Užitočné tipy

Ako plakať úmyselne a rýchlo: tipy pre hercov a ďalšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Prejav emócií sa javí iba ako elementárny. Ale niekedy nie je také ľahké „vytlačiť“ slzy od seba bez dobrého dôvodu. Ako plakať na objednávku, ak je to jednoducho potrebné? Napríklad počas rodinné hádky, keď sú vyčerpané všetky ostatné argumenty. Alebo ak ste herec na scéne. V tomto článku sa zameriame na to, ako spôsobiť slzy presne vtedy, keď sú potrebné.

Čo sú to slzy a prečo sú vôbec?

Proces slzenia slúži ako určitá ochrana tela pred vysychaním a znečistením očnej rohovky. Slzy nielen čistia naše oči, ale tiež im dodávajú užitočné vitamíny a minerály. Preto je v zásade užitočné plač.

A slzy môžu pomôcť v rôznych situáciách. Spravodlivý sex sa obzvlášť často uchýlil k tejto metóde manipulácie. Napríklad každý vie, že pomocou sĺz je ľahšie prinútiť človeka vzdať sa, urobiť niečo príjemné alebo sa dokonca vrátiť do svojej rodiny.

Stáva sa, že slzy v očiach sedia samy. A stáva sa, že je to iba hrudka v hrdle a oči sú suché. V tomto prípade je pre iných ťažké pochopiť, že vás skutočne ublížili alebo vám ublížili.

Napokon, pri hraní na pódiu alebo vo filmoch sú často potrebné slzy. Toto vytvára pôsobivý účinok na publikum a prelomí zaslúžený potlesk. Preto sa mnohí zaujímajú o otázku, ako spôsobiť v očiach slzy. Tu je niekoľko spôsobov, ako zvíťaziť.

Učenie sa od hercov

Profesionálni herci môžu prirodzene spôsobiť slzy, pretože používajú špeciálne techniky. Napríklad, preniknutý tragédiou určitej epizódy, je celkom realistické plakať už od prvého odberu. Môžete sa to naučiť v každodennom živote. Hlavná vec je sústrediť sa doslova abstraktne od zvyšku sveta a ponoriť sa do situácie. Skúste to nacvičiť doma a potom sa vyrieši otázka, ako spôsobiť slzy v správnom čase.

Akákoľvek smutná alebo dotyková pamäť z vlastného života alebo života blízkych veľa pomáha. Najmä ak ste emocionálny a tvorivý človek. Herci to tiež používajú: zvyknú si na úlohu svojho hrdinu, tak sa s ním tak veľmi vedia, tak živo „počnú“ jeho osud, že sa stane ich vlastným.

Najlepší pomocník je výraz tváre

Ako spôsobiť v sebe slzy rýchlo a prirodzene? Niekedy stačí akceptovať plačúci výraz. Vaše svaly tváre si „zapamätajú“ fyziológiu a s veľkou pravdepodobnosťou sa do očí vtrhnú slzy.

Táto technika je známa aj medzi zástupcami herectva. Pamätajte, ako sa správajú hrdinovia filmov: tvrdohlavo sa snažia zadržať slzy, ktoré sa valia do rohov očí, ale prefúknutá brada a chvejúce sa pery vydávajú vnútorný stav. Stačí na tvári zobraziť podobný výraz tváre - a dojem bude podobný.

Fyziologické metódy

Technicky nie sú slzy ničím iným ako fyziologickými tekutinami tela. Slúžia na mazanie očí a na čistenie od vonkajších vplyvov. Slza nemusí mať nič spoločné s prejavom emócií. Prostriedky, ktoré spôsobujú slzy, sú preto banálne obmedzené.

Tu sú súčasné triky, ktoré môže úplne opakovať každý:

  • Ak sa pozriete na jeden bod na dlhú dobu, bez blikania, oko vyschne kvôli nedostatku vlhkosti. Preto sa v očiach prirodzene objavia slzy. Napríklad vyskúšajte toto cvičenie. Zdvihnite ukazovák asi 15 cm od očí a zaostrite naň. Súčasne vydýchnite pomaly. Po niekoľkých opakovaniach by sa v očiach mal objaviť pocit pálenia a potom by sa mohli roztrhnúť.
  • Môžete sa jednoducho dotknúť oka očami. Takéto podráždenie očí „vám neodpustí“ a za pár sekúnd vás už nebude trápiť otázka, ako spôsobiť slzy. Nezabudnite na základné hygienické pravidlá a robte to iba čistými rukami.
  • Skúste zívnuť, otvorte ústa dokorán a napnite si svaly hrdla. Hlboké zívanie podporuje prirodzený vzhľad sĺz.
  • Silný vietor môže tiež dráždiť oči a spôsobiť slzy. Môžete použiť ventilátor alebo len požiadať niekoho, aby vás veľa vyhodil do vzduchu.
  • Nakoniec efektívnym spôsobom sú bolestivé pocity. Pokúste sa vytiahnuť vlasy z obočia. Alebo sa pritlačte na citlivú časť tela, napríklad na špičku nosa. Takto spôsobíte podráždenie nervového centra v mozgu, ktoré je zodpovedné za proces slzenia.

Emocionálny dopad

U emocionálneho človeka môžete spôsobiť slzy pomocou textov, napríklad básní o vojne, o tragickej situácii alebo o silnej láske. Všetko záleží na tom, aké pocity poslucháča chcete ublížiť.

Účinným nástrojom ľudských emócií bude hudba. Mimochodom, môže to spôsobiť slzy smútku a radosti. Stačí vybrať skladbu a efekt nebude trvať dlho.

Nakoniec, vaše vlastné správanie môže mať silný vplyv na osobu, s ktorou hovoríte. Slová, ktoré spôsobujú slzy, môžu byť čokoľvek. Od urážok a prejavov agresie po žalostný príbeh, ktorý môže spôsobiť empatiu.

Veľa sme hovorili o filmových hercoch. Samotný film však môže mať silný emocionálny vplyv na človeka, aby na neho zapôsobil na slzy. Pamätajte, ako ste takmer plakali, naplnili príbehom Hachiko alebo revidovali karikatúru „Leví kráľ“. Iba ten najsrdečnejší človek sa nemôže zbaviť slzy v úprimne tragických okamihoch filmu. Preto je kino tak mocným nástrojom, ktorý ovplyvňuje naše pocity.

Malé triky

Ak chcete odpovedať na otázku, ako rýchlo spôsobiť slzy vo vašich očiach, môžete tiež pomocou jednoduchých každodenných trikov. Ale tu je dôležité to nepreháňať.

Zaručená cibuľa na pomoc. Ošúpajte cibuľu, nakrájajte ju a (ak ešte stále nie sú žiadne slzy), prineste ju na nos. V situácii, keď to momentálne nie je možné, pripravte sa vopred. Navlhčite vreckovku s cibuľovou šťavou a v pravý čas si ju prineste do nosa alebo si ňou votrite oči. Výsledok bude určite neprekonateľný, herečky ho tiež použijú.

Podobný výsledok poskytne:

  • Amoniak - pár kvapiek na vreckovku alebo vatový tampón.
  • Mentolský balzam aplikovaný pod očami.
  • Parfumy alebo toaletná voda - pár „zilch“ v tvári.
  • Očné kvapky, napríklad banálny sulfacyl sodný, ktorý je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu v lekárni.

Aby som to zhrnul

Ako vidíte, existuje veľa odpovedí na otázku, ako spôsobiť slzy, a vždy je na výber. Nie je také ťažké dosiahnuť požadovaný účinok a dramaticky sa roztrhnúť v správny okamih. Na druhú stranu, príliš často sa uchyľujú k tejto metóde, riskujete stratu dôvery ostatných. A potom, zvyknutý na umelé slzy, nikto neverí vášmu prítomnosti.

Rozvíjajte umelca sami

Táto zručnosť sa nedá rýchlo naučiť. Ak viete, že v budúcnosti budete potrebovať slzy, aby ste si ich objednali, “na chvíľu pracujte na sebe.

Najprv si spomeňte, ktoré epizódy zo života boli najsmutnejšie. Ponorte sa do tejto chvíle. Spočiatku to nie sú ani plnohodnotné slzy, ale mokré oči. Ak hráte tento druh predstavenia každý deň, postupom času môžete zapríčiniť slzy s jednou pamäťou udalosti.

Psychológovia tvrdia, že z tohto dôvodu sa u človeka môže dokonca vyvinúť depresia. Preto triezvo posúdte, čo je pre vás dôležitejšie - krátkodobé mokré oči alebo predĺžený stres s nepredvídateľnými dôsledkami.

Smutnou spomienkou môže byť nielen o udalosti vo vašom živote, ale aj o scéne vo vašom obľúbenom filme. Pravidelne trénujte - a po chvíli sa budete môcť zbaviť slzy a „preniknúť“ obrázok svojej obľúbenej filmovej postavy za pár sekúnd.

Čerstvo nasekaná cibuľa - metóda overená v priebehu rokov

V minulosti túto techniku ​​často používali umelci - od málo známych po skutočné hviezdy. Stačí, keď budete držať svoju tvár nad cibuľou, ktorá bola nedávno nasekaná - a slzy stekajú po prúde.

Ak potrebujete slzy neznateľne spôsobiť, nakrájajte cibuľu veľmi jemne a lepšie - tlačte ju do stavu buničiny. Výslednú hmotu skryte v malej bubline. Skryte ho do dlane a podľa potreby ho priveďte k očiam a nosu.

Balzamy a kvapky

Na oklamanie požadovaného predmetu umelými slzami je vhodný pepermintový olej alebo mentol. Tieto látky sú súčasťou kozmetických balzamov a mastí. Ak sa taký liek vtiera do dolného viečka, po asi 30 sekundách sa slzy vylejú podľa objednávky. Ale v žiadnom prípade sa nenechajte mentol dostať do očí, inak sa nevinný žart zmení na vážne zdravotné problémy.

Ak táto metóda nepomôže, môžete do kvapiek sulfacyl sodný pridať. Tento liek, ktorý sa často používa na prevenciu, spôsobí twinging v očiach, takže môžete plakať v správny čas. Lekárne tiež predávajú kvapky „prírodnej slzy“, ktoré sa najčastejšie používajú vo filmoch. Nepoškodzujú vaše orgány videnia. Môžu sa naliať do očí po dobu 8-10 kvapiek - slzy stekajú jednoducho z objemu tekutiny.

A spôsobiť slzy pomôže balzamu „Asterisk“. Pamätáš si na to? Pred niekoľkými desaťročiami sa univerzálne používal na prevenciu a liečbu prechladnutia a mnohých ďalších chorôb. Ak je však nos nosa pomazaný, čoskoro budú stekať slzy. Pravda, človek bude musieť vysvetliť účastníkovi, z ktorého pochádza mentolová vôňa.

Zrante sa

Nie celkom tradičný spôsob a určite nie najpríjemnejší, ale veľmi efektívny. Pokúste sa vytiahnuť z vlasov niekoľko vlasov a vytiahnite si vlasy. Nevýhodou tejto metódy je, že v priamom kontakte so sprostredkovateľom budete musieť ustúpiť, aby ste na seba mohli uplatniť jednu z masochistických metód. Nie je možné kľukat 'kľukou relatívne ticho (čo sa dá napríklad urobiť pomocou luku).

Pin
Send
Share
Send
Send