Užitočné tipy

Ako si užívať tehotenstvo

Pin
Send
Share
Send
Send


Aké sú posledné týždne tehotenstva - čo na to hovoria lekári? Ako sú tieto dni s budúcimi matkami, čo im vadí?

Podľa tejto definície možno pripísať celý posledný pôrodnícky mesiac, to znamená od 36 do 40 týždňov. Práve v týchto týždňoch začne väčšina žien rodiť.

Posledné týždne tehotenstva sú dosť ťažké. Ovplyvňuje váhu získanú za 9 mesiacov, veľké dieťa, ktoré sa tiež veľmi bolestivo pohybuje, a príliš stojaci maternica, ktorá tlačí na pľúca a žalúdok. A to ani zďaleka nie je problémom. Našťastie zmiznú veľmi skoro, a preto sa mama nemusí sústrediť na ne.

Musíme premýšľať o tom, čo jej v blízkej budúcnosti čaká šťastie a ako sa pripraviť na narodenie nového člena rodiny, aby prvé týždne po narodení boli pre všetkých čo najpohodlnejšie.

Prečo si nemôžete užívať tehotenstvo

Dokonca ani ženy, ktoré už dlho snívali o dieťati a nakoniec otehotneli, si tehotenstvo nie vždy užívajú. Po eufórii z dobrej správy, že žena sa čoskoro stane matkou, prichádza taký nepríjemný aspekt tehotenstva, ako je toxikóza, veľmi rýchlo. Zažívanie neustálej slabosti, ospalosti a nevoľnosti je ťažké si užiť tehotenstvo. Obavy z tehotných žien, s ktorými sa často stretávajú ženy, ktoré majú dieťa po prvýkrát, sa k chorobám veľmi rýchlo pripájajú. Lekári tieto obavy často zahrievajú a informujú nastávajúcu matku o akýchkoľvek odchýlkach v analýze, o výsledkoch ultrazvukového vyšetrenia atď. Impozantné tehotné dievča môže v kozmickom meradle rozvinúť úplne nepatrný problém, pričom sa točí nielen seba, ale aj svoju rodinu.

Môže tiež narušiť pôžitok z tehotenstva nútenou zmenou vášho obvyklého životného štýlu. Tehotná žena musí zo svojej stravy vylúčiť škodlivé potraviny, alkohol, vzdať sa nebezpečnej zábavy, ťažkého športového zaťaženia a ešte oveľa viac. Všetky tieto obmedzenia môžu negatívne ovplyvniť náladu ženy.

V neskorších štádiách tehotenstva, keď by sa mohlo zdať, že toxikóza je už pozadu, sa žena môže kvôli rýchlemu prírastku na váhe obávať. Obavy tehotných žien sa veľmi často spájajú s myšlienkou, že po pôrode sa už nevráti do pôvodnej podoby.

Ako premeniť tehotenstvo na potešenie

V skutočnosti, aby ste si mohli užiť tehotenstvo, musíte sa najprv správne nakonfigurovať. 9 mesiacov nie je také dlhé obdobie, aby ste sa vážne obávali obmedzení a zmien, ktoré sprevádzajú tento stav. Toxikóza je tiež dočasný fenomén, ktorý musíte prežiť, a aby ste to dosiahli s najmenšou stratou, skúste viac relaxovať. Ak pracujete, choďte na toto obdobie alebo požiadajte lekára o zdravotnú dovolenku. Doprajte si dostatok spánku, choďte na čerstvý vzduch, zapojte sa do svojho obľúbeného koníčka a samotná pohoda sa zlepší.

Aby obavy dieťaťa nezasahovali do tehotenstva, študujte čo najviac informácií, komunikujte so ženami, ktoré už porodili. Na internete existuje veľa fór, kde si mladé matky ochotne navzájom vymieňajú svoje príbehy o tehotenstve a pôrode. Ak lekár poukázal na problém, porozprávajte sa o tom s tými, ktorí už ním prešli, s najväčšou pravdepodobnosťou všetko skončilo dobre. Zmeny na obrázku by vás nemali vystrašiť. Ak chcete schudnúť, bude to ľahké a ak počas tehotenstva sledujete svoju stravu a nezabudnete na fyzickú aktivitu, nemôžete vôbec odtučniť. Lepšie premýšľajte o dieťati viac, hľadajte pre neho veci a hračky - tieto príjemné práce odvádzajú pozornosť od rušivých myšlienok a dávajú potešenie.

Pocity za posledné týždne pred pôrodom

Vyplatí sa podrobnejšie ich zvážiť, aby ste vedeli, čo je normou a kedy je lepšie konzultovať s lekárom.

1. Pálenie záhy. Mimo tehotenstva je to príznak ochorenia žalúdka, najčastejšie gastritída. A nastávajúce matky majú normálny variant. Niektorým ženám sa napriek tomu dá vyhnúť. Ako to robia? A je to všetko o správnej výžive a niektorých obmedzeniach v jedle.

Po prvé, existuje celý rad produktov, ktoré takmer všetky vyvolávajú pálenie záhy. Určite to máte na mysli. Napríklad jedlá, ktoré obsahujú paradajkovú pastu alebo kečup (kvôli octu zahrnutému v ich zložení), zvyčajne akékoľvek jedlá, ktoré obsahujú ocot. Hrách tiež často vyvoláva pocit pálenia v žalúdku, najmä ak je nedostatočne tepelne upravený. Vytvorte si zoznam nežiaducich potravín a jedál pre seba a vylúčte ich z ponuky.

Druhým krokom je prestať jesť pred spaním. Spravte pravidlo, aby ste neužívali jedlo neskôr ako 2 až 3 hodiny pred nočným spánkom. Počas tejto doby bude mať čas tráviť a ísť ďalej do čriev.

Tretím krokom, ako sa zbaviť pálenia záhy, je sen so zvýšenou hornou časťou tela. Aby sa žalúdočná šťava nevrhla do pažeráka.

A nakoniec, vždy majte po ruke tablety „Rennie“ alebo „Gaviscon“. Ak máte nepríjemný pocit v pažeráku alebo žalúdku, okamžite ich zoberte. Konajte takmer okamžite.

Pokiaľ ide o „Rennie“, obsahuje vápnik, a preto sa v poslednom mesiaci tehotenstva mnoho matiek bojí užívať ju. Koniec koncov, je známe, že príliš veľa vápnika môže viesť k uzavretiu fontanel u plodu, čo hrozí silným pôrodom a intrakraniálnym tlakom pri narodení dieťaťa. Ale tieto obavy sú neopodstatnené. Zloženie lieku „Rennie“ obsahuje špeciálnu formu vápnika, ktorá sa jednoducho nevstrebáva do tela matky a okamžite sa vylučuje v nezmenenej podobe.

Existuje veľa ľudových liekov na pálenie záhy. Napríklad alkalická minerálna voda. Tiež dobrá voľba. Účinok ľudových prostriedkov je zvyčajne krátkodobý. Prášky sú v každom prípade účinnejšie.

2. Závažnosť spôsobená veľkým nárastom hmotnosti. Normálne by budúce matky mali pridať 10 až 12 kilogramov na celé tehotenstvo. V skutočnosti sa však často ukazuje, že počet kilogramov je dvakrát vyšší. Preto je pre budúce matky ťažké. Predstavte si, že pridáte menej ako 20 kg za menej ako rok? Tu to bude ťažké pre každého. Telo matky musí dieťaťu tiež poskytovať kyslík a výživu. Bude to jednoduchšie, ak sa hmotnosť v posledných týždňoch zastaví av prípade nadmerného množstva sa dokonca mierne zníži. Pokúste sa jesť menej, ak ste už získali 12 kg alebo viac. Nie je potrebné hladovať. Pekárstvo a sladkosti však musia byť obmedzené.

3. Pád tehotenstva - opuch. Opuch je častým problémom. Zvyčajne sa to deje v oblasti členku popoludní, keď mama veľa chodí, stojí alebo sedí. Pri relaxácii v kresle alebo na posteli musíte skúsiť udržiavať nohy vyššie.

Musím znížiť množstvo tekutiny, ktorú pijem? Nie. Nestojí to za to, rovnako ako za úplné odstránenie stolovej soli. Len sa snažte jesť príliš slané, napríklad hranolky, sušienky, konzervované uhorky a paradajky. A musíte piť, keď máte smäd. To nie je veľa, ale málo.

Niekedy sa však opuchy stávajú dôvodom hospitalizácie ženy v nemocnici. Faktom je, že často sprevádza ťažké tehotenské komplikácie - gestózu. V tomto prípade má nastávajúca matka okrem edému vysoký krvný tlak a bielkoviny v moči.

Ak spozorujete muchy pred očami, nevoľnosť, závraty, opuchy sa začali prudko zvyšovať a objavili sa na tvári - je potrebné bezodkladne zavolať sanitku.

4. Zvýšený krvný tlak. Maximálny normálny tlak pre nastávajúce matky a skutočne všetkých ľudí bez výnimky je 130 až 90. Ak je vyšší, jedná sa o patológiu. Existujú však situácie, ktoré je potrebné považovať za variant normy - je to tak, ak tlak ženy stúpa so silným vzrušením. To sa zvyčajne deje v ordinácii lekára. V tomto prípade zdravotná sestra opäť meria tlak mamičky po 5 minútach a spravidla je normálna alebo s malou odchýlkou ​​od nej. Toto sa nazýva syndróm bieleho plášťa.

Ak tlak matky stúpne doma aj v pokoji - je to príznak hypertenzie alebo gestózy. Je potrebné užívať liek, ktorý znižuje krvný tlak a prípadne liečbu na oddelení patológie tehotenstva.

5. Prečo chcete v posledných týždňoch tehotenstva spať alebo mať nespavosť. Ospalosť možno porovnávať s prvým trimestrom tehotenstva. Pre fyzické ťažkosti potrebuje telo často odpočinok. Spať, kým budete mať príležitosť. Dieťa nebude musieť v prvých mesiacoch veľa spať.

Nespavosť je výsledkom vzrušenia a nepríjemností. Mama jednoducho nemôže ľahnúť pohodlne alebo veľmi často nútená ísť na záchod. Tak často, že nemá čas správne zaspať po ďalšej ceste.

6. Vaginálny výtok zosilňuje. Ak existuje jednoducho priehľadný výtok bez zápachu a svrbenia alebo hlienu, je to absolútna norma. Ak je prietok skôr ako voda, máte podozrenie, že uniká, musíte ísť do nemocnice a urobiť špeciálny test. Lekári vám to s istotou oznámia - vaša voda uniká alebo je len hojný.

7. Rôzne bolesti za posledné týždne - v dolnej časti chrbta, chvostovej kosti, krčme, medzi lopatkami. Počas tehotenstva sa všetky existujúce „vredy“ zhoršujú. Z tohto dôvodu lekári odporúčajú pôrod v mladšom veku (pokiaľ nebudú mať čas na rast chronických chorôb). Takže bolesť medzi lopatkami a krčkovou oblasťou je často spôsobená osteochondrózou. Bolesť v krčme a dolnej časti chrbta - syfyzitída, divergencia kostí panvy. Ale ak tieto bolesti nie sú bolestivé a neobťažujú vás 24 hodín denne, stačí tolerovať a obrátiť svoju pozornosť na niečo príjemné. Po pôrode sa všetko postupne zotaví.

Čo sa deje v posledných týždňoch

Dieťa je už úplne vyvinuté. Má všetky orgány a systémy. Zostáva iba pridať malú výšku a hmotnosť. S matkou dochádza v tele k zmenám. Je v plnom prúde a pripravuje sa na pôrod. Krk sa začne trochu skracovať a zjemňuje. A bližšie k 40. týždňu tehotenstva je pokles hladiny hormónu tehotenstva - progesterónu, ktorý začína pôrodu.

Známymi prvorodenci sú pokles hladiny maternice (brucho vizuálne klesajúce), sliznica z krčka maternice, takzvané očistenie tela - keď žena začne hnačku bez známok otravy alebo črevnej infekcie.

Stáva sa však, že 40. týždeň začína, to znamená posledný, ale nie sú žiadne známky predčasného pôrodu. Lekári potom môžu odporučiť metódy prirodzenej stimulácie pôrodu. Môže to byť čistenie domu, chôdza, stúpanie po schodoch. Sex tiež pomáha v posledných týždňoch tehotenstva. Ženy niekedy po akte lásky okamžite idú do nemocnice. Aktívny sex môžete vyskúšať od 38 týždňov, keď je plod absolútne plný a životaschopný.

Ak nemáte príznaky predčasného pôrodu pri dlhodobom tehotenstve, nebojte sa. Niektoré ženy majú zvyčajne tehotenstvo až 42 týždňov. A skúste vypočítať týždeň tehotenstva do posledného mesiaca, pretože lekári sa niekedy tiež dopúšťajú chýb v termínoch. Možno je váš termín kratší, ako ste si mysleli? Alebo ovulácia bola neskoro, pretože telo sa neponáhľa pripraviť na pôrod.

V posledných týždňoch tehotenstva musíte byť veľmi opatrní pri pohybe plodu. Aj keď hovoria, že deti sú o sebe menej informované pri narodení dieťaťa, nemalo by dôjsť k drastickým zmenám. A ak ste nikdy nepocítili miešanie vášho dieťaťa počas dňa, je to príležitosť na naliehavú návštevu lekára alebo dokonca výlet do nemocnice.

Pin
Send
Share
Send
Send