Užitočné tipy

Ako sa stať barmanom: odborné poradenstvo

Pin
Send
Share
Send
Send


V bare je menej romantiky, než si mnohí myslia. Sú to dlhé posuny na nohách, potreba usmievať sa a byť priateľský, aby sa vyriešili konflikty. Ak ste odhodlaní stať sa barmanom, pre začiatočníkov - niekoľko tipov pre začiatočníkov.

Ako trénovať

Na cvičenie doma potrebujete základnú súpravu barov: šejkr, miešaciu skriňu, sitko, koktail, lyžicu na ľad a odmerku.

To všetko si môžete kúpiť v ktoromkoľvek internetovom obchode, ktorý poskytuje bary a reštaurácie. S touto sadou získate klasické koktaily, ktoré nájdete v odbornej literatúre pre barmanov. Je pravda, že potrebujeme aj nápoje.

Budete potrebovať hlavne rum, gin a vodku. Rovnako ako škótska whisky, bourbon, tequila a americká whisky, koňak.

A miešačky nápojov môžu byť rôzne.

Štandardná barmanská súprava na kokteily.

Ako získať skúsenosti

Barmanom sa neodporúča platiť barové školy. Po prvé, pretože nikto nevyžaduje „kôru“ na zamestnanie v bare - skúsenosť je dôležitá. Po druhé, zaplatením veľa peňazí môžete pracovať v bare niekoľko mesiacov a zrazu si uvedomíte, že to nie je vaše. Je lepšie opýtať sa barmanského asistenta na mieste, ktoré sa vám páči, a túto skúsenosť len získajte.
Ale tu, aby sme rozptýlili ilúzie, povedzme, že najprv musíte urobiť špinavú prácu: vyberte odpadky, nakrájajte ovocie, umyte riad. Môžete však pochopiť celú kuchyňu barového podnikania - od dodávky produktov až po mechaniku miešania koktailov a vlastnosti rôznych hostí. Ak sa chcete naučiť základy, môžete si prečítať aj dobré knihy a pozerať videá na tieto témy.

Tento chlap má dobré kurzy: minimum teórie, väčšinou praxe.

Falošné ilúzie

Problém je v tom, že väčšina ľudí pozná povolanie barmana iba prostredníctvom výsluchu, a preto vyvodzuje nesprávne závery. Stojí za to sa ich opýtať: „Čo je potrebné, aby ste sa stali barmanom?“ - a ako odpoveď získate mnoho ponúk, ktoré sú ďaleko od pravdy. V najlepšom prípade to bude: „Barman musí odlíšiť škótsku od whisky“ - v najhoršom prípade: „Musí byť schopný piť.“

Ak sa človek riadi takýmito presvedčeniami, dobrý odborník z neho nevyjde, ako aj zlý, v zásade. Barman sa napokon môže stať iba ten, kto vie, ako sa ovládať a dokáže dokázať jasnú hranicu medzi prácou a odpočinkom. Inak môžete zabudnúť na túto profesiu a začať hľadať inú možnosť sebarealizácie.

Ako udržiavať poriadok v bare

Aby ste udržali stojany čisté, mali by ste mať po ruke vlhké a suché handry. Okrem toho to pomôže udržať lesk a alkohol. Je tiež dôležité, aby rýchlosť práce nezasahovala do hľadania správneho zariadenia alebo nápojov. Ak chcete urobiť všetko rýchlo a bez problémov, môžete najskôr nalepiť nálepky s označením potrebných nástrojov alebo súčastí. Keď otvoríte fľašu, je lepšie dať korok na rovnaké miesto, aby ste sa neskôr nepozerali.

Ako sa stať barmanom od nuly?

Práca v bare je celé umenie. Preto musíte byť pripravení na skutočnosť, že musíte ovládať veľa nových zručností a znalostí. Bez nich barman nebude môcť riadne vykonávať svoje povinnosti, čo zníži jeho šance na nájdenie zamestnania na minimum. Čo však musí barman vedieť?

 • Najprv by ste mali študovať vlastnosti alkoholu. Napríklad, prečo je koňak pozoruhodný? Ktorá značka vína je lepšia? Aké koktaily ponúknuť dievčatám a ktoré - muži? Všeobecne preskúmajte všetky vlastnosti alkoholu od a po z.
 • Po druhé, musíte sa oboznámiť s receptom na koktaily a naučiť sa ich variť. Okamžite si urobte rezerváciu, že iba „Krvavá Mária“ alebo „Mojito“ nebude stačiť na prácu v prestížnom klube.
 • Po tretie, mali by ste sa prispôsobiť výbavám barmana: trepačka, mixér, odmerky a podobne.

Ako udržiavať elegantný vzhľad

Výmena barmana trvá 12 a niekedy aj 16 hodín. Oblečenie by sa malo udržiavať v poriadku, uistite sa, že na nápojoch alebo potoch nie sú škvrny. S odborným oblečením bude menej problémov. Zloženie látky je tu len vybrané tak, že je neoznačiteľné, ľahko prateľné a zároveň vyzerá reprezentatívne. Zvyčajne sa jedná o zmes bavlny (o niečo menej) a polyesteru (o niečo viac). Pohodlná obuv je veľmi dôležitá. Musíte veľa stáť. Okrem toho by mali byť upravené ruky s čistými nechtami. Pre dievčatá - diskrétny perzistentný make-up, ktorý sa neplaví za smenu. Pre mužov, ak existujú vlasy na tvári, tiež maximálna starostlivosť.

Škola barmanov

Keďže sa stať dobrým barmanom doma zjavne nebude fungovať, je najlepšie okamžite sa zapísať do barmanskej školy. Z nejakého dôvodu si veľa ľudí myslí, že takýto krok je nadbytok. Koniec koncov sa môžete všetko naučiť sami, spoliehajúc sa na vzdelávacie videá a články. Tento prístup je však chybný a často vedie človeka k zastaveniu.

Pointa je, že škola vám nielen povie, ako sa stať barmanom, ale povedie vás aj rukou po tejto ceste. Všetky úlohy sú navyše dobre naplánované, aby ich študenti mohli študovať v prísnom poradí: od základov po vetvenie. Okrem toho, ak má osoba ťažkosti s ovládaním niektorých prvkov, skúsení učitelia vám povedia, ako to napraviť.

A čo je najdôležitejšie, vďaka školeniu v barmanskej škole môžete získať diplom alebo osvedčenie. Tento dokument bude priamym dôkazom toho, že osoba je schopná pracovať v bare. V dôsledku toho sa šanca nájsť dôstojné zamestnanie niekoľkokrát zvýši.

Ako získať viac tipov

Existuje mnoho tipov, ale tie hlavné sa týkajú psychológie: pamätajte si mená stálych hostí a ich tradičné objednávky, pozerajte ľudí do očí, usmievajte sa, počúvajte. Môžete zvládnuť pár trikov. Hlavnou vecou nie je zmazať dojem neúspešným pokusom. Preto by triky mali byť jednoduché. Spravidla ide o jednoduché manipulácie s fľašou a pohárom, s trepačkou. Je dôležité, aby to nemalo „spotrebovať“ pracovný čas. Je vhodné, ak vidíte, že nikto netrpezlivo nečaká na objednávku, každý je uvoľnený a možno trochu znudený.

Nepokúšajte sa to opakovať 🙂

Rozvoj zručností

Dnes barmani čoraz častejšie používajú vo svojom remesle všetky druhy trikov a trikov. Môže to byť žonglovanie, svetelná šou, ilúzie a tak ďalej. To viedlo k tomu, že dopyt po priemerných pracovníkoch dramaticky klesol.

Preto, aby sa človek mohol uchádzať o prestížne miesto, musí sa naučiť vystupovať z davu. Aby ste to dosiahli, musíte prísť s vlastnými trikmi, ktoré prekvapia budúcich zamestnávateľov. Dosiahnutie tohto cieľa už nie je také ťažké, hlavnou vecou je uviesť ich na správnu úroveň, aby v najdôležitejšom okamihu nevyhoreli.

Okrem toho by ste mali pracovať na svojich hereckých schopnostiach a úsmeve. Koniec koncov, nikto nemá rád barmanov, ktorí robia svoju prácu s kamennou alebo pochmúrnou tvárou. Malo by byť zrejmé, že tento špecialista nielen rozlieva alkoholické nápoje, ale tiež dáva ľuďom dobrú náladu.

Ako leštiť okuliare

Na to môžete použiť akúkoľvek tkaninu, ktorá dobre absorbuje vlhkosť. Ľan je ale najlepší. Pred podávaním nápoja nezabudnite utrieť pohár, pretože na nich sa usadzuje prach a hostia sú navyše potešení, keď vidia taký prístup k hygiene. Na ten istý účel by sa rúrky mali odoberať iba na zvlnenie.

vzhľad

Dôležitým faktorom je vzhľad barmana. Predtým, ako pôjdete na ďalší pohovor, by ste preto mali dôkladne pracovať na sebe. Najmä vyberte správny šatník a vytvorte štýlový účes. Je to potrebné, aby zamestnávatelia vo vás videli slušnú osobu, nie chlapa z ulice.

V budúcnosti bude okrem toho potrebné si zvyknúť na to, že manažment stanoví pre svojich zamestnancov tvrdý kódex obliekania. Koniec koncov, toto je súčasť ich domácej politiky a vy sa s tým musíte vyrovnať, aj keď tento štýl nie je podľa vašich predstáv.

Ako získať vzácne osvieženie

Ak sú citrusy vždy a všade, potom je napríklad ťažké nájsť čerstvé mango v Rusku. Na tieto účely existuje ovocná pyré koncentrovaná mrazená dužina so šťavou. Pred zmenou musíte určiť približnú sumu, ktorú potrebujete, a rozmraziť. Prírodná chuť nápoja je zachovaná.

Kde nájsť prácu?

Ako sa teda jasne stať barmanom, ale kde je najlepšie miesto na prácu? Ak má človek vynikajúce zručnosti a má osvedčenie, môže bezpečne ísť do prestížnych nočných klubov a barov. Ak majú voľné pracovné miesto, ľahko zloží pohovor a o pár dní pôjde na svoju prvú smenu.

Ak však barman nemá čo pochváliť a jednoznačne pochybuje o svojich schopnostiach, potom stojí za to hľadať miesto v malom bare. Po prvé, neexistujú prakticky žiadne požiadavky na úroveň zručností, a po druhé, je to vynikajúca platforma pre rozvoj nových zručností a znalostí.

Ako uchovávať ľad

Počas zberu musíte rozhodnúť, koľko potrebujete na jednu smenu. Nevkladajte balíčky blízko seba. Je potrebné, aby medzi nimi cirkuloval vzduch, čo dodatočne ochladzuje ľad a zabraňuje zamrznutiu balíkov. Skúsení barmani zvyčajne odporúčajú rýchle zmrazenie: 15 minút v mrazničke, potom vyberieme vrece, zbijeme ho na rovnom povrchu. Hotovo.

Ako sa vyhnúť konfliktom

Problémy sa často objavujú v dôsledku nezaplatenia faktúry, hostia môžu jednoducho zabudnúť, koľko pili. Aby sa tomu zabránilo, mal by klient vidieť mapu panela. Podávajte vždy podľa prednej strany. Barman by mal mať jasný výpočet konzumovaných nápojov. Ak dôjde k takémuto konfliktu, musíte zostať v pokoji a zaistiť jasné zarovnanie opitého.
Niekedy môžu hostia pošmyknúť falošný účet, zvlášť je potrebné dávať pozor na veľké peniaze. Pokiaľ ide o konflikty s vedením spoločnosti, najčastejšie sú barmani prepúšťaní z dôvodu sťažností hostí alebo odcudzenia. Musíte tomu len zabrániť.

Materiál bol pripravený s informačnou podporou spoločnosti

Špeciálne efekty

Citrusová kôra, ktorá zostane z ovocia, je skutočným pokladom v rukách profesionálov. Oheň už priťahuje ľudí - návštevníci baru nie sú výnimkou. Pred podaním nápoja klientovi vytlačte esenciálny olej rozrezaný na kúsky kôry v horiacom zápase - ohňostroje dojmov klienta, a podľa toho bude poskytnutý dobrý tip.

Všetko po ruke

Hľadanie potrebných látok, nástrojov a komponentov zastaví akúkoľvek prácu, práca barmana je ešte viac. Koniec koncov, mal by mať po ruke veľa vecí, od šperkov až po nápoje priamo. Ak barman v "parku" vezme vec zo svojho miesta a potom ju nevráti späť, potom nabudúce ju potrebuje, bude ju musieť dlho hľadať, čo nezvyšuje rýchlosť služieb zákazníkom. Začínajúci barmani sa môžu za pultom (koniec koncov, návštevníci nepozerajú), aby nalepili papier s pripomenutím, na čo by mala ležať.

Prečo dopravné zápchy?

Niektoré bary majú vedrá alebo obrovské koňakové poháre s uzávermi na fľaše. Návštevníci sa domnievajú, že ide iba o dekor, ale v skutočnosti je to veľmi funkčná vec. Koniec koncov, dokonca aj doma počas sviatku, mnohí prišli o korok z fľaše, nehovoriac o inštitúcii, v ktorej bolo veľké množstvo týchto fliaš. Preto je najlepšie umiestniť korok na jedno a to isté miesto - v tomto prípade do nádoby s korkami - aby ste ho v prípade potreby vždy našli a použili.

Slamky na kokteily

Koktejlové tuby sú samostatným problémom. Nezabudnite, že návštevníci stále berú skúmavku do úst. A keďže veľa ľudí je rozmarných, existuje pravidlo - brať trubicu iba na ohyb (zvlnenie) a nie na hornú časť, ako to robí veľa neskúsených barmanov počas prílivu návštevníkov. Ak trubica nemá ohyb, musíte ju vziať do stredu, ale nie za časť, ktorú si zákazníci vložia do úst.

Barman vyzerá obzvlášť elegantne pri práci, ktorý berie skúmavku pomocou špeciálnych klieští. Mimochodom, počas rôznych súťaží medzi barmanmi (existuje ich), používajú odborníci túto techniku, aby vyzerali ziskovo v očiach poroty.

Šumivé poháre

Mnohí videli viackrát, ako prichádzajú k baru, že barman utiera / vyleští poháre obrúskom. A ak sú všetky poháre už nastrúhané, čo by mal barman robiť? Bezprostredne pred podaním nápoja by mal návštevník jemne vyleštiť už čisté sklo. Po prvé, klientovi sa to bude páčiť (čo znamená, že dá viac tipov), a po druhé, je to potrebné podľa hygienických požiadaviek.

Napriek tomu, že okuliare sú už čisté, usadzujú sa na nich neviditeľné prachové častice. Ľanové obrúsky sú vynikajúce na leštenie pohárov a na čistenie môžete použiť akúkoľvek handričku, ktorá dobre absorbuje vlhkosť. Je potrebné poznamenať, že šampanské a poháre na pivo nie sú leštené. Mimochodom, pri servírovaní pri pulte musí byť pohár s nápojom položený na stojan (oheň) alebo servítku.

Tieto položky vykonávajú niekoľko užitočných funkcií:

- estetika služby. Vždy je pekné, keď vaše sklo nie je len na povrchu stojana, ale na krásnej dráhe,

- úspora času. Ak sa nápoj vyleje, barman nebude musieť poličku znova utrieť.

- Účinnosť a rýchlosť služby. Ak za pultom pracuje niekoľko barmanov, návštevník je obsluhovaný tým, kto ako prvý vložil na pult servítky alebo táborák. Tým sa zabráni duplikácii objednávok.

Čo sa potrebujete stať barmanom

 • Po prvé, barman by mal vyzerať veľmi dobre. Ruky a tvár by mali byť dobre upravené. V tejto profesii hrá hlavnú úlohu reč, rozhovor a slovník.
 • Po druhé, barman musí byť spoločenský, ale stredne ľudský. Byť schopný nájsť spoločný jazyk s rôznymi a cudzími ľuďmi.
 • Po tretie, na veku barmana záleží. Priorita pre mladých ľudí, väčšinou mužov. Ak ste dievča, môžete to skúsiť, ale to nie je ľahká úloha a vy sotva obstojíte.
 • Po štvrté, barman by sa mal dať ľahko vyliezť.
 • Po piate, toto je rýchlosť. Zamestnanec musí byť pozorný a rýchly, musí mať čas slúžiť všetkým návštevníkom a stále sledovať jedlo. Postupom času prichádza obratnosť.

Čo potrebujete vedieť, aby ste sa stali barmanom

Ďalšími dôležitými krokmi v tejto práci sú:
-Viac informácií o tom, ako piť. Je veľmi dôležité, aby sa nápoje a koktaily nelíšili v chuti a vzhľade od práce skúseného odborníka. Potrebujú sa nielen naliať a zmiešať. Aby ste to dosiahli, musíte sa naučiť najdôležitejšie spôsoby varenia:
1) Trepanie. Toto sa vykonáva pomocou šejkra určeného na miešanie a chladenie kokteilu alebo nápoja.
2) Filtrovanie. Trepačky majú sito, cez ktoré sa kvapalina oddeľuje od ľadu.
3) Trepanie. Musíte sa naučiť triasť, aby nedošlo k rozliatiu a vyliatiu nápoja.
4) Extrúzia. Zmiešajte chuť čerstvých výrobkov pomocou špeciálnej tyčinky na miešanie kokteilu.
5) Miešanie. Na to potrebujete mixér na prípravu nápoja z niekoľkých zložiek.

-Zoznámte sa so srdcom najobľúbenejšie nápoje. Najprv sa musíte naučiť druhy alkoholu a s tým, čo sa dá kombinovať.
Najznámejšie sú: Bloody Mary, Melon Ball, Mint Party, Sambuca, Martini, Pina Colada, Mojito, Daiquiri, Mimosa.

- Sledujte prácu a konanie skúseného barmana. Existujú malé pravidlá pre nalievanie piva, miešanie rôznych koktailov. Sledujte, ako barman spracováva objednávky.

Tu je niekoľko dôležitých tipov, ako rýchlo získať pohodlie pri povolaní barmana.

 • Naučte sa nápoje a ich históriu.
 • Barman by mal byť schopný pripraviť nielen tie koktaily, ktoré sú na jedálnom lístku inštitúcie, v ktorej pracuje. V takom prípade, ak návštevník príde do baru, aby si objednal individuálny nápoj, aby bol chutný a podľa pravidiel. Preto musíte poznať všetky chuťové vlastnosti nápojov a alkoholu.
 • Naučte sa mixológiu. Mixológia je založená na organickej chémii a dodá produktu nezvyčajnú farbu a chuť. Existuje 70 zákonov týkajúcich sa miešania nápojov a 500 druhov koktailov.
 • Pri práci používajte krásne doplnky. Nástroje barmana by mali upozorňovať na činnosti počas práce.
 • Byť schopný žonglovať. To je vyhodiť fľaše, zatiaľ čo robí rôzne triky. Tu musíte byť veľmi opatrní.
 • Nápoje si môžete pripraviť v bare. Týmto preukážete svoju úprimnosť. A budete mať väčšiu dôveru, pretože návštevníci uvidia, ako sa pripravujú ich nápoje. A je tu šanca na to zarobiť viac peňazí.

Ako sa stať barmanským dievčaťom

Návštevníci často vnímajú dievčatá-barmany s prekvapením. Je to kvôli zložitej fyzickej a morálnej práci. Nie každé dievča to dokáže vydržať, takže v tejto oblasti sú veľmi zriedkavé.

Existujú určité požiadavky na barmanské dievča, ako je človek:

 • všímavosť
 • trpezlivosť,
 • vytrvalosť,
 • Kompetentná a zrozumiteľná reč.

V zásade je všetko, čo sa vyžaduje od mužského barmana, rovnaké ako pre barmana ženského. Zohľadňujú sa všetky pravidlá a nuansy bez ohľadu na pohlavie, ženy alebo mužov.

Pin
Send
Share
Send
Send