Užitočné tipy

Ako vytvoriť sieť tlačiarne

Pin
Send
Share
Send
Send


Tu budeme hovoriť o nastavení bežnej tlačiarne (alebo MFP), ktorá je pripojená k jednému z počítačov v miestnej sieti tak, aby bolo možné tlačiť z ľubovoľného počítača v tejto sieti.

 • Ak chcete pripojiť bežnú tlačiareň cez USB k smerovaču a tlačiť zo všetkých sieťových počítačov - pozri tento článok.
 • Ak potrebujete nakonfigurovať sieťovú tlačiareň, prečítajte si tento článok.
 • Ak potrebujete nakonfigurovať tlačiareň prostredníctvom siete Wi-Fi prostredníctvom smerovača, prečítajte si tento článok.

1. Musíte nastaviť sieť alebo domácu skupinu.

2. Skontrolujte, či sa tlačiareň pripojená k jednému z počítačov vytlačí. Stačí vytlačiť testovaciu stránku.

3. Povoľte zdieľanie súborov a tlačiarní na všetkých počítačoch v sieti.

Môžete to urobiť na

Vo Windows 7 je stále vhodné „Zakázať zdieľanie s ochranou heslom“ v tom istom okne.

4. Zdieľajte tlačiareň v nastaveniach domácej skupiny v počítači, ku ktorému je zariadenie pripojené.

Toto je nakonfigurované na

V časti „Tlačiarne a zariadenia“ v rozbaľovacom zozname vyberte „Zdieľanie“ a kliknite na „Ďalej“. A „Hotovo“.

5. Zdieľame pripojené tlačové zariadenie.

Ideme na adresu

Ovládací panel Hardvér a zvuk Zariadenia a tlačiarne

Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu tlačového zariadenia a vyberte položku „Vlastnosti tlačiarne“.

Na karte „Prístup“ začiarknite políčko „Zdieľať túto tlačiareň“. Nastavte názov zdieľaného prostriedku. Prednostne kratšie a bez medzier. Kliknite na tlačidlo OK.

Po týchto manipuláciách sa na všetkých sieťových počítačoch zobrazí zdieľaná tlačiareň.

Ručné nastavenie zdieľanej tlačiarne

Ak sa tlačové zariadenie neobjaví na iných počítačoch.

Ovládací panel Hardvér a zvuk Zariadenia a tlačiarne

 • Vo Windows 8 / 8.1 / 10 sa objaví okno, v ktorom sa spustí vyhľadávanie dostupných tlačiarní. Ak sa zistí tlačové zariadenie, vyberte ho, kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a postupujte podľa pokynov sprievodcu.
 • V systéme Windows 7 musíte vybrať možnosť „Pridať sieťovú tlačiareň“.

Ak sa tlačové zariadenie nenájde v sieti, kliknite na odkaz „Požadovaná tlačiareň nie je v zozname“.

V okne, ktoré sa otvorí, dvakrát kliknite na počítač, ku ktorému je tlačiareň pripojená, a vyberte samotné tlačové zariadenie. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a postupujte podľa pokynov sprievodcu. Zdieľaná tlačiareň je nakonfigurovaná v sieti.

Otvoríme prístup k tlačiarni pre lokálnu sieť

Pred popisom nastavení zvážim dôležitý nahlásiť niekoľko bodov:

 1. musíte mať nakonfigurovaný počítač, tlačiareň a prenosné počítače (iné počítače),
 2. v počítači, ku ktorému je tlačiareň pripojená priamo (napríklad k portu USB), musia byť nainštalované ovládače (t. j. tlač by mala fungovať normálne na samotnom počítači). Vyhľadanie a inštalácia ovládača tlačiarne - tu je článok v téme,
 3. Lokálna sieť musí byť nakonfigurovaná: počítače majú rovnaké pracovné skupiny (môžete zistiť, či idete na vlastnosti môjho počítača ) a rôzne názvy počítačov (vo všeobecnosti, ak vaša lokálna sieť funguje, je to tak.).

Tu je mimochodom pomerne dobrý (pretože môj) článok o nastavení miestnej siete. Odporúčam vám oboznámiť sa s niekým, kto má problémy s LAN. Odkaz je uvedený nižšie.

Poznámka: Všetky nižšie uvedené nastavenia sú relevantné pre Windows 7, 8, 10.

Teraz začnime s nastavením. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť počítač, ku ktorému je tlačiareň priamo pripojená (tj tlačiareň „zdieľame“): dávame prístup a povolenie na používanie s iným počítačom v lokálnej sieti).

1) Najprv otvorené ovládací panel / sieť a internet / sieť a zdieľané riadiace stredisko , Ďalej kliknite na odkaz vľavo - „Zmeniť rozšírené možnosti zdieľania“ .

Zmeňte možnosti zdieľania

2) Ďalej budeme mať tri karty: súkromný , hosť alebo verejnosť a všetky siete , Teraz ich treba otvoriť jeden po druhom a dať kliešte na správne miesta. O tom nižšie.

Poznámka: v niektorých prípadoch nebudú mať 3 karty, ale 2. Potom otvorte karty, ktoré sú a urobia sa podľa nižšie uvedených snímok obrazovky.

Súkromné, hosť, všetky siete

3) Otvorte kartu "Súkromná" a posuňte posúvače do nasledujúcej polohy (podľa obrazovky nižšie):

 • povoliť zisťovanie siete (povoliť automatickú konfiguráciu na sieťových zariadeniach),
 • umožniť zdieľanie súborov a tlačiarní,
 • Povoliť systému Windows spravovať pripojenia domácej skupiny.

4) Potom otvoríme nasledujúcu kartu - „Hosť alebo verejnosť“ , Vystavujeme:

 • povoliť zisťovanie siete
 • povoliť zdieľanie súborov a tlačiarní.

5) Posledná karta „Všetky siete“ , tu vystavujeme:

 • vypnite zdieľanie
 • používať 128-bitové šifrovanie na ochranu zdieľaných pripojení,
 • vypnite zdieľanie pomocou ochrany heslom.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť všetky zmeny!

Podobné nastavenie na týchto troch kartách (súkromné, hosťovské, všetky siete) sa musí vykonať na všetkých počítačoch v lokálnej sieti (nielen na tej, ku ktorej je tlačiareň pripojená)! Inak neskôr nebude možné pripojiť sa k miestnej tlačiarni.

Povolenie na prístup k tlačiarni

Najprv musíte otvoriť ovládací panel na: ovládací panel / vybavenie a zvuk / zariadenia a tlačiarne , Ak máte nainštalované ovládače a všetko je v poriadku s tlačiarňou - tu by ste ju mali vidieť na karte "Tlačiarne" .

Pravým tlačidlom myši kliknite na tlačiareň, ktorú chcete vytvoriť (verejnú), a prejdite na ňu vlastnosti , Vo vlastnostiach otvorte kartu "Prístup" a vložte niekoľko začiarknutí:

 1. Zdieľanie tejto tlačiarne
 2. kreslenie tlačových úloh na klientskych počítačoch.

Zdieľanie tlačiarne (kliknúť!)

Ak chcete skontrolovať, či sa vaša tlačiareň stala lokálnou, otvorte bežného prieskumníka (môžete otvoriť ľubovoľný priečinok). V ľavej časti ponuky by ste mali vidieť názov vášho počítača , V mojom prípade - názov počítača je „Desktop-UGHM5R“ - klikneme naň a vidíme, že v našom okne je zdieľaná tlačiareň.

Teraz môžete začať konfigurovať ďalšie počítače, aby mohli tlačiť na tlačiarni.

Poznámka: Nezabudnite, že vedľa názvu vášho počítača sa zobrazia názvy počítačov, ktoré sa skladajú z vás v tej istej lokálnej sieti.

Ako pripojiť sieťovú tlačiareň a začať tlačiť

Dôležité! Predtým, ako sa pripojíte k tlačiarni, musíte nakonfigurovať tri sieťové karty: privátna, hosťovská a všetky siete (o tom som písal trochu vyššie). Ak nedáte povolenie na používanie zdieľaných priečinkov, tlačiarní atď., Neuvidíte ani nepripojíte tlačiareň!

1) Zapnite počítač, z ktorého chceme tlačiť (poznámka: počítač je pripojený k miestnej sieti, v ktorej je pripojený počítač s tlačiarňou).

Otvorte prieskumník a kliknite na kartu "Sieť" (v ponuke zostane). Ďalej by ste mali vidieť zoznam počítačov, ktoré sú s vami v tej istej lokálnej sieti: otvorte ten, na ktorom je verejná tlačiareň (ktorú sme vytvorili v predchádzajúcom kroku).

Ideme k počítaču, kde je tlačiareň otvorená

2) Ďalej by sa mala zobraziť ikona a názov tlačiarne - kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte "Pripojiť" .

3) Na inštaláciu a konfiguráciu ovládača budú potrebné 1-2 minúty (zvyčajne). V tejto chvíli je lepšie nedotýkať sa tohto okna (napríklad na obrazovke nižšie).

Proces vyhľadávania ovládačov

4) Ďalej, ak všetko dopadlo dobre, na karte sa zobrazí tlačiareň "Tlačiarne" a dá sa použiť. Pokúste sa otvoriť nejaký dokument programu Word, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + P a pošlite dokument na tlač (nezabudnite vybrať tlačiareň, predvolene nie je nainštalovaná tlačiareň nainštalovaná).

Tlačiareň pripojená // úloha bola dokončená

Toto je vlastne celé nastavenie systému Windows na vytvorenie verejnej miestnej tlačiarne. Ako vidíte, v tomto ohľade je v systéme Windows (7, 8, 10) všetko jednoducho usporiadané - môžete si na to prísť sami.

Ešte pohodlnejšou a univerzálnejšou možnosťou je pripojenie tlačiarne priamo k smerovaču Wi-Fi. Preto nebude potrebné udržiavať počítač, ku ktorému je tlačiareň pripojená, zapnutý. V zásade tu tiež nie je nič komplikované - smerovač zvyčajne smeruje k smerovaču. Softvér, ktorý vykonáva podobné nastavenie v automatickom režime.

Zdieľanie súborov a tlačiarní

 1. Stlačte tlačidlo "Štart" a prejdite do časti s názvom „Ovládací panel“.

V zobrazenom okne prejdite na časť, v ktorej je k dispozícii zmena parametrov „Siete a internet“.

Choďte na Centrum sietí a zdieľania.

Berieme na vedomie podpoložku, ktorá je zodpovedná za zahrnutie verejného prístupu k digitálnym podpisom a tlačovým zariadeniam, a ukladáme vykonané zmeny.

Podľa vyššie uvedených krokov zverejníte digitálne podpisy a tlačové zariadenie pre používateľov pripojených k sieti. Ďalším krokom je otvorenie prístupu ku konkrétnemu tlačovému zariadeniu.

Prednastavte počítač pomocou tlačiarne

1) Prirodzene musíte najprv nakonfigurovať samotnú lokálnu sieť (LAN) - počítače pripojené prostredníctvom rozbočovača alebo smerovača musia byť súčasťou rovnakej pracovnej skupiny atď.

2) Skontrolujte, či sa v systémovom okne zobrazujú ďalšie počítače pripojené k vašej lokálnej sieti sieť, Zverejnený obrázok ukazuje, ako vyzerá. V takom prípade sa samozrejme názvy počítačov a ich počet líšia.

3) Na hlavnom počítači, ku ktorému je tlačiareň priamo pripojená, musí byť nainštalovaný ovládač tlačiarne a musí byť nastavená jeho prevádzka. Inými slovami, tlačiareň by mala byť pripravená na tlač.

Zdieľanie tlačiarne (zdieľanie tlačiarne)

Ak chcete zdieľať tlačiareň, pokračujte v ponuke Ovládací panel -> Vybavenie a zvuk -> Zariadenia a tlačiarne.

Okno môžete tiež okamžite otvoriť nasledujúcim spôsobom: stlačte kombináciu klávesov na klávesnici Win + rv okne, ktoré sa otvorí beh vstúpiť ovládacie tlačiarnea potom kliknite na tlačidlo OK OK.

V tomto okne uvidíte všetky tlačiarne nainštalované v systéme. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň, ktorú chcete zdieľať, aby ste na ňu mohli tlačiť z iných počítačov v sieti. V zobrazenej kontextovej ponuke vyberte položku Vlastnosti tlačiarne.

V otvorenom okne vlastností tlačiarne prepnite na kartu prístup, Najskôr stlačte tlačidlo Nastavenia zdieľaniaa potom začiarknite políčko Zdieľanie tejto tlačiarne.

V prípade potreby môžete zmeniť aj názov tlačiarne, ktorá sa zobrazí na iných počítačoch.

Teraz prejdite na kartu bezpečnosť, Tu vyberte v bloku Skupiny alebo používatelia bod všetko a povolte ich tlač začiarknutím príslušného políčka. Zrušte začiarknutie políčok pre ostatné ovládacie prvky tlačiarne.

Ak ste v strate, potom sa pozrite na obrázok a upravte nastavenie presne.

Po vykonaní zmien stlačte OK uložte nastavenia.

Na tejto zdieľanej tlačiarni možno považovať tlačiareň za dokončenú. Teraz prejdime k nastaveniu počítača (počítačov), z ktorého bude tlač vykonávaná.

Nastavenie počítača (počítačov), z ktorého sa má tlačiť

Pred priamym nastavením ostatných počítačov musia byť splnené nasledujúce podmienky:

 • počítač a tlačiareň k nemu pripojené musia byť zapnuté a pripravené na tlač
 • musia sa vykonať nastavenia, ktoré boli opísané vyššie

Ak sú tieto podmienky splnené, pokračujte konfiguráciou. Ak to chcete urobiť, otvorte systémové okno Zariadenia a tlačiarne, Ako to možno dosiahnuť najrýchlejšie, bolo opísané vyššie.

V okne Zariadenia a tlačiarne, ktoré sa otvorí, kliknite na tam umiestnené tlačidlo Pridať tlačiareň.

Začne sa proces vyhľadávania a pridávania tlačiarní. Ak sa vo vašom prípade zistí niekoľko tlačiarní a iných tlačových zariadení, vyberte svoje a stlačte ďalej.

V následnom procese inštalácie tlačiarne a ovládačov pre ňu do systému sa objavia príslušné požiadavky - odpovedzte kladne.

Možné problémy, s ktorými sa môžete v tejto fáze stretnúť:

1) Ak sa tlačiareň počas inštalácie nezistila, skúste reštartovať všetky počítače a skúste to znova.

2) Tlačiareň možno ešte nie je detekovaná, pretože sa používajú rôzne generácie operačných systémov, napríklad Windows 7 a Windows 10. A ak sa pokúsite zdieľať tlačiareň v počítači so zastaraným Windows XP pre tlač so systémami Windows 7, 8, 10, máte istotu, že sa vyskytne problém. vo vašej miestnej sieti.

Riešenie: Prestaňte používať systém Windows XP a do počítača nainštalujte najnovšiu verziu systému Windows.

3) Aj keď používate operačný systém rovnakej generácie, ale ich bitová hĺbka (ako určiť bitovú kapacitu systému - 32 alebo 64 bitov?) Je odlišná, môžu sa vyskytnúť aj problémy - požiada sa o vhodný ovládač.

Riešenie: Skúste samostatne vyhľadať ovládače s požadovanou bitovou hĺbkou, ak ich systém nenašiel a nenainštaloval v automatickom režime.

Dúfam, že sa s týmito problémami nestretnete a všetko bude nainštalované automaticky.

Na konci systému sa zobrazí vaša tlačiareň, na ktorej môžete tlačiť dokumenty a iné materiály, akoby boli priamo pripojené k počítaču.

Jediná výzva: počítač, ku ktorému je tlačiareň priamo pripojená, musí byť v čase odoslania údajov na tlač v zapnutom stave. V opačnom prípade sa dokumenty nevytlačia.

Stručné zhrnutie

V tomto materiáli sme podrobne skúmali, ako zdieľať (otvorenú zdieľanú) tlačiareň v lokálnej sieti. Kroky a možné problémy, ktoré čakali na ceste k požadovanému, sa podrobne preskúmali.

Dúfam, že tento článok poskytol všetku možnú pomoc pri nastavovaní zdieľania siete pre tlačiareň.

Ak máte ďalšie otázky, môžete sa ich spýtať v komentároch.

Na druhej strane môžete tiež veľa pomôcť.

Stačí zdieľať článok o sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Zdieľaním výsledkov autorovho diela získate neoceniteľnú pomoc pre seba aj pre web ako celok. Ďakujem!

Zdieľanie konkrétnej tlačiarne

 1. Choďte na "Štart" a zadajte „Zariadenia a tlačiarne“.

Pohybujeme sa "Prístup".

značka „Zdieľanie tejto tlačiarne“stlačte "Použiť" a ďalej "OK".

Po vykonaní týchto krokov sa tlačiareň začala označovať malou ikonou, čo znamená, že toto zariadenie na tlač je k dispozícii v sieti.

To je všetko, pomocou týchto jednoduchých krokov môžete povoliť zdieľanie tlačiarne v systéme Windows 7. Nezabudnite na bezpečnosť svojej siete a použite dobrý antivírus. Povoliť tiež bránu firewall.

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Pozrite si video: Jak na počítač 38 - Zřízení domácí sítě (Október 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send