Užitočné tipy

Ako vyhrať akýkoľvek boj a ako tomu zabrániť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj keď máte čierny pás v karate, nezaručuje vám víťazstvo v pouličnom boji. Pouličný boj nie je predstavenie pred sudcami a divákmi (ako v bojových umeniach), ale tvrdá bitka. Neexistuje v ňom žiadne milosrdenstvo a pravidlá. Skôr platí jedno pravidlo: niekto sa musí stať víťazom a niekto porazený.

Dnešná realita bohužiaľ je taká, že nikto nie je v bezpečí pred zrážkami s pouličnými potápačmi, lupičmi alebo hooligans. K útoku môže dôjsť kdekoľvek av nanajvýš nevhodnej chvíli. A potom vám zostane iba jedna z dvoch vecí: na výhru alebo prehru už nie je žiadna tretina. Okrem toho môže ísť nielen o vaše zdravie, sebaúctu, ale aj o váš život.

  • Ako poraziť pouličný boj
  • Ako poraziť svojich nepriateľov
  • Ako vyhrať bitku

Ak si myslíte, že vo víťazstve je najdôležitejšou silou, bojovou taktikou a schopnosťami sebaobrany, potom sa mýlite. To všetko je samozrejme dôležité, ale prvou najdôležitejšou podmienkou je pevnosť a psychologická pripravenosť bojovníka. Psychologický stav bojovníka poskytuje 85% víťazstvo.
Ako rozvíjať psychologické schopnosti bojovníka:

- Rozvíjať schopnosť intuitívne cítiť hrozbu útoku. Sledujte, kto je vo vašom zornom poli, či možno očakávať hrozbu a ktorý. Ak dôjde k útoku, nebude to náhle a budete mať čas prevziať kontrolu nad situáciou.

- Ak niekto môže byť hrozbou, počas útoku okamžite prejdite svoju fantáziu (aké techniky použiť, ako sa môžete dostať k úderom, aké užitočné nástroje môžete použiť na sebaobranu atď.).

- Naučte sa hodnotiť situáciu ako celok. Je možné vyhnúť sa boju - napríklad hovoriť s útočníkmi a mierové riešenie situácie. Alebo dokonca utiecť. (Vlastne najlepšia sebaobrana je neúspešný útok!)

- Ak vám vaša intuícia hovorí, že vaše záležitosti sú veľmi zlé, zaútočte ako prvý. Cieľom je vyradiť nepriateľa z akcie 1-2 údermi.

  • Trochu o psychologickej príprave na boj z ruky

Obsah článku

Vždy existuje možnosť dostať sa do situácie, keď musíte použiť fyzickú silu. Navyše, dokonca aj vyškolená osoba, ktorej bol vydaný úder, sa niekedy vzdáva paniky a zabudne na svoje schopnosti.

Už dlho sa uvádza, že najmocnejší bojovníci, ktorí sa zúčastňujú bojov bez pravidiel, sa objavujú z nefunkčných štvrtí, kde musíte svoje päste neustále obhajovať svoje práva. Pri takýchto reflexoch majú títo bojovníci bojovať a nebojí sa dostať bolestivú ranu. Každé hnutie je pre nich rafinované, aj keď nevyzerá tak krásne, ako je to uvedené vo filmoch alebo na ukážkach bojových umení.

Psychológia výhercov

Ak chcete vyhrať všetkých v bitke, musíte mať psychológiu výhercu, to znamená mať istotu vo svoje schopnosti. Ako sa získava takáto dôvera? V praxi - keď dôjde ku kontaktnej bitke a víťazstvo sa získa. Ale v pokojnejšom svete nie sú podmienky na sparťanský výcvik pre každého. Sebadôveru môžete zvýšiť tým, že šetríte v telocvični, ľahko zasiahnete súpera, aby ste nespôsobili zranenie. Postupne sa rozvíjajú zručnosti, ktoré sú oneskorené na úrovni reflexov.

Pred bojom, aj keď je proti piatim alebo desiatim súperom, nemusíte premýšľať o porážke alebo dôsledkoch. Ak sa boju nedá vyhnúť, musíte sa uvoľniť a skúsiť využiť všetky svoje zručnosti v prospech budúceho víťazstva. Odvaha mesta trvá.

Mier mysle

Známy bojovníci šampiónov hovoria, že svojho súpera nemôžete nenávidieť. Emócie sú ohromené, zahalujú myseľ. Víťazstvo môže priniesť iba chladná myseľ a jasný výpočet. Musíte si predstaviť, že je to jednoduchý človek, odraz vás, ktorý musíte poraziť.

Pri zachovaní vnútorného pokoja je najlepšie sa pozrieť do očí. Z očí súpera sa môžete dozvedieť viac o nadchádzajúcom útoku, ktorý odráža zámer. Aj keď ste zmeškali útok, nezúfajte. Neexistuje jediný bojovník, ktorý by sa aspoň raz nedostal na telo alebo tvár.

Proti skupine ľudí. Vyberte vodcu

Ak musíte čeliť skupine ľudí, môžete konflikt veľmi rýchlo vyriešiť zakázaním iba jednej osoby. Aby ste to dosiahli, musíte určiť, kto je vedúci, a vyradiť ho. Keď „palice“ zistia, že vodca je v knockoutu, pocit stáda vás vyzve, aby ste bežali tam, kde vyzerajú vaše oči. Zabudnú na svoje úmysly, pretože sú diktované vôľou porazeného vodcu.

Víťazstvo nad akýmkoľvek súperom je dobré. Musíte si však uvedomiť, že hlavným súperom ste vy sami. Keď ste porazili seba, svoju lenivosť, zbabelosť, nerozhodnosť, môžete súťažiť s ostatnými. Nemusíte najprv útočiť - to je znak nízkej úrovne rozvoja a vnútornej zbabelosti.

Dôvody boja

  1. Boj o zdroje. Niečo nie je rozdelené.
  2. Boj o dispozíciu žien. Niekto nezdieľal.
  3. Preukázanie dominantného postavenia. Ukážte, ako je niekto v pohode, ak už nie je čo dokazovať.

Po vyhodnotení situácie, agresie, ktorá sa objavila, a príčiny jej prejavu, môžeme naplánovať vývoj konfliktu: ako ďaleko je agresor pripravený ísť a aké opatrenia by sa mali prijať, aby sa z tejto situácie dostalo.

Ak existuje možnosť vystúpiť z konfliktu, ak nie je dôvod na zapojenie sa do boja, sú vhodné akékoľvek metódy: mlčať, ignorovať agresiu alebo sa smiať.

Ak vás vyprovokujú napríklad „Prečo hľadíte“, môžete odpovedať „Áno, vyzeráte len ako môj priateľ Saša.“ „Poďme, choď, povedzme si -“ „Hovorte tu, nemám žiadne tajomstvá.“

Musíte mať interné pravidlá, ktoré jasne definujú hranice, po porušení ktorých konverzácia končí a začína sa prechod od slov k činom, napríklad ak sa vám agresor dovolí dotknúť sa vás, vezme vás za krk, zatlačí ho do hrude.

Ako vyhrať pouličný boj a hlavné chyby počas konfliktu

1. S agresorom vstúpite do ústnej potyčky a tiež počúvate a veríte tomu, čo hovorí.

Gopota začne sľubovať, že ťa zmaže na prášok, ak nebudeš nasledovať jeho vôľu. Ak sa tomu nemôžete smiať, nemali by ste počúvať, čo hovorí gopnik, ani odpovedať na jeho otázky („Prečo ste.“). Je absolútne zbytočné hovoriť s ľuďmi s nižšou úrovňou kultúry, verbálne vás zbavia dôvery. Ak chcete vyhrať pouličný boj, je od samého začiatku potrebné mať psychologickú nadradenosť, netieniť sa, nevyjadrovať vzrušenie a nebyť vedený k scenáru navrhnutému agresorom. Gopnik by si mal byť okamžite vedomý toho, že s ním nemá čo hovoriť. Buď dosvidos alebo boj. Hodnota hrozby agresora je nula.

2. Buďte si istí svojou nevinnosťou.

Za nič za to nebudete. Toto je iná osoba, ktorá porušuje morálne princípy, ako aj súčasné právne predpisy, a snaží sa vás neprimerane zapojiť do konfliktu. Obhajujte svoju nevinu a buďte pripravení brániť sa za každú cenu.

3. Vnútorný dialóg s nádejou na mierový výsledok konfliktu.

Ak Gopnik prekročil povolenú hranicu, nedá sa otočiť späť a nie je o čom premýšľať. Keby ste boli požiadaní, aby ste sa rozprávali, v skutočnosti s vami nebudú vôbec hovoriť, hoci mnohí sú presvedčení o opaku.

4. Očakávate, že gopnik sa spustí ako prvý.

Ak je nálada agresora definovaná ako nezlučiteľná s urovnaním konfliktu, zasiahnite najskôr, pretože spravidla každý vynechá prvú ranu. Nečakajte, až si na seba urobíte prvú ranu, pretože to môže byť posledné.

5. Ak narazíte ako prvé, dokončite.

Nesledujte, čo sa stane po prvom úderu gopnikovi do tváre. Okamžite roztrhnite vzdialenosť a cieľ a nedovoľte prísť k vašim zmyslom.

6. Nesnažte sa byť gentlemanom.

Boj nemá oficiálny začiatok, koniec, pravidlá a sudcu. Toto zviera je neporiadok, takže použite akékoľvek zakázané triky a nečakajte na povel „Bojovať“.

7. Muž nebude kričať.

Ak sa niečo stane, kričí, priťahuje to pozornosť a môže tiež spôsobiť, že vás dav prestane zabíjať nohami, ak to Boh zakáže. Ak niečo, zakričte „Policajti!“.

8. Použite akékoľvek dostupné prostriedky.

Pouličný boj nie je športový zápas a vy nie ste jeho podnecovateľom, takže používajte všetko, čo máte po ruke: kameň, tehlu, palicu, fľašu, popolník atď.

9. Premýšľajte menej a viac sa spoliehajte na reflexy.

V čase konfliktu telo produkuje adrenalín, a ak sa nespáli, po vstupe do bitky bude prebytok tohto hormónu schopný rozdrviť nohy. V pouličnom boji zvíťazí ten, kto má rýchlejšiu reakciu a menšie pochybnosti. Vypnite mozog, nechajte šelmu von.

10. Zapojte sa do boja iba ako posledná možnosť a prijímajte preventívne opatrenia.

Je lepšie bojovať s vecami. Preto, ak je možné obísť dav gopnikov, nezapnite režim hrdiny, ale prejdite v diaľke. Dodržiavajte všeobecné zásady obrany proti útoku.

Pouličné boje a triky

1. Zraniteľnými bodmi na tele sú slabiny, dolná časť nohy, kolenné kĺby, solárny plexus, rebrá, srdce, pečeň, obličky.

2. Úrazy hlavy by mali byť vykonávané v dolnej čeľusti, nose, obočí, očiach, chráme, ušiach, šiji.

3. Najlepším začiatkom pouličného boja je tvrdý zásah do slabín s ďalším dokončením gopnika.

4. Dobré pokračovanie v bitke bude úder do nosa alebo dolnej čeľuste. Úder do dolnej čeľuste, ktorý vynechal agresor, môže viesť k strate vedomia a zlomený nos spôsobí bolesť, šok, krv a slzy.

5. Bolestivé údery sú kopy do kolena a dolnej časti nohy.

6. Ručné údery, ktoré sa najčastejšie používajú pri pouličných bojoch, sú priame a bočné údery.

7. Nevzdávajte sa a chráňte svoju tvár.

8. Zostaňte vo vzpriamenej polohe proti súperovi trochu nabok, zakrývajte slabiny z možnosti priameho kopu.

9. Nestojte ako modla, nehýbte sa a nehýbte hlavou.

Čo by ste nemali robiť v pouličnom boji

1. Pokúste sa poraziť vysoké kopy. Prudký pohyb súpera smerom k vám bude schopný vás zraziť na zem.

2. Aj keď ste vynechali úder, nevyvolávajte dojem, že vás to bolí, buďte trpezliví.

3. Nevykonávajte varovné pohyby, výkyvy a výkriky. Rozhodol som sa poraziť.

4. Neskúšajte sa úmyselne zapojiť do boja, ak nemáte zručnosti na prácu v zápasení, pretože po sérii zmeškaných úderov budete pravdepodobne demoralizovaní. Mať skúsenosti biť hrušky vám nedá nič.

5. Nepokúšajte sa prelomiť telo gopnika, ak má na sebe zimnú bundu. Pokúste sa pracovať na otvorených miestach tela. Dobrým spôsobom, ako prinútiť svojho súpera, aby stratil ruky a otvoril hlavu, je použiť nízky kop.

Pamätajte, že vašou úlohou je vyhrať pouličný boj alebo sa dostať z konfliktu s minimálnym poškodením. Ak viete, že boj sa nevyvíja vo váš prospech, hľadajte spôsoby, ako ustúpiť. Ak gopnik utiekol alebo prestal vzdorovať, okamžite opustite scénu boja.

Kto vyhrá boj?

Existuje predstava, že boj zvíťazí fyzicky silný človek, ktorý pozná techniky nejakého bojového umenia. V skutočnosti tomu tak nie je. V každom boji vyhráva ten, kto je schopný ísť ďalej, ako súper. Dovoľte mi uviesť príklad. Povedzme, že bojujem s majstrom športu v boxe. Chce ma poraziť a ja ho chcem zabiť. Moje zámery idú ďalej. Kto myslíte, že vyhrá? Samozrejme, vznikajú pochybnosti, mnohí si budú myslieť, že ma, samozrejme, vyradí. Napriek tomu bude jeho víťazstvo v jednom boji iba jeho ďalším víťazstvom. Ale v nasledujúcom boji vyhrám a splním svoj úmysel, zabijem ho. V sérii konfrontácií som vyhral a moje víťazstvo bolo konečné, ale bolo to dočasné.

V skutočnosti, ak by som chcel zabiť boxera, nechcel by som s ním boxovať, ale spôsobil by som mu „porozumenie“ úderov, ktoré ho zasiahnu do gule alebo do Adamovho jablka, a potom som ho dokončil. Víťazstvo by teda bolo v prvej bitke. V takých situáciách sa rozhodne ten, kto udrie prvý.

Príklad je veľmi hrubý, súhlasím. V skutočnosti nepotrebujete kultivovať túžbu zabiť samých seba. Tu hovoríme o vnútornej nálade „Idem do konca, som pripravený bojovať proti každému, kto za mnou príde.“ Ak kultivujete svoju pripravenosť ísť do konca, potom si rýchlo všimnete, že už s vami už nikto nechce bojovať. Akákoľvek gopota bude inštinktívne cítiť nebezpečenstvo z vašej strany a jednoducho sa nebude chcieť zapojiť. Môžete mať akúkoľvek pleť. Ak máte vnútornú ochotu odraziť sa, vzdajú sa vás vopred. Boj jednoducho nebude. Ak k boju došlo, nemusíte mať v úmysle zabiť súpera, len vyladiť jeho úmysly ďalej.

Poznám dvoch chlapcov, vysokých 160 cm, veľmi tenkých, ale všeobecne sú mierne nevyvážení a zvlášť v boji. To znamená, že sú schopní ísť až do konca, ale nevedome. Každý sa ich bojí a majstrov športu a najrôznejších zdravých ľudí. Len v hneve môžu niekoho omylom ochromiť.

To sa netýka iba bojov. Tento prístup je užitočný aj pri podnikaní. Ak ste vážnejší ako súper, využijete pákový efekt, ktorý vášmu konkurentovi nenastane.

Stručne povedané, môžeme povedať, že je užitočné rozšíriť stupeň vnútornej slobody a naučiť sa otvorene ukázať svoju vôľu, potom vy sami nebudete mať agresívne tendencie. Aby ste odradili gopníkov od biť vás, musíte kultivovať ochotu kandidovať na víťazstvo až do konca a odstrániť svoje vlastné obavy.

Pin
Send
Share
Send
Send