Užitočné tipy

TOP 16 spôsobov, ako rýchlo zbaviť zápach rýb v náručí

Pin
Send
Share
Send
Send


Rybia večera sa jedla už dlho, ale máte na rukách nepríjemný zápach rýb? Prípojka je obzvlášť intenzívna, ak ste varili vy. Ruky môžu po rybolove cítiť ako ryby. V každom prípade po rybe majú ruky nepríjemný špecifický zápach, ktorý pripomína jej zdroj. Po rybe všetko vonia - ruky, riad a dokonca aj mraznička, kde bol produkt uložený. Nezúfajte a preto sa vzdajte svojej obľúbenej pochúťky. Vôňa rýb sa dá úplne eliminovať.

Ako sa zbaviť zápachu čerstvých rýb v náručí

 1. Lemon. Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť zápachu, je trieť si ruky plátok citróna. Dosť bude ešte horšia. Ak nie je po ruke citrón, môžete použiť kyselinu citrónovú. Prášok rozpustite v malom množstve vody a opláchnite ho ručným roztokom.
 2. Ocot. To je ďalšia kyselina, ktorá môže zbaviť ruky nepríjemného dychu. Nalejte lyžicu octu do hlbokej misky a opláchnite si tým ruky. To isté môžete urobiť počas príjmu. Pred rybou večerou si pripravte ocotový roztok a pozvite hostí, aby si opláchli ruky, aby po jedle nedošlo k nepríjemnému zápachu. Nezabudnite však, že ak sa na pokožke rúk vyskytnú rany alebo odreniny, môžete pociťovať neznesiteľný pocit pálenia. Okrem toho ocot vo vysokej koncentrácii vysušuje pokožku.

Tieto jednoduché spôsoby vám pomôžu zbaviť sa zápachu behom niekoľkých minút.

Ako sa zbaviť zápachu údených rýb

Skutočným potešením je piť chutné studené pivo do hryzenia s mäsovými údenými rybami v zábavnej spoločnosti. Všetko je však zahalené zápachom, ktorý zostane po zhromaždení. Vôňa údených rýb sa tak silno zje do pokožky rúk, že jej ozvena sa dá cítiť už po niekoľkých dňoch. Je skutočne potrebné poprieť si príjemný večer, ak zajtra ráno do práce? V žiadnom prípade! Za pár sekúnd sa môžete zbaviť zápachu údenej ryby vo vašich rukách.

Začnite tým, že si opláchnete ruky v pive. Stačí si naliať tekutinu na ruky a trieť si dlane po oboch stranách. Pivo úplne neutralizuje nepríjemný zápach. Potom si stačí umyť ruky mydlom a studenou vodou, aby ste vôbec necítili zápach. Ak je zápach oveľa menej intenzívny, ale nie úplne zmizol, jednoducho postup zopakujte.

Ako sa zbaviť zápachu rýb počas varenia

Pred varením rýb musíte navlhčiť ruky studenou slanou vodou, citrónovou šťavou alebo octom. Ak chcete zabrániť, aby ryby počas vyprážania vyžarovali silný zápach, smažte na tej istej panvici niekoľko kúskov zemiakov alebo cibule. Ak zápach pochádza z vývaru, pridajte do neho nejaké mlieko. Mlieko dokonale eliminuje zápach bez toho, aby potlačilo chuť samotnej ryby.

Ak po uvarení ryby črepník smrdí, musíte ho naplniť vodou, pridať trochu citrónovej šťavy alebo ocot a prevariť. Ak je zápach v miestnosti, musíte posypať plynový sporák hrubou soľou a na horák položiť plátok pomarančovej kôry. Pretrvávajúcu vôňu rýb v kuchyni je možné odstrániť pečením niekoľkých kávových zŕn na panvici. Potláča nielen rybiu vôňu, ale tiež dodáva aróme ľahkej kávy.

Ak nepríjemný zápach rýb zostáva na tanieroch a lyžičkách, dá sa odstrániť čajom. Pivte silný čaj a nechajte ho vychladnúť. Potom opláchnite riad čajom a opláchnite čistiacim prostriedkom. Suchá horčica sa vyrovná s vôňou jedla. Stačí si s nimi utrieť platničky.

Predbežné namáčanie v studenej slanej vode však pomôže odstrániť nepríjemný zápach z oblečenia. Pranie odevov mydlom na pranie, pretože v ňom je veľa alkálií, ktoré sa dokážu vyrovnať s nepríjemnými zápachmi.

Vôňa rýb po ruke nie je smrteľná, ale veľmi nepríjemná. Zvládnuť to je jednoduché - stačí sa pozrieť do kuchynskej zásuvky. Určite existuje nástroj, ktorý vám pomôže vyčistiť ruky a dodá pokožke príjemnú arómu.

Prečo je táto vôňa taká trvalá?

Tento zápach je pretrvávajúci, pretože sladkovodný a morský život obsahuje v tele chemickú zlúčeninu známu ako oxid trimetylamínu. Ten udržuje normálny osmotický tlak, bez ktorého by ryby nemohli klesať a stúpať vo vode.

Čistý trimetylamín-oxid je bez zápachu. Nepríjemná aróma sa prejaví pôsobením enzýmov, ktoré premieňajú túto zložku na trimetylamín. Najnepríjemnejší zápach sa prejavuje zhnitou alebo dlhodobo skladovanou rybou. Uvedená látka je schopná preniknúť do:

 • strom,
 • tkanivo,
 • pokožku,
 • plast.

Vzhľadom na opísanú vlastnosť môže byť ťažké zbaviť sa nepríjemného zápachu rýb.

Hlavné spôsoby, ako sa zbaviť

Hlavným problémom rybej vône je to, že aj po opakovanom umývaní rúk mydlom vaše dlane naďalej vytvárajú nepríjemný zápach. To naznačuje, že táto látka prenikla do štruktúry epidermy. Napriek tomu, že mydlo sa nedokáže zbaviť zápachu rýb, tento problém pomáhajú zvládnuť aj iné improvizované nástroje.

Citrón pomáha odstraňovať rybí zápach. Stačí len stlačiť šťavu z citrusov do rúk a osviežiť tak pokožku. K podobnému efektu dochádza, ak pošúchate ovocie z ovocia alebo použijete mandarínky alebo pomaranče. Po zákroku sa odporúča umývať si ruky mydlom, pretože po citrónovej šťave sa pokožka stáva lepkavejšou.

Na osvieženie rúk sa používa 9% roztok octu. Po tejto procedúre bude pokožka na chvíľu nepríjemná. Ale po niekoľkých minútach táto vôňa zmizne.

Ak chcete odstrániť vôňu rýb, musíte zmiešať dve polievkové lyžice octu a vody. Potom vo výslednom roztoku musíte opláchnuť ruky.

zubná pasta

Zubná pasta nielen odstraňuje nepríjemnú arómu, ale dodáva pokožke sviežosť. Ak to chcete urobiť, trite malé množstvo finančných prostriedkov na jednu minútu.

Na manipuláciu s rukami sa môže použiť akýkoľvek druh alkoholu (amoniak nebude fungovať kvôli štipľavému zápachu). Ak chcete odstrániť nepríjemný zápach, utrite pokožku navlhčeným vatovým tampónom.

Šampón tiež osviežuje pokožku a odstraňuje nepríjemné arómy vrátane rýb. Tento nástroj sa používa ako náhrada tekutého mydla. To znamená, že musíte zhromaždiť malé množstvo šampónu a opláchnuť si ruky, pričom musíte venovať pozornosť oblastiam medzi prstami.

Pranie sa používa hlavne na osvieženie zapáchajúcich odevov. Ale v niektorých prípadoch, umývanie rúk práškom alebo avivážou tiež dáva pozitívny výsledok.

Éterický olej

Esenciálne oleje sa odporúčajú vyberať v závislosti od osobných preferencií a individuálnych charakteristík tela. Tento nástroj v zriedkavých prípadoch spôsobuje alergickú reakciu. Preto by sa pred prvým zákrokom mala na pokožku aplikovať kvapka oleja.

Ak sa na mieste liečby neobjaví začervenanie alebo vyrážka, potom je možné tento recept použiť.

Ak chcete odstrániť zápach z rýb, musíte zmiešať niekoľko kvapiek vhodného éterického oleja a čistej vody. Potom vo výslednom roztoku musíte opláchnuť ruky.

Nehrdzavejúca oceľ

Táto možnosť sa používa, keď neexistujú žiadne ďalšie prostriedky. Ušľachtilá oceľ pomáha osviežiť nepríjemne páchnuce ruky. Ak to chcete urobiť, musíte v problémových oblastiach niekoľkokrát viesť kov. Je potrebné si uvedomiť, že pre tento postup je vhodná hladká nehrdzavejúca oceľ bez stopy hrdze (korózie). Inak sú možné nepríjemné následky až po výraznú alergickú reakciu.

Táto možnosť výkonu bude argumentovať spracovaním citrónovej šťavy. Kávové zrná môžu odstrániť veľa nepríjemných pachov vrátane rýb. Okrem toho môžete na tento účel použiť mletý produkt. Ak chcete osviežiť ruky, budete musieť zomletú zrnkovú kávu zobrať do mokrých dlaní, až kým aróma nezmizne.

Slnečnicový olej

Podobne ako v prípade nehrdzavejúcej ocele sa uprednostňuje táto možnosť za predpokladu, že neexistujú iné spôsoby, ako eliminovať aróma rýb. Ak chcete, aby vaše ruky cítili normálne, budete musieť medzi palmami utrieť 1-2 kvapky slnečnicového oleja. Po zákroku je pokožka mastná. Preto by sa na konci manipulácie mali ruky umyť pod tečúcou vodou. Ako náhradu za slnečnicový olej používajte repku, olivu alebo ľan.

Oranžová kôra

Účinok pomarančovej kôry je podobný účinku, ktorý nastáva po trení pokožky z citrónovej kôry. Citrus obsahuje zložky, ktoré odstraňujú látky spôsobujúce nepríjemný zápach z pokožky. Za týmto účelom votrite pomarančovú kôru na miesta, ktoré prišli do kontaktu s rybami.

Táto metóda tiež nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú otvorené rany na rukách. Kyselina obsiahnutá v šupke spôsobuje bolesť.

detergenty

Prášky na bielizeň alebo riad, gély, vďaka látkam obsiahnutým v zmesi, dobre zvládnu nepríjemné arómy, ktoré zostanú po varení alebo jedle. Na dosiahnutie požadovaného účinku stačí umývať ruky týmito prostriedkami. Po zákroku opláchnite pokožku.

Na odstránenie zápachu údených rýb použite roztok z lyžice octu a pohár čistej vody. Ak je to potrebné, môžu sa proporcie zmeniť. Je dôležité, aby kompozícia bola mierne koncentrovaná.

Užitočné tipy

Aby sa nemuselo v budúcnosti uchyľovať k opísaným postupom, odporúča sa pred rezaním rýb naniesť na ruky malé množstvo slnečnicového oleja. Ten vytvorí ochrannú vrstvu na povrchu pokožky, ktorá zabráni prenikaniu cudzích látok hlboko do epidermy.

Pred podávaním rýb vložte misku s vodou, do ktorej sa zriedi citrónová šťava. Po jedle jednoducho ponorte ruky do tejto misky, aby ste sa zbavili nepríjemného zápachu.

Funkcie odstránenia zápachu rýb

Aby ste odstránili zápach rýb, mali by ste sa riadiť určitými pravidlami a poznať vlastnosti odstránenia tejto „arómy“ z rôznych povrchov: textilu, odevov, domácich potrieb, rúk. Na odstránenie nepríjemného jantáru nie je vôbec potrebné používať profesionálne čistiace prostriedky, ktoré nemusia priniesť očakávaný výsledok. V domácnosti každého domu je určite všetko, čo potrebujete na účinné odstránenie tejto „arómy“. Takéto fondy sú rozpočtové a zároveň veľmi účinné v boji proti zápachom rôzneho pôvodu vrátane neutralizácie zápachu rýb.

Metóda odstránenia zápachu

Vzduch v byte

Pražená zrnková káva / vyhrievaná citrusová kôra.

Citrónový / slnečnicový olej (po dokončení prípravy pokožku dôkladne ošetrite).

Surová mrkva / zemiaky / ocot (kuchynské spotrebiče na spracovanie a doštičky).

Špeciálne absorbéry zápachu.

Práčovňa s citrónovou šťavou a avivážou / mydlom na bielizeň / vriacim / noviny.

Ako odstrániť zápach rýb z miestnosti

Aróma rýb, ktorá počas varenia zaplní celú obývaciu izbu, má osobitnú výdrž, a preto sa ju musíte zbaviť, musíte vynaložiť trochu úsilia. Skúsené ženy v domácnosti sú vyzbrojené niekoľkými tajomstvami, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zápachu rýb v byte. Tu sú niektoré populárne:

 • Celý byt je možné úplne vetrať, preto je vhodné na krátky čas zorganizovať návrh režimu, a tým zvýšiť cirkuláciu vzduchu v obývacej izbe,
 • Uvarené ryby sa odporúča skladovať v nádobe alebo inom riade s pevne priliehajúcim vekom alebo zabalené do fólie,
 • Dajte na oheň panvicu a do nej nalejte pár polievkových lyžíc kyseliny octovej. Počkajte, kým sa kvapalina úplne neodparí. Výpary octu majú tendenciu odstraňovať ostré jantárové ryby,
 • Vezmite niekoľko tanierov a nalejte do nich veľkú soľ. Kryštály soli absorbujú nepríjemný zápach rýb a pomáhajú odstraňovať zápach rýb z bytu,
 • Na panvici smažte zrnkovú kávu alebo mletú kávu. O niečo neskôr, pridajte trochu vody a škorice do nádoby a varte túto zmes na miernom ohni asi 20 minút. Celý byt bude naplnený vynikajúcou arómou kávy, čo odstráni rybiu vôňu z bytu,
 • Naplňte malú nádobu čistou vodou a pridajte do nej niekoľko kvapiek amoniaku. Toto riešenie by sa malo nechať niekoľko hodín v kuchyni.

Ako odstrániť zápach rýb pri varení

Dokonca ani najmodernejšia a najdrahšia kapucňa nebude schopná zvládnuť vôňu rýb, ktorá sa od začiatku varenia okamžite šíri po celom byte. Preto sa oplatí používať určité triky, ktoré pomôžu výrazne znížiť šírenie jantáru v priebehu varenia a takmer úplne odstránia zápach vyprážaných rýb z kuchyne. Prostriedky na to možno nájsť v každej domácnosti a účinok ich použitia preukáže jej účinnosť. Postupujte takto:

 • počas vyprážania vložte jeden kúsok surového zemiaka alebo surovej cibule na dno panvice alebo duseného mäsa a až potom priamo prejdite na proces prípravy hlavnej misky,
 • vôňu môžete odstrániť po vyprážaní rýb jej predbežným namáčaním v slabom roztoku kyseliny octovej alebo v pive na krátku dobu,
 • Počas varenia rýb môžete na sporák položiť osobitnú panvicu, ktorá sa naplní vodou. Do nádoby by ste mali pridať aj niekoľko polievkových lyžíc kyseliny octovej, 5 až 6 listov bobkových listov a pár hráškov čierneho korenia. Táto zmes by sa mala dusiť počas prípravy misky na ryby.

Ako odstrániť zápach rýb z rúry a mikrovlnnej rúry

V priebehu varenia rýb v rúre alebo ich ohrevu v mikrovlnnej rúre ľahko prenikne špecifický štipľavý zápach.

Aby ste sa zbavili zápachu rýb pochádzajúcich z rúry, mali by ste použiť jednu z nasledujúcich metód:

 • Ihneď po dokončení procesu varenia vložte do rúry 15 až 20 tabliet aktívneho uhlia, ktoré sa s touto úlohou veľmi úspešne vyrovnajú. Tablety nechajte súčasne, je to potrebné asi 5 - 6 hodín, potom vyberte,
 • Kým sa rúra nevychladne, mala by sa do nej vložiť pekáč, ktorý je vylievaný vodou. Do vody je potrebné pridať polovicu citróna nakrájaného na plátky a všetko v tejto podobe ponechať asi pol hodiny, po čom by mala byť panvica odstránená,
 • Do rúry môžete vložiť malú nádobu s vodou a čistiace prostriedky z akéhokoľvek citrusového ovocia v nej umiestneného. Pri nízkej teplote by sa zmes mala variť asi 10 minút a nechať bez zmeny, až kým sa zariadenie úplne nevychladne. Potom kondenzát zo stien rúry odstráňte čistou mäkkou handričkou: zápach s ňou zmizne. Kôru citrusov možno nahradiť bežnou kyselinou citrónovou,
 • Veľmi jednoduchým spôsobom, ako sa zbaviť zápachu, je nechať v rúre platňu s ryžou alebo nakrájaným jablkom na noc, ktorá sa potom musí odstrániť,
 • Opláchnite celý povrch rúry zvnútra roztokom octu alebo citróna a potom zariadenie zahrejte.

Pokiaľ ide o mikrovlnnú rúru, tipy by mohli obsahovať nasledujúce:

 • ošetrite rúru zvnútra roztokom octu,
 • umyte celú vnútornú časť mikrovlnnej rúry pomocou zubnej pasty / prírodnej kávy / jedlej sódy,
 • Niekoľko minút pri plnej kapacite sa nádoba zahrieva vodou a plátky citróna v mikrovlnnej rúre, vyberie sa a rúra sa vytrie do sucha.

Ako odstrániť zápach rýb z jedla

V procese prípravy rýb budú všetky jedlá, ktoré prišli do kontaktu s týmto výrobkom, nevyhnutne nasýtené jantármi rýb a aby ste sa ich zbavili, budete musieť vyvinúť určité úsilie. Hlavné metódy v tomto prípade sú:

 • Umývajte riad obvyklým spôsobom. Potom sa odporúča, aby ste čistú nádobu nechali v roztoku kyseliny octovej pripravenej na základe nasledujúceho pomeru: vezmite 2 lyžice na 1 liter chladnej vody. l. ocot a asi po 60 minútach sa očistí do sucha,
 • Čisté jedlá umyté akýmkoľvek čistiacim prostriedkom by mali byť namočené vo vode s plátkom citróna alebo limetky nakrájané asi na štvrť hodiny. Súčasne, ak riad jednoducho utrite plátok citróna alebo iného citrusového ovocia, potom sa požadovaný účinok nemusí dosiahnuť a keď sa zahrieva, zápach sa znovu objaví a bude ťažšie odstrániť ho,
 • Z zápachu rýb na panvici alebo akýchkoľvek iných jedál sa môžete zbaviť utretím umytých riadov akýmkoľvek druhom piva a jeho vysušením. Potom sa riad musí umývať obvyklým spôsobom s použitím čistiaceho prostriedku,
 • Jedlá by sa mali utrieť jedlou sódou. Napríklad, aby sa odstránila vôňa rýb z panvice, je vhodné ju na krátku dobu naplniť jedlou sódou a potom ju obvyklým spôsobom umyť.

Ako odstrániť zápach rýb z odevov a textílií

Iba pranie môže pomôcť zbaviť sa zápachu rýb na šatách, ktoré absorbovali nepríjemný zápach a obnoviť jeho čerstvosť, a aby ste sa úplne zbavili zápachu, mali by ste obvyklý postup doplniť niekoľkými trikmi:

Одежду из плотной ткани перед стиркой необходимо:

 1. Замочить в растворе уксусной кислоты, приготовленном из расчета 150 мл кислоты на 5 л воды.
 2. Прополоскать.
 3. Вручную выстирать с применением хозяйственного мыла (данный этап необходим, если на одежду попали пятна от рыбы).
 4. Выстирать одежду в машинке-автомат с использованием порошка и ополаскивателя для белья.

Oblečenie sa môže tiež namočiť do vody pridaním šťavy z akéhokoľvek citrusového ovocia (ideálne citróna) alebo citrónov.

Oblečenie z jemných textílií je najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť zápachu pomocou koncentrovaného soľného roztoku pripraveného podľa nasledujúceho receptu: 1 lyžica. l. soľ na 200 ml kvapaliny. V tomto riešení musíte veci namočiť 1,5 - 2 hodiny.

Ak je to potrebné, odstráňte zápach rýb z bieleho bavlneného oblečenia, ktoré by ste mali variť pol hodiny pomocou dechtového mydla. Po varení sa odporúča opláchnuť vodou mierne zriedenou v octe.

Ako odstrániť zápach rýb z vašich rúk

Počas prípravy rýb sa jej „aróma“ zvyčajne vstrebáva do pokožky rúk a po dlhšej dobe sa pripomína. Ak sa chcete zbaviť miláčikov rýb, môžete uviesť do prevádzky jednu z nasledujúcich metód:

 • Najjednoduchším a najosvedčenejším spôsobom je trieť si ruky plátok citróna alebo ich umyť roztokom citróna,
 • Kyselina octová, rozpustená vo vode, tiež pomôže vyrovnať sa so zápachom: v malej miske s tekutinou potrebujete 1 polievkovú lyžicu. l. 9% kyselina octová.

Hlavnou vecou nie je zvýšenie množstva octu, pretože má schopnosť vysušiť pokožku,

 • Zápach údených rýb môžete z rúk odstrániť ich dôkladným umytím zubnou pastou,
 • Akýkoľvek produkt obsahujúci alkohol pomôže zbaviť sa miláčikov rýb. Môžete použiť všetko od alkoholu po kolínske vody,
 • Triviálne umývanie rúk pomocou mydla alebo prášku bude vynikajúcim spôsobom, ako odstrániť zápach rýb z vašich rúk,
 • Umývanie rúk vo vode obľúbeným éterickým olejom tiež pomôže odstrániť zápach,
 • Ruky si môžete umyť čerstvo zomletou kávou. Môžete rýchlo zabudnúť na nepríjemný zápach na rukách,
 • Trieť si ruky niekoľkými kvapkami slnečnicového oleja. Pomôže to nielen odstrániť zápach, ale aj pokožku zjemní.

Ako odstrániť zápach rýb z koberca

Obyčajná soľ pomôže zbaviť sa jantáru z koberca. Kryštály soli majú tendenciu absorbovať všetky cudzie pachy. Ak chcete použiť túto metódu, niekoľko kobercov so soľou naliatych do nich by sa malo položiť na koberec a nechať celú cestu asi pol dňa. V kombinácii s aktívnym vetraním miestnosti táto metóda funguje skvele.

Okrem tejto metódy, aby sa odstránil zápach rýb z koberca, môže sa ošetriť jemným mydlovým roztokom.

Ako odstrániť zápach rýb z pohovky a iného nábytku

Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom je použitie kyseliny octovej s cieľom zbaviť pohovku alebo akýkoľvek iný čalúnený nábytok arómy absorbovanej ryby.

Algoritmus akcií v tomto prípade by mal byť nasledujúci:

 • rozpustiť 2 lyžice. l. 9% kyselina octová v 1 litri čistej vody,
 • navlhčite mäkkú handričku v pripravenej tekutine,
 • vyčistiť celý povrch nábytku,
 • nechajte všetko nezmenené, kým nebude úplne suché.

záver

Ak sa budete riadiť základnými jemnosťami a metódami tohto procesu, môžete sa ľahko a rýchlo zbaviť zápachu rýb. Keď ich poznáme, tak chutný a zdravý produkt, ako sú ryby, bude chcieť s vami častejšie variť a rozmaznávať svoje domácnosti a problémy s odstránením arómy z varenia misky nebudú.

Ryby cítia na rukách: ako ich odstrániť?

Varenie rýb je sprevádzané prípravným procesom. Každá hostiteľka by mala byť schopná:

očistite váhy
odstrániť plutvy,
v prípade potreby odstráňte kosti

Potom môžete začať variť.

Keď je jedlo pripravené na podávanie, druhá časť bitky zapadne - umyje si ruky a zbaví sa rybej vône.

Existujú rôzne možnosti, ktorých rozdielom je použitie rôznych prostriedkov.

Vynikajúce mydlo eliminuje zápach rýb z vašich rúk. Perá umyte mydlom a dôkladne ich utrite. Má mierne mínus. Dodáva pokožke charakteristickú arómu. Ale je oveľa jednoduchšie stiahnuť ho. Ruky je potrebné rozmazávať voňavým krémom alebo krémom.

Soľ sa zriedi studenou vodou a máčať citrónovú kôru. Umyte si ruky tekutinou. Všeobecne sa verí, že citrusová aróma rýchlo neutralizuje nepríjemný zápach. Skúste trieť pokožku citrónovými, pomarančovými alebo limetkovými plátkami. Ruky si opláchnite až po absorpcii citrusovej šťavy.

Roztok octu sa pripraví pridaním vody asi 0,5 - 1 lyžica. lyžice 9% koncentrátu v 1 litri vody.

Najrýchlejším riešením je trieť si ruky slnečnicovým olejom a umyť si ruky mydlom. Je to vynikajúci neutralizátor zápachu rýb.

Na vyriešenie tohto problému použite polovice cibule. Zvlhčenú pokožku namažte odrezanou časťou a opláchnite ju mydlom pod teplou tečúcou vodou.

Dobrým absorbérom rybej arómy je pivo.

Ak sa rozhodnete večer oddýchnuť pri fľaši piva a sušených rýb, neponáhľajte naliať ani nedoplniť zvyšný penový nápoj. Opláchnite ruky a utrite obrúskami.

Opláchnite pokožku studenou vodou a potom horúcou. Táto možnosť je dobrá, pretože pokožka zostáva mäkká. Pivo nevysušuje ako soľ, mydlo alebo citrusové plody.

Zbavte sa zápach bahna

Niektoré riečne ryby majú nepríjemný zápach bahna. Zostane po opláchnutí a tepelnom spracovaní. Chuť mäsa úplne narušuje vôňu rieky, po ktorej aj nepríjemný zápach zmizne aj radosť z úspešného úlovku.

Ak chcete potešiť seba a svojich vlastných mužov, musíte skúsiť. Jatočné telá sa oddeľujú, odstraňujú sa šupiny, plutvy a trú sa kôrou alebo dužinou citróna. Toto ovocie úplne neutralizuje vôňu rieky. Niet divu, že sa ryby podávajú s plátkami vápna alebo iných citrusov.

Ak chcete ryby soliť alebo opečiť na plátkoch, nakrájajte ich najprv na kúsky a vložte ich do studenej vody s bobkovým listom a štipkou kyseliny citrónovej. Produkt namočte na 15 až 30 minút a začnite variť.

Umývanie riadu správne

Na prípravu rybej múčky sú potrebné nádoby: krájacia doska, nôž, taniere a nádoby. Mali by sa tiež dôkladne umyť. Ak sa chcete zbaviť zápachu rýb, ktoré konzumujú na povrchu, použite jeden z osvedčených nástrojov:

namočte predmety do vody citrónovou šťavou,
nechajte misky vo vode s kyselinou citrónovou,
misky, nože, dosky namočte do vodného roztoku saponátu s citrónom.

Po umytí riadu opláchnite a utrite utierkou.

Použite citrónové produkty na odstránenie zápachu, ktorý sa dostane spolu s rybami na doskách a iných povrchoch.

Utrite pripravený ocot alebo citrónový roztok a opláchnite studenou vodou.

Myli sme oblečenie

Tkanina silne absorbuje pachy, takže keď príde do kontaktu s rybami, začne vytvárať nepríjemný zápach. Riešenie problému odstraňovania ambry z rýb je ľahké.

Nie je to koža, takže na umývanie sú vhodné všetky čistiace prostriedky. Jemné látky namočte do roztoku kyseliny citrónovej. Ostatné veci umyte v práčke s citrónovým práškom.

Zbavíme sa zápachu v miestnosti

Aróma, ktorá je vo vzduchu, môžete rýchlo odstrániť kúskom cukru. Roztopte ju v čajovej lyžičke nad plynovým sporákom. Absorbuje nepríjemnú vôňu ako špongia. Rovnakým spôsobom sa eliminuje aj suchá citrónová kôra.

Zapálte ich, aromatické oleje zaplnia miestnosť a nahradia nepríjemný zápach. Ak chcete počas varenia utopiť ducha rýb, nasajte ho vopred v octe alebo vavrínovom roztoku s mletým korením.

Pin
Send
Share
Send
Send