Užitočné tipy

Ako rýchlo a účinne liečiť krvné rohovky?

Pin
Send
Share
Send
Send


Raz za život sa každý stretol s mozole. Kalus s krvou vo vnútri spôsobuje okrem vonkajšej manifestácie aj bolesť a nepohodlie. Krvné kukurice sa objavujú v dôsledku poranenia kože. Ak dôjde k poraneniu v blízkosti krvných ciev, potom je okrem lymfy aj bublina naplnená krvou. Častejšie sa také kožné poranenia objavujú na chodidlách, v oblasti prstov na nohách a na pätách. Vzhľadom na pravdepodobnosť bakteriálnej komplikácie nie je možné ignorovať krvné rohiky.

Dôvody vzhľadu

 • hyperhidróza (hlavne pre nohy)
 • ploché nohy
 • topánky nie sú vo veľkosti,
 • dlhé prechádzky, najmä v horúčave,
 • nepohodlné alebo topánky, ktoré obmedzujú pohyb,
 • nosiť topánky na bosej nohe,
 • chôdza v mokrej obuvi,
 • vysoký podpätok vedie k tvorbe krvavých zranení na koncoch prstov,
 • použitie syntetických ponožiek,
 • nedodržiavanie osobnej hygieny,
 • prítomnosť plesňovej choroby,
 • cukrovka vyvoláva výskyt krvných rohov, ktoré sa hoja dlho.
Späť na obsah

Liečba kalusu krvi

Kukurica na nohách, naplnená krvou, sa často lokalizuje na päte alebo na nohách a vyznačuje sa dlhotrvajúcou liečbou a závažnými príznakmi. Blízkosť krvných ciev tento proces zhoršuje. Hlavnou vecou, ​​ktorá kladie dôraz na ošetrenie kukurice je hygiena postihnutej oblasti. Dôkladné ošetrenie krvných rohov pomôže zabrániť patogénom preniknúť do krvného obehu. Nesprávna liečba vedie k vážnym následkom až po otravu krvi.

Malé bubliny s náležitou starostlivosťou idú samy od seba. Aby sa zabránilo neoprávnenému otvoreniu, je postihnutý povrch pokrytý baktericídnou náplasťou. Pri použití náplasti nesmie lepivý povrch prísť do kontaktu s bublinou, inak bublina praskne a otvorí ranu. Mali by ste tiež používať lieky proti rohom:

 • Masť "Bensalitín". Vďaka obsahu kyseliny salicylovej a kyseliny benzoovej zmäkčuje a vedie k smrti odumretej pokožky. Masť sa aplikuje na krvavý nádor počas 2 hodín a aplikácia sa opakuje, až kým príznaky nezmiznú.
 • Krém "Super Antimozolin". Kyselina mliečna a močovina sú aktívne zložky lieku, ktoré pomáhajú zbaviť sa kukurice. Naneste krém na silnú vrstvu na bublinu počas 2 hodín. Opakujte každý deň, kým bublina nezmizne.
 • Omietka "Salipod." Antiseptikum vzhľadom na obsah kyseliny salicylovej a síry má keratolytický účinok. Síra prenikajúca do podkožnej vrstvy je škodlivá pre patogénne mikroorganizmy.
 • Omietka "Compid". Náplasť pôsobí na suché a mokré kurie oká. Použitie náplasti urýchľuje hojenie a chráni bublinu pred trením, vlhkosťou a baktériami.
Kyselina salicylová neutralizuje krvné rohovky a necháva pôsobiť ako krém na hojenie. Späť na obsah

Čo sú to krvavé kukurice a kedy sa objavia?

Kôstky tohto druhu sú tekuté pľuzgiere, ktoré sa vyskytujú na pokožke v dôsledku nadmerného stláčania. V dôsledku tohto efektu stúpa horná vrstva epidermy a výsledná dutina je vyplnená lymfou s prímesou krvi. Je to spôsobené poškodením krvných ciev v okolí. Najčastejšie sa takéto mozole vyskytujú na chodidlách, pätách a na nohách.

Osoba, ktorá sa stretne s podobným problémom, musí mať istý čas značné ťažkosti. Situácia je komplikovaná skutočnosťou, že blister odišiel bez riadneho ošetrenia, prasknutia, iba zosilnil bolesť a dal zelené infekcie rôznym infekciám. Preto je lepšie používať osvedčené a bezpečné metódy, ktoré vám umožnia efektívne a rýchlo ošetriť mokré kukurice doma.

Prvá pomoc

Predovšetkým je potrebné sledovať hygienu poškodenej oblasti pokožky, pretože je veľmi dôležité zabrániť infekcii. Z toho istého dôvodu by ste v žiadnom prípade nemali blistr nezávisle prepichnúť. Aby sa predišlo ďalšiemu poškodeniu kože, je najlepšie minimalizovať tlak na vzniknuté kôry a tiež umožniť pokožke voľne dýchať. Tým sa výrazne urýchli proces hojenia.

Ako sa zbaviť podnetu na päte?

Čitatelia nám neustále píšu listy s otázkami „Ako sa vysporiadať s plesňou nôh? Čo robiť s nepríjemným zápachom nôh? A ďalšie akútne otázky našich čitateľov“. Odpoveď je jednoduchá, existuje veľa ľudových prostriedkov. Existuje však aj efektívnejší prostriedok proti hube ARGO DERM, ktorú lekári teraz vyvinuli. V skutočnosti A. Myasnikov poskytol rozhovor týkajúci sa tohto nástroja, odporúčame vám, aby ste sa oboznámili.

Na zmiernenie stavu je možné použiť ľadový obklad, ktorý sa musí aplikovať 20 až 30 minút na miesto poškodenia. Rovnaký postup sa môže periodicky opakovať až do úplného zahojenia rany. Zároveň je dôležité zabrániť omrznutiu pokožky, aby nedošlo k jej poškodeniu. Z tohto dôvodu je lepšie ľad zabaliť uterákom skôr ako ho aplikovať priamo na telo.

Ošetrenie poškodenej pokožky

Na tento účel by ste mali najprv použiť antiseptikum, napríklad roztok furatsiliny alebo peroxidu vodíka. Podobný účinok má aj roztok manganistanu draselného, ​​z ktorého si môžete pripraviť kúpeľ, ktorý podporuje dezinfekciu aj sušenie kukurice. Čas spracovania je 5 až 10 minút, zatiaľ čo samotný roztok by nemal byť príliš koncentrovaný, aby sa zabránilo vzniku popálenín.

Jedným z existujúcich spôsobov liečenia takýchto kožných lézií je poskytnúť rane možnosť liečiť sa samostatne. Ak to chcete urobiť, jednoducho ho udržiavajte v čistote a voľne dýchajte. Ale čo keď je to na mieste, kde je ťažké vyhnúť sa konštantnému treniu a tlaku? V tomto prípade sa nemôžete obísť bez náplasti alebo sterilného obväzu. Pred ich použitím je potrebné kožu v mieste poškodenia umyť a ošetriť. Bandáž aj náplasť sa musia pravidelne meniť, pričom sa musí opakovať liečba s bežnými antiseptickými alebo špeciálnymi masťami obsahujúcimi antibiotiká, napríklad tetracyklín alebo erytromycín.

Ako sa starať o prasknutie kukurice?

Ak blistr praskne pod vplyvom trenia alebo tlaku, je nevyhnutné rýchlo prijať všetko, čo je potrebné, aby sa zabránilo vniknutiu infekcie do rany. Najskôr z nej odstráňte všetku nahromadenú tekutinu a na poškodenú oblasť pokožky naneste antiseptickú masť. V tomto prípade sa neodporúča používať na dezinfekciu rany alkohol alebo jód, pretože môžu spomaliť proces hojenia.

Stará vrstva kože, ktorá zostane po vytečení tekutiny, sa v žiadnom prípade nesmie odstrániť. Bude omnoho efektívnejšie zatlačiť na novú vrstvu a aplikovať na ňu čistý obväz, ktorý sa najlepšie zmení najmenej dvakrát denne. Pomôže to chrániť ranu pred ďalším poškodením a choroboplodnými zárodkami a urýchli jej hojenie.

S výhradou všetkých odporúčaní trvá úplné zotavenie v priemere 3 až 5 dní. Existujú však prípady, keď z nejakého dôvodu nie je stále možné ranu chrániť pred infekciou. Preto je dôležité poznať príznaky jeho prítomnosti v tele a okamžite reagovať, aby nespôsobili ešte väčšie poškodenie zdravia.

Príznaky infekcie

Prítomnosť infekcie môže byť určená predovšetkým stavom samotnej rany. Ak sa niekoľko dní po svojom vzhľade, napriek všetkým prijatým opatreniam, koža okolo nej začervenala, opuchla a pocity bolesti sa zreteľne zosilnili, je možné hovoriť s vysokou pravdepodobnosťou infekcie rany. Okrem toho sa v nej môže hromadiť hnis žltej alebo zelenej farby. Zlým znamením je tiež uvoľňovanie zakalenej kvapaliny z nej.

Ešte závažnejším príznakom sú červené škvrny v blízkosti poškodenej oblasti kože. Môžu naznačovať prienik vírusov alebo baktérií do lymfatického systému. Súbežne s tým môže dôjsť k zvýšeniu veľkosti lymfatických uzlín, horúčky, horúčky, zimnice, zníženej chuti do jedla a všeobecnej nevoľnosti. V tomto prípade nebude stačiť na ošetrenie kukurice iba na miestnej úrovni. V prípade výskytu týchto príznakov je mimoriadne dôležité poradiť sa s lekárom čo najskôr, ktorý predpíše vhodný priebeh antibiotík.

Recepty tradičnej medicíny

„Vlhké“ mozole môžete liečiť pomocou alternatívnych metód medicíny.

Najobľúbenejšie recepty sú:

 1. Odvar z nechtíka a harmančeka. Liečivé kúpele s ňou sú účinným nástrojom na odstránenie krvných rohov. Poškodenú pokožku umiestnite na niekoľko minút a ranu opatrne osušte sterilnými utierkami. Aby ste dosiahli ďalší efekt, môžete na ňu aplikovať umytú čerstvú plachtovinu a pripevniť ju obväzom. Tento postup sa najvýhodnejšie vykonáva v noci.
 2. List Aloe alebo Kalanchoe. Mal by sa dôkladne umyť, narezať a rozvlákniť na ranu a potom zaistiť obväzom alebo náplasťou.
 3. Alkoholová tinktúra propolisu. S týmto nástrojom je potrebné utrieť postihnutú oblasť pokožky, aby sa dezinfikovala a urýchlila proces hojenia.
 4. Listy šťavy koňa alebo popola horského. Mali by sa rozdrviť na kašovitý stav, napr. Cez mlynček na mäso, položiť na ranu a upevniť obväzom na vrchu. Tento nástroj pomáha liečiť pokožku a zmierňuje bolesť.

Samotný výskyt krvavých kukurice nemôže byť samozrejme považovaný za vážne ochorenie, ktoré môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia ľudí. Sú však celkom schopné vydať veľa nepríjemných minút, čo znamená, že je potrebné liečiť také kožné lézie.

Ako liečiť mokrý kalus

Nezabudnite tiež na riziko infekcie v otvorenej rane. Okrem toho tendencia k ich častej tvorbe môže byť príznakom nedostatku vitamínov v tele, niektorých chronických ochorení alebo plesňových infekcií. Preto, ak existuje taký nezdravý trend, má zmysel konzultovať túto tému s lekárom.

A trochu o tajomstvách autora

Zažili ste niekedy neznesiteľnú bolesť kĺbov? A viete z prvej ruky, čo:

 • neschopnosť ľahko a pohodlne sa pohybovať,
 • nepohodlie pri stúpaní a klesaní po schodoch,
 • nepríjemná kríza, nekliknutie,
 • bolesť počas alebo po cvičení,
 • zápal kĺbov a opuch
 • bolesť kĺbov bez príčin a niekedy neznesiteľná bolesť.

A teraz odpovedzte na otázku: vyhovuje vám to? Môže byť takáto bolesť tolerovaná? Koľko peňazí ste už „naliali“ na neúčinné zaobchádzanie? Správne - je čas to ukončiť! Súhlasíte? Preto sme sa rozhodli uverejniť exkluzívny rozhovor s Olegom Gazmanovom, v ktorom odhalil tajomstvá, ako sa zbaviť bolesti kĺbov, artritídy a artrózy.

Druhy kurčiat

Corpus callosum je zhustenie malej časti kože, ku ktorej dochádza pri mechanickom namáhaní. Tieto výrastky sa delia na tri typy: mokrý, suchý a krvavý.

Sú to keratinizovaná vrstva epidermy, ktorá má žltý alebo sivý odtieň a mierne stúpa nad povrch pokožky. Pri takýchto formáciách človek necíti bolesť, ale v priebehu času sa na zahusťovaní objavujú praskliny, ktoré pri chôdzi spôsobujú veľké nepohodlie.

Suchý kalus sa často objavuje po vytvorení mäkkého rastu. Môže sa však vytvoriť aj samostatne. Je to spôsobené predĺženým miernym trením a tlakom na kryt, vďaka ktorému oblasť epidermy zhustne postupne a nie ostro.

Tieto mozoly sa vyznačujú tým, že v nich je tekutina. Je žltkastá, číra alebo krvavá. Vodné novotvary sú vždy sprevádzané nepríjemnými pocitmi, preto si vyžadujú osobitnú starostlivosť a ošetrenie.

Ak sa mechanický močový mechúr bude naďalej vyrábať na mokrom močovom mechúre, vytvorí sa na jeho mieste suchý kalus.

Krvné rohovky na prstoch na nohách sú samostatným typom kožného nádoru. Sú podobné vodným bublinám, ale iba vo vnútri nie je iba tekutina, ale krv. Vyskytujú sa ako výsledok stlačenia krytu, v blízkosti ktorého sa nachádza krvná cieva.

Prečo sú krvavé kukurice nebezpečné?

Obyčajné kukurice nepoškodzujú ľudské zdravie, ale spôsobujú nepohodlie iba pri pohybe. Ale keď je močový mechúr otvorený, je vysoká pravdepodobnosť, že sa do neho dostane špina, spolu s ktorou infekcia preniká. Patogénne mikroorganizmy vedú k rozvoju zápalového procesu.

Najpriaznivejšie na výskyt nepriaznivých účinkov pri mozole sú ľudia, ktorí trpia cievnymi ochoreniami, cukrovkou a poruchami nervového systému. U týchto pacientov môže dokonca aj mierna kožná lézia spôsobiť zápal, pri ktorom sa obal dlhodobo lieči. Preto lekári odporúčajú, aby v prípade výskytu takýchto chorôb venovali osobitnú pozornosť pokožke nôh.

Infekciu možno zistiť pomocou nasledujúcich príznakov:

 • Bolestivosť v postihnutej oblasti.
 • Kliešte mozoľov.
 • Sčervenanie a opuchnutie krytu.
 • Zvýšenie teploty v poškodenej oblasti.
 • Zákal tekutiny vo vnútri močového mechúra.

Ak sa vyskytnú takéto príznaky, okamžite vyhľadajte lekára.

lieky

Na liečbu kalusov sa používajú tieto lieky:

 • Kyselina salicylová. Bavlnený tampón sa impregnuje, nanesie na postihnutú pokožku a zafixuje sa pomocou pásky a navlečí sa na ponožku.
 • Streptocidová masť. Na kukuricu sa nanesie hrubá vrstva, ktorá sa pokryje vatou a aplikuje sa obväz. Odíďte na noc.
 • Peroxid vodíka. Tento liek je vysoko agresívny, preto ho nemožno používať v prítomnosti otvorených rán, prasklín, škrabancov. Peroxid neošetruje poškodenú oblasť krytu, ale pridá ho do kúpeľa nôh. Roztok sa pripravuje v množstve 3 veľkých polievkových lyžíc liečiva na liter vody. Držanie nôh vo vani trvá 10 minút.

Ľudové lieky

Alternatívna medicína ponúka veľké množstvo metód na rýchle zvládnutie krvavých mozgov na pokožke nôh. S ich pomocou má antibakteriálne, protizápalové a liečivé účinky.

Medzi účinné ľudové liečivá sa rozlišujú kúpele s mydlom. Je potrebné strúhať domáce mydlo, zmiešať ho s jedlou sódou v pomere 1: 3. Nalejte teplú vodu do umývadla, pridajte tam získanú zmes a miešajte, aby sa zložky úplne rozpustili. Nechajte nohy v kúpeli asi 30 minút.

Ďalším účinným domácim liekom je obklad z cesnakovej šťavy. Bavlnená vlna sa impregnuje touto látkou, nanáša sa na kurie oká a ovinuje sa. Odíďte na noc. Môžete tiež použiť aloe: list je rezaný a aplikovaný pred spaním na kukuricu s dužinou. Potom je noha obviazaná. Kompresia sa udržuje až do rána.

Vďaka moderným lekárskym metódam je možné ošetrovať krvavé kukurice ľahko a rýchlo, bez použitia radikálnych metód. Nádor môžete odstrániť pomocou nasledujúcich operácií:

 1. Laser. Má vysokú účinnosť a bezpečnosť. Počas zákroku nie je potrebné prepichnúť krvné kôry, čo pomáha zabrániť vstupu infekcie. Lekár nasmeruje lúč na rast, ktorý spáli postihnutú pokožku a odstráni tkanivo. Potom je postihnutá oblasť ošetrená špeciálnou masťou, ktorá zabraňuje infekcii, a obväzuje nohu.
 2. Cryodestruction. Pri tejto technike sa používa tekutý dusík. Pod jeho vplyvom zmrznuté bunky odumierajú a odumierajú. Po niekoľkých dňoch sa v mieste kukurice objaví nová zdravá epiderma.

Tieto chirurgické metódy na odstránenie krvných rohov sú považované za najbezpečnejšie: po nich nevznikajú žiadne jazvy a jazvy a nedochádza ani k relapsom.

Ako urýchliť hojenie?

Ak chcete krvavú kukuricu uzdravenú rýchlejšie, musíte postupovať podľa jednoduchých pravidiel. Ak rast nastal tam, kde je pokožka neustále vystavená poškodeniu, malo by sa trenie minimalizovať výberom otvorenejšej alebo priestrannejšej obuvi. Postihnuté miesto pokožky nemožno nechať otvorené, musí byť zakryté čistou handrou.

Ak novotvar neprináša nepohodlie, potom to za to nestojí. preniknúť, Ak pociťujete bolesť, môžete použiť studený predmet. Ak je kukurica otvorená, musia sa prijať opatrenia, aby sa zabránilo preniknutiu infekcie.

Nemôžete odstrániť kožu prasknutej bubliny, pretože vytvorí dodatočnú ochranu pred znečistením. Poškodené miesto je umyté horúcou vodou a mydlom. Je vhodné udržiavať chodidlá vo vode zriedenej manganistanom draselným. Proti infekcii tiež pomôže masť s antibakteriálnym účinkom.

Ranu niekoľkokrát denne opláchnite. Neodporúča sa liečiť rast pomocou jódu alebo brilantnej zelene: tieto prostriedky spomaľujú hojenie pokožky. Môžu sa používať iba v núdzových prípadoch, keď nie sú k dispozícii žiadne iné lieky.

Kyselina salicylová

Cenovo dostupný a efektívny spôsob, ako sa zbaviť kurie oká s krvou, je salicylová masť. Preto je kyselina salicylová súčasťou mnohých protikorodových látok. Наносят мазь толстым слоем на ватный диск либо вату, затем прикладывают на повреждение и заклеивают пластырем.Teplá ponožka je navrch, pretože masť pracuje lepšie v teple. Procedúra sa vykonáva večer pred spaním, takže noha je v pokoji. Trvanie liečby závisí od stupňa a veľkosti močového mechúra.

Streptocidová masť

Streptocidovú masť často predpisujú a používajú lekári. Pred použitím sa krvné kôry a pokožka okolo umývajú jemne pod teplou vodou. Liečivo sa aplikuje v silnej vrstve na postihnuté miesto a prikryje sa vatovým tampónom alebo gázou. Aby nedošlo k pohybu, je obväz fixovaný omietkou (je lepšie použiť omietku). Top s špičkou z prírodného materiálu. Obväz sa ukladá v noci, ráno sa nanáša malé množstvo masti a blister sa prekryje baktericídnou náplasťou. Krvné kôry sa vo väčšine prípadov rozpúšťajú cez noc.

Aby sa predišlo infekcii, je vhodné ošetriť otvorené kôry peroxidom. Späť na obsah

Preventívne opatrenia

Krvavé kužele neprinášajú len nepríjemné pocity a narušujú estetický vzhľad nôh, ale tiež predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské zdravie.

Preto musíte starostlivo sledovať stav pokožky. Ako preventívne opatrenia sa odporúča:

 1. Nenoste nepohodlné topánky, ktoré nie sú vhodné pre veľkosť, dotiahnite pokožku.
 2. Vyberte si ponožky, pančucháče bez drsných švov.
 3. Obmedzte nosenie topánok alebo topánok s vysokými podpätkami.
 4. Dodržiavajte osobnú hygienu chodidiel.
 5. Ošetrite obuv dezinfekčnými prostriedkami.
 6. Včasné odstránenie plesňových infekcií obalu.

Tvorba krvavých rohov na chodidlách je nepríjemný jav, ktorý nemožno ignorovať. Iba pri správnej liečbe sa môžete rýchlo zbaviť patológie kože a vyhnúť sa negatívnym následkom.

Peroxid vodíka

Roztok peroxidu vodíka sa používa, keď praskne krvavá kukurica. V tomto okamihu je potrebné dôkladne dezinfikovať ranu a pokožku, aby sa zabránilo bakteriálnym komplikáciám. Peroxid sa nalieva vo veľkých množstvách priamo do rany, potom sa aplikuje antibakteriálne činidlo a uzavrie sa sterilným obväzom. Strávte 3-krát denne, kým sa nevytvorí tvrdá kôra.

Tepelný náraz

Ak rohovkový mechúr postihuje veľkú plochu a je bolestivý, je lepšie vyhľadať lekársku pomoc. Vlastný zásah spôsobí zhoršenie stavu. Ak je krvná rohovka malá a nespôsobuje to nepohodlie, používajú nezávisle metódu tepelnej likvidácie. Za týmto účelom pridajte do horúceho mydlového roztoku jedlú sódu a soľ kyseliny salicylovej (použite zmes aspirínu a salicylovej masti). Zlepšuje sa účinok pridania 3 - 4 kvapiek citrónovej šťavy. Nohy sa umiestnia do nádoby s horúcim roztokom (uistite sa, že roztok nie je príliš horúci), ktoré sa vďaka kyseline salicylovej postupne naparujú. Tepelné a chemické účinky spôsobujú, že sa novotvar rozpustí v krvi.

Farmaceutické masti „Levomekol“ a „Levometyl“ sa dobre vyrovnávajú s krvavými rohmi. Späť na obsah

Iné spôsoby

 • Roztok mangánu. Dobrým prostriedkom na boj proti krvným rohom na nohách. Odporúča sa kúpať sa s roztokom, ktorý zabráni infekcii. K rovnakému účelu je vhodná aj kyselina boritá.
 • „Levomekol“ alebo „Levometyl“ - liečivé rany a antibakteriálne masti. Aplikujte 2-krát denne na postihnuté miesto.
 • Znamená "kukuričná tekutina". Zloženie liečiva zahrnuje kyselinu salicylovú a brilantný zelený roztok. Aplikujte po parení 3-4 krát denne.
Späť na obsah

Použitie lasera

Odstránenie veľkých kurčiat sa vykonáva po konzultácii s lekárom kvôli riziku komplikácií. Po vyšetrení lekár môže predpísať odstránenie bubliny pomocou lasera. Vysoko teplotný laserový lúč pôsobí na poškodenú oblasť a pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky. Postup na odstránenie nádoru trvá 5 až 10 minút. Laserový lúč nezanecháva jazvy.

Kvapalný dusík sa má odstrániť

Ak je potrebné zbaviť sa krvných kukurice čo najskôr, na ošetrenie sa použije metóda odstraňovania pomocou tekutého dusíka. Kontakt s pokožkou a dusíkom trvá iba 30 sekúnd. Pod vplyvom dusíka sú pečate stratum corneum epidermis zmrazené. V dôsledku nízkej teploty sa odumreté kožné bunky ničia a odmietajú. Postup je rýchly, ale bolestivý. Vykonáva sa ambulantne.

Ako zaobchádzať s ľudovými liekmi?

 • Komprimácia chlebovej buničiny namočenej v octe. Postavený večer, ráno odstránený. Opakujte, až kým nádor úplne nezmizne.
 • Soľný roztok alebo roztok manganistanu draselného. Môžete si opláchnuť nohy alebo sa vykúpať (pomôže tiež ako preventívne opatrenie).
 • Skartovaná cesnaková tinktúra so stolovým octom. Na ranu sa aplikuje vata namočená v tinktúre.
 • Suchá šťava. Naneste vo veľkom množstve na bublinu s krvou. V liečbe sa pokračuje, až kým sa neobjaví pevná kôra.
 • Aloe listy. Na kukuricu sa nanesie rez aloe po dobu 10-12 hodín.
Späť na obsah

Tipy na starostlivosť o krvné volania

 • Najprv sa zbavia tlaku na zranenú oblasť,
 • chráni krvné rohovky pred trením baktericídnou náplasťou,
 • snažte sa udržať bublinu vonku častejšie,
 • v noci sa aplikuje hojenie rán alebo antiseptikum,
 • krvavé a mokré nádory, ktoré spôsobujú výrazný účinok bolesti, sa prepichnú, pričom sa pozoruje sterilita.
Po prelomení rohovkového vezikuly by sa malo miesto ošetriť a mala by sa zabezpečiť jeho sterilita. Späť na obsah

Čo keď bublina praskne?

 1. ošetriť postihnutú oblasť a pokožku okolo nej pomocou peroxidu,
 2. pumpovať krvné sekréty z močového mechúra,
 3. použiť obväz s použitím antiseptického alebo antibakteriálneho činidla,
 4. obliekanie každý deň, kým sa neobjaví pevná kôra,
 5. kožu pokrývajúcu kukuricu nemožno odstrániť, chráni ranu pred baktériami,
 6. rany nelieči alkoholovým ani jódovým roztokom tak, aby nedošlo k popáleniu,
 7. pozorovať sterilitu postihnutej oblasti kože,
 8. keď sa objavia prvé príznaky infekcie - zvýšenie telesnej teploty, hnisavý výtok alebo silné začervenanie, vyhľadajte lekársku pomoc.
Späť na obsah

Ako zabrániť výskytu?

 • Starostlivý výber obuvi. Vybrané topánky by mali byť pohodlné a kvalitné.
 • Noste nové topánky postupne.
 • Obuv by mala mať otvory na voľné vetranie.
 • Vyhnite sa dlhšej chôdzi s vysokými podpätkami.
 • V prípade hyperhidrózy nôh pred nasadením ponožiek posypte chodidla práškovým mastencom alebo použite na nohy špeciálne antiperspiranty.
 • Nenoste obuv bez ponožiek.
 • Vyberte si ponožky vyrobené z prírodných materiálov a vo veľkosti. Ponožky nemajú veľkosť, tvoria záhyby, ktoré spôsobujú vzhľad krvných rohov.

Ak existuje tendencia k objaveniu sa kukurice, pri prvých príznakoch trenia na pokožke je fixovaná lekárska omietka. Je tiež potrebné dodržiavať hygienu a zabrániť nadmernému poteniu. Ak sa krvné bubliny objavujú často a dlho sa hoja, liečia sa, postupne prebiehajú vitamíny, nedostatok vitamínov vedie k rednutiu pokožky. Ak je postihnutá oblasť veľká a pri stlačení ju sprevádza bolesť, je lepšie sa nehanbiť a vyhľadať lekársku pomoc.

Pin
Send
Share
Send
Send