Užitočné tipy

Postupnosť nanášania make-upu na tvár

Pin
Send
Share
Send
Send


Základné pravidlá pre líčenie, podrobné návody pre začiatočníkov a užitočné triky, pozrite sa v tomto článku.

čítanie bude trvať 6 minút

Text: Veronika Gnezdilova
Aktualizované 19. júla 2019

obsah:

V tomto článku vám povieme o všetkých trikoch a pravidlách makeupu pre začiatočníkov a ponúkneme niekoľko možností pre jednoduché, ale efektívne obrázky. Ak práve začínate používať kozmetiku, ale neviete, kde začať a čo znamená používať, prečítajte si náš článok.

Základy make-upu: 3 pravidlá

Makeup sa spravidla začína aplikáciou tonálneho základu. Správne vybraný produkt pomôže skryť nedokonalosti pleti, vyrovnať tón a pripraviť tvár na ďalšie fázy. Podklad môže byť práškový, krémový alebo vo forme ľahkej tekutiny. Pri jej výbere sa spoliehajte na odtieň pokožky a jej typ (náš test vám to pomôže určiť). Pre mastnú pleť sú prášky vhodné pre normálne a zmiešané tonické tekutiny a pre suchú potrebu výživnej krémovej textúry.

Ak ste na líčení, používajte čo najmenej, postupne do svojho arzenálu pridajte nové predmety zo sveta kozmetiky. Na začiatok stačí taký súbor: základ, riasenka, svetlé tiene a červenanie. Takáto minimálna sada skryje nedokonalosti pleti a dodá jej zdravý vzhľad. Riasy a žiarivé tiene okamžite otvoria oči.

Ak ste začali aktívne používať kozmetiku, znamená to, že je potrebné pridať ďalší krok k štandardnej starostlivosti - odličovač. Okrem zvyčajného gélu na pranie budete potrebovať odličovač. Môže to byť dvojfázový olejový doplnok, micelárna voda alebo hydrofilný olej. Vyberte si, čo vám najviac vyhovuje a nedráždi pokožku. Kvalitné čistenie tváre je kľúčom k krásnej a zdravej pokožke.

Základné pravidlá líčenia

Na základných princípoch postavené všetko umenie líčenia. Za výber kozmetiky musíte byť zodpovední: kúpte ju v dôveryhodných obchodoch, nezabudnite, že dobré výrobky nemôžu byť lacné. Kvalitné výrobky nespôsobia problémy s aplikáciou. Lacná kozmetika často obsahuje ingrediencie nízkej kvality, ktoré môžu spôsobiť kožné problémy.

Nemali by sa zanedbávať jednotlivé črty tváre. Nielen odtieň nadácie závisí od odtieňa pokožky, ale aj od farby tieňov, rúžu a červenania.

Vyberte si make-upový základ vhodný pre daný typ pleti (mastný, suchý, normálny alebo kombinovaný typ), aby nespôsoboval peeling alebo akné. Majitelia citlivých žien s tendenciou na alergiu Obal na líčenie by sa mal študovať obzvlášť starostlivo.

 1. Pred nanášaním make-upu si musíte umyť, aby ste vyčistili tvár od prachu a mazu, aj keď sú neviditeľné. Používajte špeciálne výrobky (gél, mlieko, mlieko) alebo iba vodu pri príjemnej teplote.
 2. Ak plánujete zakryť svoju tvár základom, musíte najskôr naniesť základňu a / alebo krém. To ušetrí make-up a pleť.
 3. Je lepšie maľovať v dobrom svetle. Ak je udalosť plánovaná vo vnútri, umelé svetlo je lepšie, ak je vonku prirodzené (ak je to možné). Svetlo by malo na tvár padať rovnomerne zo všetkých strán.
 4. Pri nanášaní make-upu na tvár je dôležité, aby ste postupovali správne.
 5. Mal by byť natretý nástrojmi, ktoré sú na to špeciálne určené: kefy, aplikátory, špongie, ktoré je potrebné udržiavať čisté, inak sa na nich množia baktérie.
 6. Krk tiež potrebuje produkty starostlivosti a korekcie.

Ako urobiť očný make-up pre začiatočníkov?

Neobvyklé očné líčenie nemusí byť komplikované. Riaďte sa našimi pokynmi a vytvorte vizážne oko v trendových červených farbách.

Ak neviete, ktorý očný make-up si vybrať, urobte náš rýchly test: povie vám to správnym spôsobom.

Sekvencia make-upov

Postupnosť nanášania make-upu na tvár je rešpektovaná, takže vrstvy kozmetiky sa nezastínajú a nezmažú sa tak dlho, ako je to možné.

 1. Čistenie a zvlhčenie. Ak je pokožka suchá, umyte ju posypaním zvlhčovacím sprejom.
 2. Nanášanie bázy (v neprítomnosti základného náteru sa môže použiť krém).
 3. Vyrovnávanie odtieňov pleti - nanášanie nadácie av prípade potreby korektor.
 4. Tvarovanie a používanie voľnej kozmetiky: červenanie a prášok na fixáciu.
 5. Tvarovanie obočia.
 6. Kreslenie a zatienenie tiene.
 7. Kreslenie a očné linky, kreslenie šípok.
 8. Tónovanie mihalníc.
 9. Obrysy pier a aplikácie rúžu.

Čo je tvarovanie tváre?

Tvarovanie (tvarovanie, sochárstvo) je technika, ktorá dáva tvári požadovaný tvar a zvýrazňuje potrebné vlastnosti pomocou kozmetiky.

Tvarovanie tváre pomôže udržať správnu postupnosť nanášania make-upu na tvár.

Táto metóda líčenia je založená na úlohe chiaroscuro - stmavnutie alebo rozjasnenie určitej časti pokožky, môžete dosiahnuť vizuálnu korekciu.

Obrys tvaru T a lícna kosť

Kľúčové štádium, ktoré zdôrazní všetku krásu ženy, ak budete postupovať podľa nanášania make-upu a venovať pozornosť tvaru tváre.

Môže byť guľatý, štvorcový, trojuholníkový, oválny a tvaru srdca - je ľahké určiť, či sa pozriete do zrkadla.

Kontúrovanie má všeobecné pravidlá:

 1. Začnite od nosa - pomocou korektora nakreslite 2 čiary po stranách nosa až po samotný hrot. Čím viac budete potrebovať predĺžiť nos, tým vyššie budú čiary (až po obočie).
 2. Bronzer na stmavnutie dutiny pod lícnou kosťou. Môže byť neviditeľná. Na určenie jeho polohy stačí nakresliť mentálnu líniu od ucha po okraj pier - na tejto línii je depresia.
 3. Tmavšie čelo: zhora, z vlasovej línie, pohybujúce sa po stranách, naneste bronz, obrys oválu tváre.
 4. Stmavte oblasť v blízkosti horných viečok.
 5. Zvýraznenie: Zvýraznite nosový mostík (priamou čiarou medzi už nakreslenými tmavými pruhmi), stred čela, rohy očí a lícnu kosť (o niečo vyššiu ako bronzer).
 6. Aplikujte prostriedky, aby tvár vyzerala prirodzene. Nemali by byť žiadne ostré hranice.

Pre každý tvar tváre existujú ďalšie odporúčania.

 1. Round. Takýto geometrický útvar je nakreslený hlavne kvôli lícom, preto by sa im mala venovať osobitná pozornosť: je dobré zvýrazniť lícne kosti, predĺžiť bočné línie. Tvár sa predlžuje aj kvôli vyčíreniu nosa (pás zvýrazňovača môžete spustiť od stredu čela), ľahké „trojuholníky“ pod očami bližšie k nosu a ľahká brada.
 2. Square. Je potrebné zmäkčiť jasné „uhly“: bočné časti čela a brady. Je rozumnejšie stmaviť označené zóny a zosvetliť oblasť okolo nosa (trojuholník od vnútorných rohov očí k perám).
 3. Trojuholníkový. Na vizuálne zúženie čela účinne stmavne jeho bočné strany. Čím hladšie sú bradové línie, tým harmonickejšie sa spojí so zvyškom tváre.
 4. Oval. Najmernejší typ, ktorý nevyžaduje veľa kontúr. Ak je to potrebné, môžete lícne kosti opraviť pomocou bronzera alebo červenať a stmavením bočnej strany nosa spresnite.
 5. V tvare srdca. S touto formou tváre nemožno horieť s tvarovaním líc. Pomerne ľahká, nie príliš tmavá čiara. Rovnako ako v prípade štvorcovej tváre tu bude fungovať stmavnutie čela, ale v spodnej časti tváre by sa malo vyhnúť tmavým čiaram.

Korekcia brady a krku s kontúrou

Make-up brady bude posledným krokom pri vytváraní dokonalého tvaru tváre. Ak sa zdá byť príliš masívny, je po stranách stmavený a v strede a na hornú peru sa prenajíma zvýrazňovač. U iných typov je brada obvykle vyrobená úplne svetlá a iba nepatrne zvýrazňuje svoj obrys tmavším odtieňom.

Mnohí často zabúdajú na krk, a preto je vyrazený zo všeobecného pozadia, čo vedie k tejto myšlienke - na dievčenské tvári je veľa make-upu. Je potrebné zabezpečiť plynulý prechod z lícnych kostí na krk. Používa sa základ a prášok, ktoré maskujú malé nepravidelnosti a vrásky.

Ak krk vyzerá krátko alebo klesá, potom aplikácia bude aplikáciou tmavých odtieňov do oblasti pod bradou. Elegantne vyzerá aj výrazná dutina medzi collarbones, takže maskérky to stmavujú.

Vyhladzovanie pleti

Pred nanášaním základného make-upu na tvár sa uistite, že pokožka má rovnomerný prírodný odtieň. Nedodržanie tohto kroku naruší celú postupnosť krokov. Na vyrovnanie tónu použite základové krémy, bronzery alebo prášok - výber nástroja závisí od individuálnych preferencií.

 1. Prášok. Jeho hlavnou úlohou v make-upe je fixácia krémového základu. Prášok je vhodný pre každého, pretože nepoškodzuje pokožku, ak na ňu nanášate make-up alebo krém na tvár.
 2. Tonálne prostriedky. Ich klady a zápory spôsobujú veľa kontroverzií. Absolútnym plusom je účinnosť, pretože dobrý základ zakrýva takmer všetky defekty a chráni pokožku pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Mínus - upchávanie pórov a bránenie dýchaniu kože. Ak je produkt kvalitný a správne aplikovaný, potom ho môžu používať aj dievčatá s citlivou a alergickou pokožkou.
 3. Bronzery. To je prostriedok, ktorý pokožke dodá opálený vzhľad. Nebudú fungovať, ak potrebujete urobiť svetlý, ľahký make-up (v tomto prípade by bolo múdrejšie aplikovať ho na tvarovanie zónovo). Uplatňujú sa na tonálnom základe. Existujú drobivé a krémové verzie. Ak je pokožka mastná a náchylná na akné, je lepšie použiť bronzerový prášok, ak je suchý - krém so štruktúrou.

Vyrovnajte tón v etapách:

 1. Aplikácia základne.
 2. Nadáciu nanášajte špongiou alebo štetcom. Bavlnená podložka by mala byť mierne navlhčená, aby krém na nej nezostal (čím vlhšia špongia, tým tenšia tonálna vrstva). Po aplikácii sa produkt rovnomerne rozloží masážnymi alebo výčapnými pohybmi. Výnimkou je oblasť líc, ktoré aplikujú nadácie ľahkými pohybmi zhora nadol. Je dôležité venovať pozornosť ťažko prístupným oblastiam - krídla nosa, oblasť blízko očí.
 3. Odstránenie prebytku. Použite suchú špongiu alebo servítku s navlhčenou tvárou.
 4. Oči. Oblasť okolo očí je jemná, takže sa na ňu aplikuje špeciálny korektor o niečo ľahší ako hlavný tón.
 5. Konsolidácia. Ak make-up nezahŕňa kontúru, na tvár sa nanesie fixačná vrstva prášku - najlepšie štetcom.

Tvarovanie obočia

Ak sú obočie usporiadané a okolo nich nie sú žiadne ďalšie chĺpky, je na nich začať aplikovať kozmetiku. Najobľúbenejšie produkty: ceruzka, rúž a tieň na obočie.

Ceruzka a rúž sú ľahko použiteľné, preto sú odstránené. Mínus - čiary môžu vyzerať príliš tvrdo a neprirodzenePreto je lepšie zvoliť nie príliš tmavé odtiene.

 1. Vyčistite si obočie.
 2. Nakreslite okraj, v ktorom chcete stmavnúť.
 3. S elegantnými, ale sebavedomými ťahmi zafarbite obočie a stmavnite vlasy i pokožku.
 4. Odstráňte nadbytočné ťahy.
 5. Vyčistite obočie pomocou kefy.

Tiene sú trvalejší liek, ale bude zložitejšie opraviť zlý make-up. Musíte byť opatrní s množstvom tieňa aplikovaného tak, aby obočie vyzeralo prirodzene. Proces nanášania je identický s ceruzkou, make-up nanášajte len špeciálnou kefou.

Ak obočia nemôžete upraviť tak, že ich vytrhnete pinzetou, môžete si kúpiť špeciálne šablóny alebo sa obrátiť na hlavného dizajnéra, ktorý vám umožní dlhodobé zafarbenie.

Kreslenie šípok a obrysov očí

Šípky zväčšujú oči a dodávajú výrazu vzhľad.

Používajte 3 nástroje: očné linky, očné tiene a ceruzky:

 • ceruzka - možnosť pre dievčatá bez skúseností s nanášaním make-upu. Je to pohodlné a ľahké vymazanie. Menej - netrvá tak dlho ako iné kozmetické výrobky a môže sa rozpadať, ak okraje šípky neopravíte práškom.
 • očné linky - odolnejší nástroj, šípky s ním sú výraznejšie a presnejšie. Na jeho použitie potrebujete skúsenosti. Spočiatku môžete použiť fixku (má tenkú špičku, nie je rozmazaná).

Šípky so tieňmi vyzerajú harmonicky, ale kvôli drobivej štruktúre môže byť pre začiatočníkov ťažké ich striktne aplikovať pozdĺž obrysu oka. Menej populárny liek.

Pravidlá kreslenia šípok a kontúr očí sú rovnaké pre každý make-up.

 1. Horné viečko priveďte pozdĺž línie rastu mihalníc. Začnite od vnútorného rohu alebo od stredu oka, v závislosti od požadovaného výsledku.
 2. Označte malú bodku na konci špičky šípky.
 3. Ak je to potrebné, urobte čiaru hrubšiu a hladko ju spojte so značkou.
 4. Opravte „chvost“ šípu.
 5. Spodné viečko priveďte čo najbližšie k mihalniciam. Táto položka môže byť vynechaná, ak potrebujete svetlý make-up.

Použitie tiene

Tiene nielen zdobia oči, ale sú aj základom šípov, čo im umožňuje zostať dlhšie.

Ak sú aplikačné nástroje pripravené, môžete pokračovať.

 1. Naneste základ pre oči na veky.
 2. Fixujte vrstvu drobivými tieňmi svetlého tieňa.
 3. Naneste na horné viečko odtiene hlavnej farby s potľapkaním. Ak sa v makeupe používajú ďalšie odtiene, malo by to byť najľahšie.
 4. Tmavé odtiene naneste na vonkajší roh oka a pozdĺž záhybov horného viečka.
 5. Svetlé tiene alebo zvýrazňovače na rozjasnenie vnútorných rohov očí a čiary pod obočím.
 6. Tieň bez zanechania ostrých škvŕn.

Opatrne používajte svetlé tiene a uistite sa, že zodpovedajú farbe očí a pokožky, nie farbe oblečenia a šperkov, Odtieň tieňov sa volí podľa farebného kolieska.

Ako farbiť mihalnice?

Jedna z najjednoduchších častí make-upu.

 1. Štetec vodorovne.
 2. Aplikáciu začnite od vonkajšieho okraja horného viečka hladkým pohybom zhora nadol.
 3. Konce mihalníc jemne otočte, aby sa vytvoril efekt otvorených očí.
 4. Ak je to potrebné, doplňte aj spodné mihalnice.
 5. Nakoniec očné riasy rozotrite suchou kefou (špeciálnou alebo vypranou zo starej riasenky).

Pre silné a dlhé mihalnice je vhodná akákoľvek kvalitná riasenka. Majitelia krátkych a zriedkavých rias by si mali zvoliť nástroj s účinkom na objem a dĺžku.

Tvar kefy je dôležitý: dĺžka a hustota na ňu dávajú veľký počet klkov.

Kreslenie kontúr pier

Obrysy pier nie sú potrebné, ak sú dostatočne čisté a objemné. V iných prípadoch obrysy zakryjú svoje nedostatky a doplnia makeup. Na kreslenie použite špeciálnu ceruzku.

sekvencie:

 • zakrúžkujte dutinu uprostred horného okraja,
 • načrtnúť strednú časť dolnej pery,
 • nakreslite steny a rohy,
 • zmiešajte ceruzku s pohybmi nasmerovanými vnútri pier.

Môžete sa mierne odchýliť od prirodzenej línie pier, aby ste dostali požadovaný tvar.

Výber a použitie rúžu

Pri výbere farby rúžu by ste sa mali uistiť, že ústa alebo oči sú svetlé, inak nebude možné nič zdôrazniť. Akákoľvek rúž je vhodná pre biele zuby, ale je lepšie kombinovať odtiene oranžovej a hnedej so žltkastým smaltom. Farba tiež závisí od oblečenia a typu make-upu (deň / večer).

použitie:

 • kontúry pier
 • naneste prvú vrstvu na spodnú peru, počínajúc od stredu a postupne sa posúvajú do rohov,
 • opakujte s hornou perou
 • navlhčite suchou handrou
 • ak to nie je dosť jasné, použite ďalšiu vrstvu.

Rozdiely medzi denným a večerným make-upom

Pri výbere kozmetiky musíte zvážiť, aký typ make-upu potrebujete, pretože Medzi dennými a večernými možnosťami sú významné rozdiely:

Denné svetlo - ľahké a prirodzené. Ukazuje krásu a zdravie tváre. Používajú sa svetlé odtiene, pastelové farby.

Večerné líčenie sa vyznačuje určitou ťažkosťou, jasom. Zvyčajne prevládajúce chytľavé tóny, čierne očné linky, atď. Dlhé použitie, ale nezabudnuteľnejšie.

Časté chyby

Každá žena sa pri nanášaní make-upu aspoň raz dopustila chýb. Čo by ste nemali robiť:

 • zanedbať makeupovú základňu,
 • namiesto bronzeru použite základ tmavší ako farba pleti,
 • aplikujte stmavovacie látky nie pozdĺž prirodzenej línie lícnych kostí,
 • zosvetlite špičku nosa zvýrazňovačom - to bude silnejšie,
 • zamerajte sa okamžite na pery a oči,
 • skúste zväčšiť pery jednou rúžom, čím sa zníži kontúra.

Tipy na líčenie

 • Profesionálni vizážisti tvrdia, že hlavnou vecou v makeupe nie je preháňanie. Všetko by malo vyzerať čo najprirodzenejšie. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste nepochopili dobrý make-up a nezohľadnili typ tváre.
 • Starostlivosť o pleť by sa mala zohrávať významnú úlohu pred a po make-upe: pravidelne sa má umývať, masky a odlupovať.
 • Výber vysoko kvalitnej kozmetiky a nástrojov - hrá významnú úlohu pri implementácii akéhokoľvek make-upu. Je dôležité, aby ste sa o týchto veciach nedotýkali, pretože ich musíte používať na svoju vlastnú tvár.

Makeup je proces, v ktorom sa nemôžete obísť bez praxe. Ale aj pre začiatočníkov nie je nič zložité, ak používate kvalitné výrobky a sledujete postupnosť nanášania kozmetiky na tvár a pravidlá make-upu.

Základný make-up

Prvá vec, ktorú potrebujete, je make-up. Она необходима для того чтобы увеличить действие тонального крема и сделать равномерный тон кожи для последующего нанесения крема, а так же поможет макияжу быть более стойким.

Основа для макияжа бывает трёх видов: жидкая, кремообразная и гелеобразная.

Каждый вид основы подходит под определенный тип кожи: жидкая - подходит для нормальной или жирной кожи, гелеобразная - только для жирной и кремообразная - для сухой ли нормальной кожи.

Za účelom správneho použitia nadácie si zoberte trochu finančných prostriedkov a rovnomerne ju naneste na líca, bradu a čelo.

Ako aplikovať makeup v etapách

Základný krém. Používa sa na zlepšenie pleti a skrytie nedokonalostí pokožky.

Nadácia je tiež rozdelená podľa štruktúry a typu pleti: tekutá - najlepšie aplikovaná na normálnu až mastnú pleť, pena - vhodná na ľahké líčenie, krémová - na suchú normálnu pleť.

Na použitie zoberte malé množstvo krému a naneste na líce, čelo a bradu.

Pri výbere nadácie sa v prvom rade pozrite na odtieň pokožky. Nezabudnite, že na mastnú pleť by ste mali používať tekutý základ alebo dlhodobý základ.

Pre suchú pokožku použite zvlhčujúci krém. Ak máte zdravú pokožku s jednotnou textúrou, nie je potrebné aplikovať krém, môžete jednoducho zakryť viečka.

Tipy na líčenie

Drobivý prášok. Pomôže poskytnúť vášmu make-upu matnejší odtieň a udržať si ho po dlhšiu dobu. Aplikácia prášku by mala začať od brady po líca a čelo a potom do nosa. Zostávajúci prášok treba odstrániť pomocou veľkej kefy.

Blush. Slúži, aby vašej pokožke dodali zdravý lesk a pomohli opraviť tvar tváre. Ak poznáte tvar tváre, môžete sami určiť, ktorá časť tváre sa musí začervenať.

Ak máte širokú tvár, potom sa začervenajte smerom od vrchu lícnej kosti k špičke nosa, a ak máte úzku tvár, potom ju naneste od hornej časti oka smerom do stredu ucha.

Na udržanie červenania po dlhú dobu spustite štetec do prášku, kefku odstráňte, naneste na pokožku a potom začervenajte.

Tieto jednoduché tipy vám pomôžu správne aplikovať make-up a vyzerajú prirodzene, nezabudnite však na kvalitu kozmetiky.

Základné pravidlá

Bez teórie, nikde, takže sa musíte ponoriť základy, Dozviete sa všetko o makeupe a o tom, ako ho aplikovať doma.

 1. Čistá pokožka je axiom. Bez šúpanej, čistej a krásnej dermis, nikde. Tony základu a prášku skryjú najzreteľnejšie nedostatky, ale vo väčšine prípadov, ak použijete make-up ako je tento, môžete vyzerať smiešne a zostarnúť niekoľko desaťročí. Preto pred nalíčením očistite pleťové vody a toniká. Okrem toho nikdy nechodíte do postele s make-upom.
 2. Kvalitná kozmetika. Tiene zakúpené na trhu za 10 rubľov nebudú padať na pokožku rovnakým spôsobom, ako môžu spôsobiť alergie aj Max Factor alebo Maybilin. Používajte kvalitnú kozmetiku. Trváme na tom, že ste profesionál, ale nemusíte sa oddávať rúžom alebo tonám zakúpeným na prírodnom trhu,
 3. Zvážte svoj vlastný farebný typ a tvar tváre. Pre akýkoľvek nedostatok tváre existuje istý spôsob aplikácie make-upu: pri strabizme, problémovej pokožke alebo zemiakovom nose. Neignorujte ich.

Video: použitie nadácie:

Teraz hovor o štýle líčenia, Pred použitím make-upu dôkladne premyslite, či je to vhodné. Perfektný každodenný make-up - diskrétny, ľahký. Sú to prírodné farby, mäkká rúž, hnedá riasenka. Môže byť použitý ako noc alebo práca. Do večera si ženy musia urobiť večerný make-up. To znamená, že na vytvorenie výrazu tváre musíte použiť očné linky a kefy.

Fotografie - Makeup

V závislosti od životného štýlu, neformálnych preferencií a ďalších charakteristických čŕt osoby, ďalších základných typy a formy make-upu:

 • Gotická alebo nočná, v čiernej a bielej farbe, s jasne sfarbenými očami a perami. Používajte biely prášok a čierne očné linky,
 • Emovskij, neďaleko gotiky, všetky tie isté oči zhrnuli s hustou čiernou čiarou a jasnými čiernymi perami. Odporúčame mnohým neformálnym fotografom vyskúšať si šošovky, aby ste dokončili vzhľad,
 • Francúzsky, v štýle Audrey Tautou. Jedná sa o diskrétne oči a pery, nadácie, s prirodzenou farbou a hnedými odtieňmi. Skvelé pre plné dámy. Existuje aj iná možnosť, nepoužívajte tiene vôbec, ale nakreslite šípky,
 • Grécky make-up - veľa šípov a svetlých farieb.

Od teórie k praxi

Neviditeľný alebo prírodný make-up je príkladom štýlu, musíte však vedieť, ako používať prírodné farby. Profesionálny make-up je perfektný základ. Použite tekutý tón vhodnej farby (táto farba by sa mala zmestiť do kontextu obrázka alebo vo farbe, najlepšie v oboch ohľadoch). Ako sa naučiť, ako správne aplikovať prírodnú paletu farieb a kto je vhodný pre takýto make-up?

Video: použite rúž

Módne domy na svojich výstavách čoraz viac ukazujú blondínky so šípkami a jemnými farbami rúžov. Toto možno nazvať moderným trendom.

Ponúkame na prezeranie lekcieslávni stylisti pre nás pripravili:

 • úzke oči (rady ázijským, kórejským a kazašským ženám) by sa mali namaľovať v štýle fajčenia ľadu. Táto technika je doma celkom možná,
 • zdôrazniť lícne kosti, takže tvár sa stáva výraznejšou, jedná sa o radu vizážistky Angeliny Jolie,
 • kúpiť hypoalergénne kozmetiky, najmä ak si očný make-up. Najznámejšie reprezentatívne spoločnosti: Amway, oriflame, lisse, clarins, mary kay (Mary Kay),
 • v lete nepoužívajte mastný základ ani krém na vyrovnanie tónu (to vo všeobecnosti nie je správne) - je lepšie neaplikovať make-up na spotenú tvár
 • rozbiť rozpadajúce sa tiene pod očami suchou špongiou alebo jednoducho vyfúknuť do tváre.

Ako nanášať make-up brunetyaby nebol vzdorný? Pre začiatočníkov obmedzte použitie dramatických farieb. Zamerajte sa iba na jednu vec: na oči alebo pery. Expresívne mačacie oko je omnoho účinnejšie pri dobývaní sŕdc, preto sa naučíme maľovať oči.

Vyčistite pokožku, vyhladzujte tvár. Ak to chcete urobiť, vezmite základ a prášok, hoci jeho použitie je nežiaduce pre mladú alebo problémovú pleť. Teraz naneste základňu, pomocou prášku odstráňte lesk a zakryte kruhy pod očami. Lícne kosti zdôrazňujeme červenaním.

Foto - Ako sa červenať

Vynikajúci romantický obraz sa prejaví, ak sa začervenáte nielen na kontúrovej línii, ale tiež zľahka posypete rohy očí zvnútra.

Tmavnutie vnútorného rohu oka je jednoducho nálezom, keď sú oči hlboko nasadené a keď viečko klesne.

Ďalej ponúkame maľovanie podľa vlastného uváženia, ale vzhľadom na štýl obrázka.

Fotografie - Rúž

Ako sa podáva každý deň make-up blondínkya aké tiene sú vhodné pre modré oči - rozprávame postupne. V súčasnosti sú populárne trendy dymové oči. Pre jeho stelesnenie na svetlej pokožke letného a jarného farebného typu potrebujeme:

 • prírodná základňa
 • pastelové farby,
 • hnedá riasenka a ceruzka.

Dievča, ktoré má zdravú pokožku, ju musí zvlášť starostlivo zladiť. Ale ak nepoužívate červenanie, tvár sa ukáže plochá a nevýrazná. Náš pokyn je jednoduchý: na jar maľujte svoju tvár pastelovými jemnými tónmi, ktoré sú blízko prírodnej krásy. Na odstránenie nedostatkov použite korekčnú ceruzku a očné linky sa aplikujú iba pod tieň.

Ako rýchlo vytvoriť make-up na pery?

Ak si zvolíte jasnú rúž pre svoj make-up, postupujte podľa našich tipov na jeho použitie.

Ako nanášať denný make-up na farbu očí

Ako na to na zelených očiach? Potrebujete teplý gamut. To je užitočné najmä na jeseň, keď sú všade zlaté odtiene. Krása zelených očí je tiež zdôraznená fialovými a modrými odtieňmi.

Jesenné líce by mali byť natreté tehlovými farbami, ale pery by mali byť na rovnakej palete ako oči.

Fotografie - tieňovanie

Trocha ľahší pre hnedovlasé ženy a brunetky, ktoré majú hnedé oči, Odporúčame používať popolivo sivé odtiene, typ zimnej farby to miluje. Zdôraznite farbu vlasov červenou rúžom - musíte si ich zvoliť individuálne.

Pre červené mladé dámy je ideálna farba tieňov zelená, takže rusovláska musí aktívne používať módny make-upový dym vo všetkých odtieňoch zelenej (močiare, svetlé, limetkové, tyrkysové).

Užitočné tajomstvá:

 • pred aplikáciou rúžu na pery alebo očné tiene, dokonca aj na pokožku, potom bude farba ľahšie a hladšie ležať a makeup bude vyzerať krajší,
 • ak sa chcete naučiť, ako na svoje oči nanášať orientálny make-up, použite očné linky s tvrdou kefou a fialové očné tiene,
 • Je dôležité zafarbiť obočie a potom ich rozčesať. Na tento účel použite špeciálne kefy. Odstráňte zvyšky: vyčnievajúce chĺpky, utrite svetlé čiary,
 • starším dámam a dospievajúcim sa dôrazne neodporúča používať svetlý make-up, ktorý má červenú rúž alebo rovnaké očné tiene.

Video: použitie tieňov

Každodenný make-up pre začiatočníkov

Očistite pokožku a použite zvlhčovač. Po niekoľkých minútach môžete použiť nadáciu. Vyberte si podľa typu pleti. Pracovajte oblasť pod očami s korektorom a skryte nedokonalosti s korektorom. Všetky prostriedky správne prilepte tak, aby hranice a heterogénna textúra neboli viditeľné.

  Vytvárajte obočie ceruzkou a fixujte gélom.

Na očné líčenie používajte krémové odtiene so saténovou textúrou. Po prvé, je ľahké ich aplikovať, po druhé, vydrží dlho a po tretie, stačí len jeden odtieň, aby sa vytvoril krásny dymový make-up. Na celé pohybujúce sa viečko naneste tiene, napríklad Color Tattoo 24h od Maybelline alebo Eye Tint od Giorgio Armani a miešajte ich prstami. Vyberte si pokojné odtiene: zlatá, bronzová alebo svetlo hnedá.

Na pery naneste ľahkú rúž alebo lesk. Pre každodenný make-up je lepšie používať zvlhčujúce rúžy so smotanovou textúrou. Starajú sa o pery, ľahko sa dajú opraviť počas dňa.

Nafúknite štetcom našuchorený štetec s práškom. Na jablká líca naneste červenanie a podľa potreby aj zvýrazňovač.

V našom videu vyhľadajte inú možnosť makeupu „každý deň“.

Orientálny make-up

Každý už videl anime dievčatá na uliciach a na internete. Jedná sa o nový trend v makeupu s názvom japonský štýl. Ak ju chcete implementovať, musíte čo najviac odľahčiť svoju tvár a zdôrazniť svoje oči. Mulattám a dievčatám trpiacim hyperpigmentáciou je ťažké bieliť ich pokožku, takže sú povolené určité odchýlky od klasického anime make-upu. Schéma je nasledovná:

Rozjasňujeme pokožku, nanášame prášok, červenka sa nepoužíva. Ak sa pozriete na obrázky, vidíte, že je to stále rovnaký dymový ľad, iba nasýtený.

Pysky nie sú maľované alebo rozjasnené. Dostali sme perfektnú vzorku klubu alebo novoročného make-upu pre dospievajúce dievča.

Fotografie - Aplikácia tyrkysového očného tieňa

Praktické odporúčania

 • používať kefy vyrobené z prírodných materiálov,
 • nezabudnite sa pozrieť na školiace fotografie a videá,
 • Svetlý svadobný make-up nevesty sa vyrába preto, aby sa krásne ukázal na fotografii, preto ju musíte použiť perleťovými farbami,
 • naneste slávnostný make-up podľa typu tváre, tvaru očí a pier.

Svoje nápady alebo možnosti týkajúce sa vianočných sviatkov môžete zdieľať, v komentároch k článku môžete zobraziť svoje vlastné obrázky krásy.

Pin
Send
Share
Send
Send