Užitočné tipy

Heslá pre portréty

Pin
Send
Share
Send
Send


12 portrétov v počítačovej hre Harry Potter a Fénixov rád môžu otvoriť užitočné pasáže cez Rokfortskú mágiu. Ak sa však pokúsite získať heslá, môže sa vám zdať, že získanie informácií potrebných na otvorenie pasáží je veľmi ťažké. Ak chcete všetko vyriešiť sami, nemusíte ďalej čítať. Tento článok bol vytvorený pre tých, ktorí sú zúfalí, alebo pre tých, ktorí nerozumejú, aké informácie požaduje portrét.

Kúzla (myšou)

 • Aktsio (potiahnutie): podržte ľavé tlačidlo myši, ostrý pohyb myši nadol,
 • Depulso (odpudenie): podržte ľavé tlačidlo myši, ostrý pohyb myši nahor,
 • Reparo (oprava): podržte ľavé tlačidlo myši, krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek,
 • Wingardium Leviosa (levitácia): ukážte na objekt, pohyb vľavo a vpravo zdvíhajte objekt, potom uvoľnite ľavé tlačidlo myši a presuňte myš na určené miesto (objekt by mal visieť vo vzduchu a sledovať svoje pohyby), stlačte ľavé tlačidlo myši a spustite objekt ,
 • Incendio (oheň): podržte ľavé tlačidlo myši, pohybujte sa hore a dole,
 • Expelliarmus: podržte pravé tlačidlo myši, ostrý pohyb myši nadol,
 • Dumbfounded: podržte pravé tlačidlo myši, kruhový pohyb proti smeru hodinových ručičiek,
 • Protego: podržte pravé tlačidlo myši, ostrý pohyb myši nahor,
 • Reducto (rozbiť): držte stlačené ľavé tlačidlo myši, krúživý pohyb proti smeru hodinových ručičiek,
 • Rictusempra (šteklenie): podržte pravé tlačidlo myši, pohybujte hore a dole,
 • Petrifikus Totalus (imobilizácia): držte stlačené pravé tlačidlo myši, kruhový pohyb v smere hodinových ručičiek,
 • Levicorpus (levitácia): podržte pravé tlačidlo myši, pohybujte doľava a doprava,
 • Expecto Patronus: podržte ľavé tlačidlo myši, opakovane krúživým pohybom v smere hodinových ručičiek.

Dodatočné informácie

Voliteľné úlohy (výskum hradu) - to je použitie kúziel na rôznych objektoch. Na každom mieste sú vázy, portréty, truhly atď. Za správne použitie kúziel na týchto položkách získate body. Na obrazovke sa objavia energetické gule a nápis, koľko bodov musíte získať, aby ste dostali ďalšiu cenu. Tieto úlohy je možné vykonávať kedykoľvek v hre.

Tipy poskytuje takmer Nick bez hlavy a Crybaby Myrtle.

V prologu bude Sirius Black učiť Harryho niekoľko kúziel: Aktsio, Reparo, Depulso a Wingardium Leviosa. Na obrazovke sa zobrazí pohyb myši / postupnosť klávesov, úlohou je opakovať každé kúzlo trikrát. Potom prídete na Rokfort a automaticky sa rozprávate s Ronom.

1. Prvý september

Choďte ku vchodu do Rokfortu. Po rozhovore s Fredom a Georgeom dostanete kartu Marauders. Kliknite na šípku doprava a vyberte Hermionu zo zoznamu úloh. Mapu opustíte stlačením klávesu Tab. Otvorte dvere a stúpajte po schodoch na siedme poschodie. Porozprávajte sa s plnou pani a zistite, že na odovzdanie hesla potrebujete heslo. Porozprávajte sa so študentom v červenom pruhovom svetri (to je Chrabromilčan), ktorý kráča po schodoch vedľa dverí. Povie heslo. Zopakujte heslo pre celú dámu a choďte do obývacej izby.

Použite „Akcio“ na bridlicu a potom „prečítajte“ reklamy s medzerou („Enter“). Ron povie, že musíte nájsť Nevilla Longbottoma. Na mape Marauders vyberte Neville. Ak ste sa doposiaľ nevyčarovali, mal by sa objaviť Cry Myrtle a hovoriť o sále odmien.

Choďte von do chodby. Na schodoch medzi šiestym a siedmym poschodím vedľa portrétu v zlatom ráme je Crybaby Myrtle. Za portrétom je Sieň ocenení, v ktorej sa v oknách zobrazia šálky za vaše úspechy.

Celkovo je na schodoch a na chodbách v Rokforte dvanásť portrétov v zlatých rámoch, z ktorých každý skrýva dvere do tajnej miestnosti alebo do tajnej chodby. Tajné chodby sú vhodné, pretože ste výrazne prerušili cestu. Každý portrét potrebuje heslo, aby sa dostal dovnútra. Každá brána má na každej strane portrét, ak vidíte dvere so zakázanou značkou, s vysokou pravdepodobnosťou sa jedná o budúce tajné chodby. Niektoré portréty spávajú (ukončujú sa), preto si pre nájdenie hesla vyhľadajte prebudené portréty (vchod). Heslo nie je potrebné pre portrét v odmeňovacej sále, len sa s ním porozprávajte.

Choďte dolu do tretieho poschodia a otvorte dvere na schody. Tieto dvere spájajú obytnú časť Rokfortu s tréningom. Po zatúraní po chodbách odídete na visutom moste, kde stojí Neville. Vyberte čarovnú prútik a rozptýlite Slizolinčanov. Choďte doprava a choďte hore do kabinetu Temnej obrany profesora Umbridge.

Po videu nájdite na mape Marauders Fred a George a choďte na nádvorie Premenenia. Bratia budú učiť bojové kúzla Harryho Expelliarmus a Činka. Potom Harry zostane sám, na neho zaútočí Slizolinčan. Porazte Slizolinskú činku a potom použite Expelliarmus.

Harry pôjde k profesorovi Umbridgeovi a vráti sa do Chrabromilskej miestnosti s nápisom na svojej ruke. Hermiona rozhodne, že nápis sa dá znížiť pomocou receptu z knihy v knižnici. Na schodoch vám Hermiona povie, že v druhom poschodí sú dvere s portrétom (visia pri pristátí medzi druhým a tretím poschodím). Teraz sú aktivované všetky portréty.

Odporúčam zatiaľ nehovoriť s portrétmi, ale nasledovať kroky pri skúmaní oblasti. Musíte prejsť dverami v prvom poschodí, dlho putovať po chodbách, prejsť kamenným mostom, konfiguračným dvorom a nakoniec nájsť knižnicu.

V knižnici musíte chytiť lietajúcu knihu. Za týmto účelom zdvihnite veľký stôl trikrát pomocou Wingardium Leviosa a umiestnite ho pod police. Potom kniha plánuje na stole. Prejdite na knihu a stlačte „medzerník“ („Enter“). Hermiona povie, že toto je kniha o praktických kúzlach a bolo by pekné ju študovať. Choďte na záchod Cry Myrtle. Naučte sa kúzlo Incendio a zapaľujte všetky svetlá okolo umývadla.

2. Heslá pre portréty

Na stretnutí Dumbledorovej skupiny Hermiona povie, že každý súhlasí s učením sa od Harryho. Vrátite sa do salóniku Chrabromilčanov a Hermiona začne opakovať, že musíte nájsť Nevilla. Choďte von do chodby a vyberte Neoville Marauders na mape. Choďte dolu do druhého poschodia a nájdite portrét Basila Fronzaka.

Výmenou za heslo chce zistiť, odkiaľ pochádza Candida Ravenclaw. Choďte dolu do haly, nájdite akéhokoľvek talonmana (vo svetri s modrým pruhom) a opýtajte sa ho na to. Vráťte sa na portrét Fronzaka a povedzte odpoveď. Budete počuť heslo „Úspešné štúdium“. Teraz sa môžete rýchlo dostať na chodbu druhého poschodia do knižnice (na dverách blízko knižnice sa nachádzal zákazový štít, teraz sa tu objavil druhý portrét Basila Fronzaka).

Choďte na Neville, ktorý sa nachádza neďaleko skleníku. Pasáž je zapletená do diablových chrámov. Aplikujte Incendio na chrámy a potom zapaľujte zvyšné diablove nitky v skleníku. Hodváby musia byť zapálené všetkými postavami, pretože Harryho sila nestačí. Preto sa staňte tak, aby sa kúzelníci mohli pripojiť kúzlu.

Keď skončíte, Neville dovedie Harryho na siedme poschodie v školiacej miestnosti pomocnej miestnosti. Dozviete sa ďalšie bojové kúzlo - Protego. Hermiona ponúkne, že nájde zvyšných členov Brumbálovho tímu a pozve ho na výcvik. Na mape Marauders sa objaví pôsobivý zoznam mien. Keď chodíte po miestach a náhodne narazíte na členov družstva, je lepšie s nimi hovoriť, pretože sa vám zobrazia videá s úlohami, ktoré musíte splniť skôr, ako sa tento znak dostane do miestnosti pomoci. Z množstva informácií a konfliktných úloh často dochádza k preťaženiu. Preto bolo pre mňa pohodlnejšie sa najprv vyrovnať s úlohou pomocou hesla a potom nájsť všetky postavy bez toho, aby si podľa Rokfortu navíjali nekonečné kruhy.

Choďte von do chodby. Na siedmom poschodí visia dva portréty, z ktorých jeden spí, druhý žiada „ho nájsť“. Prebudený portrét sa volá Edward Rabnott.

Druhý Edward Rabnott visí na štvrtom poschodí pred schodmi k veži s hodinami. Položte kosoštvorec na mapu na Hodinovú vežu a sledujte chodník. Portrét je pokrytý pavučinami, takže ho vypálte na Incendio a požiadajte o heslo. Budete počuť: „Jedna hlava je dobrá a tri sú lepšie.“ Návrat na siedme poschodie.

Choďte dolu hlavným schodiskom a na pristávacej ploche medzi druhým a tretím poschodím nájdite portrét Dammary Dodderidge. Chce jesť a povie heslo, ak portrét Gifforda Abbotta pošle niečo chutné.

Choďte dole na portrét Gifforda Abbotta. Súhlasí s tým, že pošle jedlo do Dodderridge. Zároveň sa ho opýtajte na heslo k svojim dverám. Abbott vás pošle každému Hufflepuffovi (študentom svetiel so žltými pruhmi). Choďte do haly a zistite heslo chytením ktoréhokoľvek študenta Hufflepuffa. Heslo je Dragon Egg.

Povedzte Abbotovi heslo a skontrolujte, aký tajný chodník stráži - na nádvorie konfiguračnej kancelárie (veľmi pohodlný chodník na druhý koniec Rokfortu). Vyliezť na portrét Dodderridge a zistiť jej heslo - „Mäso a omáčka“. Jej tajný chodník vedie na nádvorie Hodinovej veže (tiež veľmi pohodlný chodník).

Choďte dolu po hlavných schodoch a porozprávajte sa s dievčaťom v žltom svetri. Volá sa Hannah Abbott. Je členkou tímu, ale bojí sa ísť na stretnutie. Hermiona a Ron ponúknu, že budú okamžite hľadať tajný chod do siedmeho poschodia v technickej miestnosti.

Nablízku zavesí druhý portrét čarodejníka zo siedmeho poschodia (portrét sa prebudí až po rozhovore s Abbottom). Volá sa George von Retic a on sám bude informovať heslo - „Falošný darebák.“ Povedzte heslo Hannah. Sľubuje, že so sebou prinesie iného študenta.

Choďte do knižnice, kde v rohu visí portrét Temeritus Shanks. Pokúste sa odbočiť vpravo pri vchode, aby ste tu nehovorili so Zacháriom Smithom. Shanks povie heslo, ak uvediete titulok dnešných novín. Choďte do hlavnej haly. Prejdite si to a choďte na stojan na sovy. Ak ste tento hudobný stojan ešte nevykúzlili, použite naň „Aktsio“. Ak ste už dokázali vykúzliť a zavesiť stovky sviečok pod strop, položte ich Depulso a potom aplikujte Wingardium Leviosa. Sovy by mali preletieť chodbou, jedna z nich upustí čerstvé noviny. Poďte a „prečítajte si“ noviny „Space“ („Enter“). Vráťte sa do knižnice a porozprávajte sa so Shanksom. Heslo pre jeho dvere je „Žiadne správy - dobré správy.“ Jeho tajná chodba vedie pod schodmi štvrtého poschodia (neďaleko od portrétu Edwarda Rabnotta).

Ďalší portrét visí v blízkosti herbologickej kancelárie. Toto je Timothy Timid, ktorý sa bojí očí na obrázku z opačnej steny. Použite Reparo na zhromaždenie dvoch rytierov po stranách oka a zistite, čo sa stane. Timothy Shy povie svoje heslo - „Burning Hooks“. Jeho tajný chodník vedie do piateho poschodia do kúpeľní.

Prechádzali ste sa aj okolo portrétu Borisa Bestolkova, keď ste smerovali na lekciu Obrana pred Temným umením. Visí na chodbe tretieho poschodia. Boris si nepamätá svoje heslo a ponúka si nájsť niekoho, kto bol v škole pred 50 rokmi a netrpí amnéziou. Choďte na záchod Crybaby Myrtle a požiadajte ju o heslo - Zabudnite na mňa. Vráťte sa do tretieho poschodia a povedzte heslo Bestolkovovi. Skontrolujte, kam vedie jeho tajný chod - len na záchod Crybabyho Myrtla.

Na prízemí v najvzdialenejšom rohu sú dvere do chodby. Týmto zavesíte portrét Stump Google (spí). Druhý portrét je vo viadukte: Vchod, vpravo pod schodmi. Ak chcete zistiť heslo, musíte sa vzdialiť od portrétu dvoch Slizolinčanov. Vytiahnite prútik a na každého Slizolinčana naneste „Dumbfounded“. Potom portrét povie heslo - „Volo Futurus Unus.“

Jedenásty portrét visí na štvrtom poschodí hlavného schodiska. Táto úloha musí byť dokončená už po zoznámení sa s väčšinou portrétov, inak nebudete vedieť kam ísť. Zoznámte sa: Percival Platt, básnik a záhadný nadšenec.

Platt povie: „Nájdite muža, ktorého tváre sú tri. Povie vám, čo mi chcete priniesť.“ Choďte na siedme poschodie k portrétu Edwarda Rabnotta, ktorý vás pošle do Fronzaku. V tejto úlohe nefunguje jeho tajná pasáž, ako aj tajné pasáže iných portrétov účastníkov v puzzle. Fronzak z druhého poschodia vás presmeruje na pastierku zo schodov v druhom poschodí, tu je:

Pastierka ponúkne, aby požiadala Google Stump pod schodiskom Viaduct. Na druhej strane, Stump rozkazy požiadať Gifford Abbott. Bradavický kruh - a ste v prvom poschodí hlavného schodiska. Nakoniec bude Abbott odpovedať - „Len absurdné.“ Povedzte heslo Percival Plattovi a zistite, že jeho tajná pasáž vedie k prístrešku lodí na druhej strane Rokfortu.

Posledný portrét, ako by sa dalo očakávať, je v Dungeonoch. Dvere do Dungeonov sú na úpätí Hlavného schodiska, kde stála Hannah Abbottová. Elizabeth Burke strážia jej tajný chod a nenávidia Chrabromilčanov. Budeme musieť ísť na trik.

Vráťte sa do Chrabromilskej spoločenskej miestnosti a porozprávajte sa s Ginny Weasleyovou. Povie, že profesorka Umbridgeová vzala fľašu od starších Weasleyových a požiadala ju, aby ju priniesla. Choďte do chlapčenskej izby v druhom poschodí a nájdite Harryho hruď (vľavo od postele s žabou). Nasaďte neviditeľný plášť s „medzerou“ („Enter“). Na ceste nemôžete odstrániť plášť, nemôžete ani vykúzliť! Portréty vás nevidia, takže musíte ísť z pamäte.

Najprv choďte dolu do žalárov. Eavesdrop na dvoch Slizolinčanoch a zisti heslo pre dvere: „Slizolinčania sú najlepší.“ Potom choďte do tretieho poschodia a prejdite visutým mostom k ďalšej veži. Choďte do kabinetu obrany čiernej mágie. V triede sú dvaja školáci a je zakázané chodiť na schody. Postupujte na ľavej strane triedy. Nakloňte postupne dve vázy a nezabráňte študentom v behu k nim, priamo k pracovným stolom. Keď chlapec opustí uličku, choďte do Umbridgeovej kancelárie. Choďte rovno do malej miestnosti, kde Hermiona vyzdvihne zelenú fľašu. Choďte na schody. Automaticky sa ocitnete v spálni chrabromilských chlapcov. Zložte si plášť a choďte dolu do Ginny. Choďte dolu do Dungeonov a dvakrát prečítajte heslo Elizabeth Burke. Skontrolujte, či sú Slizolinova ubytovňa a skrinka lektvarov za dverami.

Za dvanásť hesiel nájdených pre portréty dostanete šálku, ktorú môžete obdivovať v sále ocenení na šiestom poschodí.

3. Dumbledorov tím

Teraz je v technickej miestnosti sedem členov tímu: Neville, Ginny, Harry, Hermiona, Ron, Hannah Abbott a jej spolužiak. Všetko, čo potrebujete na zhromaždenie 28 ľudí. Niektorí študenti prídu do technickej miestnosti po pravidelnom pozvaní, ale väčšina z nich bude vyžadovať, aby ste za to vykonali nejakú prácu. Otvorte mapu Marauders a kliknite na ľubovoľný znak zo zoznamu. Úlohu je možné vykonať v ľubovoľnom poradí:

 • Susan Bonesová. Nachádza sa na nádvorí obklopenom Crabbe a Goyle. Musíte na ne nasmerovať čarovnú prútik a vyhrať súboj. Slizolinčania by mali padať tvárou dole na zem. Potom sa porozprávajte so Susan a pozývajte do miestnosti pomoci,
 • Terry Booth. Stojí pri fontáne na nádvorí Hodinovej veže. Stačí sa porozprávať
 • Anthony Goldstein. Nachádza sa na chodbe štvrtého poschodia v blízkosti Hodinovej veže. Stačí sa porozprávať
 • Michael Corner Čakanie na kamenný most. Stačí sa porozprávať
 • Angelina Johnson Nachádza sa v Hogwarts Awards Hall. V hlavnej sále vyberte stoličku zo dverí vľavo od pódia a choďte dolu do suterénu k Angeline. Zoberte štyri šálky a položte ich farebne na podstavce (zlaté šálky - pre zlato, striebro - pre striebro). Obnovte vitríny okolo pohárov pomocou Reparo,
 • Dean Thomas. Znudený vo dvore Konfigurácie. Aby mohol ísť s vami, musíte dokončiť úlohu profesora Binsa a nájsť päť hovoriacich chrličov. Varovanie! Táto úloha musí byť dokončená úplne bez uloženia hry počas vyhľadávania, inak sa nebude počítať. Musíte sa rozprávať so všetkými chrličmi, aby sa spočítali. Prvý chrlič stojí na tomto nádvorí v tieni stromu. Druhý chrlič je na schodoch vedúcich k triede obrany čiernych umení. Tretí chrlič stojí na balkóne vo štvrtom poschodí, keď idete k Hodinovej veži pozdĺž chodieb.

Štvrtý chrlič sa nachádza na moste Viaduct Bridge, piaty - v areáli Causal Yard. Musíte opraviť schody v zadnej časti dvora, vyliezť na balkón a obnoviť podlahu. Potom choďte doprava av samom rohu nájdete posledný chrlič.

Vráťte sa k Deanovi a povedzte mu o chrličoch, Colin Creevy. Čakanie na príčinnom dvore. Niektorí študenti vzali fotoaparát a položili ho na rímsu steny. Potrebujete pomoc. Posuňte lavicu tak, ako je to znázornené nižšie.

Vyliezť na rímsu na diablove slučky. Postavte sa na vrchol, zbavte sa chráničov pomocou Insendia a choďte doprava k odtokovej rúre. Vyliezť na ďalšiu rímsu, na ktorej stojí krabica s písmenom „W“. Zoberte krabicu (je to jedna z požadovaných úloh, ktoré opíšem nižšie), vyliezte ľavú odtokovú rúru na ďalšiu rímsu. Potom opravte pravú odtokovú rúrku pomocou Reparo a choďte ešte vyššie. Vyliezť na rímsu na pravej stene. Opravte rímsu pomocou Reparo a posuňte doprava. Nakoniec z opravenej rímsy aplikujte Aktsio na Colinovu kameru. Poďte dole. Colin a jeho brat pôjdu do miestnosti pomoci,

 • Zachariah Smith. Nachádza sa v knižnici. Túto úlohu je potrebné vykonať aj bez uloženia hry počas vyhľadávania. Сначала он захочет получить Чудовищную книгу о чудовищах. Идите в Библиотеку и "прочитайте" зубастую книгу, которая лежит в правом стеллаже. Скажите о книге Захарии. Теперь ему понадобится рябиновый отвар. Отправляйтесь в Больничное крыло, заберите отвар и вернитесь к Захарии. Затем, после разговора с Почти Безголовым Ником, Захария согласится присоединиться к Отряду Дамблдора,
 • Падма и Парвати Патил. Ждут около двери на Каменном мосту. Nasledujte ich do kancelárie veštenia a znova sa porozprávajte s dievčatami,
 • Lee Jordan a Weasley Brothers. Nachádza sa v Boat Shed (automaticky nájdete čajky - „lietajúce tvory“ pre jednu z úloh). Weasley chce, aby Harry pomohol naložiť škatule do člnov. K dispozícii je druhá škatuľka s písmenom „W“, ktorú uvidíte, keď Hermiona hovorí so svojimi bratmi. Nezabudnite sa jej dotknúť a potom pomôžte Fredovi a Georgeovi. Stúpanie do druhého poschodia stodoly pomocou Wingardium Leviosa, odstráňte plachtu z lodí. Bratia vyzdvihnú boxy, musíte ich zachytiť a pomocou Wingardium Levios ich umiestniť do lodí. Znovu zakryte plachty plachtou. Choďte dolu, bratia Weasleyovcov postavia svoju krabicu pred Harryho. Rozsviette krabicu Incendio a pozrite sa na ohňostroj.
 • Zostáva pozvať troch členov Dumbledoreho tímu. Všetky sú v lese. Najprv choďte do Hagridovej chaty.

  • Ernie Macmillan Stojí blízko chaty a hľadá niekoho, kto by pomohol pripraviť úlohu profesora Snapea. Musíte pozbierať päť bielych kvetov a koreň mandarínky. Kvety sú na ceste medzi krytým mostom a chatou, mandrake - v Tepliciach. Keď idete do skleníka, v malej miestnosti za hlavnou halou nájdite črepníkovú rastlinu. So slúchadlami choďte na stenu a stlačte „medzerník“ („Enter“). Harry a jeho priatelia budú nosiť slúchadlá. Potom choďte na mandrake a stlačte „medzerník“ („Enter“). Vráťte sa k Ernie
  • Luna Lovegoodová. Možno je to najhoršia práca v hre. Luna stojí hlboko v lese (musíte ísť okolo chaty a ďalej do mýtiny s kameňmi). Vašou úlohou je presunúť balík mäsa na vrchol kopca. Problém je v tom, že balík neustále valí. Ak použijete Wingardium Leviosa na balík, musíte ho niesť tak, aby kamene na mýtine nedovolili ich kĺzať. Ak je stále možné vyhodiť prvý hod, druhý a tretí hod nie je veľmi dobrý. Neustále sa meniaca komora, ktorá nedosahuje Harryho balíka ... Ak chcete hádzať balík za druhé kamene, postavte sa medzi prvý a druhý kameň a pritiahnite balík k sebe. Potom opatrne otočte a hodte balík za druhé kamene. Postupujte podobne a hodte balík do otvoru medzi tretími kameňmi. Ak je všetko v poriadku, festival bude lietať.

  V prvých kameňoch je skrytá tretia škatuľka Freda a Georga, na kríky musíte použiť „Aktsio“,

 • Zhou Chang. Posledný člen Dumbledoreho tímu je v Soviatniku. Dievča potrebovalo poslať balíček svojej matke, ale sova sa neposlúcha. Po Sovitniku musíte jazdiť sova pomocou červeného balenia v tvare srdca. Za týmto účelom opravte zvinuté schody a hore - zvinuté podpery. Výsledkom bude, že sova bude sedieť na stojane v strede stránky. Zhou súhlasí, že so sebou prinesie priateľku a pôjde do technickej miestnosti. Všetci členovia jednotky sú na svojom mieste.
 • Naučte Ginny kúzlo "Reducto", Zachariah Smith - "Rictusempre", Colin Krivi - "Petrificus Totalus", Zhou Chang - "Levicorpus".


  vysielania:

  odporúčame:
  Nakupujte ozón
  Braslavsky
  Cheaty pre hry

  Čo je to za hru?

  skontrolovať sa

  Kúpiť disk:

  vidieť in enzi

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send