Užitočné tipy

Ako hrať školu s plyšovou hračkou

Pin
Send
Share
Send
Send


Julia Filimonová
„Hry s hračkami ako prostriedok úplného rozvoja dieťaťa“

Hlavné atribúty detských hier sú hračky rôznych druhovktoré majú na neho rozmanitý, pozitívny aj negatívny dopad.

Hra ako samostatná detská aktivita sa formuje v priebehu vzdelávania a odbornej prípravy dieťa, prispieva k rozvoju skúseností s ľudskou činnosťou. hračka v tomto prípade slúži ako určitý štandard pre tieto objekty, poznať účel a ovládať rôzne akcie, s ktorými dieťa.

Hračka je dôležitá pre rozvoj výrazov tváre a osobnosti dieťaťa, Preto štúdiom problému vplyvu hračky na psychiku dieťaťa„Bolo zapojených veľa pedagógov a psychológov. Takže výskum Kossakovskaya E. A. o hry a hračkyna základe štúdie skúseností s organizovaním detských herných aktivít v podmienkach verejného vzdelávania a rodiny preukázal, že rovnaký prístup k tvorbe a výberu nemôže existovať pre všetky vekové kategórie. hračieka je potrebné zohľadniť vzorce súvisiace s vekom vývoj herné činnosti.

N. K. Krupskaya o dôležitosti písal hračky oboznámiť deti s okolitou realitou pre ich zmyslové vnímanie vývoj

Menzheritskaya D.V., slávna učiteľka v odbore hračkytomu verili hračka pomáha vzdelávať deti v záujme práce, prispieva k formovaniu zvedavosti a zvedavosti. Dáva deťom predstavy o ľuďoch rôznych povolaní, rôznych národností a zároveň môže pomôcť pri rozvíjaní pocitu súcitu a úcty k nim.

hračka - konštantný satelit dieťa od prvých narodenín. Je špeciálne vytvorený dospelým na vzdelávacie účely, aby pripravil dieťa na vstup do styku s verejnosťou. Hlavnou úlohou dospelých je učiť dieťa konať s hračkami.

hračka vo všetkých historicky epochách bola spojená s hrou - hlavnou činnosťou, v ktorej sa formuje typický vzhľad dieťa: myseľ, fyzické a morálne vlastnosti. Konkrétne - historické podmienky každej éry však zanechávajú dojem z obsahu hračiek a zameranie hier.

E. A. Arkin uzatvára svoje nákupný: udržateľnosť detí hračky, jeho univerzálnosť, nemennosť jeho základných foriem a funkcie, ktoré vykonáva, je zrejmým faktom, a možno dôkazom tejto skutočnosti bol dôvod, prečo vedci nepovažovali za potrebné sa na ňu zdržiavať alebo zdôrazňovať. Malo by sa to zdať čudné dieťaktorý sa narodil a vyrastal v kultúre dvadsiateho storočia, používa sa často ako zdroj radosti a nástroj pre jeho vývoj a samoštúdium toho istého hračkačo je vlastnosť dieťanarodili sa z ľudí, ktorí sú mentálne vývoj v blízkosti obyvateľov jaskýň, rastúcich v najprimitívnejšej existencii. A tieto deti epoch ľudstva, ktoré sú od seba tak vzdialené, ukazujú svoju hlbokú vnútornú blízkosť tým, že nielen prijímajú alebo vytvárajú kontroverzné hračky, ale čo je ešte viac zarážajúce, je skutočnosť, že ich rovnako využívajú.

Dozvedieť sa o správaní detí hračiek, ukázali, že deti majú najväčší úspech hračky - zvieratá v experimente hračky, zobrazujúci zvieratá, si vybralo 74% detí. O 1,5 - 2,5 roka vyberte plyšové hračky, ohýbanie, z gumy, penovej gumy, tkaniny. Deti majú veľmi radi obrazy domácich miláčikov, známe postavy rozprávok, vtipné postavy detské rýmy: pes, mačka, kohút a kurča, krava a kôň, ošípané a ovce, kačica).

Starší chlapci (2,5 - 3 g.) radi sa hrajú s modelmi lietadiel zobrazujúcimi zvieratá. Nomenklatúra selektivity sa výrazne rozširuje. Teraz dieťa uprednostňuje divoké zvieratá - "Malé zvieratá"(vlk, líška, medveď, diviak, zajac, tigr atď.), Priťahujte a exotické zver: slon, krokodíl, hroch "Kašeľ - kašeľ" V prípade bábätiek sa prvé opakované poznatky o zvieratách začínajú rozvíjať v dôsledku opakovaného pozorovania. Deti si všimli, že všetky zvieratá majú oči, uši, ústa, labky, pohybujú sa vo vesmíre, jedia a pijú, sú nažive.

Starší chlapci (2,5 - 3 roky) radi sa hrajú s modelmi lietadiel zobrazujúcimi zvieratá. Nomenklatúra selektivity sa výrazne rozširuje. Teraz dieťa uprednostňuje divoké zvieratá - "Malé zvieratá"(vlk, líška, medveď, diviak, zajac, tigr atď.), Atraktívne a exotické zver: slon, krokodíl, hroch "Kašeľ - kašeľ" V prípade bábätiek sa prvé opakované poznatky o zvieratách začínajú rozvíjať v dôsledku opakovaného pozorovania. Deti si všimli, že všetky zvieratá majú oči, uši, ústa, labky, pohybujú sa vo vesmíre, jedia a pijú, sú nažive.

hračka je dôležitým faktorom v oblasti duševného zdravia vývoj dieťaťa. hračky by nemali obsahovať všetky vlastnosti, ktoré by mohli byť akýmkoľvek spôsobom škodlivé pre zdravie. Musia uspokojiť a rozvíjajú estetickú chuťktorého základy sa prejavujú tak skoro v roku dieťa, Preto musia stimulovať a podporovať túžbu dieťa spoločnému úsiliu.

Najrozmanitejšie tvorstvá dieťa hľadajte ich prejavy a cvičenia a nájdite ich v hrách, ak sú k dispozícii dieťa dané materiálu, ktoré môžu slúžiť súčasne ako stimul, ktorý vzrušuje jednu alebo druhú aktivitu a nástroj, pomocou ktorého sa táto činnosť vykonáva a zlepšuje.

Niet pochýb o všetkom hračky musia spĺňať hygienické požiadavky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite farby. hračiek, pretože dieťa v ranom veku je naklonený vziať si všetko do úst. Farby by sa nemali nijakým spôsobom zbaviť a dostať špinavé ruky. V každom prípade by ste sa mali vyhýbať zeleným farbám, ktoré často obsahujú toxické látky.

Hračky vyžadujú, ako na tom trval Locke, so známym dávkovaním kvalitatívne aj kvantitatívne. Do jedného roka by sa mali podávať súčasne dieťa nie viac ako jedna hračka, od jedného roku do dvoch rokov dieťa môžu mať súčasne 2 hračky, potom, ako sa jeho pozornosť rozširuje, schopnosť sústredenie a jednotlivé jednotky sú určené, počet hračiek môžu byť zvýšené. Avšak ani vo veku 4 rokov by ste nemali byť na dohľad dieťa od 4 do 5 hračiek.

znak hračiek by sa mala meniť nielen v závislosti od veku, ale mala by sa meniť počas dňa v závislosti od štátu dieťa a predchádzajúca zábava.

V procese štúdia pedagogickej literatúry na túto tému sa zistilo, že učiteľ ani rodičia by nemali pedantne regulovať činnosť detí s hračky, by na neho nemali klásť svoje záujmy a neustále uvádzať, ako by sa malo s každou položkou zaobchádzať a aký je jej účel.

L. G. Orshansky, ktorý venoval štúdiu toľko lásky a energie hračkycelkom oprávnene protestuje proti despotickej túžbe dospelých uviesť do výroby hračkyako v hry, ich záujmy, umelá inštruktáž opodstatňujúca ich úzko utilitárny pohľad na rolu hračky a hry, Môžeme dospieť k záveru, že pokiaľ ide o na hračky, rovnako ako pri hrách, dieťa maximálna sloboda by sa mala zabezpečovať s konštantnou necitlivosťou kontroly.

hračkyrovnako hryslúžiť nielen prostriedky výchova a sebevzdelanie, asimilácia nových foriem správania, ale aj akýsi prejav osobnosti dieťaťa.

hračka je regulátorom duševných a fyziologických vývoj dieťaťa, že vývoj dieťaťa bol aktuálny a obsiahly, hračky by mali byť starostlivo vybrané. Ľudstvo praktizuje po stáročia hračkyčo by sa najlepšie hodilo dieťa určitý vek a súvisiaci fyzický a duševný stav vývoj.

Všetkého druhu hračiek, mäkká hračka je najnovšia, mäkký hračky V 19. storočí sa objavili prototypy rôznych zvierat, ktoré starajúce sa matky šili svojim deťom zo kúskov látky, plnené bavlnou, zdobené rôznymi zručnosťami vyšívania, pletenia a výšiviek. Na konci XIX. Storočia. široký vývoj dostal remeselnú mäkkosť hračky v priemyselnom meradle. Prvý z dvadsiateho storočia. boom v mäkkej výrobe začal hračiek a vznikol jav medvedíka, pretože všade na svete najobľúbenejší hračka deti a dokonca aj dospelí sa stali plyšovým medveďom. čalúnený hračka Dnes je populárna v 21. storočí, a to aj napriek technologickému pokroku. Dnes si deti hrajú počítačové hry. hrymilujte Pokémona a Ferbyho, ale najvernejší priateľ je zbitý plyš, taký obľúbený medveď.

mäkký hračky zohrávajú osobitnú úlohu pre predškoláka, ovplyvňujú jeho emocionálnu a morálnu vývoj. Dieťaťu Po prvé, dospelý pomáha so všetkým, od ktorého sa naučí, že má bábiku určité pozitívne vlastnosti. neskôr dieťa vypĺňa duchovný svet hračky na vlastnú päsť a ona "Chová" výlučne podľa potreby v túto chvíľu majiteľovi: je inteligentná a poslušná, milá a veselá, tvrdohlavá a tvrdohlavá, je klamár a neúprosná suka. dieťa prežíva so svojou bábikou všetky udalosti svojho vlastného a cudzieho života vo všetkých emocionálnych a morálnych prejavoch dostupných pre jeho porozumenie. čalúnený hračka pôsobiť ako náhrada za ideálneho priateľa, ktorý všetko chápe a nepamätá si zlo. Preto je potreba takého hračka vyskytuje sa u každého predškoláka - nielen u dievčat, ale aj u chlapcov. Medveď, opica, pes atď. - predmet komunikácie vo všetkých prejavoch dieťa, komunikačný partner v hre. Každý je v poriadku vyvíjajúce sa dieťa so svojou bábikou alebo zvieraťom sú nadviazané špeciálne vzťahy. V priebehu rokov, každý dieťa svojím vlastným spôsobom hračka, zažíva jej vďaka mnohým rôznym pocitom.

Štúdie zistili, že textúra materiálu, z ktorého je bábika alebo zviera vyrobené, hrá významnú úlohu. Deti sa selektívne týkajú na hračkyzobrazujúci rovnaké zviera, ale s odlišnou textúrou. Mäkké, nadýchané materiály vyvolávajú pozitívne emócie, stimulujú dieťa hrať, Drsné, chladiace materiály, nie všetci dieťa pripravené na prijatie, Používajte správnu textúru Hračky u dieťaťa sa ľahšie nazývajú hračkou malé zvieratá sú pozitívne emócie: benevolencia, súcit a súcit. Dôležitý je aj pomer veľkosti hlavy a tela. hračky, Je dokázané, že určitá časť čísla spôsobuje patronizujúci postoj. Takéto príznaky vzhľadu sú skrátený ovál tváre bábiky alebo tváre zvieraťa, nafúknuté tváre, malý nos a veľké oči. hračky rodia dieťa nával jemných pocitov.

Konzultácie pre pedagógov „Didaktické hry a hračky pri výchove malých detí“ Článok „Didaktické hry a hračky pri výchove malých detí“ Didaktické hry a hračky v živote dieťaťa sú obrovské.

Konzultácie s rodičmi „Prečo potrebujete jemné motorické zručnosti?“ Nepripravenosť na písanie, nedostatok manuálnych pohybov môže spôsobiť negatívny postoj k vzdelávaniu.

Hry s plyšovými hračkami

1.Plyšové hostí

Oznámte deťom, že na dovolenku prišli navštíviť aj plyšové zvieratá. Posaďte sa kundičky pri detskom stole a ponúknite si spolu s čajom sladkosti, oblečte ich do hračiek a usporiadajte módne prehliadky, počúvajte vtipné piesne a sledujte karikatúry, bavte sa.

2.Horúce stoličky

Hra horúcich stoličiek je dobre známa. V tejto verzii chodia deti do kruhu s hračkami v rukách. Zakaždým, keď sa hudba upokojí, nemali by ste sa posadiť, rýchlo položiť svoje zvieratá na stoličky. Rovnako ako v klasických pravidlách je z hry vylúčené dieťa, ktorého spoločník zostal bez kresla.

3.Vyhľadajte hračky

Vyberte si hračku, ktorá sa vizuálne líši od ostatných, a odložte ju na odľahlé miesto. Skryte ostatné plyšové deti. Nastavte časovač alebo zapnite hudbu, aby deti začali hľadať hlavnú hračku. Môžete sa rozdeliť do dvoch tímov. Chlapci môžu zbierať všetky kundičky, ale hra končí, keď sa nájde určitá plyšová strata.

4.Pamäťová hra

Pred deti položte na stôl niekoľko hračiek (množstvo závisí od veku detí) a požiadajte ich, aby si zapamätali postupnosť. Nechajte účastníkov hry odvrátiť sa a vy zmeníte poradie alebo odstránite jednu alebo viac hračiek. Úlohou tímu alebo dieťaťa je uhádnuť, čo sa presne zmenilo.

5.Hádajte, hračka

Dajte rodinu hračiek vo veľkom v hromadnom sáčku. Na druhej strane, so zaviazanými očami, hráči vytiahnu jedno zviera. Hádanie je dané 1-2 minúty, aby ste cítili vypchaté zviera a pomenovali, aký je zástupca zvieracieho sveta.

6.Nájdite Teddy priateľa

Toto je hra pre sviatky, na ktorú si každý hosť priniesol svoju plyšovú hračku. Zhromaždite všetky hračky v hračkárskom koši. Chlapci majú so zaviazanými očami hračky v hromade. Kto je najchytrejší a najrýchlejší k nájdeniu svojho mäkkého miláčika?

A chlapci a dievčatá milujú vycpané zvieratá.Zábavné hry s plyšovými zvieratami pre deti sú skvelou príležitosťou na pobavenie malých hostí na detskom podujatí. Ako ste videli, aHry s plyšovými hračkami sa môžu líšiť a baviť.

Pripravila Mariana Chornovil

Pridávať komentáre môžu iba oprávnení používatelia. Môžete zaregistrovať saprihlásiť sa na stránku horealebo sa prihláste pomocou svojho účtu na sociálnych sieťach:

3. Nájdite škvrnité šteňa

Možno nemáte šteniatko s hračkami. To je normálne, môžete pomenovať svoju hru Nájsť čiernu mačku alebo Žiaru fialovú. máš nápad, Zoberte jedno plyšové zviera, ktoré sa líši od ostatných, skryte ho niekde. Skryte ďalšie plyšové hračky. Nastavte časovač, nechajte deti vyhľadať označenú hračku. Môžu zbierať ďalšie hračky, ale vyhrajú iba vtedy, keď sa nájdu špecifický plyšový priateľ.

4. Hudobné stoličky

Hranie hudobných stoličiek je pre každého jednoduché a známe. V tomto prípade by deti mali počas hry držať svoje plyšové zvieratá v rukách. Kedykoľvek sa hudba zastaví, namiesto sedenia na stoličke by si mali položiť svoje zvieratá na stoličky. Rovnako ako v tradičnej hre hráč, ktorého zviera zostáva bez kresla, opúšťa hru.

5. Hádajte zviera

Vložte všetky hračky pre zvieratá do veľkého koša. Kôš umiestnite za pohovku alebo do samostatnej miestnosti.

Na druhej strane musia hráči ísť do koša, zavrieť oči a náhodne vytiahnuť zviera. Potom sa musia vrátiť do skupiny a správať sa ako toto zviera (bez rozprávania), kým si niekto neuvedomí, aké zviera ukazuje.

9. Hádže

Hostia večierkov nechajú stáť v kruhu. Vezmite jednu z hračiek a hodte ju do vzduchu (uprostred kruhu). Hračky musia hráči držať vo vzduchu a navzájom si biť / hádzať. Keď zviera padá na zem, hráč, ktorý ho hodil (alebo hráč, ktorému hračka pristane najbližšie) opustí hru.

Wolf Zabivak (symbol Majstrovstiev sveta 2018).

10. Módna prehliadka

Vhodný pre tých, ktorí majú bábätkové oblečenie vhodné pre plyšové hračky (a veľa!). Perfektná hra pre dievčenské párty.

Hráme sa so zbierkou bábikového oblečenia a doplnkov. Nechajte deti obliecť svoje zvieratá a potom mať módnu prehliadku. Vyrobte si malé ceny. Uistite sa, že máte dostatok kategórií pre módnu prehliadku (najlepší kostým, najlepšia farebná schéma, najoriginálnejšie doplnky atď.), Aby každé dieťa mohlo vyhrať cenu.

12. Získajte ceny

Hansa Husky: pre tých, ktorí snívajú o skutočnom psovi.

Ak ste pre hostí na párty pripravili veľa malých hračiek, môžete ich prezentovať nielen týmto spôsobom, ale originálnym spôsobom.

Počítajte všetky darčekové hračky a potom nakreslite štvorce na podlahu / asfalt (môžete použiť farebnú pásku na podlahu v miestnosti) a usporiadať ich do kruhu. Štvorčeky očíslujte tak, aby ich čísla zodpovedali číslam hračiek. Ak existuje veľa štvorcov, časť môže zostať prázdna, aj keď ceny vôbec nebudú. Zapnite hudbu, nechajte deti chodiť v kruhoch a šliapte na štvorce. Keď sa hudba zastaví, hra na číslovanom políčku vyhrá príslušnú hračku. Potom môžu hru opustiť. Tí, ktorí sa ocitli na figurínach, čakajú na ďalšie volanie, aby každé dieťa nakoniec dostalo svoju cenu.

A pamätajte - plyšové hračky naozaj pomáhajú deťom zoznámiť sa so skutočnými zvieratami, stávajú sa milovanými priateľmi, o ktorých je také milé starať sa as ktorými sa ukazuje, že si môžete zahrať toľko zábavy!

Pozrite si video: Kubrt vs Plyšová hlídka: Představení (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send