Užitočné tipy

Ako napáliť disk pre autorádio tak, aby neskôr neexistovali žiadne problémy

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je to tak často, že sa ľudia zaujímajú o to, ako napáliť hudbu na CD pre rádio v aute, ako napáliť hudobný disk vo formáte mp3, pretože prakticky nikto CD nepoužíva. Autorádiá v automobiloch už dávno nie sú vybavené jednotkami pre optické disky a prehrávače zvuku vo vreckách prichádzajú s vlastnou zabudovanou pamäťou flash, ktorá výrazne presahuje objem optických diskov. Ale najmä pre používateľov stránok, ktorí stále majú staré zvukové systémy, zvážime rôzne možnosti nahrávania zvukových diskov a programy na nahrávanie hudby.

Ako napaľovať hudbu na rádio CD v aute?

Pri nahrávaní disku do rádia v aute musíte vziať do úvahy veľa parametrov. Musíte vedieť, aké formáty súborov hrá rádio a aký systém súborov disku, ktorý podporuje. To všetko by malo byť uvedené v pokynoch.

Pre veľmi staré magnetofóny je vhodný iba systém súborov na disku CDFStiež volal ISO 9660, Teraz predvolene všetky programy na napaľovanie diskov používajú nový systém súborov. UDF, a ak potrebujete starý systém, musíte vyhľadať vhodný program.

Formáty prehrávaných súborov sa tiež môžu veľmi líšiť. Najbežnejšie prehrávateľné formáty zvukových súborov pre rádio sú CDA, MP3 a WAV. Aj najstaršie rádiomagnetofóny dokážu prehrávať formát CDA, pretože na jeho prehrávanie nie sú potrebné kodeky. V tomto formáte sa na bežný disk CD-R zmestí až 80 minút hudby. Vo formáte WAV sa disk tiež zmestí nie viac ako 80 minút, ale vo formáte mp3 sa na disk dá zapísať veľa súborov, ktorých celková doba prehrávania sa vypočíta v hodinách.

Hudbu môžete nahrávať na disk v aute bez nutnosti inštalácie špeciálnych programov, a to pomocou programu Prieskumník systému Windows alebo Windows Media Player. Pri nahrávaní cez dirigent jednoducho vložte do jednotky prázdny disk, otvorte ho cez dirigent a pretiahnite doň súbory vo formáte WAV alebo MP3. Potom kliknite na ponuku „Napáliť na CD“.

Ďalej pri výbere formátu zadajte voľbu Napaľovanie zvukových diskov CD.

Podľa nasledujúcich pokynov nebude napaľovanie disku ťažké, musíte však vziať do úvahy, že bude zaznamenaný v najnovších verziách operačného systému Windows vo formáte súborového systému UDF, ktorý neakceptujú najstaršie zapisovače.

Program Windows Media Player má takmer rovnaké nastavenia ako program Prieskumník systému Windows. Ak chcete napáliť zvukové CD pomocou programu Windows Media Player, musíte ho spustiť, prejdite na kartu "Record" a tam pretiahnite zvukové súbory z knižnice alebo z prieskumníka. Ďalšie nastavenia nájdete na stránke „Možnosti nahrávania“ a vyberte si „Pokročilé možnosti nahrávania“kde môžete nainštalovať niekoľko ďalších začiarknutí. Po dokončení všetkých nastavení kliknite na „Spustiť nahrávanie“.

V tejto metóde, rovnako ako v predchádzajúcej, existuje jeden problém, disk sa zapíše vo formáte systému súborov UDF, ktorému staré rádiomagnetofóny nerozumejú.

Ako napáliť hudbu na disk vo formáte mp3?

Ak chcete nahrať hudbu vo formáte mp3 na disk, jednoducho vložte prázdne CD a pretiahnite pripravené súbory MP3 do Prieskumníka. Ak je automatické spustenie nakonfigurované v prieskumníkovi, po inštalácii disku do jednotky sa zobrazí okno, v ktorom by ste mali vybrať „Zápis súborov na disk pomocou Prieskumníka“.

V zobrazenom okne musíte vybrať režim použitia nahrávateľného disku. Vyberte možnosť „Ako USB flash disk“ by sa mal používať iba s prepisovateľnými diskami CD-RW alebo DVD-RW.

V nasledujúcom okne bude prieskumník, v ktorom sa nainštalovaný disk otvorí v prípade nakonfigurovania automatického spustenia. Ak automatické spustenie nie je nakonfigurované, musíte disk otvoriť ručne jednoduchým výberom v programe Prieskumník. Ak chcete nahrávať súbory MP3, musíte ich presunúť na disk.

Ak chcete spustiť nahrávanie, vyberte položku ponuky „Napáliť na CD“, Ponúkame dve možnosti nahrávania, z ktorých si musíme vybrať „Vypáliť dátový disk“.

Disk MP3 môžete nahrávať aj pomocou ľubovoľného programu napaľovania disku, pretože disk MP3 je bežný dátový disk, na ktorom boli zaznamenané súbory mp3. Ako príklad nahrávania takéhoto disku použijeme bezplatný program CDBurnerXP. Spustite ho a vyberte v ponuke „Dátový disk“.

Po pridaní súborov MP3 do programu navrhne zmenu systému súborov na disku vhodnejší pre disky MP3. Ak chcete spustiť napaľovanie disku, kliknite na ikonu "Record".

Program na nahrávanie hudby na disk vo formáte mp3 a audio?

Programy na nahrávanie hudby na disk sú obrovské. Niektoré z nich sú určené iba na nahrávanie hudobných zvukových diskov CD, iné sú univerzálne a zvládnu zaznamenávanie akýchkoľvek informácií na optické médiá.

Medzi najbežnejšie programy možno rozlišovať: CDBurnerXP, BurnAware Free, Nero Free, Ashampoo Burning Studio Free, DeepBurner Free, BurnAware Free, ImgBurn a mnoho ďalších.

Formát záznamu

Aby sa predišlo akémukoľvek prekrytiu pri prehrávaní nahratého „prázdneho“ rádia, musíme zistiť, v akom formáte sa má disk pre autorádio nahrávať. Tieto informácie obsahujú návod na obsluhu priložený k zariadeniu, v ktorom sú registrované všetky formáty prečítané autorádiom.
Najbežnejšie a najbežnejšie sú formáty CDA, WAV, MP3. CDA je obvyklý formát hudobných CD a čítajú ho všetky jednotky CD, bez výnimky.
Nasledujúce dva formáty vyžadujú určité reprodukcie dekodérov v autorádiu., Okrem toho formát WMA (na rozdiel od MP3, ktorý ukladá zvukový súbor podľa jeho „váhy“) zaznamenáva skladbu podľa jej aktuálneho času, to znamená, že je možné uložiť iba 80 minút záznamu na štandardný „disk“ CD vo formáte WMA.
Tieto informácie by ste mali vziať do úvahy aj v prípade, že chcete na autorádio nahrávať hudbu na USB flash disk.

Prvé kritérium

Všetky prírezy CD spadajú do dvoch kategórií: CD a DVD. Niektorí používatelia sa domnievajú, že na DVD disky je možné umiestniť iba video súbory, čo je nesprávne vyhlásenie, hudobné súbory ako aj iné typy informácií (fotografie, obrázky, texty atď.) Je možné zaznamenať s rovnakým úspechom.
Je to všetko o kapacite disku, na „prázdny“ formát CD sa zmestí iba 800 megabajtov informácií a na disk DVD sa dá umiestniť až 8,5 gigabajtov údajov (porovnanie nasledujúcich informačných jednotiek nájdete na nasledujúcej fotografii).

Informačné jednotky

Zároveň sa musíte vopred ubezpečiť, že vaše autorádio dokáže prehrávať disky CD vo formáte DVD, a že všetky prehrávače ich čítajú bez výnimky. V predaji nájdete niekedy aj mini disky, ktoré sa ďalej členia na formát CD s kapacitou 210 megabajtov a formát DVD obsahujúci 1,4 gigabajtov.

Ako nahrať vlastný disk MP3 do autorádia

Druhé kritérium

Ďalším kritériom je možnosť viacnásobného prepisovania CD, ich označenie nám o tom hovorí:

 • Disky CD-R a DVD-R je možné napáliť iba raz,
 • CD-RW a DVD-RW vám umožňujú prepísať akýkoľvek druh informácií až päťdesiatkrát.

Tretie kritérium

Jedným z dôležitých ukazovateľov vlastností disku je aj rýchlosť zápisu. Je potrebné vychádzať z toho, že pre nás bude výhodnejšia vyššia rýchlosť, nemôžeme však zabúdať, že maximálna rýchlosť „vypaľovania“ zapisovacej jednotky sa môže v závislosti od formátu disku líšiť.
Takže rýchlosť záznamu CD-R sa považuje za 52x (t. J. 7600 Kb / s), CD-RW je od 4x do 32x, DVD-R sa zaznamenáva rýchlosťou 2x až 16x a DVD-RW je od 2x do 8x.

Štvrté kritérium

Okrem iného by ste mali venovať pozornosť spôsobu balenia CD. Prirodzene by sa mali uprednostňovať disky balené v samostatnej škatuľke, pretože umiestnenie viacerých diskov na jednu skúmavku neprispieva k ich trvanlivosti.
Mali by ste tiež venovať pozornosť označeniam na prednej strane CD:

 • „Tlačiteľné“ znamená, že na vonkajšej strane disku je možné tlačiť obrázok pomocou tlačiarne,
 • „Lightscribe“ tiež umožňuje tlač obrázkov na prednú stranu, ale už v samotnej jednotke,
 • „Tvrdý povlak“ znamená, že na zapisovateľný povrch tohto disku je nanesený špeciálny ochranný povlak, ktorý umožňuje desaťnásobne predĺžiť jeho životnosť.

Vypáliť disk

Okrem vyššie uvedených informácií by sa malo vziať do úvahy aj to, že v súčasnosti existujú miesta, ktoré majú byť „starými“ a „novými“ súborovými systémami CD. A ak je „starý“ systém súborov (ISO 9660, známy tiež ako CDFS) pre veľkú väčšinu MP3 prehrávačov známy a extrémne zrozumiteľný, potom „nový“, „pokročilejší“ súborový systém UDF pre rovnakú väčšinu autorádií je nečitateľný formát záznamu.
Túto situáciu komplikuje skutočnosť, že väčšina programov na napaľovanie CD (najmä nových) ich predvolene zapisuje do nového typu súborového systému - UDF, ktorý je pre niektorých majiteľov automobilov nepríjemným prekvapením.
Našťastie existuje nespočetné množstvo programov na „napaľovanie“ a spôsobov, ako napáliť disk, ktorý sa vyhýba tomuto rozpakom. Pri nahrávaní je potrebné starostlivo zvážiť výber systému súborov na disku CD alebo, v extrémnych prípadoch, preformátovať hudobné súbory v prevodníku.

Pokyny „V akom formáte napáliť disk pre autorádio“

Ak chcete napáliť disk CD, musíte si najprv do počítača prevziať a nainštalovať potrebný softvér, napríklad: Ashampoo Burning Studio, Astonsoft DeepBurner, CDBurnerXP, Easy Easy CD DVD Burner, Nero, Small CD-Writer a mnoho ďalších. a kol.
Vo všeobecnosti je algoritmus nahrávania CD vo všetkých programoch rovnaký a intuitívny:

 • V hlavnom okne programu, ktorý sme spustili, ponúkame niekoľko možností naraz. Vyberieme graf podobný významu „Vytvorenie zvukového CD“, „Vytvorenie disku MP3“, napríklad:

Ako napáliť disk CD pre autorádio

 • V nasledujúcom okne pridajte pripravené zvukové súbory alebo vybrané priečinky pomocou tlačidla „Pridať“ alebo jednoducho potiahnite požadovaný súbor myšou do okna programu.

Súčasne v dolnej časti okna môže byť mierka, pomocou ktorej je možné vizuálne určiť, koľko z celkového počtu pridaných súborov zaberá a koľko voľného miesta na disku zostáva:

Ako nahrávať hudbu na USB flash disk pre autorádio

 • Ak máte stále dostatok voľného miesta na disku, pridajte podľa potreby niekoľko ďalších súborov. V prípade prekročenia stanoveného limitu pre objem zaznamenaných informácií je potrebné vymazať ďalšie súbory, pre ktoré vyberieme súbor a stlačíme kláves „Vymazať“:

Ako nahrať svoju vlastnú hudbu na disk pre autorádio

 • Ďalej v programe vyberte napaľovačku diskov CD / DVD (názov jednotky môžete overiť tak, že sa pozriete na môj počítač v ponuke):

Ako nahrať mp3 disk pre autorádio

 • Ak chcete, zadajte názov zapisovateľného disku,
 • Ak existujú ďalšie nastavenia, vyberieme rýchlosť nahrávania (aby sa vylúčili chyby počas nahrávania, neodporúča sa zvoliť rýchlosť vyššiu ako 8x),
 • Ak chcete skontrolovať, či na zaznamenanom disku nie sú chyby, začiarknite príslušný stĺpec,
 • Ak máte možnosť „Kopírovať všetky údaje na obrázok na pevnom disku počítača“, obrazové súbory sa najskôr skopírujú na pevný disk a až potom sa zapíšu na jednotku. V tomto prípade sa proces nahrávania zreteľne spomalí, ale pravdepodobnosť chyby v zaznamenanej informácii sa zníži na takmer nulovú hodnotu,
 • Umožníte programu vytvoriť multisession disk, budete mať možnosť pridať informácie na disk bez vymazania predtým zaznamenaných informácií. Ako však ukazuje prax, pri použití tejto možnosti existuje vysoká pravdepodobnosť zlyhania disku:

Ako nahrávať hudbu do autorádia

 • Potom stlačte tlačidlo „Vypáliť disk“ alebo „Spustiť napaľovanie“, po ktorom sa začne skutočný proces nahrávania, ktorý môžete sledovať na lište postupu operácie.

Nahrávanie hudby na USB flash disk

Vzhľadom na to, že veľa modelov autorádií je okrem jednotky CD / DVD vybavené aj slotom pre jednotku flash, v tejto inštrukcii o tom, ako napáliť disk CD pre autorádio, musíte uviesť, ako nahrávať hudbu na jednotku USB flash pre autorádio.
Túto operáciu je možné vykonať bez pomoci akéhokoľvek softvéru. Aby sme súbory museli byť na disku Flash, musíme ich iba vybrať, vystrihnúť (alebo ak ich nechceme stratiť z počítača) a potom ich skopírovať na príslušné vymeniteľné úložné médium.
Pri vykonávaní týchto operácií musí byť kurzor myši umiestnený na súboroch, ktoré potrebujeme, alebo všetky činnosti je možné vykonať pomocou zodpovedajúcich klávesov ponuky (pozri fotografiu).

Pokyny „nahrávať hudbu na USB flash disk pre video autorádia“


Potom nájdite vymeniteľný disk, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vložte súbory:

Ako nahrávať hudbu na disk Flash pre vaše autorádio

Tip! Práca so súbormi veľmi uľahčujú nasledujúci štandardní operátori príkazov:

Môžete tiež nahrávať hudbu na USB flash disk pre autorádio pomocou správcov súborov, napríklad „Total Commander“.

Ako nahrávať hudbu na USB flash disk pre autorádio pomocou správcu súborov

Pomocou príkladu fotografie môžete pochopiť, že v ľavom stĺpci hlavného okna programu sú súbory pripravené na nahrávanie a napravo je miesto, kam ich chceme preniesť. Proces kopírovania sa aktivuje jednoduchým pretiahnutím potrebných súborov na ikonu vymeniteľného disku, ako aj pomocou klávesových skratiek „F-riadok“ umiestnených v dolnej časti hlavného okna správcu.
Toto je návod, ako nahrávať hudbu na disk a jednotka USB flash pre autorádio je dokončená. Užite si počúvanie!

Formáty záznamu

Na napaľovanie sa používajú rôzne formáty. Najbežnejšia je MP3. Po zaznamenaní hudby na CD v tomto formáte môže používateľ získať až 7 albumov (približne 100 skladieb(v závislosti od dĺžky prehrávania) s dobrou kvalitou zvuku. Dátový tok sa bude rovnať 320 kb / s.

Pri nahrávaní MP3 s bitovou rýchlosťou 256, 192 alebo 128 kb / s na optické médium sa zmestí omnoho viac skladieb.

Okrem MP3 existuje mnoho ďalších formátov. Od predchádzajúceho sa líšia tým, že skladba zaznamenaná v jednom z nich znie oveľa lepšie. Avšak, kvalitatívny rozdiel Bude to viditeľné iba pri počúvaní drahých Hi-Fi zariadení. Na CD nahraté v tomto formáte sa zmestí iba jedno album.

Formáty nahrávania a približný počet skladieb:

názovPočet skladieb na disku CD
MP3100 — 250
WAV12 — 25
Audio CD12-15
FLAC10 — 15

Dôležité! Množstvo závisí od troch kritérií:

 • kvalita pálenie,
 • dĺžka hry skladieb
 • rekord na CD alebo DVD.

Pri nahrávaní na DVD sa skladby zmestia oveľa viac, ako je uvedené v tabuľke.

Záznamové disky

Na nahrávanie hudby sa používajú tieto disky:

 • CDR/RW, Kapacita je 700 MB. Tieto dva typy sa líšia iba tým, že na CD-RW môžete opakovane nahrávať hudbu. Na CD-R môže užívateľ nahrávať iba raz.
 • DVDR,DVDRW, Kapacita - 4,5 GB, 8,5 GB. DVD RW, na rozdiel od -R, podporuje napaľovanie niekoľkokrát.

Môžete na ne nahrávať akékoľvek informácie od hudby k filmom.

Štandardné systémové nástroje

Hudbu môžete nahrávať z počítača na disk pomocou bežných nástrojov systému Windows. Postupujte takto:

 1. vložiť optická jednotka v jednotke.
 2. Kliknite naň v Prieskumníkovi systému Windows.
 3. Otvorí sa ponuka, kde sa systém spýta, ako sa disk použije, ako USBpohon alebo s hráčom, Musíte vybrať prvú možnosť a kliknúť na tlačidlo „ďalej". Potom bude môcť užívateľ pridať súbory.
 4. Prenos skladieb do okna, ktoré sa otvorí z priečinka, v ktorom sa nachádzajú.
 5. Transparentnosť súborov znamená, že ešte neboli zaznamenané. Musíte ich vybrať a kliknúť pravým tlačidlom myši (RMB). V otvorenej ponuke kliknite na položku „Vypáliť na disk».
 6. Teraz môžete pomenovať zariadenie a určiť rýchlosť, ktorou sa bude postup horenia vykonávať. Nižšia rýchlosťtým lepšie. Napálené stopy sa uložia dlhšie a časom sa nebudú opotrebovať.
 7. Stlačte tlačidlo „ďalej».
 8. Čas nahrávania Na obrazovke sa zobrazí, Zostáva len čakať.
 9. Po dokončení postupu kliknite na tlačidlo „hotový».

Napaľovanie bude dokončené.

Windows Media

Skladby alebo hudbu môžete nahrávať do bežného zabudovaného prehrávača Windows Media Player:

 1. Stlačte tlačidlo „štart". V rozbaľovacej ponuke vyberte položku Windows Media Player.
 2. Nájsť kartu “rekord»V pravom hornom rohu okna prehrávača vedľa prehrávania.
 3. Teraz potrebujeme drag and drop súbory s hudbou do zoznamu s údajmi, ktoré sa otvorili v časti „rekord».
 4. Choďte na „Ďalšie možnosti»A nastavte si vlastné nastavenia pre vypaľovanie.

Hudbu MP3 môžete nahrávať na disk z počítača pomocou nástroja MakeCD. Pomocou neho môžete nahrávať iba hudobné súbory, Teraz musíte urobiť nasledovné:

 1. Kopírovanie skladieb do MP3 v špeciálnom priečinku. Sem vložte súbor exe s programom.
 2. Spustite skopírovaný súbor. užitočnosť prehľadá skladby v adresári a otvorí ich už na napálenie.
 3. Kliknite na tlačidlo „ďalej».
 4. V zobrazenom okne nastavte rýchlosťzvoliť pohon, ktorá bude spálená a kliknite na „horieť».

Zostáva čakať na koniec horenia.

Burnware zadarmo

Postup práce s programom BurnAware Free:

 1. Stiahnite si, nainštalujte a spustiť program.
 2. Nájsť položku MP3 diskchoďte do toho.
 3. Vyberte jednotku, на который пользователь будет записывать треки.
 4. Скопировать нужные файлы в открытое окно.
 5. Кликнуть по красному кружку.

Подождать окончания записи.

Varovanie! Если пользователь хочет записать МР3 треки на DVD диск, следует нажать на «Диск с данными».

CDBurnerXP

CDBurnerXP поможет при записи музыки на CD диск. Благодаря этой утилите можно копировать диски не только в ХР, но и на Windows 7, 8 и 10:

 1. Скачать, установить и запустить утилиту.
 2. V zobrazenom okne vyberte možnosť „Dátový disk».
 3. Presúvajte súbory na miesto, kde bude program vyžadovať.
 4. Kliknite na ikonu pomocou zelená značka alebo pomocou tlačidla “Zapíšte si».
 5. Začne horenie, Zostáva čakať na dokončenie a odstránenie média s hudbou z jednotky.

Astroburn Lite

V tejto utilite je postup nasledovný:

 1. Stiahnite si a založiťAstroburn Lite.
 2. otvorený utility.
 3. Kliknite na „Pridať súbory»A potiahnite požadované skladby do otvoreného okna. Okrem všeobecného drag and drop môžete vytvárať ďalšie priečinky a ukladať do nich stopy.
 4. Program tiež umožňuje premenovať súbory, podľa toho, čo používateľ potrebuje alebo ho odstráni.
 5. Po dokončení procesu prípravy používateľ stlačí tlačidlo, čím začne proces horenia a čaká na koniec.

Nástroj, ktorý umožňuje nielen kopírovať hudbu na disk. Pomáha užívateľovi vytvárať obaly pre škatule, vypáliť obrázok nahraného albumu na prázdne miesta, upravovať video súbory, kopírovať disky Blu-ray.

Môžete nasekať mp3 do Nero takto:

 1. Otvorte Nero Express.
 2. vybraťDVD s údajmi alebo údajeCD.
 3. Na paneli, ktorý sa zobrazí na obrazovke drag and drop súbory.
 4. Kliknite na tlačidlo „ďalej».
 5. Vyberte médiáktoré sa skopírujú. Vyberte rýchlosť horenia. A kliknite na tlačidlo “rekord».

Ashampoo horiace rom

Ak chcete hudbu náležite presunúť na disk, musíte si stiahnuť a nainštalovať Ashampoo Burning Rom a potom:

 1. otvorený utility.
 2. V ľavej časti okna kliknite na možnosť „Nahrávanie súborov". Vpravo - ďalej “Vytvoriť novýCDs údajmi».
 3. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na ikonu „pridať". V dialógovom okne vyberte potrebné súbory a kliknite na „pridať", Potom stlačte kláves"kompletné».
 4. Skladby spadnú do horiaceho okna. Užívateľ uvidí, koľko miesta bude na disku obsadené a či pridá súbory. Potom musíte kliknúť na „ďalej».
 5. Zostáva len kliknúť Tlačidlo nahrávania a začne proces horenia.

Štandardný nástroj systému Windows

Bežný zvukový disk CD môžete napáliť pomocou štandardného nástroja, ktorý je zabudovaný do operačného systému Windows:

 1. Vložte optiku nosič na vedenie a kliknite naň v prieskumníkovi.
 2. V otvorenom okne vyberte možnosť „S hráčomCD/DVD».
 3. V špeciálnej oblasti presuňte všetky potrebné súbory.
 4. Zvýraznite ich kliknutím na RMB. V rozbaľovacej ponuke kliknite na položku „Vypáliť na disk».
 5. V dialógovom okne označte rýchlosť a napíš názov CD.
 6. Kliknite na tlačidlo „ďalej". Na obrazovke sa objaví okno, v ktorom musíte uviesť, že je potrebné vypáliť zvukové CD presne pre bežných hráčov.
 7. Otvorí sa prehrávač médií, na ktorý musíte kliknúť na ikonu „Spustite nahrávanie».

Pomocou tohto nástroja môžete vytvoriť jednoduché zvukové CD:

 1. Nainštalujte a otvorteBurnAware.
 2. vybrať Karta Zvukové CD.
 3. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na ikonu „pridať". Vyberte a presuňte hudobné skladby. Potom kliknite na „rekord».

V Nero je postup nasledovný:

 1. zriadiťNero.
 2. otvorený Nero Burning Rom.
 3. Vyberte zvukové CD a kliknite na „nový».
 4. Na obrazovke sa objavia dva panely. Vyberte a potiahnite stopy sprava doľava.
 5. Vyberte rýchlosť a spôsob nahrávania a kliknite na „horieť».

Pin
Send
Share
Send
Send