Užitočné tipy

Manikúra s krátkymi nechtami doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý vie, že krátke nechty sú nielen vhodné, ale aj atraktívne pre ľudí opačného pohlavia. Klasické oválne štvorcové tvary zdobené pastelovými farbami vyvedú každého človeka do šialenstva a urobia z vás obľúbeného medzi priateľmi. Povieme vám, ako si doma urobiť krásnu manikúru: fotografia krok za krokom na krátkych nechtoch ukáže ľahké a krásne nechtové umenie.

Hygienická manikúra


Prvá vec, ktorú začína dobrá manikúra, je ošetrenie nechtov. Pozrime sa podrobne na to, ako sa tento proces odohráva:

 1. Štartujte nechty na suché nechty, Odrežte nepotrebnú dĺžku a jemne prikrývajte požadovaný tvar klincom. Súbor presne jedným smerom: to zabráni poraneniu nechtovej platne a ďalšiemu delaminácii.
 2. Nalejte teplú vodu do miskytam pridajte tekuté mydlo. Umyte si ruky a posaďte sa: nasledujúcich pár minút musíte stráviť s prstami dole vo vode.
 3. Vyberte prsty z vody a utrite dosucha. Ak vaša kutikula rastie rovnomerne, potom uprednostňujte neupravenú manikúru. Zasuňte kôru pomarančovej tyčinky k spodnej časti nechtu. Manikúrou čalúnenia sa po preradení prebytočné množstvo odstrihne nožničkami na nechty alebo pinzetou. Pred zápasom ich dezinfikujte alebo utrite alkoholom. V prípade poranenia ošetrite ranu peroxidom vodíka.
 4. Pomocou pinzety odstráňte drsnú pokožku na špičkách nechtov., Utrite peroxidom.
 5. Olej alebo špeciálny kozmetický výrobok z obchodu votrite do kože okolo nechtov. Urobte kruhovú masáž prstov a rúk.
 6. Vykonajte dekoratívny náter nechtovpodľa vašich preferencií.

Dot manikúra


Najjednoduchší typ dekoratívneho náteru, po monofónnom. Pred farbením doplňte ihlu alebo špáradlo.

 1. Doštičky nechtov natierajte plnou farbou podľa výberu.
 2. Nalejte kvapku laku na kúsok papieratam ponorte špáradlo.
 3. Náhodne si všimnite nechty alebo vynašiel.

Špáradlom môžete vytvoriť veľké množstvo kresieb: vlny, kvety, geometrické tvary.

Na to budete potrebovať:

 • malé ostré nožnice,
 • niekoľko pilníkov na nechty do tvaru,
 • kovové pinzety (ak je manikúra upravená),
 • drevenú alebo kovovú lyžicu na pohyb kutikuly,
 • materiály na zmäkčenie pokožky počas naparovania (morská soľ, špeciálny olej),
 • náušnice, ráfiky,
 • kutikulový olej,
 • látka na odstránenie pestovanej kutikuly,
 • odstraňovač laku na nechty (ak boli nechty natreté)
 • sušiaci fixačný prostriedok
 • odtieň na nechty,
 • krém na ruky.

Ak chcete doma vyrobiť manikúru pre krátke nechty, musíte si vybrať pilník na nechty. Pri ďalšom formovaní taniera zohráva dôležitú úlohu ona. Nesprávny nástroj poškodzuje nechty, vyvoláva výskyt trhlín a vpichov. To vedie k tomu, že nechty vydržia krátku dobu, rýchlo sa odlomia a stratia príťažlivosť.

Okamžite by sa mali vylúčiť bežné kovové súbory. Majú jedinú výhodu - v prípade naliehavej potreby rýchlo skrátime požadovanú dĺžku. Inak takýto nástroj vedie k zraneniam hrudníka. Len za dva dni povedie takéto ošetrenie k delaminácii nechtovej platničky. Oprava poškodeného povrchu a špičky nechtu je veľmi náročná.

Ošetrenie nechtov niekedy trvá niekoľkokrát. V niektorých prípadoch zotavenie trvá dva týždne pri konštantnom pokrytí nechtu obohatenými formuláciami. Ak tenké a slabé nechty neboli predtým spevnené, je pre nich ideálny sklenený pilník na nechty. Jemne leští nechty a dodáva mu potrebný tvar, pričom si zachováva špeciálnu hebkosť a prirodzený lesk.

Manikúra vyzerá skvele po použití súboru zafír. Vyrába sa v rôznych verziách - s hrubozrnnými a jemnozrnnými trieskami. K dispozícii sú aj kombinované modely. Postupne vytesňujú traumatické analógy železa.

Je dôležité

Nepoužívajte hrubozrnné pilníky na nechty s hrubými zrnami. Používajú sa na ošetrenie predĺžených nechtov a nie sú vhodné na tenkú prírodnú nechtovú dosku. Pri ošetrovaní nechtov hrubým pilníkom musí byť dodržaná väčšia presnosť. Môže poškodiť pokožku. A v manikúre sa najlepšie eliminujú nadmerné rezy.

Vodné výkresy


Táto metóda je dosť náročná - Nie všetky dievčatá dokážu dosiahnuť požadovaný výsledok prvýkrát, Postupujte podľa pokynov, aby vaše nechty vyzerali brilantne:

 1. Nalejte do pohára teplej vody.
 2. Kefu natrite jednu kvapku laku do vody: Rozvíja sa a vytvára kruh so zubatými okrajmi.
 3. Dajte pozor, aby sa kvapky v strede kruhu pretrepali s kefami lakov iných farieb.
 4. Prilepte špáradlo do stredu viacfarebného vodného kruhu a začnite vytvárať plátky na povrchu laku: opatrne vykonávajte pohyby, sotva kĺzajte po povrchu. Hlboké preniknutie špáradiel do vody bude mať za následok rozmazané vzory.
 5. Potiahnite pokožku okolo nechtových doštičiek krémom. Jeden prst ponorte do lakového filmu. Vytiahnite pomaly. Na nechte bude vzor vytvorený skôr na povrchu laku.
 6. Pre každý klinec musíte vytvoriť individuálny lak.
 7. Dokončenie manikúry potiahnutím všetkých dosiek fixačným prostriedkom.


Najjednoduchšiu verziu tejto nádhernej manikúry je možné vyrobiť pomocou kozmetickej špongie., Je dôležité vziať do úvahy, že špongia musí mať jemnozrnnú štruktúru. Ak takúto položku nemáte a naozaj chcete manikúru, na umývanie riadu použite špongiu. Prirodzene by to malo byť nové. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Na nechtovú dosku naneste bezfarebný lak, Je lepšie, ak ide o špecializovanú nadáciu s terapeutickým účinkom. Na požiadanie je možné základný lak zafarbiť.
 2. Natrite pokožku okolo nechtov mastným krémomtakže použitý gradient ho nezafarbí.
 3. Na kúsok papiera položte dve kvapky lakov rôznych farieb, Je dôležité, aby kvapky prišli na seba.
 4. Pomocou špáradla zmiešajte prekrížené okraje lakov a skombinujte ich do jedného celku.
 5. Pripravený lak utrite špongiou a pritlačte ho na nechtovú dosku na pár sekúnd. To isté urobte so zvyškom nechtov, nezabudnite aktualizovať lak na špongiu.
 6. Naneste fixačný lak: Vyhladí nerovnosti v nátere a zabráni oderu.

Tajomstvo dokonalej manikúry

 1. Silné rezanie kutikuly zanecháva škaredé stopy na spodnej časti nechtu, je často poškodené a má krížovú kosti. To tiež vedie k jeho veľkému nárastu v budúcnosti.
 2. Kutikula sa opatrne premiestňuje mäkkou handričkou alebo kúskom uteráka.
 3. Po naparení použite drevenú špachtľu. Ak chcete zabrániť zdrsneniu v tejto oblasti, pomôže vám pravidelné používanie zvláčňovacieho oleja na báze bavlny alebo marhúľ.
 4. Rýchly rast nechtov sa zabezpečuje nielen prijímaním vitamínov dovnútra, ale aj vonkajšou expozíciou. Na tento účel sú ideálne soľné kúpele s morskými minerálmi alebo jodizovanými zložkami.
 5. Významný účinok sa očakáva v prípade špeciálneho laku, ktorý obsahuje komplex vitamínov a liečivé zložky.

Manikúra s nálepkami

Vyhrali najmä ženy, ktoré uprednostňujú manikúru doma na krátkych nechtoch ozdobné nálepky na nechty, Môžete si ich kúpiť v každom obchode s kozmetikou, ale najrozmanitejšie možnosti nájdete v špecializovaných predajniach nechtov.
Nálepky majú lepivú vrstvu. Pri tvorbe kompozície manikúry na krátkych nechtoch sa riaďte pokynmi:

 1. Otvorte balenie samolepiek.
 2. Manikúra a naneste základný farebný náter ozdobného náteru.
 3. Nálepku nalepte pinzetou a odtrhnite ju z plachty, Opatrne ju preneste na nechtovú dosku a naneste na zvolené miesto pomocou lepiacej vrstvy.
 4. Stlačiť vatovým tampónom.
 5. Secure vrchný číry lak.

Nechty, na ktoré sa plánuje prenos šablóny, by mali byť úplne suché. Je lepšie, ak sa kresby vložia niekoľko hodín po prvej aplikácii.


Glitterová manikúra nikdy nevyjde z módy, Použite suché flitry, aby krátke nechty mali večerné kúzlo. Nechty natrite prvou vrstvou farebného laku a bez čakania na konečné zaschnutie posypte iskrami chaotickým spôsobom. Krásnou možnosťou je hromadenie lesklých prachových častíc v blízkosti spodnej časti alebo špičky nechtov. Uzamknite výsledok.

Veľmi krásnou možnosťou bude umiestniť štras na jeden alebo dva nechty. To dodá zvláštne kúzlo, urobí váš vzhľad čarovným. Spravidla sa špeciálne lepidlo dodáva s kamienkami, pomocou ktorých sú pripevnené na nechtovej doske.

Použitie kamienky súčasne na všetkých nechtoch je prípustné, ale bude to vyzerať komplikovane. Pamätajte si: muži nemajú radi takúto manikúru, takže ak hľadáte spolužiaka, obmedzte sa na minimum detailov.
Existuje veľa možností pre manikúru pre krátke nechty. Vyzerá to úspešnejšie ako na dlhých: presné vykonanie vás okamžite urobí obľúbeným štýlom medzi priateľmi a známymi. Dúfame, že tento článok je doma krásnou manikúrou: vďaka postupnej fotografii na krátkych nechtoch sa stal špecialistom, ktorý dokáže nechty ľahko spracovať pre seba a pre známych.

Trochu o výhodách

Nie sme obchodníci, ale krátke nechty si vyžadujú oveľa menej starostlivosti a pozornosti, čo znamená menej peňazí. Nie je potrebné pravidelne navštevovať pána, aby korigoval formu alebo aby nalepil zlomený klinec. S manikúrou sa môžete vyrovnať doma, dokonca aj bez akýchkoľvek špeciálnych zručností.

Pri krátkych nechtoch sa nemusíte neustále báť „roztrhnem si pančucháče“, „náhodou poškriabám dieťa“. Bez ohľadu na to, ako banálne, vždy sa chcete cítiť slobodní, čo u dlhých nechtov často nefunguje.

A samozrejme, čo je dnes manikúra bez dizajnu. Z nejakého dôvodu si mnohí myslia, že pre krátke nechty bolo vymyslených niekoľko možností. V skutočnosti sú všetky módne návrhy vhodnejšie len pre krátke nechty. Mimochodom, vedeli ste, že francúzska manikúra pôvodne neupravovala dĺžku?


Manikúra za 20-30 minút

Nepotrebujete veľa času na elegantnú manikúru na krátkych nechtoch, stačí to pravidelne.

 1. Zašlite nechty pomocou pilníka na nechty a získajte požadovaný tvar.
 2. Vytvorte si kúpeľ so svojím obľúbeným produktom, ktorý zmäkčí pokožku.
 3. Ak je to potrebné, kožičku vyberte pomocou špeciálnych nástrojov a nožníc (alebo klieští). Alebo iba posuňte oranžovou tyčinkou.
 4. Nechty prikryte lakom alebo gélovým lakom. Môžete si zvoliť dizajn, alebo sa môžete obmedziť na jednofarebnú manikúru - bude to vyzerať rovnako na krátkych nechtoch.
 5. Navlhčite kutikulu olejom. Tento krok sa môže a mal by sa opakovať každý deň - zaistí sa krása vašich rúk.

Dizajn, dizajn a design znova

Už sme spomenuli: existuje veľa možností, predstavíme si aspoň pár z nich. Trend smerom k zdobeniu krátkych nechtov je relevantnejší ako kedykoľvek predtým.

Manikúra Ombre. Iba ten najopatrnejší dnes sa nepokúsil vytvoriť hladký prechod z jednej farby na druhú. Existuje veľa workshopov, ktoré ukazujú, ako najlepšie a ako to urobiť správne. Niektoré zachytávajú prechody v termálnych lakoch, ale to je iný príbeh. Medzitým sa pozrite na fotografiu a uistite sa, že krátke nechty môžu vyzerať veľkolepo.


Dievčatá nikdy netrpeli nedostatkom nápadov, ale niekedy chcete niečo veľmi jednoduché. Pre takéto prípady je vhodný dizajn Beverly Hills. Manikúra sa vykonáva pomocou jemných odtieňov perlete. Niečo ako Francúz, ale „úsmev“ nie je taký výrazný.


Na krátkych pazúrach vyzerajú dobre všetky druhy kvetov, srdiečok a iných roztomilých kresieb. Akrylové farby alebo nálepky, ktoré vám pomôžu. A samozrejme, ženy zriedka dokážu odolať romantickej manikúre: pastelové odtiene nielen zdobia obraz, ale tiež dobre udržiavajú vzhľad rúk.


Romantika je romantika, ale nemohli sme si pomôcť, ale grafický dizajn sme si všimli na krátkych nechtoch, akoby pre nich bol vytvorený.


nástrahy

Všetko je v poriadku, ale pre manikúru na krátkych nechtoch existuje niekoľko odtieňov.

 • Správna forma rieši, ak nie všetko, potom veľa. Vyberte si pravouhlý, ak máte dlhé prsty, v iných prípadoch je lepšie vytvoriť klasický ovál.
 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať pokožke. Nenechajte ho rásť, na zmäkčenie a odstránenie použite špeciálne prostriedky.
 • Nechty by mali mať rovnakú dĺžku. Na krátkych nechtoch je rozdiel viditeľný, ale my chceme skutočne dokonale krásnu manikúru.
 • Je lepšie opustiť objemový dizajn, modelovanie sa tu vizuálne nehodí. Navyše, ako sme už uviedli, existuje mnoho ďalších možností!
 • Grafika a tmavé odtiene sú najlepšie pre obdĺžnikové nechty a romantika a kvety budú na ovále vyzerať skvele. Francúzština je vhodná pre akúkoľvek formu.

Dnes sa stále viac uprednostňujú krátke nechty. Nemôžete ich pestovať celý rok a stále zakaždým, keď svojich priateľov prekvapíte milosťou a krásou manikúry!

Druhy manikúry

Manikúra na nechtoch sa vykonáva niekoľkými spôsobmi. Najbezpečnejšou a najjednoduchšou metódou je nepoznaná metóda. Dá sa zvládnuť rýchlo, je jednoduchšie ako hardvérové ​​spracovanie. Manikúra bez obriezky je nevyhnutná pre ľudí s citlivou a jemnou pokožkou na rukách, dospievajúcich a deťoch. Infekcia je vylúčená, pretože nepoužíva nožnice a nástroje na orezávanie kutikuly. Mali by ste si dať pozor na poškodenie nožničkami, pinzetou a pilníkmi na nechty. Môžu byť bolestivé v citlivej oblasti blízko nechtu.

Etapy neobsadenej manikúry

Ruky sa odporúča pár minút naparovať v kúpeli s prídavkom tekutého mydla, peny alebo morskej soli. Pred ďalším pôsobením sa pokožka rúk a každého nechtu dôkladne utrie uterákom, kým úplne nevyschnú. Celý klinec a jeho základňa sú pokryté špeciálnym nástrojom určeným na odstránenie kožičky. Čas expozície je uvedený v špeciálnych pokynoch na skúmavke.

Prebytočný materiál sa odstráni pomocou bavlnenej podložky. Zvyšky zmäknutej kutikuly sa pomocou drevenej špachtle posúvajú na spodok nechtu. Pri kúpe palice by ste sa mali pýtať na jej kvalitu, aby bola vyrobená z mäkkého, lešteného materiálu. Najlepšie je oranžová palica. Pri spracovaní nechtovej platne sa na vytvorenie tvaru použije pilník na nechty.

Ak sa má lak používať v manikúre, nechty sa pred aplikáciou ošetria špeciálnym olejom. Povrch je odmastený a potiahnutý zvoleným lakom. A až po zaschnutí je základ nechtu rozmazaný kozmetickým výrobkom s jemnou textúrou - krémom alebo olejom.

Technika lemovania

Orezávanie manikúry sa vykonáva pomocou nástroja, ktorý odstráni keratinizovanú pokožku okolo nechta alebo oreže kutikulu. Pred parením rúk sa odstráni lak z predchádzajúcej manikúry, prebytočné zarastené špičky sa opatrne odstránia nožnicami. Nezabúdajte, že necht bude vyplnený, takže orezanie doštičky sa neodporúča príliš krátko.

Pri použití pilníka na nechty by sa pohyby mali pohybovať od okraja do stredu. Nemôžete podať náhle nechty a chmúrne nechty, čo vedie k ďalšej stratifikácii tkaniva. Prostriedok na zmäkčenie pokožky sa jemne vtiera do pokožky na spodnej strane nechtu. Potom sa ruky držia v teplom kúpeli so soľou. Ruky sa sušia uterákom.

Koža naparovaná okolo nechtu sa odstráni pinzetou. Hrany sú upravené opatrne. Ak nie sú dostatočne zmäknuté, môže sa pri odstránení poškodiť pokožka. V takom prípade sa odporúča použiť antiseptikum.

Doska na nechty sa odmastí odstraňovačom laku na nechty. Odporúča sa používať látku bez acetónu. Na lepšiu ochranu laku na nechtoch môžete použiť bezfarebný podklad, potom naneste hlavnú farbu a prikryte fixačným prostriedkom navrchu. To bude dať nechty špeciálny lesk.

Hardvérová manikúra

Manikúra pomocou písacieho stroja si vyžaduje zručnosti. Malo by sa to robiť iba na suchých rukách. Pomocou tohto zariadenia trvá spracovanie nechtu krátku dobu. Zariadenie má niekoľko dýz na drvenie, pílenie, rezanie kutikuly. Počas prevádzky rýchlo rotujú.

Kombinovať hardvér a úpravu manikúry nie je možné. Technológia ich použitia je iná. Pre manikúru s okrajmi sa odporúčajú dobre naparené a mokré ruky. Ak použijete mlecie zariadenie na mokrej kutikule a doštičke, bude to mať za následok vážne zoslabenie nechtu a iné zranenia.

Hardvérová manikúra nezahŕňa predparenie. Počas spracovania nechtu je zariadenie mierne naklonené tak, že je pod miernym uhlom. Pohyby dýzy by sa mali vykonávať od strednej časti po okraj.

Po odstránení kutikuly a tvarovaní sa uskutoční odmasťovanie a lakovanie. Podľa štatistík predstavuje manikúra hardvéru pri správnom zaobchádzaní menšie škody ako vyžínač.

Tvar nechtov

Pre krátke nechty musíte určiť tvar tak, aby vyzerali perfektne. Во внимание берётся длина пальцев и размер кисти. Для длинных пальцев можно выбирать любую форму, даже прямоугольную. Скрыть недостатки крепких и коротких фаланг поможет классический овал.V prípade nafúknutých štetcov sa uprednostňuje okrúhly tvar alebo tvar kvapky.

odporúčania:

 • dĺžka klincov by mala byť rovnaká, akákoľvek odchýlka v tomto ohľade bude nápadná,
 • nechty sa dajú vizuálne predĺžiť, ak používate tmavé odtiene laku, zvislé vzory alebo ak na stranách nechty nenatierate okraje nechtu,
 • volumetrický dizajn, korálky, kamienky sú v krátkej podobe neprijateľné
 • pre obdĺžnikovú platňu sú ideálne geometrické vzory a farebná grafika,
 • Pred prácou musí byť celý nástroj dezinfikovaný alkoholom,
 • aby nechty nezožltli z farebného laku, pod ktorým natierajú základný bezfarebný podklad,
 • nerovnomerné doštičky s nechtami sú predbrúsené,
 • semišová látka môže nechty dobre vyleštiť,
 • aby sa nechty nelúpali, po kúpeli sú dôkladne utreté suchou handričkou,
 • laky nie je vždy možné použiť na maľovanie nechtov, potrebujú odpočinok.

Španielska manikúra

Na farbenie nechtov sa používajú hlboké a nasýtené odtiene s prúžkami. Manikúra dobre skrýva tenkú dosku na nechty.

Špeciálny štýl francúzskej manikúry, ktorý sa dá robiť doma. Kombinuje jasné farby. Typická bunda sa vyznačuje pastelovými farbami a bielou špičkou a najodvážnejšie odtiene možno použiť v umeleckej maľbe. Bielu špičku nechtu možno tiež kombinovať s akoukoľvek farbou.

Vďaka jednoduchej domácej technike vám nezávislá starostlivosť o ruky umožňuje opustiť drahé služby salónov, kde vyrábajú rôzne druhy manikúry.

Pin
Send
Share
Send
Send