj vlastný. Hovoria anglicky? Po francúzsky? V španielčine? Alebo v úplne novom jazyku? Ak chcete vidieť, ako to urobil profesionál, prečítajte si Pána prsteňov. John Ronald Ruel Tolkien vytvoril celé jazyky, takže postavy majú „príbeh“, ale zriedka ich používa iba na sprostredkovanie dôležitých vecí. Toto dáva jeho svetu dojem autentickosti, čo by inak nebolo.

Poďte s folklórom. Aké sú mýty v každej krajine? Vytvárajte nočné hororové príbehy, vytvárajte rozprávky a fiktívne legendy alebo proroctvá (napríklad mayské kalendárne proroctvá).

Pomysli na model každodenného života pre všetky krajiny. Aké hry hrajú deti? Ktoré krajiny sú chudobné? Ktoré sú bohaté? V ktorých domoch žijú obyvatelia krajiny? Ako pracujú a ako odpočívajú?

Vytvorte mapu sveta. Najprv nakreslite oblasti zeme, ako sú kontinenty, a veľké množstvo vody alebo iné geografické prvky, ktoré má váš svet, pridajte hranice.

Rozhodujte o politických hraniciach: krajiny, štáty a mestá.

Pomenujte miesta. Prejdite z veľkých na menšie, takže budete mať niekoľko veľkých objektov a veľa malých. Najprv pomenujte hlavné prvky: kontinenty, oceány, púšte, lesy atď. Predstavte si každú krajinu ako jej hlavné mesto.

Nakreslite náčrt mapy. Nakreslite pôdu, uistite sa, že sú pozemné hranice odsadené (napríklad pobrežie), a nielen rovné alebo zakrivené. Pridajte malé ostrovy. Použite grafický zápis. Používajte jednoduché symboly: trojuholníky pre hory a body pre mestá (pokiaľ nie ste umelec a nechcete krásne kresliť hory, malé domy a mestské hrady). Potom napíšte mená. Nezabudnite podpísať veľké písmená názvy kontinentov, ako sú názvy krajín, a názvy krajín viac ako názvy miest atď. Rozhodnite o veľkosti symbolov miest a urobte ďalšie označenia hlavných miest, krajín a provincií.

Vyfarbte mapu. To sa dá urobiť akýmkoľvek spôsobom, ktorý je pre vás vhodný, trochu upravte všetko ... a karta je pripravená!

Zadajte všetok materiál a vytlačte ho vo forme knihy. Môžete prísť s úvodom a napísať zvyšok, akoby to bola vedecká literatúra alebo fantastický príbeh, ktorý ste vymysleli vy.

TIP:

  • či geniálne! Nemysli na to, čo sa im môže páčiť, rob to, čo ti dáva radosť alebo radosť!
  • nie starať sa o menšie chyby. Ak v procese vytvárania mapy zistíte, že jedno z miest sa napríklad zmenilo na jazero, nevymažte ho. Môžete si predstaviť mesto, ktoré tu bývalo zaplavené.
  • Príbeh je úžasná pokladnica nápadov. Nájdite tému, ktorá vás zaujíma, ako sú vojenské záležitosti alebo starodávne zázraky sveta, a vyhľadajte užitočné informácie v knižnici alebo na internete.
  • i ak máte dobrú pamäť, v každom prípade si zapíšte všetko, inak môžete zabudnúť na dôležité podrobnosti.
  • nie začnite opisom podrobných detailov, najskôr ako základ a nechajte odtiaľ prichádzať nápady.
  • nie Neváhajte a sledujte alebo preskočte ktorýkoľvek krok tejto príručky. Toto je len návod pre vašu kreativitu.

Pin
Send
Share
Send
Send